agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni4914Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-04-2011, 14:03   #631
Ağaç Dostu

nesli6's Avatar

Giriş Tarihi: 20-10-2010
Sayın Aizoaceaefan, Conophytum burgeriler çok değişik ve güzeller doğrusu aradığınıza değmiş, güle güle büyütün, umarım en yakın zamanda çiçeğinide görebiliriz.

nesli6 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2011, 20:35   #632
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Sayın AizoaceaeFAN, benim itirazım var. Aman sakın sayın mrmusti ile biraraya gelmek gibi projeleriniz olmasın Zaten ayrı ayrı başlıklarınız yeterince akıl sağlığımı tehdit ediyor bir de biraraya gelmenizde neler olur bilemiyorum)

Baksanıza Conophytumlara... Dakikalardır güzelliklerini inceliyorum, ne iyi etmişsiniz de inatla aramaya devam etmişsiniz. Dilerim bu nadir bulunan güzellikleri çoğaltıp, bolca güzelliklerini resimlersiniz.

Bazen seralarda çok aradığımız türlere rastlıyoruz ama anaç olarak bir iki bitkiyi kendilerine saklıyorlar ve satışa sunmuyorlar. Çok istediğim bir türe rastladığımda alamamak bana çok can sıkıcı geliyor. Sizin istediğiniz türleri bulduğunuza sevindim. Eminim sizin bakımınız ve bilgi, becerilerizle daha nice yavruların fotoğrafını izleyeceğiz.

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2011, 21:23   #633
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Sn AizoaceaeFAN

Mammillaria bocensis kırmızı meyveler oluşturduğunda meyvelerini yiyor musunuz?

Bu bitkiden bende de var...

Ara sıra meyvelerini yerim.

Zehirli mi yararlı mı nette bir bilgi bulamadım

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2011, 01:06   #634
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2010
Galeri: 7
Sayın AizoaceaeFAN, daha öncede söylediğim gibi mesembler pek ilgimi çekmiyor. Fakat sizin aradıklarınızı bulmanıza ve yeni türler edinmenize çok seviniyorum. Aynı şekilde çabalarınızı da takdir ediyorum.

Yeni bitkileriniz gerçekten çok farklı türler. Böyle bitkilerin Erzurum' da da olduklarını bilmek sevindirici. Umarım sağlıklı olarak geliştirir ve tohumlarını elde edebilirsiniz. Hayırlı olsun.

sariefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2011, 11:50   #635
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kalyon Mesajı Göster
Tebrikler sizin adınıza sevindim sayenizde hayatımızda görmediğimiz bitkileri görmüş oluyoruz harbiden çok ilginçler Yabancılar böyle herzaman ekstradan hediye katıyorlar iyi insanlar
Sayın Kalyon gerçekten bazen bizim birbirimize yapmayacağımız şeyleri yabancıdan görünce ister istemez şaşıyor insan. Gerçi kendisiyle epey bi iletişim kurdum, niyetimin bir koleksiyon oluşturmak olduğunu anlattım sağolsun yardımcı oldu. Yeni türler getirtmeye ve tanıtmaya devam edceğim.

evdeçiçek ve acemi25 beğendi.
AizoaceaeFAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2011, 11:55   #636
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nesli6 Mesajı Göster
Sayın Aizoaceaefan, Conophytum burgeriler çok değişik ve güzeller doğrusu aradığınıza değmiş, güle güle büyütün, umarım en yakın zamanda çiçeğinide görebiliriz.
Sağolun sayın nesli6, C. burgeri lerin çok güzel ve büyük bir mor çiçeği var. İnşaallah açtığında resmini sayfama yükleyeceğim.

