agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni4813Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-07-2015, 17:42   #151
Ağaç Dostu

a_fan_of_barca's Avatar

Giriş Tarihi: 21-06-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Resulgur Mesajı Göster
Tere tohumları sarardı kökten söküp kurutalım mı şimdi , içini açtım bir tanesinin yaş tohum daha üzerinde mi kuruyacaklar acaba
Bitki kendisi hala yeşilse, bırakın öyle kalsın. Yanılmıyorsam, tere bitkisi, tohum verdikten sonra ölüyor. O yüzden, bitki ölene kadar kalsın. En azından tohumlar kuruyana kadar. Tohumlar kuruyunca kolayca alına bilecek duruma geliyor. Hatta dikkat etmelisiniz, tohumlar siz toplamadan yere dökülebilir. O yüzden, gözünüz üzerinde olsun Ama bence, eğer, bu gün aldığınız yaş tohumlar olgun tohum renkteydise, o zaman tohumlar olgunlaşmıştır. Ala bilirsiniz. Ama kurutmadan ekmenizi tavsiye etmem. Çıkmaya bilir. Eğer hala olgun tohum rengini almadıysa, bir az daha bekleyin. Aslında en garanti yol kurumasını beklemek

Tilki Mete ve Resulgur beğendi.
a_fan_of_barca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-07-2015, 18:32   #152
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Talking

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi a_fan_of_barca Mesajı Göster
Bitki kendisi hala yeşilse, bırakın öyle kalsın. Yanılmıyorsam, tere bitkisi, tohum verdikten sonra ölüyor. O yüzden, bitki ölene kadar kalsın. En azından tohumlar kuruyana kadar. Tohumlar kuruyunca kolayca alına bilecek duruma geliyor. Hatta dikkat etmelisiniz, tohumlar siz toplamadan yere dökülebilir. O yüzden, gözünüz üzerinde olsun Ama bence, eğer, bu gün aldığınız yaş tohumlar olgun tohum renkteydise, o zaman tohumlar olgunlaşmıştır. Ala bilirsiniz. Ama kurutmadan ekmenizi tavsiye etmem. Çıkmaya bilir. Eğer hala olgun tohum rengini almadıysa, bir az daha bekleyin. Aslında en garanti yol kurumasını beklemek
Tamam hocam mesaj alınmıştır . Söylediklerinizi aynen uygulayacağım. Çok teşekkür ederim ..

Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2015, 12:40   #153
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Son günlerde ülkemizde yaşanan terör olayları nedeniyle aranızdan ayrılmak zorunda kaldım. Hepimiz zor günler geçiriyoruz bu vatan hainlerinin arasında yaşamak çok zor gerçekten Allah yardımcımız olsun . Dualarınızı eksik etmeyin ..

Eski 27-07-2015, 12:46   #154
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-02-2014
Allah yardımcınız olsun Resulgur ağabeyim, gerçekten çok zor...Rabbim polisimize, askerimize, devletimize zeval vermesin, her daim korusun sizleri... Şehitlik mertebesine ulaşan polis ve askerlerimizin hepsinin ruhları şad, mekanları cennet olsun... Rabbim o hain domuz sürüsü teröristlere de her türlü zilleti musallat kılsın inşallah, gebersinler..!

Düzenleyen Laleci_03 : 27-07-2015 saat 13:51
Laleci_03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2015, 09:50   #155
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Allah razı olsun hepinizden Sayın; Laleci_03 ilginize çok teşekkür ederim. Temennimiz en kısa zamanda ülkemizin huzura kavuşması ..

Eski 17-08-2015, 11:46   #156
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Angry Uzun bir aradan sonra

Herkese selamlar, uzun bir aradan sonra foruma tekrar dönmeye karar verdim. Hiç değilse burada gördüğümüz sevgi saygı arkadaşlık ve doğa ile bir nevi kendimizi avutabiliriz diye düşündüm. Böyle güzellikler görüldükçe ve paylaşıldıkça daha bir güzel oluyor gerçekten .. Biraz memlekette idim ve dün evime geldim. Geçici olarak bir ağabeyden ben yokken balkondaki bitkileri sulamasını istemiştim oda sağ olsun yardımını esirgemedi bizden. Geldim baktım ki balkondaki bitkiler ne kadar düzenli sulansa da sulamanın yanında ilgi ve sevgi istediğini gözlerimde tanık oldum. Kimisinin yaprakları kurumuş kimisine örümcekler ağlarını kurmuş yuva yapmış kimini bitler böcekler yemiş talan etmiş , gördüğüm manzara çok kötü olduğu için resim paylaşmak istemedim. Bayağı bir söküm yapıp saksıları boşalttım. Balkondaki bitkilerin sadece 1/3 ü kadarı kaldı geriye .. Bu işin kötü tarafı iyi yanıysa balkonda yer açıldı bize dün akşam hanımla çay demledik serin balkonumuzda doyasıya çay içtik

Eski 17-08-2015, 12:14   #157
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Angry Domates Kökü

Söktüğüm saksılardan çıkan domates kökü dikkatimi çekti ne kadar çok köklenmiş hayrat ettim. Normal mi acaba bu durum merak ettim. Hazırladığım cocopeat perlit toprak gübre karışımı içerisinde çok rahat köklenmiş bitki coşmuş resmen. Sizlerle paylaşmak istedim ve fotoğrafladım.

