agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni38396Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-01-2014, 01:39   #1651
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Napalım Berçin ablacım, çiçekli bir köşe görünce aklıma hemen nikotin geliyor

Sema abla hiç üşenmedinmi bu soğukta çuhaları taşımaya Bu arada bende dört gözle soğanlılarımın açacagı günü bekliyorum, ne yapayım kış günü bir onlarda umut var

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2014, 23:06   #1652
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili hira, birlikte aldığımız sümbül ve lalelerden hiç bir belirti yok henüz... Hoş toprakta olanlardan da pek bir kıpırtı yok.. Sanırım yağmur yok onun için geciktiler... Ben de sabırsızlıkla bekliyorum soğanlılarımı.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2014, 23:38   #1653
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Meteoroloji perşembe yağmur var diyor bakalım bekleyeceğiz napalım.. geçen kıştan kalan sümbül soğanlarından biri tomurcuk gösterdi ama zayıf olacak galiba çiçeği

berçin, YeniGine ve dalya35 beğendi.
Eski 15-01-2014, 23:43   #1654
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Perşembe, yani yarın inşallah!.. Aman yağsın kıştamıyız, baharda mıyız belli değil; bitkiler aç susuz kaldılar... Zayıf olacaksa iyi beslenmemiş demek ki sevgili hira, topraktan çıkart mışmıydın? Ben işte bir sene bütün üçgen tarlamdakileri çıkarttım da pişman oldum çıkarttığıma, o sene hiç doğru dürüst çiçek açmadılar. Bu sene sabırsızlıkla bekliyorum... Bekliyorum beklemesine de top oynayan çocuklar ne yapacak kara kara onu da düşünmekteyim.

Eski 15-01-2014, 23:50   #1655
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Bende saksıdan çıkartmıştım soğanları ablacım, ama bu kez öylece kalsınlar bırakacağım toprakta kalsınlar ya ekim zamanını bile kaçırdım bence geç kaldım top oynayan çocuklar için çözüm; burada yatır var, helvacı dede yatıyor, çarpılırsınız de gitsin

Eski 16-01-2014, 00:00   #1656
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Demek ki sen de benim gibi topraktan çıkarınca iyi saklayamadın; onun için ben bu sene bahçede toprakta bıraktım, saksıda olanları çıkartmış idim bakalım bu sene ne yapacaklar, diyorum ya sabırsızlıkla bekliyorum.
Top oynayan çocuklar öyle yatır, dede, teyze falan anlamıyorlar valla. E bir de saz ekibi???? Yani kısaca en iyisi ben üçgen tarlamdan pek ümitli olmayayım da iyi olursa sevineyim. Yoksa gerçekten hem üzülüyorum, hem de sinirleniyorum. Hayrlısı inşallah...

Eski 18-01-2014, 00:53   #1657
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili berçin hoşgelmişsin... Yorumunu okuyunca ben de güldüm kendime, valla gerçekten her yeri istila ettim gibi. Bina içinde merdiven boşluğunda çiçeklerim var, bloğun toplantı salonunda çiçeklerim var, binanın garajında çiçeklerim var, bina görevlisi de kovacak beni az kaldı her yeri istila ettin be abla deyip duruyor zaten.
Zaten uyanınca hemen komşumun camekânına bir fincan nes, bir o dediğinden sonra otur hepsini izle gerçekten büyük keyf...
Teşekkür ediyorum, sağolasıın...
Senin gibi istilacılar baş üstüne YeniGinem, hatta senden daha fazla olmalı diye düşünüyorum, maddi hesapların peşinden koşan insanlara inat... Bir fincanda benim için iç, ama ikisi bir arada olsun...

berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2014, 01:03   #1658
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Benim gibi 2-3 komşum var ama onların kendilerine ait bahçeleri var. Onlar kendi bahçeleri için bir yerlere giderken hemen atlayıveriyorum arabalarına doğru peyzaja. İşte aradaki fark onlar bahçelerine ben bahçelere. Olsun, sonuçta seviniyorum.
İkisi bir arada derken hangileri? Zira ben nes ve bir minik şeker atıyorum. Sonra bir o yasaklıdan ohhh değme keyfime... O bölümde büyük bir saksıda sümbüllerim var toprak altı, hâlâ hiçbir görüntü yok az biraz eşeleye eşeleye bakınıyorum. Ama ı ıh hiçç gelen birşey yok. Sabırsızlıkla bekliyoruum...

Eski 18-01-2014, 01:04   #1659
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Meteoroloji perşembe yağmur var diyor bakalım bekleyeceğiz napalım.. geçen kıştan kalan sümbül soğanlarından biri tomurcuk gösterdi ama zayıf olacak galiba çiçeği
Evet bugün yağmur vardı ama tanrı istediği yere gönderdi, şehir merkezine yağdı benim oturduğum yer hala kurak, aradaki mesafe iki km. sevgili hira:

Eski 18-01-2014, 01:15   #1660
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Çok şükür perşembe günü az biraz da olsa benim tarlalara da yağmur yağdı. İnşallah devamı gelir, zira soğanlara yağmur gerek şimdilik... Yaza daha çok gerekecek. Çok kurak geçiyor bu kış bahar gibi gerçekten. Perşembe az biraz döktürdü bugün sanırsın bahar ayındayız.

