agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni1632Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-06-2012, 22:56   #181
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2010
Güller

Güller, gerçekten onlardan daha asil bir bitki yok diyorum.Çiçeklerin şahı, baştacı onlar.
Bir kaç kare..Terastan.

Eklenen Resimler

kartal124 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2012, 19:57   #182
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Bin kere maşallah.

özlem11 ve kartal124 beğendi.
sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2012, 22:21   #183
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim4 Mesajı Göster
Bin kere maşallah.
Sizin de gülleri sevdiğinizi biliyorum.Sizinkilere de maaşallah.
Sitede güllerle ciddi biçimde ilgilenenler var.
Benim amacım, kırmızı gül, sarı gül, beyaz gül gibi genel isimlendirmelerden ziyade, gülleri bilimsel sınıflandırmalarına göre ve özel isimleri ile yetiştirmek.Clematis severler cins cins isimleri ile yetiştirirlerken, gül severler maalesef hala kırmızı,sarı, beyaz gibi genel isimlendirmelerle yetiniyorlar.
Biraz daha detaya inmek gerekiyor diye düşünüyorum.O yüzden gülleri mümkün olduğunca isimlerini bilerek temin ettim ve etiketledim.
Selamlarımla.

Eski 02-06-2012, 22:28   #184
Ağaç Dostu

Hülya's Avatar

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 81
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kartal124 Mesajı Göster
Sizin de gülleri sevdiğinizi biliyorum.Sizinkilere de maaşallah.
Sitede güllerle ciddi biçimde ilgilenenler var.
Benim amacım, kırmızı gül, sarı gül, beyaz gül gibi genel isimlendirmelerden ziyade, gülleri bilimsel sınıflandırmalarına göre ve özel isimleri ile yetiştirmek.Clematis severler cins cins isimleri ile yetiştirirlerken, gül severler maalesef hala kırmızı,sarı, beyaz gibi genel isimlendirmelerle yetiniyorlar.
Biraz daha detaya inmek gerekiyor diye düşünüyorum.O yüzden gülleri mümkün olduğunca isimlerini bilerek temin ettim ve etiketledim.
Selamlarımla.
Güller
Güller, gerçekten onlardan daha asil bir bitki yok diyorum.Çiçeklerin şahı, baştacı onlar.

Sayın kartal124

Güller hakkındaki düşüncenize katılıyorum.Ben de güllerin her cinsine sahip olmayı istiyorum. Tomurcuklarını saatlerce seyretsem bıkmam

Babamın bahçesi olduğu zamanlarda. bahçemizdeki bir gül fidesinin her dalına ayrı cins ve renk gül aşılamıştı. Bende bahçem de o şekilde bir gül yetiştirmeyi umuyorum.

Sizi kutlarım, balkonda ve bu kadar güzel güller yetiştirmişsiniz.
Kolaylıklar diliyorum.Keyifli seyirler.

kartal124 ve Selma_321 beğendi.
Hülya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2012, 22:42   #185
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hülya Mesajı Göster
Güller

Sayın kartal124

Güller hakkındaki düşüncenize katılıyorum.Ben de güllerin her cinsine sahip olmayı istiyorum. Tomurcuklarını saatlerce seyretsem bıkmam

Babamın bahçesi olduğu zamanlarda. bahçemizdeki bir gül fidesinin her dalına ayrı cins ve renk gül aşılamıştı. Bende bahçem de o şekilde bir gül yetiştirmeyi umuyorum.

Sizi kutlarım, balkonda ve bu kadar güzel güller yetiştirmişsiniz.
Kolaylıklar diliyorum.Keyifli seyirler.
Sayın Hülya,
Teşekkür ederim, dediğiniz gibi tek bir anaca 2 ya da 3 farklı renkte gül aşısı mümkün.Çokta güzel olacağından eminim.
Selamlarımla.

Selma_321 beğendi.
Eski 04-06-2012, 01:11   #186
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Günün goncaları

Goncalardan bir demet.

Eklenen Resimler

Eski 04-06-2012, 20:15   #187
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Havalar çok fazla ısındı.Bol güneş gülleri dahi etkiliyor.Ama onlar güzelliklerini sergilemeye devam ediyorlar.

Eklenen Resimler

Eski 06-06-2012, 19:34   #188
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Yağmurdan sonra..

