agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni530Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-04-2013, 17:43   #91
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2012
Düğün çiçeklerimi üçledim
Tanesini 3 liraya aldım

Düzenleyen Elma Kurdu : 14-12-2022 saat 04:54
Elma Kurdu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2013, 17:58   #92
Ağaç Dostu

banusemiha's Avatar

Giriş Tarihi: 03-12-2011
Ne kadar da güzeller, güle benziyorlar..

banusemiha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2013, 18:14   #93
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Evet gerçekten güle benziyorlar.
Kendine has hafif bir kokusu var sanki

Eski 05-04-2013, 19:07   #94
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Maşallah çok beğendim inşallah bişey olmadan açarlar

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2013, 19:32   #95
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

İnşallah dostum

Eski 05-04-2013, 22:24   #96
Ağaç Dostu

rukiyeözgür's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2011
Elma Kurdu maşallah çok güzel canım hepsi ellerine sağlık..Sümbüllerin harika olmuş ama bir dahaki sefere ekerken soğanları iyice toprağa ek yarım bırakma tatlım..Onu çiçekçiler soğan sayısı görünsün diye ya da daha az toprak gitsin diye yapıyorlar sanırım) Çok da derine ekme bu sefer de açmazlar..Sağlıcakla)

rukiyeözgür Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2013, 08:31   #97
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Sağol ablacım
Çiçekçi özellikle yarım ekmemizi söylemişti. Önerilerini de dikkate alacağım ablacım

rukiyeözgür beğendi.
Eski 16-04-2013, 22:39   #98
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Sevgili Elma Kurdu nasılsın? sesin soluğun çıkmıyor
Düğün çiçeklerin harika. Çaprazlama ile ürettiğin menekşene bayıldım. Soğanlılar ile ilgili resimlerini merak ediyorum. Kimbilir ne güzel fotoğraflar hazırlamışsındır şimdiden.

Elma Kurdu beğendi.
dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2013, 18:59   #99
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

İyiyim Dağçiçeği abla sen nasılsın Yazmıyorum ama her gün takipteyim.
Menekşelere gelince daha bir sürü renk var Yakında ekleyeceğim.
Soğanlılar ile ilgili resim sanırım seneye kendini gösterecek. Fakat ben şimdiki halini yakında eklerim.

dağçiçeği beğendi.
Eski 18-04-2013, 20:10   #100
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Bende iyiyim teşekkür ederim. Bahar geldi bahçe işleri başladı. Bu arada malum bitki delisiyiz ve baharda deliliklerimiz tavan yapıyor. Bu aralar tüm market ve çiçekçileri geziyorum. . Zavallı eşimi bile bu işe bulaştırdım en sonunda.
Bu arada aklıma gelmişken söylemek istiyorum. Onbir ay çiçeğim nihayet çiçek açması gerektiğini hatırladı. o kadar laf ettim ;
- Bak canım çiçekciğim Elma Kurdu kardeşimin çiçeklerinden ders al. Nasıl güzeller. Hiç onu üzmüyorlar.
diye. Dayanamadı zavallım. Şimdi aklıma takılan bir sorum var. Ben bu onbiray ın toprağını ne zaman değiştireyim sence. Birde koyun gübresi eklesem toprağına sorun olur mu ?

Eski 18-04-2013, 21:07   #101
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Bende iyiyim teşekkür ederim. Bahar geldi bahçe işleri başladı. Bu arada malum bitki delisiyiz ve baharda deliliklerimiz tavan yapıyor. Bu aralar tüm market ve çiçekçileri geziyorum. . Zavallı eşimi bile bu işe bulaştırdım en sonunda.
Bu arada aklıma gelmişken söylemek istiyorum. Onbir ay çiçeğim nihayet çiçek açması gerektiğini hatırladı. o kadar laf ettim ;
- Bak canım çiçekciğim Elma Kurdu kardeşimin çiçeklerinden ders al. Nasıl güzeller. Hiç onu üzmüyorlar.
diye. Dayanamadı zavallım. Şimdi aklıma takılan bir sorum var. Ben bu onbiray ın toprağını ne zaman değiştireyim sence. Birde koyun gübresi eklesem toprağına sorun olur mu ?
Elma kurdu gelene kadar sorunu ben cevaplandırayım dağçiçeği abla Onbir ayının saksısını toprağını dağıtmamak şartıyla istediğin zaman değiştirebilirsin şahsen ben dün koca saksıyı değiştirdim ama toprağını hiç döktürmedim. Koyun gübresi hiç ekleme abla bi sene çiçeklerim yandı koyun gübresinden çok kuvvetli bir gübre zaten onbir ay gübre istemez güneş değmesin üstüne ferah gölgelik bir yere koy güneşte hemen pürsüyorlar Suyu da seviyorlar kurutma çok toprağını bol bol açacaktır o şimdi ablacım

Eski 19-04-2013, 11:07   #102
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Cevabın için teşekkürler kardeşim çok sağol. Önerilerini dikkate alacağım. En iyisi keyfi yerinde iken hiç dokunmayayım. Biraz izleyip hevesimi alayım çiçeklerinden. daha sonra çiçekler azaldığında güç toplaması için yeni toprak ekleyeyim. Ne dersin ?

