agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   aleydi / Bahçe (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/35715.htm)

aleydi 25-05-2015 00:55

5 Eklenti(ler)
Yollardan çiçek manzaraları

Eklenti 554979

Eklenti 554980

Eklenti 554981

Eklenti 554982

Eklenti 554983

günebakan 25-05-2015 06:49

Sevgili Aleydi gülün altındaki sempervium adlı sukulent :)

aleydi 25-05-2015 08:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi günebakan (Mesaj 1381783)
Sevgili Aleydi gülün altındaki sempervium adlı sukulent :)

Teşekkür ederim sevgili günebakan umarım çiçekte açıyordur :)

aleydi 25-05-2015 20:35

1 Eklenti(ler)
Komşunun kaldırıma ektiği leylaklar . Çiçek dalında güzeldir . Bu leylakalara dayanamadım . Mis gibi kokuları birazda evimi kokutsun istedim . Keşke bir ay çiçekli kalsalar . Çok az çiçek açma süreleri . Baharın mis kokusunu uğurladık . Gelecek yıl yine bekliyoruz özlemle o güzel kokuyu :) .

Eklenti 555095

münevver48 26-05-2015 07:12

sevgili aleydi, bahar size yeni gelmiş. bizde leylaklar çoktan açtı geçti.ama yağmurlardan hiç keyifli açmadılar. güller bile neredeyse geçiyor. bundan sonra güzellikleri sizin bahçeden takip edeceğiz. birde kaya bahçen nası oldu? çiçeklerin açmaya başladı mı? merak içindeyim.sevgiler.

aleydi 26-05-2015 16:10

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 (Mesaj 1382102)
sevgili aleydi, bahar size yeni gelmiş. bizde leylaklar çoktan açtı geçti.ama yağmurlardan hiç keyifli açmadılar. güller bile neredeyse geçiyor. bundan sonra güzellikleri sizin bahçeden takip edeceğiz. birde kaya bahçen nası oldu? çiçeklerin açmaya başladı mı? merak içindeyim.sevgiler.

Güller yeni yeni açıyor sevgili Münevver48 . O yüzden pek bi mutluyum :) . Bir de bitler rahat bıraksa gülleri mi daha bir keyifli açacaklar .Daha sardunyalar bile açmadılar , yeni yeni filizleniyorlar . Tek açan kartopu oldu . Oda bir hafta sürdü . Şimdi güller yavaş yavaş açmaya başladı .

Kaya bahçeme kadife çiçekleri , yüzlerce kadife çiçeğini dün söktüm . Bir kaç komşuya verdim kalanlar çöpe gitti ne yazık ki .Keşke tohum paylaşım gibi bir tarih belirlenip çelik, fide paylaşımı da olsa . Burada paylaşımda bulunsam kargo ücretine değmiyecekti , o yüzden teklif edemedim kimseye .

Kaya bahçemin en yakın zamanda fotoğrafını eklerim . Sana müjde veriyim ericam yaşıyor :) .Pazardan aldığım minyatür güller 3 renk açtı sarı ,kırmızı , pembe :). Hostalar biraz yavaş büyüyor ama alisyumlar çok güzel oldular .Yeni bir kaya bahçesi daha yaptım köşeye . Bahçe hala düzene girmiş değil . Bu hafta sonu biraz daha çalışırsam toparlarım belki .Sevgiler

aleydi 26-05-2015 21:39

3 Eklenti(ler)
Mis kokulu sarmaşık gülümün saltanatı başladı . İkizi yeni yeni açmaya hazırlanıyor

Eklenti 555312

Eklenti 555313

Eklenti 555314

aleydi 26-05-2015 21:42

1 Eklenti(ler)
Geçen yıl renklerini göremeden aldığım iki sarmaşık gülümde ısparta gülü çıktı . Katmerli pembe , bana süpriz yaptılar . Verandanın yan tarafını bu güllerle kapatmak istiyorum . Kaç yılda kapatır acaba . Tahminleri alalım :)

Eklenti 555315

münevver48 26-05-2015 21:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aleydi (Mesaj 1382260)
Güller yeni yeni açıyor sevgili Münevver48 . O yüzden pek bi mutluyum :) . Bir de bitler rahat bıraksa gülleri mi daha bir keyifli açacaklar .Daha sardunyalar bile açmadılar , yeni yeni filizleniyorlar . Tek açan kartopu oldu . Oda bir hafta sürdü . Şimdi güller yavaş yavaş açmaya başladı .

Kaya bahçeme kadife çiçekleri , yüzlerce kadife çiçeğini dün söktüm . Bir kaç komşuya verdim kalanlar çöpe gitti ne yazık ki .Keşke tohum paylaşım gibi bir tarih belirlenip çelik, fide paylaşımı da olsa . Burada paylaşımda bulunsam kargo ücretine değmiyecekti , o yüzden teklif edemedim kimseye .

Kaya bahçemin en yakın zamanda fotoğrafını eklerim . Sana müjde veriyim ericam yaşıyor :) .Pazardan aldığım minyatür güller 3 renk açtı sarı ,kırmızı , pembe :). Hostalar biraz yavaş büyüyor ama alisyumlar çok güzel oldular .Yeni bir kaya bahçesi daha yaptım köşeye . Bahçe hala düzene girmiş değil . Bu hafta sonu biraz daha çalışırsam toparlarım belki .Sevgiler

:)sevgili aleydi, senin adına çok sevindim.güllerin açışı ericanın yaşamasına, güllerin baş belası bitlerin çaresine bir an önce baksan iyi olur. daha yeni bit oluşmaya başlamışsa arap sabunu deneye bilirsin.öncelik ev yapımı ilaçlar diyoruz. olmadı çareyi kimyasal ilaçlarda arıyoruz.kartopu küçük olmasına rağmen güzel çiçekleri yakışmıştı bahçenize. ben seviyorum çiçeğini isterse bir gün açsın seyretmeye değer bir güzellik.

hııım, bak sen demek 2. kaya bahçesi de yapıldı. desenize bu iş hoşunuza gitti.artık tecrübelerinizden faydalanırız. eminim ikisinin de çok güzel olduğuna.zaten alisyum tam kaya bahçesi çiçeğidir.

bende havayı bulutlu görünce güneş olmayınca serin oluyor ya hemen soluğu bahçede aldım dikilecek fidanlar vardı peygamber çiçeği fidanı ölmez çiçeği ve şebboy fidanlarını diktim.sonrasında hava atıştırmaya başladı.rüzgar şiddetli esiyor balkondaki saksıları yere indirdim bir türlü havalar düzelmiyor. gündüz sıcak gece ayaz belki bu gece şiddetli yağmur yağabilir. inşallah zarar ziyan vermez. senden güzelliklerin devamını bekliyorum. sevgiler.

aleydi 26-05-2015 21:46

1 Eklenti(ler)
Bu güzelleştiriciyi tohumdan ektim . Tohumun üstündeki resimdeki görüntüsü çok güzeldi . Umarım büyür ve öyle güzel olur . Hemde yenebiliyormuş . Umarım tohum paylaşımda tohumlarını paylaşabilirim . Büyüdükçe rengarenk bir görüntü alıyor . Daha çok tohum ektim . Bu çok çabuk gelişti .
Kırmızı Amaranth taze olarak salatalarda ya da pişirilerek yemeklerde de kullanabileceğiniz yenilebilen bir bitkidir. Parlak, canlı ve körpe yaprakları her salataya renk kattığı gibi, et yemeklerinde de sıkça kullanılır.

