View Single Post
Eski 01-08-2012, 11:54   #205
kartal124
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
CAN SUDENUR tabi ki güllerimin fotoğrafları var ve özellikle SDurul hep diyor idi yine yeniden yeniden açıyor güllerim... Benim de güller aynı durumda şu an çoştular mı ne hepsiii tomurcuk tomurcuk... Ama nerede fotoğraflayabilirim ki ben güllerimi; benim sayfam yok.
Sonra sırf dal kalmış açmayan minyatür güllerim, onları nerede fotoğraflayabilirim?
Sayın YeniGine,
1-Minyatür gülünüzü 5-6 Lt.lik bir saksıya alın, yarı gölge bir yerde ve mutlaka dış mekanda bulundurun, 3-4 günde bir sulayın, yapraklara su değdirmemeye dikkat edin, ayrıca örneğin çiçekcoşturan'ın gül besininden 1,5-2 ayda bir azar azar verin dökülen yapraklar yeniden çıkar ve sizinki de açmaya başlar.Bu arada aşırı sıcaklarda direkt güneş ışığından koruyun, hava normale döndüğünde mutlaka bol güneşli bir yerde dursun.
2-Ayda bir Topas'la külleme vs. için ilaçlayın, bit vs. gördüğünüzde uygun bir insektisitle ilaçlayın(Ama sabah veya akşam serinliğinde olsun)
3-Geçen çiçekleri çiçekten aşağıya doğru inip ilk 5.li yaprak sapının üstünden kesin.
Selamlarımla.

kartal124 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön