agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni5139Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-07-2013, 02:51   #1381
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Sevgili Fatih, yine muhteşem resimler eklemişsin.
Japon gülünle ilgili çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.
Altın kupa çiçeği çok güzelmiş. İlk kez görüyorum. Nasıl bir bitki, biraz anlatırmısın ? Kamelya ya benziyor yaprakları galiba. Çalı türü mü ?

dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2013, 11:00   #1382
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatih Mesajı Göster

Tömürceğim, beyaz orkide sözümü unutmadım. Dediğimi hatırlıyorsun sanırım gel hepsi senin.

Ama şimdi belki daha fazla kıskanırsınız siz bizi. Tömürcekle birlikte olunca
:P
Fatihcim çok teşekkür ederim gerçekten Hani taa bana şubat mart gibi bikaç çiçek dikmiştin ya göndericektin bak onlar kargoda ziyan olur diye ben geliyorum Menekşeleri de gelirsen ikmizin olur demiştin bak onlara da ortak çıktım dediklerimiz dua saatine gelmiş olmalı Fatihim

Denizliye bir alışıyım dillere destan bir Fatih-bay tömürcek sayfası kurmayı düşünüyorum rengarenk, ben gelirken tohum kutumla bikaç ayrılamadığım çiçeğimi getircem zaten ilk gelişimde gerisini de kedi yavrusu gibi zamanla taşırım sonra beraber sayfa açarız belki ne dersin arkadaşım

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2013, 11:10   #1383
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Fatihcim yeni resimler de çok güzel yine Japon gülü çimlendirme çalışmalarından birini eleyebilirsin çünkü ben gelince o saksıya ev sahipliği yapıcam bana çimlendirmeye uğraşma Sabriyeden de diktim bitane o büyük olandan hani gelirken getir demiştin ya diğerinden de getircem sana inşallah Herşey gönlünce olsun görüşmek üzere

Eski 28-07-2013, 11:16   #1384
Ağaç Dostu

turkankaragoz's Avatar

Giriş Tarihi: 21-06-2012
Ellerine sağlık Fatih kardeşim. Hoyalarından sonra diğer çiçeklerine de hayran bıraktın beni.

turkankaragoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2013, 11:49   #1385
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Fatihcim çok teşekkür ederim gerçekten Hani taa bana şubat mart gibi bikaç çiçek dikmiştin ya göndericektin bak onlar kargoda ziyan olur diye ben geliyorum Menekşeleri de gelirsen ikmizin olur demiştin bak onlara da ortak çıktım dediklerimiz dua saatine gelmiş olmalı Fatihim

Denizliye bir alışıyım dillere destan bir Fatih-bay tömürcek sayfası kurmayı düşünüyorum rengarenk, ben gelirken tohum kutumla bikaç ayrılamadığım çiçeğimi getircem zaten ilk gelişimde gerisini de kedi yavrusu gibi zamanla taşırım sonra beraber sayfa açarız belki ne dersin arkadaşım
Hehehe Söz sözdür canım ortak lazımdı bana biliyon Bi sulama iki saat sürüyordu, baya Bi yorucuydu da.
Bu sayfa işine çok sıcak baktım hatta olmadı balkon sayfalarımız birleştirilir tek başlıkta( Sn. Malina bana çok kızacak gene. Onca üye içinden fırlama fikirlerin neden sahibi bu, özel iletişimde bir başlık açınca acaba off gene ne derdi var bu çocuğun mu diyorlar ki. Senden çektiğimiz kadar kimseden çekmedik falan. Şaka tabi ki ya da böylemi neyse saka saka ).

İyi dileklerin içinde ayrıca teşekkürler dostum. Japon gülü seri üretimine geçeriz olmadı Saksısı sende kalabilir ben ağacını alacağım zaten

Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2013, 12:00   #1386
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi turkankaragoz Mesajı Göster
Ellerine sağlık Fatih kardeşim. Hoyalarından sonra diğer çiçeklerine de hayran bıraktın beni.
Hoyalar bu yıl yüzümü güldürdü diğerleri gibi. Bunlarlada etkileyebildiysek ne mutlu bize

Eski 28-07-2013, 19:57   #1387
Ağaç Dostu

eceyıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2013
ellerine sağlık muhteşem güzellikler gördük yine. çiçeklerin çok güzel tömürcekle sana şimdiden kolay gelsin diyor ve sayfanızı sabırsızlıkla beklediğimi ifade etmek istiyorum...

Fatih ve bay tömürcek beğendi.
eceyıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2013, 01:33   #1388
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Sevgili Fatih, yine muhteşem resimler eklemişsin.
Japon gülünle ilgili çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.
Altın kupa çiçeği çok güzelmiş. İlk kez görüyorum. Nasıl bir bitki, biraz anlatırmısın ? Kamelya ya benziyor yaprakları galiba. Çalı türü mü ?
Ablacım öncelikle kolaylık dilemen için tişkürler.

Altın kupa sarmaşık oluyormuş. Bendeki daha yeni yeni büyümeye başladı. Kışın biraz hasar gördü uyanmayacak diye korkmuştum. Çiçeğinin güzel koktuğunu biliyorum. Antalyalı bir abim hediye etti. Yediveren dutla birlikte geldiler.

Açıkçası çok yeni sayılırım bu bitkide ama uyandı ya şükürler olsun.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eceyıldız Mesajı Göster
ellerine sağlık muhteşem güzellikler gördük yine. çiçeklerin çok güzel tömürcekle sana şimdiden kolay gelsin diyor ve sayfanızı sabırsızlıkla beklediğimi ifade etmek istiyorum...
Sayfamızla yeni yayın dönemine yetişeceğiz

Eski 29-07-2013, 01:35   #1389
Ağaç Dostu

mstfylcn's Avatar

Giriş Tarihi: 04-11-2005
Galeri: 5
Fatih / Balkon

Merhaba Fatih Bey,
Benim de 3 tane Hoya Carnosa'm var (Türlerinin "Hoya Carnosa" olduğunu forumda bugün öğrendim).

Bir tanesi evin içinde, 2 tanesi balkonda duruyor. İdeal olarak dışarda mı durmalılar yoksa içerde mi?

Çiçek açmaları için ne yapmak gerekiyor?

mstfylcn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2013, 01:51   #1390
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mstfylcn Mesajı Göster
Merhaba Fatih Bey,
Benim de 3 tane Hoya Carnosa'm var (Türlerinin "Hoya Carnosa" olduğunu forumda bugün öğrendim).

Bir tanesi evin içinde, 2 tanesi balkonda duruyor. İdeal olarak dışarda mı durmalılar yoksa içerde mi?

Çiçek açmaları için ne yapmak gerekiyor?
Öncelikle gneş ışığından en iyi şekilde yararlanacakları konumda durmaları onlar için en iyisi. Benim imkanım yok ve ev içinde tutuyorum. Eğer balkonda soğuktan etkilenmeyeceklerse bence onlar için güneş ışığından en güzel şekilde yararlanacakları-parantez açıyorum direk güne ışığı değil. Yakıcı olmayan- bir konumda olmaları en temel neden.

Diğer nedende besin istekleri ve saksı boyutları. Saksı ideal boyuttaysa ve besin ihtiyaçları karşılanıyorsa açmamak için başka hiç bir nedeni yok

Örneğin benim 3 hoya carnosayı tek kare saksıda birleştirdim. Yer darlığından böyle yaptım ve sanırım kökler saksıyı sardı ve çiçeklenmeye başladılar. Besin desteklerinide yapıyorum keyifleri yerine geldi hepsinin.

eceyıldız beğendi.
Eski 29-07-2013, 23:53   #1391
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

O güzellik bu gun açtı

Kokusu miisss!

Stapelia hirsuta:

Name:  hirsuta.jpg
Views: 616
Size:  40.8 KB

Name:  hirsuta2.jpg
Views: 742
Size:  67.4 KB

Name:  hirsuta3.jpg
Views: 612
Size:  69.3 KB

Eski 01-08-2013, 01:38   #1392
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Biraz üzerinde çalıştık stapelia'nın.

Name:  DSCF7006.jpg
Views: 566
Size:  59.4 KB

Name:  DSCF7039.jpg
Views: 520
Size:  46.3 KB

Name:  DSCF7045.jpg
Views: 568
Size:  55.1 KB

Eski 01-08-2013, 01:40   #1393
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Sarı ve Pembe e millii,
Pembenin toprağını değiştirince kendine geldi bu yıl ilk kez bu kadar coşkulu çiçek açıyor.

Name:  DSCF7010.jpg
Views: 575
Size:  47.8 KB

Name:  DSCF7014.jpg
Views: 550
Size:  46.6 KB

Name:  DSCF7015.jpg
Views: 539
Size:  43.1 KB

Eski 01-08-2013, 01:50   #1394
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Ruj çiçeğine yakından bir göz atalım

Name:  DSCF7026.jpg
Views: 543
Size:  56.1 KB

Eski 12-08-2013, 01:06   #1395
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Bugünün sürprizi kocaman çelik ve hatta üstünde çiçeği olan Plumeria
Çiçeklerimin odasında koku karışıklığı yaşadık bugün.

Hoya ve plumeria kokuları birbirine karıştı.

Name:  Yeni klasör2.jpg
Views: 532
Size:  38.6 KB

Eski 13-08-2013, 11:32   #1396
Ağaç Dostu

mstfylcn's Avatar

Giriş Tarihi: 04-11-2005
Galeri: 5
Fatih / Balkon

Alıntı:
Öncelikle gneş ışığından en iyi şekilde yararlanacakları konumda durmaları onlar için en iyisi. Benim imkanım yok ve ev içinde tutuyorum. Eğer balkonda soğuktan etkilenmeyeceklerse bence onlar için güneş ışığından en güzel şekilde yararlanacakları-parantez açıyorum direk güne ışığı değil. Yakıcı olmayan- bir konumda olmaları en temel neden.

Diğer nedende besin istekleri ve saksı boyutları. Saksı ideal boyuttaysa ve besin ihtiyaçları karşılanıyorsa açmamak için başka hiç bir nedeni yok

Örneğin benim 3 hoya carnosayı tek kare saksıda birleştirdim. Yer darlığından böyle yaptım ve sanırım kökler saksıyı sardı ve çiçeklenmeye başladılar. Besin desteklerinide yapıyorum keyifleri yerine geldi hepsinin.
Teşekkür ederim Fatih Bey, Çiçeklerinizin hepsi çok güzel gerçekten... Hoya Carnosa'lar için besin desteğini nasıl sağlıyorsunuz? Ne kullanıyorsunuz? Ne sıklıkla kullanıyorsunuz?

Fatih ve kılıçh beğendi.
mstfylcn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2013, 01:05   #1397
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mstfylcn Mesajı Göster
Hoya Carnosa'lar için besin desteğini nasıl sağlıyorsunuz? Ne kullanıyorsunuz? Ne sıklıkla kullanıyorsunuz?
Genel olarak hoyalarımın hepsi diatomitte sayılır. Bu ilk baharda bütün diatomitteki carnosaları tek saksıya toprağa geçirdim. Geçirmeden önce sıvı besinle destekliyordum. Toprağa geçirince bir kaç kez sıvı besinle destekledim. Topraktaki hoyalara yarasa gübresi vermeyi tercih ediyorum aslında.
Yarasa gübresini ayda bir kez uyguluyorum. Sıvı besini ise diatomitteki hoyalarımda her sulamada kullanıyordum.

Ama topraktaki bitkilerde de kullandığım oluyor sıvı besini. İki haftada bir ya da ayda bir kez kullanıyorum onlarda da.

YeniGine ve kılıçh beğendi.
Eski 20-08-2013, 23:05   #1398
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

İlk kez bu kadar güzel açıyor kendisi

Pembe E millii:

Name:  Mavi15485.jpg
Views: 448
Size:  41.0 KB

Name:  Mavi15486.jpg
Views: 435
Size:  38.8 KB

Name:  Mavi15487.jpg
Views: 435
Size:  45.3 KB

Name:  Mavi15489.jpg
Views: 445
Size:  55.9 KB

Eski 20-08-2013, 23:07   #1399
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Güller bu yıl biraz cansızlar.

Name:  Mavi15507.jpg
Views: 475
Size:  60.4 KB

Name:  Mavi15508.jpg
Views: 437
Size:  64.2 KB

Eski 20-08-2013, 23:43   #1400
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Sevgili Fatih, bahsi geçen Japon gülünüze ve Plumerianıza maaşallah, hepsine maaşallah aslında. Plumerianın çiçeği ne kadar da zarif. Ruj çiçeği de çok ilginç, sarmaşık gibi ama aynı zamanda kohleriayı ve hafiften aslanağzını andırıyor çiçekleri.

Tömürcek önce Allah'a, sonra size emanet.

Okula siz getirip götürürsünüz artık, yol iz bilmez oralarda bit kadar çocuk, zebil olmasın oralarda. Hadi bakayım, uslu uslu el elele tutuşup okula gidin, dışarıdan satılan bir şey alıp yemeyin, simittir, leblebi tozu filan Adam elini yıkadı mı bakalım, değil mi?

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-08-2013, 00:11   #1401
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
...

Tömürcek önce Allah'a, sonra size emanet.

Okula siz getirip götürürsünüz artık, yol iz bilmez oralarda bit kadar çocuk, zebil olmasın oralarda. Hadi bakayım, uslu uslu el elele tutuşup okula gidin, dışarıdan satılan bir şey alıp yemeyin, simittir, leblebi tozu filan Adam elini yıkadı mı bakalım, değil mi?
Ablam aynen öyle artık.
Tömürcek artık bana emanet. Kardeşim gibi hiç ayrı değil benim gözümde. Yaşıt olmanın verdiği bir ayrıcalıkta var tabi ki ve bu bana daha iyi hissettiriyor. Hani arkadaştan öte kardeş gibi Tömürcek artık bana. Zaten hep öyleydi.
Açıkça söylemek gerekirse şu yaşıma geldim hala bunları düşünürüm:
Alıntı:
Adam elini yıkadı mı?

Eski 21-08-2013, 01:31   #1402
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Bu aslında cevabını (neredeyse) bildiğimiz bir sorudur - hayır, yıkamadı elbette. Parayı tuttu, simidi tuttu, cebinden para çıkardı, arada gitti çişini yaptı, o ellerle gene simit sattı. O değil de, leblebi tozu artık yok, çok eskilerde kaldı, çok güzeldir tadı - elleri pis satıcıdan alsak da, ama boğazına kaçırmayacaksın yerken.

Bir de bunu söylemezsem olmaz: şimdi buna benzer bir şey, sinir olurum. Bulaşık yıkadığı bulaşık süngeriyle tezgahı silerler, bazen kimisi aynı süngerle ocağı siler. Nasıl sinir olurum, herşeyin yeri ayrı, tezgahı- ocağı o süngerle silemezsin! Bir de, bulaşık yıkadığı, elini yıkadığı o mutfak lavabosunda yıkar kimisi yeşillikleri, marulu, taze soğanı filan, o lavabonun içinde! Ne sinir değil mi? Kardeşim al oradan bir leğen, önce bir iki su yıka, akıt, doldur suyu leğene, bas sirke ve tuzla, beklet, bir iki su daha tek tek yıka. Lavabonun içinde yıkamak ne! Küreği vuracaksın ağızlarına bunların.

Ve de konuyu derhal kapatayım.