Eklenti 555321

aleydi 26-05-2015 22:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 (Mesaj 1382368)

bende havayı bulutlu görünce güneş olmayınca serin oluyor ya hemen soluğu bahçede aldım dikilecek fidanlar vardı peygamber çiçeği fidanı ölmez çiçeği ve şebboy fidanlarını diktim.sonrasında hava atıştırmaya başladı.rüzgar şiddetli esiyor balkondaki saksıları yere indirdim bir türlü havalar düzelmiyor. gündüz sıcak gece ayaz belki bu gece şiddetli yağmur yağabilir. inşallah zarar ziyan vermez. senden güzelliklerin devamını bekliyorum. sevgiler.

Bende ektim peygamber çiçeğini tohumdan arkadaşım . Çocukken hep kırda bayırda olurdu çok beğenirdim . Umarım çıkar. Güle güle büyüt hepsini . Bende kamil beyden lili fideleri aldım . Çok beğenmiştim o çiçeği .Şimdi onlara yer bakınıyorum . Saksılara da tohum ekmiştim :p.

Ankara'yıda dolu vurmuş . Bende tedirginim hava şartlarından . Her yıl bizim burada da olur . Ne olur biraz müsade . Yeni yeni yüzümüz gülmeye başladı .Hava durumu lütfen :) teşekkür ederim , diğer kaya bahçesi çok minik bir şey .Eminim sende harikalar yaratcaksın .Sevgiler

aleydi 27-05-2015 21:09

5 Eklenti(ler)
Kaya bahçesi son durum .Ot ve daha çok kadife çiçeğinden görünmez haldeydi . Bu temizlenmiş hali . Tatildi vs derken çok vakit ayıramadım bu yıl bahçeme . Önceki yıllar her sabah yabani ot temizliğine çıkardım her gün bir saat . Bu yıl biraz tembelleştim galiba :) .

Eklenti 555523

Eklenti 555524

Eklenti 555525

Eklenti 555526

Eklenti 555527

YeniGine 27-05-2015 23:34

Sevgili aleydi, maşallah maşallah; tebrikler kaya bahçesi mükemmel olmuş, minik fidelere bakılırsa daha da güzelleşecek... Emeğine, gönlüne sağlık...
Rastgelsin.

aleydi 28-05-2015 07:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 1382730)
Sevgili aleydi, maşallah maşallah; tebrikler kaya bahçesi mükemmel olmuş, minik fidelere bakılırsa daha da güzelleşecek... Emeğine, gönlüne sağlık...
Rastgelsin.

Teşekkür ederim Sevgili YeniGinem :) . Hostalarda büyüse ve diğerleri , biraz da otları temizlesem . Daha bir güzel olacak . Sizin campalunalar şahane olmuş . Bayıldım çok güzeller maşallah . Sevgiler

Sevgi Durul 28-05-2015 07:29

Aleydi'cim, kaya bahçen şimdiden güzel görünüyor. Sedumlar oraya çok yakışacak.:)

Üzerinde mini beyaz çiçekleri olan bitkiyi tanıyamadım. Yakın bir görüntüsünü ekleyebilir misin? Sevgiler...

münevver48 28-05-2015 07:50

sevgili aleydi, dün oldukça yoğun bir gün geçirdim. yorum yazmaya ancak fırsat bulabildim. kaya bahçen daha bir güzelleşmiş. alisyumlar çok güzel renk vermiş.çalıların formu harika görünüyor.ericanın büyüdüğü gözümden kaçmadı.maşallah hava şartlarını da göz önünde bulundurursak şahane bir görüntü yaratmışsınız. yeni yaptığınız mini kaya bahçesini de paylaşmanızı dört gözle bekliyorum. sevgiler..........

aleydi 28-05-2015 07:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi SDurul (Mesaj 1382776)
Aleydi'cim, kaya bahçen şimdiden güzel görünüyor. Sedumlar oraya çok yakışacak.:)

Üzerinde mini beyaz çiçekleri olan bitkiyi tanıyamadım. Yakın bir görüntüsünü ekleyebilir misin? Sevgiler...

