agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni32914Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-01-2015, 21:17   #1771
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Merak edenler için, kızımın hoya köşesinden bir kaç kare:

Kızımın açmış olan hoyalarından
Bir kaç tanesi.

Hoya Eskimo
Name:  1531795_10203980194414724_8740037058381573828_o.jpg
Views: 1048
Size:  59.9 KB

Hoya Albiflora
Name:  10670086_10205039875786096_6683031549048781879_n.jpg
Views: 1034
Size:  32.3 KB

Hoya Calycina Stargaze
Name:  10731006_10205147413554473_3091304971934749640_n.jpg
Views: 897
Size:  48.2 KB
Şimdilik açanlar bunlar

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2015, 12:42   #1772
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Off,off harika görünüyorlar sevgili akçabardak teşekkürler

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2015, 12:57   #1773
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2012
Ayy bende bayıldım

Aysel Yavuz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2015, 20:34   #1774
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Plestranthus Ciliatus

Bu bitkimi uzun zamandan beri hiç görüntülememişim.
Yaz boyunca dışarıdaydı, yaprakları çok lezzetli olsa gerek
ne yaptıysam bir çeşit tırtıldan kurtaramadım, dolayısıyla
çiçeğini de göremedim, çiçeğimi kazık şekline getirdler,
oysa çok güzel gelişiyordu.

Böyleyken
akçabardak / bahçe

Bitkimi budamak zorunda kaldım,
budadıklarımı atmaya kıyamadım aynı saksının
kenarlarına budamış olduğum çelikleri diktim.

Bu hale geldi
Name:  DSCF6460.jpg
Views: 1184
Size:  73.4 KB

Name:  DSCF6456.jpg
Views: 904
Size:  61.4 KB
Bu bitki hakkında biraz araştırma yaptım, pek fazla açıklamalar bulamadım,
türkçe kaynak hiç bulamadım, yabancı kaynaklardan dilimin döndüğünce biraz bilgi bulabildim.

PLectranthus ciliatus
Vahşi Adaçayı

Açık mor-pembe ve beyaz çiçekleri olan bir bitkidir, dallar morumsu bir görünüm vererek, mor kıllarla kaplıdır.

Kısa sert tüyler ve renksiz bezleri ile kaplıdır geniş oval eliptik yaprakları vardır, çiçekleri genellikle tabanına yakın yan dallar bir çift salkım şeklinde bulunmaktadır. Çiçekler açık mor-pembe, beyaz, sapsızdır.Çiçeklenme zamanı ağırlıklı olarak orta-Şubat ve Haziran ayları arasındadır, gölgeli ortamları tercih eder.

Plectranthus plektron Yunanca bir kelimeden geliyor, mahmuz ve Anthos anlamı, çiçek anlamına gelir.

Plectranthus türleri böcek-tozlaşma ve çoğu bal arıları, kelebekler, yabanarılarını ve sinekleri üzerine çekmektedir

Düzenleyen akçabardak : 08-01-2015 saat 23:14
Eski 15-01-2015, 23:46   #1775
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Soğuktan, dondan etkilenen sukulentlerim ve diğer bitkilerim

Düzenleyen malina : 16-01-2015 saat 19:26 Neden: link ekledim
Eski 16-01-2015, 01:37   #1776
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Biraz morallerimiz yerine gelsin
Bunlarla yetinelim.

Sümbüllerim tomurcuklarını gösterdiler
Name:  DSCF6491.jpg
Views: 799
Size:  44.7 KB

İlk Kardelenlerim(Akçabardaklarım) açmaya başladı
Name:  DSCF6471.jpg
Views: 772
Size:  34.4 KB

Eski 16-01-2015, 10:52   #1777
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2014
Üzülme sevgili Akçabardak, inanın hepsi tekrar canlanacaklar..muhakkak canlı kalan damarları vardır. Umutlarınıza sahip çıkınız. Çıkmadık her can'da umut vardır.

asmalıtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2015, 11:48   #1778
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi asmalıtepe Mesajı Göster
Üzülme sevgili Akçabardak, inanın hepsi tekrar canlanacaklar..muhakkak canlı kalan damarları vardır. Umutlarınıza sahip çıkınız. Çıkmadık her can'da umut vardır.

