agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni14669Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-11-2016, 08:50   #991
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi g.c. Mesajı Göster
İmrenerek takipyetim sevgili dongyul
Hep öyle

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-11-2016, 20:01   #992
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Bugün Galip'le seni konuştuk biraz. Senin kesinlikle bayağı büyük bir alana ihtiyacın var.

İlkbaharda bahçenin organik gübreleri benden, biraz faydamız olsun.

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-11-2016, 20:11   #993
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Bugün Galip'le seni konuştuk biraz. Senin kesinlikle bayağı büyük bir alana ihtiyacın var.

İlkbaharda bahçenin organik gübreleri benden, biraz faydamız olsun.

Sayın İsmail Kuzucu; çok teşekkür ederim çok mutlu oldum ^^ Bir gün sizlerle yüze yüze tanışmak çok isterim

Umarım bir gün benimde kocaman bir bahçem olacak inanıyorum

dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-11-2016, 20:43   #994
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-10-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dongyul Mesajı Göster
Sayın Aytekin045; çok teşekkür ederim güzel sözleriniz için...

Evet kitaplar okuyorum, Türk ve yabancılara ait bloglar takip ediyorum, uzak doğu bahçeciliği (Çok büyük bilgi birikimi var) ile yakından ilgileniyorum... ...

Ayrıca hem lisans hemde yüksek lisans döneminde bitki, bitki sistematiği, hastalıklar ve bir çok nice ders aldım o sayede de bilgim var... Bir kısım hocalarım çok iyi başarılı insanlardı haklarını yiyemem...

En önemli her yazılanın doğru olmadığını yapılanın deneme yanılma yöntemiyle öğrenilen her şeyin daha doğru kalıcı olduğuna inanıyorum... Gözlemlediklerim bu yönde...

Deneme yanılma yöntemi ile uzun sürede ama en iyi doğru bilgiyi öğrenebiliriz ancak çok zaman gerekir... ben genelde yapılmış olan ancak kendime uyarlamamla bir takım modifilerle tekrar dizayn ederek o konuları çalışırım...

Umarım açık olabilmişimdir ^^
Epey açıklayıcı oldu teşekkürler sevgili dongyul sizin okuduğunuz bölüm ne merak ettim

Aytekin045 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-11-2016, 20:57   #995
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Sayın Aytekin045;

Lisans; Biyoloji (4 yıl boyunca bitki, hayvan ve insan üzerine bir çok ders aldım...).

Yüksek Lisans; Moleküler Biyoloji (Tez konum; sistemik inflamasyon, nörodejeneratif hastalıklar yani Alzheimer, parkinson üzerine çalıştım...)

Şuan da doktoraya hazırlanıyorum....

Eski 10-11-2016, 22:24   #996
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Alıntı:
Sayın Aytekin045;

Lisans; Biyoloji (4 yıl boyunca bitki, hayvan ve insan üzerine bir çok ders aldım...).

Yüksek Lisans; Moleküler Biyoloji (Tez konum; sistemik inflamasyon, nörodejeneratif hastalıklar yani Alzheimer, parkinson üzerine çalıştım...)

Sevgili dongyul, yolun açık, kocaman da bir bahçen olsun inşallah!..

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2016, 06:33   #997
Ağaç Dostu

Jakin's Avatar

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Alıntı:
Sayın Aytekin045;

Sevgili dongyul sen bu çalışkanlıkla istediğin her hedefe ulaşırsın!..
Tebrik ediyor, bütün dileklerini gerçekleştireceğine inanıyorum.. Sansın bol olsun!..

Jakin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2016, 07:14   #998
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Sabah sabah bu sayfayı görmesem iyiydi. Küçülesim, maça tekrar çıkasım geldi, 'Kıskançlık Mode: ON'

Tebrik eder, senin gibilerin çoğalmasını ve ülkemizi işgal etmesini dilerim.

Eski 11-11-2016, 11:37   #999
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili dongyul, yolun açık, kocaman da bir bahçen olsun inşallah!..

Sevgili YeniGİne; güzel sözleriniz için teşekkür ederim ^^

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jakin Mesajı Göster
Sevgili dongyul sen bu çalışkanlıkla istediğin her hedefe ulaşırsın!..
Tebrik ediyor, bütün dileklerini gerçekleştireceğine inanıyorum.. Sansın bol olsun!..
Sayın Jakin; çok mutlu oldum çok teşekkür ederim...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Sabah sabah bu sayfayı görmesem iyiydi. Küçülesim, maça tekrar çıkasım geldi, 'Kıskançlık Mode: ON'

Tebrik eder, senin gibilerin çoğalmasını ve ülkemizi işgal etmesini dilerim.

Sayın TCM; çok teşekkür ederim ancak Türkiye şartlarında durum vahim benim gibilerin önünü çok güzel kapatmışlar halen iş bulamıyorum...

Yeni nesilden de hiç umutlu değilim okumuş ancak kocaman bir cahil topluluk yetiştiriyorlar içleri boş teneke gibi... Bu duruma o kadar çok üzülüyorum ki bilerek isteyerek ulusumuzu köreltiyorlar... Bu konuda çok dertliyim....

Eski 11-11-2016, 18:09   #1000
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-10-2016
Alıntı:
Sayın Aytekin045;

Maşallah ben öğretmen oldum ama kafamın bir köşesinde hep bu tarz hayvan bitki ile ilgili bölümler vardı nasip kısmet..Sevdiğiniz işlerle alakalı okumanız kendinizi geliştirmeniz çok güzel.Zaten işin püf noktası bu herkes sevdiği işi yaparsa hem kendine hem topluma yararlı olur.Umarım ileride ülkemize çok güzel şeyler kazandırırsınız..

Aytekin045 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2016, 22:00   #1001
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Aytekin045 Mesajı Göster
Maşallah ben öğretmen oldum ama kafamın bir köşesinde hep bu tarz hayvan bitki ile ilgili bölümler vardı nasip kısmet..Sevdiğiniz işlerle alakalı okumanız kendinizi geliştirmeniz çok güzel.Zaten işin püf noktası bu herkes sevdiği işi yaparsa hem kendine hem topluma yararlı olur.Umarım ileride ülkemize çok güzel şeyler kazandırırsınız..
Sayın Aytekin045; güzel sözleriniz için teşekkür ederim mutlu oldum umarım hepimizin hayatı güzel ve istediklerimiz olur ^^

Eski 12-11-2016, 07:14   #1002
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-08-2013
Selam dongyul. Bahçe tek kelimeyle muhteşem!

kerkenez'e yazdığım konuyu sizinle de paylaşmak istiyorum.

Düşünürseniz bana ulaşın lütfen.

dongyul beğendi.
anarius Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2016, 09:20   #1003
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Sayın Anarius, çok teşekkür ederim, özelden yazacağım ^^

Eski 13-11-2016, 21:07   #1004
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

İşlerin biri bitiyor biri başlıyor...

- Çin lahanaları; çok güzel sulu sulu yaprakları olduğu için sümüklü böcek ve tırtıllar rahat bırakmadı... Bu sene daha fazla zarar verdiler...

Name:  cinlahanası.jpg
Views: 587
Size:  52.0 KB

Name:  çinlahanası2.jpg
Views: 612
Size:  48.0 KB

- Geçen senelere ait Çin lahanalarım çok güzel yetişiyorlardı bu sene anlam veremediğim bir durum var tohumumu değiştirmiştim ancak göbek yapmıyorlar... Bir sıkıntı mevcut...

Name:  395476_2890526216670_1420909897_n.jpg
Views: 575
Size:  35.6 KB

Name:  1507659_10202259981275368_1214904888_n.jpg
Views: 601
Size:  60.6 KB

- İki gündür tüm enerjimi yoğun bir şekilde bağda ot temizliğine verdim...Yer açıyorum, açılan yerleri kazıyorum kuru baş yaptırmak için kırmızı, sarı ve beyaz soğan ve sarımsak ekmeği düşünüyorum, sizce erken mi?

Eski 13-11-2016, 22:23   #1005
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Alıntı:
[CENTER][B][COLOR="Red"]

- İki gündür tüm enerjimi yoğun bir şekilde bağda ot temizliğine verdim...Yer açıyorum, açılan yerleri kazıyorum kuru baş yaptırmak için kırmızı, sarı ve beyaz soğan ve sarımsak ekmeği düşünüyorum, sizce erken mi?

Soğan için tam olarak bilemem ama, sarımsak için bana kalırsa tam zamanı diyorum, yine de bu işlerle uğraşan arkadaşlar daha iyi bilir. Annemler soğan ve sarımsakları bu dönemde ekerlerdi. Kolay gelsin.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2016, 22:34   #1006
Ağaç Dostu

heyyamola's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2009
Galeri: 37
Ben sarımsakları Kasım sonu gibi dikiyorum. Böylelikle kış dönemi boyunca kök sistemlerini geliştirip, Şubat sonu gibi filizlenmeye başlıyorlar ve yeşil aksam gelişimleri daha sağlıklı oluyor.

Sizin iklim daha mutedil olduğundan, havaların iyice soğuduğu zaman aralığını gözetip dikerseniz, erken filizlenip sonrasında stres yaşamazlar. Benim tecrübem böyle..

heyyamola Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2016, 09:06   #1007
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Üç yıldır sarımsak ekiyorum, bir türlü 'yumruk gibi' sarımsaklarım olmadı. Keçi-tavuk-koyun gübreleri, fenni gübre, leonardit vs. kullanıldı olmadı, ilk sene sık ekmişim, aralarını açtım olmadı. Geçen sene iyice açtım uçak değil ama helikopter indirsen olacak, çapası gübresi derken yine olmadı. Sanırım geçirgen yumuşak toprak olmalı gelişmesi için. Bizimki de fena değil ama anlamadım, ben de ekmeyecem artık.

Eski 14-11-2016, 12:12   #1008
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Sh. TCM ;

Sarımsakların büyük olabilmesi için ilk şart diktiğiniz sarımsakların büyük olması gerekiyor. Gübreli yumuşak toprakta daha iyi gelişiyorlar. Arada çapalayıp toprağın hem hava almasını hem de gevşemesi sağlanıyor. Siz bir deneme daha yapın isterseniz.

YeniGine, TCM, dongyul ve 2 kişi beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2016, 12:33   #1009
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Soğan için tam olarak bilemem ama, sarımsak için bana kalırsa tam zamanı diyorum, yine de bu işlerle uğraşan arkadaşlar daha iyi bilir. Annemler soğan ve sarımsakları bu dönemde ekerlerdi. Kolay gelsin.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi heyyamola Mesajı Göster
Ben sarımsakları Kasım sonu gibi dikiyorum. Böylelikle kış dönemi boyunca kök sistemlerini geliştirip, Şubat sonu gibi filizlenmeye başlıyorlar ve yeşil aksam gelişimleri daha sağlıklı oluyor.

Sizin iklim daha mutedil olduğundan, havaların iyice soğuduğu zaman aralığını gözetip dikerseniz, erken filizlenip sonrasında stres yaşamazlar. Benim tecrübem böyle..
Sayın akçabardak ve heyyamola; çok teşekkür ederim, sarımsak için tam zamanıymış ancak soğan için biraz beklemem gerektiğini söylediler... Yağış çok alırsa soğan çürüyebiliyormuş..

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Üç yıldır sarımsak ekiyorum, bir türlü 'yumruk gibi' sarımsaklarım olmadı. Keçi-tavuk-koyun gübreleri, fenni gübre, leonardit vs. kullanıldı olmadı, ilk sene sık ekmişim, aralarını açtım olmadı. Geçen sene iyice açtım uçak değil ama helikopter indirsen olacak, çapası gübresi derken yine olmadı. Sanırım geçirgen yumuşak toprak olmalı gelişmesi için. Bizimki de fena değil ama anlamadım, ben de ekmeyecem artık.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Sh. TCM ;

Sarımsakların büyük olabilmesi için ilk şart diktiğiniz sarımsakların büyük olması gerekiyor. Gübreli yumuşak toprakta daha iyi gelişiyorlar. Arada çapalayıp toprağın hem hava almasını hem de gevşemesi sağlanıyor. Siz bir deneme daha yapın isterseniz.

Sayın TCM; geçen sene benimde sarımsaklarımın başları ufak kaldı bende sinir oldum ancak Sayın Muda'ın dediği gibi geçirgen ve büyük iri dişlerin ekilmesi gerekiyormuş ^^

Eski 14-11-2016, 14:35   #1010
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Geçen sene ektiğim sarımsakların iriliğini görmeniz lazımdı. Yok yok benden bu kadar.

Eski 15-11-2016, 09:11   #1011
Ağaç Dostu

Bu arada, Garden Pearl (orijinali Almanca Gartenperle) cinsi domates yetiştirdiniz mi hiç? Ben balkon korkuluğu saksısında yetiştirmiştim geçen yaz. Lezzet ve özellikle verim olarak beğeneceğinizden eminim.

dongyul ve Galip Kuzucu beğendi.
Eski 15-11-2016, 14:29   #1012
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi anarius Mesajı Göster
Bu arada, Garden Pearl (orijinali Almanca Gartenperle) cinsi domates yetiştirdiniz mi hiç? Ben balkon korkuluğu saksısında yetiştirmiştim geçen yaz. Lezzet ve özellikle verim olarak beğeneceğinizden eminim.
Sayın anarius; Garden Pearl cinsini yetiştirmedim ancak bunun benzerlerini yetiştirdim aslında cherry domatesi yerine bu yıl beaf, san marzano ve alakır etlisine yoğunlaşmak istiyorum....

Çok teşekkür ederim ^^

Eski 15-11-2016, 15:59   #1013
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 2
Alıntı:
Sayın akçabardak ve heyyamola; çok teşekkür ederim, sarımsak için tam zamanıymış ancak soğan için biraz beklemem gerektiğini söylediler... Yağış çok alırsa soğan çürüyebiliyormuş..

Sayın TCM; geçen sene benimde sarımsaklarımın başları ufak kaldı bende sinir oldum ancak Sayın Muda'ın dediği gibi geçirgen ve büyük iri dişlerin ekilmesi gerekiyormuş ^^

Fazla verimli, güçlü topraklarda sarımsaklar yeşil aksama ağırlık veriyor. Killi topraklarda ise özellikle yağmurların bittiği dönemden hasada kadar geçen sürede başlar taşlaşan toprakta gelişemiyor. Yağmur zamanında da havasız, ağır yapı olumsuz etkiliyor. Sarımsakta çapa da bir dert, kökler çok yüzlek.

Velhasıl, toprağın süzek yapıda olması, gübrelemenin az olması veya birkaç ay önceden uygulanmış olması, seçilen baş ve dişlerin uygun büyüklükte olması (ne çok iri, ne de küçük) başarıyı arttırıyor. Ben önümüzdeki hafta sarımsak dişlerini toprakla buluşturacağım. Toprak çok güçlü ve zengin olduğu için gübreleme yapmayacağım.

Taşlıbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2016, 16:20   #1014
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Taşlıbahçe Mesajı Göster
Fazla verimli, güçlü topraklarda sarımsaklar yeşil aksama ağırlık veriyor. Killi topraklarda ise özellikle yağmurların bittiği dönemden hasada kadar geçen sürede başlar taşlaşan toprakta gelişemiyor. Yağmur zamanında da havasız, ağır yapı olumsuz etkiliyor. Sarımsakta çapa da bir dert, kökler çok yüzlek.

Velhasıl, toprağın süzek yapıda olması, gübrelemenin az olması veya birkaç ay önceden uygulanmış olması, seçilen baş ve dişlerin uygun büyüklükte olması (ne çok iri, ne de küçük) başarıyı arttırıyor. Ben önümüzdeki hafta sarımsak dişlerini toprakla buluşturacağım. Toprak çok güçlü ve zengin olduğu için gübreleme yapmayacağım.

Sayın Taşlıbahçe; Çok teşekkür ederim çok güzel bilgiler bende yabancı sitelerden araştırdım okudum ve genelde sizin dediğiniz gibi bilgiler edindim ayrıca dayanamadım özelden mesaj yazarak irtibata geçtim ve şunu söyledi.... "sarımsak ekimi yaptıktan sonra üzerinden silindirle ve ya basılarak biraz derine sokulması gerektiğini yoksa yağmurlarla birlikte sarımsakların yüzeyde kalacağını ve yüzey kök sistemi oluşturacağını" söyledi...

Sizin dediğiniz gibi toprak hazırlığını çok önce yapılması gerektiği ve sarımsağın ihtiyaç duyduğu besin maddesinin toprağın alt katmanlarında bulunması gerektiğini ve bunun için besin materyallerini çok önceden ortamda bulunmasından da bahsetmiş...

Eski 15-11-2016, 16:32   #1015
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Brokoli ve Karnabaharlar

Büyük seradaki brokoliler kafa yapmaya tam gaz devam ediyorlar...

Name:  20161115_164727.jpg
Views: 544
Size:  79.4 KB

Name:  a.jpg
Views: 543
Size:  46.5 KB

Name:  20161115_164722.jpg
Views: 554
Size:  44.0 KB

Domates ektiğim kovalara öylesine ektiğim brokolilerde kafa oluşturdu...

Name:  20161115_164623.jpg
Views: 575
Size:  78.3 KB

Karnabaharlar görünmeye başladılar... İki çeşit karnabaharım var birincisi erkenci olan ikincisi geç ve posta posta ekmenin faydası geçen seneki gibi bir anda olmaması için bu şekilde ekim yaptım şuanlık iyi gidiyorlar...

Erkenci olanlar boyut olarak daha küçük oluyor ancak lezzetli geç olanlar daha büyük yapıda ve erkencilere göre kat kat daha fazla lezzetli oluyor... Ancak geç olanların handikapı kar yağdığında kırılıyor ve zarar görüyorlar... O yüzden geç çeşitleri iki gruba ayırdım bir kısmını büyük seraya diktim bir kısmını dışarı diktim, seradakiler kardan zarar görmeyecekler ^^

Erkenci çeşitler;

Name:  karnaba.jpg
Views: 485
Size:  75.1 KB

Eski 18-11-2016, 20:31   #1016
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Kışlık Ürünlerde Hasat ve Ekim işlemleri...

- Yoğun bir şekilde bağda çalışmalara devam ediyorum... Bugün bakla, araka (Bezelye), sarımsak ve soğan (beyaz, sarı, kırmızı) yerlerine ekildi... Mesele ekmek değil bu havalarda her yer nemli ve ıslak olduğu için bol bol her yer otlanıyor. Otu temizlemek kazmak en zor iş

150 ocak kadar bakla, 250-300 ocak araka (Bezelye) ekildi...

- Bağdaki ürünler de hasat edilmeye başlandı..

Trup

Name:  PicsArt_1479500449547.jpg
Views: 443
Size:  87.1 KB

Roka

Name:  PicsArt_1479500412683.jpg
Views: 443
Size:  88.4 KB

Düzenleyen dongyul : 18-11-2016 saat 21:41
Eski 19-11-2016, 02:17   #1017
Ağaç Dostu

Galip Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2015
Maşallahınız var sayın:dongyul. Bütün sayfanızı baştan dolaştım. Domatesler, marullar, biberler salatalar... hepsi birbirinden harika

Bu arada 10.000. beğeni benden

Galip Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2016, 11:26   #1018
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Galip Kuzucu Mesajı Göster
Maşallahınız var sayın:dongyul. Bütün sayfanızı baştan dolaştım. Domatesler, marullar, biberler salatalar... hepsi birbirinden harika

Bu arada 10.000. beğeni benden

Galip sayfamda seni gördüğüme mutlu oldum, sabah uyandığımda ilk işim agaclar.net'e bakmaktır beğeni sayısını 238 görünce şok oldum ^^

Çok teşekkür ederim

Eski 19-11-2016, 12:44   #1019
Ağaç Dostu

Alıntı:

Kestane Kebab

- Kestaneler olmaya başladı, ormanda pıtır pıtır diplerine düşüyorlar... Toplaması yorucu ancak eğlenceli sabahın ilk saatlerinde ormana gidip toplamak çok önemli yoksa el elde baş başta ormandan geri dönersiniz

- Bu sene erken davranıp ilk seferde 50 küsür kilo topladık...

- Kestane toplanması zor olsa da topladıktan sonra kendi çapında derdi var... En önemli husus kestanenin kurtlanmasını engellemek...

- Kestaneler toplandıktan sonra büyük küçük, kurtlu kurtsuz ayrımı yapılır sonra su dolu kovalarda bekletilir kurtlu içleri kötü olanlar suyun yüzeyinde kalır ve bu sayede kötüleri ayırmış olursunuz...

- Elde edilen temiz kestanelerin irileri satılabilirse satılır, buzluğa atılır saklanır, ilk sırada ufakların tüketimi yapılır...

- Kestane kebabımız eminim kokusunu hissettiniz ^^

Dipnot: Kestane ormanına gidip de kestane orman altı toprağından almadan gelmek olmaz... simsiyah miss kokulu orman altı toprağı ^^
Merhaba dongyul. Kestaneleri hangi ormandan topluyorsunuz?

dongyul beğendi.
Eski 19-11-2016, 13:49   #1020
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi anarius Mesajı Göster
Merhaba dongyul. Kestaneleri hangi ormandan topluyorsunuz?
Kartepe (Eski ismi kel tepe....) bu dağ yamacındaki tüm bölgede kestane ormanları mevcut...

Yuvacık, Serindere'in üst taraflarından topluyoruz...

Etiketler
birnefestoprak, tcm, telato

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024