View Single Post
Eski 13-03-2015, 18:05   #170
münevver48
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
sevgili aleydi,atlaslarda, kaktüs ve sukulent gibi geçirgen su tutmayan süzek toprak seviyorlar.niye umudunuzu diker dikmez kaybediyorsunuz.onların hisleri olduğununa inanıyorum.siz böyle düşünürseniz olur mu dersiniz? bak ben nasıl hayal kurdum atlasımı dikerken saksılardan fışkırmış çiçekten dalları hiç görünmüyor.annesinden bile güzel çiçekler açmış. aynı güzellikleri sizin atlasınız içinde düşündüm ve sizde böyle olmasını istersiniz.bir toprak bu kadar sizi umutsuz etmesin arkadaşım.toprağa gelince bende bilinçli değil ama şöyle bir toprak hazırladım.biraz dere kumu biraz yanmış çiftlik gübresi ormandan topladığım funda gübresi ve içine biraz da küçültülmüş çürümüş ağaç kabukları kullandım. yani su tutmaması için elimden geleni yaptım. artık gerisi atlasın bileceği bu kadar özendim.artık çiçeklerini hayal etmek beninde hakkım.

Kalanchoe alman iyi olmuş.çiçekleri uzun süre açıyor. bende seviyorum.her renginden almıştım. bir kısmını kaybettim unlu bit yüzünden kurtaramayınca dışarı attım.içeriye de almayı düşünmüyorum. geride kalan sağlar açmaya başlamışlar. sıklamen için üzüldüm. bekli kökü kurumamıştır.kurumadıysa seneye bahçeye ekersin.inşallah aldığın tohumlar başarıyla çimlendirirsin.bu sevda bizimle birlikte yaşayacak hiç bitmeyecek sevgiler.

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön