View Single Post
Eski 18-04-2013, 21:07   #101
bay tömürcek
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Bende iyiyim teşekkür ederim. Bahar geldi bahçe işleri başladı. Bu arada malum bitki delisiyiz ve baharda deliliklerimiz tavan yapıyor. Bu aralar tüm market ve çiçekçileri geziyorum. . Zavallı eşimi bile bu işe bulaştırdım en sonunda.
Bu arada aklıma gelmişken söylemek istiyorum. Onbir ay çiçeğim nihayet çiçek açması gerektiğini hatırladı. o kadar laf ettim ;
- Bak canım çiçekciğim Elma Kurdu kardeşimin çiçeklerinden ders al. Nasıl güzeller. Hiç onu üzmüyorlar.
diye. Dayanamadı zavallım. Şimdi aklıma takılan bir sorum var. Ben bu onbiray ın toprağını ne zaman değiştireyim sence. Birde koyun gübresi eklesem toprağına sorun olur mu ?
Elma kurdu gelene kadar sorunu ben cevaplandırayım dağçiçeği abla Onbir ayının saksısını toprağını dağıtmamak şartıyla istediğin zaman değiştirebilirsin şahsen ben dün koca saksıyı değiştirdim ama toprağını hiç döktürmedim. Koyun gübresi hiç ekleme abla bi sene çiçeklerim yandı koyun gübresinden çok kuvvetli bir gübre zaten onbir ay gübre istemez güneş değmesin üstüne ferah gölgelik bir yere koy güneşte hemen pürsüyorlar Suyu da seviyorlar kurutma çok toprağını bol bol açacaktır o şimdi ablacım

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön