agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni167Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-05-2011, 20:28   #211
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Sevgili sariefe kaktüslerin de çekimin de çok güzel. Minicik olmalarına rağmen ne güzel açtırmışsın. Sıvı besin kullanıyor musun?

aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2011, 11:20   #212
Ağaç Dostu

PlentyPlant's Avatar

Giriş Tarihi: 10-05-2009
Galeri: 21
Sayın Sarıefe. Özel günlere adadığınız sergilerinizi tekrar gezdim. Fikir hoş, bitkiler hoş, çiçekler hoş... İsimlerini de eklediğiniz zaman hem sergi tamamlanmış olacak, hem de arama motorlarında bitki arayanlar, sizin resimlerinize de ulaşabilecekler.
Ellerinize, emeklerinize sağlık.

PlentyPlant Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2011, 22:17   #213
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2010
Galeri: 7
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nesli6 Mesajı Göster
Annelere çiçekli kaktüsler! Duyarlılığınız için tebrik etmek lazım sizi, sarılar, pembeler, hepsi birbirinden güzel, bol çiçekli günler.
Anneler her şeyin en güzeline layık diyerekten Beğenmenize sevindim. Size daha bol çiçekli günler. Sevgiler...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K Mesajı Göster
Kaktüsler ve çiçekleri çok güzel. Hassas duyarlı efecim annelere jestin dahada güzel, sevgiler
Güzel sözleriniz için teşekkür ederim hocam. Annelere ne yapsak az. Sevgiler...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AizoaceaeFAN Mesajı Göster
Sayın sarıefe, resimlerdeki bitkilerinizin hepsinin açmış olması ve özellikle anneler günü için bu güzellikleri topluca sunmanız çok hoş bir jest olmuştur bütün annelere. Maşaallah bitkilerinizin çiçekleri ve kendileri çok güzel.
Sayın AizoaceaeFAN teşekkür ederim. Açanları fotoğraflayıp özellikle anneler için derledim. İleride daha iyilerini gösterebilmeyi umuyorum. Siz bu anlamda ilham kaynağı oluyorsunuz. Bu anlamda da müteşekkirim.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ayşe Yıldız Mesajı Göster
Hepside çok güzel Sayın Sarıefe. Takvime bakmak lazım. Yakında özel bir gün var mı acaba?
Teşekkür ederim Ayşe Hanım. 19 Mayıs' da görüşmek üzere

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zenfree Mesajı Göster
Çok güzel bir sergi olmuş. Çiçekler harika.
Beğenmenize sevindim. Teşekkür ederim

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi burak alkan Mesajı Göster
Sevgili sarıefe hepside birbirinden güzel çiçekler muhteşem.
Beğenmenize sevindim. Teşekkür ederim

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aygün Mesajı Göster
Sevgili sariefe kaktüslerin de çekimin de çok güzel. Minicik olmalarına rağmen ne güzel açtırmışsın. Sıvı besin kullanıyor musun?
Sevgili aygün sizi sayfamda görmek ne güzel. Genelde İ.Ü. Botanik Bahçesi başlığında görüyorken son zamanlarda orda da göremez olmuştum. Nerelerdesiniz diye düşünüyordum ki sayfamda mesajınızla karşılaştım. Hoşgeldiniz.

Kaktüslere sıvı kaktüs besini kullanıyorum. Ayrıca kullandığım suyu akvaryumlarımdan temin ediyorum. Bu da ekstra bir gübreleme sağlıyor. Yine de gördüğünüz çiçeklerin hepsi benim emeğim dersem yalan olur. Kimi tomurcukluyken aldığım kaktüslerdir. Onlarıda aydınlık ve sıcak bir ortamda tutarak tomurcuklarını kurutup dökmeden açtırmaya çalışıyorum. Hepsi bu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi PlentyPlant Mesajı Göster
Sayın Sarıefe. Özel günlere adadığınız sergilerinizi tekrar gezdim. Fikir hoş, bitkiler hoş, çiçekler hoş... İsimlerini de eklediğiniz zaman hem sergi tamamlanmış olacak, hem de arama motorlarında bitki arayanlar, sizin resimlerinize de ulaşabilecekler.
Ellerinize, emeklerinize sağlık.
Sayın PlentyPlant beğenmenize sevindim. İsimlerin bir çoğunu bilsemde yanlış bilgi vermemek adına mümkün olduğu kadar araştırıp tam emin olduklarımı yazmaya gayret ediyorum. Siz de bilirsiniz ki araştırmak çok fazla vakit alıyor. Hele bir de kendimi kaptırıp ordan oraya geçince amacımın dışında gezinip duruyorum. Uygun bir zamanda hepsi tamamlanacak. Hiç bir işi yarım bırakmayı sevmem

Düzenleyen sariefe : 11-05-2011 saat 00:50
sariefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2011, 23:20   #214
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Akvaryumunuzda ilaç kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız bu suyuda bitkilerinize veriyor musunuz? Ben bu sebepten tedirgin oluyorum veremiyorum.

Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2011, 00:39   #215
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Sayın sariefe,
Bitkileriniz ve çiçekleriniz her zamanki gibi güzel bir sunumla sayfanızı renklendirmiş. Ellerinize sağlık.

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2011, 01:46   #216
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ayşe Yıldız Mesajı Göster
Akvaryumunuzda ilaç kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız bu suyuda bitkilerinize veriyor musunuz? Ben bu sebepten tedirgin oluyorum veremiyorum.
Mecbur kalmadıkça kimyasal kullanmıyorum. Kullanmam gerekirsede ana tanklarımda değil karantina tankımda kullanıyorum.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selenn Mesajı Göster
Sayın sariefe,
Bitkileriniz ve çiçekleriniz her zamanki gibi güzel bir sunumla sayfanızı renklendirmiş. Ellerinize sağlık.
Ohhhh sonunda. Sevgili selenn, aslında sergiye ilk mesaj sizden gelmişti. Fakat fotoğraf yüklemelerim henüz bitmediği için mesajınızı kaydırmanızı rica etmiştim. Bekle bekle yok Bana küstüğünüzü düşünmeye başlamıştım

Güzel sözleriniz için ayrı mesajınız için ayrı teşekkür ederim.

Eski 18-05-2011, 11:41   #217
Ağaç Dostu

betito's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2005
Galeri: 29
Bu havada kaktüsleri dışarı çıkaralım bir güzel güneşlensinler değil mi sayın sariefe?

betito Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2011, 16:35   #218
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Sayın sariefe, küslük mü? Bitkiler bize barışık olmayı öğretiyor. Ben sadece biraz geç yazdım, o kadar... Yok mu yeni çiçeklenenler, fotoğraflarınızı bekliyoruz.

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2011, 16:59   #219
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Sevgili sariefe, doğru bir süre ayrı kaldım. Yoğun bir dönemdi. Ama ara sıra da olsa uğramalarım, alınma olur mu.
Sevgilerimle...

Eski 18-05-2011, 19:49   #220
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2010
Sevgili Tolga son sayfalarını yeni gezdim, koleksiyon oldukça gelişmiş ve göz alıcılı olmuş umarım seneye anneler gününde daha bol bol çiçeklenirler

bettyycim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2011, 13:37   #221
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi betito Mesajı Göster
Bu havada kaktüsleri dışarı çıkaralım bir güzel güneşlensinler değil mi sayın sariefe?
Kaktüsler dışarı çıkalı çok oluyorda İstanbul' da güneşlenecek güneşi pek bulamıyoruz sayın betito.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selenn Mesajı Göster
Sayın sariefe, küslük mü? Bitkiler bize barışık olmayı öğretiyor. Ben sadece biraz geç yazdım, o kadar... Yok mu yeni çiçeklenenler, fotoğraflarınızı bekliyoruz.
Sayın selenn dikkat ederseniz o cümleyi kurduğum yerde kafamda bir huni var. Kabul ediyorum delice bir düşünceydi. Fakat her ihtimali düşünmek gibi bir huyum var Bir kaç tomurcuk dışında pek çiçeklenen yok ama yeni fotoğraflar yakında huzurlarınızda olacak.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aygün Mesajı Göster
Sevgili sariefe, doğru bir süre ayrı kaldım. Yoğun bir dönemdi. Ama ara sıra da olsa uğramalarım, alınma olur mu.
Sevgilerimle...
Her zaman bekleriz sevgili aygün. Sevgiler...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bettyycim Mesajı Göster
Sevgili Tolga son sayfalarını yeni gezdim, koleksiyon oldukça gelişmiş ve göz alıcılı olmuş umarım seneye anneler gününde daha bol bol çiçeklenirler
Teşekkür ederim sevgili bettyycim. Sizin dileklerinizle daha bol açacaklarına şüphe yok. Sağlık oldukça bol bol çiçekler görmeye devam edeceğiz

Eski 19-05-2011, 22:00   #222
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
19 Mayıs sergisi için gelmiştim. Ama açılmamış galiba.

