agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni16716Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-12-2015, 21:48   #1351
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Hepsi de çok güzel ama o kocaman iri lila renkli püskül gibi olana bayıldım sevgili loveforlife, emekleine sağlık.
Ben de çok beğeniyorum kendilerini. Telefon görüşmemizde farklı renklerinin de kendisinde olduğunu söyledi Sevgili Alys. Onlara da kavuşmayı sabırsızlıkla bekleyeceğim.

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2015, 21:53   #1352
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca Mesajı Göster
Sevgili Loveforlife,kasımpatılarınız çok güzel.Kasımpatıların güzelliğinden saksılar filan farkedilmiyor.Çelikten demişsiniz,maşallah hepsi çok gür.Ne kadar sürede bu hale geldiler merak ettim.Ben bu yıl çelikledim. Seneye böyle olurlar mı acaba?Sevgiler.
Sevgili Sevgihoca,
Bu güzellerin hemen hepsi amaryllisbahçesi.com sitesinin sahibi olan Değerli Ağabeyimiz Alys'den geldi bana. Bir buçuk yılı aşkın bir süre oldu geleli. Doğru budama, enzim ve NPK ile bu sonuca ulaştım. Ne istediklerini bilince sonuca ulaşmak daha kolay oluyor sanırım... Sevgi ve selamlarımla...

Eski 07-12-2015, 23:28   #1353
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Bu dediğiniz NPK'yı nerelerde bulabilirim acaba?

loveforlife ve Jakin beğendi.
sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2015, 23:35   #1354
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Bu dediğiniz NPK'yı nerelerde bulabilirim acaba?
Zirai ilaç satan yerlerde bulmanız mümkündür. NPK 15-15-15 ya da NPK 20-20-20 kullanabilirsiniz.

Eski 09-12-2015, 06:23   #1355
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Aralığın neredeyse ortasına gelmişken benim biberlerimi durdurabilene aşk olsun!
Name:  20151206_132217.jpg
Views: 833
Size:  47.7 KB

Name:  IMG_6764.jpg
Views: 851
Size:  53.1 KB

Name:  20151206_132223.jpg
Views: 855
Size:  51.0 KB

Name:  20151206_132240 (1).jpg
Views: 846
Size:  48.0 KB

Eski 09-12-2015, 08:02   #1356
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Maşallah biberler harika olmuş

Milla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2015, 18:41   #1357
Ağaç Dostu

Galip Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2015
Saksıdalar ama keyiflerine diyecek yok Sayın:loveforlife bütün sevginizi biberlerineze vermişsiniz

Galip Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2015, 07:03   #1358
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Galip Kuzucu Mesajı Göster
Saksıdalar ama keyiflerine diyecek yok Sayın:loveforlife bütün sevginizi biberlerineze vermişsiniz
Sevgim hepsine yetiyor da vaktim yetemiyor. O kadar çok iş var ki yapılacak! Keşke benden bir tane daha olsa...

Dahlialar tek tük de olsa çiçek açmaya devam ediyor, gel de kıyıp sök yumruları...
Name:  20151118_144901.jpg
Views: 873
Size:  62.7 KB
Hala açan güllerim var.
Name:  20151103_110420.jpg
Views: 886
Size:  66.6 KB
Tek tük açan sardunyalar da kışa direnenlerden.
Name:  20151030_093430.jpg
Views: 875
Size:  23.0 KB

Bu arada, sevgimden ve bitkilerimden hoşnut olmayan, beni sevmeyen biri ya da birileri var aranızda sanırım. Sürekli 5 yıldız olan ratingimi sağ olsunlar 4'e düşürmüşler. O kişilere seslenmek istiyorum. Ne yaparsanız yapın, umrum olmaz ki! Siz beğenmediniz diye benim canlarım çirkin değil! Bence çok da güzel hepsi. Ben birileri beğensin diye değil, güzellikler paylaşıldıkça daha çoğalır diye buralardayım. Hiç önemi yok bundan ötesinin...

Eski 11-12-2015, 11:08   #1359
Ağaç Dostu

Bu yıldızlar dikkatimi çekiyor,oyladığım oluyor.Bir kişi basınca mı değişiyor.yoksa bir ortalama mı alınıyor,bunu merak ediyorum.Söz açılmışken sorayım dedim.Sizinkine gelince zaten beşlik.

Eski 11-12-2015, 15:04   #1360
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
...Siz beğenmediniz diye benim canlarım çirkin değil! Bence çok da güzel hepsi...
Arkadaşım sen takma böyle şeyleri ya, beğenmeyen küçük oğluna almayıversin

Kaldı ki bence senin bitkilerin çok güzel ve bakımlı, yani sadece sana güzel görünmüyorlar emin ol

Kendi adıma söyleyeyim, aslen kır çiçeği olan nakkaş sarmaşığım bile benim gözümde dünyanın en kıymetlilerinden... İnsan çimen yetiştirse bile onu seviyor haliyle, ne de olsa çocuklarımız onlar. Hem kirpi bile yavrusunu 'pamuğum' diyerek severmiş, biz çiçeklerimizi sevmişiz-beğenmişiz çok mu?

O beğenmemiş görünenler eminim kıskanıyorlardır, bırak çatlasınlar

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2015, 15:18   #1361
Ağaç Dostu

duy-gu's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Sevgim hepsine yetiyor da vaktim yetemiyor. O kadar çok iş var ki yapılacak! Keşke benden bir tane daha olsa...

Dahlialar tek tük de olsa çiçek açmaya devam ediyor, gel de kıyıp sök yumruları...
Eklenti 588439
Hala açan güllerim var.
Eklenti 588440
Tek tük açan sardunyalar da kışa direnenlerden.
Eklenti 588441

Bu arada, sevgimden ve bitkilerimden hoşnut olmayan, beni sevmeyen biri ya da birileri var aranızda sanırım. Sürekli 5 yıldız olan ratingimi sağ olsunlar 4'e düşürmüşler. O kişilere seslenmek istiyorum. Ne yaparsanız yapın, umrum olmaz ki! Siz beğenmediniz diye benim canlarım çirkin değil! Bence çok da güzel hepsi. Ben birileri beğensin diye değil, güzellikler paylaşıldıkça daha çoğalır diye buralardayım. Hiç önemi yok bundan ötesinin...
Benden size 5yıldız El birliği ile ratinginizi düzeltiriz endişe etmeyin
Çiçeklerinizin hepsi çok güzel, güle güle büyütün, güzel günlerde...

duy-gu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2015, 19:26   #1362
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Bu yıldızlar dikkatimi çekiyor,oyladığım oluyor.Bir kişi basınca mı değişiyor.yoksa bir ortalama mı alınıyor,bunu merak ediyorum.Söz açılmışken sorayım dedim.Sizinkine gelince zaten beşlik.
Bir ortalama alınıyor. Benim hep beş yıldızdı ama birileri başarısız bulmuş olacak ki, düşük yıldız verince ortalama düşmüş ve dört yıldıza inmişim. Şaşırdım doğrusu. Hoş öyle bir kaygım da yok ama bitkilerimin güzel olduğunu düşünüyorum açıkçası.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi A_NOMAD Mesajı Göster
Arkadaşım sen takma böyle şeyleri ya, beğenmeyen küçük oğluna almayıversin

Kaldı ki bence senin bitkilerin çok güzel ve bakımlı, yani sadece sana güzel görünmüyorlar emin ol

Kendi adıma söyleyeyim, aslen kır çiçeği olan nakkaş sarmaşığım bile benim gözümde dünyanın en kıymetlilerinden... İnsan çimen yetiştirse bile onu seviyor haliyle, ne de olsa çocuklarımız onlar. Hem kirpi bile yavrusunu 'pamuğum' diyerek severmiş, biz çiçeklerimizi sevmişiz-beğenmişiz çok mu?

O beğenmemiş görünenler eminim kıskanıyorlardır, bırak çatlasınlar
O küçük oğul bitki ve hayvan sever değilse, doğa dostu değilse ben de varmam zaten alacak olsa bile

Çok ota özenle bakıp gübreler, enzimler vermişliğim vardır, ya çiçekse diye.

Kimseyi kıskanmam ben, kıskanmasın kimse de. Kendi çapımda mütevazı bitkilerim var. Onlarla mutluyum. Gönül çok daha güzellerini arzu eder elbette ama, gücümüz buna yetiyor, şükür bu kadarına.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi duy-gu Mesajı Göster
Benden size 5yıldız El birliği ile ratinginizi düzeltiriz endişe etmeyin
Çiçeklerinizin hepsi çok güzel, güle güle büyütün, güzel günlerde...
Derdim yıldız değil ama üzülmüştüm için için. Çok teşekkür ederim.

