agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni1033Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-03-2011, 19:13   #691
Ağaç Dostu

loveflower's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2011
Sevgili Kiraz ne kadar güzel çiçekleriniz,maşallal,içim açıldı bakarken

loveflower Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2011, 09:09   #692
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-06-2009
Herşey çok güzel
Elinize emeğinize sağlık
mutluluklar dilerim

cetasule Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2011, 20:45   #693
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Alı al, moru mor

Sevgili Loveflower, Cetasule teşekkür ederim.

Geçen sene kendilerinden yana çok mutsuz olduğum olduğum soğanlılar bu sene tüm maharetlerini sergiliyorlar. Mutlu Bey'den aldığım soğanlarla kapımın önü rengarenk oldu. Büyük saksıya menekşe dikmiştim, nasıl olduysa oradan haseki küpesi de çıktı ve yerine yakıştı. Laleler solana kadar onlar saksıyı iyice doldururlar, yer kalırsa kökü fazla olmayan bitki ekleyeceğim.

Name:  1604112.jpg
Views: 1091
Size:  56.2 KB

Nergislerin ilk açanları soldu ama bu hala çok güzel.

Name:  160411b1.JPG
Views: 1061
Size:  54.7 KB

Şakayık tomurcuğu çok hızlı büyüyor.
Name:  160411c1.JPG
Views: 1085
Size:  65.4 KB

Ayazkızı ve aleydi beğendi.
Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2011, 21:05   #694
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sevgili Kiraz bahçenize bahar gelmiş. Rengarenk laleler, nergisler iç açıcı. Şakayık, ağaç şakayık mı? Ne güzel, haseki küpesi kendiliğinden çıkmış. Ben geçen yıl, haseki küpesini çimlendirememiştim. Bu yıl yine ektim, bu sefer ümitliyim. Güzel baharlar, yazlar diliyorum... Sevgiler...

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2011, 21:06   #695
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Renkler harika. Şakayık en sevdiğim bitkilerden biri. Bahçem olursa ilk dikeceğim bitki o olur galiba. Yıldız Parkı'nda senin şakayıkının aynısından vardı. Ancak son yıllarda, "sklamen sök, lale dik, lale sök begonya dik vs." çevre düzenlemesi yaparken şakayıkları yok ettiler malesef. Oysa uzun yıllardır her sene mükemmel çiçeklenirlerdi.

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2011, 21:23   #696
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili Kiraz, keyifle gezindim yine bahçende. Renk cümbüşü başlamış sende.
Ne çok yapılacak iş var değil mi? Allah yardımcımız olsun. Hele güzel Tarçın'la işin iş senin.
Sen işleri ona bırak bence, hepsini toptan halleder.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2011, 21:30   #697
Ağaç Dostu

Yılmaz Yalçın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2009
Sevgili Kiraz,
Bahçende bahar esintilerini doyasıya hissettim..Ne güzel olmuş bahçen maşallah.Bu arada sellukadan bir haber var mı?

Yılmaz Yalçın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2011, 21:35   #698
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Sevgili SDurul, şakayığım ağaç şakayık. Bir ara "En sevdiğim bitki" yazıları oluyordu, orada şakayık sevgimden bahsetmiştim.

Haseki küpesini ise başka bir saksıya ekmiştim, Tarçın saksıyı devire devire içindekileri dökmüştü. Sanırım o saksının dökülen toprağından tohum gelmiş. Saksıda da çok güzel gelişiyor ve sürekli yeşil yapraklı olması, güzel yaprak formu, soğuğa dayanması açısından bu kökü saksıda tutacağım. Uzun zamanda çimleniyorlar, önceki sene pes etmemiştim, bir kaç kök olmuştu, alt bahçede geçen sene pek açmadı ama bu sene gövdeleri çok daha kalın, ben de nasıl açacak diye merak ediyorum.

Sevgili Zenfree, bendeki pembe çiçekli olan, İstanbul'un eski çiçeklerindenmiş. Özellikle Yıldız Parkı'nın bu konuda daha özen göstermesini beklerdim. Bahçen olsun, söz, şakayığın benden

Güler Hanım, iş çok ama bu sene eskisi gibi zamanım yok Bahar kokusu gelince, iş yeri gibi kapalı alanlarda kalamıyorumi aklım dışarıda oluyor, evde olsam bahçede ne çok iş yapardım diyorum. Tarçın konusunda çok haklısınız, çok becerikli, anında hallediyor. En son oyunu, koca su hortumu makarasını bahçenin ortasına çekiyor, sulama yapacağım zaman hortumun ortasından su fışkırırsa hiç şaşırmayacağım

Sevgili Yılmaz, teşekkür ederim, sellukadan haber yok, beklemedeyim ama ümidim var.

