agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni3405Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-07-2012, 07:32   #211
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi s.serdar Mesajı Göster
Tavsiyenize uyarsam sonumu görür gibiyim.

Semt pazarında ücretsiz meyva dağıtmata çalışan s.serdar çevik kuvvet ve özel harekat polisinin yardımı ile pazarcıların elinden az da olsa yamultulmuş bir vaziyette sağ olarak kurtarıldı.
Kaynak: Anadolu Haber Ajansı
Geçmiş olsun Sn s.serdar.
Müslüman mahallesinde salyongoz satmıya benzer.
Saygılar.

hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2012, 10:52   #212
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili s.serdar, bahçenizin ilk haliyle son hali arasındaki durum " bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur" sözünün ne kadar doğru olduğunun göstergesidir.

Kurmaya başladığınızdan beri vakit buldukça "kaldığım yerden devam" diyerek bahçenizi dolaşıyorum.
Gördüklerimden, okuduklarımdan çok memnun olduğumu belirtmek istedim. Hem sizi hem de eşinizi kutlarım.

Bütün bu güzellikleri meydana getirebilmek için verdiğiniz uğraş ortada ve gün geçtikçe işlerinizi daha da kolay hale getireceğinizden hiç şüphem yok, Allah bizlere de nasip etsin.

Bizde de pek şey yerine oturdu ama alan büyük ve yardımcı olmayınca yetişebilmek zor oluyor. Zaman zaman yan köylere gidip, yardımcı bulup getiriyoruz, otlar yolunuyor, ağaç dipleri çapalanıyor ama haftasında temizlenen yerler, biz başka tarafın otlarını yolarken, yeniden ot içinde kalıyor.
Açık arazide bu sorun hep oluyor.

" Bunlar domates, yanlarında duranda çapa. Domatesler çapayı çok sever. Hadi bir deneyiniz.

Bunlar salatalık, Şu yerde boylu boyunca yatanda su hortumu. Sulamak ister miydiniz?

Bunlar sivri biber. Şuradaki de budamama makası. Biberleri budamak istermisiniz ?

Çim makinasını önce kim kullanmak istiyor?

Gülleri budamak insanı çok rahatlatır. Rahatlamak isteyen var mı ?
takdiğiniz çok hoşuma gitti.

Bir de eşinizin vişneden kurt çıktığında yazdıklarınızı gülerek okudum, ben de aynen öyle yapardım, gerçi kurt-böcek beni ürkütmez ama katiyyen o meyveyi yiyemem. Eşim benimle dalga geçer " boş ver protein onlar" der.

Hımm, demek sayın mrduran'ı ziyaret edersem vişne suyu ikramını kabul etmeyip, sıcak mıcak demeden çay içmekte israr edeceğim.

Kayısılarınız çok gösterişli, gülleriniz güzel.
Bütün bu güzellikler içinde huzurla yaşama devamınızı dilerim.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2012, 19:13   #213
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hk50 Mesajı Göster
Müslüman mahallesinde salyongoz satmıya benzer.
Aynen katılıyorum.

Ancak sayın YeniGine'yi bir tülü ikna edemiyorum.

hk50 ve mrduran beğendi.
s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2012, 19:23   #214
Ağaç Dostu

Sayın Güler.

Bazen kelimeler çok yeteriz kalıyor. Bu nedenle kırkbin kere maşallah demek az sizin için. Ben 700 m2 ye zor yetişiyorum. Siz 9000 m2 ile boğuşuyorsunuz ve buna rağmen mühteşem güzellikler yaratmaktan geri kalmıyorsunuz.

Size yardımcı değil kahya lazım.

Birazdan bahçe için yola çıkacağız. Zamanım biraz dar olduğu için aklıma gelenleri şimdilik yazamıyorum. Bir kaç gün sonra dönüşümde kaldığım yerden devam edeceğim.

Saygılarımla.

Eski 20-07-2012, 20:26   #215
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster

...Bir de eşinizin vişneden kurt çıktığında yazdıklarınızı gülerek okudum, ben de aynen öyle yapardım, gerçi kurt-böcek beni ürkütmez ama katiyyen o meyveyi yiyemem. Eşim " boş ver protein onlar" der.

