agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Vildan Sönmez/Teras (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/10795.htm)

Vildan Sönmez 18-10-2008 18:22

Vildan Sönmez/Teras

3 Eklenti(ler)
Çalışmayı bıraktıktan sonra daha çok vakit ayıracağım terasım günboyu güneş alıyor, rüzgara açık ve yoldan yoğun toz geliyor.Bu yüzden şimdilik temel çiçek sardunya.Çünkü sardunya her şeye dayanıklı,evden ayrı kaldığım zamanlarda bile kolay bozulmuyor,nazlanmayı hiç bilmiyor.

Vildan Sönmez 18-10-2008 18:26

3 Eklenti(ler)
Tavana ulaştığı için gövdesi eğilerek büyüyen yuka yaz-kış dışarıda, en kuytu köşede.

Vildan Sönmez 18-10-2008 18:32

İlk fırsatta o boş duvara da sarkan çiçekler edineceğim.
Ve koşulları ayarladığımda bir köşeye kapalı bir kış bahçesi kuracağım.
Kısmet.....

füsunANK 18-10-2008 18:37

Hepsi güzel ama o manzarada bir sade kahve yudumlamak hepsinden güzel olsa gerek .Ellerinize sağlık. Sardunya benim de favorim.

Kısmet kısmı çabuk gerçekleşir inşallah .

Vildan Sönmez 18-10-2008 19:01

Haklısınız dostlarla olmanın güzelliği hiçbir şeyde yok. Amin diyorum,teşekkürler.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi füsunANK (Mesaj 301273)
Hepsi güzel ama o manzarada bir sade kahve yudumlamak hepsinden güzel olsa gerek .Ellerinize sağlık. Sardunya benim de favorim.

Kısmet kısmı çabuk gerçekleşir inşallah .

nergis06 18-10-2008 19:15

Terasınız şimdide güzel ama planladıklarınızı gerçekleştirdiğinizde kimbilir nasıl olur. Terasınızda mutlu günler geçirmenizi dilerim.

Arzu Kasapoğlu 18-10-2008 22:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez (Mesaj 301269)
İlk fırsatta o boş duvara da sarkan çiçekler edineceğim.
Ve koşulları ayarladığımda bir köşeye kapalı bir kış bahçesi kuracağım.
Kısmet.....

Terasınız ve manzaranız çok güzel Vildan Hanım.
Duvara çiçekli bir sarılıcı da hiç fena olmaz. Ayrıca bir köşeye Amerikan sarmaşığı da çok yakışırdı. Sonbaharda çok güzel kırmızı bir terasınız olur.

Benim bu kadar büyük bir balkonum olsa tıka basa çiçek doldurmuştum;)

ilker_eroglu 18-10-2008 23:21

Vildan hanim,

Güzel bir teras ve manzara siz birazda ugraş gösterdiginizde kimbilir ne kadar güzel olacak cennetten bir köşe olacak terasınız.

Kolay gelsin.

Saygılarımla

İlker

Minem 20-10-2008 11:41

Sayın Arzu Kasapoğluna'na katılıyorum.Amerikan sarmaşığı kırmızı kırmızı terastaki yeşil güzelliğinize güzellik katacaktır..Manzarası da terasınızda oldukca güzel,güle güle oturun ve bizim yerimize de arada bir kahve yudumlayıverin Vildan hanım...

Vildan Sönmez 20-10-2008 12:53

Arzu Hanım'cım Yukka köşesinin simetriğinde iki çiçek masası daha var.
Normalde bu masaları ve çiçekleri terasın kuytu bir köşesine çekiyorum.O demirlere astığımda bile çiçeklerin tadı kaçıyor.

Ama Sizin balkonunuzdaki çiçekleri biliyorum özellikle küpe çiçeklerinizin hastasıyım.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Arzu Kasapoğlu (Mesaj 301367)

Arzu Kasapoğlu 20-10-2008 14:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez (Mesaj 301861)
Normalde bu masaları ve çiçekleri terasın kuytu bir köşesine çekiyorum.O demirlere astığımda bile çiçeklerin tadı kaçıyor.

Terasınızın rüzgarlı olduğunu söylemiştiniz sanırım ondan. Karadeniz sahil yolu yapılmadan önce bizim balkonda çok rüzgarlıydı. Sardunyalarda hiç yaprak kalmıyordu.

Şimdi rüzgar problemi yok fakat, balkonum kışın hiç güneş görmüyor. Yazın da saat üçden sonra, balkonun kenarlarına vuruyor.

Bu yüzden en sevdiğim çiçek olan sardunyalarım fazla çiçek açmıyor.
Sizinde sardunyalarınız çok güzel :)

zenfree 21-10-2008 22:28

Vildan Hanım bu ne güzellik böyle.:) Dekorasyon dergisine bakıyor gibi oldum. Çok zevkli düzenlemişsiniz. Tebrikler.

limon 22-10-2008 15:08

Zenfree, düzenleme güzel ama manzara nasıl? Ömre bedel diye buna denir değil mi? :)

Sevdiklerinizle, sağlıkla oturun inşallah...

nurcanaybay 23-10-2008 19:19

Vildan hanım,ben size solanum´u önermek istiyorum.Beyaz duvarın önünde çok güzel duracağına inanıyorum.

