agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni15488Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-03-2015, 23:42   #151
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
3. kare de sanki semizotu çiçeği gibi sevgili aleydi.
Çok tatlılar Sevgili YeniGine . Bıcır bıcırlar Öyleyse kolay yetişen bir türdür .Şimdi olsaydı mutlaka hepsinin çeliklerinden toplardım . Nerden bulsak ki ,ben bir araştırıyım

YeniGine beğendi.
aleydi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2015, 07:24   #152
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
7 Yıl önce gittiğimiz otelin bahçesinde ki fotoğraflar .Otel sahibi sanırım benim gibi çiçekleri çok seviyordu . Çiçek aşkım çocukluğumdan beri var . Daha çok çekmiştim fotoğraf diğer harddiskte kaldı sanırım . Çiçeklerin isimlerini bilen varsa yazabilir

Eklenti 539055

Eklenti 539056

Eklenti 539057

Eklenti 539058
sevgili aleydi son karedekiler begonvil, olduğu yerde böyle rengarenk oluyor.sevgiler.

YeniGine ve aleydi beğendi.
münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2015, 11:32   #153
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Sevgili Münevver 48 ,7 yıl önceyi hatırlamak baya zor oluyor Bahçemde olmayınca o zamanlar , sadece güzelliklerine bakıp ,fotoğraflarını çekmişim . Tahmin etmiş ancak emin olamamıştım , teşekkür ederim .

YeniGine ve münevver48 beğendi.
Eski 03-03-2015, 11:44   #154
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
3. kare de sanki semizotu çiçeği gibi sevgili aleydi.

Sevgili YeniGine ben bu semizotu migros **** koçtaşta gördüğümü hatırladım .Ama yaprak yapıları farklıydı .Birde tek olduklarında öyle güzel durmuyorlardı . O yüzden dikkatimi çekip almamışım . Eğer varsa gidip alacam

Yalnız nereye ekecem .Bahçe için biraz çözüm bulmam lazım . Her yer çim ve ben çiçekleri saksıya ekiyordum . Kaya bahçesi **** köprü düşünüyorum . Köprü için biraz çekiniyorum. Düzgün bişey olur mu ,suyu temiz tutabilir miyim . Kurbağalar istila eder mi bahçeyi diye .Eşim (şelale yapalım ,onun bitimine köprü yapalım ) der .Bakalım neye karar verip yapacağız ,son anda Bende merak ediyorum .

Eski 03-03-2015, 12:20   #155
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

sevgili aleydi,bahçeniz için böyle güzel planlarınız varsa, ben size kaya bahçelerine uygun dona dayanıklı taşkıran çiçeğini önersen acaba çok mu bilmişlik yapıyorum.çok özür dileyerek semiz otu çiçeğini de saksıda yetiştirebilirsiniz.soğuğa hiç gelemiyor.balkonumda vardı mevta oldu.bende bahçeme kaya bahçesi düşünüyorum. ve taşkıran çiçeğinden ekmek istiyorum fakat bit süreliğine bahçe düzenlememe ara vermek zorunda kaldık biliyorsunuz bu işlerin maliyeti fazla oluyor.hem çok yıllık bir bitki zengarden de vardı şimdi bilmiyorum.sevgiler.

YeniGine, aleydi ve telato beğendi.
Eski 03-03-2015, 14:24   #156
Ağaçsever

Sabihas's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2014
Sevgili Aleydi merhaba, hayırlı olsun, güle güle oturun. Karabayır, Eskişehir'de bahçe yapmaya en uygun bölge, eskiden bağlık alan daha çoktu. Yolunuzun üzerindeki orman fidanlığı Türkiye'de 3. büyük fidanlık ve fidanlar çok ucuz. Clematis; yurtdışında kışları çok soğuk geçen pek çok yerde gördüm, ama bizim şehrimizde yetiştirdiler mi onu bilmiyorum. Karabayırda olduğunuz için deneyin derim. Benim Eskişehir'de donlara dayanıklılığını denediğim yer örtücü aubrieta (obrezya) var. Birde duvar kenerına önereceğim, dona dayanıklı, kışında yapraklarını korudu, Cerastium var.(fare kulağı veya yaz karıda diyorlar)
Sardunya seviyorsanız, Batıkent'teki seraya yeni yıldız sardunyalar geldi, öneririm.
Kolay gelsin, gönlünüzdeki renklerle bahçenizdeki renkler buluşsun diyorum..

