agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   berrinb / bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/24030.htm)

günebakan 14-04-2011 18:56

Bahçeleriniz harika görünüyor verdiğiniz emeklerle ne güzellikler çıkmış ortaya muhteşemler gerçekten denize yakın olmasıda ayrı bir güzellik zaten. Ellerinize sağlık sevgili Berrinbb:)

limon 14-04-2011 19:18

Tanıtım yazınızdan sizi daha ayrıntılı tanıdığıma çok memnun oldum Berrin hanım. Şimdi bahçenize bakarken hayalimde daha güzel canlandırabileceğim. :)

Sarı ve mor çiçek açan yer örtücüleriniz çok ilgimi çekti. Tohumlarını mı ekmiştiniz? Biçmek gerekmiyor mu? Basılabiliyor mu?

Ben de size dostlarınız ve ailenizle, sağlıklı, huzurlu, keyifli bir sezon dilerim.

nurcanaybay 14-04-2011 20:44

Bu soruların cevabını ben de merak ediyorum :))
Eğer mümkünse yakın çekim de görmek isterim.

berrinb 14-04-2011 22:20

Sayın arkadaşlar,

yer örtücülerimin, İst.daki arka bahçemde olan mayıs da sarı çiçekler açan ,yeşil yaprakları nane nin küçüğü gibi ,çiçekleri mavi çan çiçeğinin sarısı. Kıştan etkilenmiyor ,çok arsız her yeri sarıyor.

Öbür bahçemdeki de Latince isimlerini araştırmadım, yeşil yaprağı maydanoz gibi eflatun mor açan bir bitki ,ben onu çim biçme makinesi ile 2 no gibi biçiyorum.Yine uzuyor ve sarıyor,Kumlu gübreli hafif toprakları seviyorlar.

Ben de sizlere bir şey soracağım,denize sıfır yerde örtücü ve sınır bitkisi ; en iyi adapte olan bir bitki duyduysanız bana lütfen iletin.

Son senelerde tuzlu suyla başımız dertte , ne yaptıysam olmuyor,fikirlerinizi bekliyorum,iyi geceler,görüşmek üzere.

gilan 15-04-2011 09:15

Berrin Hanım, değişik yeşil tonları ve çiçeklerin bir arada olduğu dopdolu bahçeniz çok çok güzel. :)
Her bir bitkiyle tek tek ilgilendiğiniz o kadar belli ki.
Özellikle de oturma alanına ve oradaki kalın gövdeli sarmaşığa bayıldım. Bahçenin geçmişindeki yılları fısıldıyor. :)

Mor renkli yer örtücünüzün verbena (yer minesi) olduğunu düşünüyorum doğru olabilir mi?
Şurada yer örtücü olarak örnek bir resmi var:
http://www.agaclar.net/forum/attachm...0&d=1209108359

berrinb 15-04-2011 11:10

Sayın Gilan tanıştığımıza memnun oldum,bahçeme hoş geldiniz. Evet haklısınız,bu yer örtücü benim yazlık bahçemin çimidir. l0 seneden fazladır,devam ediyor.Bazi seneler araları yeniliyorum. Teşekkürler,görüşmek üzere efendim.

limon 15-04-2011 12:03

1 Eklenti(ler)
Sarı çiçek açan yer örtücünüzün adı "Lysimachia Nummularis" Berrin Hanım.
Eklenti 203369

berrinb 15-04-2011 12:51

Sayın limon arkadaş,evet ta kendisi ,teşekkür ederim.Benim çok bitki kitabım var, ama birkaçı haricinde Latince isimlerini kafamda tutamıyorum,bu kusurumda notaların ,makamların,şarkı sözlerininve resim çalışmalarımın büyük payı var. Bitkilere sadece ellerimi ve sevgimi verebiliyorum.Beynim başka uğraşlarla meşgul malum yaşda var.Sizin ilginize çok teşekkürlen Sayın Limon görüşürüz canım.Sağol....

Fatoş 15-04-2011 14:41

Berrin hanım aramıza hoş geldiniz, bahçe bölmümüze renklerinizle, sıcacık bir bahçeyle girdiniz. Nefis, yaşanılmış, yaşanacak bir yer. Ellerinize, emeğinize sağlık.

berrinb 19-04-2011 23:02

Sayın arkadaşlar size 1990 senesinde aldığımız yazlık evimin bahçesinin ilk hali ile 20 senelik görüntülerinden sayfalar sunuyorum. Bu kumlu ve killi toprakla 20 senedir, uğraştım.Ter yüzümden boncuk boncuk dökülürdü, her defasında sevgili çiftçi ve bahçıvan kardeşlerimizin emeklerini hatırlayıp;İşti alınteri bu diyerek onları saygıyla anardım. bahçemi gezen bütün arkadaşlara selam ve sevgilerimi yolluyorum efendim.

berrinb 19-04-2011 23:03

5 Eklenti(ler)
Eklenti 204420

Eklenti 204421

Eklenti 204422

Eklenti 204423

Eklenti 204424

berrinb 19-04-2011 23:04

5 Eklenti(ler)
Eklenti 204426

Eklenti 204427

Eklenti 204428

Eklenti 204429

Eklenti 204430

berrinb 19-04-2011 23:05

5 Eklenti(ler)
Eklenti 204433

Eklenti 204434

Eklenti 204435

Eklenti 204436

Eklenti 204437

berrinb 19-04-2011 23:06

2 Eklenti(ler)
Eklenti 204438

Eklenti 204439

berrinb 19-04-2011 23:22

Kum çiçeklerim, ve çocukların denizden buldukları altı çürümüş,sahipsiz bir sandalın içine toprak doldurup çiçek fidesi dikmek için kullanılmak üzere hazırlanışıyla ,günlerce alay mevzuu oldum.:))

gilan 19-04-2011 23:24

Yazlık evinizin bahçesi de çok güzelmiş. Sizin elinizin emeği belli oluyor. :)
Nostaljik fotoğraflara da bayıldım. O elinde sarı eldivenlerle çalışan siz misiniz yoksa?

Bir de burası da İstanbul'da mı?

kömür 19-04-2011 23:26

Bahçeniz çok neşeli, ellerinize sağlık.

serhat55 19-04-2011 23:26

sayfanız hayırlı olsun. bambaşka bi dünya yaratmışınız sevgili berrinbb

ozbey 19-04-2011 23:28

Berrin hanım, hoş geldiniz, bahçe başlığınız hayırlı olsun.
Bahçenize çok emek verdiğiniz belli oluyor. Zaten bu uğraş sevgi ve emek istiyor, o zaman karşılığını görebiliyoruz.
Çok güzel bir bahçeniz var, keyfini sağlıkla sürmeniz dileğiyle.

berrinb 19-04-2011 23:32

Sevgili Gilan evet elleri eldivenli bendenizBerrinbb.Ben işte böyle bahçeye bir dalarım dünyaları unuturum.Çiçek seralarında bile çiçeklerin diplerindeki otları temizlemeye dalarım.Çevremdeki bütün seracılar ile kanka vaziyetindeyimdir.Hastalık işte bu . Keşke bütün hastalıklar böyle olsa değilmi sevgili Gilan .Gilan,Serhat55,Kömür arkadaşlar hepinize teşekkürler ggörüşmek üzere efendim.

sevim.K 19-04-2011 23:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi berrinb (Mesaj 788890)
Kum çiçeklerim, ve çocukların denizden buldukları altı çürümüş,sahipsiz bir sandalın içine toprak doldurup çiçek fidesi dikmek için kullanılmak üzere hazırlanışıyla ,günlerce alay mevzuu oldum.:))

Aldırmayın lütfem ne demek alay mevzusu olmak Biliyor musunuz son fotoğrafta kum çiçeklerim dediğiniz sukulentleri görünce bayıldım kum üzerindeki yayılmalarına, çiçeklerine. Bahçenize sözüm yok her bir detay ayrı ayrı konuşmayı hakedecek güzellikte. Ama en çok eviniz dikkatimi çekti. Canlı bir ev yaşayan bir ev. İçinde yaşanmış bir ev. Pencerelerin doğramaları, balkonlar. Denize, güzel bahçenize, çiçeklerinize çok yakışmış. Güle güle oturun, sevgiyle

zenfree 20-04-2011 00:00

Berrin Hanım, bahçeleriniz harika görünüyor. Her noktasına özen gösterildiği, emek harcandığı aksesuarların, renklerin ve bitkilerin uyumundan anlaşılıyor. Her köşesi ayrı bir tablo gibi. Bir sanatçının elinden çıktığı hemen belli oluyor. Ellerinize sağlık.

