agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni4079Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-07-2013, 12:38   #541
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
[QUOTE=loveforlife;1179. En güzel çiçekleri yeme konusunda çok seçiçiler! [/QUOTE]

Bu konuda çooook haklısınız az önce en güzel ,yaprak güzellerimin yapraklarını, yemişler .

berçin ve loveforlife beğendi.

Düzenleyen dağçiçeği : 14-07-2013 saat 15:39
dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-07-2013, 15:50   #542
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Bu konuda çooook haklısınız az önce en güzel ,yaprak güzellerimin yapraklarını, yemişler .
Ağızlarının tadını biliyorlar.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-07-2013, 17:15   #543
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-07-2013
Bayıldım çiçeklerinize hepsi harika Mol telgraf arıyorum bulamıyorum :/

aybrkrk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-07-2013, 18:00   #544
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Sayın Aybrkrk, balkonuma hoş geldiniz. çiçeklerimi beğendiğinize memnun oldum.
Mor telgraf bende var yalnız şu an paylaşım için yeterli büyüklükte değil. Biraz büyüdüğünde tekrar hatırlatırsanız seve seve size de gönderebilirim.

YeniGine beğendi.
Eski 16-07-2013, 19:03   #545
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Ben geldim....

En güzel çiçeklerinin resimlerini de nihayet paylaşmışsın. Allah bağışlasın, Allah nazarlardan ve tüm kötülüklerden esirgesin onları ve tüm çocukları. Allah hep güldürsün tüm çocukları.

Onlar kadar şahane olamaz belki ama bir resimde bir şey gördüm. 500. mesaja dikkatinizi çekerim. Orada arkada figüran gibi gözükseler de aslında başrolde bizim çok sevdiğimiz, yolunu gözlediğimiz Şirinler'i görebilirsiniz, tabi ancak uslu bir çocuk olursanız

İşte o Şirinler, Rana ve Angel'a birşeyleri hatırlatmalı bence.

Ayrıca gene aynı saksıda poz veren o Tırtıl, acaba bu yaprakları yiyen tırtıl mı? olamaz mı yani?

Tırtıl demişken, söylemiştim, ilk kez bu sene ben de aynı sorunu yaşamaya başladım, türünü adını bilemeyeceğim. 2 tane vardı bu senin beslediğine benzeyen uzun ince. Nerden peydah oldular anlamadım, hiç olmazdı.

Onlar yetmezmiş gibi bir de küçük parmağım kalınlığında bir arkadaşla gözgöze geldik limonun yaprak arkasında. Ona dedim ki "Bak arkadaş, bu kasaba ikimiz için dar, ya sen, ya ben". Tırtıl dediğin ince olmalı, öyle obezlik nedir?

Tabi, hayvani boyutlarda büyük olduğu için ve ben bu tür arkadaşlardan biraz tiksindiğim, huylandığım için icabına bakan ben olmadım.

Bu, ister büyük ister küçük boyda tırtıllardan nasıl kurutuluyoruz? Fısfıs bile yapmıyorum artık, sulamayı bile savsaklıyorum ama gene de merak ettim, var mı bunlara bir fısfıs?

Telgrafın tellerine minik mor çiçekler konmuş, ne güzel. Gene resimlerden birinde o minik fırçaya benzeyen mor çiçeği gördüm, o nedir?

Minik beyaz sardunyan epey çalışkan gerçekten. Kocaman olmasını diliyorum. Pembe- koyu yavru ağzı arası (rengini tam tarif edemeyeceğim) renkte belediye(!) sardunyası ilgini çeker mi? Benim çekti de, ondan soruyorum. Rana, senin de çeker herhalde.

Neyse, işte böyle. Ben karanlığıma 5 dklık mola vermek için uğradım, güzellikleri gördüm sayfanda. Hepinize sevgiler.

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2013, 15:56   #546
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2013
Aslında o tırtıl ve solucanlar deterjanı felan hiç sevmezler. Hatta ben küçükken onları topraktan çıkarmak için kazmaya küreğe ihtiyaç duymazdım...
Elimde bir fısfıs içinde de bulaşık deterjanlı su olurdu ve onu toprağa sıktığmdan bi 15 dk felan sonra toprağın ustüne çıkarlardı.
sizde bunu deneyebilirsiniz.
sıkarsınız toprağa beklersinizzz...
çıkıncada hepsini toplar atarsınız yan bahçeye...
ama deterjanlı su bitkinin köklerinede iyi geleceğini pek zannetmiyorum belki çok fazla sulandırıp öyle yapabilirsiniz...
haydi size kolay gelsin...

