agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   berrinb / bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/24030.htm)

berrinb 30-05-2011 23:33

5 Eklenti(ler)
Eklenti 218767

Eklenti 218768

Eklenti 218769

Eklenti 218770

Eklenti 218771

berrinb 30-05-2011 23:37

4 Eklenti(ler)
Eklenti 218777

Eklenti 218778

Eklenti 218779

Eklenti 218780

berrinb 30-05-2011 23:39

Geçen sene çeliklerini diktiğim güller hepsi tutmuş.Bir tanesinde küçük bir tomurcuk bile var.Beyaz gülün resmi güzel çıkmadı. Kusurlarımız affola....

mandalinci 31-05-2011 07:00

Bahçeniz herzamanki gibi müthiş Berrin hanım, bayılırım güllere, güzel de kokuyorlardır:)

Periş 31-05-2011 09:55

Sevgili berrin güller her biri birbirinden güzel rengarenk mavişlere bayıldım harikalar komşunuzun sarı gülleri ponpon güle benziyor sizin bahçeyede çok yakışır bence ellerinize saglık

gilan 31-05-2011 10:14

Aaa :)
Ben de tam çok beğendiğinizi söylediğiniz için size katmerli beyaz maviş almıştım, sürpriz yapıp gönderecektim. Neyse artık :))

Eklediğiniz resimler yine çok güzel. Özellikle de güller... Clematisleriniz de hayırlı olsun. Git gide daha da renkleniyor bahçe. :)

Yakup Ünal 31-05-2011 11:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi berrinb (Mesaj 813581)
Sarı sarmaşık gül komşunun gülüdür.Çıldırmış sanki oda öyle bakımsız bir bahçe .Ne yapsam acaba bende mi aynı yapsam? Benimkilere nipet yaparcasına öyle güzel açmışlarki:))))

komşunuzun duvarının rengi lacivert olsa sarı sarmaşık güller daha güzel gözükürdü :-) siz komşunuzun gülünü kıskanmışsınız ben site sakinlerinin güllerini kıskanıyorum :-(((
birgün bizimde olsun diye nazar etmiyorum.

cetasule 31-05-2011 18:22

Bahçenizdeki güzelliklerle birlikte ailenize ve size keyif dolu günler dilerim

Selamlar Sevgiler

sevim.K 31-05-2011 18:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi berrinb (Mesaj 812749)
Sevgili SevimK ,inanınız sizi özledim,önceleri sizi daha sık görüyordum,gelmez oldunuz,Size de geçmişler olsun,bahar ayları sakat olduğu için hepimize dokunuyorda işte geçiştiriyoruz.Bu gece sizin Kaktüslere de bir bakmak istiyorum.Bana da sevdirdiniz,sukulentler ve kaktüsler sizi çok sevmeliler:)))) Üç tane sukulent dediğiniz bitkilerden kısıklı fidanlığından aldım.Kayalara dikmek istiyorum ama kışın ne olacak.soğukta dayanırmı bilemiyorum. Ziyaretiniz beni mutlu etti ,görüşmek üzere canım.Size sevgilerimi ve Selamlarımı yolluyorum.

Berrin hanımcım teşekkürler özlenmek güzel şey, hafiften şımardım mı ne:o;)
Vallahi tarihe baktım üç gün olmuş uğramayalı. Geçen hafta bilgisayarım sorunluydu hiç foruma giremedim evde.. Bende sizi ve güzel bahçenizi özledim.

Sukulent almanız güzel bir kez bulaştımı bir daha kopamıyor insan kaktüslerden, sukulentlerden. Onlar çok özel bitkiler:) Baktım ama fotoğrafların arasında göremedim tekrar bakacağım. Mavişlerinize bayıldım çok güzeller. İnsanın elini uzatıp alası geliyor. Tabi gülleri de unutmamak lazım Renk renk:)

Bu arada cetasulenin sebze bahçesi olduğunuda öğrenmiş oldum unutmuşum lazcayı:))

sevim4 31-05-2011 22:35

Berrin hanım,güller muhteşem sarı güle bayıldım bu yıl celik diktim sarı gülden malesef tutmadı.

limon 01-06-2011 07:48

Berrin hanım, sarı gülün hastalıklara daha dirençli olduğunu okumuştum. Bence coşma sebebi bakımsızlık değil, gülün dayanıklılığı. :)

Katmerli çiçekli çan çiçekleri çok güzeller. Ben olsam şimdi ellemezdim, yazdığınız gibi çiçekleri geçtikten sonra köklerini ayırarak çoğaltma yoluna giderdim.

Bahçelerinizi keyifle takipteyim. :)

nurguldk 01-06-2011 11:04

Haftasonu bauhause da bakmıştım göremedim sulama kaplarını. Yerini söylemeniz iyi oldu :)
Oturduğumuz siteden göl görünüyor. Evden de sadece üst kattaki odalardan görebiliyoruz. Yürüme mesafesinde değiliz ama işten eve gelirken gölün yanından geçmek bile bana çok büyük keyif veriyor. Haftasonları da bahçe işlerinden vakit buldukça iniyoruz göle.

Bu arada sarı ponpon güle ben de bayılıyorum. Çok yoğun çiçekleniyor. Kısa zamanda ediniriz umarım :)

ayhan219 02-06-2011 15:50

harika bahçe ve çiçekler ilerde sizden yardım isteyeceğim ayrıca fotoğrafçekimleriniz de çok güzel profesyonel makineniz var sanırım

Adil 02-06-2011 16:20

Berrin hanım merhabalar.
Güzel fotoğraf karelerinizle gözlerimiz adeta renk aleminde büyüleniyor.Allah dünyayı okadar güzel yaratmışki.Görmesini bilmek lazım.Siz adeta bunları görün diye adeta gözümüzün içine sokarcasına sunuyorsunuz teşekkürler.Ellerinize sağlık.Saygılar selamlar.

namik1470 03-06-2011 09:30

Berrin hanım rengarenk çiçeklerle ağaçlar neti süslemişsiniz Maşallah diyelim nazar değmesin.

berrinb 03-06-2011 23:21

Sevgil Mandalinci,steşekkür ederim herzaman sizi bahçemde görmek isterim.Pempe ay gülleri ve koyu bordolar hakikaten çok güzel kokuyorlar.Zaten seraların çoğunda kokulu gül de bulamıyorum. Sebze ve meyvalar gibi güllerinde kokuları mı bitti acaba?.Selamlar sevgiler size...

berrinb 03-06-2011 23:27

Sevgili Periş,mavişleri bende çok beğenerek aldım .tek katlısını da almayı düşünüyorum.Komşunun gülü ponpon değil normal koyu sarı gül.benim arka bahçemde açık sarı ve koyu pembe iki gülün 20 seneliktir, ama malesef yan komşumun akasya ağacının gölgesinin zulmunden çok fazla açmıyorlar. resimdeki gül tam güneş alıyor ve yanında başka hiçbir bitki yok.malüm güller ağaç altını hiç sevmezler.Altlarına nane veya kokulu bitkiler çok güzel yetişir.İst. daki arka bahçede güllerin altı nane den çim oldu,iyi geçiniyorlar.Selamlar,sevgiler.

berrinb 03-06-2011 23:32

Sevgili Gilan beyaz maviş i almış kadar oldum,canım ne incesin,düşünmen bile yeter.Clematis sayısını arttırdım.Pazartesi İstanbula gidip Bauhaus a da bir bakacağım.Bu sene oraya clematis az geldi.Oysa her sene standlar dolu olurdu.Olmazsa Kısıklıdan da alırım.Çengelköydeki Palmiye ye Armandii yi ısmarladım.Belki gelmiştir.Böyle giderse Clematis yarışması yapacağız herhalde.Sevgili Gilan teşekkür ederim.görüşmek üzere,selamlar sevgiler.

berrinb 03-06-2011 23:39

Sayın Yakup Ünal vallahi komşu gülleri kıskanmadım ama,sizin Fenerbahçe şampiyonluğunuzu kıskandım.Ben doğma büyüme Galatasaraylıyım,bahçemdeki güllerin bile çoğu sarı kırmızı......Hele bir tanesi özel olarak GALATASARAY için üretilmiş ,tam sarı kırmızı.Sizin için resmini çekip ekleyeceğim.Ama fenerbahçe için bir gül hayatta üretilmez,Lacivert renk gül olmaz ,:))) Sarı kanarya olur,haa birde hercai olur.Seneye siz bahçenize sarı lacivert hercailer dikin arkadaşım.Ama luzum kalmayacak seneye biz Şampiyonayı Tanrının izniyle sizden alacağız...Selalmlar,sevgiler,görüşmek üzere...

berrinb 03-06-2011 23:41

Sevgili Cetasule seni gördüğümde seviniyorum,sağol canım.Teşekkürlerimi ve sevgilerimi yolluyorum.Güzel köyüne de selamlar.Görüşmek üzere..

berrinb 03-06-2011 23:47

Sevgili Limon sizi özledik,nerelerdesiniz.Bahçemde size rastlayınca inanınız çok sevindim.Yoğun işlerinizden vakit ayırıp geldiğiniz için sağolun,teşekkür ederim.Sarı gül için dedikleriniz çok doğru ,çünkü arka bahçemdeki 20 senelik gül ağaç altına sıkışıp kaldığı halde yinede her sene açar zavallı ,üstelik yeri de çok dar,Çan çiçeklerini dediğiniz gibi şu anda kıyıp koparılacak gibi değil üstü tomurcuklu .Sizi artık sık sık görmek ,istiyorum,bahçenizi de çok merak ediyorum,neler yaptınız,büyük süprizler bizi bekliyor herhalde. Sizin gibi zevk sahibi ve usta bir hanımefendi neler yapmazki.Merakla bekliyorum.Sevgiler ,kolay gelsin..