İstanbula yağan yağmurdan sonra ortaya çıkan gül ve su kardeşliği.

Eklenen Resimler

Eski 07-06-2012, 09:46   #189
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Süper.

kartal124 beğendi.
sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2012, 15:01   #190
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

İstanbul ve Gül.

İkisi de birbirine çok yakışıyor.Hatta ismi gülden gelen bir parkımız da var.Gülhane parkı.Şimdi gülistan olmaktan çıkmış ise de yine de İstanbulun nefes alınabilecek ender yerlerinden biri.Gül, gül bahçesi, gülistan deyince orası aklıma geldi.
Başka gül bahçeleri de varmış zamanında İstanbulda ama maalesef yavaş yavaş yok olmuşlar.Koca İstanbulda günümüzde neyseki bir tane gül parkı var da zaman zaman orada gözümüzün ve burnumuzun pasını siliyoruz.
İstanbulu özleyenler için İstanbul manzaraları ve güllerim....
Selamlarımla.

Eklenen Resimler

Eski 07-06-2012, 15:17   #191
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Sayın kartal 124, sizi de buradaki çoğu arkadaşımız gibi muhteşem çiçekleriniz, gülleriniz ve itinanızdan dolayı tebrik ederim.

188 numaralı mesajınızdaki gül siyaha yakın bordo sanırım (çok güzel), bunun bir türü - adı var mı? ayrı bir tür müdür yoksa sadece rengi mi böyle?

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2012, 15:25   #192
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Sayın kartal 124, sizi de buradaki çoğu arkadaşımız gibi muhteşem çiçekleriniz, gülleriniz ve itinanızdan dolayı tebrik ederim.

188 numaralı mesajınızdaki gül siyaha yakın bordo sanırım (çok güzel), bunun bir türü - adı var mı? ayrı bir tür müdür yoksa sadece rengi mi böyle?
Sayın cymbelina,
O gül Bauhause'dan geçen sene aldığım,bir minyatür gül.Saksısını büyütüp, açık havaya alınca böyle oldu.O yüzden özel bir adı yok.Ama gerçekten koyu bordo açıyor.
Selamlarımla.

Eski 07-06-2012, 19:07   #193
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Teşekkürler, sağolun.

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2012, 21:43   #194
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Zambaklar.

Sıcaklar onlara yaradı gibi.

Eklenen Resimler

Eski 15-06-2012, 21:11   #195
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Zambaklar 2

Geçen sene saksıda yetiştirip bu sene soğanını bahçeye aktardığım zambaklarım.Toprakta daha bir güzel renklendiler.Ama 4 soğandan 2'si kayboldu.

Eklenen Resimler

Eski 16-06-2012, 09:52   #196
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2012
Ben bir gülle uğraşamıyorum.Sizin güllerinize şaştım kaldım.Yaprak bitleri rahat bırakmıyor deli oluyorum.Bence zor bitkilerden biri güller.Ya da ben beceremiyorum.Tebrikler gerçekten maşallah kırkbin kere.

Asya Ceylan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2012, 01:54   #197
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Alıntı:
Sayın nazok, herşey zamanla gelişiyor.Biraz merak ama çokça sevgi gerekir.Gerisi günbegün gelişiyor.Sizi de mutlu ediyor.
Balkonun son durumundan bir kaç kare.
kartal124 merhaba; bu gece sizin konuğunuzum... Herşey çok güzel; hem Beğeniyorum; hem de inanın her beğenişimde içimden Maşallah diyorum.

kartal124 ve Sevgi beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2012, 02:22   #198
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sudenur Mesajı Göster
Sayın kartal124, özenle düzenlediğiniz terasınızı büyük bir keyifle inceledim.. imrendim. Sağlıkla büyütün bahçenizi.

Doğada ki tüm canlılar gibi bitkilerinde şanslı olanları olduğunu düşündüm Allah katında. Siz yeşil tutkunlarının ellerinde büyütüldükleri için iki sıfır galip atılmışlar hayata. Saygılar..

Not: Gözüm gibi baktığım halde benim kaktüslerim hiç çiçeklenmiyor.
SUDENUR çok şüküür benim kaktüslerim bu sene çiçek açtılar.

