agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni3502Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-02-2013, 22:23   #151
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Benim de gardenya ile başım dertte. Ne kadar kendi haline bıraktım desem de her gün başına gidip yeni yaprak geliyor mu diye bakıyorum. En son minik böcekler gördüğüm toprağına biraz kahve telvesi koydum. Hem toprağın asitliliğini arttırıyormuş, ki gardenya severmiş, hem de kokusundan ötürü doğal böceksavarmış. Bakalım güzel sonuç alırsam tavsiye ederim Canan Ablacım.

Canan beğendi.
gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2013, 13:44   #152
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2012
Dün bunu dedim ama rahat durur muyum? Geceyarısı toprak saksı değiştirdim, kuş kadar kalmış zavallı, geceden hazırladığım azıcık limon tuzu eklediğim suyu sabah verdim, bir daha ki sulamasını daha önce küpede deneyip çok memnun kaldığım suladırılmış pekmezle yapacağım.
Eğer benimki toparlarsa sen de denersin Gökçeciğim, bir aksilik olmazsa sayfama gelişim fotolarını koyarım.

gokcegokce beğendi.
Canan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2013, 22:04   #153
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Oooo ben bakmayalı neler olmuş neler. hanımlar kimyasal deneylere bile başlamışlar. . Gardenya ile ilgili bir deneyimim yok ama çiçeklerimle kahvemi bölüşmüşlüğüm vardır benimde.
Ektiğiniz tohumların son durumları nasıl Gökçe hanım? Laleleri soğuk yere alacağınızı söylemiştiniz şu anda durumları nasıl? Benimkiler daha yeni yaprak çıkartıyorlar. Umarım laleler sizi üzmez. Herşey gönlünüzce olsun. Eşinize de çok geçmiş olsun.

gokcegokce ve YeniGine beğendi.
dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2013, 00:51   #154
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Sevgili Dağçiçeği, tohumlarım henüz uyanmadı. Lalelerim beni ziyadesiyle üzdü, soğuğa koyunca yapraklarını döktü. Gardenyamın yaprakları bir bir sararıyor. Neye el atsam kuruyor. Bir süre bu bitki işine ara vericem ben. Kendimi iyi hissedeyim derken daha kötü oluyorum. En azından havalar bir iyileşseydi. Dün gece başlayan kar öğlene kadar sürdü

dağçiçeği beğendi.
Eski 02-03-2013, 01:13   #155
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Bu günler de geçecek Gökçe hanım, üzülmeyiniz..
Yüksek tutun moralinizi, eşiniz iyileşecek, mecburi hizmetiniz bitecek, mevsim bahara, tohumlarınız fideye, fideleriniz çiçeğe dönüşecek. Çok çok eminim.. )

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-03-2013, 21:24   #156
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce Mesajı Göster
Sevgili Dağçiçeği, tohumlarım henüz uyanmadı. Lalelerim beni ziyadesiyle üzdü, soğuğa koyunca yapraklarını döktü. Gardenyamın yaprakları bir bir sararıyor. Neye el atsam kuruyor. Bir süre bu bitki işine ara vericem ben. Kendimi iyi hissedeyim derken daha kötü oluyorum. En azından havalar bir iyileşseydi. Dün gece başlayan kar öğlene kadar sürdü
Gökçeciğim böyle hisseden sadece sen değilsin, güneş açınca senin de çiçeklerinin de keyfi yerine gelecek. Kızlarından elini çekme seni sevindirecekler..

gokcegokce beğendi.
Eski 05-03-2013, 14:34   #157
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2012
Gökçe hanım merhabalar sıklamen ne kadar çok yavrulamış öyle çok güzel,benimde vardı ama tamamen kurudu öldü.Laleler çok güzel duruyor biraz bodurlar galiba sıcaktan soğuğa çıktıkları için kötü olmuşlardır.bende çiçek açmaya yakın olanı içeri aldım diğer soğanlı olan bitkilerim dışarda(sümbül,lale,nergiz).parlak mustafada dikkatimi çekti maşallah çok güzel. Bol çiçekli sıcak günler

gokcegokce beğendi.
Asya Ceylan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2013, 14:38   #158
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Bu arada benimde yelken çiçeğimin çoğu yaprakları sizin yelken çiçeğin yaprağındaki gibi kararma ve solma olmuştu baya üzülmüştüm.soğuktan olmuştu, havalar 1-2 haftadır iyi birde içerinin derecesini 22 dereceden aşağa düşürmemeye çalışıyorum.tabi havalar soğuk diye uzun süreli su vermeyi ihmal etmiştim şimdi ortam ısısı iyi ,haftada 1 bol suyu ile suluyorum yeni yaprakları bile çıkmaya başladı darısı sizinkinin başına

gokcegokce beğendi.
Eski 05-03-2013, 14:58   #159
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Sevgili Asya Ceylan, sayfamı ziyaretine çok sevindim hoşgeldin Sıklamenim şimdi uykuda ben de dışarıya koydum hiç sulamıyorum. Laleler de bozulunca onları attım sıklamenin yanına :P Malesef yelkeni kaybettim. Ben bakamıyorum galiba böyle tropikal bitkileri, burada hava kuru nem arıyor o türler. Antoryumum da bozulmaya başladı inşallah onu kurtarırım. Parlak Mustafa aldı başını gidiyor maşallah. Zaten bir o bir de kurdele çiçeğim iyi durumda. İsterseniz size bir çelik yapabilirim. Sevgiler...

Asya Ceylan beğendi.
Eski 05-03-2013, 22:37   #160
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Sevgili Gökçe gökçe , lalelerinize üzüldüm. Sağlık olsun. İnşallah seneye istediğiniz gibi yetiştirmek nasip olur. Sıklemen , parlak Mustafa , kurdele çiçeğiniz sizi üzmemiş en azından. Ben de Atatürk çiçeğimi kaybedeceğim (bu ikinci denemem di ) galiba. İnsan çok kötü hissediyor. Ama deneye yanıla öğreniyoruz herşeyi. Moralinizi bozmayın. İklimine tamamen yabancı olduğunuz bir şehirde bitki yetiştirmeye çalışıyorsunuz. Tabii ki bazı kayıplar olacak. Çoğumuzun seneleri hatta tüm hayatının geçtiği şehirdeyken saksılarca çiçek kayıpları oluyor. Üzülmeyin. Tecrübe olarak kaydedin bence.
Kolaylıklar diliyorum.

gokcegokce beğendi.
Eski 05-03-2013, 22:44   #161
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Çok teşekkürler sevgili Dağçiçeği, sizler bana moral verdiniz gerçekten. Yalınkat ful yasemin, sardunya ve garip bir şekilde mum çiçeğim de sağlıklı çok şükür. Onlara da haksızlık etmeyeyim. Bu ara havalar batıda da soğumuş. Kendinize ve çiçeklerinize iyi bakın. Sevgiler.

dağçiçeği ve Canan beğendi.
Eski 05-03-2013, 22:53   #162
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Evet hava güneşli zaman zaman ama genel de epey bir soğuk. Bende küstüm tohumlarımı sıcak suda bekletip ekmiştim. İkisi bir saksıda bir tanede başka bir saksıda çıkmıştı. Tek olan ilk çıktı ve güneş görmediği için boynunu büker gibi oldu. Bende havayı güzel bulup balkona koydum. Bir iki saat sonra alırım dedim ama unutmuşum. Şu anda görüntüsü pek iyi değil .gelişimi yavaşladı. Sonradan çıkan iki filiz ikinci yapraklarını çıkardı onu geçtiler. Neyse kalanlarla avunuyorum. İnşallah diğeri de toparlar. Böyle aksilikler oluyor işte. Hava ısındıkça inşallah yüzümüzü güldürürler.

gokcegokce beğendi.
Eski 06-03-2013, 10:26   #163
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Batıya kar yağar ayazı Ankara'ya gelir.Doğuya kar yağar ayazı Ankara'ya gelir bizim suçumuz ne olan çiçeklerimize oluyor. bir kaç haftadır havalar iyiydi şimdi dondurucu soğuk var pöööf

Antoryum ve yelken çiçeğiniz için çok üzüldüm.inşallah eşinizin hediyesi olan Antoryumu kurtarabilirsiniz çok harika duruyor fotoğrafta.parlak mustafa bende de var bir müşterim çelik olarak getirmişti sağolsun.ama çok uzun zamandır ne öldü ne gelişti yerini pek sevmedi galiba.camın, peteklerin olduğu yere taşımayı düşünüyorum.genelde fotoğraflarda çoğu arkadaş o yerlere koymuşlar çünkü

gokcegokce beğendi.
Eski 06-03-2013, 11:52   #164
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Evet güneşe bayılıyor benimki de yazın hep balkondaydı. Kışın da sıcak ve ışık alan bir yer seviyor. Bizim evimiz son katta olduğu için kaloriferler tam yanmıyor. Ben yanmayan kısımlara koyuyorum. Yanıltmasın sizi kalorifer peteğinin üstünde olması.

Antoryumum iyi gibi bir yaprağı sarardı malesef ama diğer yaprakları hala yeşil. Şimdilik kendi haline bıraktım hepsini. İlgilenip üstüne düşünce bozuluyorlar. sevgiler.