Eski 18-01-2014, 01:17   #1661
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Benim gibi 2-3 komşum var ama onların kendilerine ait bahçeleri var. Onlar kendi bahçeleri için bir yerlere giderken hemen atlayıveriyorum arabalarına doğru peyzaja. İşte aradaki fark onlar bahçelerine ben bahçelere. Olsun, sonuçta seviniyorum.
İkisi bir arada derken hangileri? Zira ben nes ve bir minik şeker atıyorum. Sonra bir o yasaklıdan ohhh değme keyfime... O bölümde büyük bir saksıda sümbüllerim var toprak altı, hâlâ hiçbir görüntü yok az biraz eşeleye eşeleye bakınıyorum. Ama ı ıh hiçç gelen birşey yok. Sabırsızlıkla bekliyoruum...
Ne demiş atalarımız;(Ev alma komşu al.),böyle komşular dostlar başına...

Yasaklı dan bahsediyorum YeniGinem, ne yapalım çevreye zarar vermediğimiz sürece buda bizim özelimiz.Haksızmıyım...

Eski 18-01-2014, 01:26   #1662
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sorma o yasaklı yüzünden kaç komşum bana kızar kızar da durur, hatta kovanlar bile var. Sevgili berçin şimdi yazayım sonra bir ara bu mesajı sileyim. Belkiii komşum görebilir korkusu ile.
Hani hep bahsediyorum ya komşumun bahçesi, camekânı içi dışı... Sorma çok üzgünüm çok. O komşum doğa sever, çiçek, böcek delisi. Ve 3 senedir kanserle boğuşuyor. 2 sene başardı, yok etti onları. Geçtiğimiz mayıs ayındaki sonuçlarda yok olmuş gitmişti. Fakat 2 ay önce kadar tekrar doğdular ve çoğaldılar. Karaciğer, kemik yoğun. En son 15 gün önce beyine metastas yapmış. Bakalım Sağlık Bakanlığı'nın ödemediği bir tedavi 6 bin lira kendisi ödedi. 1 ay sonra tekrar MR çekilip belli olacak. Yani o camekanı, önünü kendi bahçesini mutlu olsun, beğensin diye hep ona yönelik ekiyorum, dikiyorum. Elimden geldiğince onu mutlu etmeye çalışıyorum işte.

Eski 18-01-2014, 01:28   #1663
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Hı yani işte diyeceğim o ki ben o yasaklıyı içtiğim zaman aslaa ve asla elimi, yüzümü yıkamadan, kolonyalanmadan almaz beni evine.

Eski 18-01-2014, 12:14   #1664
Ağaç Dostu

ahsenn's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2013
Üçgen bahçe, yuvarlak bahçe, yan bahçe, arka bahçe, duvar dibi, kapı önü, dikdörtgen bahçe, komşu bahçe, arkadaş bahçe ha bide garajdaki ler maşallah size Bahçeler Fatihi diyorum, emeklerinize saygı duyuyorum kolay gelsin sevgili YeniGine.

ahsenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2014, 23:07   #1665
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili ahsenn, çok teşekkür ediyorum, sağolasın... Eh işte elimden geldiğince ekiyorum, dikiyorum... İnsanın kendi bahçesi gibi olmuyor ama buna da şükür...

Zaten paylaşmak istiyordum; bugün çocuklar top oynamışlar üçgen tarlamdaki nergislerimi kopartmışlar. Biraz daha açsınlar fotoğraflamayı düşünüyor idim ama kısmet değilmiş...

Eski 18-01-2014, 23:13   #1666
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berçin Mesajı Göster
Senin gibi istilacılar baş üstüne YeniGinem, hatta senden daha fazla olmalı diye düşünüyorum, maddi hesapların peşinden koşan insanlara inat... Bir fincanda benim için iç, ama ikisi bir arada olsun...
Burada perşembe günü yağmur yağdı Berçin ablacığım..

vallahi çok sabırlısın Sema ablacım, ben olsam çocukları sopayla kovalarım yeminle

Eski 19-01-2014, 00:22   #1667
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Eveet biliyorum yemin etmene gerek yok. Ne yapayım ben çocukları da seviyorum onların beni kötü, lanet bir teyze olarak görmelerine, benden nefret etmelerine de gönlüm razı gelmiyor...
Artık bu sene de böyle geçer; nasip kısmet olur ise seneye boşaltırım üçgen tarlamı diye düşünüyorum...

Eski 20-01-2014, 20:54   #1668
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sevgili YeniGine'ciğim, kocaman yürekli gece kuşum.

Bahar yaklaşıyor, bu sene daha ustasın artık, neler göreceğiz bahçende bakalım.
Epeyce tohum da biriktirmişsindir, ben tembel tembel oturuyorum hâlâ, aylardır yaylaya çıkamadım.

