agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   2016-2017 Tohum Paylaşım Etkinliği (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=505)
-   -   2016-2017 dönemi Tohum Paylaşımı Genel Yazışmalar (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=40121)

hosseda 22-11-2016 08:17

Beğendiklerim butonuyla geçen seneki tohum paylaşımında talepte bulunmak isteyince tanıştım. Geçmiş döneme ait beğendiklerimi silersem, kalanlar bu yıl beğendiklerim olacak.
Sosyal medyadan uzak olmanın yararı...

hosseda 22-11-2016 14:44

Sayın cetincerezci, son mesajda yer alan kavun tanıtımınızın tür kısmında " bamya" kaydı geçiyor, düzeltmeniz mümkünmü?

aslama1994 22-11-2016 17:04

Bu yıl yeni üye oldum.Tohum paylaşımı etkinliğine katılıyorum.Paylaşımlarıma 38 talep olmuş. 38+19 çeşit tohum mu talep edebiliyorum. Yoksa 25+19 mu ?

MeyveliTepe 22-11-2016 17:13

38+19

doktorwho 23-11-2016 19:38

Tohum paylaşım etkinliği

Merhabalar yeni oluşturmaya çalıştığım bahçemiz için ben de tohum almak istiyorum. inşallah seneye buradan tohum verenler grubuna dahil olabilirim.Kaç çeşit tohum alabilirim ve bunları nasıl ekeceğim. Yardım ederseniz çok sevinirim

saleri 23-11-2016 20:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi doktorwho (Mesaj 1487260)
Merhabalar yeni oluşturmaya çalıştığım bahçemiz için ben de tohum almak istiyorum. inşallah seneye buradan tohum verenler grubuna dahil olabilirim.Kaç çeşit tohum alabilirim ve bunları nasıl ekeceğim. Yardım ederseniz çok sevinirim

Şu linke bir göz atın. Gerekli kurallar mevcut.

Umarım hayallerinizi gerçekleştirirsiniz.

TCM 27-11-2016 21:58

Tohum paylaşan kimi arkadaşların yazılarına baktığımda sağolsunlar ekim-dikim-hasat-yetişme şartları hepsini yazıyorlar ama kendilerinden katkı yok. Domatesin biberin kabağın vs. türe özel ayrıcalığı yoksa ekim yetiştirme şartları sulama ilaçlama gübreleme vs. genelde aynı. Tüm domates türlerinin altına aynısını yazmak yerine herkes bir link vermeli boşalacak sayfaya da tadı şöyleydi, görüntüsü böyleydi, şunu çok sevdik ama bunu hiç sevemedik vs. gibi ayrıntıyı verseler daha iyi olmaz mı?

epeprek 27-11-2016 21:59

gecen sene katılmıştım ilk kez etkinliğe, bu sene ben de sakladıklarımı paylaşıyor olacağım :-)
4 aralık itibariyle tohumların yanına gidebileceğim ve o hafta kataloğa yazacağım ben de...

hasanoglan 28-11-2016 08:41

cok guzel bir etkinlik...

cagataykara. 02-12-2016 11:03

Herkese merhaba bazı kişi sınırlı dağıtılan tohumlarda sınırdan fazla isteyen oluyor.Kişiler neye göre seçiliyor?

saleri 02-12-2016 11:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cagataykara. (Mesaj 1488367)
Herkese merhaba bazı kişi sınırlı dağıtılan tohumlarda sınırdan fazla isteyen oluyor.Kişiler neye göre seçiliyor?

Tamamen tohum paylaşanın takdirine göre. Karşılıksız yardımın , sınırsız özgürlüğü :p

hosseda 02-12-2016 13:04

Sıraya dikkat ederek yollamak gerekmez mi?

MeyveliTepe 02-12-2016 14:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hosseda (Mesaj 1488392)
Sıraya dikkat ederek yollamak gerekmez mi?

Öyle bir şart yok. Tamamen paylaşımcıya kalmış.

ayhank 03-12-2016 16:54

Tohum paylaşımı

Merhaba,
Bu yıl ben de paylaşım etkinliğine katılmak istedim ancak benim paylaşım sayfamda "taleplerime ekle" butonu yerine "beğen" butonu çıkıyor.
Bunu nasıl düzeltebilirim.

MeyveliTepe 03-12-2016 17:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ayhank (Mesaj 1488508)
Merhaba,
Bu yıl ben de paylaşım etkinliğine katılmak istedim ancak benim paylaşım sayfamda "taleplerime ekle" butonu yerine "beğen" butonu çıkıyor.
Bunu nasıl düzeltebilirim.