aleydi beğendi.
Sabihas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2015, 16:35   #157
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 Mesajı Göster
sevgili aleydi,bahçeniz için böyle güzel planlarınız varsa, ben size kaya bahçelerine uygun dona dayanıklı taşkıran çiçeğini önersen acaba çok mu bilmişlik yapıyorum.çok özür dileyerek semiz otu çiçeğini de saksıda yetiştirebilirsiniz.soğuğa hiç gelemiyor.balkonumda vardı mevta oldu.bende bahçeme kaya bahçesi düşünüyorum. ve taşkıran çiçeğinden ekmek istiyorum fakat bit süreliğine bahçe düzenlememe ara vermek zorunda kaldık biliyorsunuz bu işlerin maliyeti fazla oluyor.hem çok yıllık bir bitki zengarden de vardı şimdi bilmiyorum.sevgiler.

Estağfurullah sevgili Münevver48 ,o nasıl söz . Sakın özür dilemeyin lütfen ,üzülürüm . Artık sizi arkadaşım gibi görüyorum . Siz de kabul ederseniz .Ben çok mutlu oluyorum sizlerden gelen önerilerden .Bazen yazdıklarımı eşime de okuyorum . Yalnış anlaşılır mı yazdığım diye ,benimde çekinerek yazdığım oluyor .Burada bir arkadaşıma yazdığım mesajı (ben yanlış ifade etmişim ) Farklı anladı , çok üzüldüm . İnsanları kırmak en istemediğim şey .Yazı diliyle konuşma dili çok farklı olabiliyor . Konuşmada mimikler var . Gerçi ikonlar var ama onlarda.yetersiz kalabiliyor .Sizde lütfen samimiyetime inanın .

Sayenizde cletamis aramaya başladım . Çiçekleri çok seviyorum fakat çiçek yetiştirmeye yeni başladım . Fırsat buldukça okumaya öğrenmeye çalışıyorum. Sizin söylediğiniz ( taşkıranıda ) bilmiyorum .Çok güzelmiş .Soğuğa dayanıklı olması süper . Artık soğuğa dayanıklı türlere ihtiyacım var .

O zaman semiz otundan hemen vazgeçiyorum.Saksıda yetiştirip eve almakta iyi olmuyor . Bu yıl saksıları içeriye aldım sinek oldu .Bodrumun penceresi yok . Evi biraz daha öne yapsaydım keşke diyorum.O zaman arka tarafa bir sera yapıp ,kışın bitkileri orada koruya bilirdim belki .Dediğiniz gibi her şey maliyet.Geçen yıl saksı ve çiçeklere bin lira harcamışım . Bu yıl üç beş tane çiçek var ortada . Onlar için kullanmadığım odayı ısıttım vs. Astarı yüzünü geçiyor aslında .O yüzden soğuklara dayanıklı türleri bulup onlardan alacağım .Eşimde bu senin hobin ,öyle bak diyor .Sağ olsun destek oluyor .teşekkür ederim ,önerilere her zaman açığım , sevgiler

Eski 03-03-2015, 17:26   #158
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sabihas Mesajı Göster
Sevgili Aleydi merhaba, hayırlı olsun, güle güle oturun. Karabayır, Eskişehir'de bahçe yapmaya en uygun bölge, eskiden bağlık alan daha çoktu. Yolunuzun üzerindeki orman fidanlığı Türkiye'de 3. büyük fidanlık ve fidanlar çok ucuz. Clematis; yurtdışında kışları çok soğuk geçen pek çok yerde gördüm, ama bizim şehrimizde yetiştirdiler mi onu bilmiyorum. Karabayırda olduğunuz için deneyin derim. Benim Eskişehir'de donlara dayanıklılığını denediğim yer örtücü aubrieta (obrezya) var. Birde duvar kenerına önereceğim, dona dayanıklı, kışında yapraklarını korudu, Cerastium var.(fare kulağı veya yaz karıda diyorlar)
Sardunya seviyorsanız, Batıkent'teki seraya yeni yıldız sardunyalar geldi, öneririm.
Kolay gelsin, gönlünüzdeki renklerle bahçenizdeki renkler buluşsun diyorum..
Hoşgeldiniz bahçeme hemşerim Çok mutlu oldum iyi dilekleriniz için,teşekkür ederim .Sevgili Güler hanım bahçe sayfalarında bahsetmişlerdi , dere yataklarından kaya bahçesi için , taş topladıklarından . Pazar günü hava çok güzeldi biliyorsunuz . Eşimle fidanlığa doğru ,taş bakalım diye çıktık . Oradan seraya uğradık . Pazar günü kapalıymış hafta içi gelin dediler . Siz batıkentte mi oturuyorsunuz . Ben genelde bitkilerimi Atatürk Bulvarında ,Osmangazinin karşısında Hasan 'dan alıyorum . Gide gele tanıdılar , çok indirim yapıyorlar .Batıkente , bahçe çimlendirmesini Mikail bey yapmıştı , Ara sıra ona da gidiyorum .Çalışanlar da var ona da giderim En sevdiğim şeylerden biri zaten sera gezmek

Aubrietayı tohumdan mı yetiştirdiniz ,çok seviyorum . Artık Eskişehir'in soğuğuna dayanacak bitkiler yetiştirmek istiyorum .Cerastiumada bakıyım .

Batıkentte hangi seraya geldi yıldız sardunyalar .Yıldız sardunya hakkında bir konuşmayı okumuştum . Arkadaşların bahçe sayfasında . Çelikle çok kolay çoğaltamadıklarını ve biraz nazik bir bitki olduğunu . Öyle midir bakmayı becerebilirmiyim .

Siz de bahçeli bir evde yaşıyorsunuz sanırım . Bahçe sayfanız var mı .Bende ziyaret etmek isterim . Eminim çok güzel bitkileriniz vardır . Görüşmek üzere sevgiler .

Eski 03-03-2015, 20:48   #159
Ağaçsever

Sabihas's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2014
Hemşerim Aleydi, ne yazık ki henüz bahçeli evde yaşamıyorum. Eskişehir'de de sürekli oturmuyorum. Halen göçebelik devam ediyor, birkaç ay daha İstanbul-Eskişehir yollarındayım. Eşim emekliliğe geçiş süresini biraz uzatıyor. Sonrasında kış ayları şehirde-Batıkent, yaz aylarınıda köyde geçirmeyi planlıyoruz. Bahçe özlemini köyde yakınlarımın bahçesinde gidermiş oluyorum. Oralarda farklı bitkiler denemiş oluyorum, kendi bahçeme hazırlık-staj oluyor.
Doğma büyüme Eskişehir'liyim, ama 35 yıldır farklı yerlerde yaşadım. O nedenle seracıları bilmiyorum. Batıkent'te Yıldız sera var, Eyüp Sultan Camiisinin karşısında. Derme çatma bir sera, uygun çiçekler bulabilirsiniz. Benim ilk yıldız sardunyam ithal, Şeyma çiçekçilikten Samet kardeşten almıştım. Bakmam sorun olmadı, çokta güzel açtılar, dostlar için çoğaltmaya kalkınca iki dalına yazık oldu. Bu seradakiler Antalya'dan gelmiş farklı tür, kırmızı ve pembesi var.
Kaya bahçesi için taş; Ankara yoluna çıkın, Kanlıpınarı geçtikten sonra arzilerde pek çok taş bulursunuz, krem renkli sert taşlardır. Zaten biraz yukarıda taş ocağıda vardır. Kolay gelsin..

Sabihas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2015, 22:35   #160
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sabihas Mesajı Göster
Hemşerim Aleydi, ne yazık ki henüz bahçeli evde yaşamıyorum. Eskişehir'de de sürekli oturmuyorum. Halen göçebelik devam ediyor, birkaç ay daha İstanbul-Eskişehir yollarındayım. Eşim emekliliğe geçiş süresini biraz uzatıyor. Sonrasında kış ayları şehirde-Batıkent, yaz aylarınıda köyde geçirmeyi planlıyoruz. Bahçe özlemini köyde yakınlarımın bahçesinde gidermiş oluyorum. Oralarda farklı bitkiler denemiş oluyorum, kendi bahçeme hazırlık-staj oluyor.
Doğma büyüme Eskişehir'liyim, ama 35 yıldır farklı yerlerde yaşadım. O nedenle seracıları bilmiyorum. Batıkent'te Yıldız sera var, Eyüp Sultan Camiisinin karşısında. Derme çatma bir sera, uygun çiçekler bulabilirsiniz. Benim ilk yıldız sardunyam ithal, Şeyma çiçekçilikten Samet kardeşten almıştım. Bakmam sorun olmadı, çokta güzel açtılar, dostlar için çoğaltmaya kalkınca iki dalına yazık oldu. Bu seradakiler Antalya'dan gelmiş farklı tür, kırmızı ve pembesi var.
Kaya bahçesi için taş; Ankara yoluna çıkın, Kanlıpınarı geçtikten sonra arzilerde pek çok taş bulursunuz, krem renkli sert taşlardır. Zaten biraz yukarıda taş ocağıda vardır. Kolay gelsin..
Sevgili Sabihas eminim ki siz gittiğiniz her yeri bilgi ve birikimlerinizle cennete çeviriyorsunuzdur. Her şey gönlünüze göre olsun .Benim için çok faydalı oldu verdiğiniz bilgiler .Hafta sonu inşallah bir şey çıkmaz ,gidip bakarım . Şimdiden heyecanlandım .Çok teşekkür ederim . Sevgiler ..

YeniGine ve münevver48 beğendi.
Eski 04-03-2015, 08:12   #161
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Alıntı:
Estağfurullah sevgili Münevver48 ,o nasıl söz . Sakın özür dilemeyin lütfen ,üzülürüm . Artık sizi arkadaşım gibi görüyorum . Siz de kabul ederseniz .Ben çok mutlu oluyorum sizlerden gelen önerilerden .Bazen yazdıklarımı eşime de okuyorum . Yalnış anlaşılır mı yazdığım diye ,benimde çekinerek yazdığım oluyor .Burada bir arkadaşıma yazdığım mesajı (ben yanlış ifade etmişim ) Farklı anladı , çok üzüldüm . İnsanları kırmak en istemediğim şey .Yazı diliyle konuşma dili çok farklı olabiliyor . Konuşmada mimikler var . Gerçi ikonlar var ama onlarda.yetersiz kalabiliyor .Sizde lütfen samimiyetime inanın .

Sayenizde cletamis aramaya başladım . Çiçekleri çok seviyorum fakat çiçek yetiştirmeye yeni başladım . Fırsat buldukça okumaya öğrenmeye çalışıyorum. Sizin söylediğiniz ( taşkıranıda ) bilmiyorum .Çok güzelmiş .Soğuğa dayanıklı olması süper . Artık soğuğa dayanıklı türlere ihtiyacım var .

O zaman semiz otundan hemen vazgeçiyorum.Saksıda yetiştirip eve almakta iyi olmuyor . Bu yıl saksıları içeriye aldım sinek oldu .Bodrumun penceresi yok . Evi biraz daha öne yapsaydım keşke diyorum.O zaman arka tarafa bir sera yapıp ,kışın bitkileri orada koruya bilirdim belki .Dediğiniz gibi her şey maliyet.Geçen yıl saksı ve çiçeklere bin lira harcamışım . Bu yıl üç beş tane çiçek var ortada . Onlar için kullanmadığım odayı ısıttım vs. Astarı yüzünü geçiyor aslında .O yüzden soğuklara dayanıklı türleri bulup onlardan alacağım .Eşimde bu senin hobin ,öyle bak diyor .Sağ olsun destek oluyor .teşekkür ederim ,önerilere her zaman açığım , sevgiler

sevgili aleydi,samimi sözleriniz için teşekkür ederim.ben de sizi arkadaş gördüğüm için fikirlerimi paylaştım. dediğim gibi kaya bahçelerini bende çok istedim. kuraklığa da dona da dayanıklı bitkileri özellikle çalı türü ve sukulent türlerini yetiştirmeyi düşündüm. taş olarak ta bir gün orman gezintisi sırasında lav taşı gibi görüntüsü olan bizim buralarda delik taş diyoruz onlardan görmüştüm.doğal saksı gibi eşiminde hoşuna gitti. fakat araya başka işlerimiz girince ertelemek zorunda kaldı .yakın olsaydık sizin bahçenizden başlardık yapmaya bak benim bu şartlara uygun çalı listemin bir kaçı belki size de fikir olur. filbahri, abelia,gravilla, oya ağacı,bahar dalı,vangela, eskalanya,havlu püskülü bunlar bahçe düzenlemem yapıldığında dikilmek için araştırıp seçildi. birde küçük bir süs havuzu istiyorum. içinin çiçeklerini de ufak dan hazırlamaya başladım.su sümbülü, japon şemsiyesi, mercan birde nilüfer aldım mı tamam.kurbağa kaplumbağa zaten onlar benim kadim dostlarım, eee! geriye bir balık kalıyor onuda alırız. işte bunları yapabilsek saksı derdinden kurtulmuş oluruz. şu an benim 100 ün üzerinde saksım var değişecek.ve en kötüsü her gün saksıların sayısı artıyor. eşim de bana kızıyor saksı çiçeği yapma çok zahmetli oluyor. bahçeye dikilecek çiçek yetiştir diye, ama benim hiç umurumda değil Allahdan eşimde doğayı yeşili çiçeği seven bir insan da beni kıramıyor.bizi anlayan eşlerimiz olduğundan bazen abartıyoruz gibi geliyor bana sevgilerimle