Asya Ceylan beğendi.
Eski 06-03-2013, 12:16   #165
Ağaç Dostu

fatitoo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2013
Sevgili Gokcegokce.

Ful biraz daha büyüdüğünde bir çelik almam mümkün mü acaba?

gokcegokce beğendi.
fatitoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2013, 12:28   #166
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Ful yaseminden mi yoksa katmerli fulden mi sn. fatitoo ? Katmerli olan ölüm kalım savaşında tüm yapraklarını döktü akıbetini bilemiyorum. Ful yasemin yani katmersiz olan henüz küçük ve nasıl köklendirilir bilmiyorum. Eğer siz nasıl çelik alınır biliyorsanız biraz daha büyüyünce neden olmasın. Saygılar.

Eski 06-03-2013, 12:51   #167
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Bitkilerde son durum

Şimdilik evdeki bitkilerimin halleri:
Parlak Mustafa parlak parlak yapraklı inşallah çiçeklerini de açar.
Name:  DSC_0369.jpg
Views: 3571
Size:  35.5 KB

Kılıç yavrulayıp sevindirmeye devam ediyor.
Name:  DSC_0370.jpg
Views: 1248
Size:  31.3 KB

Antoryumun bir yaprağı sapsarı.
Name:  DSC_0371.jpg
Views: 1678
Size:  41.2 KB

Sabah sefası tomurcuk dolu inşallah bu defa çiçekleri açar.
Name:  DSC_0372.jpg
Views: 1442
Size:  35.2 KB

Sardunyalarımdan normal olanlar ceylanı geçti. Bakalım çiçekleri nasıl olacak.
Name:  DSC_0373.jpg
Views: 1388
Size:  42.2 KB

Eski 06-03-2013, 12:56   #168
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Devam edelim...

Tohumdan yetiştirdiğim domateslerim. Geçen seneki domateslerim de vardı, pazardan aldıklarım da. Bakalım domates vericek mi? Hibrit tohum olabilir.
Name:  DSC_0374.jpg
Views: 1576
Size:  30.2 KB

Açelyamın çiçekleri geçiyor, dallardan yeni sürgünler geliyor.
Name:  DSC_0375.jpg
Views: 1882
Size:  36.9 KB

Kurdele çiçeğim
Name:  DSC_0376.jpg
Views: 1135
Size:  43.5 KB

Gardenyanın da bir yaprağı sarı Keyfini bir yerine getiremedim.
Name:  DSC_0377.jpg
Views: 1505
Size:  35.5 KB

Yediğim çekirdenten çıkan bir bitki. Armut olmasından şüpheleniyorum.
Name:  DSC_0378.jpg
Views: 1047
Size:  19.9 KB

Eski 06-03-2013, 13:01   #169
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Devam

Karanfil çeliklerim bozulmaya başladı. İnşallah biri bari tutar da mis gibi kokan çiçeklerinden mahrum kalmam.
Name:  DSC_0379.jpg
Views: 6444
Size:  51.4 KB

Mum çiçeğini memnun ettiğime ben de memnunum bakarsınız çiçek de açar
Name:  DSC_0380.jpg
Views: 1229
Size:  31.9 KB

Yaseminim sürgün veriyor, büyümeye çalışıyor, bakalım açacak mı.
Name:  DSC_0381.jpg
Views: 1077
Size:  28.2 KB

Kaktüsümün büyüklüğü 2 katına çıktı, çiçek açması için onu pencere arasında soğuklatıyorum.
Name:  DSC_0382.jpg
Views: 1086
Size:  36.8 KB

Eski 08-03-2013, 15:42   #170
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 129 kadın işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000'i aşkın kişi katıldı.

İşte bu acı veren olayın bir daha yaşanmaması adına her yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanmaya başlandı. Tüm hemcinslerimin Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun...

Eski 08-03-2013, 17:51   #171
Ağaç Dostu

Sevgi's Avatar

Giriş Tarihi: 25-03-2012
Galeri: 6
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce Mesajı Göster
Şimdilik evdeki bitkilerimin halleri:
Parlak Mustafa parlak parlak yapraklı inşallah çiçeklerini de açar.
Eklenti 375395

Kılıç yavrulayıp sevindirmeye devam ediyor.
Eklenti 375396

Antoryumun bir yaprağı sapsarı.
Eklenti 375397

Sabah sefası tomurcuk dolu inşallah bu defa çiçekleri açar.
Eklenti 375398

Sardunyalarımdan normal olanlar ceylanı geçti. Bakalım çiçekleri nasıl olacak.
Eklenti 375399
Sn.gokcegokce; bahçenizide daha önce gezmiştim. Bitkilerle uğraşmak, kendi elinizle birşeyler yetiştirip tadına varmak harika bir duygu. Bahsettiğiniz sabah sefasıda yukarıdaki fotoğraftaki olsa gerek. Durumu iyi gözüküyor. Halen tomurcukları döküyor mu? Umarım bu defa dökmeden açarlar.