Eski 20-12-2015, 06:59   #1363
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Sevgili SDurul'umun beni şaşırtan ve çok sevindiren hediyesi minyatürüm fitilli sulamada çok keyifli... Teşekkürler ablacığım.
Name:  20151118_151948.jpg
Views: 729
Size:  41.2 KB
Name:  20151118_151959.jpg
Views: 744
Size:  36.1 KB

Boyadığım eski saksılardaki diğer güzeller...
Name:  20151118_152029.jpg
Views: 751
Size:  35.6 KB
Name:  20151118_152233.jpg
Views: 741
Size:  37.4 KB
Name:  20151118_151840.jpg
Views: 742
Size:  37.8 KB

Eski 20-12-2015, 10:14   #1364
Ağaç Dostu

Jakin's Avatar

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Sevgili loveforlife çiçekleriniz şahane, boyadığınız saksılarınız harika, bakmaktan en keyif aldığım sayfalardan birine sahipsiniz. Gönlünüze, emeğinize sağlık.. Sevgiler..

Jakin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2015, 17:41   #1365
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jakin Mesajı Göster
bakmaktan en keyif aldığım sayfalardan birine sahipsiniz.
Hani bazan iyi hissetmez ya insan kendini.. Hayattan yorulmuştur azıcık.. İşte öyle zamanlarda burada alıyorum soluğu.. Bitmeyen enerjisi ve masal tadında anlatım tarzıyla hayata döndürüyor bu kız beni çiçeklerinin güzelliği zaten ortada.

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2015, 10:40   #1366
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Sevgili Jakin ve Sevgili Hira,

Ne güzel sözler bunlar, ne kadar mutlu ettiniz beni. Açmakta geç kalan bu sarı kasımpatı size gelsin o zaman...
Name:  20151222_143251.jpg
Views: 709
Size:  24.7 KB

Eski 23-12-2015, 18:56   #1367
Ağaç Dostu

cengizildas's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2013
Sn. Loveforlıfe, emeklerinize sağlık. Gönlümüzü şenlendiriyorsunuz. Ama, dahliaları anlamadım. Çünkü, biz Mersin'de 1 aydan fazla oldu sökeli. Sizde hala çiçekli. Gel de kıskanma (Mesela).

cengizildas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2015, 19:32   #1368
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cengizildas Mesajı Göster
Sn. Loveforlıfe, emeklerinize sağlık. Gönlümüzü şenlendiriyorsunuz. Ama, dahliaları anlamadım. Çünkü, biz Mersin'de 1 aydan fazla oldu sökeli. Sizde hala çiçekli. Gel de kıskanma (Mesela).
Ben de anlamadım onları. Hala çiçek açmaya çalışıyorlar, kıyıp da sökemiyorum ki!

Eski 23-12-2015, 22:20   #1369
Ağaç Dostu

cengizildas's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2013
Aman sakın sökmeyin Sn. Loveforlife. Onların güzelliği bambaşkadır. Açabildikleri kadar açsınlar, sizce bir sakıncası yoksa.

YeniGine, aleydi ve Jakin beğendi.
cengizildas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2016, 21:46   #1370
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Şu aralar hastane ev ve hayvancıkların arasında ne kadar yorulduğunu biliyorum, Allah yardımcın olsun annene acil şifalar versin. Sevgili arkadaşım her zaman olduğu gibi bebeklerin şahane, özellikle kasımpatılarına bayıldım. Gelecek sonbahara mutlaka sevgili Alys'ten alınacaklar listesine eklendi. Sevgili SDurul ablamdan sonra senin menekşeleri de görünce baharı daha bir iple çeker hale geldim, sebebi yine sevgili Alys'ten gelecek menekşeler . Birde SDurul ablamda başlayınca haberim olsun demiş yerimde duramaz oldum haliyle . Menekşelerine bayıldığım kadar saksılarına da bayıldım, boyamayı bana da öğretmelisin. Sevgiler ve kolaylıklar diliyorum canım arkadaşım.

berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2016, 06:24   #1371
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Bir süredir aktif yer alamamıştım forumda. Şimdi arayı kapatmaya çalışıyorum. Takip ettiğim başlıklara şöyle bir baktım, neler olmuş bir öğreneyim dedim ama zaman kısıtlı tabii. Tüm gün iş, sonra ufaklık, onu yatırınca ev işleri derken arada kaçırdığım onlarca sayfanın hepsini okumamın imkanı yok. Ama senin sayfana bir başlayınca bırakmak mümkün değil sevgili loveforlife. En son 18. sayfada kalmışmışım, her boş vaktimde buraya dönerek tamamladım 46 sayfayı. Her bir mesajın elden bırakılmayan bir roman gibi. Mutluluklar, hüzünler, heyecanlar peşpeşe... Her birine bir dünya emek verilmiş binbir çeşit bitki, birbirinden tatlı hayvancıklar... Balkon değil Loveforlife'ın çiftliği burası. Zaten şu fotoğrafların geldiği yere balkon ya da teras denemez.
http://www.agaclar.net/forum/attachm...55376678_n.jpg
http://www.agaclar.net/forum/attachm...118_144049.jpg

Ben kendimi iyi bir insan olarak düşünürdüm. Hiçbir canlıya bilerek kötülük yapmam. Yağmur sonrası yürüyüş yaparken yola çıkmış salyangozları bir bir toplayıp kenara koyarım. Karşıdan karşıya geçen böcek ezilmesin diye o yolunu tamamlayıncaya kadar başında nöbet tutarım. Yerde kırılmış bir dal bulsam en azından toprağa sokarım. Ama senin karşında ben kendimden utanıyorum. Senin o kadar zorluk arasında bu canlar için yaptıklarını okudukça eziliyorum. Gerçekten insan üstü bir varlıksın loveforlife.

Umarım o güzel yüzün hep güler. Umarım senin de annenin de sağlığı bundan sonra hep iyiye doğru gider. Umarım baktığın canlar hep uzun mutlu birer hayat yaşarlar ve zamansız senden ayrılmazlar. Ve umarım gönlüne göre geniş bir toprağın olur. Şu an bana bir bahçe verip "bunu dünya üzerinde birine ver" deseler ilk sırada seni seçerim inan. Çünkü kimse senin kadar hakkını veremez, eminim.

Bu hafta burada da mor bir kedi yavrusu haber oldu. Bizim mahallede barınağın kapısında bir kutuda bulunmuş. İnsanlıktan nasibini almamış yaratıklar önce kediciği kumaş boyasıyla mora boyamışlar, sonra da köpeklere ısırmalık oyuncak olarak kullanmışlar. Minicik zavallının onlarca diş yarası varmış üzerinde. Neyse ki tamamen gönüllülerin işlettiği çok düzgün bir başka barınak bakımını üstlendi, hemen tedavisine başladılar. Hatta geçen hafta sonu kalçasındaki büyük yaradan ameliyat oldu. Durumu her geçen gün daha iyiye gidiyor. Mor rengini düzeltebilmek adına da düzenli olarak kırpıp yıkıyorlarmış ama tamamen geçip geçmeyeceği belli değilmiş. Barınakta gözleri görmeyen bir başka yavru kedicikle arkadaş olmuşlar. Mor rengi nedeniyle pek bir meşhur oldu, ulusal kanallara kadar haber oldu. Adını da mavi mor renginden dolayı smurf koymuşlar. (Bizdeki şirinler çizgi filmindeki karakterlerin İngilizcesi smurf.) Pek çok insan sahiplenmek için sıraya girmiş ama barınaktakiler tedavisi bitince iki kediciği birden aynı eve sahiplendirmeyi düşünüyor.
İngilizce haber linki: Rescued 'Smurf' kitten possibly used as chew toy undergoes surgery - Story | KTVU
Bu hafta bir yandan senin kediciklerin hikayelerini okuyup bir yandan da bu mor kediciği takip ettikçe çok etkilendim. Biraz düzenimiz otursun, ufaklık azıcık büyüsün, ben de 2 minik sahiplenmek istiyorum bakalım.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2016, 21:39   #1372
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Sevgili Gilan,

Seni yeniden buralarda görmek ne kadar büyük bir mutluluk. Çok uzaklarda da olsa kalpte özel yeri olan dostlar vardır ya hani, onlardan birisin sen de benim için. Aranan, özlenensin!

Ne mutlu sana, anne olmuşsun. Senin çok güzel bir anne olduğuna ve ufaklığı o güzel kalbinin gücüyle çok güzel yetiştireceğine eminim. Doğa sevdalısı bir ufaklığımız daha olması ne büyük mutluluk...

Ben son zamanlarda tüm pozitifliğime rağmen çok yorulduğumu hissediyorum. Yetişemiyorum tek başıma. Annemin hastalığı da iyiden iyiye tuz biber oldu. Korumaya alamadığım çok bitkimi kaybettim. O güzel manzaralar tekrarlanır mı bilemiyorum. Pazar günü terasa çıktığımda gözlemlediğim umut verici görüntüler de yok değil gerçi. Her saksıda milyon tane çimlenmiş bitki var. Hercailer o kadar çok ki! Biraz şaşırtma bile yaptım. Bir de ekeceğim tohumlar da girince işin içine yine olur diye umut ediyorum.
Name:  20160117_152017 (1).jpg
Views: 548
Size:  36.3 KB
Name:  20160117_151911 (1).jpg
Views: 540
Size:  41.2 KB

Benim evdeki kedicikler ben sıksık hastaneye gitmek zorunda kalınca çok özlüyorlar beni. Eve gelince tepemdeler sürekli. Senin mor kediciği okuyunca çok üzüldüm. İnsanoğlu çok kötü. Geçtiğimiz aylarda ben de benzer bir durumla karşılaştım. Biri Facebook'ta Bursa hayvan sahiplendirme sayfasına yazmış, dağ yoluna atılmış bir Van kedisi var kötü durumda diye. İçime dert oldu. Yana yakıla arkadaş aradım yanıma dağ yoluna çıkmak için. Çıktık bir arkadaşla beraber. Yanıma yaş mama da aldım. Söylenen bölgeye gittiğimde şoke edecek bir görüntüyle karşılaştım. Safkan bir Van kedisi. Dünya güzeli bir can. Yeni kısırlaştırılmış bir erkek pisicik. Ama ne yazık ki bu can da boyalı...
Name:  12208506_787607934701905_9141980520425412860_n.jpg
Views: 520
Size:  73.4 KB
Name:  12227780_787607864701912_4661145924030011330_n.jpg
Views: 553
Size:  72.5 KB

Hikayesi sonradan araştırınca çıktı ortaya. Bir aile yavruyken aldığı van kedisin artık büyüdü diye bıkıp barınağa terk ediyor. Henüz yaşında bile yok oysa. Başka birileri sahiplenmek istiyor. Barınak da kısırlaştırıp veriyor aileye. Ama eve alıp götürünce bakmak zor geliyor onlara da ve evi bulamasın diye çıkarıp dağ yoluna atıyorlar bu çocuğu. Ne avlanmayı biliyor, ne kendini korumayı. Köpeklere gidip oynamaya çalışıyormuş kuzum. Aç kalmış, üşütmüş, solunum yolu enfeksiyonu olmuş. Yol yapım çalışmaları vardı. İşçiler için yerler yapmışlar. Bu zavallıcık da girip orada ısınmak istemiş, onlardan yemek dilenmiş. İnsan nüsvetteleri onlardan yemek istemesin, kaçsın diye almışlar yol boyadıkları sprey boya ile bu çocuğu boyamışlar. Gözleri akmıştı, çok hastaydı. Buna rağmen hep sevilmek istiyordu. Boxın kapısını açınca kendi girip oturdu. Alıp veterinere götürdüm. Oldukça uzun süre tedavi gördü. Tüyleri uzun süre temizlenemedi. Yuvalandırdık sonra. Bunlar ömür törpüsü. Merhametsiz insanlardan korusun Allah bu canları...

Sevgiler, selamlar...

Eski 19-01-2016, 04:42   #1373
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Bu tatlı van kedisinin hikayesinin de iyi sonla bitmesine sevindim. Mor kedicik smurf de hızla iyileşiyor.

Bahar geldikçe, tohumlar çimlendikçe, yine balkonun-terasın-bahçen güpgüzel olur sevgili loveforlife. Eminim buna.