Eski 16-04-2011, 22:30   #699
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sevgili Kiraz, bahçelerle birlikte bizim de yüzümüz güldü, güzel bahçelerin doyumsuz fotoğraflarını izlemek büyük keyif.
Bahçe harekete geçmiş, Mutlu beyden aldığınız sarı nergis çok güzel, tabii diğerleri de.

Geçen yaz çiçekleri ile hepimizi mutlu eden sellukanızdan ne haber, bu yaz da aynı güzelliği görebilecek miyiz?

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2011, 22:39   #700
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Bahar böyle işte Adalet Hanım, her patlamak üzere olan yaprak, mutluluk veriyor.

Sellukada henüz hareket yok, bekliyorum.

Eski 17-04-2011, 15:20   #701
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Sevgili kiraz bahçeniz şenlenmeye başlamışlaleler, nergiz harika şakayık çiçegi görüntüsü bambaşka güzel elinize saglık muhteşem...

Periş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2011, 16:32   #702
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Teşekkürler Sn. Burak Alkan.

Her sene başıma geliyor ama alışamadım hâlâ; bu mevsimde doğadaki değişim inanılmaz, kuru bir dal, ertesi gün yaprak doluyor, tomurcuklar çok hızla gelişiyor, çiçek sapları çok hızlı uzuyor. Yeni bir bitkide bunları gözlemlemek çok güzel ama çok bildik bir bitkideki gelişim bile heyecan verici. İşte bu günlerde, her fırsatta bu filmi seyretmek istiyorum.

Eski 17-04-2011, 21:38   #703
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Selluka deyince sevgili Kiraz, İstanbul toplantısında verdiğin üç çelik de yeşerrmişti. Ancak sırayla çürüdüler, bu yıl da selluka kısmet olmadı.

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2011, 22:57   #704
Ağaç Dostu

Yılmaz Yalçın's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez Mesajı Göster
Selluka deyince sevgili Kiraz, İstanbul toplantısında verdiğin üç çelik de yeşerrmişti. Ancak sırayla çürüdüler, bu yıl da selluka kısmet olmadı.
Benim aldığım çelikler de ne güzel yeşermişti ama sırayla çürüdüler.1 yıllık sellukam da kışın sonuna doğru çürüdü tamamen..Demekki bu bitkinin özelliği bazı şartlar oluşunca kolayca çürüyebiliyor.

Eski 18-04-2011, 08:06   #705
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Benim bir kaç arkadaşıma tutturduğum çeliklerin çoğu sağlam. Belki de çok su çürütüyor, ben neredeyse ayda bir suluyorum ama pet şişe içinde yarı korunaklı durumda. Geçen gün aklıma sulamak geldiğinde eyvah kurumuşlardır dedim ama sağlam buldum. Çeliklerimden artan olursa
aklımdasınız.

Eski 18-04-2011, 14:21   #706
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Çeşit çeşit renk renk laleler renk cümbüşü yaratmış.
Katmerli nergisi de sizin sayenizde tanımış oldum, teşekkürler.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2011, 16:13   #707
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-02-2011
bende begendim bahcenizi tebrikler

eneser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2011, 16:14   #708
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Sevgili Gilan teşekkür ederim. Rip van winkle'ı ben de sevdim, gösterişli ve çiçeği daha uzun ömürlü.

Güzel bahçene ne zaman fotoğraf ekliyorsun?

Eski 18-04-2011, 17:05   #709
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Bir aksilik olmazsa bu akşam.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2011, 10:21   #710
Ağaç Dostu

trida's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2009
Galeri: 10
Sn. Kiraz, iade i ziyarete geldim

Büyük emekler sonucu ulaşılmış güzel bir bahçeye sahipsiniz. Darısı başıma. Ama o kadar uzun bir yol varki önümüzde, nerden nasıl başlayacağımızı bir türlü bilemiyorum.
Öncelikle uzun duvarı kapatma çalışmalarına başlamayılım sanırım. Sizin bahçenizde de yer alan acem halısını düşünüyrum. Bakımı kolay ve arsız yayılıcı bir bitki diye düşünüyorum ve duvarın üstündeki kısma ekildiğinde kapanmasına yardımcı olur düşüncesindeyim.
Müsait olduğunuzda bahçemizin fotoğraflarına bakıp fikir paylaşabilirseniz çok sevinirim.
Mayıs ayı başından itibaren neler dikip neler yapabilirm acaba, her türlü fikrinize, motivasyonunuza çok ihtiyacım var gerçekten.

Şimdiden teşekkürler.

trida Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2011, 11:10   #711
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Sn. Trida, daha çok emek istiyor ama gücüm yettiği kadar

Bahçenizi daha önce gezmiştim, o kadar güzel manzaralı bahçede hiç bir şey yapmayın, sadece bir koltukta uzanın Şaka bir yana tekrar gezip, denediğim bitkiler hakkında görüşlerimi yazacağım.