Sudenur beğendi.
Eski 01-08-2012, 02:28   #199
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Alıntı:
Goncalar ardı ardına geliyorlar.Açmasalar dahi bu halleri ile de güzeller.
Evet kesinlikle; bence de güller goncada ikeen daha güzel görünüyorlar.
Gülleriniz gerçekten tomurcukta çok güzeller kartal124

Eski 01-08-2012, 02:32   #200
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Sayın Kartal'ın gülleri, dergilere kapak olacak şahanelikte. Çiçekleri kadar yaprakları da sağlıklı ve pırıl pırıl, elinize emeğine sağlık. Kocaman bir maaşallah.

Sevgili YeniGine, fotoğraf çekmediniz mi?

YeniGine beğendi.
Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2012, 02:54   #201
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Alıntı:
Terasın son hali böyle, kenarda clematisler,mor salkım,hanımeli, selluka ve begonvil, kalan her yer güllerle dolu, alt balkon da ise fidanlarla, mevsimlik bitkiler, gül çelikleri, mimoza, yıldızlar,ortanca,açelya, şakayıklar vs. var.
Şimdi diyeceksiniz ki bütün bunlarla başa çıkılır mı?Onlara sevgi ile yaklaşırsanız size karşılığını fazlası ile veriyorlar,3 günde bir yaklaşık yarım saat süren sulama işi dışında ayda bir bitki besini verip, periyodik olarak ilaçlamalarını yapmak yetiyor güzelliklerini sergilemeleri için.
O yüzden şehir hayatında apartman balkon ve teraslarında kullanılmayan hurda yığınlarını bekletenlere şaşıyorum.Atın onları çöpe koyun balkonunuza 2-3 tane saksı, alın 50 kuruşa 4-5 mevsimlik fide balkonunuz şenlensin, inanın toplumu saran şiddet duyguları bile yavaş yavaş törpülenip yok olacaktır.
Geç kalmadınız hadi hemen başlayın.....
Teras bahçeniz sayfa sonunda yazacak idim: Gayet güzeller 1 hafta önce diktim, 2 haftada böyle oldular, çok güzeller, maşallah vs. vs. de bir de hani neler yapılıyor açıklansa. Bu bölümde az buçuk açıklamışsınız... "Yarım saat süren sulama, ayda bir bitki besini, periyoduk olarak ilaçlama" Çok şükür bu açıklamaları görebildim. Bir de hani o bitki besinleri, ilaçlama derken, onlar ne, nasıl toprak kullanıyorsunuz vs. vs. açıklasanız. İnanın ben gibiler için çok güzel olacak... NACİZANE...

Eski 01-08-2012, 03:20   #202
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Alıntı:
Bir kaç kare..Terastan.
Bence de... Çok güzeller, harikalar, asiller. Bir de işte biz bilmeyenlere ne edersiniz, ne yaparsınız, nasıl yaparsınız, ne verirsiniz, nasıl kesersiniz, nasıl budarsınız ahhh bir de açıklasınız; daha güzel olacaklar biz bilmeyenler için.

Eski 01-08-2012, 03:31   #203
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Asya Ceylan Mesajı Göster
Ben bir gülle uğraşamıyorum.Sizin güllerinize şaştım kaldım.Yaprak bitleri rahat bırakmıyor deli oluyorum.Bence zor bitkilerden biri güller.Ya da ben beceremiyorum.Tebrikler gerçekten maşallah kırkbin kere.
Evet Asya Ceylan ben de sayfaya girip gezmeye başladığımdan beri onu sorguluyorum zaten. Bitkiler gayet güzel, hepsine maşallah, ellere, emeklere sağlık. Ama diyorum ya hiç mi sorun yaşanmıyor, bit, tırtıl (ki benim güllerimde çoklar), kara leke, mantar, açan gül kesimi, budama vs. vs. ki mutlaka oluyordur ama işte sergilemekten öte bence mücadele, yapılan, harcanan emek de açıklansa daha güzel olacak.

Asya Ceylan beğendi.
Eski 01-08-2012, 03:48   #204
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sudenur Mesajı Göster
Sayın Kartal'ın gülleri, dergilere kapak olacak şahanelikte. Çiçekleri kadar yaprakları da sağlıklı ve pırıl pırıl, elinize emeğine sağlık. Kocaman bir maaşallah.

