agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni530Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-12-2012, 17:15   #31
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2012
Episkiyam ve Enes (BayTömürcek)' e verdiğim kedi kuyruğusu.

Tika, mrmusti, mrduran ve 3 kişi beğendi.

Düzenleyen Elma Kurdu : 14-12-2022 saat 04:54
Elma Kurdu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2012, 18:06   #32
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Bende tam emin olmamakla birlikte sedum palmeri demiştim ama Kedi kuyruğusu ha çok güldüm buna Elma kurdusu gibi oldu bu

mrduran ve Elma Kurdu beğendi.
bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2012, 19:15   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-01-2012
Sayın elma kurdu;
Episkiya japon küpelisinden farklı bir çiçek mi ?yaprakları benziyor. Çiçek açıyor mu?Forumdaki episkiya başlığını inceledim eğer oradakiler gibi açarsa çok güzel bir çiçek olacak.Güle güle büyüt.

Rana+miraç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2012, 19:23   #34
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rana+miraç Mesajı Göster
Sayın elma kurdu;
Episkiya japon küpelisinden farklı bir çiçek mi ?yaprakları benziyor. Çiçek açıyor mu?Forumdaki episkiya başlığını inceledim eğer oradakiler gibi açarsa çok güzel bir çiçek olacak.Güle güle büyüt.
Aslına bakarsanız ismini bilmiyordum bu güzelin. Bende burada gördüğüm resimlere göre benim çiçeğin episkiya olduğunu düşündüm. Ve yazıyı yayınlamadan önce baktım Episcia Cupreata imiş çiçeğimin adı. Ve aynı zamanda Japon Küpelisi olarak da geçiyormuş.

mrduran ve Rana+miraç beğendi.
Eski 19-12-2012, 20:40   #35
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Onbir Ay Çiçeğim

Eski 19-12-2012, 22:10   #36
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Kokusu taa buraya kadar geldi ohh

Eski 21-12-2012, 16:54   #37
Ağaç Dostu

Bayçalı's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2012
sn.Elma Kurdu sayfanız hayırlıolsun gülegüle büyütün çiçeklerinizi okulunuzdada başarılıolmanız dileğiyle son tahlilde

Elma Kurdu beğendi.
Bayçalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2012, 16:56   #38
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi BAYÇALI Mesajı Göster
sn.Elma Kurdu sayfanız hayırlıolsun gülegüle büyütün çiçeklerinizi okulunuzdada başarılıolmanız dileğiyle son tahlilde
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Bayçalı beğendi.
Eski 21-12-2012, 17:00   #39
Ağaç Dostu

Bayçalı's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2012
kedi kuyruğundan biraz koparsak canıyanmaz herhalde nedersin

Elma Kurdu beğendi.
Bayçalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2012, 19:38   #40
Ağaç Dostu

rukiyeözgür's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2011
Elma Kurdu sayfanız hayırlı olsun sizin ilgilerinizle çiçekleriniz çok güzel ve kocaman olacaktır yakında Bu arada yılbaşı dikeninizin de hastası oldum o ne şirin şey öyle maşallah diyeyim de nazara gelmesin kocaman maşallaaahh

rukiyeözgür Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2012, 20:15   #41
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rukiyeözgür Mesajı Göster
Elma Kurdu sayfanız hayırlı olsun sizin ilgilerinizle çiçekleriniz çok güzel ve kocaman olacaktır yakında Bu arada yılbaşı dikeninizin de hastası oldum o ne şirin şey öyle maşallah diyeyim de nazara gelmesin kocaman maşallaaahh
Teşekkür ederim. İnşallah çiçeklerim kocaman olur Evet, ben de yılbaşı dikeninin hastası oldum ve Tömürcek' ten istedim o da sağolsun beni kırmadı, verdi.

Eski 21-12-2012, 20:16   #42
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Seni kıracağıma kafamı kırarım dostum istediğin çiçek olsun benimkilerden beğendiğin senindir

Eski 22-12-2012, 00:49   #43
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Sayın Elma kurdu hayırlı uğurlu olsun. Çiçekleriniz çok güzeller.