...Hımm, demek sayın mrduran'ı ziyaret edersem vişne suyu ikramını kabul etmeyip, sıcak mıcak demeden çay içmekte israr edeceğim. ...
... huzurla yaşama devamınızı dilerim.
Merhaba efendim,

O kadar çapa, dirgen, makas, hortum, alet edevat var ki bahçenizde...

Gündüz bahçenize gelmek benim gibi tembele uygun değil...

Gündüz sıcağında karpuz yeyen derviş gibi '' buna değmiş buna değmemiş'' demeye bile razı iken...

...geceleri gelmeye devam ediyorum ve tabii ki vişnelerin kurdu var mı yok mu ALLAH 'a kalmış o karanlıkta.

Bendeki vişnelerde kurt var ise, sebeblerinden biri de vişne ağacı sahibi olmanız hasebiyle trilyonda bir müsebbib de siz ve sizin gibi vişne ağacı olanlar efendim)).

Kurtluların suyunu bizim bardağa alırım. Beşer ve bardaklar şaşmaz ise size sorun olmaz, buzlu çünkü...

Çay da kenar da alesta.. İçinde en az 4-5 tür çay karışımı var efendim.

Afiyetler olsun. Sağlıkla yaşayın inşallah.

Kafa dengim saydığım eşinize ve size en derin saygılarımla lütfen.

Güler ve YeniGine beğendi.
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2012, 23:58   #216
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Alıntı:
Tavsiyenize uyarsam sonumu görür gibiyim.

Semt pazarında ücretsiz meyva dağıtmata çalışan s.serdar çevik kuvvet ve özel harekat polisinin yardımı ile pazarcıların elinden az da olsa yamultulmuş bir vaziyette sağ olarak kurtarıldı.
Kaynak: Anadolu Haber Ajansı
Şimdi gözlüklerimi çıkarttım; gülmekten gözlerim yaşardı onları siliyorum. Çook güldüm çok. Tamam vazgeçtik semt pazarı falan YOK.

mrduran beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2012, 00:53   #217
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Şimdi gözlüklerimi çıkarttım; gülmekten gözlerim yaşardı onları siliyorum. Çook güldüm çok. Tamam vazgeçtik semt pazarı falan YOK.
Bende yazarken çok gülmüştüm.

YeniGine beğendi.
Eski 24-07-2012, 00:57   #218
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

S.Serdar peki kayısılar ne durumda bu arada?

Eski 24-07-2012, 01:14   #219
Ağaç Dostu

Alıntı:
S.Serdar peki kayısılar ne durumda bu arada?
Sayın YeniGine.

2 gün sürekli kayısı topladık. Topladığımız miktar kabaca 200 kilo kadardı. Ağaçların 1/3 ünü bile boşaltamadık. Ben toplam 300 kilo çıkar diye düşünüyordum. Sanırım 600-700 kg. kadar meyve verdi 2 ağaç. Bir kaç gün sonra tekrar gidip belki bir 100 kilo daha toplayabilirim. Gerisi ağaçta kalacak. Ağaçta kalsa iyi. Dalından düşüp çevre kirliliği yaratacak.

Jandarmaya telefon edip kayısı getireyim mi diye sordum. kayısı varmış, toplayıp dağıtacak adam arıyorlarmış. Suya düştü hayallerim.

gilan, GÜLSEN_ ve mrduran beğendi.
Eski 24-07-2012, 01:19   #220
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Gerçekten öncelikleee bir maşallah diyeyiim....
Yine tavana baktım; bu da zor bir iş demek ki... Ne bileyim ki nereye verilir... Kimbiliir verilince sevinecek ne kadar çok yer vardır. Ama işte... Ne bileyim hani Huzurevleri, Çocuk esirgemeler, kışlık reçel marmelat yapan yerler... Allah Allaah nasıl değerlendirilir başka da birşey gelmiyor aklıma...

