agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni38396Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-03-2014, 14:31   #1831
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Ben arap sabunu, zeytinyağı ve pul biber speyini sadece 1 kez kullandım böcük möcük kalmadı Sema abla, ısrarla öneriyorum! gerçi arkadaşlar 2 kez fıslat diyorlardı ama ben güllere bu karışımla banyo yaptırdım bitlere olan sinirimden

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2014, 19:44   #1832
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Sülbüllerin maşallahı var, harikalar. Şu güllerdeki bitler insanı deli etmede 1 numaralar Gül nerde bit orda hemen bitiyor. Havaların sıcak gitmesi onların hemen gelmesine sebep oldu.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Ben arap sabunu, zeytinyağı ve pul biber speyini sadece 1 kez kullandım böcük möcük kalmadı Sema abla, ısrarla öneriyorum! gerçi arkadaşlar 2 kez fıslat diyorlardı ama ben güllere bu karışımla banyo yaptırdım bitlere olan sinirimden
İçine kekikte eklerseniz kokusu çok güzel oluyor. Ayrıca kekik, pul piberden daha çok keskin olduğu için uzaklaştırması hemen oluyor. (Kekik türünü çiğneyince acılık veren türlerden kullanın yoksa işe yaramıyor.)

YeniGine ve hira beğendi.
İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2014, 22:09   #1833
Ağaç Dostu

milaca2010's Avatar

Giriş Tarihi: 21-07-2012
Galeri: 2
Bahçenin maşallahı var sevgili YeniGine, üçgen tarlandaki çiçekler, sümbüllerin, laleler, hepsi nefis görünüyor içim açıldı arkadaşım, tombiş kedin nasılda yuvarlanıyor ve bilinçli olarak pozunuda veriyor Güllerindeki bitleri görünce üzüldüm kendiliğinden oluşuyor sanırım, şu an belkide hepsini ekarte etmişsindir, yarın bende güllerimi kontrol edeyim bakalım bizdede özel konuklar var mı. Sevgili YeniGine bende geçen sene bitleri Matador isimli (insektisit böcek ilacını kullandım, 1 litre suya 7 - 8 damla katıp çalkala ve fısfısla, tavsiye ederim, kesin sonuç.
Herşey çok güzel görünüyor emeklerine ellerine sağlık.
Sevgiler selamlar...

YeniGine beğendi.
milaca2010 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2014, 23:10   #1834
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili hira, sevgili İsmail Kuzucu çok teşekkür ediyorum sağoluun, geçen gün sırf zeytinyağ ve arapsabunu karışımı yapmış idim. Bugün gittim baktım azalmışlar fakat az azalmışlar anlaşılan acı biberlisi daha işe yarayacak.
Sağoluun...

akçabardak ve hira beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2014, 23:17   #1835
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili milaca, yine uzun bir aradan sonra hoşgelmişsin; ne iyi etmişsin. Çok teşekkür ediyorum arkadaşım ilk başta sanki sümbüllerim cılız cılız açacaklarmış gibi geldi bana. Fakat sonra utandırdılar beni güzel çiçeklendiler bu sene çok şükür.
Evet maalesef güllerde Bismillah bitler başladı arapsabunu uyguladım bu gün kontrol ettim çok az bir azalma olmuş, ama çoğunluk duruyor. Yarın da inşallah karışıma biber de ekleyeyim onu da uygulayayım. Baktım olmadı söylediğin gibi ilaç almalı...
Teşekkür ediyorum, sağolasıın...

akçabardak beğendi.
Eski 16-03-2014, 20:07   #1836
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
İyi düşünmüşsün sevgili YeniGine saksı senin için daha iyi rahat olacaktır. Yaz aylarını da stressiz geçirmiş olursun diye yazarken kendimde inanmıyorum ama neyse)) Bende saksı arayışı içindeyim, perakendeler pahalıya geliyor toptancıları araştırıyorum şu sıralar, sana da tavsiyem toptancılara bakman yönünde. Sevgiler

YeniGine ve loveforlife beğendi.
berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2014, 23:16   #1837
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Hem kızdım, hem de üzüldüm. Alt komşumun annesi tam onların kapılarının önünde duruyordu sevgili Loveforlife'mizin sedumu ve yanında da gelişmekte olan sedumum vardı. Benim sedumu ot diye sök at saksıyı al boşluklara hercai menekşe dik ve kendi bahçesine koy. O ottu onun için söküp attım, orada duracağına burada dursun dedi ve vermedi saksımı.

Name:  P1010116c.JPG
Views: 801
Size:  53.5 KB

Eski 18-03-2014, 23:24   #1838
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Aaaaa, seni yumuşak yüzlü bulduklarından cesaretleniyorlardır böyle bir şey yapmaya.