Balkon ayrı bahçe ayrı sayfa da paylaşılmış demek ki. İçim burkuldu. Benim biri bile olmadı daha tembellik başa bela.
Ohhh ne güzel hem arkadaş hemde dünür desteğini almışsınız yanınıza kim yıkar sizi Elma kurdu
Sabri'ye de gelin olmuş takmış saçlarına çiçekli duvağını yaban ellere gitmiş. Ama ne yalan söyleyeyim yeni yerine de hemen uyum sağlamış. Yakışmış yerine.

Bu arada onbir ay çiçeğinizin rengi de muhteşem. Tabii resimde bu renk çıkmadıysa yani orijinal rengi bu renkse

dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2012, 01:15   #44
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Ben de hayırlı olsun demiş miydim? Demiştim ama diğer sayfadaydı sanırım İkisini de kapsar

Dünür derken?? Ayrıca yılbaşı dikeni ne? Esrarengizsiniz işte, kabul et Dağçiçeği...Allah'tan Sabriye'nin çiçek olduğunu biliyorum başından beri O kadar da değil yani.

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2012, 10:04   #45
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Sayın Elma kurdu hayırlı uğurlu olsun. Çiçekleriniz çok güzeller.

Balkon ayrı bahçe ayrı sayfa da paylaşılmış demek ki.İçim burkuldu. Benim biri bile olmadı daha tembellik başa bela.
Ohhh ne güzel hem arkadaş hemde dünür desteğini almışsınız yanınıza kim yıkar sizi Elma kurdu
Sabri'ye de gelin olmuş takmış saçlarına çiçekli duvağını yaban ellere gitmiş. Ama ne yalan söyleyeyim yeni yerine de hemen uyum sağlamış. Yakışmış yerine.

Bu arada onbir ay çiçeğinizin rengi de muhteşem. Tabii resimde bu renk çıkmadıysa yani orijinal rengi bu renkse
Teşekkürler Dağçiçeği. Evet sizler kadar olmasada güzel sayılırlar. (Tabi ki de kalp güzelliğinizden bahsediyorum)
İnşallah sizinde hem Balkonunuz hem bahçeniz olur. Gerçekten hakediyorsunuz bu bilgi birikiminizle.
Evet Tömürcek' ten aldık gelini Yeni evinede alıştı. Beni kimse yıkamaaaz. Onbir ay çiçeğime gelince arkadaş ne kadar koyu bir mor olsada fotoğraflarda rengini lacivertimsi çıkartmakta kararlı.

Eski 22-12-2012, 10:06   #46
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Ben de hayırlı olsun demiş miydim? Demiştim ama diğer sayfadaydı sanırım İkisini de kapsar

Dünür derken?? Ayrıca yılbaşı dikeni ne? Esrarengizsiniz işte, kabul et Dağçiçeği...Allah'tan Sabriye'nin çiçek olduğunu biliyorum başından beri O kadar da değil yani.
Demiştiniz, ama kapsamaz efendim. (Şaka şaka )
Dünür olduk ya Tömürcek'le kızını aldım tömürceğin -ki bende yanlış anlamış olabilirim- bu yüzden dünür olduk. Gerisii kendi aranızda halledin, iki arkadaş arasına girmek olmaz

Eski 22-12-2012, 18:27   #47
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Elma kurdu kardeşim doğru anlamışsınız. (Her ne kadar güç de olsa bunu başardınız kutlarım zaten Cymbelina yüzünden yazdıklarımı on kere okur oldum. Allah Allah ben anlıyorum yazdıklarım gayet net ve açık ama )
Tömürcek kızını (çiçeğini ) Elma kurduna gelin vermiş. Dünür olmuşlar böylece. Umarım Cymbelina için esrarengiz olmamıştır.
Onbiray çiçeğinin mor renginden bende de var. Ama şu an çiçekleri döküldü. Artık açmıyor. Yaprakları iyi gibi ama çiçeksiz onbiray çiçeği olması tuhaf geldi. Sence normal mi çiçeksiz hâli?

