agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni10111Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Prev Önceki mesaj   Sonraki mesaj Next
Eski 29-06-2015, 00:35   #1
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
A_NOMAD / Balkon, ev

Bitkilerimi tek bir alanda toplama isteğim baskın geldi ve bu sayfayı açmaya karar verdim.
Az sayıda bitkim var, sadece vazgeçemeyeceğim bitkileri yetiştirmeye çalışıyorum.
Bu sene mümkün olduğunca saksı sayımı azalttım, aranjman tarzında birlikte dikebileceğim bütün bitkilerimi birer aileye dönüştürdüm ve şükür ki bu kararımdan memnun olduklarını kısa süre içinde gösterdiler.

Maalesef balkonum güneş almadığı ve bol rüzgarlı olduğu için istediğim gibi kullanamıyorum ama özellikle atlaslarım için önümüzdeki günlerde balkon şartlarını denemeyi planlıyorum, sonuçlarından pek umutlu olmasam da...

ÖNEMLİ=> Sayfama yolu düşecek arkadaşlardan özellikle birkaç ricam olacak, lütfen aşağıdaki alıntıladığım konulara özen gösterelim:
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
...
-Sayfan hayırlı olsun türü mesajlardan kaçınınız...

-Bayram ve önemli gün kutlamaları da balkonlar yerine ilgili başlıkta yapmalıdır...

Ziyaretçilere Not:
Sadece beğeninizi dile getirecekseniz, bunu mesaj yazarak değil, Beğen butonuna tıklayarak belirtin.

Başlangıcı ilk göz ağrım olan, çekirdekten yetiştirdiğim limonumdan (şimdilik muhtemelen bir turunç fidanı ama büyüyünce limon olacak) bahsederek yapmak istiyorum.
Bir limon çekirdeği olarak başlayan yaşamı, nihai amacına uygun olarak devam eden şanslılardandır kendisi. Belki de en büyük şansı 'limonlu çay' olmak üzere benim elime geçmiş bir limonun çekirdeği olmaktı...

3 kardeş olarak orta boy bir saksıda, torf ortamında çimlendirildiler ve kardeşlerinden biri hayata 'bir albino' olarak merhaba dedi.
Birkaç ay bu minik vampir tarafından sömürülerek yaşadıktan sonra vampirimiz ölümsüzlüğünden vazgeçti ve 2 yeşil kardeş, özgürlüğün tadını alınca rahat rahat büyümeye başladı.

İşte benim limonum, bu badireyi atlatan yeşil kardeşlerden biri (diğeri de annemde) ve henüz 1,5 yaşında. Balkonumun olumsuz şartlarına da uyum sağlayabilmiş olması şaşırtıcı olmasa gerek

5 litrelik pet şişeden yapılmış özensiz bir saksıda yaşıyor.
Toprak karışımı bahçe toprağı, torf, yarasa gübresi, dere kumu ve perlitten oluşuyor.
Yaz boyunca hemen hemen her gün yapraklarına su püskürtüyorum, bunu sevdiğini düşünüyorum.

Bol bol rüzgar aldığımız için oklava desteğimizle sarmaş dolaş yaşıyoruz

Name:  Limon.jpg
Views: 4080
Size:  71.8 KB

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024