agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni3405Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-11-2011, 18:36   #61
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-05-2010
Sayın Sserdar yazdıklarınızı büyük bir keyifle okudum.Evinizde huzur dolu günler geçirirsiniz umarım.
Bu sene bizimde 2000 m2lik bir araziye ev yapma planımız var.Şu anda evi betonarme mi yoksa prefabrik mi yapsak diye düşünce aşamasındayız.Prefabrik evde herhangi bir sorun yaşadınız mı?Uzun süredir bu evi kullandığınızı düşünerek sizin de tavsiyenizi öğrenmek isterim.

trilye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2011, 05:11   #62
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
SON... DEVAM ETMEYECEK, dediğimde; acaba işi bittti, gidiyor mu diye anlaşılır mıyım? diye de aklımdan geçmedi değil.

Bu sadece, ilk pehlivan tefrikasının sonu idi.

Bu arada düşünce ve paylaşımlarını açıklamış bulunan aşağıdaki değerli üyelerimize de katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nurcanaybay Mesajı Göster
)))
Öyle güzel anlatmışsınız ki zevkle okudum .Bahçeniz de eviniz de çok güzel olmuş.Sağlık için de zevkini çıkarmanızı diliyorum.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MSaygin Mesajı Göster
Güle güle oturun, radyodan arkası yarın dinler gibi okuyorum hikayenizi
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zeynep Akdoğan Mesajı Göster
Bende zevkle takip ediyorum arkası yarınları.Elinize sağlık çok güzel olmuş bahçeniz.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Uzun bir hikayeyi keyifle okudum. Güle güle, sağlık mutlulukla oturun evinizde, güzel zamanlar geçirin bahçenizde.
Yeşile, doğaya, tabiata olan ortak sevgimiz; biraraya gelerek, tecrübe ve deneyimlerimizi paylaştıkça artıyor. üzüntüler, dertler ve karşılaştığımız sorunlarımız paylaştıkca azalıyor diye düşünüyorum. Bir arada olmanın keyfi de
cabası.

İyi ki varsınız ...

gilan ve Vegy beğendi.
s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2011, 06:04   #63
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi trilye Mesajı Göster
Sayın Sserdar yazdıklarınızı büyük bir keyifle okudum.Evinizde huzur dolu günler geçirirsiniz umarım.
Bu sene bizimde 2000 m2lik bir araziye ev yapma planımız var.Şu anda evi betonarme mi yoksa prefabrik mi yapsak diye düşünce aşamasındayız.Prefabrik evde herhangi bir sorun yaşadınız mı?Uzun süredir bu evi kullandığınızı düşünerek sizin de tavsiyenizi öğrenmek isterim.
Sayın trilye.

Nick'inizi aldığınız o güzel sahil beldesine ve insanlarına öncelikle selamlar. Gördüğümde hayran kalmıştım eski ismi ile Trilye (yeni ismi Zeytinbağı) olan küçük ve pek bilinmeyen sahil köyüne.

Prefabrik evim konusunda bu güne kadar ciddi bir sorun yaşamadım. Türkiye'de prefabrik imalar son yıllarda her yönü ile çok gelişti. Fazla abartmayayım ama ABD den sonra yaygınlık ve başarı konusunda önde gelen ülkelerden biri de Türkiye. Bildiğim kadar ile de Orta doğuda rakipsiz, önder ülke konumundayız.

Ancak bu durum, zamanla merdiven altı denilen imalatçıların da sektöre girmesine neden oldu. Bu tür imalatçı ve firmalardan kaçınırsanız, sorun yaşamayacağınız umuyorum. Benim yaşadığım tek sorun, banyodaki yerden tavana kadar olan fayanslardaki çatlamalardır. Bina elastiki bir yapıda olduğundan mı? yoksa bizim fayans ustası bu işi yeterince iyi beceremediğinden mi bilemiyorum, ben bu tür fayans çatlamalarını yaşadım. İnşaat bitimini takip eden 3-4 yıl içinde ortaya çıktı bu durum. Ancak sonrasında devam etmedi. Yaklaşık 20 m2 lik bir fayans alanında 15 x 15 cm. lik fayanslarımdan 10-15 tanesi bu şekilde çatladı. Çok azda olsa derzlerin tavan ve kapıya yakın bölümlerinde de çatlama ve dökülme oldu. Ancak bana göre bunlar biraz keyfe keder bir durum. Tamiri, telafisi mümkün.

Depreme olan dayanıklığı ve ısı izolesyonu nedeniyle kesinlikle tavsiye ederim. İhtiyaca göre panel ilavesi yapılarak, ilerisi için genişletme ve büyütme imkanı da veriyor.

Kamyon çarptığında tabi ki bir beton bina gibi dayanıklı olduğu söylenemez ama, depremde olduğu gibi çökme ve yıkılma tehlikesinin olmadığını da rahatlıkla söyleyebilirim. Daha detaylı bilgi isterseniz seve seve verebilirim.

Saygılarımla.

gilan, mrduran ve Vegy beğendi.
Eski 11-11-2011, 17:27   #64
Ağaç Dostu

KÜÇÜK RESİM

Name:  2.jpg
Views: 1481
Size:  24.2 KB

ORJİNAL RESİM
3456 X 2592 pixsels
BÜYÜKLÜK
2.886 KB

http://v3.lscache3.c.bigcache.google...l/61993490.jpg

Eski 11-11-2011, 21:33   #65
Ağaç Dostu

Makro çiçek resimleri

Küçük Resim
Name:  DSC00001.jpg
Views: 1459
Size:  17.9 KB

Orjinal boyut : 3.456 x 2.592 Pixels
Orjinal büyüklük : Yaklaşık 3 gb
Büyük Resim Yükleme Linki : ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Küçük Resim
Name:  DSC00002.JPG
Views: 1470
Size:  39.8 KB

Büyük Resim Yükleme Linki : ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Küçük Resim
Name:  DSC00003.JPG
Views: 1456
Size:  46.9 KB

Büyük Resim Yükleme Linki: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Küçük Resim
Name:  DSC00004.JPG
Views: 1459
Size:  45.1 KB

Küçük Resim
Name:  DSC00005.JPG
Views: 1447
Size:  42.3 KB

Düzenleyen s.serdar : 11-11-2011 saat 22:11
Eski 12-11-2011, 22:24   #66
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Merhabalar efendim,

Eşref Şefik tefrikaları gibi, rahmeti bol olsun. Aman bitmesin lütfen.
O da olsa, sanırım son bir hamle ile oyunu tersine çevirirdi, maksat ''güleş'' uzasın, heyecan katmerlensin diye. Üstüne üstlük, ömrü uzun olsun, Orhan Boran gibi anlatım da var. Hem daha tilkiyi eğitmediniz, nereye SON imiş.

Bir dostum, vişneleri şaşal sişelerine 2/3 doldurup, üstüne votka ilave ederdi. Bir sene sonra içerdi. Ne yapayım başka, vişne ağaçlarının kurtarmak için)

Ailece Saygılarımla lütfen.

gilan ve Vegy beğendi.
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2011, 10:26   #67
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2010
Sayın s.serdar; Kocaman bir hikayeyi keyifle okudum. Emeklerinize değmiş;sonuç harika. Açıkçası eşimle yazıları gün gün takip ederken " Aaa bitti mi gerçekten..! ya sonrası ?" dedim. Neyseki devam edecekmiş. Aramıza hoş geldiniz. Kim bilir daha neler göreceğiz?
Kolaylıklar dilerim.

Sağlıcakla Kalın...

mrduran beğendi.
Uzaylı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2011, 02:20   #68
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrduran Mesajı Göster
Hem daha tilkiyi eğitmediniz, nereye SON imiş.

Sayın mrduran.

Güzel düşünce ve iltifatlarınız için çok teşekkürler.

Benim bahçe bozkırın ortasında ve rakımı oldukça yüksek. Bu yüzden bitki ve çiçek zenginliği çok az. Sürekli bulunamadığım içinde saksı dizayn ve düzenlemesi gibi benzeri zevkleri de yaşama imkanımız yok gibi. Dolayısı ile eldeki sınırlı malzememeyi lafı uzatmak suretiyle kullanmaya çalıştım.

İmkan olur da tilki konusuna eğilebilirsem ve aşağıdaki gibi bir tilki bulursam deneyim ve tecübelerimi paylaşmaya devam edeceğim.

Name:  tilki.jpg
Views: 1977
Size:  24.7 KB

Name:  tilki2.jpg
Views: 1408
Size:  29.4 KB

Şu aşağıdaki video linkinde ki eleman da bir harika...

Silly Scout Playing with us and his Toy - YouTube

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrduran Mesajı Göster
Bir dostum, vişneleri şaşal sişelerine 2/3 doldurup, üstüne votka ilave ederdi. Bir sene sonra içerdi. Ne yapayım başka, vişne ağaçlarının kurtarmak için)
Sayın mrduran

Votkadan alınan ÖTV, KDV vs vergilerle değil şaşal şişesinin 2/3 ünü, kapağını bile doldurmak zoruma gidiyor.

Sanki beni üzüm yetiştirmeye yönlendiriyorsunuz gibime geliyor.