ablacım o çiçek açmaya hazırlanan lavanta çeşidi . Sanırım çiçekleri sarı renkli açıyormuş .Sn Muda isimlerini söylemişti . Lavantin ve lavandula . Galiba sen lavantin olanı soruyorsun.Bende açtığında nasıl kokacağını merak ediyorum . Kışın almıştım onları soğuktan ,karın altında adeta büzüşmüşlerdi . Şimdi güneşi görünce serpilip kendine geldiler . Sanırım sarı açacakmış çiçekleri . Kaya bahçesinde üç çeşit lavanta var .

Fotoğraflar acele ve düzgün olmadı çok .Sevgili Münevver48 merak ediyorum , son halini deyince . Akşam üzeri alel acele çekmiştim :) . Hava kararıyordu neredeyse .Yeni bir çekim lazım :)

Evet bende sabırsızlanıyorum , yeni çiçeklerim için :) . İyice temizleyim ki sedumlara yer açılsın :) .Fotoğrafta bile olsa , seni görmek ben çok mutlu etti ablacım . teşekkür ederim sevgiler.

aleydi 28-05-2015 08:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 (Mesaj 1382780)
sevgili aleydi, dün oldukça yoğun bir gün geçirdim. yorum yazmaya ancak fırsat bulabildim. kaya bahçen daha bir güzelleşmiş. alisyumlar çok güzel renk vermiş.çalıların formu harika görünüyor.ericanın büyüdüğü gözümden kaçmadı.maşallah hava şartlarını da göz önünde bulundurursak şahane bir görüntü yaratmışsınız. yeni yaptığınız mini kaya bahçesini de paylaşmanızı dört gözle bekliyorum. sevgiler..........

Canım Münevver48 cim . Ben kaya bahçesini senin için fotoğrafladım . Sen görmek istiyorsun diye . Teşekkür ederim ilgin için .

Akşama kadar fide ektim . Birde yağmur yağmıştı . Ellerim ayaklarım çamur içinde :). Eşime telefonu getir diye seslendim . Ses yok :) . Kapıyı araladım uyuyor. Ellerimi yıkadım . Saat yediyi geçmişti . Zaten bu hafta hep yağmurlu . Karanlık kasvetli . Acele de ettim . O yüzden çok güzel bir çekim olmadı .

Ericam kendine geldi serpildi ,onu yaşatabildiğim için çok mutluyum. Ben fideleri çıkarıp dikiyordum . Baktım ölüyorlar . Nerede hata yapıyorum diye düşünürken . Sevgili Akçabardak sayfasında gördüm . Ektikleri toprağın sıktığını , aralamak gerektiğini . Hala hata yapıyorum Sevgili Münevver48 :) . Artık açtırıp ekiyorum fidelerin topraklarını . Galiba guaralar o yüzden öldüler . Ericayıda yeniden çıkarıp , açtırıp köklerini öyle ektim . O yüzden kendine geldi sanırım . Keşke biraz daha fazla alisyum alsaymışım . Hala varsa gidip almayı düşünüyorum . Gerçekten çok yakıştı kaya bahçesine . Hostalar büyümedi biraz onlarla ilgilenmem lazım .

Minik kaya bahçesi gerçekten minik . Daha tamamlamadım , yine de senin için fotoğrafladım . Akşama eklerim , dışarı çıkmam lazım . Tohumdan yetişen çiçek fidelerimi ektim oraya pek minikler:) . Tekrar görüşmek üzere sevgiler .

aleydi 28-05-2015 18:51

3 Eklenti(ler)
Sevgili Münevver48 bu benim minik kaya bahçem . Henüz çok ilgilenemedim . İçindekiler tohum takastan gelen , kendi yetiştirdiğim çiçek tohumları . Onlar kaya bahçesi gibi minikler :). Hatta kaya köşesi diyebiliriz , buraya :)

Eklenti 555716

Eklenti 555717

Eklenti 555718

aleydi 28-05-2015 18:55

5 Eklenti(ler)
Güllerim , mis kokulularım , görsel şölenlerim :) . Çok seviyorum hem kokulu , hem katmerli olursa çifte kavrulmuş gibi :) .