Çuhalar bahçeye çok yakışıyorlar, nergisler, sukkulentler, mavişler harika görünüyorlar.
İnşallah baharda bolca yağmur yağar da bitkilerimiz coşar bu sene de.
Sana kolaylıklar diliyorum canım.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2014, 23:51   #1669
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili CAN Adalet Hanım, merhabaa, hoşgelmişsiniz.
Bu sene fazla tohum almadım, yazdan kalan edindiğim tohumlar var elimde. Geçen sene çok tohum almıştım fakat başarılı olamadım ve iyice de bir bocaladım. Onun için yine bahçedeki çiçeklerin tohumlarını topladım. Onun için değişik bir çiçeğim olmayacak. Geçen sene bir gül hatmi ektim değişik bir çiçek olarak onu bile yerinde barındıramadım. Biliyorsunuz ortak alan. Laf aramızda hâlâ da usta olabilmiş değilim

Evet, çuhaları ben çok seviyorum. Onun için vazgeçilmezlerim; demişken soğanlılar yağmur yok onun için fazlaca bir gelişim gösteremediler. Tek tük çıkıyorlar ve tabi ben her gün hepsini büyük bir zevkle takip ediyorum tek tek. Yine dayanamadım bu sene lale ve sümbül soğanı aldım diktim bakalım neler çıkacak. Dediğiniz gibi yağmur şart, şimdiye kadar kurak geçti inşallah bundan sonra gelir yağmurlar.
Teşekkür ediyoruum, sağoluun...

Eski 22-01-2014, 00:24   #1670
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Yaşasııın çok şükür yağmur başladı. Benim daha doğrusu tarlalarımın bu yağmura ihtiyacı vardı... En son 31 Aralık'ta yağmur yağdı o zamandan beri yağmur yoktu. Maşallah, çok güzel oldu bu yağmur, inşallah soğanlılarım sevinecekler...

Eski 22-01-2014, 09:53   #1671
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Sabah kalktığımda Ankara'da da yağmur yayıyordu, aman yağsın yağsın gerçekten de
çok ihtiyacımız var, barajlarda sular azalmış, tarlalara ekilen ekinler en çok ta çifçilerin
yüzü gülsün, aslında kar yağsa çok daha iyi olacak mikroplar kırılır, grip aldı başını gidiyor
ama buna da şükür YeniGineciğim, bitkilere ilaç gibi gelecek bu yağmur.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2014, 13:22   #1672
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
En kısa zamanda darısı Mersin'e olsun inşallah.
Yaylaya da kar yağmaz oldu, ne yaptık biz doğaya böyle

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2014, 13:38   #1673
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Yaşasııın çok şükür yağmur başladı.

Sevgili YeniGine, akşamdan beri bizim burada da yağmur var. Bereketi bol olsun.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2014, 15:52   #1674
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
En kısa zamanda darısı Mersin'e olsun inşallah.
Yaylaya da kar yağmaz oldu, ne yaptık biz doğaya böyle
Doğayı katlettiğimizi sanıyoruz ama halbuki kendimizi katlediyoruz haberimiz yok. Doğa nasılsa kendini yeniler biz kendi derdimize yanalım!...

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2014, 16:26   #1675
Ağaç Dostu

olcim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2011
Erzurum da bile kar yağmıyor , bu yıl biri erken olan ; toplamda 3 kez yağdı , umarım hafta sonu yağar .

olcim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2014, 23:06   #1676
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Dün gece aman bir anda şakır şakır bir başladı çok şükür deyiverdim sonra hızı azaldı 1 saat kadar yağdı. Durdu
Gerçekten doğayı mahvettik, kardan vazgeçtim hiç değilse yağmur yağsa. Çok kurak geçiyor bu kış. Sanki nisan-mayıs ayı gibi bir hava var İstanbul'da. İnşallah bundan sonra yağsın yağmur.

Eski 23-01-2014, 02:34   #1677
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-10-2013
vanda aynı şekilde bu mevsimde bol bol kar yağardı ama bu sene yok

YeniGine beğendi.
ocak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2014, 00:35   #1678
Ağaç Dostu

dün gece kar yok deniştim ama bu gece lapa lapa kar yağıyor ama fazla kalacağa benzemiyor

YeniGine beğendi.
Eski 24-01-2014, 00:46   #1679
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili ocak, çook sevindim, maşallaah; olsun fazla kalmasa da yağması çok güzel. Haydi inşallah kar da, yağmur da yağsın bereketimiz olsun. İstanbul'da yine hiçbirşey yok. Gözüm devamlı gökyüzünde, bulutlarda. Ama ı ıh hiçbir belirti yok. Hep gözüm gökyüzünde dedim ya bugün başka bir güzellik gördüm, sığırcıkların dansı. O da ayrı bir güzellik idi benim için.
Bu böyle olmayacak toplayacağım bütün komşuları yağmur duasına çıkaracağım hepsini en sonunda...

sevim.K, berçin ve efeege beğendi.
Eski 24-01-2014, 01:18   #1680
Ağaç Dostu

dünyayı okadar çabuk tüketiyoruzki sonrada ah vah ediyoruz

berçin ve YeniGine beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024