Cymbelina ve YeniGine beğendi.
kılıçh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2013, 17:13   #547
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Canım Cymbelinacım gelmiiiiş . Hoş gelmiş neşe getirmiş.
Canım arkadaşım güzel sözlerin için çok teşekkür ederim.
Merak ettiğin bitki cellossia (umarım doğru yazmışımdır ) horoz ibiği. 5.sayfada 149. Mesajda eski ve güzel hâli var .
Şirinler şimdilik bu kadar ama ilerde belki (umarım) daha güzel ve değişik uygulamalar yapabilirim

Eski 17-07-2013, 17:19   #548
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Sevgili Kılıçh gerçekten de bu tırtıllara bir çare bulmak şart oldu artık. Bu gün yaprak güzellerimin kalan yaprakları da bir güzel yenmiş. (Loveforlife gibi söylemek gerekirse ) yeni stil geometrik desenli yaprak güzellerim oldu.
Ben kaybolduklarını sanıyordum bu sabah yaprakları öyle görünce şaşırdım ve araştırmaya başladım. Bu kez kaçamadı çünkü bizim minik yaramaz saklanacak hâli çoktan geçmiş. Yemiş yemiş obez olmuş. Yok yok bu tırtılların Ramazan falan dinlediği yok.

Eski 17-07-2013, 17:28   #549
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Yaramazı yakalayıp resmini çekmeden sizlerle tanıştırmadan olur mu hiç ?
Tabii ki olmaz. Poz ver bakayım özellikle YeniGine ablamıza el salla.
Yalnız belirteyim bu evde bulduklarımla aynı değil. Bu onların yanında tam obez.

Eklenen Resimler

Eski 17-07-2013, 17:31   #550
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Bunlar da yeni model geometrik desenli yaprak güzellerim

Eklenen Resimler

Lalem, berçin, olcim ve 8 kişi beğendi.
Eski 17-07-2013, 17:34   #551
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Glayöllerim tomurcukta güzelliklerini görelim artık.

Eklenen Resimler

Eski 17-07-2013, 17:38   #552
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Yıldız çadırım büyüyor , ama bu gidişle çiçek açtığını göremeyeceğim. Unuttum tek yıllıkmıydı? Çiçek açtığını göremezsem ve tek yıllıksa elimde başka tohumda yok

Eklenen Resimler

Eski 17-07-2013, 17:40   #553
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Hediye gelen tohumlardan büyüttüğüm aslanağzı tomurcuk yapmış. Rengini görmeye az kaldı.

Eklenen Resimler

Eski 17-07-2013, 17:42   #554
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Mavişim de tomurcukta. Okadar güzel çiçekleri var ki ... Eski resimlerden bulup yükleyememiştim. Heyecanla bekliyorum. Bakalım aynı güzellikte açacak mı.

Eklenen Resimler

Eski 17-07-2013, 17:50   #555
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Bodur gülüm kızımın hediyesi. Geçen yıl almıştı. Çok güzel sarı bir rengi var.
Ama pas hastalığı olduğunu düşündüğüm bir hastalık başlamıştı. Devamlı çiçek aldığım yere sorduğum zaman hasta yaprakları sürekli buda , başka çaresi yok dendi. Forumdan okuduklarımı da uygulamaya çalıştım.umudum kalmamıştı ,ölecek derken canlandı. Şimdilik iyi gibi.
O kadar çok şey denedim ki üzerinde hangisi etkili oldu bilmiyorum. Forumdaki ev yapımı ilaçlara baktım. Bir yazı da Hindistan da çiftçilerin kola yı bitkisavar olarak kullandıklarını okumuştum onu bile denedim. En son karbonatla sildim yapraklarını ve sık sık budadım. Şu an iyi ama hangisi etkili oldu bilemiyorum.

Eklenen Resimler

Eski 17-07-2013, 18:03   #556
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Orkidem çiçek açtı ama çiçeği ilkinden küçük. Sanırım besin takviyesi şart.

Eklenen Resimler

Eski 17-07-2013, 21:04   #557
Ağaç Dostu

eceyıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2013
Sevgili Dağçiçeği;
şöyle gezinirken balkonunu gördüm bir bakayım dedim çıkamadım vallahi.
Ellerine emeğine sağlık çok güzel çiçeklerin var çok güzel bakıyorsun onlara onlarda yüzünü güldürüyorlar üzmüyorlar seni dilerim allahımdan hep gülsün yüzünüzü size ve çiçeklerine sağlıklı güzel günler dilerim

eceyıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2013, 22:24   #558
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-01-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster

Onlar kadar şahane olamaz belki ama bir resimde bir şey gördüm. 500. mesaja dikkatinizi çekerim. Orada arkada figüran gibi gözükseler de aslında başrolde bizim çok sevdiğimiz, yolunu gözlediğimiz Şirinler'i görebilirsiniz, tabi ancak uslu bir çocuk olursanız

İşte o Şirinler, Rana ve Angel'a birşeyleri hatırlatmalı bence.