Eklenen Resimler

Eski 17-08-2015, 12:59   #158
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Talking Kalan Domatesler

Geriye kalan domateslerin son hali çeri de salkımda 6 adet diğerinde ise daha iri ve 4 adet domates var.

Eklenen Resimler

Eski 17-08-2015, 13:04   #159
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Talking Balkonun yeni üyeleri

Adana dan getirdiğim küçük saksıdaki babamın damda yetiştirdiği reyhan dan bir kök aldım. Diğeri de Akça tekir yaylasında Habib amcanın ormanla bütünleşmiş evinin bahçesinden gelen bir kök biberiye bakalım yeni yerlerini sevecekler mi

Eklenen Resimler

Eski 17-08-2015, 13:24   #160
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
...Normal mi acaba bu durum merak ettim...
Bildiğim kadarıyla domates, uygun ortamı bulduğunda metrelerce kök yapabiliyor yani bu durum normal

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2015, 16:32   #161
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi A_NOMAD Mesajı Göster
Bildiğim kadarıyla domates, uygun ortamı bulduğunda metrelerce kök yapabiliyor yani bu durum normal
Neyse öğrenmiş olduk rahat zemini bulunca kökler gidebildiği en uç noktalara ulaşabiliyor demek ki

Eski 21-08-2015, 12:33   #162
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Talking Hasat Zamanı

Bunlar da bizim hasat ettiklerimiz. Çalışmalarımızın emeklerimizin karşılığı , insana mutluluk veriyor.

Eklenen Resimler

Eski 21-08-2015, 12:35   #163
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Talking Tere Tohumu

Seneye ekecek olduğum ve ilk defa yetiştirdiğim tere den tohum aldım. Çok güzel bir duygu

Eklenen Resimler

Eski 21-08-2015, 15:06   #164
Ağaç Dostu

a_fan_of_barca's Avatar

Giriş Tarihi: 21-06-2015
Alıntı:
Seneye ekecek olduğum ve ilk defa yetiştirdiğim tere den tohum aldım. Çok güzel bir duygu
Sonunda tere'den tohum almışsınız sn. Resulgur İlk defa bir bitkiyi yetiştiren biri için ilk defadan tohum almak iyi bir başarı. Ben yaprak güzeli'nden tohum almak için bir kaç kez deneme yaptım ve sonunda geçen yıl başardım Şimdi elimde neredeyse tohumların tamamı duruyor. Gerçekten güzel bir hiss, hele o tohumlardan yeni bitkiler büyüdüğü zaman insan daha da mutlu oluyor. Zaten tohumdan bitki büyütmek çok zor olmadığı sürece keyif verici bir iş. İnşallah seneye bu tohumlardan büyüyecek olan bitkileri de burada görmek için şimdiden sabırsızlanıyorum

YeniGine, telato, uyap ve 4 kişi beğendi.
a_fan_of_barca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-08-2015, 23:20   #165
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sayın Resulgur hasata maşallah; gerçekten çok güzel bir duygu. Seneye de inşallah bol bol kendi tohumunuzdan yetiştirdiğiniz terelerinizi afiyetle yiyin... Çok güzel valla...

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2015, 01:32   #166
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Talking Toka Tohumlarım

Çok teşekkür ederim efendim söylemeniz yeter. Seneye kısmet olursa hep beraber göreceğiz inşallah .. Bunlarda roka tohumlarımız içini çıkarmaya üşendim baya bir uğraştırıyor. Bende Kapsülleriyle plastik kavanoza koydum. Olmuştur herhalde ..

Düzenleyen Resulgur : 22-08-2015 saat 17:39
Eski 22-08-2015, 14:13   #167
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-08-2015
çok kıskandım maşallah güle güle büyütün

YeniGine ve Resulgur beğendi.
onurrcett Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2015, 17:42   #168
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Red face

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi onurrcett Mesajı Göster
çok kıskandım maşallah güle güle büyütün
Çok teşekkür ederim sn. onurrcett darısı da sizlere olsun Sayfama hoş geldiniz.

YeniGine beğendi.
Eski 22-08-2015, 23:31   #169
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sayın Resulgur, pek bilmiyorum ama Sayın telato geçenlerde kışlık marul tohumlarını ekti. Sanırım roka da ekilebilir isterseniz kendisine bir sorun derim.