berrinb 03-06-2011 23:54

Sevgili arkadaşım Nurgüldk,eviniz iyiki gölün yakınında değil,çünkü bir kabarma ve selde tanrı korusun perişan olur eviniz.manzara olarak seyretmeniz daha güzel bence.Benim İst. da ilk seneler ön bahçem gül bahçesiydi ,Sarmaşık güller,duvarları sarmıştı,l2 taneden fazlaydı,Bordür olarak da deniz tarafına Osmanlı şimşiri dikmiştim,dalgadan ve tuzlu su serpintisinden zamanla hiçbir şey kalmadı ,üç senede bir çim yapıyorum ,en son Osmanlı çimi dediler bu sene onu tanzim ettik ,bakalım ne olacak..Sarı gül ponpon değil normal gül ama çıldırmış,o susuzluk ve bakımsızlıkta hayretler içindeyim. Sevgili Nurgüldk,ziyaretin beni mutlu etti,teşekkür ederim canım görüşmek üzere Sevgiler ve selamlar.

berrinb 03-06-2011 23:58

Sayın Ayhan219 teşekkür ederim,bahçeme hoşgeldiniz,fotoğraf makinem Kodak V803 . Ama ben çekim acemisiyim,Kamera olsa daha iyi kullanırım da bu makineye alışamadım.Bazı çektiğim kareler flu çıkıyor.Profesyonel bir makine ve çekim değil,beğenilerinize sevindim.Selamlar sevgiler.

berrinb 04-06-2011 00:12

Sayın Adil,dediğiniz gibi dünyamız çok güzel,bizler elimizden geldiği kadar korumaya ve güzelleştirmeğe çırpınıyoruz.Şu sitede bir avuç insanın elleri dert görmesin diyorum,kimimiz çiçekle ,kimimiz sebze meyve ile ,toprakla haşır neşiriz boş zamanlarımızda.Ama şehirli insanların çoğunun bağlara bahçelere içi erirken,malesef köylümüz de akın akın şehirlere göç edip,canım toprakları tarımsız bırakıyorlar.Buna bir köklü çözüm bulunmalı. Sizin de fotoğraflarınıza ben bayılıyorum.Eşim Trabzon Of ludur,hala orada çay bahçeleri var.ben iki defa köye gittim.O bölgenin akarsuları dağlarındaki Komar ağaçları,mor eflatun çuhalar dağı taşı sarmıştı,mayıs ayıydı,harikaydı,kışında gittim karlar içinde de başka güzeldi.Yani bende karadeniz geliniyim,yarı karadenizli sayılırım,şivenizi bile çok güzel konuşurum.Sizler bana hiç yabancı gelmediniz,Cetasule ye arada takılıyorum. Sizden güzel akarsu fotoğrafları bekliyorum,bol bol resim çekin sisli puslu ..Sayın Adil teşekkür eederim.Görüşmek üzere,Köyünüze ve sizlere selam ve sevgiler.

berrinb 04-06-2011 00:13

Sayın Namık1470 hoşgeldiniz bahçeme ,beğenilerinize, dileklerinize çok teşekkür ederim.Görüşmek üzere Selamlar.

berrinb 04-06-2011 00:29

Sayınarkadaşlar 10 gündür yazlıktayım,hava gündüzleri çok güzel ve sıcak ama geceleri hala serin oluyor.Bahçe işleri her sene olduğu gibi bitmek bilmiyor veya ben bitirmek istemiyorum galiba:))))Yeni yeni seralar keşfettim,her zaman ki gibi bu mevsim seracıların bayramı olmalı ,çektiğim resimleri ekliyorum ,bazıları flu çıktı,kusuruma bakmazsınız inşallah.....

berrinb 04-06-2011 00:48

4 Eklenti(ler)
Eklenti 220219

Eklenti 220220

Eklenti 220221

Eklenti 220222

berrinb 04-06-2011 00:49

Kedilerimizden erkek olanı meydanı boş buldu,ot yemeye başladı,köpek kedileri rahat bırakmıyor. Başında bekliyoruz..

berrinb 04-06-2011 00:52

5 Eklenti(ler)
Eklenti 220223

Eklenti 220224

Eklenti 220225

Eklenti 220226

Eklenti 220227

berrinb 04-06-2011 00:55

Clematisleri gurup olarak diktim,pembe olanı toprağa girince açmaya başladı,diğerleri suskun ,bunlar yeni aldıklarım,merakla bekliyorum,katmerli mor olanı,inşallah sukûtü hayale uğramam.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024