Vildan Sönmez 23-10-2008 20:29

Aşağıdaki linkteki çiçek sanırım.Benim de hoşuma gider. Deneyebilirim. Sağolun.

http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=10750

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nurcanaybay (Mesaj 304277)
Vildan hanım,ben size solanum´u önermek istiyorum.Beyaz duvarın önünde çok güzel duracağına inanıyorum.

alice 08-11-2008 14:01

Vildan hanım,
terasınız manzaralı ve güzel bitkilerle dolu. Tahmin ediyorum ki zamanla daha da güzel hale getireceksiniz.
Terasınız için şöyle bir fikir yürütmek istesem inşallah kabalık etmemiş olurum.
Terasınızın zemininde ve duvarında bulunan beyaz karolar yerine taş kaplama yaptırmayı düşünürseniz terasınız daha da göze hitap edicek. Parlak beyaz karolar yerine mat renkli taş kaplamalar ve bitkilerle oluşturabilecekleri uyumu bir düşünün... bir de metal korkuluklarınız siyaha yakın bir renge boyanırsa...

Vildan Sönmez 04-12-2008 12:03

Masanın üzerinde saksıdaki uzun sukulenti bir yıl önce arkadaşımız Caretta gönderdiğinde küçücüktü. Bir metreye ulaştı,tepesinden tomurcuklar verdi.Uzun süre böyle kalınca çiçekleri bu şekilde herhalde dedim. Sonra renklendi ve açtı.En dipten de yeni sürgünler verdi.

Fotoğraf ekleyemedim,forumdaki fotoğrafları

http://www.agaclar.net/forum/showpos...postcount=1607

Arzu Kasapoğlu 04-12-2008 12:26

En sevdiğim sukulentlerden biridir'' Sürmenede ki ismi gözyaşı çiçeği'' :)

Onun daha geniş ve dar yapraklı olanıda var. Sizinkide çok güzel büyümüş aynıraca saksılarınız da çok güzel.

nurcanaybay 09-01-2009 13:42

1 Eklenti(ler)
Merhaba ,sizin sukulenti gördüm ve 2-3 ay önce ne olduğunu bilmeden diktiğim bitkiye benzettim.Aldığım yerde de sizinki gibi uzundu ,tohumlarının döküldüğü yerde filizlenmişti.
Resimdeki sizinkindenmi ?Eğer öyleyse çiçek açıcak olmasına çok sevineceğim.

Vildan Sönmez 27-02-2009 14:12

Forumda arkadaşların küçücük balkonlarda harikalar yarattığını gördükçe hevesim daha da arttı. Bu yıl terasımdaki çiçekleri çoğaltmaya kararlıyım.Tohumdan çoğaltma konusunda pek başarılı olamıyorum.Ama yine de yapı marketlerden ve ağaçlar toplantısında arkadaşlarımızın verdiği tohumlardan bu ay ekim yapacağım.
Birde koçtaştan iki meyve ağacı fidesi aldım. Biri bodur ığdır kayısısı,diğeri de normal yarma şeftali. Bu iki türü seçmemin sebebi ise çiçeklerinin pembe ve çok hoş görününlü olması.Hayırlısı bakalım.
Tek endişem terasın yazın çok güneş alması.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Arzu Kasapoğlu (Mesaj 301367)
Vildan Hanım.

Vildan Sönmez 27-02-2009 14:20

1 Eklenti(ler)
Sizin fotoğraf biraz flu,ancak ben benzettim, aynısı galiba.
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nurcanaybay (Mesaj 342416)
Merhaba ,sizin sukulenti gördüm ve 2-3 ay önce ne olduğunu bilmeden diktiğim bitkiye benzettim.Aldığım yerde de sizinki gibi uzundu ,tohumlarının döküldüğü yerde filizlenmişti.
Resimdeki sizinkindenmi ?Eğer öyleyse çiçek açıcak olmasına çok sevineceğim.

Arzu Kasapoğlu 27-02-2009 14:22

Şeftali ağacını ben de çok severim. Pembe çiçekleri açınca muhteşem görünüyor.

Ağaçlarınız çiçek açınca bizimle de paylaşırsanız sevinirim.

Size kolay gelsin Vildan hanım :)

nurcanaybay 27-02-2009 14:30

Nar ağacını da unutmamalı ,çiçeğinin güzelliğini de.

Vildan Sönmez 27-02-2009 14:39

İnşallah, önce çiçeklerini sonra da meyvelerini paylaşırız :)

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Arzu Kasapoğlu (Mesaj 368722)
Şeftali ağacını ben de çok severim. Pembe çiçekleri açınca muhteşem görünüyor.

Ağaçlarınız çiçek açınca bizimle de paylaşırsanız sevinirim.

Size kolay gelsin Vildan hanım :)

Vildan Sönmez 27-02-2009 14:41

Çok doğru Nurcan.
Enez'de bahçemde var, ama süs narı çıktı. Meyve vermiyor.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nurcanaybay (Mesaj 368731)
Nar ağacını da unutmamalı ,çiçeğinin güzelliğini de.

Vildan Sönmez 25-04-2009 13:46

3 Eklenti(ler)
Bu sabah çiçeklerimi fotoğrafladım.
Vazgeçilmez dost, naz yapmayan, zorlamayan sardunyalarım açtı,canan tomurcukta..

Vildan Sönmez 25-04-2009 13:51

5 Eklenti(ler)
Geçen yıl iyi sonuç alamadığım liliyum, nergis, dahlia ve glayöller bu yıl sağlam geliyor.

Vildan Sönmez 25-04-2009 13:54

3 Eklenti(ler)
oval saksıdaki kaktüsümü büyük yuvarlak saksıya ektim ve dağıttım. Yerine küçük saksılardaki top kaktüsleri topladım.

Vildan Sönmez 25-04-2009 14:01

4 Eklenti(ler)
Müşkürüm Tean Deresi'nden, Eğrelti Karamandere'den, karabaşotu Datça'dan alındı.Üçü de farklı anıları hatırlattığı için çok kıymetli.

Güngör Salman 25-04-2009 14:16

Vildan hanım çok güzeller bu gün yazdığınız 2. mesajdaki 5.sıradaki soğanın adı nedir yazarsanız sevinirim teşekkürler.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024