Tırtıl demişken, söylemiştim, ilk kez bu sene ben de aynı sorunu yaşamaya başladım, türünü adını bilemeyeceğim. Nerden peydah oldular anlamadım, hiç olmazdı.

Tabi, hayvani boyutlarda büyük olduğu için ve ben bu tür arkadaşlardan biraz tiksindiğim, huylandığım için icabına bakan ben olmadım.

Gene resimlerden birinde o minik fırçaya benzeyen mor çiçeği gördüm, o nedir?

Minik beyaz sardunyan epey çalışkan gerçekten. Kocaman olmasını diliyorum. Pembe- koyu yavru ağzı arası (rengini tam tarif edemeyeceğim) renkte belediye(!) sardunyası ilgini çeker mi? Benim çekti de, ondan soruyorum. Rana, senin de çeker herhalde.

Neyse, işte böyle. Ben karanlığıma 5 dklık mola vermek için uğradım, güzellikleri gördüm sayfanda. Hepinize sevgiler.
Merhaba;

İtiraf etmek gerekirse şirinleri ben de severim ama ,favorim sünger bob kare şort. En saçma sapan maceralarını bile sıkılmadan izleyebiliyorum nedendir bilmiyorum? Belki de biz küçükken haftada bir iki çizgi film ancak olurdu, şeker kız kendi, uçan kaz, heidi gibi o günlerin açlığı olsa gerek.

Cymbelinanın sorduğu minik mor fırçanın hanım düğmesi çiçeği olduğunu sanıyordum. Horoz ibiği deyince biraz araştırdım ne çok çeşidi varmış. Belediyenin rengarenk her yere bu sene diktiği fidelerin de horoz ibiği olduğunu bu sayede öğrenmiş oldum.Benim de horoz ibiğim var tohumdan yetiştirdiğim nasıl açacak heyecanla bekliyorum.

Belediyenin aydınlatma direklerine astığı sardunyaların genetiği nedir merak ediyorum.Sıcakta , sulanmadan nasıl böyle güzel açıyorlar ve dayanıklılar bilmem. Bu sene ben de baharda eski sardunyalarımdan yeni fideler dikmiştim. Büyüdüler harika açıyorlar,seneye balkonu sadece sardunyaylamı donatsam diye düşünüyorum.

Tırtıl belası galiba bende de var. Minik maviş fidemin yaprakları tamamen yenmiş sadece yaprak sapları kalmış.Sağına soluna baktım saksıda bir canlıya rastlamadım. Toprağın içine girip mi saklanıyorlar anlamadım. Benim saksıda arkasına saklanacak yaprak kalmamış,acaba başka bitkiye geçti ben mi görmedim.

Sevgili dağçiçeği

kolayı pas hastalığı için nasıl kullandın fısfıs mı yaptın. Meşe palamutu fidemde benimde pasa benzer sorunum var. Yapraklarını koparıp atıyorum ama bakalım sonuç ?

Bu sene ben de yıldız çadırı tohumu ektim iki kere, hiç filizlenmedi. Elimde daha tohum var,seninki tohum yapmazsa paylaşırız.

Rana+miraç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2013, 22:51   #559
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Sayın Eceyıldız ,balkonuma hoş geldiniz. Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim.D aha güzelleri sizin olsun inşallah.
Her zaman beklerim ,sevgiler.

YeniGine ve eceyıldız beğendi.
Eski 17-07-2013, 22:55   #560
Ağaç Dostu

olcim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2011
Alıntı:
Hediye gelen tohumlardan büyüttüğüm aslanağzı tomurcuk yapmış. Rengini görmeye az kaldı.
Çok güzeller ellerinize sağlık , aslan ağzınız da sarı açacak gibi

olcim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2013, 23:09   #561
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Sevgili Rana+miraç,eski çizgi filmlerin isimlerini yazınca çocukken nasıl hevesle saatini beklediğimi hatırladım.Şimdi çocuklar tv de izleyemese internetten izliyor.Pek eskisi gibi güzel çizgi film de kalmadı.Şirinler aynı tadında devam edenlerden biri.Ayrıca sünger bobu bende seviyorum.
Belediyenin aydınlatma direklerine astığı sardunya saksıları deyince içim cızlıyor .Çünkü öyle güzel bir renk sakız sardunya asmışlar ki her geçişte beni benden alıyor.Geçen gün eşime sanki beni deli olsun diye asmışlar şunları dedim.ufak bir parça koparıp aldı benim için.Ben kenarda bekliyorum ama görmelisiniz,ben seni tanımıyorum modundayım Eşim se büyük bir galibiyet kazanmış komutan gibi bana elindekini uzattığında ben gülme krizine girdim .Sen git koca saksıda ot bul ,onu al gel.Tekrar gitti aldı ama çiçekli küçücük bir daldı.Çocuklar gibi sevindim ama bu gün baktım köklenmemiş ve çürümüş.
Kola konusuna geleyim.Çünkü çok uzattım.
kolayı sürerek kullandım.Pamukla sürebilirsin.Tekrar söylemek isterim ki zararı varmıdır ,yararı dokunur mu bilmiyorum.Benimki sadece çaresizlikten yapılmış bir davranıştı.
Önceki yazdığım mesajı okuyunca farkettim ki baya deney yapmışım gülün üzerinde .
tohum teklifin için de teşekkür ederim.Başarılı olamazsam kapını çalarım artık .