Eski 19-04-2013, 13:07   #103
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Cevabın için teşekkürler kardeşim çok sağol. Önerilerini dikkate alacağım. En iyisi keyfi yerinde iken hiç dokunmayayım. Biraz izleyip hevesimi alayım çiçeklerinden. daha sonra çiçekler azaldığında güç toplaması için yeni toprak ekleyeyim. Ne dersin ?
Ne demek ablacım hiç önemli değil Ama küçük saksıyı sevmiyor deneyimlerime dayanarak konuşuyorum. Bana soracak olursan ablacım saksısındaki toprağı dağıtmadan büyükçe bir saksıya oturt onu yeni saksısında daha güzel çiçekler açıcaktır. Resmini yüklersen daha ayrıntılı bilgi paylaşabiliriz ablacım

Eski 19-04-2013, 14:51   #104
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Teşekkür ederim en kısa zamanda saksısını değiştireceğim . Ama önce saksı almam lazım. Şu an için resim yükleyemiyorum. Ama yakında yükleyebilirim. O zaman tekrar fikrini alırım.

Eski 19-04-2013, 16:50   #105
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Enes cevabı vermiş zaten
Ama bence de toprağıyla olduğu gibi alıp biraz daha büyük bir saksıya geçirebilirsin.

Eski 19-04-2013, 18:22   #106
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Çok teşekkürler elma kurducum. En kısa zamanda resim yüklemeye çalışacağım.

Eski 27-04-2013, 16:59   #107
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Bugün karanfilim açtı çok mutluyum 1,5 liraya almıştım.
Eklenti 396224
Değişik bir papatya
Eklenti 396225
Kocaman çiçeğiyle petunyam
Eklenti 396226

Düzenleyen Elma Kurdu : 14-12-2022 saat 04:54
Eski 27-04-2013, 18:36   #108
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Siz Dağçiçeem, Kurtçuk ve de Tömürcek üçlüsü, yakalandınız suçüstü hemşerim Böyle çiçeklerle ilgili bir takım gizli gizli yazışmalar, esrarengiz şifreli şifreli bakım önerileri, aranızda bir onbiray muhabbeti almış başını gidiyor, görmem sandınız değil mi? Benim bir onbirayım bile yok ama heveslendirdiniz beni de, hafiften sardunyaya da benziyor.

Ayrıca aynı üçlü, sözüm size: Koymayın şu karanfil resimlerinizi çarşaf çarşaf, olan var olmayan var, olduramayan var Yımışak karnımdan vurmak istiyorsunuz beni biliyorum

Yok yok, hepsi güzel, beğenmemek mümkün değil, maaşallah Kurtçuk, o pembe papatyandan bizde de vardı eskiden, uzun saksıya pembe ve beyaz karışık dikmiştik, onları hatırladım. Onlar epey uzun ömürlü oluyordu değil mi? Kuruyunca tohumunu alabildin mi hiç? Tohumdan da yetişir mi acep?

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2013, 19:55   #109
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Tüh ya deşifre olduk bütün o gizli bakım metodlarımız açığa çıktı Cymbelina abla on bir ayı tavsiye ederim hiç abartmıyorum bi çiçek sapı tam 4 aydır üstünde o ilk açan Çok vefalı bir çiçek gölgeyi de seviyor güneşe hiç gelemiyor.

Ablacım sana söz eğer kamyonla gelirsen karanfillerimde senin olcak Sen hiç det etme karanfili O pembe papatyalardan bende de çok var ama onlar tohum yapmıyorla kökünden ayırarak ürüyorlar bide hafif pembeli beyazlısı var öyle arsızlar ki her sene kesiyorum seyreltiyorum seneye bahara yine arap saçına dönüyorlar

Eski 27-04-2013, 19:56   #110
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Elma kurducum maşallah ya bayıldım ben o karanfile kokulu dimi Sen bana ondan dikersin kii Hem bende sana düz açık pembesinden dikerim çeşitliliğimiz çoğalır

Eski 27-04-2013, 20:32   #111
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Ya ne dikiyorsunuz? Benim için de dikin, benim başım kel mi? Ben saksı değilim! (e. büyükburç styla)

Bu yaştan sonra kamyon tepelerinde - hayal bile edemiyorum ama Tanıdık kamyon ayarlamak lazım, bir de onun "sarmak" lafı vardır. Kamyona ne sardın diye yolda polis çevirirse çiçek sardık abi deriz Koca kamyonla çiçek taşıyan da ilk biz oluruz Rana ve Dağçiçee, ben gene de triportör bulalım derim, dönüşte de Elma Kurdu'nun bahçesini talan ederiz, oh mis

Siz bana oradan o zaman kasımpatı, onbiray, yonca, karanfil, efendime söyleyeyim ne vardı başka, papatya - işte onlardan ortaya karışık birşey hazırlayın bakalım şimdiden. Zati triportörle üç ihtiyar biz tıngır mıngır anca geliriz. Diğer siparişlerimi gelince ben seçerim.