Sevgilerimle.

Sevgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2013, 18:30   #172
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Teşekkürler Sevgi Hanım, balkon ve evime de hoşgeldiniz o zaman Sabah sefam o zamandan sonra ilk defa yeniden hem de baya bir tomurcuk verdi. Ben de bekliyorum açacak mı bakalım bu defa. Akşam güneşi alan pencere kenarına aldım. Yerini sevmiş ki tomurcuk çoğalttı. Çiçek açarsa kesin paylaşırım Sevgiler.

Sevgi ve gülenyüz beğendi.
Eski 10-03-2013, 12:29   #173
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Sabah sefam açtı!

Evreka! Açtı sonunda, yarı açık da olsa... Rengine bayıldım

Eklenen Resimler

Eski 15-03-2013, 00:00   #174
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Sevgili Gökçe her bitki sever gibi sende kış buhranı yaşamışsın,bana inan bunu yaşamayan bitki sever yoktur,hele heves kırıcılar da bu duruma eklenince daha kötü geçiyor.Hepimizin yaşadığı sorunları yaşıyorsun,pes edecek veya ara verecek bir durumun yok.Herşeyi zamana ve bahara bırakmalısın(bu arada baharda kapıda)bu dönemi gayet iyi idare etmişsin ayrıca) Sevgiler

berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2013, 21:51   #175
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Son gelişmeler...

Desteğiniz için teşekkürler Berçin Hanım

Şu an İstanbuldayım, yüksek lisans çalışmalarım için. Bitkiler eşime emanet. O nedenle gelişmeleri tam ben de bilmiyorum

Bir yandan da boş durmuyorum yanlarında kaldığım kayınvalidemin balkonuna el atıyorum Sayemde herkes bitki yetiştirme konusunda heveslendi :P Buradan da resimler yayınlayacağım vakit buldukça inşallah. Beni takip eden ve destek olan herkese sevgiler...

berçin, Sevgi ve dilek78 beğendi.
Eski 17-03-2013, 15:48   #176
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Geldin demek Kesin market, sera gezersin, oralardan da fotolar bekleriz..

gokcegokce beğendi.
Eski 17-03-2013, 23:31   #177
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Evet buradayım sonunda Eşim sürekli tembihliyor asıl amacından sapma diye :P Bir gün sizinle de kahve içeriz değil mi Canan Ablacım. Belki yakınlardaki başka üyeler de katılırlar hatta.

Canan beğendi.
Eski 18-03-2013, 00:40   #178
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili gokcegokce merhaba;
Sevgili dağçiçeği de demiş zaten; "Oooo ben bakmayalı neler olmuş neler. hanımlar kimyasal deneylere bile başlamışlar."
Balkon sayfanızı az önce gezdim ve gezerken de Sevgili dağçiçeği gibi düşünüp; 'Maşallah ilk sayfadan son sayfaya çok şey değişmiş' dedim.
Herşey çok güzel gelişmiş, inşallah daha da güzel değişimlerle gelişmelerine olsun...

gokcegokce beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2013, 00:50   #179
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

İlginiz için çok teşekkürler sevgili Yeni Gine. Beğenilerinizden tüm sayfalarımı baştan sona okuduğunuzu gördüm. Fazla bir iddiam yok. Ancak bitkileri küçükten yetiştirmek bana mutluluk veriyor. Arada ilk sayfalarıma bakıp katettiğim yolu görmek gerçekten kendi adıma şaşırtıcı oluyor. Bazen de kaybettiğim bitkilerime bakıp hatalarımdan ders çıkarıyorum. İnşallah zamanla ben de bitki bakımı konusunda kendi çapımda ustalaşırım. Sayfama her zaman beklerim, Sevgiler...

YeniGine beğendi.
Eski 18-03-2013, 00:58   #180
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Teşekkürler Sevgili gokcegokce gelirim elbet; izlemek, gelişmeleri görmek beni mutlu etti.
Elbette benim de bir iddiam yok; nacizane, zaten ben biliyorsun sitenin bahçesinde toprak, bitki sevgimi gidermeye çalışıyorum; mesela bahçemde bir kamelya çiçeğim olsun istemez miyim... İsterim fakat olmaz.
Sevgin, gayretin, çaban çok açık belli oluyor sevgili gokcegokce, dilerim inşallah herşey gönlünce.

gokcegokce beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
balkon bahçeciliği, container gardening, süs bitkisi

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024