Eski 04-03-2015, 11:06   #162
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:

sevgili aleydi,samimi sözleriniz için teşekkür ederim.ben de sizi arkadaş gördüğüm için fikirlerimi paylaştım. dediğim gibi kaya bahçelerini bende çok istedim. kuraklığa da dona da dayanıklı bitkileri özellikle çalı türü ve sukulent türlerini yetiştirmeyi düşündüm. taş olarak ta bir gün orman gezintisi sırasında lav taşı gibi görüntüsü olan bizim buralarda delik taş diyoruz onlardan görmüştüm.doğal saksı gibi eşiminde hoşuna gitti. fakat araya başka işlerimiz girince ertelemek zorunda kaldı .yakın olsaydık sizin bahçenizden başlardık yapmaya bak benim bu şartlara uygun çalı listemin bir kaçı belki size de fikir olur. filbahri, abelia,gravilla, oya ağacı,bahar dalı,vangela, eskalanya,havlu püskülü bunlar bahçe düzenlemem yapıldığında dikilmek için araştırıp seçildi. birde küçük bir süs havuzu istiyorum. içinin çiçeklerini de ufak dan hazırlamaya başladım.su sümbülü, japon şemsiyesi, mercan birde nilüfer aldım mı tamam.kurbağa kaplumbağa zaten onlar benim kadim dostlarım, eee! geriye bir balık kalıyor onuda alırız. işte bunları yapabilsek saksı derdinden kurtulmuş oluruz. şu an benim 100 ün üzerinde saksım var değişecek.ve en kötüsü her gün saksıların sayısı artıyor. eşim de bana kızıyor saksı çiçeği yapma çok zahmetli oluyor. bahçeye dikilecek çiçek yetiştir diye, ama benim hiç umurumda değil Allahdan eşimde doğayı yeşili çiçeği seven bir insan da beni kıramıyor.bizi anlayan eşlerimiz olduğundan bazen abartıyoruz gibi geliyor bana sevgilerimle
Aslında desteğin olmasa cesaretim kırılacak sevgili Münevver48 .Güzel olur mu altından kalkabilir miyim diye ,endişe ediyorum bazen .Bana önerilerde bulunacak arkadaşlarım var . Fotoğraflarım yardım isterim diye rahatlatıyorum kendimi .
Haklısın keşke 1_2 saatlik mesafelerde olsak .Birbirimize yardıma gider gelirdik . Gönüller bir olsun . Ben her zaman beklerim .
Su sümbüllerini gördüm . Çok güzeller . Yetiştirmesi de zor bir tür galiba .Çok farklı türlerle yıllardır uğraşıyorsunuz. Ben çoğunu yeni öğrendim .Bu çalı listesi iyi oldu .Seraya gittiğimde sorarım . Umarım her şey gönlünce olur arkadaşım . sevgiler ..

Eski 05-03-2015, 12:58   #163
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Bu güzellikler yeniden açtılar . Hemde eskisinden daha çoşkulu , çiçekleri daha büyük . Yaprakdan çoğalttığım menekşelerde tomurcuklandı . Açtıklarında onlarıda yayınlarım

Name:  10384121_10153117099833415_8047396989121915408_n.jpg
Views: 1219
Size:  29.1 KB

Name:  10920930_10153117100148415_3137028591640519155_n.jpg
Views: 830
Size:  38.0 KB

Name:  10928848_10153026905058415_8295311965144724477_n.jpg
Views: 904
Size:  70.3 KB

Name:  10505435_10153117099728415_6130709452888952091_n.jpg
Views: 755
Size:  33.1 KB

Eski 06-03-2015, 20:54   #164
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Lavanta aldım bugün çok güzel kokuyor . Banio'dan 11.90 .Soğuklara dayanıklı mıdır bilemedim .Geçen yıl Bursa,'ya bauhause gitmiştim katalogta görüp lavanta almaya . Hiç kalmamıştı .

Name:  10995334_10153125141933415_3239268647396329631_n.jpg
Views: 701
Size:  76.9 KB

Name:  11034281_10153125141663415_4811172757275103512_n.jpg
Views: 753
Size:  51.9 KB

Eski 10-03-2015, 08:48   #165
Ağaç Dostu

Yagmur143's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Sevgili aleydi menekşeleriniz ve lavantanız çok güzel. Güle güle büyütün...
Sanırım mesaj kutunuz dolmuş, özel mesaj göndermiştim hata veriyor.
sevgiler...

münevver48, aleydi ve samur beğendi.
Yagmur143 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2015, 21:58   #166
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yagmur143 Mesajı Göster
Sevgili aleydi menekşeleriniz ve lavantanız çok güzel. Güle güle büyütün...
Sanırım mesaj kutunuz dolmuş, özel mesaj göndermiştim hata veriyor.
sevgiler...
Teşekkür ederim , menekşelerin durumu baya iyi . Lavanta ilk defa deniyeceğim bir bitki ,umarım çiçeklendiğini görürüm .Sevgili Yağmur143 kargomu aldım ve bu güzellikleri ,hiç vakit kaybetmeden toprakla buluşturdum . Hatta öyle acele ettim ki , yeni saksı hazırlamayı bile beklemeden ,tutmuş menekşeleri söktüm . Benim için çok değerliler ,umarım yaşatmayı başarabilirim . Tekrar çok teşekkür ederim sevgiler .

Name:  11070774_10153141104208415_3078040050545755132_n.jpg
Views: 612
Size:  50.1 KB

Name:  10423882_10153141104373415_7327062900361979871_n.jpg
Views: 630
Size:  69.7 KB

Name:  10410679_10153141104498415_4456411999761871591_n.jpg
Views: 606
Size:  70.4 KB

Not Ne yazık ki begonyacık yol şartlarına dayanamamış . Elimden geleni yaptım ama kurtaramadım.)

Eski 13-03-2015, 11:54   #167
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

sevgili aleydi, ikimizde aynı atlasın çiçeğine mi gönül vermişiz.hadi hayırlısı olsun bakalım. hangisi önce yaşama tutunup el sallayacak. benimkiler on gün oluyor dikileli her gün başlarındayım.annelerine de uzun ve sağlıklı bol çiçekli hayat diliyorum. sevgiler.

Eski 13-03-2015, 13:52   #168
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
sevgili aleydi, ikimizde aynı atlasın çiçeğine mi gönül vermişiz.hadi hayırlısı olsun bakalım. hangisi önce yaşama tutunup el sallayacak. benimkiler on gün oluyor dikileli her gün başlarındayım.annelerine de uzun ve sağlıklı bol çiçekli hayat diliyorum. sevgiler.

Sevgili Yağmur143 gönlü çok bol . Aslında ben mum çiçeğimi kaybettim . Sağolsun bunu öğrenince ,bana göndermek istedi . Bende çok mutlu oldum . Atlaslar bonus oldu sevgili Münevver .Ben baya geçirgen bir toprağa ektim onları ,galiba hata yaptım acele edip .toprağını iyi ayarladım mı bilemiyorum .Genelde elimden ne eksem tutar fakat ,bu sefer çok umutlu değilim .Aldığım kaktüsü yaşamadım . Bu ikinci kaktüs denemem olcak . Umarım seninler tutar .

Aslında evde çok çiçek sevmezdim . Bahçede daha çok seviyorum çiçekleri . Sitede gördükçe ,birde kış çok uzun sürdü . Çok özledim çiçekleri . Menekşelerimi çoğalttım .Kalanchoe aldım bir kaç tane ,sonra cyclamen fakat onları yaşatamadım .Şimdi de atlaslar ,sümbüller ,laleler .30 _40 paket daha yeni tohum aldım Nereye varıcak bu çiçek sevdasının sonu , bilemiyorum Sevgiler ..

Eski 13-03-2015, 17:52   #169
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Acısıyla tatlısıyla bir bahçe daha gezdim ellerinize sağlık Sevgili Aleydi, benim için çok huzur verici bir bahçe gezisi oldu. Kim bilir bizleri bu sezon ne güzellikler bekleyecek, sabırsızlanıyorum.

lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2015, 18:05   #170
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

sevgili aleydi,atlaslarda, kaktüs ve sukulent gibi geçirgen su tutmayan süzek toprak seviyorlar.niye umudunuzu diker dikmez kaybediyorsunuz.onların hisleri olduğununa inanıyorum.siz böyle düşünürseniz olur mu dersiniz? bak ben nasıl hayal kurdum atlasımı dikerken saksılardan fışkırmış çiçekten dalları hiç görünmüyor.annesinden bile güzel çiçekler açmış. aynı güzellikleri sizin atlasınız içinde düşündüm ve sizde böyle olmasını istersiniz.bir toprak bu kadar sizi umutsuz etmesin arkadaşım.toprağa gelince bende bilinçli değil ama şöyle bir toprak hazırladım.biraz dere kumu biraz yanmış çiftlik gübresi ormandan topladığım funda gübresi ve içine biraz da küçültülmüş çürümüş ağaç kabukları kullandım. yani su tutmaması için elimden geleni yaptım. artık gerisi atlasın bileceği bu kadar özendim.artık çiçeklerini hayal etmek beninde hakkım.

