agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni6Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-04-2009, 14:40   #31
Ağaçsever

aydemir80's Avatar

Giriş Tarihi: 22-04-2009
Sevgili kömür bayıldım odana daha doğrusu bahçevine..Tebrikler.. leylaklar harika görünüyor..

aydemir80 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 08:49   #32
Ağaç Dostu

kömür's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2008
Araştırmalarım sürecinde tüm kanaryacıların kanarya kafes kuşudur demeleri sebebiyle, kuşu uygunsuz bir ortama alıp zarar verme endişesiyle sürekli ertelediğim kuş edinme fikrimi, Nevsune nin sağladığı motivasyonla gerçekleştirmiş bulunuyorum
İşte yakışıklımızın ilk fotoları:
Name:  DSCN0074.jpg
Views: 1292
Size:  53.7 KB

Name:  DSCN0072.jpg
Views: 1380
Size:  54.5 KB
Ortamı sevmişe benziyor paludaryumu keşfediyor, herzaman kapısı açık olan (olacak) kafesine girip çıkıp yemlenmeyede başladı. Herşey yolunda gözüküyor. Tedirginliği var şuan ******, ancak normaldir

kömür Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 10:03   #33
Ağaç Dostu

giz3m's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2009
Galeri: 45
Çok güzell...
Kanaryan hayırlı uğurlu olsun diyorum. Onun için çok iyi bir ortam olmuş çok şirin gözüküyor. Uzun ömürler diliyorum...

giz3m Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 10:29   #34
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Sayın Kömür. Harika.
Hayallerinizin peşinden koşmayı ertelemeyin. Bu azim ve istekle devam ederseniz eminim ki odanızda çim'e de kavuşursunuz. (Odanızda yazarken o harfini a yazmışım. Düzeltmesem adanızda olarak çıkacaktı) Belkide ilerde bir küçük ada sahibi olup, dilediğiniz gibi yeşillendirir, sevdiğiniz hayvanlar ve bitkilerle güzel bir hayat sürersiniz. Neden olmasın?
Saygı ve sevgilerimle.

sevgihoca beğendi.
Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 10:59   #35
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Of, of gerçekten çok yakışıklı. İlk görüşte vuruldum ben buna. Paludaryuma da çok yakışmış. Bu sadece senin değil bizim de yakışıklımız oldu artık

Yeni yuvasını tanıma evresinde şu anda. Birkaç gün seni ve evini tanımaya çalışacak. Arada yanından geçip giderken konuş, çok hoşlanır. Sana güven duymayı öğrenecek zamanla. Yalnız bazı bitkileri didikleyebilir, dikkat etmekte yarar var. Evdeki bitkilerin ona zarar verip vermeyeceğini araştırmak iyi olur. Bir de yıkanmayı sevdiği için evde olmadığın ve gözün üzerinde olmadığı zamanlarda kafesini kapalı tut lütfen. Yıkanacağım diye suda boğulmasın aman. Vitaminlerini de unutma (anaçlığım tuttu, kusura bakma).

İkinize de sevgiler

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 11:11   #36
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-07-2007
Galeri: 7
Çok yakışmış. Sanki Amazonda poz veriyor.

tugo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 11:45   #37
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Giriş Tarihi: 29-08-2007
Galeri: 93
Muhabbet kuşu, odaya alışınca kapıyı açsanız da kaçmaz, tavsiye ederim.
Bitkilerin gece karbondioksit salmaları nedeniyle sabah kalktığınızda kendinizi biyolojik olarak kötü hissettiğiniz oluyor mu? Bu problemi nasıl çözdünüz?

celalsungur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 12:01   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2008
botanik köşesi adı altında bir konu açıp resim eklemiştim.
üstelik ardımdan aynı konuya resim ekleyenlerde olmuştu.
güzel bir konuydu.
evdeki çiçeklerimiz bölümüne uygundu.
konumun altına galeriyi kullanınız yaılıp kapandığında çok üzülmüştüm.
şimdi kendi kendime soruyorum bu başlığın benim açtığım konudan farkı nedir acep?
ilginç...

sükunet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 12:07   #39
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Galeri: 35
Paladaryumun kenarındaki cam görünmese, o fotoğrafın oda içinde çekildiğine inanmak imkansız Yakışıklıya sağlıklı bir ömür dilerim, çok mutlu görünüyor.

Koyu yeşil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 12:12   #40
Ağaç Dostu

kömür's Avatar

Yorumlarınız, iyi dilekleriniz ve bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar.
Evde olmadığım zamanlarda kafeste tutmak konusu kafamda soru işareti. Çünkü yaz mevsiminde (dalış sezonu) oldukça az vakit geçirebiliyorum evde. Aynı zamanda canlılarımda mümkün olduğunca rahat etsinler istiyorum Bilemiyorum nasıl olacak.
Gündüz kuşun boğulabileceği tezi çok aklıma yatmıyor. Geceleri ise odayı tam karartmayacak şekilde ufak bir aydınlatma sağlamayı düşünüyorum.
Bitki konusunda da öncelikle difenbahyaları çıkartayım evimden. Zakkumuda terasa alırım. Diğer bitkiler için biraz araştırma yapayım. Vitaminlerini ayarlarım. Tırnak kesmek beni biraz ürkütüyor (daha önce yapmadım) ama alışacağız artık Sahiplenme mevzusu bana göre değil zaten, hepimizin dünyasından bu arkadaşı misafir ederek alışverişlerde bulunuyoruz

