agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Vildan Sönmez/Teras (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/10795.htm)

Vildan Sönmez 05-07-2009 22:46

1 Eklenti(ler)
Bamya sarmaşığı ile yanyana duran yaşlı yukam, büyük saksıya geçince yeni yapraklar çıkarmaya başladı. Ben Ona Hüseyin Alp diyorum.

Vildan Sönmez 05-07-2009 22:47

1 Eklenti(ler)
Bu günün son fotoğrafı bulutlar ve rozet...

Vildan Sönmez 07-07-2009 00:11

1 Eklenti(ler)
Ağva Yolundan aldığımız bir dal verbana kendini toparladı.

Vildan Sönmez 07-07-2009 00:23

2 Eklenti(ler)
Enez'den gelen bu hanımeliyi bonsai yapacaktım. Ama bonsaicilerden hiç yorum gelmeyince, hanımeli de aldı başını gidiyor, bıraktım büyüsün. Balkon demirlerine sardıracağım.

bennur 07-07-2009 01:01

Hanımeliniz çok sağlılı görünüyor, ben de iki ay evvel, iyice kartlaşan ve bozulmaya başlayan hanımelimi gözümü karartıp dibinden budadım, şimdi sizinki gibi yemyeşil , sanırım çiçek açmaya da niyetleniyor:))

Vildan Sönmez 08-07-2009 20:57

2 Eklenti(ler)
Kapalıyken rengini belli etmeyen diğer lilyum da kendini gösterdi. Ancak tek kökte tek çiçek açtı.

Vildan Sönmez 08-07-2009 20:59

1 Eklenti(ler)
Beyaz çiçekler sanki yarım açıyor.

Vildan Sönmez 08-07-2009 21:01

1 Eklenti(ler)
İki güzel bir arada...

Vildan Sönmez 08-07-2009 21:02

2 Eklenti(ler)
Bu arada ağaç bamya sarmaşığı sessiz, sakin pastel çiçeklerle kendini gösteriyor.

bennur 08-07-2009 23:13

Lilyumlarınız çok güzeller, seyirlik vede fotoğraflık olmuşlar. keyifle seyredin.

limon 09-07-2009 10:57

Liliumlar çok güzel. "Ağaç Bamya Sarmaşığı" ilk kez duydum ve gördüm, ne kadar güzelmiş çiçekleri. Ağaç Bamya denildiğine göre çok yıllık galiba?

Vildan Hanım, Siz bizle takılalı gezileri yavaşlattınız gibi geliyor :) "Gezekalın" doktorumuza söylemiştim bahçeye fazla takılırsanız sloganınız "Durakalın" olur diye ;) Bitkiler, sebzeler, meyveler derken insanda feci bağımlılık yaratıyor bu durum. Yakında hepimiz Todor gibi elimizi eteğimizi şehirden çekip, doğal hayata doğru yol alacağız gibi görünüyor ;)

Vildan Sönmez 09-07-2009 11:48

Sevgili limon,
Bu sarmaşık çok yıllık. Terasta saksıda yaz-kış açıkta duruyor, yani dayanıklı.
Forumda da kısa bir başlığı var

http://www.agaclar.net/forum/sarilicilar/8366.htm

Gezilerimize gelince, biliyorsunuz Fahri Yardımcı'nın kurduğu grupla geziyorduk, aile tadında. Bu aralar dondurduk diyelim. Eski günlerimize dönmeyi bizde özlemle bekliyoruz.
Şimdilik dört yıl öncesine döndük: Enez- Datça

sevim.K 10-07-2009 17:41

Vildan Hanım terasınız - fazla rüzgar alıyor yakınmanıza karşılık- çok güzel. Çiçeklerinizde öyle.:) Mor succulent, kalanchoe harika. Tabi clametis unutulmamalı değil mi:confused: Birde acem halısı ve arkadaşı bayıldım:) Güle güle büyütün çiçeklerinizi. Ellerinize emeklerinize sağlık, sevgiler

Ülker 10-07-2009 17:53

Sevgili Vildan, liliumları görüntülediğiniz resim, sanki bahçeymiş izlenimi verdi, döndüm tekrar baktım, bir balkon bitkilerle bu kadar mı coşar...darısı benim balkonun başına, "kim korkar rüzgardan":rolleyes:

Kiraz 10-07-2009 18:09

Vildan Hn, balkonda yetiştirmenin zorluğunu bilirim, hele rüzgar alırsa. Buna rağmen siz ve bir çok arkadaş bunu çok güzel başarıyorsunuz, elinize sağlık. Lilyumlarınız ve bamya sarmaşığınız çok güzelmiş.

jineop 10-07-2009 21:08

Sevgili Vildan Hanım,
Herşey çok güzel. Muhteşem. Ne zaman çaya gelebiliriz?. Kiraz,limon ne dersiniz?

sükunet 11-07-2009 10:42

insanın baktıkça içi açılıyor :)
nasıl keyifli olur bu güzellikte dumanı üstünde tüten çayların tadı...
lütfen benim içinde bir bardak için.
imrendim :)
bitkilerinizin ömrü uzun olsun.
sevgiler...

Adalet Yağcı 13-07-2009 21:38

Sevgili Vildan hanım, saatlerdir terasınızı inceliyorum, ellerinize sağlık, neler başarmışsınız, hangi birini sayayım, hepsi de birbirinden güzeller.
Liliumlarınız, özellikle kırmızı olana bayıldım, ben bu çiçeklerin bu kadar güzel koktuğunu bilmezdim.
Sardunyalarınız harika, hele o terasınızın manzarası ömre bedel, hayalimde hep deniz gören bir ev oldu.
Bitkilerinizin çeşitliliğine şaşırdım, bu kadar çok bitkinin dilinden anlamak, her birinin isteğini bilmek çok zor.

Zor olanı başarmışsınız, bütün kalbimle tebrik ediyorum, güzel terasınızda sağlık ve esenlikle oturmanızı diliyorum.

Vildan Sönmez 13-07-2009 23:28

Hani Ülker Bahtsız Balkonum dedi ya, tam da terasımın adını Issız Terasım olarak değiştirmeyi düşünürken, ben hafta sonu Enez'de iken, yani evde yokken, terasıma konuklar gelmiş.
Hoşgelmişsiniz arkadaşlar.

Sevim Hanım, Ülker Hanım, benim problemim rüzgardan çok aşırı güneşten yana. Çiçeklerimin Mayıs ayındaki keyfi yok. Bunun için terasın yarısını kapatan gölgeliği biraz daha uzatmayı planlıyorum. Bu da çare olmazsa neredeyse tek tip çiçeğe döneceğim: sardunya :)

Vildan Sönmez 13-07-2009 23:30

2 Eklenti(ler)
Bakın son aldığım sardunya pembe kırmızı minik benekli arada birkaç tane de kırmızı açıyor.

Vildan Sönmez 13-07-2009 23:33

Sevgili Kiraz, sağolun. Bamya sarmaşığı iki yaz aradan sonra çiçeklendi. Hani annelerimizin fotoğraflarında kumaştan yapma gelin çiçekleri vardır ya, onlara benzetiyorum çiçeklerini.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kiraz (Mesaj 459362)
Vildan Hn, balkonda yetiştirmenin zorluğunu bilirim, hele rüzgar alırsa. Buna rağmen siz ve bir çok arkadaş bunu çok güzel başarıyorsunuz, elinize sağlık. Lilyumlarınız ve bamya sarmaşığınız çok güzelmiş.

Vildan Sönmez 13-07-2009 23:55

1 Eklenti(ler)
Sevgili Jineop çok iyi olur derim.
Yalnız teras keyfi gündüz için erken, çünkü güneşten gözünüzü açamıyorsunuz.
Ben saat yedide evde oluyorum, hala oturulacak kıvamda değil. Şimdilerde gece, mehtap harika oluyor.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi jineop (Mesaj 459438)
Sevgili Vildan Hanım,
Herşey çok güzel. Muhteşem. Ne zaman çaya gelebiliriz?. Kiraz,limon ne dersiniz?

Vildan Sönmez 13-07-2009 23:57

Sevgili suizan, teşekkürler. Sağlığımız yerinde oldukça, her şeyin tadı güzel oluyor, bir de sevdiklerimiz yanımızdayken,
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi suizan (Mesaj 459638)
insanın baktıkça içi açılıyor :)
nasıl keyifli olur bu güzellikte dumanı üstünde tüten çayların tadı...
lütfen benim içinde bir bardak için.
imrendim :)
bitkilerinizin ömrü uzun olsun.
sevgiler...

Vildan Sönmez 14-07-2009 00:01

Vee Adalet Hanım'cım,
Bu yıl inatla her yıldan çok uğraştım, buna rağmen, kaybettiğim, ya da keyfi kaçan çok çiçeğim var. Böyle olunca da üzülüyorum tabii. Üstüne bir de izinde bir yere giderken ne yapacağımı, şimdiden kara kara düşünüyorum.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı (Mesaj 461069)
Sevgili Vildan hanım, saatlerdir terasınızı inceliyorum, ellerinize sağlık, neler başarmışsınız, hangi birini sayayım, hepsi de birbirinden güzeller.
Liliumlarınız, özellikle kırmızı olana bayıldım, ben bu çiçeklerin bu kadar güzel koktuğunu bilmezdim.
Sardunyalarınız harika, hele o terasınızın manzarası ömre bedel, hayalimde hep deniz gören bir ev oldu.
Bitkilerinizin çeşitliliğine şaşırdım, bu kadar çok bitkinin dilinden anlamak, her birinin isteğini bilmek çok zor.

Zor olanı başarmışsınız, bütün kalbimle tebrik ediyorum, güzel terasınızda sağlık ve esenlikle oturmanızı diliyorum.

bennur 14-07-2009 00:03

Sevgili Vildan hanım, benekli ve çift renkli sardunya çok güzel, mehtap da öyle:) sağlıkla seyredin. Ben de, epeydir karşılaşmayınca, sizi merak etmiştim. Sevgiyle kalın

Vildan Sönmez 14-07-2009 00:03

2 Eklenti(ler)
Örneğin bu sardunyalarım da benimle beraber, güneşe inat, açıyorlar çiçeklerini.

Vildan Sönmez 14-07-2009 00:06

1 Eklenti(ler)
Buncağızımın ayrı saksısı bile yok. 'Hüseyin Alp' yukanın dibinde açıyor.

Vildan Sönmez 14-07-2009 00:09

1 Eklenti(ler)
Sardunyaların bir kısmını balkon demirlerine asmıştım. Yapraklar sararmaya başlayınca, duvar dibine, yere indirdim tekrar.

Vildan Sönmez 14-07-2009 00:13

Nur Hanım iyi akşamlar, hafta sonu kaçtık İstanbul'dan. Enez bahçeme beklerim.;)

http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/9867.htm

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bennur (Mesaj 461146)
Sevgili Vildan hanım, benekli ve çift renkli sardunya çok güzel, mehtap da öyle:) sağlıkla seyredin. Ben de, epeydir karşılaşmayınca, sizi merak etmiştim. Sevgiyle kalın

Vildan Sönmez 14-07-2009 01:30

1 Eklenti(ler)
Son olarak da, Sevgili limon'un hediyesi lisiantus tomurcuğu rengini belli etmeye başladı.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024