Cymbelina ve Elma Kurdu beğendi.
Eski 22-12-2012, 18:31   #48
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Alıntı:
Elma kurdu kardeşim doğru anlamışsınız. (Her ne kadar güç de olsa bunu başardınız kutlarım zaten Cymbelina yüzünden yazdıklarımı on kere okur oldum. Allah Allah ben anlıyorum yazdıklarım gayet net ve açık ama )
Tömürcek kızını (çiçeğini ) Elma kurduna gelin vermiş. Dünür olmuşlar böylece. Umarım Cymbelina için esrarengiz olmamıştır.
Onbiray çiçeğinin mor renginden bende de var. Ama şu an çiçekleri döküldü. Artık açmıyor. Yaprakları iyi gibi ama çiçeksiz onbiray çiçeği olması tuhaf geldi. Sence normal mi çiçeksiz hâli?
Ben de yeni edindim hakkında pek bir bilgiye sahip değilim. Sadece hafif gölge ortamda bol su ile bakılıdığını ve sıcak ortamları sevmediğini biliyorum.
Ama neticede çiçeğin adı Onbir Ay Oniki Ay değilki. Bir ay dinlenme süresi belki bu mevsime denk gelmiştir.

dağçiçeği beğendi.
Eski 22-12-2012, 18:38   #49
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Alıntı:
. Dünür olmuşlar böylece. Umarım Cymbelina için esrarengiz olmamıştır.
Birşey demiyorum gayri ama hesabını bilahare soracağım, şart oldu Kozlarımı biriktiriyorum elbet ben de

Üstelik daha onbiray çiçeği çiçeksiz olur mu yoksa bendeki çuha mıdır diye sormuşsun - kanıtlar ortada

Onbirayın çiçeksiz olmasının nedenlerini biliyorum sadece burada kirli çamaşırlarını ortaya dökmeyeyim

Elma Kurdu, arkadaşım oldukça deneyseldir, sizi uyarıyorum.

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2012, 20:41   #50
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Sataşma var.!!!!!
Ama bunlara sebep olan hep benim boşboğazlığım. Anlatıp anlatıp koz veriyorum eline sonra da sataşma var diye yırtınıyorum.
Elma kurdu arkadaşım bak bu çiçeğin adı onbir ay değil mi . Ne bileyim bana gelmeden bir aylık dinlenme dönemini yaşayıp yaşamadığını. Dellendirmeyin beni. Ben ki açmayan yılbaşı çiçeğini içtiğim Türk kahvesine ortak edip çiçek açmasına yol açmış bir deliyim. Reca ediyorum beni yeni deneysel çalışmalar yapmak zorunda bırakmayınız.
Saygılarımla ;
4646 dağçiçeği

Eski 30-12-2012, 18:32   #51
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Biberiye bonsai adayım.
Çalı türü olduğu için harika oldu bide salonumuza da yakıştı. Dikkat çekici bir şey oldu

Eski 30-12-2012, 19:39   #52
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Vayyy benim arkadaş bonsaiye de merak sarmış biravoo Neyse bu işlem başarıyla sonuçlansın bitane de bana yapmanı istiyorum hediye yanii Yüzsüzlükte lider markayım

Eski 30-12-2012, 21:15   #53
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Bonsai başlığını gizli gizli hatmedip sağda solda bonsai olabilecek türden bitkiler aramaya başlayan ben bu sayfada da bir bonsai kokusu almakta gecikmedim efenim Bu kısmı Cymbelina okumasa iyi olur çünkü henüz bonsai merakımdan haberi yok.
Sayın Elma Kurdu biberiye bitkinizin çok güzel bir şekli var. Gelişmeleri merakla takip edeceğim. Arada sırada tıkır tıkır ayak sesimi duyarsanız korkmayın yani . fare değil benim dir büyük ihtimalle.

