agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   Kiraz'ın Bahçesi (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/8937.htm)

ciceksever70 09-06-2012 15:12

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç (Mesaj 982244)
Arkadaşlar haklı!
Müthiş bir değişim olmuş görsel açıdan. Hayran olmamak elde değil. Tebrikler.

Salyangozlar için son çare...
Bahçemde dört tane var.Bana fazla geliyor.:D:D İsterseniz fotoğraftakini size göndereyim. Müthiş bir salyangoz avcısı. Çıtır çıtır çıtırdatıyor kemiklerini :p Pardon kabuklarını...

Eklenti 306679

Orhan bey onu bahcede tutmayi nasil basariyorsunuz? Ben iki kez buldum kactilar. Bira ise yariyor ancak komsu bahcelerdekiler de kokuya geliyor. Ben gecen yil bir yere tuzak bölüm hazirladim. Salata yapraklari ve ev artiklari ile. Orada toplaniyorlardi birikince üzerine tuzlu su döküyordum. Tabii el ile toplamak da cok ise yariyor. Kirazcim bahcenden huzur fiskiriyor. Bu bahceyi foruma üye oldugumdan beri cok seviyorum.

jineop 09-06-2012 16:04

Sevgili arkadaşım, bitkilerin çok güzel büyümüş. Çok güzel karışımlar olmuş. Bahçen tarçına ve salyangozlara rağmen hala yemyeşil, sıcacık, estetik ve çok keyifli. Ben de seni ve bahçeni her zaman sevdim, seviyorum... Ve eminim hep seveceğim.

Orhan Özbilgiç 09-06-2012 17:59

[QUOTE=ciceksever70;982257]Orhan bey onu bahcede tutmayi nasil basariyorsunuz? Ben iki kez buldum kactilar....

Sevgili ciceksever70;
Geçen yıl üç taneyi yakalayıp dışarı atmıştım. Köpek başına çöküyor, saatlerce havlıyordu. Zavallılar sinip kalıyorlardı. Bu yıl bahçemde köpeğim yok. Tüm sokak köpeklerini arada bir dışarıda besliyorum.

Köpek olmayınca onlar sulanan bahçelere kümelenen salyangozlara geliyorlar. Beni görünce kaçışıyorlar. Sonra yine dönüp geliyorlar, ''Salyangozcu dükkanına.'':D:D

Kiraz 09-06-2012 23:01

Sevgili Adalet Hanım, dileyince oluyormuş işte:) Sevgili Limon, bana da söylemişti yaseminin bir kaç seneye kadar coşacağını. Benimki tek kök olduğu halde bütün verandayı sarmak üzere.

Sevgili Feriha, teşekkür ederim. Galeriye yükleyeceğim fotoğraflar var, bu başlıkta bazı fotoğrafları çok küçültmek zorunda kalıyorum, biraz zaman sıkıntım azalırsa el atacağım, o zaman beklerim.

Orhan Bey, ben de kirpiyi düşünmüştüm ama tarçın rahat bırakmaz. Bir de, seneler önce balkonumdan firar edip ölen bir kirpi anım var, tekrar zarar veririm diye korkuyorum.

Sevgili Çiçeksever, bira ve elle toplama işe yaradı ama sürekli olması lazım, ara verdim, yine ortalıkta bolca görünüyorlar. Sizin tuzaklardan da denemem lazım.

Sevgili Jineop, sıcacık yazın için teşekkür ederim, umarım bir gün tanışırız da. Aslında bahçeye uzun zamandır bakamıyorum ama dikimden bir kaç yıldan sonra mutlu olup, iyi gelişecek bitkiler kendini belli ediyor ve ben bakmasam da onlar güzelliklerini sunuyor. Bu nedenle, yine yeni bitkileri deniyorum ama eskisi kadar iştahla değil, biraz yavaş :) Ama tamamlamam gerekli bir çok köşe mutsuz ve umutsuz beni bekliyor.

limon 10-06-2012 06:32

Kirazcığım, şahane olmuş bahçen, bitkilerin. Yasemin Clematis birlikteliğine bayıldım, çok ta mantıklı. Clematis yaprak dökünce bir şeye benzemiyor ya Yasemin ne güzel kamufle eder.

Haseki Küpesi tohumu fotoğrafın aynı Ebru( sanatı) gibi çıkmış. Bayıldım...

Bahçen aynı sahibi gibi, huzurlu, sakin, iddiasız, mütevazi, güzel mi güzel...

Kiraz 20-06-2012 19:54

3 Eklenti(ler)
Sevgili Limon, ben de haseki küpesi fotoğrafını ebruya benzetmiştim :)

Yasemin on güne kadar çiçeklerini döker, şu an clematis ile birlikte coşmuş durumdalar. Clematis ise ne zaman çiçeklerini döker bir fikrim yok.

Clematis, yaseminin içine hiç dalmadan, parmak uçlarına basarak ustaca ilerliyor.

Eklenti 310705

Eklenti 310706

Eklenti 310708

Kiraz 20-06-2012 19:59

5 Eklenti(ler)
Ortancaların hepsi açmadı ama yakında açmış olurlar. Çeşme ve veranda yanındakiler:

Eklenti 310715

Eklenti 310716

Eklenti 310718

Eklenti 310719

Eklenti 310720

Cep telefonu ile fotoğrafların renkleri iyi çıkmamış.

Kiraz 20-06-2012 20:13

1 Eklenti(ler)
Bankın demiri daha iyice sarılmadı ama bu clematis yerini sevdi. Yanında tohumdan yetiştirdiğim yasemin var, boyu boyumca oldu, seneye ona tutunur artık.

Eklenti 310730

alcen 20-06-2012 21:40

Sevgili kiraz,
herşey çok güzel, yanlız yasemine sarılan klematisler müttiş ellerinize emeklerinize sağlık........

gilan 20-06-2012 21:53

Pervane-Jackmanii uyumu harika olmuş. :)
Senin ortancalarına ve renklerine ben en başından beri bayılıyorum zaten. :)

Bahçen sana kendini gösterip ilgi çekebilmek için yarışıyor gibi sevgili Kiraz. ;)

limon 20-06-2012 22:00

Yaseminin çoook büyümüş. Clematislerle beraber muazzam görünüyorlar, bakmaya doyamıyorum. :)

Orhan Özbilgiç 20-06-2012 23:10

Latin Çiçeğide, farklı rengiyle, yasemin-clematis kompozisyonunda çok hoş durmuş. ;)

zenfree 21-06-2012 00:19

Tek kelimeyle " muhteşem" !!! :)

jineop 22-06-2012 00:05

Gerçekten çok güzel görüntüler, beğenmemek imkansız.
Nefis...

Kiraz 22-06-2012 12:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gilan (Mesaj 987808)

Bahçen sana kendini gösterip ilgi çekebilmek için yarışıyor gibi sevgili Kiraz. ;)

Galiba öyle, yüz bulamazsa küsmesin ama :)

Tarçın da ilgi çekmeye çalışıyor, ilgilenmezsem kuyruğunu ve sırtını ısırıyor :(

kamelyavadisi 22-06-2012 13:09

kamelyavadisi

Harika dizayn edilmiş bahçe, emeklerinize sağlık.

nevsune 22-06-2012 13:21

Ben de ortancam 3-5 çiçek açtı diye başlığa yazı yazmıştım, utandım şimdi:rolleyes: Çok güzeller çooook. Hele o çıtırlar. Ellerinize sağlık.

Yazııık demek Tarçın ilgi isteyince kendini ısırıyor ha:( Benim de bir Tarçın'ım var, sevimli bir hamster. Oğlum İstanbul'a taşınırken "babaannesi artık sen bakacaksın" diye bırakmıştı. Yalnız o kendini ısırmak yerine beni ısırmayı tercih ediyor:)

Kiraz 22-06-2012 14:07

Ankara'da ortanca yetiştirmek ayrı hüner ister ama :) Bu sene İstanbul'un nemine rağmen yine zorlanıyoruz.

Tarçın bir ay önce kuyruğunu yara yapmıştı, niye olduğunu anlayamamıştım. Dün bahçede biri ile konuşurken ilgi istedi, ilgilenmeyince kalçasını yakaladı. Kuyruğu yara olunca çok acımış olmalı, ısırır gibi yapıp, vazgeçiyor. Bir de çok dik kafalı, "Hayır" kelimesinin anlamını biliyor ama bazen bu kelimeye çok sinirleniyor, yanında beni kızdıracağı saksı bulamayınca (boşaltmak üzere) kuyruğunu ısırıyor. Geçen gece kızımla topladığımız salyangoz dolu poşeti yakaldı, ben hayır deyince, ağzında poşet 360 derece dönerek, tüm bahçeye hepsini yaydı. Tek derdi, onu sürekli seveyim :)

adacık 22-06-2012 15:08

Sevgili Kiraz, bahçenize sadece maaşallah diyebiliyorum. Gönderdiğiniz ortancaları yaşatmayı beceremedim ama bahçenizdeki muazzam güzellikleri bile beni çok çok mutlu etti.

Tarçının da cinsini merak ettim doğrusu.

jineop 22-06-2012 15:13

Kirazım köpekler hep ilgi istiyorlar, hep sadıklar. Kediler hep ben istediğim zaman diyorlar. İsterse sevebilirsin. O zaman işi bırakıp sevmezsen en sevdiğin biitkinin dibini eşelemeye başlayıp, güzelce işaretini bırakıyor. Yeni ektiğim çiçekleri bana kızgınsa akşam geldiğimde toprak üstünde buluyorum.
Sokak kedilerine mama verdiğimiz için tüm açıkan kediler bahçede. Sonrada teşekkürlerini bırakarak gidiyorlar:mad: Amansız rüzgarlarda onlara eklenince çok keyfi kaçtı bahçemin...

