agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni4914Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-12-2015, 17:12   #1141
Ağaç Dostu

umutdunyasi's Avatar

Giriş Tarihi: 22-06-2014
Sayın AizoaceaeFAN. Sayfanız muhteşemmm zevkle izliyoruz. Lithopslara bayıldım

Jakin beğendi.
umutdunyasi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2015, 17:32   #1142
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-12-2014
Sayın AizoaceaeFAN sizin sayfanız bir okyanus her damlasını sindire sindire izliyorum ... Aslında yapmak istediğim her şeyi ifade ediyor ... Tebrik ederim ...

Jakin beğendi.
aerosol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2015, 12:51   #1143
Ağaç Dostu

coskun8553's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2012
Sizi ve eşinizi tebrik ederim sayın AizoaceaeFAN. Erzurum'da 5 sene kalmış biri olarak o bölgede bu güzelllikleri yetiştirmek ne kadar zordur tahmin edebiliyorum.

coskun8553 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2016, 17:07   #1144
Yeni Üye

Sezen-Adana's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2016
Harikalarrr size komşu olmak isterdim.emeginize saglık.bende 26 çeşit var bunları görünce bayıldım.çok güzeller

Sezen-Adana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2016, 20:54   #1145
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-02-2015
Merhabalar,

Öncelikle ellerinize, emeğinize sağlık Sn AizoaceaeFAN.

Bahçeniz ne kadar da görkemli maaşallah!

Yeni bitkilerle bizleri tanıştırdığınız için teşekkür ederek başlamak isterim.. Genel olarak bahçe-bitki seven ben, sukulentlerle ve mesemblerle tanıştığımda bayıldım!

Sn Taner Angay'ın serasını ziyaret ederek aldım birkaç adet (Taner bey bir cümle içerisinde size de değinmişti.. ) Sukulentlerimin 2 yıl geçmesine rağmen minik filizleri var ancak hala çiçek yok.. Bir iki tanesinde tomurcuklanma oldu ve daha çiçek açmadan kurudu.. Birkaçını da kaybettim ne yazık ki..

Bu siteyi önceden keşfetmiştim ancak sizin sayfanızı görebilmem ancak bugüne oldu ve bahçenize hayran kaldım!!

Larryleachia'ları, Pseudolithos'ları çok beğeniyorum; Erzurum gibi bir yerde çiçek açtırtabilmişsiniz; kutlarım.. İmrendiğimi de söylemeden edemeyeceğim doğrusu.. Conophytum burgeri ise bir ayrı güzelmiş..

Bu arada, 887 sonu ve 888 tamamında olanların adı nedir acaba? Yukarıda baktım ama göremedim; 2 ad gördüm, arama motorundan görseller kısmına baktım ancak sizin fotoğraftaki çiçeğin birebir aynı değildi.. Bir de 1073'teki sarılmış sarı renkli çiçeği olan nedir? İlk kez görüyorum ve çok beğendim.. Aynı mesajda 4. fotoğrafta kadraja giren dionaea da gözümden kaçmadı; ne kadar da sağlıklı ve kapanları kocaman gözüküyor!!

Muiria hortenseae'lar da çok güzel gözüküyor.. Dilerim en kısa zamanda derleminize (koleksiyon demek istemedim) ekleyebilirsiniz.

Bu arada sormadan edemeyeceğim; lithopslar için Taner Bey mayıstan itibaren sulamamamı, ekimde sulamaya başlamamı söylemişti, yanlış mı anladım acaba? Siz yazın sulanmasını önerdiğinizi okudum, aydınlatabilir misiniz?

Bitki seven, hele hele sukulent ve mesemblere hayran olan biri olarak dilerim bir gün sizin bitkilerin sayı olarak %1'i kadarına ancak sağlıklı ve nadir olanlarına sahip olabilirim..

Keşke başkalarına da ulaştırabilseniz..

Saygıyla.

Hikaru Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2016, 00:30   #1146
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Her zamanki gibi söyleyecek söz bulamıyorum; muhteşem bitkiler, bakım, fotoğraflar ve sık görmeye alışık olmadığımız nadir güzellikler. Bunun yanısıra nizamınızı da övmeden geçemeyeceğim. Ellerinize, emeğinize sağlık demekten başka bir söz kalmıyor...

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2016, 22:45   #1147
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-07-2016
Çok güzeller emeğinize sağlık

YeşimM beğendi.
assli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2016, 19:57   #1148
Ağaç Dostu

tapi's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AizoaceaeFAN Mesajı Göster
Merhabalar,
Tüm bitki koleksiyonumun resimlerini artık instagram ( @mesembmania ) hesabıma ekliyorum. Bu sitedeki sayfama ise ara vererek yüklemeler yapmaya devam edeceğim. Tüm Lithops, Conophytum ve diğer Mesemblerle ilgili olarak her türlü sorularınızı özelden sorabilirsiniz.
Sağlıcakla kalın..
[/B]
Sayın AizoaceaeFAN muhteşem bir kolleksiyon olmuş. Elinize sağlık.

YeşimM beğendi.
tapi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2017, 20:38   #1149
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 17-06-2016
Keşke paylaşımlarınızı kesmeseymişsiniz. Litops sevmeyen ben acaba alsam mı diye düşünmeden edemedim. Sonsuz saygılar

YeşimM beğendi.
şeymaonder Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2017, 01:09   #1150
Ağaç Dostu

yardimcierhan's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2014
Aziz Bey çok güzel bitkiler...
Zor bitkilerde bu kadar başarılı olan biri ötekilerde neler yapabilir, düşünemedim bile.
Bence devam etmelisiniz paylaşımlara...

yardimcierhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2017, 21:44   #1151
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-11-2015
Sayın AizoaceaeFAN
Size sorularım olacak fakat hiçbir şekilde size ulaşamıyorum. Bu çok üzücü. Bilgilerinizden izin verdiğiniz ölçüde faydalanıp bilgilenmek istiyorum fakat uzun zamandır foruma yazmamışsınız. İnstagramda bahsettiğiniz ( @mesembmania ) hesabınız da yok. Özel mesaja da kapalısınız yani bu durumda sizinle iletişim kuramıyorum. Amacım sorularıma cevap bulmak. Sukulent hastalıkları başlığı altında Lithops hastalıkları diye bir konu açtım fakat kimse cevaplamadı. Yani niyetim sizden bu sorunuma bir çözüm bulmanız. Saygılarımla

acemi25 beğendi.
Antarktika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2018, 18:33   #1152
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-12-2015
tohumdan yetiştirme

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AizoaceaeFAN Mesajı Göster
Cyrtanthus spiralis

merhaba albuca ile ilgili bilgiyi sadece sizin yazdığınızı gördüm.aramalarda herhangi bir sonuca ulaşamadım. ben malum yurt dışı sitesinden albuca tohumlaı getirittim. her ne kadar şimdi gördüğüm gibi spiralis istemiş olsamda ilanda albuca namaquensis diye geçen bir tohum geldi. bu tohumları nasıl ekmeliyim? bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Peacemaker_tr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2019, 10:52   #1153
Ağaç Dostu

acemi25's Avatar

Giriş Tarihi: 07-11-2018
Konuyu okuyup bitirmem iki günümü aldı ve hayal edemeyeceğim çeşitte bitkileri görünce çok şaşırdım. Keşke yeniden burada ya da instagramda paylaşım yapsanız. Müthiş bir koleksiyon. Kendi yetiştirme çabalarım da çok cılız gözüktü gözüme bu sayfaları görünce

acemi25 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024