Teşekkür ederim sevgili asmalıtepe, üzülmemeye çalışıyorum ama onları öyle gördükçe içim sızlıyor, muhakkak çıkmadık can'da umut vardır şüphesiz. Mutlaka umutlarımız yeniden yeşerecektir eminim. Yüce rabbim bizlere can sağlığı versin başka kederler vermesin dilerim. Bu arada size de geçmiş olsun akrabanız rahatsızlanmış. Allah şifalar versin en kısa zamanda iyileşip eski sağlığına kavuşmasını dilerim. Sağlıcakla sevgiyle kalın.

sonkez, YeniGine, hira ve 4 kişi beğendi.
Eski 16-01-2015, 12:38   #1779
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2014
İşte ben de bunu demiştim: Allahım her hüznün arkasına bir aydınlık mutlaka verir.

Teşekkür ederim hastamız da iyileşecek Allah'ın izniyle. Biraz daha kritik durumu atlatmış çok şükür.

asmalıtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2015, 17:20   #1780
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi asmalıtepe Mesajı Göster
İşte ben de bunu demiştim: Allahım her hüznün arkasına bir aydınlık mutlaka verir.

Teşekkür ederim hastamız da iyileşecek Allah'ın izniyle. Biraz daha kritik durumu atlatmış çok şükür.

Sizlerden gelen moral takviyeleriyle birlikte kendimi daha iyi hissediyorum, olmuşla olacağa çare yokmuş sevgili asmalıtepe, sağolun var olun, sevgiyle kalın.
Hastanıza tekrar çok geçmiş olsun.

pria, sonkez, YeniGine ve 5 kişi beğendi.
Eski 16-01-2015, 21:02   #1781
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Sevgili akçabardak , sümbülleriniz maşallah büyümüşler .akçabardaklar çok güzeller . İlk defa bu yıl sümbülleri söktüm .Daha önce hep bahçede kalıyordu .Şimdi yeniden bahçeye dikmek istiyorum ama , bahçe kar altında .Geçen hafta aldığım lale soğanları içinde satıcı ekim zamanı demişti . Baharda ekersem geç mi kalırım .

aleydi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2015, 21:29   #1782
Ağaç Dostu

salihcan's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2013
Galeri: 2
Sn Akçabardak sümbülleriniz ve kardelenlerinizi çok beğendim.Ama Hoyalara bayıldım maşallah

salihcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2015, 12:54   #1783
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Bu hoyanın yaprağı bile yeter..İnşallah birgün bizim taraflarada yolu düşer..

sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2015, 15:30   #1784
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Sevgili akçabardak , sümbülleriniz maşallah büyümüşler .akçabardaklar çok güzeller . İlk defa bu yıl sümbülleri söktüm .Daha önce hep bahçede kalıyordu .Şimdi yeniden bahçeye dikmek istiyorum ama , bahçe kar altında .Geçen hafta aldığım lale soğanları içinde satıcı ekim zamanı demişti . Baharda ekersem geç mi kalırım .

Teşekkür ederim sevgili aleydi, sümbüllerim baharı karşılamak için yavaş yavaş büyüyorlar, şimdilik çıkanlar bunlar daha çıkmayanlar var hava şartlarına göre biraz ağırdan alıyorlar.
Akçabardaklarım bile ağırdan gidiyorlar, diğer senelerde daha erken açarlardı. Olsun açsınlar bizleri memnun etsinler de bize o yeter.

Sevgili aleydi bahçeniz eğer müsaitse lale ve sümbül soğanlarınızı bahçenize dikmenizi tavsiye ederim, daha güzel gelişim gösteriyorlar, soğanlarını dikim için Ekim, Kasım ve Aralık en uygun zamandır.

Sizin kiler birazcık geç kalmışlar ama olsun siz yine de bir şekilde en kısa zamanda toprakla buluşturun ki faaliyete geçsinler, geçici olarak saksılara dikebilirsiniz. Size kolay gelsin, lale ve sümbüllerinizin bol bol çiçeklenmiş hallerini görmenizi dilerim. Sevgiler.