Eski 30-12-2012, 21:58   #54
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Bu arada bu gün üzücü bir durumla karşılaştım. Episkiya dediğim çiçek aslında kohleraymış fakat ben bu çiçeğimi kaybettim. Zaten zorla alışmıştı fakat kolayca gitti elimizden.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Vayyy benim arkadaş bonsaiye de merak sarmış biravoo Neyse bu işlem başarıyla sonuçlansın bitane de bana yapmanı istiyorum hediye yanii Yüzsüzlükte lider markayım
2-3 Haftadır planladığım bir şeydi. Bahçede bakındım bakındım hangisi uyar diye en iyisi bu geldi bana. Ama güzelde oldu sanki Senin Bonsai Paketinide hazırlayacağım.
Alıntı:
Bonsai başlığını gizli gizli hatmedip sağda solda bonsai olabilecek türden bitkiler aramaya başlayan ben bu sayfada da bir bonsai kokusu almakta gecikmedim efenim Bu kısmı Cymbelina okumasa iyi olur çünkü henüz bonsai merakımdan haberi yok.
Sayın Elma Kurdu biberiye bitkinizin çok güzel bir şekli var. Gelişmeleri merakla takip edeceğim. Arada sırada tıkır tıkır ayak sesimi duyarsanız korkmayın yani . fare değil benim dir büyük ihtimalle.
Sayın dağçiçeği o bonsai kokusu değil o biberiyenin kokusu yaparken malum budama yaptım ondan kokmuştur Şekil öyle esti birden diğer dalları budadım sonra kalan dalları telleyip bir şeyler yapmaya uğraştım.

Eski 30-12-2012, 22:46   #55
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Kohleran için üzüldüm Elma Kurdu. Ben de yeni yeni büyütüyorum kohlera. Şimdilik iyi gibi ama yaşatabilirsem büyüdüğünde hatırlat sana gönderebilirim.
Demek biberiye kokusu hımmmm. Acaba kalanşo dan bonsai olur mu ? Benim bir kalanşom var sonbaharda bitler bastı bende sürekli budadım ve arapsabunlu karışımdan sıktım. Minicik şekilde kalın gövdeli olarak kaldı. Dallar uzamıyor ama sağlıklı . Sanki bonsai gibi duruyor. Bu gün baktım tomurcuklanmaya başlamış. Bir ara resmini eklerim.

Eski 31-12-2012, 01:06   #56
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Elma Kurdu Mesajı Göster
Bu arada bu gün üzücü bir durumla karşılaştım. Episkiya dediğim çiçek aslında kohleraymış fakat ben bu çiçeğimi kaybettim. Zaten zorla alışmıştı fakat kolayca gitti elimizden.

2-3 Haftadır planladığım bir şeydi. Bahçede bakındım bakındım hangisi uyar diye en iyisi bu geldi bana. Ama güzelde oldu sanki Senin Bonsai Paketinide hazırlayacağım.
Ben seni boynu bükük bırakır mıyım hiç bende bitane fazladan kohlera var daha yeni diktim ufak bişey ama tutarsa senindir merak etme Olmadı buluruz biyerden cennetteki yasak meyve değil ya bu elbet bulunur

Demek 2-3 haftadır planlıyosun hiç söylemedin de Bonsai paketimi sabırsızlıkla bekliyorum varsa kalın köklü bi biberiye ayır bana güzelce budayıp şekil vereyim ona

Eski 29-01-2013, 20:20   #57
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Yeni fotoğraflar ekleyeyim dedim. Rana+miraç' ın bana hediyeleri.
1-Fil kulağım
2-Kalanchoe' m
3-Begonyacığım
4-Rozet çiçeklerim şimdilik içerdeler havalar ısınsın onları dışarı çıkartacağım.

Eski 29-01-2013, 21:33   #58
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Evde baktığım Çuha' lar baya iyi gidiyorlar. Bir problem yok coştukça coşuyorlar. Özel bir bakım da yapmıyorum, sadece su ve biraz aydınlık.

Eski 29-01-2013, 21:35   #59
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Devamı... Özellikle bu üçüne bayılıyorum.

Eski 29-01-2013, 21:42   #60
Ağaç Dostu

Elma Kurdu's Avatar

Bu arada bugün de yazdıklarınıza cevap yetiştiremiyorum ya neyse.
Neyse,
Geçe kalan yılbaşım.
Onbir ayımın uç çiçekleri.
Ektiğim yapraklar.
Yavrulu yaprak.
Elimden geldiğince yaptığım destek(Sonrada bozuldu ilk başta iyiydi aslında.)

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024