berrinb 20-04-2011 00:08

Teşekkür ederim Sevim.K ,çok haklısınız evin mimarisini bende çok severim,ilk aldığımızdan bu yana 99 depreminden sonra ,kumda biraz yaylanmalar oldu,duvar sıvaları filan çatlama yaptı. Bu sebeble geçen sene bir tadilat yapıldı.Bu fotoğraflar l990 ve 2009 yıllarından ,bu sene inşallah baharı tam oroda yakalayabilirsem,sizlere bir mor salkım ve sarmaşık gül ziyafeti çekeceğime söz veriyorum.Sayın Gilan'ın sorusuna cevap olarakda bu evim İst.Silivri Gümüşyaka dadır.Ben Allahın izniyle 3 veya 4 ayımı burada geçiriyorum. Sevim.K teşekkürler arkadaşım,görüşmek üzere...

Sevgi Durul 20-04-2011 01:04

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi berrinb (Mesaj 788864)
Sayın arkadaşlar size 1990 senesinde aldığımız yazlık evimin bahçesinin ilk hali ile 20 senelik görüntülerinden sayfalar sunuyorum. Bu kumlu ve killi toprakla 20 senedir, uğraştım.Ter yüzümden boncuk boncuk dökülürdü, her defasında sevgili çiftçi ve bahçıvan kardeşlerimizin emeklerini hatırlayıp;İşti alınteri bu diyerek onları saygıyla anardım. bahçemi gezen bütün arkadaşlara selam ve sevgilerimi yolluyorum efendim.

Sevgili berrinb, bu görüntülere kavuşabilmek için yirmi yıl mı bekleyeceğiz? Benim sabrım yok. Havalar da ısınmadı, benim gibi yeni başlayanların işi zor.

Yazlık evinizin bahçesini de çok beğendim, boncuk boncuk dökülen terleriniz boşa gitmemiş. Allah sağlık içinde keyfini sürmek nasip etsin. O yeşilliklerin içinde, bizler için de bir bardak çay için lütfen. Sevgiyle kalın.

berrinb 20-04-2011 02:13

Sayın arkadaşım SDurul ,üzülmeyin,sadece çamlar,palmiye ve pitesburnlarve bahçe yukkaları ,sarmaşıklarım 20 yıllık ,güller o kadar dayanmıyor her senede tazeliyorum,dahlialarda ,ben mor sarmaşık,gül ve dahlia deliliğinden mustaribim.Sizde mor salkım edinin,çok vefalıdır,eşim inşaatçıdır.Bütün yapılan binaların bahçelerini ben tanzim ettim.Hepsinde mor salkım ve eski İstanbul ağacı olan Gülibrişim vardır.bu ikisi benim bahçelere attığım imza gibi oldu artık.Havalar bu sene beni de çok üzdü,hayırlısı açar inşallah,teşekkürler sevgili arkadaşım Sdurul,görüşmek üzere.

r.ali 20-04-2011 05:13

sayn berrinb öncelikle çalışmalarınızda başarılr dilerim bahçenizi gezdikten sonra sandalı gördüm bahçenizide müsait gibi gördüm sanki sandalı bahçenizin bi kenarına yerleştirseydiniz çokdaha güzel olurdu sanırım tabii bu benim fikrim tekrar kolay gelsin

ciceksever70 20-04-2011 07:26

Berrin hanim yazliginizin bahcesi de eviniz de cok güzel. Aradaki degisim acikca görülüyor. Insan emek verdikce neler gerceklesebiliyor bir daha gördük. Sevgiler.

denizakvaryumu 20-04-2011 11:58

Bir ara deniz akvaryurmunuzu da resimlerseniz sevinirim :)

Sanırım o da bahçeniz gibi renklidir.

nurguldk 20-04-2011 12:55

Heryerden özellikle yürüme yollarının kenarlarından fışkıran çiçek ve çalılar. İşte bu görüntü çok hoşuma gidiyor. Ve budur diyorum. Düzensiz gibi görünen simetrisi olmayan bahçeler yaratıyor bu görsel şöleni. Tebrik ediyorum, o sarı eldivenlerle, ellerinizden ne güzellikler doğmuş :))

günebakan 20-04-2011 13:00

Sevgili Berrin hanım bahçeleriniz gerçekten çok güzel alay konusu olmuşsunuz ama kum çiçekleriniz muhteşem görünüyor bence. Kuru sıcak kumlara nasılda hayat vermiş. Ayrıca sandalı içine doldurulmuş çiçeklerle hayal ettim de bence harika görünür. Ellerinize sağlık:)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024