Bana yapacaklardı da görürlerdi günlerini. Komşu ise komşuluğunu bilmeli, komşuluk tek taraflı mı olur. Hiç çekinmez aynı şeyi ben yapardım ona, menekşelerini söküp saksımı geri alırdım. Maksat bir saksı değil, davranış hoş değil.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2014, 23:27   #1839
Ağaç Dostu

hira's Avatar

A-A-A-AA yüzsüzlüğe bak!! valla yolardım o kadının saçlarını! ot diye yoldum der çıkardım işin içinden.

Eski 18-03-2014, 23:31   #1840
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sevgili YeniGine, saz ekibi ve çocuklardan sonra şimdi de komşunun annesi. Bence de saksını geri almalısın.

Aslında benim de farkım yok; eş faktörü. Çapa makinasıyla, hiç acımadan her yeri alt üst ediyor.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2014, 23:55   #1841
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Ne bileyim 1 haftada bir sürü olumsuzluk yaşadım ve gerçekten hem korktum, hem iyice bir umutsuzluğu kapıldım, hem de canım çok sıkıldı. O otu nereye attınız diye sordum şöyle attım işte dedi arandım fakat bulamadım da. Bir de yine tam kapılarının önünde ufak bir sardunya saksım var almış onu da götürmüş başka bir yere koymuş. Ben de tekrar aldım eski yerine koydum. Artık duruma bakacağım tekrar götürür ise başka bir yere kızıyla konuşacağım.
Bu gece durmadan öfleyip, püfleyip, kaşınıp duruyorum, bir yandan da başka hangi komşumun kapısının önüne, bahçesine, camekânına çöreklenebilirim diye düşünüyorum.

Eski 19-03-2014, 06:28   #1842
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Böyle insanlar beni çileden çıkarıyor! Pes gerçekten de... Sedum palmeriyi de mi atmış? Ne de güzel gelişmiş. Ama böylelerinin karşısında dik durmamız lazım, unutma. Al saksını geri. söküp alsın, nereye koyuyorsa koysun kendi çiçeğini. Sema onların çocuklarına, torunlarına bir karış yeşil gösterebilmek adına çırpınıp dursun; onlar emeğe saygısız olsun. Oh ne âlâ memleket! Sen üzülme ablacığım, eğer palmeriyi de söktüyse İstanbul toplantısında telafi ederiz. Hem ben sana başka sedumlardan da getiririm, aranjman olur...

Sevgi ve selamlarımla...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2014, 06:41   #1843
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Onlar ne anlar çiçekten böcekten? Yeşili görse ne oluur, görmese ne olur? En bildikleri çiçek, maydanoz işte.

Eski 19-03-2014, 07:30   #1844
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Abla ben olsam daha kötüsünü yaparım. Tuzlu su dök sen o saksıya.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2014, 07:40   #1845
Ağaç Dostu

Seabert74's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Amaç ne olursa olsun size ait birşeyi sahiplenircesine almak, kullanmak, bir de yüzsüzce kendini haklı göstermek kabul edilir değil.. Kaldı ki bu tür insanlarla mücadelede en az onlar kadar cesur olmalıyız ki, gelecekte daha da güçlenmesinler..

Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur.”

Bence tavrınızı koyun Sn Yenigine..

Seabert74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2014, 09:02   #1846
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Sitede yaşamak ne kadar zor. Yaşadıklarınızın benzerini benim annemin arkadaşı da yaşıyor. Kadıncağız bir minik üzüm asması dikmiş, herkes yapraklarından sarma yapmak için kavga ediyor. İnsanlarla bir arada yaşamak zor zanaat.

yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2014, 09:04   #1847
Moderatör

Güler's Avatar

Bak sevgili YeniGine, olaya bozuk atan sadece ben değilmişim.
Senden yüz bulmuş o komşun, dersini de ver ki tekrarlamasın.

Sana mini bir olayımı anlatayım.
Her sene nisan ayında sardunya saksılarımı boşaltır, kök temizliği, ayrımı yapar, dezenfekte ettiğim saksılara taze toprak ilave ederek yeniden bitkiyi dikerim.

Bu arada kırılan dalları veya ayırdığım kökleri de ayrı ayrı saksılara dikerim ki isteyen eşe dosta vereyim.

Ana saksıya da bitkiyi dikerken güzel bir form vermeye de özen gösteririm. Bu durumda haberim olmadan kırılan bir dalı bile anlamak çok kolay olur benim için.