Eski 22-08-2013, 12:39   #1403
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Pirpirikli vede bir o kadar hijyenik Cymbelina'cım ,
Keşke herkes bu kadar özense sattığı yiyeceklerin temizliğine. İnsan sağlığı herseyden önemli .
Bu arada leblebi tozunu özleyenlerden biri de benim.

dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2013, 13:05   #1404
Ağaç Dostu

fatitoo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2013
Sevgili Fatih,
Ben de bir e-milli hayranı olarak millilerine bayıldım. Çok canlı ve sağlıklılar. .Maşallah diyelim...Tebrik ederim seni.

fatitoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2013, 23:52   #1405
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Alıntı:
...

Bir de bunu söylemezsem olmaz: şimdi buna benzer bir şey, sinir olurum. Bulaşık yıkadığı bulaşık süngeriyle tezgahı silerler, bazen kimisi aynı süngerle ocağı siler. Nasıl sinir olurum, herşeyin yeri ayrı, tezgahı- ocağı o süngerle silemezsin! Bir de, bulaşık yıkadığı, elini yıkadığı o mutfak lavabosunda yıkar kimisi yeşillikleri, marulu, taze soğanı filan, o lavabonun içinde! Ne sinir değil mi? Kardeşim al oradan bir leğen, önce bir iki su yıka, akıt, doldur suyu leğene, bas sirke ve tuzla, beklet, bir iki su daha tek tek yıka. Lavabonun içinde yıkamak ne! Küreği vuracaksın ağızlarına bunların.
...
Duygularıma tercüman oldun be ablam Neyse ki etrafımda böyle kişiler yok. Ama dışarda yerken göz görmeyince gönül katlanıyor mecburen.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Pirpirikli vede bir o kadar hijyenik Cymbelina'cım ,
Keşke herkes bu kadar özense sattığı yiyeceklerin temizliğine. İnsan sağlığı herseyden önemli .
Bu arada leblebi tozunu özleyenlerden biri de benim.
Denemem lazım bu leblebi tozunu. Kafaya koydum bulacağım.

Eski 22-08-2013, 23:53   #1406
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fatitoo Mesajı Göster
Sevgili Fatih,
Ben de bir e-milli hayranı olarak millilerine bayıldım. Çok canlı ve sağlıklılar. .Maşallah diyelim...Tebrik ederim seni.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için Sevgili Fatitoo. e milliilerin yeri ayrı bende her zaman. )

Eski 23-08-2013, 00:04   #1407
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:

Denemem lazım bu leblebi tozunu. Kafaya koydum bulacağım.
Fatihcim okadar aramana gerek yok hoş arasan da bulabilir misin o da şüpheli artık satılmıyor öyle her yerde Vazgeçemediğim lezzetlerden olduğu için bu bayramda bol miktarda leblebi tozu yaptım kendime Havanda döv leblebileri azcıkta şeker at içine işlem tamam sonra ister kısa pipetle ye istersen çay kaşığıyla ama pipetle ayrı bi lezzeti oluyor tabi ki Aslında blendırda denedim ama irili kaldı hoşuma gitmedi, yani havanda dövdüm ama blendır yok zannetme bizde Fatihcim blendırımız var bizim (biz de mikser var ki )

Eski 23-08-2013, 00:17   #1408
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Fatihcim okadar aramana gerek yok hoş arasan da bulabilir misin o da şüpheli artık satılmıyor öyle her yerde Vazgeçemediğim lezzetlerden olduğu için bu bayramda bol miktarda leblebi tozu yaptım kendime Havanda döv leblebileri azcıkta şeker at içine işlem tamam sonra ister kısa pipetle ye istersen çay kaşığıyla ama pipetle ayrı bi lezzeti oluyor tabi ki Aslında blendırda denedim ama irili kaldı hoşuma gitmedi, yani havanda dövdüm ama blendır yok zannetme bizde Fatihcim blendırımız var bizim (biz de mikser var ki )
Aman sen hemen oradan gene zıplayıp bıd bıdı anlat bakalım, olayın büyüsünü kaçırdın!!!