Kalanchoe alman iyi olmuş.çiçekleri uzun süre açıyor. bende seviyorum.her renginden almıştım. bir kısmını kaybettim unlu bit yüzünden kurtaramayınca dışarı attım.içeriye de almayı düşünmüyorum. geride kalan sağlar açmaya başlamışlar. sıklamen için üzüldüm. bekli kökü kurumamıştır.kurumadıysa seneye bahçeye ekersin.inşallah aldığın tohumlar başarıyla çimlendirirsin.bu sevda bizimle birlikte yaşayacak hiç bitmeyecek sevgiler.

Eski 13-03-2015, 18:52   #171
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lusoari Mesajı Göster
Acısıyla tatlısıyla bir bahçe daha gezdim ellerinize sağlık Sevgili Aleydi, benim için çok huzur verici bir bahçe gezisi oldu. Kim bilir bizleri bu sezon ne güzellikler bekleyecek, sabırsızlanıyorum.

Hoş geldiniz sevgili Lusoari bahçeme , çok mutlu oldum sizi bahçemde görmekten .Beğeni buketini görünce ,ayrıca duygulandımda .Pek çok çiçeği yeni yeni tanıyorum . Birazda iklim koşullarından , fotoğrafların çoğu sonbahar da çekildi .Yeni sezonda bende bahçem çiçeklerle dolsun istiyorum .

Zaman zaman ziyaret edip o güzel çiçeklerinizi ,zevkle seyrediyorum .Maşallah o kadar çok çiçeğe , öyle özenle bakmanızı hayranlıkla izliyorum .Ve dört gözle bekliyorum ,yeni sezonda , o harika görsel şöleni .

Eski 13-03-2015, 18:55   #172
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
sevgili aleydi,atlaslarda, kaktüs ve sukulent gibi geçirgen su tutmayan süzek toprak seviyorlar.niye umudunuzu diker dikmez kaybediyorsunuz.onların hisleri olduğununa inanıyorum.siz böyle düşünürseniz olur mu dersiniz? bak ben nasıl hayal kurdum atlasımı dikerken saksılardan fışkırmış çiçekten dalları hiç görünmüyor.annesinden bile güzel çiçekler açmış. aynı güzellikleri sizin atlasınız içinde düşündüm ve sizde böyle olmasını istersiniz.bir toprak bu kadar sizi umutsuz etmesin arkadaşım.toprağa gelince bende bilinçli değil ama şöyle bir toprak hazırladım.biraz dere kumu biraz yanmış çiftlik gübresi ormandan topladığım funda gübresi ve içine biraz da küçültülmüş çürümüş ağaç kabukları kullandım. yani su tutmaması için elimden geleni yaptım. artık gerisi atlasın bileceği bu kadar özendim.artık çiçeklerini hayal etmek beninde hakkım.

Kalanchoe alman iyi olmuş.çiçekleri uzun süre açıyor. bende seviyorum.her renginden almıştım. bir kısmını kaybettim unlu bit yüzünden kurtaramayınca dışarı attım.içeriye de almayı düşünmüyorum. geride kalan sağlar açmaya başlamışlar. sıklamen için üzüldüm. bekli kökü kurumamıştır.kurumadıysa seneye bahçeye ekersin.inşallah aldığın tohumlar başarıyla çimlendirirsin.bu sevda bizimle birlikte yaşayacak hiç bitmeyecek sevgiler.
Bayılıyorum sizin bu pozitifliğinize sevgili Münevver48 .Hemen başlıyorum çiçekli hallerini hayal etmeye teşekkür ederim sevgiler ..

Eski 13-03-2015, 20:04   #173
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Alıntı:
Hoş geldiniz sevgili Lusoari bahçeme , çok mutlu oldum sizi bahçemde görmekten .Beğeni buketini görünce ,ayrıca duygulandımda .Pek çok çiçeği yeni yeni tanıyorum . Birazda iklim koşullarından , fotoğrafların çoğu sonbahar da çekildi .Yeni sezonda bende bahçem çiçeklerle dolsun istiyorum .

Zaman zaman ziyaret edip o güzel çiçeklerinizi ,zevkle seyrediyorum .Maşallah o kadar çok çiçeğe , öyle özenle bakmanızı hayranlıkla izliyorum .Ve dört gözle bekliyorum ,yeni sezonda , o harika görsel şöleni .
Eğer yardımıma ihtiyacınız olursa seve seve her zaman hazırım.

Eski 13-03-2015, 21:05   #174
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Eğer yardımıma ihtiyacınız olursa seve seve her zaman hazırım.