Acemhalısı, tüm gün güneş alan yerlerde açınca muhteşem. Çiçekler geçince ve biraz susuz kalınca güzel görüntü gidiyor ama sizin orada susuz kalmayacağı için çiçeksiz de güzel bir tonda yeşil kalacağını sanıyorum.

Acem halısı sarkar ama sarktığı mesafe çok uzunsa belki sorun olabilir, arada budanmak istiyor, o zaman duvar boş kalabilir.

Eski 25-04-2011, 01:09   #712
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Sevgili Kiraz, nergisler, laleler ve menekşeler harika, üstüne birde tarçın bu bahçenin tadına doyulmaz
sağlıkla tadını çıkarın sevgiler.

Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2011, 08:02   #713
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Sevgili Satı Uğurtan teşekkür ederim, yakında görüşmek üzere.

Eski 01-05-2011, 19:04   #714
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-04-2011
bahçeniz çok güzel görünüyor, ellerinize sağlık. Çok emek verdiğiniz belli.

krgz1905 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2011, 00:39   #715
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-10-2007
Galeri: 3
Sevgili Kiraz; bahçenize bahar güzel gelmiş. Yeni sezonda başarılar ve salyangozsuz günler
diliyorum.. (Bu yıl sayılarında artış var mı? Bizimkiler erken mesaiye başladı ama etoburların eli kulağında, hangi taşı kaldırsam altında kümelenmiş beklemekteler.) Sevgiyle.

Yeşim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2011, 08:13   #716
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Sevgili Krgz1095 teşekkür ederim.

Sevgili Yeşim, teşekkürler. Dün güzel bir şey gördüm, salyangoz sayfasına da yazacaktım; Antalya yolcularından biri adanın dışına çıkmış, demek ki uyanıyorlar, adada da bir kaç tane küçük boş salyangoz kabuğu buldum

Bu sene soğanlılar salyangozlardan önce açtıkları için giriş çok renkliydi, ben de korkudan çoğu soğanı saksılara dikmiştim ama sonbaharda sebze adalarına defalarca attığım tohumların hepsi gitti (havuç, 5 kez ıspanak, maydanoz, dereotu, marul...) Şimdi adalarda bazı kolay tohumları çimlendiriyorum, onlar da zarar görmeye başlayınca, etrafına büyük pet şişelerden koyuyorum, çok işe yarıyor. Bazı sabahlar salyangozları elle topluyorum, torba bayağı doluyor, bu sene kararlıyım.

Geçen sene gönderdiğin gayret tohumları çimlenmişti, bir kaç tane de çiçek açmıştı, bu sene gürleşeceğini düşünüyordum. Benim hibrit koca kök de dahil bahara hiç biri kalmamış. Bir tane yere düşüp çimleneni de salyangoza kaptırdım

Eski 03-05-2011, 11:10   #717
Ağaç Dostu

Yılmaz Yalçın's Avatar

Sevgili Kiraz,
Buna da şansızlık denir.Salyangozlar hepimizin korkulu rüyası..Kıyamıyordum ama artık çileden çıkınca kek gibi olan zehirlerden aldım ve şimdi bahçemde bir tane bile salyangoz kalmadı.Benim sellukanın kökleri de çürümüş adeta erimiş ben de söküp attımSizinki ne almede var mı bir gelişme?Bu kış geçen yıldan sellukası olan arkadaşların çoğu sellukasını bizim gibi koruyamadı..Demekki sellukayı iç ortama almak ya da bahçede bırakmak sonucu değiştirmiyor.Her halukarda bilmediğimiz nedenlerle çürümeye yüz tutuyor ne kadar baksakta sonuç değişmiyor gerçi fazla da sulamamıştım.

Eski 03-05-2011, 11:20   #718
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Sevgili Yılmaz Yalçın, Salyangoz için bahsettiğiniz ilacı kullanmamak için direniyorum, köpekten dolayı da korkuyorum. Baharda bahçeye pekin ördeği bile salmayı düşünüyordum ama bakımına ayıracak vaktim olmadığı için şimdilik vazgeçtim

Sellukamdan haber yok maalesef ama ellemedim, duruyor.

İç ortamda öleceğini sanmıyorum yalnız kolay böcekleniyorlar. Biraz besin desteği, kükürt ve dengeli sulamayla geçen kışı içeride geçirmişti.

Eski 03-05-2011, 12:56   #719
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Sevgili Kiraz,
bahçenizi baştan sona gezdim,baya yol katetmişsiniz.bende daha yolun başındayım,
çiçekleriniz cok güzeller maşallah

hanndan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2011, 13:37   #720
Ağaçsever

Tunatuna's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2011
Sevgili Kiraz bahçenizin önceki halinden sonra şimdiki hali çok güzel sanki bir cennet bahçesi yaratmışsınız. En çok bankın olduğu kısmı beğendim, bankınızda çok güzeldi. Umarım yine o bölümün resimlerini eklersiniz. Ellerinize sağlık.

Tunatuna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024