Eski 24-07-2012, 01:38   #221
Ağaç Dostu

Alıntı:
... Allah Allaah nasıl değerlendirilir başka da birşey gelmiyor aklıma...
100 kilosunu dün gece iftardan sonra bahçeye gelen eşimin 3 erkek yeğeni toplayıp götürdü. Gece 22:00 den 24:00 kadar projektör ışıkları altında topladılar. 50 kilosunu bizim taksi durağına bıraktım. Bir 50 kiloyu da yarın anahtarını yeni teslim aldığım apartman dairesinin bulunduğu kooperatifte çalışan işçilere götüreceğim. Bir iki kilo da kendime ayırdım.

İkinci partide toplayabileceklerimi de ancak tanıdıklara, eşe dosta dağıtmayı düşünüyorum. Onlarında kayısıya falan ihtiyaçları yok ama götürürsem red etmezler.

Gerisini toplamakta çok yorucu olacak. Zira üst üç dalları toplamak için 6 metrelik merdivenimiz yeterli değil. Silkelenirse de meyvelerin zarar göreceği kesin...

Eski 24-07-2012, 01:42   #222
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Eveet; valla bir şekilde güzel bir dağıtımı başarmışsınız. Ellerinize, emeğinize sağlık.. Allah kabul etsin, canınıza değsin inşallah.

GÜLSEN_ beğendi.
Eski 24-07-2012, 02:29   #223
Ağaç Dostu

Alıntı:
Eveet; valla bir şekilde güzel bir dağıtımı başarmışsınız. Ellerinize, emeğinize sağlık.. Allah kabul etsin, canınıza değsin inşallah.
Değerlendirmek için elimden fazlası malesef gelmiyor. İnterneti yoğun kullananlar bilir. Askıda kahve diye sözde İtalya''da bir uygulama varmış. Benzeri askıda kayısı olsa ne güzel olurdu.

Seneler önce ben bu durumun benzerini Akçakoca İlçemizde defalarca yaşamıştım.

Eylül ayın başında Palamut balıkları Karadenize akmaya başlar, 5-6 metrelik tekneleri ile palamut avından dönen küçük balıkçıları ellerinde naylon poşetlerle, bazı küçük çocuklar, yaşlı teyzeler iskelede karşılarlardı.

Balıkçı tekneden iskeleye adımını attığında naylon poşeti kapar içine bir ya da iki tane palamut atar ve poşeti sahibine iade ederdi. Ne balıkçıdan, ne de poşeti uzatandan tek bir söz ve kelime duyamazdınız. Her şey gözlerde ve bakışlarda gizli kalırdı.

Bilmem hala bu durum hala yaşanıyor mu?

Sanmıyorum. Her şeyde olduğu gibi bu güzellikleri de artık yitirmiş olmalıyız.

Bir yardım, ne alanı küçük düşürmeli, ne de veren için bir öğünme nedeni olmalıdır. Zaten bilirsiniz ki; çoğu kez, tatlı bir söz, sıcak bir davranış, gösterişle yapılmış büyük bir yardımdan çok daha değerlidir.

Yani, vereni mağrur, alanı mağdur etmemek artık çok zor gibi.

gilan, Ahmet, GÜLSEN_ ve 2 kişi beğendi.

Düzenleyen s.serdar : 07-07-2013 saat 03:11
Eski 24-07-2012, 03:05   #224
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Evet S.Serdar çook haklısınız... Çok zor... Ama işte yine de gönül; birşeye yarasın, birileri sevinsin, mutlu olsun istiyor... ki eminim siz bir kayısı poşetini ihtiyacı olan birisine ulaştırsanız dünyalar sizin olacak, sevineceksiniz. Neyse siz yine de başarmışsınız. Gönlünüze sağlık.

s.serdar beğendi.
Eski 02-08-2012, 00:53   #225
Ağaç Dostu

Armut ağacım yapış yapış

Bir tane Ankara Armudum var ve bu sene yaprakları yapış yapış oldu ve ağacım sürekli yaprak dökmeye başladı.

Bir kere arap sabunu bir kere de tazzikli su ile yıkadım ve üç farklı insektif ilaç kullandım ama netice alamadım.

İnternette araştırdığımda, yaprak biti (beyaz sinek) armud psillası'nın yarattığı olumsuzluklarla örtüşüyor gibime geldi. İlk fırsatta bu zararlılar için ilaç temin etmeyi düşünüyorum. Ancak bit ile pire veya psilla'nın aynı mı faklı mı zararlılar olduğunu henüz kestirebilmiş değilim.

Hanım yaprakları benden daha iyi incelemiş. Üzerinde beyaz renkte ve uçan yaratıklar varmış.

Çok uğraşmama rağmen çekim sırasında makinanın odak uzaklığını bir türlü ayarlıyamamam nedeniyle zararlıların net görüntüsünü alamadım. Yaprağın hücreleri çok daha net çıktığı halde zararlıları gerektiği şekilde odaklayamadım.

Name:  DSC03073A.jpg
Views: 1551
Size:  67.6 KB

Name:  DSC03073B.jpg
Views: 869
Size:  36.4 KB

Name:  DSC03073D.jpg
Views: 1366
Size:  83.4 KB

Sanırım bu sene armudu pazardan alıp yemek zorunda kalacağız.

Ayazkızı ve mrduran beğendi.

Düzenleyen s.serdar : 02-08-2012 saat 12:27
Eski 02-08-2012, 01:09   #226
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Eyvaah gerçekten kötü görünüyorlar. ( İnşallah en kısa zamanda bir bilen yetişir de ne yapmanız gerektiğini izah eder S. Serdar.

GÜLSEN_ beğendi.
Eski 02-08-2012, 01:23   #227
Ağaç Dostu

Alıntı:
Eyvaah gerçekten kötü görünüyorlar.
Sanırım net resim çekemememin bir nedeni de, iğrençliğinden dolayı ağaca çok yaklaşamamış olmam diye düşünüyorum.

Durumu Meyvelerde hastalık ve zararlılar başlıklı konu altına yazmadığım için fazla bir destek göreceğimi pek ummuyorum.

Foruma fotoğraf eklemek de, sanırım artık sorun yaşamıyorsunuz...

YeniGine beğendi.
Eski 02-08-2012, 01:35   #228
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Eveet ben de onu diyecektim size; yani artık fotoğraf yükleyebiliyorum ve sizden de hiçbir ses çıkmadı!!! Çok şükür, Sokak Köpekleri, Güler Hanım a amarallis bebecikleri ve bu gece de Sudenur aaa bir hediyem olsun diye bahçemden değil tabi, siteden bir hediyem oluverdi. Nacizanee!!! Sizden dee hiççç beğeni, tebrik, güzel, bravvo falan gelmedi yani.
Neden böyle dedim; çünkü bu konuyu ilk sizlerle paylaştım, o yüzden!!.

Eski 02-08-2012, 02:06   #229
Ağaç Dostu

Alıntı:
Eveet ben de onu diyecektim size; yani artık fotoğraf yükleyebiliyorum ve sizden de hiçbir ses çıkmadı!!! Çok şükür, Sokak Köpekleri, Güler Hanım a amarallis bebecikleri ve bu gece de Sudenur aaa bir hediyem olsun diye bahçemden değil tabi, siteden bir hediyem oluverdi. Nacizanee!!! Sizden dee hiççç beğeni, tebrik, güzel, bravvo falan gelmedi yani.
Neden böyle dedim; çünkü bu konuyu ilk sizlerle paylaştım, o yüzden!!.
Bu konuda özür dilerim.

Son 10 gündür çok yoğunum. Bir kaç saattir ekranımda en az 7-8 web sayfası açık ve buradan e-devlet şifresi ile işlem yapmaktayım. Kafam biraz dinlesin diye de http://www.agaclar.net/forum sayfasını açtım ama malesef forumu gereken dikkat ve özenle takip ettiğimi söyleyemem.

Ancak Sokak köpekleri sayfasına eklediğiniz resmi görmüş ve beğenimi belirtmiştim. Ancak yazılı bir ifadede bulunmamıştım. Dediğim gibi bu konudaki kusur ve eksiklik tamamen benden kaynaklanıyor ve sebebi de biraz zihin yorgunluğu, biraz zaman darlığı birazda benim ihmalim olabilir diye düşünüyorum.

Umarım bu hatamı hoş görürsünüz.

Saygılarımla.