Eski 07-04-2011, 12:26   #637
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sonerordo Mesajı Göster
cahilliğimi mazur görün ama tohum elde etmek için iki bitki mi gerekiyor? dişisi erkeği mi oluyor bu bitkinin? eğer öyleyse bu tüm kaktüsler için mi geçerli?

azminiz takdire şayan bu arada
Sayın sonerordo Mesembler (lithops, conophytum vs..) için farklı bitkilerin tohumlarından büyümüş iki ayrı bitki lazım ki verimli tohum oluşsun. Kaktüsler için aynı şey sözkonusumu onu tam bilmiyorum. Ama size şöyle bir örnek verebilirim; Frailea mammifera kendi üzerinde hiç çiçek açmadan tohum oluşturuyor ve bu tohumlar verimli. Ben ektim ve şu anda 10 a yakın küçük Frailea mammifera var. Hiç çiçeği olmadı, hiç tozlaşmadı yani.
Daha yeni türler getirmek için şu aşamada yoğun çaba sarfetmekteyim.
İlginiz için çok teşekkür ederim.

Eski 07-04-2011, 12:41   #638
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Ben bu sayfadaki güzellikleri takip edemiyorum artık sn AizoaceaeFAN Hem özel bulma imkanımın olmadığı türler hem de başımı çeviriyorum yeni birşeyler gelmiş. Olağanüstü güzellikte bir sayfa.

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2011, 12:54   #639
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selenn Mesajı Göster
Sayın AizoaceaeFAN, benim itirazım var. Aman sakın sayın mrmusti ile biraraya gelmek gibi projeleriniz olmasın Zaten ayrı ayrı başlıklarınız yeterince akıl sağlığımı tehdit ediyor bir de biraraya gelmenizde neler olur bilemiyorum)

Baksanıza Conophytumlara... Dakikalardır güzelliklerini inceliyorum, ne iyi etmişsiniz de inatla aramaya devam etmişsiniz. Dilerim bu nadir bulunan güzellikleri çoğaltıp, bolca güzelliklerini resimlersiniz.

Bazen seralarda çok aradığımız türlere rastlıyoruz ama anaç olarak bir iki bitkiyi kendilerine saklıyorlar ve satışa sunmuyorlar. Çok istediğim bir türe rastladığımda alamamak bana çok can sıkıcı geliyor. Sizin istediğiniz türleri bulduğunuza sevindim. Eminim sizin bakımınız ve bilgi, becerilerizle daha nice yavruların fotoğrafını izleyeceğiz.
Sayın selenn, Mustafa bey ile böyle bir projede olmak tabi ki isterim ancak bu şimdilik çok güzel bir hayal olarak aklımızın bir tarafında duryor. Böyle bir işe kalkışırsak eğer sizlerden de yararlanabileceğimiz pek çok şey olacak.

İnatla mesemb aramaya devam ediyorum, conophytumlar, lithopslar ve de özellikle aradığım bir tür var ki tüm mesembler içinde en ender ve zor bulunanı ve bence mesembler içinde en değerlisi. Tohumlarına bile ulaşmak için çok uğraştım, malesef çok pahalı, tanesi 2 dolar civarı ve sınırlı sayıda alabiliyorsunuz. Sadece Güney Afrika'nın Little Karoo denen çok küçük bir alanında büyüyen bir mesemb. Tohumlarında büyük bir kısmı bu bölgede özel izinle toplanıyor. Seralarda bakımı çok zor, bildiğim kadarıyla dünya üzerinde yalnız bir ya da iki serada var. Bitki satışı hiç yok. Bir tane küçük bir fidesini bulmuştum o da açık artırmada 400 dolara yakın bir fiyatla satıldı. Benim tohumdan denemelerim ise 2 yıldır devam ediyor ancak şimdiye kadar başaramadım. Ta ki 1 ay önce ektiklerim çimleninceye kadar. 20 tane tohum şu anda çimlenmiş durumda ve özel ışık altında özel bir sıcaklıkta sabit tutuyorum. Adeta gözüm gibi bakıyorum. Sevgili Taner bey bile çok ısrarıma rağmen bu bitkinin büyümesinin çok zor olduğunu bana söylemişti. O yüzden ekemedi. Ben azmettim bu tohumları buldum ve ektim. Bakalım hayırlısı. Bu kadar methettikten sonra bitkinin adını söyleyeyim bari Muiria hortenseae. Resimlerine internetten bakabilirsiniz. Mumsu beyaz renkli çiçeği, belli belirsiz bir şekli, çiçeğini farklı bir yerden vermesi ile tarif edebilirim.