Sevgili YeniGine, fotoğraf çekmediniz mi?
CAN SUDENUR tabi ki güllerimin fotoğrafları var ve özellikle SDurul hep diyor idi yine yeniden yeniden açıyor güllerim... Benim de güller aynı durumda şu an çoştular mı ne hepsiii tomurcuk tomurcuk... Ama nerede fotoğraflayabilirim ki ben güllerimi; benim sayfam yok.
Sonra sırf dal kalmış açmayan minyatür güllerim, onları nerede fotoğraflayabilirim?

Sudenur beğendi.
Eski 01-08-2012, 11:54   #205
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
CAN SUDENUR tabi ki güllerimin fotoğrafları var ve özellikle SDurul hep diyor idi yine yeniden yeniden açıyor güllerim... Benim de güller aynı durumda şu an çoştular mı ne hepsiii tomurcuk tomurcuk... Ama nerede fotoğraflayabilirim ki ben güllerimi; benim sayfam yok.
Sonra sırf dal kalmış açmayan minyatür güllerim, onları nerede fotoğraflayabilirim?
Sayın YeniGine,
1-Minyatür gülünüzü 5-6 Lt.lik bir saksıya alın, yarı gölge bir yerde ve mutlaka dış mekanda bulundurun, 3-4 günde bir sulayın, yapraklara su değdirmemeye dikkat edin, ayrıca örneğin çiçekcoşturan'ın gül besininden 1,5-2 ayda bir azar azar verin dökülen yapraklar yeniden çıkar ve sizinki de açmaya başlar.Bu arada aşırı sıcaklarda direkt güneş ışığından koruyun, hava normale döndüğünde mutlaka bol güneşli bir yerde dursun.
2-Ayda bir Topas'la külleme vs. için ilaçlayın, bit vs. gördüğünüzde uygun bir insektisitle ilaçlayın(Ama sabah veya akşam serinliğinde olsun)
3-Geçen çiçekleri çiçekten aşağıya doğru inip ilk 5.li yaprak sapının üstünden kesin.
Selamlarımla.

Eski 01-08-2012, 23:32   #206
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Çok teşekkür ediyorum kartal124... Evet minyatür güllerim dış mekanda fakat 11.00 den - 19.00 a kadar güneş görüyor. Az biraz budadım ve çiçekcoşturan veriyorum sanki bu aralar minik minik yaprakları geliyor gibi. Çook teşekkürler, ellerinize sağlık.

Eski 03-08-2012, 22:01   #207
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-07-2012
Sayın kartal 124 istanbul u pek tanımıyorum öneki mesajlarınızda Eminönüne çiçek bakmaya gidiyorum diye yazmışsınız. Orada böyle bir yermi var yoksa belirli günlerde pazarmı kuruluyor .Kış dönemlerinde kısa süreli gelebiliyorum yer tarif edebilirseniz Eminönüne uğramak isterim teşekkürederim

sererdem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2012, 01:34   #208
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sererdem Mesajı Göster
Sayın kartal 124 istanbul u pek tanımıyorum öneki mesajlarınızda Eminönüne çiçek bakmaya gidiyorum diye yazmışsınız. Orada böyle bir yermi var yoksa belirli günlerde pazarmı kuruluyor .Kış dönemlerinde kısa süreli gelebiliyorum yer tarif edebilirseniz Eminönüne uğramak isterim teşekkürederim
Öncelikle kartal124 ten özür diliyorum. İnşallah bana kızmazlar. Fakat sererdem sorusunu okudum; tam da denk geldi tesadüf bu ya. berrinbb bahçe sayfalarına bakıyor idim; tam sererdem in sorusunun cevabını gördüm. sererdem berrinbb bahçe sayfasında Sayfa 57 den başlayarak; Eminönü Çiçek Pazarını gezebilirsiniz.

Eski 04-08-2012, 22:06   #209
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sererdem Mesajı Göster
Sayın YeniGine belirtmiş.Eminönü çiçek pazarı haftanın 7 günü açık bir çok dükkandan oluşan bir çiçekçiler çarşısı.Hemen hemen her tür bitkiyi ve tohumu bulabilirsiniz.Ama sıkı pazarlık etmeyi ihmal etmeyin.
Selamlarımla.

YeniGine beğendi.
Eski 05-08-2012, 22:20   #210
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-07-2012
Her ikinizede çok teşekkürederim. Geldiğimde uğrayacağım. İyi akşamlar.

YeniGine beğendi.
sererdem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024