Eklenti 555719

Eklenti 555720

Eklenti 555721

Eklenti 555722

Eklenti 555723

aleydi 28-05-2015 19:57

3 Eklenti(ler)
Goncalar devam

Eklenti 555748

Eklenti 555749

Eklenti 555750

aleydi 28-05-2015 20:02

2 Eklenti(ler)
En sevdiğim beyaz sarmaşık gülüm . Kırmızı da ekili yanında , o henüz açmadı . Kırmızı beyaz kolona dolamak istiyorum .

Eklenti 555751

Eklenti 555752

samur 28-05-2015 20:21

Herşey çok güzel olmuş, ellerine , gönlüne, fikrine sağlik.......Gül kokusu arasında benim yerime bir güzel kahve iç emi♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

aleydi 28-05-2015 20:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi samur (Mesaj 1383036)
Herşey çok güzel olmuş, ellerine , gönlüne, fikrine sağlik.......Gül kokusu arasında benim yerime bir güzel kahve iç emi♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

Yolun bu taraflara düşerse gel beraber içelim sevgili Samur :). Yok mu kongre , eğitim vs . Çok teşekkür ederim güzel sözlerin için . Biraz dağınık hala bahçe . İnşallah hafta sonu toparlarım . Sevgiler .

samur 28-05-2015 20:35

Nasip gün gelir bir gün tanışırız, kahve içeriz ya Amasyada ya da Eskişehirde :)) Bu aralar yok malesef

münevver48 28-05-2015 21:54

sevgili aleydi, küçük kaya bahçen çok doğal olmuş. içine diktiğin çiçekler şimdi küçük olduğuna bakma büyüdüğü ve çiçeklendiği zaman gör sen ne güzel olacaklar. ellerine sağlık canım, tohumundan fidanından taşına kadar emek verilmiş bir bahçe.... senin güllerinde çok güzel. seviyorum bu gülleri, çok sayıda güle sahibim hala gözüm güllerde bana çok asil geliyor.sihirli gülüne bayıldım çok tatlı pembesi var. şimdi güllerin keyfini çıkarma zamanı sizde aleydicim bol,bol tadını çıkartın sevgiler..........

aleydi 28-05-2015 22:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 (Mesaj 1383080)
sevgili aleydi, küçük kaya bahçen çok doğal olmuş. içine diktiğin çiçekler şimdi küçük olduğuna bakma büyüdüğü ve çiçeklendiği zaman gör sen ne güzel olacaklar. ellerine sağlık canım, tohumundan fidanından taşına kadar emek verilmiş bir bahçe.... senin güllerinde çok güzel. seviyorum bu gülleri, çok sayıda güle sahibim hala gözüm güllerde bana çok asil geliyor.sihirli gülüne bayıldım çok tatlı pembesi var. şimdi güllerin keyfini çıkarma zamanı sizde aleydicim bol,bol tadını çıkartın sevgiler..........

Sevgili Münevver48 ne zaman büyür ki bu çiçekler :) . Çok minikler . Ne zaman çiçeklencekler bakalım :) .Olsun tohumdan çiçek yetiştirebildim ya ,yine de çok mutluyum:) . Menekşenin yanındaki mülteciyi bahçe ye dikmiştim . Zinniaymış o . Bir tek o çiçek açtı . Nasıl mutlu oldum . Tohumdan yetiştirdiğim dördüncü tür . Kadife ,akşam sefası , aynısafa yetiştirmiştim . Sebze tohumları ve büyük tohumlu çiçek tohumları kolay yetişiyor . Minik tohumlar baya zor oluyor .