Sayın selenn yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Siz Almanya'da olduğunuz için sizden bir ricam olacak eğer oralardaki koleksiyonerlerden birine rastlarsanız veya serlara yolunuz düşerse Muiria hortenseae tohumu veya (olmaz da) canlı bitkisi var mı diye sorup bana bilgi verirseniz çok memnun olurum.

acemi25 beğendi.
Eski 07-04-2011, 12:58   #640
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Sn AizoaceaeFAN

Mammillaria bocensis kırmızı meyveler oluşturduğunda meyvelerini yiyor musunuz?

Bu bitkiden bende de var...

Ara sıra meyvelerini yerim.

Zehirli mi yararlı mı nette bir bilgi bulamadım
Sayın denizakvaryumu, bildiğim kadarıyla tüm Mammillaria ların meyveleri yenebilir. Bazısı tatlı bazısı ekşi olabiliyor. Zehirli olduklarıyla ilgili herhangi bir bilgim yok ama bende meyvesini yemiştim.

Eski 07-04-2011, 13:07   #641
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sariefe Mesajı Göster
Sayın AizoaceaeFAN, daha öncede söylediğim gibi mesembler pek ilgimi çekmiyor. Fakat sizin aradıklarınızı bulmanıza ve yeni türler edinmenize çok seviniyorum. Aynı şekilde çabalarınızı da takdir ediyorum.

Yeni bitkileriniz gerçekten çok farklı türler. Böyle bitkilerin Erzurum' da da olduklarını bilmek sevindirici. Umarım sağlıklı olarak geliştirir ve tohumlarını elde edebilirsiniz. Hayırlı olsun.
Sayın Sarıefe teşekkür ederim, Benimde kaktüsler mesembler kadar ilgimi çekmesede elimde onlarcası var. Bence sizde mutlaka mesemblerden edinmelisiniz, çeşitlilik çok güzel oluyor.
Farklı bitkiler bulmak çok zor, özellikle yurtdışıyla iletişimde saat problemi var ve tüm ülkelerde koleksiyoner ve sera sahiplerinin ingilizce bilmesi gerekiyor ki rahat iletişim kurabileyim. Bu bazen mümkün olmuyor. Elimden geldiğince yeni bitkiler getirmeye devam edeceğim. Çünkü gerçekten ileriye dönük güzel bir projem var ve bunun için aradığım bitkileri bulup en makul fiyatla almam lazım. Hele bunları bir de Erzurum'un iklim şatlarında bakmak var ki en çok o zorluyor beni. Ayak uyduramayanlara özel şartlar sağlıyorum bu da beni çok yoruyor ama sonuçları güzel olunca bu yorgunluğum hiç kalmıyor. İlginiz ve temennileriniz için çok teşekkürler.

acemi25 beğendi.
Eski 07-04-2011, 13:10   #642
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K Mesajı Göster
Ben bu sayfadaki güzellikleri takip edemiyorum artık sn AizoaceaeFAN Hem özel bulma imkanımın olmadığı türler hem de başımı çeviriyorum yeni birşeyler gelmiş. Olağanüstü güzellikte bir sayfa.
Sayın sevim.K çok teşekkür ederim, takibi zor bir döneme giriyorum, gelmesini beklediğim 40 a yakın çok farklı bitki var. Yakında yenilerini sayfama yükleyeceğim. ilginiz için tekrar teşekkürler.

acemi25 beğendi.
Eski 07-04-2011, 22:33   #643
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AizoaceaeFAN Mesajı Göster
Sayın selenn yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Siz Almanya'da olduğunuz için sizden bir ricam olacak eğer oralardaki koleksiyonerlerden birine rastlarsanız veya serlara yolunuz düşerse Muiria hortenseae tohumu veya (olmaz da) canlı bitkisi var mı diye sorup bana bilgi verirseniz çok memnun olurum.
Seraları dolaşmak için baharı bekliyordum, şuanda Türkiye'deyim. 10 güne kadar Almanya'ya döneceğim. Dolaştığım tüm seralarda şahsen ya da mail ile soruştururum. Umarım sizi sevindirecek haberi verebilirim.