Evde de yapılabilr havanda, ama dışarıdan pis satıcıdan alınan daha lezzetli olurdu Ayrıca küçük çocuk olmak gerek onu sevmek için, hiç yememiş insana garip gelebilir. Ayrıca pipetle deneme bence, boğazına kaçar. Gerçi o minik poşetleri kafamıza da diktiğimiz olurdu. Bir de lacivert kova gibi bir şey de sözde dondurma satan bir adam vardı, külaha beyaz top gibi bir şey koyardı kaşıkla ama ondan hiç yemedim sanırım. Sen şimdi o lacivert kovalı adamı da biliyorum deme bana!

Dip not: leblebi tozuna aynı zamanda kavut deniyordu galiba.

Dibin dibi not: Fatih, dışarıda artık satıldığını sanmıyorum, bulamazsınız. Evde havanda iyice toz haline gelecek şekilde, un gibi dövüp toz şeker ekleyip biraz daha dövün. Belki seversiniz.

Eski 23-08-2013, 00:24   #1409
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Aman sen hemen oradan gene zıplayıp bıd bıdı anlat bakalım, olayın büyüsünü kaçırdın!!!

Evde de yapılabilr havanda, ama dışarıdan pis satıcıdan alınan daha lezzetli olurdu Ayrıca küçük çocuk olmak gerek onu sevmek için, hiç yememiş insana garip gelebilir. Ayrıca pipetle deneme bence, boğazına kaçar. Gerçi o minik poşetleri kafamıza da diktiğimiz olurdu. Bir de lacivert kova gibi bir şey de sözde dondurma satan bir adam vardı, külaha beyaz top gibi bir şey koyardı kaşıkla ama ondan hiç yemedim sanırım. Sen şimdi o lacivert kovalı adamı da biliyorum deme bana!

Dip not: leblebi tozuna aynı zamanda kavut deniyordu galiba.
Ablacım lacivert kovalı amcayı bilmeyen var mı ki ya Hatta biz çok eski nesiliz parayla değil yumurtayla alırdık dondurmayı İkindi oldu mu kümesten yumurtayı kapan dondurmacıyı beklerdi 2 yumurta verip bi külah dondurma alıyoduk ozamanlar. Dondurmada ne dondurmaydı ha adam koyardı külaha, sokaktan eve gelene kadar su oluyodu dondurma sonra evde kafamıza dikerdik külahı yalama nerde içiyoduk anca

Leblebi tozuna kavut dendiğini ilk defa duyuyorum bizde patlamış mısıra kavuk denir onu duyan var mı ki?

Fatih ve Cymbelina beğendi.
Eski 23-08-2013, 00:40   #1410
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

İlla laf yetiştireceksin değil mi bana? Biz senden daha eski nesiliz, hatırlatayım.

Patlamış mısırı duymamıştım. Ama benim dediğimde, örneğin alafranga takılacaksan kavut, alaturka ise gavut deniyordu galiba.

Bir de gene böyle pembe ve beyaz renkli simit şeklinde (şekerli olduğunu düşündüğüm) bir zamazingo daha satılırdı, ondan ömrümce hiç yemedim biliyor musunuz? Hep çok merak ettim, ama her seferinde ya tadı kötüdür ya da ne bileyim pistir filan diye mi artık almadım. Ama elleri pis satıcının sattığı pamuk şekerine kimse hayır diyemez, o yinir yani Ama işte o pembe-beyaz simit halen bak aklımda kalmış. Sora işte kantin denen olgu gelişti, ardından fast food.

Tömürcek sen ağaçtan akan reçineye benzer bir şey vardı ondan yedin mi çocuğum? Ben yedim ve de seni geçtim işte, heheyt. Ama tadı tuzu yoktu, adını da unuttum.

Neyse, konuyu çok dağıttım, herkes affetsin.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024