Eski 17-01-2015, 15:35   #1785
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi salihcan Mesajı Göster
Sn Akçabardak sümbülleriniz ve kardelenlerinizi çok beğendim.Ama Hoyalara bayıldım maşallah
Teşekkür ederim Sn. salihcan, daha iyileri sizlerin olsun inşallah. Kardelenler en sevdiğim çiçeklerden dir

sonkez, Laleci_03 ve uyap beğendi.
Eski 17-01-2015, 22:05   #1786
Ağaç Dostu

salihcan's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2013
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Teşekkür ederim Sn. salihcan, daha iyileri sizlerin olsun inşallah. Kardelenler en sevdiğim çiçeklerden dir
Kullanıcı adınızdan belli oluyor

salihcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2015, 19:30   #1787
Ağaç Dostu

ngr33's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2013
ablacımmmm merhaba nasılsın
bahçen bitkilerin görmeyeli daha da mı mükemmel olmuş ne maşallah

geçen yazımı sana Allah razı olsun demekle geçirdim desem yalan olmaz hani bana gönderdiğin petunyalar vardı ya evimizin neşesi Siirt'teki renklerimiz oldular. Sadece petunyaları yaşatabildim buranın sıcağına bir tek onlar dayandı sonra onlarda öldü ama baya idare etti beni

anladım ki bu memlekette çiçek bakmak zor hatta imkansız kısa bir süre ara verdim çiçek bakmıyorum artık o yüzden siteyede ara verdim. Ama arada bir yokluyorum tabi eskisi gibi vakit geçiririsem biliyorum krizim tutacak e yetişmiyorda burda bir şey üzüldüğümle kalıyorum bu sebep çiçeklerede siteyede kısa bir mola diyorum

ama az kaldı burdan döndüğümde kocamaaan bir bahçem ya da balkonum olacak yemyeşil rengarenk inanıyorum

sizi seviyorum iyi kalpli ablacım

ngr33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-01-2015, 13:32   #1788
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ngr33 Mesajı Göster
ablacımmmm merhaba nasılsın
bahçen bitkilerin görmeyeli daha da mı mükemmel olmuş ne maşallah

geçen yazımı sana Allah razı olsun demekle geçirdim desem yalan olmaz hani bana gönderdiğin petunyalar vardı ya evimizin neşesi Siirt'teki renklerimiz oldular. Sadece petunyaları yaşatabildim buranın sıcağına bir tek onlar dayandı sonra onlarda öldü ama baya idare etti beni

anladım ki bu memlekette çiçek bakmak zor hatta imkansız kısa bir süre ara verdim çiçek bakmıyorum artık o yüzden siteyede ara verdim. Ama arada bir yokluyorum tabi eskisi gibi vakit geçiririsem biliyorum krizim tutacak e yetişmiyorda burda bir şey üzüldüğümle kalıyorum bu sebep çiçeklerede siteyede kısa bir mola diyorum

ama az kaldı burdan döndüğümde kocamaaan bir bahçem ya da balkonum olacak yemyeşil rengarenk inanıyorum

sizi seviyorum iyi kalpli ablacım
Merhaba canım özlettin kendini, seni buralarda tekrar görmek ne güzel iyi ki geldin hoş geldin sevgili ngr33.

Uzun zamandan bu yana sesin soluğun çıkmayınca her halde tayinleri çıktı ondan olsa gerek diye dşünmüştüm.

Senden de allah razı olsun, en azından petunyaların sizi mutlu ettiğine sevindim, demek ki diğerleri o memleketin aşırı sıcaklarına dayanamadılar, sağlık olsun hiç değilse denemiş oldun.

Senin o meşhur bitki krizlerin var ya beni öldürüyor, allahtan petunyalar yaşamış ta seni krizden kurtarmışlar sağlık olsun sen üzülme tekrar edinirsin, forumda böyle güzel dostların olduğu müddetçe en güzel bir şekilde gidenlerin yerine yenileri gelir hiç merak etme.

İnşallah en kısa zamanda hayallerindeki bahçe ve balkonun gerçekleşir ve rengarenk bitkilerine kavuşursun, inancını yitirme sakın o zaman gör bak neler neler olur o bahçede kim bilir, ama sen yine de bizleri ihmal etme arada sırada bahçemize bekleriz, seni ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

Kendine iyi bak Aman sakın krize mrize girme bak olur mu Ben de seni seviyorum ablan sana kurban olsun, sağlıcakla kal öpüyorum.