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2011, 23:28   #644
Ağaç Dostu

Emre Kuzu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2009
Galeri: 10
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AizoaceaeFAN Mesajı Göster
Sayın selenn, Mustafa bey ile böyle bir projede olmak tabi ki isterim ancak bu şimdilik çok güzel bir hayal olarak aklımızın bir tarafında duryor. Böyle bir işe kalkışırsak eğer sizlerden de yararlanabileceğimiz pek çok şey olacak.

İnatla mesemb aramaya devam ediyorum, conophytumlar, lithopslar ve de özellikle aradığım bir tür var ki tüm mesembler içinde en ender ve zor bulunanı ve bence mesembler içinde en değerlisi. Tohumlarına bile ulaşmak için çok uğraştım, malesef çok pahalı, tanesi 2 dolar civarı ve sınırlı sayıda alabiliyorsunuz. Sadece Güney Afrika'nın Little Karoo denen çok küçük bir alanında büyüyen bir mesemb. Tohumlarında büyük bir kısmı bu bölgede özel izinle toplanıyor. Seralarda bakımı çok zor, bildiğim kadarıyla dünya üzerinde yalnız bir ya da iki serada var. Bitki satışı hiç yok. Bir tane küçük bir fidesini bulmuştum o da açık artırmada 400 dolara yakın bir fiyatla satıldı. Benim tohumdan denemelerim ise 2 yıldır devam ediyor ancak şimdiye kadar başaramadım. Ta ki 1 ay önce ektiklerim çimleninceye kadar. 20 tane tohum şu anda çimlenmiş durumda ve özel ışık altında özel bir sıcaklıkta sabit tutuyorum. Adeta gözüm gibi bakıyorum. Sevgili Taner bey bile çok ısrarıma rağmen bu bitkinin büyümesinin çok zor olduğunu bana söylemişti. O yüzden ekemedi. Ben azmettim bu tohumları buldum ve ektim. Bakalım hayırlısı. Bu kadar methettikten sonra bitkinin adını söyleyeyim bari Muiria hortenseae. Resimlerine internetten bakabilirsiniz. Mumsu beyaz renkli çiçeği, belli belirsiz bir şekli, çiçeğini farklı bir yerden vermesi ile tarif edebilirim.

Aradığınız bitkinin resimlerine bakıyorken bu siteye rastladım 10 adet tohumu 4 dolar 32 sente satıyorlar. Bu bitkide gayet ilginç (maşallah)
http://www.exotic-plants.de/seeds/su...-succulent.php

Eklenen Resimler

Emre Kuzu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2011, 01:17   #645
Ağaç Dostu

yağ-mur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Galeri: 14
başarılar,başarılar,başarılar inşallah bunca emeğiniz maddi manevi boşa çıkmaz karşılığını alırsınız...

yağ-mur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2011, 09:20   #646
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selenn Mesajı Göster
Seraları dolaşmak için baharı bekliyordum, şuanda Türkiye'deyim. 10 güne kadar Almanya'ya döneceğim. Dolaştığım tüm seralarda şahsen ya da mail ile soruştururum. Umarım sizi sevindirecek haberi verebilirim.
Sayın selenn teşekkür ederim.

Eski 08-04-2011, 09:29   #647
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kalyon Mesajı Göster
Aradığınız bitkinin resimlerine bakıyorken bu siteye rastladım 10 adet tohumu 4 dolar 32 sente satıyorlar. Bu bitkide gayet ilginç (maşallah)
http://www.exotic-plants.de/seeds/su...-succulent.php
Sayın Kalyon verdiğiniz siteyi 2 yıldır biliyorum fakat sitede bitki tohumu almak için direkt Paypal aracılığıyla ödeme yapmak gerekiyor. Bu da sorun değil ama bu bitkinin tohumu hep var bu sitede. Asıl olan bu bitkinin tohumunun tazeyken ekilmesi. Taze olup olmama riski var. Bir de normalde dünyada çok zor bulunan bir tohum, bulunan yerlerde de hemen tükeniyor. Pek güvenemedim açıkçası. O yüzden bu siteye pek yanaşmadım. Yardımınız için teşekkürler.

acemi25 beğendi.

Düzenleyen AizoaceaeFAN : 08-04-2011 saat 09:43 Neden: ekleme
Eski 08-04-2011, 09:36   #648
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağ-mur Mesajı Göster
başarılar,başarılar,başarılar inşallah bunca emeğiniz maddi manevi boşa çıkmaz karşılığını alırsınız...
Çok sağolun sayın yağ-mur, Allah herkesin emeğinin karşılığını verir inşaallah.

Eski 11-04-2011, 12:17   #649
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Bu hafta sonu çiçek açan bitkilerim :

_Cotyledon
_Mammillaria
_Echinopsis

Eklenen Resimler

Eski 11-04-2011, 14:18   #650
Ağaç Dostu

yağ-mur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Galeri: 14
maşallah çok güzeller ne güzel çiçeklenmeler başlamış,varsa biraz da sukulentlerin fotolarını da görebilir miyiz?

yağ-mur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2011, 15:02   #651
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Çok güzeller. Bende ne çiçek ne de tomurcuk belirtisi var. Ben seneye inşallah açtıklarını görürüm. Bu sene için pekte umutlu değilim. Bu konuda sizi tebrik ederim.

Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2011, 15:34   #652
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2010
sözü bittiği yerdeyim...gözlerimize verdiğiniz ziyafet için çok teşekkürler...

bıcırık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2011, 09:54   #653
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Sayın yağ-mur teşekkürler, bende kaktüslerimden çok daha fazla sayıda sukulent var. Daha çok çiçek açınca yüklemeyi tercih ediyorum. Ara sıra normal hallerini de yüklemeye çalışıyorum.

Sayın Ayşe Yıldız teşekkür ederim. Sizde iyi bir bakım ve sonrasında sabır gösterirseniz çiçek açacaklardır. Benim 5 senedir açmayan bitkilerim açmaya başlıyorlar. Daha yeni tam isteklerini anlayabildim. Herşey tecrübeyle kazanılıyor.

Sayın bıcırık çok teşekkürler.

Sayın sonerordo, ben Taner beyden almıştım yıllar önce. Sanırım şimdi yok. Belki yeniden ekmiştir. Sormak lazım. Türkiye'de Taner beyde bulamayınca başka pek alternatif kalmıyor malesef. Doğal olarak artık ben bulamadıklarımı yurt dışından sipariş veriyorum.

acemi25 beğendi.
Eski 23-04-2011, 14:01   #654
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Ellerinize saglık hepsi birbirinden güzeller

Periş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2011, 17:57   #655
ezo
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-09-2007
Saatlerdir sayfalarınızı dolaşıyorum. Söün bittiği yerdeyim. Sadece ellerinize sağlık diyebiliyorum.

ezo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2011, 17:26   #656
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Sayın burak alkan ve sayın ezo teşekkür ederim yorumlarınız için.

Biraz ara verdikten sonra hem yeni çiçek açan bitkilerimi hem de nadir bulunan bir kaç özel bitkimin resimlerini sizlerle paylaşmak istedim. Bunların içinde Rebutia ve Sulcorebutia koleksiyonum da mevcut. Keyifli seyirler.

İlk olarak rebutia-sulcorebutia koleksiyonu...

Eklenen Resimler

Eski 25-04-2011, 17:27   #657
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

...

Eklenen Resimler

Eski 25-04-2011, 17:28   #658
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

....

Eklenen Resimler

Eski 25-04-2011, 17:31   #659
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

.....

Eklenen Resimler

Eski 25-04-2011, 17:32   #660
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

3-4-5. resim Stomatium alboroseum .

Eklenen Resimler

Düzenleyen AizoaceaeFAN : 28-04-2011 saat 10:28 Neden: ekleme

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024