Eski 23-08-2015, 01:26   #170
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
Alıntı:
Söktüğüm saksılardan çıkan domates kökü dikkatimi çekti ne kadar çok köklenmiş hayrat ettim. Normal mi acaba bu durum merak ettim. Hazırladığım cocopeat perlit toprak gübre karışımı içerisinde çok rahat köklenmiş bitki coşmuş resmen. Sizlerle paylaşmak istedim ve fotoğrafladım.
Domates kökü yaklaşık 60 cm genişliğinde kılcal kökler ve 1,5 - 2 metreye kadar da kazık kök yapabiliyor.
Demek ki karışım hoşuna gitmiş.

sinbas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-08-2015, 07:28   #171
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sinbas Mesajı Göster
Domates kökü yaklaşık 60 cm genişliğinde kılcal kökler ve 1,5 - 2 metreye kadar da kazık kök yapabiliyor.
Demek ki karışım hoşuna gitmiş.
Demek ki bu işi öğreniyorum.

YeniGine beğendi.
Eski 23-08-2015, 20:39   #172
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Talking iri Domatesim

Buradan öğrendiğim bilgileri uygulayarak Muş un Bulanık ilçesinde ( yaklaşık beş ay kış yaşayan çok soğuk bir yer ) deste halinde satılan bir deste de 17- 20 adet fideyi 1TL ye satın alarak ilk defa böyle bir domates yetiştirdim. Bu benim ilk rekorum koparınca bakalım kaç gram gelecek ..

Eklenen Resimler

Eski 23-08-2015, 20:45   #173
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Talking Sonunda çiçek açtılar

Kirli hanımları bu hale getirene kadar baya bir uğraştım. Balkonda 3 tane var onlar daha açmadılar resimdekileri iş yerine domateslerin arasına iki tane ekmiştim onlar çiçek açtı. Zinniaların çiçeklenme dönemi burada sert karasal iklimdeki hava koşulları nedeniyle mi artık bilmiyorum çok geç oldu ama bu emeğe gayrete değdi çiçeklerimize hoş geldin diyelim

Eklenen Resimler

Eski 23-08-2015, 20:53   #174
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Talking Adana Kozandan Gelen Kabak Çekirdeklerinin Son hali

Celalim01 den gelen kabak çekirdeklerinden doğan mucizeler. 3 kök Lojmanın bahçesine ekmiştim. Damlama sistemi ile sulanan kabakların son hali , hasada baya uzun bir süre var en son hasatta yine resimlerini çekerim. 3 kök te 6 adet kabak meyve verdi 1 tanesi yeşil diğer 5 tanesi de resimdeki renkten. anaçları farklı olabilir. Celalim01 sayfama geldiğinde açıklama yapacaktır eminim.

Eklenen Resimler

Eski 23-08-2015, 21:13   #175
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Ellerinize emeklerinize sağlık, kabaklar, zinnialar ve domatesleriniz çok güzel görünüyorlar.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2015, 19:57   #176
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Talking

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sayın Resulgur, pek bilmiyorum ama Sayın telato geçenlerde kışlık marul tohumlarını ekti. Sanırım roka da ekilebilir isterseniz kendisine bir sorun derim.
Hadi ya ekim zamanı mı geldi tekrar eksek çıkar mı bu tohumlar acaba .. bu sene aldık tohumları olursa ekeyim bende tmm .

Eski 24-08-2015, 19:59   #177
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Talking

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Ellerinize emeklerinize sağlık, kabaklar, zinnialar ve domatesleriniz çok güzel görünüyorlar.
Çok teşekkür ederim sn. akçabardak sizlerde çok iyisiniz bu konuda benim bu sene ilk denemelerim.

Eski 24-08-2015, 22:14   #178
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Galeri: 4
Alıntı:
Hadi ya ekim zamanı mı geldi tekrar eksek çıkar mı bu tohumlar acaba .. bu sene aldık tohumları olursa ekeyim bende tmm .
Roka tohumları olgunlaştığı gibi ekilebiliyor, hemen çimleniyor.
Tere tohumları olgunlaştığı gibi ekilebilir fakat hemen çimlenmiyor, çimlenmek için sonbaharı bekliyor yaramazlar

Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-08-2015, 00:06   #179
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sayın Resulgur önce bir sorun demiş idim, fakat çok şükür sevgili Mücevher Çalısı'ndan onay almışız. Ekebilirmişsiniz; rastgelsin inşallah!..

Eski 25-08-2015, 10:17   #180
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mücevher Çalısı Mesajı Göster
Roka tohumları olgunlaştığı gibi ekilebiliyor, hemen çimleniyor.
Tere tohumları olgunlaştığı gibi ekilebilir fakat hemen çimlenmiyor, çimlenmek için sonbaharı bekliyor yaramazlar
Sn. Mücevher Çalısı çok teşekkür ederim bilgi için , bende ekim yapayım bakalım tohumlar çimlenecek mi ..

Etiketler
soğuk

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024