Bir sorun yok, başkaları "taleplerime ekle" butonunu görüyorlar. Tanıttığınız mısır tohumuna bir sürü talep yapılmış bile.

MeyveliTepe 03-12-2016 22:20

Sn.Sweetnure83,

Tohum tanıtımlarınızda tohum isimlerini mesaj başlıklarına koymamışsınız. Etkinlikteki talepleri yayınlamak üzere sistemden çektiğimde tohum isimleri boş gelince gidip baktım. Hepsinin isimlerini sizin yerinize teker teker mesaj başlıklarına koydum.

Bu arada paylaştığınız tohumları da inceleme fırsatı buldum.

Bir çok tohum için "Ziraatten fide olarak aldım" veya "Ziraatten tohum olarak aldım" demişsiniz. Bunların hibrid olup olmadığını biliyor musunuz? Şayet hibrid ise, dağıttığınız tohumlar talep edilenler tarafından ekildiğinde aynı meyveyi vermez, açınım gösterir.

Biber çeşitlerini paylaştığınız mesajlarda bitkilerin resimlerinden gördüğüm kadarıyla bakteriyel hastalık olmuş. Bakteriyel hastalıklar tohumla bulaşan hastalıklardır. Bu sebeple biber tohumlarını paylaşmasanız daha iyi olur.

MeyveliTepe 03-12-2016 23:18

Halihazırda paylaşılmış tohumlar ve bunlara gelen talepleri bu adresteki tablodan inceleyebilirsiniz.

aslama1994 04-12-2016 08:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1488537)
Halihazırda paylaşılmış tohumlar ve bunlara gelen talepleri bu adresteki tablodan inceleyebilirsiniz.

Bazılarını sonradan bulduğumuz için almaktan vazgeçiyoruz.Onlar ne zaman güncellenir ?

incirli 05-12-2016 08:10

2 sene önce paylaştığım tohumun bu sene başka bir üye tarafından paylaşıldığını görmek gerçekten çok harika bir his :D

sweetnurse83 06-12-2016 00:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1488535)
Sn.Sweetnure83,

Tohum tanıtımlarınızda tohum isimlerini mesaj başlıklarına koymamışsınız. Etkinlikteki talepleri yayınlamak üzere sistemden çektiğimde tohum isimleri boş gelince gidip baktım. Hepsinin isimlerini sizin yerinize teker teker mesaj başlıklarına koydum.

Bu arada paylaştığınız tohumları da inceleme fırsatı buldum.

Bir çok tohum için "Ziraatten fide olarak aldım" veya "Ziraatten tohum olarak aldım" demişsiniz. Bunların hibrid olup olmadığını biliyor musunuz? Şayet hibrid ise, dağıttığınız tohumlar talep edilenler tarafından ekildiğinde aynı meyveyi vermez, açınım gösterir.

Biber çeşitlerini paylaştığınız mesajlarda bitkilerin resimlerinden gördüğüm kadarıyla bakteriyel hastalık olmuş. Bakteriyel hastalıklar tohumla bulaşan hastalıklardır. Bu sebeple biber tohumlarını paylaşmasanız daha iyi olur.

Mesajınızı yeni okudum teşekkür ederim ilginiz için mesaj başlığı kısmını yeni gördüm dikkatimden kaçmış kusuruma bakmayın

Tohumlara gelince onları ilk aldığım yer orası ama onlardan aldığım tohumlardan tekrar üretim yaptım ve bir açılım gözlemlemedim açıkçası

Biberlerin tohumlarını ilk ürünlerinden aldıktan ve epey bir zaman geçtikten sonra fotoğraf çekme fırsatım oldu hatta paylaşıma koymak için çektim fotoğrafı yalnız dediğiniz gibi bir hastalık sorunu yaşamadım ve aşırı derecede verimli bir dönem geçirdim turşularım ve bol bol kışlık dolmalık ürünlerim çıktı İnanın biber dolması yemekten bıktık artık yani o yüzden bir sorun olduğunu zannetmiyorum

Tekrar teşekkür ederim [emoji1317]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

g.c. 06-12-2016 13:36

Alıntı:

Sarf ettiğiniz ciddi emek için şahsım adına teşekkür ederim.