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2013, 21:27   #112
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Ya ne dikiyorsunuz? Benim için de dikin, benim başım kel mi? Ben saksı değilim! (e. büyükburç styla)

Bu yaştan sonra kamyon tepelerinde - hayal bile edemiyorum ama Tanıdık kamyon ayarlamak lazım, bir de onun "sarmak" lafı vardır. Kamyona ne sardın diye yolda polis çevirirse çiçek sardık abi deriz Koca kamyonla çiçek taşıyan da ilk biz oluruz Rana ve Dağçiçee, ben gene de triportör bulalım derim, dönüşte de Elma Kurdu'nun bahçesini talan ederiz, oh mis

Siz bana oradan o zaman kasımpatı, onbiray, yonca, karanfil, efendime söyleyeyim ne vardı başka, papatya - işte onlardan ortaya karışık birşey hazırlayın bakalım şimdiden. Zati triportörle üç ihtiyar biz tıngır mıngır anca geliriz. Diğer siparişlerimi gelince ben seçerim.
Oooffff cymbelina abla ya gülmekten kırar geçirirsin sen adamı valla billa İstediğin çiçek olsun ablacım dikeriz sana da ne var elimize mi yapışceymiş Şu triportör olayına da yarılıyorum gülerken sizi onda hayal ediyorum tam bi komedi üçlüsü Biz köy okuluna giderken öle triportörle lahmacuncu amca geliyodu onu anımsttın cymbelina abla hahaha

Eski 28-04-2013, 00:04   #113
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Ya ablalarımdan ne uçuk fikirler çıkıyor böyle kırıp geçiriyosunuz ortalığı bu pat pat daha komik ve sürat meraklısı bir dayı Ama o pat pat benim çiçekleri almaz hadi diyelim aldırdık size yer kalmaz Ama olsun çiçekleri dayıdan yollarız siz de benim misafirim olursunuz bir müddet yani sıkılana kadar kalırsınız hoş sıkılcağınızı düşünmüyorum önümüz yaz tarlaya gideriz elma kurduna gideriz buluruz yapcak bişeyler

Eski 28-04-2013, 08:12   #114
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Harika ya ne zaman geliyosunuz? Tömürceğin çiçeklere ben de dalmak istiyorum onda fazla çeşit var Ortancalar benim şimdiden söyleyeyim.

Cymbelina abla karanfil dediğin nedir ki? Al hepsi senin olsun. Bizim bahçeye patpat girmez, Paşa var Tekerleklere sarılıp ısırır.

Eski 23-07-2013, 15:39   #115
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Heeyy Elma Kurdu , nerelerdessiin?
Öyle gür sesimle bağırayım belki gelirsin. Tömürceği korkuttum geldi. Belki sende gelirsin.
Sayfanın başındaki erengüllerin ne alemde? Ben geçen yıl almıştım bir tane ama yaşatamadım maalesef.

Eski 23-07-2013, 15:49   #116
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Heeyy Elma Kurdu , nerelerdessiin?
Öyle gür sesimle bağırayım belki gelirsin. Tömürceği korkuttum geldi. Belki sende gelirsin.
Sayfanın başındaki erengüllerin ne alemde? Ben geçen yıl almıştım bir tane ama yaşatamadım maalesef.
Ablacım bağır bağır bide sen dene ben çok denedim Taa İstanbullardan çıktı böyük şeerden Bayrama kadar da gelmeye niyeti yokmuş elekçi kurdu

Eski 23-07-2013, 17:23   #117
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Demek öyleee.Elekçi elma kurdusu.
Ozaman boşuna bağırmayayım .Gezsin bakalım ,çiçekleri kime bırakmış?

Eski 23-07-2013, 21:35   #118
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Demek öyleee.Elekçi elma kurdusu.
Ozaman boşuna bağırmayayım .Gezsin bakalım ,çiçekleri kime bırakmış?
Annesi bakıyordur heralde ablacım demekki çiçekler emin ellerde ki gelmeye niyeti yok Amma dedikodu yaptık valla kulakları yandı elma kurdumun

Eski 23-07-2013, 22:08   #119
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2013
Ama internete girebiliyor bi uğrasaydı keşke...
Dağçiçeği ablacım tömürcek ve bana yaptığın gibi bi ceza bulmak lazım bunada...

kılıçh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2013, 22:39   #120
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Dua edin cezaları ben kesiyorum. Cymbelina olsa yanmıştınız. Onun daha yaratıcı fikirleri oluyor genelde.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024