Çözüm yok:(

Kiraz 22-06-2012 15:20

Sevgili Adacık, ben de sana yazacaktım, tutmadılarsa bu yaz senin için çelik alacağım. Göndereceğim zaman haber vereceğim. Şanslısın, duvar dibin bol olunca ortanca yetiştirmen hem kolay, hem güzel.

Tarçın, fazla derecede lider özelliği taşıyan, enerji düzeyi çok yüksek, acemiliğimizden şımarttığımız bir erkek golden retriever.

Sevgili Jineop, bahçenin arada keyfi kaçmalı ki, keyiflenince biz de keyiflenelim :)

nuray topcu 22-06-2012 15:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kiraz (Mesaj 987741)
Sevgili Limon, ben de haseki küpesi fotoğrafını ebruya benzetmiştim :)

Yasemin on güne kadar çiçeklerini döker, şu an clematis ile birlikte coşmuş durumdalar. Clematis ise ne zaman çiçeklerini döker bir fikrim yok.

Clematis, yaseminin içine hiç dalmadan, parmak uçlarına basarak ustaca ilerliyor.

Eklenti 310705

Eklenti 310706

Eklenti 310708

bu ne harika bir tablo,ne güzel doğal bir arajman olmuş,süper,süper..

adacık 26-06-2012 10:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kiraz (Mesaj 988460)
Sevgili Adacık, ben de sana yazacaktım, tutmadılarsa bu yaz senin için çelik alacağım. Göndereceğim zaman haber vereceğim. Şanslısın, duvar dibin bol olunca ortanca yetiştirmen hem kolay, hem güzel.

Tarçın, fazla derecede lider özelliği taşıyan, enerji düzeyi çok yüksek, acemiliğimizden şımarttığımız bir erkek golden retriever.

Sevgili Jineop, bahçenin arada keyfi kaçmalı ki, keyiflenince biz de keyiflenelim :)

İlginize çok teşekkür ederim. Bir de bu veletler genç olunca hızlarına yetişmek mümkün olmuyor. Bizinm badem 5 yaşına giriyor, daha yeni yeni yorulduğunu görmeye başlıyoruz.

güldeste- 26-06-2012 20:49

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kiraz (Mesaj 987754)
Bankın demiri daha iyice sarılmadı ama bu clematis yerini sevdi. Yanında tohumdan yetiştirdiğim yasemin var, boyu boyumca oldu, seneye ona tutunur artık.

Eklenti 310730

Kiraz hanım merhaba :) Hepsi birbirinden güzel de clematis harikaymış :)

günebakan 26-06-2012 21:02

Hepsi birbirinden harika yasemin ile clematisin birlikteliğine bayıldım muhteşemler:)

Vildan Sönmez 27-06-2012 11:27

Katılıyorum, yasemin ve clematis ikilisi özel alkış hakediyor...
Çok güzeller.

Sevgili Kiraz sellukalarınızın son durumu nasıl ?

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi günebakan (Mesaj 990212)
Hepsi birbirinden harika yasemin ile clematisin birlikteliğine bayıldım muhteşemler:)

Kiraz 27-06-2012 13:59

Vildan Hanım, ilk sene çatıya kadar çıkan sellukayı kışa girerken budamıştım ama kışı atlatamadı. Neyse ki bolca çelik dağıtmıştım ve biri de bendeydi. Geçen sene saksıda kalan çeliği bu sene ortancaların yanına diktim. Sürgün veriyor ama hiç güneş alamadığı için çok yavaş. Bir-iki metre uzasa kendini kurtaracak ve morsalkıma sarılacak. Böylece morsalkımın çiçeksiz zamanında çiti doldurur diye düşündüm ama bakalım "hendeği" geçebilecek mi?

ZekAgac 27-06-2012 14:25

Guzel Bahçe

Tebrikler güzel bir bahçe.

Adil 19-07-2012 13:17

Kiraz hanım yaseminle clematisler okadar güzel harmanlanmışki,hayran kaldım.Hele o yaseminin kokusunu tahmin edebiliyorum.:)Hava akımıyla bize kadar ulaşıyordur.
Zevkinize ve tasarımınıza hayran kaldım.
Saygılar selamlar.

Sudenur 24-07-2012 00:37

Sevgili Kiraz hanım, her akşam bir bahçe gezintisi yapıyor ve her turun sonunda nefes darlığı çekiyorum görüntülerin güzelliği neticesinde. ;) Soluğumu kesiyor gördüklerim. :eek: Öyle kendimden geçiyor ve heyecanlanıyorum ki fincanda ki çayım dahi buz gibi oluyor, yudumlamayı unutuyorum. ;) Ne işler başarmışsınız siz böyle kuzum, nereden nereye gelmiş yaşam alanınız, Cennetten bir köşe yaratmışsınız adeta, fevkâladeninde fevkinde işler başarmışsınız, tebrikler.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024