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2011, 01:08   #223
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Hoş geldiniz sevgili zenfree. 19 Mayıs sergisi malesef gecikti. Bu sabah önce bayraklarımı asayım sonrada makinamı elime alayım dedim. Birincisini astım. Diğeri için çivi çakmam gerekiyordu. Çiviyi çakarken çekici elime nişanladım. Baş parmağım mort Anlayacağınız 19 Mayıs gazisi oldum. Şu anda parmağımı kullanamıyorum. Böyle olunca da fotoğraflar kaldı. Eğer sabah düzelirse sergiyi hazırlarım. Sonuçta bize hergün 19 Mayıs

Eski 20-05-2011, 08:12   #224
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Geçmiş olsum arkadaşım, eee kalemle uğraşınca

Eski 21-05-2011, 22:44   #225
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Çok teşekkür ederim sevgili bettyycim. Sağolsun sevgili zenfree' de aynı dileklerde bulunmuş özelden. Çabuk etkisini gösterdi dilekleriniz. Parmağım daha iyi. Geçiyor.

Yalnız bu kazanın kalemle falan alakası yok Çok şükür elimden her iş gelir de bu sefer biraz macera yaşadık işte

Eski 21-05-2011, 22:53   #226
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Sevgili sariefe hem bir anne hem de bir yurttaş olarak teşekkür ediyor seni kutluyorum.
Senin gibi gençler oldukça 19 Mayıslar bitmez.

Geçmiş olsun. Yeni sergin de diğerleri gibi güzel olacaktır mutlaka.

Eski 23-05-2011, 23:50   #227
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Sevgili aygün yazdıklarınız benim için çok değerli! Teşekkür ederim.

Eski 24-05-2011, 17:01   #228
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-10-2010
Galeri: 2
Merhaba sarıefe; şu aşşağıdakinin adresini öğrenip 5 cmlik yerine 35 cm liği söküp alabilseydik keşke. Son dan daldım ama hemen başa dönüp sayfaları ve kaktüslerini tek tek inceliycem. Sana kolaylıklar diliyorum selamlar...

Eklenen Resimler

karalale Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2011, 18:44   #229
Ağaç Dostu

Taaaaa baştan gezdim, gördüm, bayıldım..... Elinize, yüreğinize, sevginize sağlık. Cımbızsız günler diliyorum, selamlar.....

Eski 24-05-2011, 20:45   #230
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Nefis kaktüsler ve başarılı fotoğraflar. Elinize ve çiçeklerinize sağlık Sarıefe...

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2011, 03:59   #231
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi karalale Mesajı Göster
Merhaba sarıefe; şu aşşağıdakinin adresini öğrenip 5 cmlik yerine 35 cm liği söküp alabilseydik keşke. Son dan daldım ama hemen başa dönüp sayfaları ve kaktüslerini tek tek inceliycem. Sana kolaylıklar diliyorum selamlar...
Alıntı:
Taaaaa baştan gezdim, gördüm, bayıldım..... Elinize, yüreğinize, sevginize sağlık. Cımbızsız günler diliyorum, selamlar.....
Sevgili karalale öncelikle söylemeliyim ki bugün beni çok mutlu ettiniz, tekrar teşekkür ederim. Sayfamı gezdiğinizde bunu daha iyi anladığınızı düşünüyorum. Siz birde o miniği elime aldığımda görün beni 5 cm. diyerek bonkör davranmışsınız. Gerçeği 2,5 cm. olacak. Açıkçası doğal ortamlarındaki halleri ve çok büyükleri beni pek cezbetmiyor. Küçük olsun bizim olsun Benim hayalimdeki şudur;

Name:  ah.jpg
Views: 539
Size:  37.0 KB

Gülü seven dikenine katlanırda, kaktüs seven şikayet eder mi? Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Selamlar...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez Mesajı Göster
Nefis kaktüsler ve başarılı fotoğraflar. Elinize ve çiçeklerinize sağlık Sarıefe...
Sayın Vildan Sönmez beğenmenize sevindim. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Saygılar...

pamuktopu beğendi.
Eski 25-05-2011, 10:24   #232
Ağaç Dostu

Sevgili sarıefe, evet sayfanızı gezince sizi daha iyi anladım. İnşallah hayırlısıyla sonunu getirebilirim de resimde ki görüntüye ulaşabilirsiniz. Yeni gelecek olanları merakla bekliyorum. Size kolaylıklar diliyorum, selamlar...

Eski 25-05-2011, 10:30   #233
Ağaç Dostu

nesli6's Avatar

Giriş Tarihi: 20-10-2010
Resmini görünce hemen yazmaya başladım, Aztekium hintoniii benimde çok çok beğendiğim bir tür, eklediğiniz fotoğraftakinin formu ve sunumuda oldukça güzelmiş, umarım sizinkide en kısa zamanda elinize geçer. Ne mutlu size ender ve güzel bir türe sahip olucaksınız, bizde sizin sayenizde takip ederiz artık bu güzelliğin gelişimini, çiçeklenmesini hatta yavrulamasını dediğiniz gibi 2.5 olsun bizim olsun, Türkiye'de de bulunsun bu ender türlerden değil mi ama.

nesli6 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2011, 01:33   #234
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Alıntı:
Sevgili sarıefe, evet sayfanızı gezince sizi daha iyi anladım. İnşallah hayırlısıyla sonunu getirebilirim de resimde ki görüntüye ulaşabilirsiniz. Yeni gelecek olanları merakla bekliyorum. Size kolaylıklar diliyorum, selamlar...
Desteğiniz fazlasıyla yetti. Teşekkür ederim. Selamlar...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nesli6 Mesajı Göster
Resmini görünce hemen yazmaya başladım, Aztekium hintoniii benimde çok çok beğendiğim bir tür, eklediğiniz fotoğraftakinin formu ve sunumuda oldukça güzelmiş, umarım sizinkide en kısa zamanda elinize geçer. Ne mutlu size ender ve güzel bir türe sahip olucaksınız, bizde sizin sayenizde takip ederiz artık bu güzelliğin gelişimini, çiçeklenmesini hatta yavrulamasını dediğiniz gibi 2.5 olsun bizim olsun, Türkiye'de de bulunsun bu ender türlerden değil mi ama.
Hayırlısı

Eski 31-05-2011, 01:38   #235
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

19 Mayıs Atatürk' ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Eveeet, sonunda sergim hazır. Elimde olmayan sebeplerle biraz gecikti diyeceğim ama aslında elimde olan sebeplerle geciktiğini elime çekiçle vurduğumu bilenler hatırlarlar Geç de olsa paylaşmamak olmazdı. Hem zaten bize her gün 19 Mayıs değil mi?

19 MAYIS ÖZEL SERGİSİ

Name:  19mayis (Custom).jpg
Views: 505
Size:  68.5 KB

19 Mayıs 1919 Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başladığı gündür. I. Dünya Savaşı sonunda ülkemizin birçok yeri savaşı kazanan devletler tarafından işgal edilmişti. Yurdumuzu bu durumdan kurtarmak için Atatürk, 16 Mayıs 1919' da "Bandırma Vapuru" ile İstanbul' dan Samsun' a hareket etti. 19 Mayıs 1919' da Samsun' a vardı ve burada Kurtuluş Savaşı' nı başlattı. Üç yıl süren savaşlar sonunda ülkemiz yabancı güçlerden kurtarıldı. 29 Ekim 1923' de Türkiye Cumhuriyeti ilan edildi. Atatürk' ün, Samsun' a varış tarihi olan 19 Mayıs günü O' nun isteği üzerine "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanmaktadır.

19 Mayıs; 1981 yılından bu yana "Atatürk' ü Anma Günü" olarak da kutlanmaktadır. Bunun nedeni Atatürk' ün bir söyleşi sırasında: "Ben 19 Mayıs' ta doğdum" demiş olmasıdır.

Copiapoa hypogaea

İsim eklenecek!

_Esin_ ve pamuktopu beğendi.

Düzenleyen sariefe : 31-05-2011 saat 06:23
Eski 31-05-2011, 01:40   #236
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Rebutia albiflora

Mammillaria uncinata

Düzenleyen sariefe : 01-06-2011 saat 13:01
Eski 31-05-2011, 01:41   #237
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

İsim eklenecek!

Mammillaria plumosa

Düzenleyen sariefe : 31-05-2011 saat 07:26
Eski 31-05-2011, 01:42   #238
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

İsim eklenecek!

Eriosyce paucicostata

Sergimi küçük şairin ilköğretim 6. sınıfa giderken yazdığı dizeleriyle bitirmek isyiyorum ve diyorum ki; Sevgili Atatürk iyi ki doğmuşsun. Sen bu ülkenin başına gelmiş en iyi şeysin. Keşke tekrar gelsen. Hiç şüphen olmasın ki açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğim. Doğum günün kutlu olsun.

19 MAYIS

Tarih 19 Mayıs 1919
Atatürk Samsun' a ayak bastı
Kurtuluş Savaşı'nı başlattı.
Atatürk haykırdı,
düşman yurttan atıldı.

O gündü Türkler' in gülüşü,
o gündü düşmanın yurttan sürülüşü;
işte bu bayram
büyük milli kahraman
Atam' dan armağan.

sariefe (1992)

Saygılarımla...

pamuktopu beğendi.

Düzenleyen sariefe : 01-06-2011 saat 15:02
Eski 31-05-2011, 08:24   #239
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Geç gelen bir sergi ama, geç kalışına değer bir sergi olmuş ellerine yüreğine sağlık Sevgili dostum

Eski 01-06-2011, 04:08   #240
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Teşekkür ederim sevgili bettyycim. Sevgiler...

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024