GÜLSEN_, mrduran ve Sudenur beğendi.
Eski 02-08-2012, 02:15   #230
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Tamam yoğunluk güzeldir, bir sözüm yok... Gönlünüze göre.....
Beğeninizi gördüm... Yorum olmayınca S.Serdar mutlaka bir yorum yapmalı idi diye düşündüm açıkçası. Çünkü Sudenur ve siz ile paylaştım avatar, fotoğraf yükleme... Ama sonra baktım ki bir süredir pek giremiyorsunuz, anladım zaten yoğun olduğunuzu...
Olsun sonuçta ben yoğun ya da mutlaka geçerli bir sebebiniz vardır diye düşündüm zaten; hiççç sorun değil. Zira ben öncelikle sizin iyi niyetinizi anladım. Gerisi mutlaka gelecektir eminim. Çoook teşekkür ettiim S.Serdar.
S.Serdar - Sudenur varolun, sağolun.

s.serdar ve Sudenur beğendi.
Eski 02-08-2012, 02:39   #231
Ağaç Dostu

Alıntı:
Tamam yoğunluk güzeldir, bir sözüm yok... Gönlünüze göre.....
Beğeninizi gördüm... Yorum olmayınca S.Serdar mutlaka bir yorum yapmalı idi diye düşündüm açıkçası. Çünkü Sudenur ve siz ile paylaştım avatar, fotoğraf yükleme... Ama sonra baktım ki bir süredir pek giremiyorsunuz, anladım zaten yoğun olduğunuzu...
Olsun sonuçta ben yoğun ya da mutlaka geçerli bir sebebiniz vardır diye düşündüm zaten; hiççç sorun değil. Zira ben öncelikle sizin iyi niyetinizi anladım. Gerisi mutlaka gelecektir eminim. Çoook teşekkür ettiim S.Serdar.
S.Serdar - Sudenur varolun, sağolun.
Avatar ve resim ekleme işi hallolduğuna göre size bir Üyelerin Bahçeleri ya da Üyelerin Balkon ve Terasları başlığı altında bir sayfası açma işlemi kaldı.

Bahçem yok dediğiniz için Üyelerin Balkon ve Terasları altında bir sayfada siz açabilirsiniz. Yok kafi gelmez derseniz şimdi ismini hatırlayamadığım bir üyenin yaptığı gibi Gülhane Parkı benzeri bir yeri kendinize bahçe edinip örneğin Yıldız Parkı…

Burayı kendinize bahçe edinip moderatörler anlayıncaya kadar bahçem diye kullanabilirsiniz.

Ben sizin yerinize bu başlık altında bir bahçe açtım. Sizde bu şekilde bir sayfa oluşturabilirsiniz.

Eski 02-08-2012, 08:25   #232
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Alıntı:
Bir tane Ankara Armudum var ve bu sene yaprakları yapış yapış oldu ve ağacım sürekli yaprak dökmeye başladı.

Bir kere arap sabunu bir kere de tazzikli su ile yıkadım ve üç farklı insektif ilaç kullandım ama netice alamadım.

İnternette araştırdığımda, yaprak biti (beyaz sinek) armud psillası'nın yarattığı olumsuzluklarla örtüşüyor gibime geldi. İlk fırsatta bu zararlılar için ilaç temin etmeyi düşünüyorum. Ancak bit ile pire veya psilla'nın aynı mı faklı mı zararlılar olduğunu henüz kestirebilmiş değilim.

Hanım yaprakları benden daha iyi incelemiş. Üzerinde beyaz renkte ve uçan yaratıklar varmış.

Çok uğraşmama rağmen çekim sırasında makinanın odak uzaklığını bir türlü ayarlıyamamam nedeniyle zararlıların net görüntüsünü alamadım. Yaprağın hücreleri çok daha net çıktığı halde zararlıları gerektiği şekilde odaklayamadım.

Sanırım bu sene armudu pazardan alığ yemek zorunda kalacağız.
O görünen haşereler,Yaprak galeri güveleri.Mücadelesi yapılırsa bir şey kalmaz.

Organik,Dogal,diye diye Tosyaya pirince giderken evdeki bulgurdan olaçağız sanırım.
Saygılar.