Eski 25-01-2015, 17:31   #1789
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Hoyalar çok güzeller bayıldım.. Kızınız ne güzel açtırmış hoyaları maşallah.

sumeyra47 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-01-2015, 18:50   #1790
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sumeyra47 Mesajı Göster
Hoyalar çok güzeller bayıldım.. Kızınız ne güzel açtırmış hoyaları maşallah.
Teşekkür ederim sevgili sumeyra47, kızım şimdi de gönlünü hoyalara kaptırmış durumda.

Eski 25-01-2015, 21:18   #1791
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Hoyalar güzelde açtırması zor diye hiç edinmek istemiyorum. Çeşit çok olunca her birinden olsun istiyor insan. Maşallah nasıl bir bakım yapmışta böyle açtırmış hoyalarını doğrusu merak ettim.

sumeyra47 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2015, 08:50   #1792
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
sevgili akçabardak,''boynuz kulağı geçmiş'' bende kızınızın hoyalarına hayran kaldım. maşallah çok güzeller.ellerine sağlık. ikinizede sevgiler.

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2015, 23:30   #1793
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sumeyra47 Mesajı Göster
Hoyalar güzelde açtırması zor diye hiç edinmek istemiyorum. Çeşit çok olunca her birinden olsun istiyor insan. Maşallah nasıl bir bakım yapmışta böyle açtırmış hoyalarını doğrusu merak ettim.
Sevgili sumeyra47 çok haklısınız dediğiniz gibi bir tane edindik mi diğer türlerinden de olsun istiyoruz, ben de o yüzden hiç bulaşmıyorum zaten.
Bakımına gelince hiç bir fikrim yok ama gördüğüm kadarıyla topraksız ve besinle yetiştiriyor, bazen kızıma takılıyorum bunlar bu taşların içinde nasıl olur nereden beslenecek diye.

Eski 27-01-2015, 23:40   #1794
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 Mesajı Göster
sevgili akçabardak,''boynuz kulağı geçmiş'' bende kızınızın hoyalarına hayran kaldım. maşallah çok güzeller.ellerine sağlık. ikinizede sevgiler.
Sevgili münevver48 evet boynuz kulağı geçmiş, ne diyeyim armut dalından uzak düşmezmiş derler ya o misal işte.
Beğendiğine sevindim çok teşekkür ederim sağ olasın. Sevgilerimle

Eski 09-02-2015, 23:32   #1795
Ağaç Dostu

telato's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2014
Sayın Akçabardak bugün sayfanızı birkez daha baştan sona okuma fırsatı buldum, özellikle turunçgillere bayıldım bayıldım, hatta limona...
Bizim evde çok limon tüketilir, bu yüzden benimde limon ağacı yetiştirmek için ayrı bir hevesim var, bahçemde bir limon ağacım olsada ordan kopartıp kopartıp kulansam diye...
Hem ağaç türünden hemde bodur türünden aldımda üstelik, ama limon vermesi konusunda hep sorunlar yaşadım, muhakkak bir yerde hata yapıyorum,
bu konuda sizden birşey öğrenebileceğim düşüncesindeyim, soğanlı çiçeklerinizde gözümden kaçmış değil hepsini tek tek inceledim, benimde
kardelene ayrı bir düşkünlüğüm var, bol çiçekli günler...

telato Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2015, 12:03   #1796
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi telato Mesajı Göster
Sayın Akçabardak bugün sayfanızı birkez daha baştan sona okuma fırsatı buldum, özellikle turunçgillere bayıldım bayıldım, hatta limona...
Bizim evde çok limon tüketilir, bu yüzden benimde limon ağacı yetiştirmek için ayrı bir hevesim var, bahçemde bir limon ağacım olsada ordan kopartıp kopartıp kulansam diye...
Hem ağaç türünden hemde bodur türünden aldımda üstelik, ama limon vermesi konusunda hep sorunlar yaşadım, muhakkak bir yerde hata yapıyorum,
bu konuda sizden birşey öğrenebileceğim düşüncesindeyim, soğanlı çiçeklerinizde gözümden kaçmış değil hepsini tek tek inceledim, benimde
kardelene ayrı bir düşkünlüğüm var, bol çiçekli günler...