Celal bey bitkiler ve co2 konusunda herhangi bir sıkıntı hissetmidiğim gibi fayda hissediyorum. Evim günlercede kapalıda kalsa içeri girdiğimde havasız bir ortam **** kokuyla karşılaşmıyorum. Daha önce gece bitkilerin co2 salınımlarının insana zararlı olabilecek boyutlarda olmadığına dair yazıda okumuştum. Geceleride bir sıkıntı hissetmiyorum. (Zaten maalesef sigara kullanan bir kişi olarak bitkinin co2 si ne kadar zarar verebilir ki)

Maddi imkanlarım el verdiğinde paludaryuma sis makinasıda ekleyerek cam görüntüsünü kısmen yok etmek istiyorum
(Bu arada şu an cam bakımsızlıktan oldukça da kirli)

Eski 22-06-2009, 22:22   #41
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-06-2009
Muhabbet kuşunuzun çok mutlu olduğu kesin Ben de baktığım zamanlarda kafesinin kapısını açık bırakırdım, o kafasına göre girer çıkardı, tül perdeler çok tehlikeli, tırnaklarından takılı kalıyorlar. Dikkat edin. İlk kez ev içinde leylak gördüm, kapalı ortamda hayatından çok memnun görünüyor, emeğinize sağlık. Benim leylağım çok nazlı, yerini değiştirsem hemen düşüyor dalları(

bennur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-06-2009, 22:39   #42
Ağaç Dostu

tolgahann's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2008
Galeri: 5
Konuyu daha yeni keşfettim.Baştan sona da sıkılmadan okudum.Muhteşem birşey başarmışsınız. Fotoğrafların devamını bekleriz.

tolgahann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2009, 12:07   #43
Ağaç Dostu

osmann's Avatar

Giriş Tarihi: 19-06-2008
Amazonda bir kanarya! Ne kadar güzel bir kare böyle. Evin içinde olduğuna inanmak da çok zor. Valla tebrik etmek lazım çünkü akvaryum ve çiçek özel ilgi, zaman ve titizlik isteyen konular. Bunların hepsini bu kadar çok çeşit ve başarı ile götürmeniz takdire şayan. Kıskandım mı? Evet biraz

osmann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2009, 13:21   #44
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Merhaba,
Dört duvar arasını bu kadar yeşerten ve güzelleştiren biri ,imkanlar artınca neler yapar kimbilir. Gerçekten bravo. İçinizde ki sevgi de,istek de hiç bitmesin.Sevgiler

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2009, 15:15   #45
Ağaç Dostu

kömür's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi osmann Mesajı Göster
.... çünkü akvaryum ve çiçek özel ilgi, zaman ve titizlik isteyen konular....
Evet, zaman ve zaman istiyorum , ah projeler bitmiyor kafa içerisinde ama mevcut canlılara zaman yaratmak için zorlanıyorum. (Çokta fazla zamanımı istemiyorlar ama ben yaratamıyorum.)
Sn jineop, çok çalışıyorum, ve erken emekli olmak istiyorum
Gerekli şartlar sağlandığında 5-7 yıl sonra (umarım) Kendi kendini çeviren arazime tüm ağaçlar.net üyelerini misafirliğe çağırmak istiyorum.
Dip not: Bizim yakışıklı kurdeleyi kemirmenin dışında genç japon şemsiyelerini de didikliyor olsun önemli değil, bitkinin genel sağlığı yerinde.

Eski 25-06-2009, 17:44   #46
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Japon şemsiyesinin bir yığın dalı var ama yakışıklı bir tane. Canı sağolsun

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2009, 23:31   #47
Ağaç Dostu

arnavut biberi's Avatar

Giriş Tarihi: 29-09-2009
gerçekten imrendim ve takdir ettim...
çiçek çeşitlerinizin artmasını dilerim. yeni fotoğraflarınızı merakla bekliyorum...

arnavut biberi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2009, 19:41   #48
Ağaç Dostu

Oğuzhan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2006
Süper.Nasıl olmuşta kaçırmışım.Çim sahayı yaptın mı? Benimde en büyük hayalim ev içinde bir botonik bahçe ve ortada havuz .Yenilikler varsa görmek isteriz.Kanaryan nasıl alıştı mı ?

Oğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2009, 09:09   #49
Ağaç Dostu

kömür's Avatar

Geçen zaman içerisinde başka bir eve taşındım. Taşınmanın en zahmetli bölümüde akvaryumlar ve bitkiler oldu.
Yeni evim eskisi kadar güneş almadığı ve daha hacimli olduğu için bahçev havasından uzaklaştı.
Bu arada paludaryumu yeni baştan, biraz farklı olarak kurdum.
Fotoğraf çekilebilecek düzeye neredeyse geldi.
Yeni fotoğrafları yakın zamanda çekip, şu konuya ekleyerek devam etmenin daha uygun olacağını sanıyorum.
Palu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024