Eski 02-08-2012, 09:16   #233
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2011
sn.s.serdar sayfanızı en baştan başlayıp ziyaret etme şansım oldu. inanın her karesini sizinleymişim gibi kah gülerek kah üzülerek kah şaşkılık içersinde tepkilerim oldu) geçirmiş olduğunuz kazayı artık nazardan olduğunu düşündüm varsın bununla atlatmış olun büyük geçmiş olsun. Eşinizle size huzurlu mutlu sağlıklı bir ömür diliyorum ankaraya geldiğimde bahçenizi evinizi ziyaret etmeyi düşünüyorum artık kısmet ne zaman olur bilemem. Bahçenizde, evinizde, eşinizle, dostunuzla bol çiçekli meyveli sebzeli günler diliyorum GAZİANTEPTEN SELAMLAR

mrduran ve s.serdar beğendi.
GÜLSEN_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2012, 10:05   #234
Ağaç Dostu

Türkan's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2012
ya inanamiyorum.coook guzel.o cicekler neydi ya öyle.papatyalar guller ve s.hepsi cok guzel.hele sebzeler,o visneler kayisilar gel beni ye diye bagiriyor resmen.cok begendim.eline yureyine saglik.bakmaya doyamadim.yine ugrarim.insallah bu paylasimlariniz devam eder de gozlerimiz bayram eder.sevgiler saygilar

GÜLSEN_ ve s.serdar beğendi.
Türkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2012, 12:34   #235
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hk50 Mesajı Göster
O görünen haşereler,Yaprak galeri güveleri.Mücadelesi yapılırsa bir şey kalmaz.

Organik,Dogal,diye diye Tosyaya pirince giderken evdeki bulgurdan olaçağız sanırım.
Saygılar.
Sayın hk50

Benim bu güne organik olsun diye hiç bir derdim olmadı. Haşereyi görünce basıyorum ilacı. Vişne tanesinin birinden kurt çıktı diye emekle topladığım onlarca kilo vişneyi çöpe basmışım. Bu bakımdan zararlıya ve haşereye sıfır tolerans var bende.

Teşhisinizi dikkate alarak yaprak galeri güveleri için en kuvvetisinde ilaç temin etmeye çalışacağım.

Teşekkürlerimle.

hk50 beğendi.
Eski 02-08-2012, 12:47   #236
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi GÜLSEN_ Mesajı Göster
sn.s.serdar sayfanızı en baştan başlayıp ziyaret etme şansım oldu. inanın her karesini sizinleymişim gibi kah gülerek kah üzülerek kah şaşkılık içersinde tepkilerim oldu) geçirmiş olduğunuz kazayı artık nazardan olduğunu düşündüm varsın bununla atlatmış olun büyük geçmiş olsun. Eşinizle size huzurlu mutlu sağlıklı bir ömür diliyorum ankaraya geldiğimde bahçenizi evinizi ziyaret etmeyi düşünüyorum artık kısmet ne zaman olur bilemem. Bahçenizde, evinizde, eşinizle, dostunuzla bol çiçekli meyveli sebzeli günler diliyorum GAZİANTEPTEN SELAMLAR
Sayın GÜLSEN.

Bazen gereğinden uzun yazdığımın farkındayım. Kimi zaman acaba kim okur bu kadar uzun yazıları dediğim çok olmuştur. Bana katlanıp baştan sona okuma sabrınız için çok teşekkür ediyorum. Beni mutlu kıldınız.

Bahçemiz ve kalbimiz tüm forum üyelerine sonuna kadar açıktır. Gaziantep'den kalkıp Ankara'ya gelip de, bahçemize de zaman ayırmayı düşünmeniz beni çok sevindirdi.

Güzel düşünce ve temennileriniz için bir kez daha teşekkür eder, şahsınızda tüm Gaziantep'e olan kucak dolusu sevgi ve saygılarımızın kabulünü diliyorum.