Kendi excel listem ile karşılaştırdım eksik ya da fazlalık yok. ;)

aslama1994 06-12-2016 17:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi süleyman gülgün (Mesaj 1488849)
elimde yesil sultani(en cok tutulan cins) BAMYA tohumu vardır almak isteyenler ozelden ulassın

Elinizde ki tohumları tohum paylaşım etkinliğine açabilir misiniz ?

birnefestoprak 06-12-2016 17:55

Etkinlik başlığına gelip özel paylaşım yapan da oldu sonunda.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi süleyman gülgün (Mesaj 1488849)
elimde yesil sultani(en cok tutulan cins) BAMYA tohumu vardır almak isteyenler ozelden ulassın

MeyveliTepe 06-12-2016 18:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak (Mesaj 1488863)
Etkinlik başlığına gelip özel paylaşım yapan da oldu sonunda.

Satışa çıkmış, dükkanı yanlış yerde açmış.

incirli 07-12-2016 14:27

arkadaşlar şimdi ben tohum taleplerinde bulundum sayıya bakmadım ama bayağı mesaj beğendim
az önce farketttim ki çoğunun bi anlamı yok sanırım

Etkinlikten bu yıl paylaşım yapmadan tohum talep eden katılımcının tohum talebi sayısı 25 ile sınırlıdır

Etkinliğe aynı zamanda paylaşımcı olarak katılanlar, kendi paylaştıkları tohumlara olan geçerli taleplerin en fazla %50si kadar daha fazla tohum talebinde bulunabileceklerdir. Üst sınır 150 dir. Daha fazlası talep tarihine göre geçersiz kabul edilecektir

paylaşıma sunduğum tohumlara 4 kişi talepte bulunmuş
talep edebileceğim tohum sayısı 6 mı oluyo şimdi?

MeyveliTepe 07-12-2016 16:19

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi incirli (Mesaj 1488966)
arkadaşlar şimdi ben tohum taleplerinde bulundum sayıya bakmadım ama bayağı mesaj beğendim
az önce farketttim ki çoğunun bi anlamı yok sanırım

Etkinlikten bu yıl paylaşım yapmadan tohum talep eden katılımcının tohum talebi sayısı 25 ile sınırlıdır

Etkinliğe aynı zamanda paylaşımcı olarak katılanlar, kendi paylaştıkları tohumlara olan geçerli taleplerin en fazla %50si kadar daha fazla tohum talebinde bulunabileceklerdir. Üst sınır 150 dir. Daha fazlası talep tarihine göre geçersiz kabul edilecektir

paylaşıma sunduğum tohumlara 4 kişi talepte bulunmuş
talep edebileceğim tohum sayısı 6 mı oluyo şimdi?

Geçen yıl tohum paylaşmamışsınız ama talep eden olarak katılmışsınız.

Geçen yıl tohum paylaşımcısı olmuş olsaydınız 25 talep hakkınız vardı. Geçen yıl sadece talep eden olduğunuz için bu yılki paylaşımızda sizden yapılan taleplerin %50'si fazlasına kadar. Yani yazdığınız gibi şimdilik 4+2.

Fakat ay sonuna kadar başka talepler gelebilir, ya da siz belki başka bir tohum da paylaşırsınız, ona da talepler gelir.

Kelevera 10-12-2016 16:07

İyi akşamlar,
Tohum paylaşımında talep ettiğim tohumları nasıl görebilirim hangisini nerden talep ettiğimi tam hatırlayamıyorum Bir de talebimin kabul edilip edilmediğini nasıl öğrenebilirim. Kabul edilmemişse başka tohumları talep edebilir miyim acaba?

Incaia 12-12-2016 13:26

Alıntı:

Listede ismimi görünce daha da sabırsızlandım...Dağıtım günü gelsin artık :)

kaktüs 15-12-2016 04:52

Arkadaslar merhaba,
cook uzun bir aradan sonra yeniden agaclar.net'yim bu kez baska heyecanlarla buradayim.
:) hep hayalini kurdugum bahceli eve simdilik nail olabildim, bir de kucuk sebze bahcesi duzenlemeyi dusunuyorum. Bu konuda yerli tohumlara nereden ulasabilirim derken, eski dost agaclar.net cikti gene karsima.

Yeniden araniza gelebilri miyim ;) Tohum paylasimi icin gec mi kaldim? Ya da ilk kez paylasima katilacak birisi icin ne yapmam gerekiyor. yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Zekoş 15-12-2016 17:12

Benimde sormak istediğim sorular var;birincisi bir arkadasa katalogda paylaşmadığım bir tohumu talep ettiği tohumlarla birlikte gönderebilirmiyim?
İkinci olarak da izolasyon konusuyla ilgili..mesela 5 çeşit karpuz seçtik bunun dikimini nasıl yapıyoruz?Ben şimdiye kadar ekimlerimde bu konuya hiç dikkat etmemiştim o yüzden hiç bilgim yok denilebilir.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024