Eşim dün ( biz gülleri niye ekmiştik )dedi . ( Niye ) dedim . (Çiçeklerle uğraşmayalım , bahçenin keyfini çıkaralım diye ) dedi .Gülleri bende çok seviyorum . Demek ki çiçeksiz de olmuyormuş dedim :) .Teşekkür ederim güllerin ve bahçenin keyifli hali gerçekten . Zaten çalışıp çabalamamız da ondan değil mi . Oturup keyfini çıkarmak gibisi yok :) Hep birlikte inşallah . Sevgiler .

münevver48 28-05-2015 22:31

sevgili aleydi, bu gün bir arkadaşıma gittim. almış olduğu çiçek tohumlarını bana hediye etti. al bunları sen ekersin ben uğraşamam dedi. (yatalak annesi olduğundan) bende tohumları görünce nasıl sevindim baktım mor yapraklı reyhan, haseki karışık renkli birde çok istediğim lobelya geldim hasekileri ektim bakalım ne ne kadar sürede çıkacak. lobelyaları sıcaklar bastırınca kurur diye vazgeçtim. eylül gibi düşünüyorum. reyhanı da yarın ekerim diye erteledim. birazda kedi tırnağı şaşırtım saksılara, rozet şaşırttım kaymak ağacımın etrafına, sonra horoz ibiği elime ne geçerse dikiyorum.senin gibi biraz taşlarla süslemek geldi aklıma. ama akrep korkusunu hatırlayıverdim ve caydım. benim şaşırttığım fideler de çok minik aynen sizin gibi ne zaman büyüyecek diye içimden geçmedi değil ama bunlar yaz çiçeği çok hızlı gelişiyor. yarın çiçek açtığında bizi utandırırlar.galiba biraz sabırlı olmalıyız.sevgiler.

aleydi 28-05-2015 22:52

Hasekiler tohumdan sıcak havada 3_4 günde çimlenirler .Sevgili Adalet hanım ( şaşırtılmayı sevmiyorlar )diyordu . Havalarda müsait bahçende güzel gelişirler . Senin hasekiler süper zaten. Ben soğukta saksıya ektim . Şaşırtınca biraz bozuldu . Şimdi fena değil . Reyhanda bahçede ,saksıda kolayca yetişir .Lobelya yurt dışından aldım tohumu , hem azdı , ben muvaffak olamadım .Umarım sen olursun. Horoz ibiği tohumunu geçen yıl yengem ,onlarca vermişti . Bizim yaramazlar torbayı parçalayıp yırtmışlardı . Yine aklıma Lastım , kuzum geldi .Etrafa saçılmıştı tohumlar kızmıştım ona .:( .

Aman dikkat et arkadaşım . Önce can sağlığı . Akrepleri kaçıran bir şey yok mu ki , böyle saklanabileceği bölgelere serpilip dökülecek. Evet biraz sabır çiçek fideleri için . O da bende yok:) . Mutlaka büyüyecekler . Sevgiler .

B e t ü l 28-05-2015 23:10

Hımm güller çok güzel. Hangi bahçeye girsem Gül görüyorum bu aralar. Sizinkiler de çok güzel. Bu gidişle ben de alıp balkona mı diksem ne yapsam. Yoldan çıkarırsınız vallahi sizler insanı. :)))
Benim minyatür hemen bitlenmiş. Bir baktım tomurcuğun birinde 3-5 tane fing atıyor. Elimle temiLedim. Yarın biraz daha ayrıntılı dikizleeyi düşünüyorum. İnşallah Uğur böceği bulurum da salarım üstlerine.
Bu arada bugün işin gücün arasında benim ufaklıkları parka götürdüm. Yeni ekilen çiçekleri kolaçan ettik. Alacalı yapraklı vincalarla Kaya bahçesi yapmışlar. Hemen siz aklıma geldiniz. Araştırdım- 30 lara dayanıklıymış.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024