Eski 21-01-2016, 06:36   #1374
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Teras kar altında. Binanın ne kadar eski olduğu duvarların halinden anlaşılıyor. Bir arkadaş bir kere ahkam kesmişti, çok dokunmuştu bana. Ne yapalım eski ve yenileyecek param yok! Bahane bulan bulsun. Benim çiçeklerim orayı güzelleştiriyor.
Name:  20160120_141345.jpg
Views: 491
Size:  31.8 KB

Özellikle soğanlılar bu durumdan hoşnut.
Name:  20160120_142520.jpg
Views: 503
Size:  29.8 KB
Name:  20160120_142539.jpg
Views: 500
Size:  34.4 KB

İlk sümbül çiçeği kendini göstermiş bile.
Name:  20160120_142430.jpg
Views: 490
Size:  39.3 KB

Kar yağarken çiçek açma çabası içinde olanlardan biri de bu güzel sardunya.
Name:  20160120_142645.jpg
Views: 518
Size:  29.8 KB

Düzenleyen loveforlife : 21-01-2016 saat 08:14
Eski 21-01-2016, 08:55   #1375
Ağaç Dostu

zehra evin's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2014
Takmayın kafanıza Sayın Loveforlife nasıl da kıskanmıştır sizi o şahıs kimbilir,bu güzelliklere sahip olamadı ğı için. Bu güzellikleri sevgi dolu insanlar yapabilir ancak öyle parayla pulla olucak şeyler değil bunlar.Sizi canı gönülden tebrik ederim .Dün bütün Balkon/evinizi gezdim.Hepsi emek ,sevgi ,sabır ürünü.Son hız devam edin bizide heyecanlandiriyorsunuz mutlu ediyorsunuz.

zehra evin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2016, 15:06   #1376
Ağaç Dostu

Karlara bakmaktan başka şey göremedim,Sevgili Loveforlife.Benim soğanlılar öylece duruyor,en geç benimkiler açacak sanırım.Geç olsun güç olmasın diyelim.

Eski 26-01-2016, 12:17   #1377
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

İçimizi ısıtan güzellerim... Orkidelerimin kimi tomurcuk büyütüyor, kimi çiçekli. Tomurcuklarının bir kısmı tam büyümeden kuruyor, nedenini anlayamadım. Hiçbir şeylerini eksik etmiyorum oysa!
Name:  20160120_125947.jpg
Views: 446
Size:  52.7 KB

Name:  20160120_125938.jpg
Views: 433
Size:  23.6 KB

Name:  20160120_130245.jpg
Views: 438
Size:  26.9 KB

Name:  20160120_130229.jpg
Views: 438
Size:  23.9 KB

Name:  20160120_130216.jpg
Views: 433
Size:  30.5 KB

Eski 26-01-2016, 13:57   #1378
Ağaç Dostu

flaneuse's Avatar

Giriş Tarihi: 29-06-2009
Terasınız gayet güzel bence Sayın Loveforlife- hele şu kış bir geçsin, göz açıp kapayıncaya kadar rengarenk olur, çiçeklere yapraklara döner her yer. Ahkam kesen arkadaşınızı da bir çaya alırsınız artık (ya da almazsınız )

flaneuse Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2016, 20:12   #1379
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Sevgili loveforlife, hayatında taş üstüne taş koymamış insanların yorumlarına takılma ne olur. Seni eleştirecek kişiye ben önce ”sen ne yaptın bu hayatta” diye sorarım...

Orkideler sıcaklık ve nem değişiminden tomurcuk dökebilir. Bu aralar hava çok soğuk ya, evin sıcaklığı da değişmiş olabilir...
Bir de meyveler olgunlaştıkça açığa çıkan etilen gazının etkisiyle de dökebilirmiş. ”Orkideyi meyve tabağının yanına koymayın.” diyorlar. Çok ilginç...

Bu arada sizin evdeki halının aynısının üzerinde büyüdüm ben.
http://www.agaclar.net/forum/attachm...3-img_2982.jpg
Hala da annemin salonunda bu halı; çok kaliteliymiş demek ki.

Eski 27-01-2016, 21:43   #1380
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gilan Mesajı Göster
Sevgili loveforlife, hayatında taş üstüne taş koymamış insanların yorumlarına takılma ne olur. Seni eleştirecek kişiye ben önce ”sen ne yaptın bu hayatta” diye sorarım...