Saksılarımı temizledim, balkona sıraladım, karşılarındaki salıncağa da oturup, zevkle keyifle seyretmeye başladım.
Dile kolay 19 tane koskocaman 506-508 lik saksılar. O sırada bir komşu geldi, buyur ettim.
" Gel gel, balkon toprak içinde ama diğer salıncağa geç ben sana hemen şuradan bir nescafe hazırlayayım" dedim.

Çiçekleri inceledi, şu çok koyu siyahi sardunyadan bir dal versene bana dedi. Baktım ki ayırdığım saksılar içinde ondan hiç yok.

" Ondan hiç ayırmamışım ama bak hemen hemen hepsinden ayrılmış saksılar var, onlardan al istersen. İlerde ondan da ayırırsam sana veririm dedim.

Biraz oturup kahvelerimizi içtik sonra ben balkondaki toprakları süpürmek, balkonu yıkamak için kalkınca ben sana yardım edeyim diyerek hortumu elimden aldı.

Ben süpürdüm o yıkadı. Sonra ben kahve fincanlarını mutfağa götürüp geldiğimde elinde koyu sardunyadan (istediği çeşitten) bir dal gördüm.

" Güler galiba süpürürken bu dalı kırmışsın" diye bana uzattı.
Ne iş se, kırılan dal da balkondan aşağı sarkan bölümden koparılmış, balkona doğru olan bir dal değil ki kopsun. Yani boşluğa doğru inen bir daldan kopmuş ki süpürmeyle yıkamayla hiç alası yok.
Ben aptalım ya... anlamam ya..., hemen aptallığa yatıp, " ayyy öyle mi, ver onu o zaman hemen yanına daldırayım da orada köklensin" diyerek elinden alıp toprağa soktum.

Eski 19-03-2014, 14:14   #1848
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-03-2012
)) Güler hanim sonrasinida merak ettim dogrusu ))

cörekotu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2014, 18:56   #1849
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili çörekotu alemsin valla, merak edecek ne var ki çeliği vermedim işte.

Bu sene İstanbul yolu gözükmüyor mu?

Eski 19-03-2014, 20:32   #1850
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Ah benim naif Yeni Gine'ciğim, bu komşunun annesi nasıl bir vicdan sahibi ki, üç kuruşluk bir saksıya tenezzül edip içindekileri de söküp atacak kadar gözü dönmüş.
Bu bayanın bitki sevgisinden anladığı bumuymuş.

Çok üzüldüm, ama sen bir daha onun kapısına gitme bence, bu kadar basitleşebilen biri seni başka türlü daha çok üzebilir.
En iyisi bahçe haricindeki bitkilerini bir araya toplayıp balkonuna al.
Bu gün Kipa'da gördüm, üst üste yerleştirilen üçlü saksılar var çok güzel renklerde.
Yer darlığına çok iyi birçözüm bence.

Bununla geçmiş olsun canım, kaybettiklerini en kısa zamanda yeniden toparlayacağından eminim, bak sevgili loveforlife hemen harekete geçmiş bile.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2014, 23:22   #1851
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili loveforlife, sevgili hira, sevgili hdoğan, sevgili Seabert, sevgili yağmur, sevgili Güler Hanım, sevgili Adalet Hanım hepinize ayrı ayrı çook teşekkür ediyorum, sağolun,; bugün kapıya gittim fakat zili çalamadım. Görürsem kendilerini isterim dedim göremedim de.
Fakat yarın inşallah sizlerin vermiş olduğunuz desteğinizle zili çalarım isterim saksımı inşallah!..
Akşam üzeri benim balkondan öyleee baktım saksıma bahçelerinde duruyor, sevgili loveforlife Allah'tan palmeriyi sökmemiş üzerinde çiçeği var ya onun için herhalde. Diğerinde çiçek falan yok tabi ot sanmış onu, onun için söküp atmış yanlara da hercai menekşe dikmiş.
Yani kısaca benim işlerim iyice zorlaştı. Bina görevlisi bidonlara bana su ayırıyor o suları bile kullanıyorlar, bana kalıyor boş bidonlar...
Sevgili Adalet Hanım ah balkonum güneş alsa hiç insanlarla karşı karşıya kalmama gerek olmayacak. Ama hiç güneş almıyor, geçen sene deneyeyim diye iki tane sardunya saksı koydum hiçbir gelişme gösteremediler maalesef. Bu sene inşallah 2'şer saksı mavişim ve küpelimi alacağım balkona.
Çok teşekkür ediyorum, sağoluun...

Eski 19-03-2014, 23:48   #1852
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Hala söyleyipte alacaktım diyosun ablacım! ben olsaammm, abartısız o menekşeleri söker, tam kapılarının önüne fırlatır, saksımı kucaklayıp getirirdim. Ha bide ekstradan onlardan bir saksı alırdım.