Hemde nasıl Geniş tarafa kaya bahçesi , diğer tarafa köprü düşünüyorum . Ama ikisine birden kalkışmayım diye de düşünüyorum . Kaya bahçesiyle yetiniyim bu sene .Hazırlık aşamasında ,yardıma ihtiyacım olacak . Hangi bitkiler daha çok yakışır , iklim olarak hangisi uyar vs . çok güzel olsun istiyorum Fikirlerinizi sorucam ,çok teşekkür ederim .

Eski 13-03-2015, 21:16   #175
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Alıntı:
Hemde nasıl Geniş tarafa kaya bahçesi , diğer tarafa köprü düşünüyorum . Ama ikisine birden kalkışmayım diye de düşünüyorum . Kaya bahçesiyle yetiniyim bu sene .Hazırlık aşamasında ,yardıma ihtiyacım olacak . Hangi bitkiler daha çok yakışır , iklim olarak hangisi uyar vs . çok güzel olsun istiyorum Fikirlerinizi sorucam ,çok teşekkür ederim .
Bana bunun için biraz zaman verin düşüneyim, kendi bahçemmiş gibi düşüneyim ve size güzel bir kaç seçenek sunmaya çalışayım.

YeniGine, aleydi ve telato beğendi.
Eski 13-03-2015, 21:23   #176
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Bana bunun için biraz zaman verin düşüneyim, kendi bahçemmiş gibi düşüneyim ve size güzel bir kaç seçenek sunmaya çalışayım.
Süper , çok mutlu olurum . Gerçekten çok sevindim .

YeniGine, lusoari ve telato beğendi.
Eski 14-03-2015, 18:26   #177
Ağaç Dostu

telato's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2014
Clematis aldınız mı?

aleydi beğendi.
telato Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2015, 18:56   #178
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi telato Mesajı Göster
Clematis aldınız mı?

Ne yazık ki alamadım Sn Telato . Bauhaus dahil 4 tane çiçek bakabileceğim yere gittim .Bauhausta 3 tane vardı , diğerlerinde yoktu . Onlarında rengi çok soluktu , fotoğraftaki halini beğenmedim . Belki bir iki hafta sonra tekrar gidebilirim Bursa'ya .O zaman tekrar bakabilirim .

Pek istediğim gibi çiçekler bulamadım .Bizim sera ve pazarda olan türler vardı . Sukkulentler çok güzeldi . Şimdilik onlardan uzak duruyorum .Sepete alıp ,sonra bıraktım. Bahçeye odaklanmak istiyorum . Aldığım tek çiçek bu erica . O da soğuğa dayanıklı mı hiç bilmiyorum . Hakkında hiç bir şey bilmiyorum Kaya bahçesine çok yakışacağını düşündüm

Name:  10334325_10153145554108415_6007038479221168466_n.jpg
Views: 541
Size:  60.0 KB

Eski 14-03-2015, 19:26   #179
Ağaç Dostu

telato's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2014
Sayın Aleydi;
Siz benim gibi değilsiniz o zaman...
Benim çok istediğim birşey olursa solukta olsa, çürükte olsa alıyorum.
Bu yüzden çiçekçilerin bana satış yapması çok kolay

telato Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2015, 19:56   #180
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi telato Mesajı Göster
Sayın Aleydi;
Siz benim gibi değilsiniz o zaman...
Benim çok istediğim birşey olursa solukta olsa, çürükte olsa alıyorum.
Bu yüzden çiçekçilerin bana satış yapması çok kolay

Sormayın ablamlarla beraber gittik . ( Ne çok çiçek alıyorsun ,sende çiçeklere taktın , aldığın tohumları bir kullan , nereye koycaksın o kadar çiçeği ) Bir daha ki sefere ablamı götürmüycem . Yolda bir sera görmüştüm . Gidelim diyemedim .

Clematis ekebileceğim duvara sardıracağım bir iki yer var sn Telato onun için güzel çiçekleri olsun istiyorum . Gösterişli , renkleri güzel olsun .Aslında o duvarın kenarına da 2 tane sarmaşık gül ekmiştim beyaz , kırmızı .Onlar büyüdüğünde orasıda karışcak biraz .

O kadar çok yeni tohum aldım ki . Daha 2 gün önce yine aldım . Tohumlardan o kadar umutlu değilim . Yaz başında yetişmeyebilirler .100 çeşitten fazla ektim . 50 çeşit daha aldım .Artık çok tepki görmeye başladım çevreden .Yoksa bana kalsa bütün çiçekleri toplamıştım arabaya

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:13.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024