GÜLSEN_, mrduran ve Türkan beğendi.
Eski 02-08-2012, 12:54   #237
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Türkan Mesajı Göster
ya inanamiyorum.coook guzel.o cicekler neydi ya öyle.papatyalar guller ve s.hepsi cok guzel.hele sebzeler,o visneler kayisilar gel beni ye diye bagiriyor resmen.cok begendim.eline yureyine saglik.bakmaya doyamadim.yine ugrarim.insallah bu paylasimlariniz devam eder de gozlerimiz bayram eder.sevgiler saygilar
Sayın Türkan.

Beğeni ve değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ediyorum. İşin gerçeği sizin bahçenizin ve emeklerinizin yanında benimkilerinin pek kayda değer olduğunu düşünmüyorum.

Allah sağlık verdikçe sizlerin de desteği ile paylaşımlara devam etmeyi istiyorum.

Dost ve kardeş sevgili Azerbeycan'a en içten sevgi ve saygılarımla..

Türkan beğendi.
Eski 02-08-2012, 12:57   #238
Ağaç Dostu

Türkan's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2012
kendine haksizlik etme .bence cok guzel bir bahce.bende burdan kardes ulkeye tum ictenliyimle sevgi ve saygilarimi yolluyorum.tesekkurler

GÜLSEN_ ve s.serdar beğendi.
Türkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2012, 02:45   #239
Ağaç Dostu

Armut ağacım için dün tarım ilacı satan bir bayie gittim. Durumu anlattım. Armut psillası, atmut biti, armut beyaz sineği, armut güvesi veya yaprak galeri güvesi olabilir dedim. bir zarf içinde getirdiğim 2 hastalıklı yaprağı gösterdim. İlaç istiyorum dedim.

Bayi psilla teşhisi koydu. Kaç ağacın var dedi. Ben de tek armut var değince suratı asıldı. Psilla ilacı vereceğim ama bedeli 30.- TL. Bir ağaç için değmez. Sana üzerinde Psilla etkisi yazmayan ama kesinlike çözüm sağlayacak 5.-TL ilaç versem olur mu dedi.

Para senden değil, benden çıkıyor. Üzme bu kadar kendini. Seneye diğer ağaçlarada atarım kalanını dediğimde, başka ne ağaçların var diye sordu. Tek tek saydım diğer ağaçları. Abi bu ilaç hepsine yeter. Boş ver sen 30 liralık ilacı al bunu kullan. Memnun kalmaz isen gel paranı geri öderim değince mecbur oldum almaya. Satıcı üzülmesin diye.

İlacın kullanım şeklini anlattı. Bununla yetinmeyip asetat kalemi ile ilaç kutusuna da yazmaya başladı nasıl kullanacağını. Dayanamayıp, hem okur hem yazarım, kulağımda duyuyor, gözümde de görüyor aklımda eriyor diye takıldım.

Abi çok haklısın ama seneye kullanmaya çalıştığında sıkıntıya düşme diye yazıyorum diyince sesimi çıkaramadım.

İlacın adı Oncaplan 5 litre suya 1 tatlı kaşığı atılacak. bunada bir çay bardağı bitkisel yağ ilave edilecekmiş. Sızma zeytin yağ olmasa da olur, en ucuzundan sıvı bitkisel (ayçiçek yağı) yeterli olacakmış.

İlaçlamadan önce tüm ağacı suyla yıkamanın etkiyi daha da arttıracağını önerdi. Ayrıca benzer rahatsızlıktaki tüm meyve ağaçlarına, sebzelere ve güllere de aynı doz ve karışımda kullanabileceğimi öğütleyip, ilaç üzerine de yazı ile not etti.

Bakalım 5 liraya kaç kilo artmut yiyebileceğiz.

Eklenen Resimler

Eski 03-08-2012, 09:00   #240
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Teshis ve tedavi Klasik Türkiye gerçekleri.Ben dahil heskes bilirde tedavi edemez.Kangren olmadan inşallah tedavi ederizde,Rahat bir nefes alırız.
Tedavi edeçeğiz diyede Armut ağaçımıza olmadık eziyet edip,Dünyanın zehirini püskürtmeyiz.
Sonra bu yazıyı yazan kesin Dr. (Yazısı okunmuyorç)
Neticeyi bekliyeçeğiz.
Saygılar.

Düzenleyen hk50 : 03-08-2012 saat 12:41 Neden: ilave

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024