Ben galiba çok edepsizim

Eski 19-03-2014, 23:54   #1853
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sen harikasın bence sevgili hira...

Eski 19-03-2014, 23:58   #1854
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili çörekotu alemsin valla, merak edecek ne var ki çeliği vermedim işte.

Bu sene İstanbul yolu gözükmüyor mu?
Güler hanim olay gözümde canlandi bir an, siz celigi saksiya soktugunuz an film koptu Ben yapamazdim vallahi ama siz iyi yapmissiniz bir daha böyle birsey yapmasina engel olmak adina...
Bu sene esasinda izin yoktu planda fakat 1,5 ay önce babacigim bir kalp krizine bagli olarak bypass ameliyati gecirdi. oglumun okulu sebebiyle gidemedim, 12 nisanda burda paskalya bayrami basliyor bu sebeple 2 hafta tatil var... Bende bu firsatti degerlendirip biletleri aldim nasipse gidiyorum ama bu sefer memleketim Giresun'a ...

Eski 20-03-2014, 00:05   #1855
Ağaç Dostu

Sevgili YeniGine gecmis olsun,******* saksinizi almaliydiniz, en azindan birbaskasina daha böylebir hareket yapmasini engellemis olurdunuz... Fakat bir yandan da sevgili Adalet hanima katilmadan edemiyorum, kendi yanlisini görmeyip sizin bes kurusluk bir saksi pesine düstügünüzü zannederek sizi ayiplayadabilir Acaba ciceklerinizi mi söküp alsaniz ??? Bilemedim...

Eski 20-03-2014, 00:12   #1856
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili çörekotu; zaten ben de onun için bugün zillerini çalamadım. Ama anladığım kadarı ile o komşular pek öyle ince düşüncelli yapıya sahip değiller, zira benim saksılarımın bulunduğu alanı kendi kapı önleri sayıp saksılarımı orada bile istemiyorlar ki o alan ortak alan. Ben bunun iddiasını kazanırım sonuçta fakat onlar için değmez diye düşünüyorum. Ben onlardan saksımı alırım gerekirse gider başka bir yere koyarım.
Bakalım inşallah yarın saksımı alma girişimine başlayacağım ve kararlıyım alacağım. (Tabi inşallah.)

Eski 20-03-2014, 07:10   #1857
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
sevgili yenigine senin adına çok üzüldüm.ama böyle kişiler her yerde var.hepimizin başına gelebiliyor. bu kişileri yaptıkları çirkin davranışları yanlarına bırakmamalı.rencide etmeliyiz ki bir daha edemesinler.madem çok sesinizi çıkartamıyorsunuz,o zaman size ait saksılarınızın görünmeyen bir yerine, küçük işaret koyun ki saksı onunmu sizinmi görür.sizde bunu güzelce sitedeki komşularınıza söylersiniz.bir tek sizin değil başkararının karşısında da küçük düşürmüş olursunuz.ayrıaca siz çiçekleriniz için üzülmeyin.istediğini çiçek olsun her zaman çiçeklerimi paylaşabilirim.çiçekler paylaştıkça çoğalır.saygı ve sevgilerimle

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2014, 23:08   #1858
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Canım saksım, sedumum hercai menekşe dikilmiş haliyle geri geldi çok şüküür...

Name:  P1010242a.jpg
Views: 320
Size:  66.3 KB

Komşunun kapısının önünde duruyordu; bakalım inşallah yerini değiştirmezler...

Eski 20-03-2014, 23:11   #1859
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Bu hafta gergin geçti, rahatlamak için kendime kaktüs ve şirin bir cüce aldım, komşumun camekânındalar tabi...

Name:  P1010212a.jpg
Views: 302
Size:  26.8 KB

Name:  P1010220a.jpg
Views: 300
Size:  24.4 KB

Name:  P1010218a.jpg
Views: 313
Size:  59.3 KB

Eski kaktüsümü bu kış dışarıda tuttum iyice üşüdü su da vermedim dün artık onu da içeri alıp az biraz su verdim. İnşallah çiçek açar (mı?)

Eski 20-03-2014, 23:18   #1860
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Lalelerim

Açmalarını bile bekleyemeden hemen fotoğraflayayım dedim, zira yarın hiçbiri dalında, hatta soğanıyla birlikte yerinde olmayabilir...

Name:  P1010205a.jpg
Views: 318
Size:  71.3 KB

Name:  P1010222a.jpg
Views: 280
Size:  70.4 KB

Name:  P1010237a.jpg
Views: 306
Size:  47.7 KB

Name:  P1010238a.jpg
Views: 328
Size:  72.0 KB

Name:  P1010236a.jpg
Views: 302
Size:  47.0 KB

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024