Orkideler sıcaklık ve nem değişiminden tomurcuk dökebilir. Bu aralar hava çok soğuk ya, evin sıcaklığı da değişmiş olabilir...
Bir de meyveler olgunlaştıkça açığa çıkan etilen gazının etkisiyle de dökebilirmiş. ”Orkideyi meyve tabağının yanına koymayın.” diyorlar. Çok ilginç...

Bu arada sizin evdeki halının aynısının üzerinde büyüdüm ben.
http://www.agaclar.net/forum/attachm...3-img_2982.jpg
Hala da annemin salonunda bu halı; çok kaliteliymiş demek ki.
Sevgili Gilan,

Benim de bu hayatta pek bir şey yaptığım söylenemez aslında! Çevreme bakınca çocukluktan tanıdıklarımın, okul arkadaşlarımın falan geldikleri noktaları görünce, pek bir yol katedememişim aslına bakacak olursan.

Hep başkaları için yaşadım ben. Hep "aaa, bilmemkim ne der?" oldu hayatlarımızda. Hep ayıptır, günahtır oldu. "Neslihan bulur, Neslihan çözer, Neslihan yüklenir!" Ben bunların içinden ne kadar sıyrılabildiysem artık...

Keşkelerim çok aslına bakacak olursan. Keşke "ANNE" olabilseydim diyorum en çok mesela... Bir yuva kurmuş olmayı ne çok isterdim! Ama diyorum ya ben hep başkaları için feda eden oldum. Hala da hep fedakarlık yapmak zorunda bırakılanım. Neden hep ben güçlü görünmek zorundayım ki? Oysa artık çok yorgunum hayatın yükünden.

Benim çocuklarım olarak gördüğüm canlarıma olan sevgimi bile anlayamıyorlar. Belki de sadece burada, çok uzaklardaki dostlarım beni biraz olsun anlıyor...

Ev tarif edilmez derecede soğuk. Soba yakıyorum tek odada. Ama alt kat, üst kat ve yan binalar da boş. Isınması neredeyse imkansız gibi. Bir de annem hastanedeyken eve birkaç günde bir gelince iyice soğudu içerisi. Orkidelerin etkilenmesi gayet doğal aslında. Öyle meyve tabağı falan etkilemedi yani bunları. Menekşelerimin neredeyse hepsi dondu ben evde yokken. Soğuğun boyutunu ifade etmem gerekirse, banyodaki şampuanların dahi donmasını hayretler içinde izlediğimi söyleyebilirim. Bronşit olmayı başardım yine hal böyle olunca. Birkaç gündür sürekli evdeyim ve soba hep yanıyor olmasına rağmen yine de kat kat giyinmiş ve battaniye içinden çıkmayan bir haldeyim. Kediciklerimle birbirimizi ısıtmaya çalışıyoruz. Yine de buna şükür diyorum çocuklara. Ya sokaklarda donarak can veren milyonlarca canın yerinde olsak ne yapardık?

O halının yaklaşık 30 yılı var bizim evde. Ne günler geçti, neler yaşandı... Annem o halı ve bir benzerini taksitle almış ama eve getirince bir despot olan babamdan korkuya halılar aylarca üst katta oturanların evinde durmuştu. Gerçekten de çok kaliteli halılarmış. Bir silinmeyle bile pırıl pırıl olurlar. Bir tanesinin kenarları iyiden iyiye yıpranmıştı. 30 yılın üzerine ben geçtiğimiz aylarda bu kez ben iki halı aldım da bu yıllanmış güzeller bir akrabamızın yeni yaptırdığı yazlık evine gitti.

Sizin de canınızı sıkmış olmak istemem. Bu kasveti şu güzellerle dağıtayım. Hayatta kalmayı başaran menekşelerimden Sevgili SDurul'dan gelen bu minyatürü kaybetsem çok üzülürdüm ama şükür...
Name:  20160118_141217 (1).jpg
Views: 396
Size:  32.8 KB
Name:  20160118_141226 (1).jpg
Views: 371
Size:  34.3 KB
Bir de bu minik yaşayanlardan....Diğer çiçekliler sizlere ömür. Yaşayanlardan çiçek açabilecek gibi olan var mı bilinmez.
Name:  20160118_141142 (1).jpg
Views: 395
Size:  27.4 KB

Etiketler
sardunya, soğanlı bitkiler, tohumla üretim

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024