Eski 17-07-2013, 23:13   #562
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Sayın Olcim,hoş geldiniz.Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim.
Aslan ağzı için Sayın h_dogan 'ında tahmini açıkrenkten yanaydı.Bakalım ne renk çıkacak çok merak ediyorum.

YeniGine beğendi.
Eski 17-07-2013, 23:30   #563
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Yaramazı yakalayıp resmini çekmeden sizlerle tanıştırmadan olur mu hiç ?
Tabii ki olmaz. Poz ver bakayım özellikle YeniGine ablamıza el salla.
Yalnız belirteyim bu evde bulduklarımla aynı değil. Bu onların yanında tam obez.
Bunun akrabalarından bende çok var... Selam söylediler, seninkine. Ama emin ol o da yalnız değildir. kesin sülalecek yerleşmişlerdir balkonuna

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2013, 23:38   #564
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Bunlar da yeni model geometrik desenli yaprak güzellerim
Sevgili Arkadaşım,

Bu kadarını tek başına yapmamıştır o. Kesin akrabaları vardır toprakta saklanan. Saksıya bolca su döküp biraz beklersen biraz sonra dikkatli baktığında toprağın yüzeyine çıktıklarını göreceksin...

Allah kolaylık versin canım...

berçin, Sudenur ve YeniGine beğendi.
loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2013, 23:42   #565
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Selamınızı iletemeyeceğim maalesef ,çünkü bahçeye postaladım
Valla paronayak oldum gece gündüz saksıları yoklar oldum. Bitlerle mücadele için uğurböceği topluyorduk ya acaba bu tırtıllar için de başka bir hayvan varmıdır?
Her çeşidini görüyoruz yavaş yavaş bakalım daha farklıları da gelecek mi ? Aman dilimi ısırayım

Eski 17-07-2013, 23:44   #566
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Verdiğin bilgi için sağol canım.Şu an yağmur yağıyor ben bir çıkıp bakayım,belki görürüm.

YeniGine ve loveforlife beğendi.
Eski 17-07-2013, 23:50   #567
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Göremedim maalesef .Eğer yarın yapraklar yenmiş olursa elimde büyüteçle aramam gerekecek .

YeniGine ve loveforlife beğendi.
Eski 18-07-2013, 00:05   #568
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili dağçiçeği; yorumlar, açıklamalar, öneriler, yapılanlar, çiçekler, geometrik desenli yapraklar maşallah harika... Zevkle takip ettim ki ben bir de okumayı sevmem. Ama yine kendimce zevkle okumaya çalıştım.
Vee özellikle tırtılı görebildim. Tırtıl baya bir büyümüş. Benim güllerde var fakat bu kadar büyüğü yok çok şükür. Ben yeri geliyor tek tek elimle temizliyorum güllerdekileri.
Ve yine eşinle sardunya macerana güldüm. Bir akşam elinde aynı sardunyalardan alıp da gelmiş görür isen hiç şaşırma derim.
Ellerine, yüreğine sağlık...

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2013, 01:23   #569
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Alıntı:
Bu tırtıllara bir çare bulmak şart oldu artık. Bu gün yaprak güzellerimin kalan yaprakları da bir güzel yenmiş. Yemiş yemiş obez olmuş. Yok yok bu tırtılların Ramazan falan dinlediği yok.
Ahh o hain tırtıllar..
Saksılarda saklananları bulmak bir parça kolay oluyor da toprağa saklananlarla baş etmek mümkün olmuyor.. Çuhalarım yok olmak üzere, çok sevdiler sanırım tadını, sınırın öte yanına geçerlerde başka bitkilerimi keşfederler diye aklım çıkıyor..

Not: Kızlarınız çok tatlı maşallah, nazarlardan saklasın Rabbim bu güzel aileyi..

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2013, 09:12   #570
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2012
Resimlerini yeni gördüm..Çocukların çok tatlı maaşallah..Allah size bağışlasın..

Aysel Yavuz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024