Sayın telato öncelikle sayfama hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Evet turunçgiller gerçekten de çok harikalar, özellikle dalından koparılması çok zevkli oluyor, bizden önceki ev sahibi elleriyle dikmiş evi biz satın alınca hazıra konmuş gibi olduk, iyi ki dikmişler diyorum ve her zaman o fidanları dikenlere dua ediyorum.

Limona gelince maalesef bu son soğuklarda donma tehlikesi yaşadı, üstelik limonları da ağacın üzerinde ve bütün meyveleri ve yaprakları dondu ve patır patır döküldüler. Şimdi tek ümidimiz ağacın tamamen donmamış olması inşallah kendini kurtarır diye düşünüyoruz, çünkü limonu biz de çok tüketiyoruz ve taze taze dalından koparmak çok hoşumuza gidiyor.
Limon fidanını seçerken bulunduğunuz iklime göre (soğua dayanıklığı açısından) seçilmesi gerektiğini duymuştum burada ki fidancılardan ve Bereket TV. de her cumartesi 11'de yayınlanan programda (Sn. Hasan Altan)

Sayın telato bundan 7-8 yıl önce limonumuz bir kez daha donma tehlikesi geçirmişti ve ben bir defa olmak üzere sıvı organik gübresi verdim ve çok güzel sonuç aldım, limon kendini çok güzel toparladı pırıl pırıl yapraklar, meyve tutumu ve çok güzel sürgünler vermişti. Bu sene don tehlikesinden sonra tekrar bu gübreden uygulama yapmayı düşünüyorum en kısa zamanda.

Bu gübre çiçekler hariç bütün sebze ve fidanlarda kullanılabilir ama ben sadece birer defa olmak üzere Limon, Zeytin ve Şeftali fidanlarında uyguladım, üçünde de güzel sonuç aldım.

Gübrenin adını vermekte bir sakınca varmıdır bilemiyorum.

Süper Biofer | Bor Power | MN Power | FE Power | Diğer | bitki verimi, Süper Biofer , Biofer , sıvı organik gübre biofer , sıvı organik , domates sıvı gübresi , biber sıvı gübresi , patlıcan sıvı gübresi , en iyi sıvı organik gübre , en iyi organik g

Kardelen en sevdiğim çiçektir, diğer soğanlıları da severim hiç birisini ayırt edemem.

Eski 10-02-2015, 21:15   #1797
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-06-2008
Sayin Akçabardak, acaba kullandığınız gübrenin adını verebilir misiniz?

uyap beğendi.
Yağmurcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2015, 23:17   #1798
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yağmurcan Mesajı Göster
Sayin Akçabardak, acaba kullandığınız gübrenin adını verebilir misiniz?
Sevgili Yağmurcan öncelikle hoş geldiniz diyeyim.

Kullanmış olduğum gübreSüper Biofer, 3 lü set yukarıda linkini vermiştim, o linkten inceleyebilirsiniz. Sevgiler

Eski 11-02-2015, 21:40   #1799
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Kardelenlerrr

Şöööyle bir kardelen tarlamın olmasını çok isterdim

Ne kadar güzeller değil mi arkadaşlar? bayıldım bu fotoğrafa

Netten alıntı:
Name:  10988937_826669344036555_8934278782862702325_n.jpg
Views: 583
Size:  75.6 KB

Eski 12-02-2015, 07:51   #1800
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Kardelenlerrr

Şöööyle bir kardelen tarlamın olmasını çok isterdim

Ne kadar güzeller değil mi arkadaşlar? bayıldım bu fotoğrafa

Netten alıntı:
Eklenti 536652
nerde nerde!!! ben hemen toplamaya gideyim sevgili akçabardak çoook güzel bunlar beyazla beyaz bu kadar mı yakışır.doğal olunca hoş oluyor. kardeleni bende çok beğeniyorum.ama bizim buralarda açacağını sanmıyorum. elime geçerse de denemek isterim. açtırmak için kar yağdıramasamda arada bir saksıyı buzdolabında koyarım: canım kardenlerini benim de için kokla sevgiler.....

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:04.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024