Düzenleyen s.serdar : 14-11-2011 saat 16:14 Neden: yazım hatası nedeniyle
Eski 14-11-2011, 02:41   #69
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Uzaylı Mesajı Göster
Sayın s.serdar; Kocaman bir hikayeyi keyifle okudum. Emeklerinize değmiş;sonuç harika. Açıkçası eşimle yazıları gün gün takip ederken " Aaa bitti mi gerçekten..! ya sonrası ?" dedim. Neyseki devam edecekmiş. Aramıza hoş geldiniz. Kim bilir daha neler göreceğiz?
Kolaylıklar dilerim.

Sağlıcakla Kalın...
Sayın Uzaylı

İnanın yazıları eşinizle takip edip, okuyor olmanıza hayran kaldım. Ne mutlu size ve eşinize...

Yazabilmemin en büyük desteği, emin olunuz ki sizlersiniz. Hep destekleyici oldunuz, hep teşvik ettiniz. Sizlerin beyenisi bana güç kattı. Bu konuda bana düşen de, sadece biraz zaman ayırmaktı, hepsi bu...

Beni yeni veya çaylak bir üye olmak duygusundan çok kısa sürede arındıran sizler sayesinde, artık kendimi çok deneyimli ve eskimiş bir üye olarak görmeye başladım. Bu nedenle ve izninizde olur ise hoş bulduk diyemiyorum

Saygılarımla.

gilan beğendi.

Düzenleyen s.serdar : 14-11-2011 saat 16:13
Eski 14-11-2011, 07:52   #70
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi s.serdar Mesajı Göster
artık kendimi çok deneyimli ve eskimiş bir üye olarak görmeye başladım.
Siz, bana göre çok ama çok deneyimlisiniz. Yaşadıklarınızı keyifle okudum.
Bir vahada, cennet yaratmışsınız. Ellerinize, yüreğinize sağlık.

Benim hayalimdeki evi ve bahceyi, siz çok önceden yaratmışsınız. Bir arsa alıp, bir hafta içinde evi kondurmaktı niyetimiz. Ancak, beğendimiz arsa kesemize uymadı. Keseye uyan ise, bize uymadı.
Kısmette, kaba inşaat varmış. Ev bitene kadar biz de bittik.

Tez zamanda, evinize tamamen yerleşmenizi, dilediğiniz bitkileri saksılara yerleştirmenizi dilerim.

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2011, 13:45   #71
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Cevabınız bile SON hakkınız olmadığını gösterdi efendim.
Hele Video sunum, kendi eliniz ile ipinizi çektiniz bence.

Ailenize sağlıklar dilerim. Kolay gelsin.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2011, 14:15   #72
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-10-2010
Sayın s. Serdar hikaye niteliğindeki yazınızı yeniden okudum ve bahçeyi yeniden gezdim darısı benim ve diğer arkadaşların başına

Selehattin 67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2011, 15:32   #73
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemo Mesajı Göster
Siz, bana göre çok ama çok deneyimlisiniz.
Sayın cemo.

"artık kendimi çok deneyimli ve eskimiş bir üye olarak görmeye başladım." derken forumdaki yazma, çizme, resim ekleme etkinliğimi kast etmek istemiştim.

Bahçe ve bahçe deneyimi konusunda asla böyle bir düşüncem yok. Hele bahçenizi görüp izledikten sonra, bu düşüncem daha fazla pekişti.

Çiçekleriniz, tanzimleriniz enfes. Adını bile bilmediğim, pek çoğunu belkide ilk defa gördüğüm biçek ve bitki zenginliğinize imrenmemek mümkün değil. Keyifle, sağlık ve mutluluk içinde devamızı diliyorum. Biz Ankara'da yaşayanlar ancak resimlerde yaşayabiliyoruz sizin içinde bulunduğunuz güzellikler, ortam ve coğrafyayı.

Benim bu ortamdaki deneyimim ise olsa olsa, Hoca'nın damdam düşenin halinden ancak damdan düşer anlar misali.

Alıntı:
Benim hayalimdeki evi ve bahceyi, siz çok önceden yaratmışsınız.
Belki erkenlik konusunda haklı olabilirsiniz ama, iklimimiz sizin ki kadar uygun olmadığı için senelerdir hep aynı noktada takıldık kaldık. Bahçeyi ve bitki zenginliğimizi geliştiremedik. Tek umudumuz İstanbul Kanal gibi projenin Ankara'ya da uygulanarak denizin artık Ankara'ya getirilmesi...

Alıntı:
Tez zamanda, evinize tamamen yerleşmenizi, dilediğiniz bitkileri saksılara yerleştirmenizi dilerim.
Bahçe evinde epedir yerleşik düzene geçtik. Ancak asıl yaşadığımız ev Ankara şehir merkezi içinde olduğundan, burayı ancak hafta sonu evi ve hobi bahçesi olarak yaşatmaya çalışıyoruz. Saksı bitkileri ve tanzimleri bizim için bir hayal olmaktan öteye gidemeyecek gibi gözüküyor.

Saygılarımla.

Eski 14-11-2011, 16:07   #74
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selehattin 67 Mesajı Göster
Sayın s. Serdar hikaye niteliğindeki yazınızı yeniden okudum ve bahçeyi yeniden gezdim darısı benim ve diğer arkadaşların başına
Sayın Selehattin 67.

Umarım en kısa sürede daha iyisi, daha güzeli sizlerin olur. İstemek en önemli unsur. Gerçekte isteyince, bir şeyler oluyor, taşlar vuvarlanmaya başlıyor ve zamanla yerini buluyor. Sonradan bakıp düşünüyorsunuz... Aaaaa ben mi yaptım bunları hepsini diye.

Eğer Ankara'da olsaydınız, bu hikayeye konu olan bahçemin oldukça yakınında bulunan ve senelerdir boş duran ve fazlaca ilgilenemediğim 700 m2'lik iki boş bahçeden birini ilgilenmeniz şartı ile belki size tahsis edebilirdim.

Saygılarımla...

gilan beğendi.
Eski 19-11-2011, 03:04   #75
Ağaç Dostu

Bu sene kış erken geldi.

Evvelki gün bahçede idim. Gece kar başladı ve sabaha kadar devam etti.
Mevsimin son çiçekleri karlar altında kaldı.

Name:  kar.jpg
Views: 1543
Size:  47.1 KB

Sanırım Ankara için artık kış geldi. Bahçe sezonu kapandı...

Eski 19-11-2011, 06:33   #76
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili s.serdar, zamanım kısıtlı olduğu için arkadaşlarımızın bahçelerinde dilediğimce dolaşamıyorum. Gönül isterdi ki her günkü gelişmeleri anında okuyabileyim, düşüncelerimi yazayım, ama olmuyor. Ben de erken kalktığım bir zamanda bir bahçeyi ele alıyor, kaldığım yerden başlayarak okumaya, incelemeye devam ediyorum.

Bu sabah da size uğradım. Gördüklerim, okuduklarım karşısında büyük mutluluk duydum. Paylaşımcılığınız çok güzel, yeni işler yapacak arkadaşlara faydası mutlaka olacaktır. 76 numaralı mesajınızdaki önerilere arkadaşlar kesinlikle dikkat etmeliler.
Ben okuyup da ahh, ah çektikçe eşim " neler oldu yine" dedi.

Bizim ev hikâyemiz bambaşka ve uzun, inşallah karşılaşır da bir sohbet esnasında anlatırım. Hiç haberim olmadan, bana sürpriz yapmak isteyen eşim evimizi, köyde zirai ilaç satan arkadaşa emanet ederek yaptırmış. Kendi işi olduğu için de hiç uğramadan üstelik. Haberim olduğunda ve kendisini de dinlemeden gidip de evi gördüğümde yaşadığım şoku tahmin bile edemezsiniz.
Daha sonra dizginleri ele aldım ama çok geç kalmıştım, ancak yapabildiklerim de sınırlı olabildi. İnanın imkânım olsaydı tümüyle darmadağın eder, yıkar yeniden yapardım.

Bu durumda ben de kendimi attım bahçeye, onunla uğraştım. Tabii burada da yukarıda yazdıklarınız hep sorun olarak karşıma çıktı.

Neyse, yine de Allaha şükür, İstanbul'dan kaçmak istediğimizde, betonlardan bıktığımızda kaçabileceğimiz bir yer, emekliliğimizin doya doya tadını çıkarabileceğimiz meşguliyetlerimiz var diyebiliyoruz.

Bahçe-ev yapımı aşamalarınızı o kadar güzel bir anlatımla anlatmışsınız ki SON diye yazmanızı kimse kabul etmeyecektir.
Bundan sonra yetiştirdiğiniz çiçekleri, meyveleri ve daha başka yenilikleri bekler olacağız. Bakın o kumlu toprakta üzüm yetiştirmek de çok güzel bir fikir olabilir derim. Hele bir de eşim gibi pekmez yapmayı denerseniz eminim ki tadına doyum bulamayacaksınız.
Bakın işte size yeni bir serüven kapısı daha....

Günleriniz, sağlık, huzur ve mutluluklar içinde geçsin inşallah.

gilan, mrduran ve elifecem beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2011, 01:17   #77
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Bu sabah da size uğradım. Gördüklerim, okuduklarım karşısında büyük mutluluk duydum. Paylaşımcılığınız çok güzel, yeni işler yapacak arkadaşlara faydası mutlaka olacaktır.
Sayın Güler hanım.

Üyelerin bahçelerine zaman ayırmanız, onlarla düşünce ve fikir paylaşımında bulunmanız, özellikle yeni üyeler için son derece motive edici. İlginizi ve desteğinizi hiç eksik etmemenizi diliyorum.

Alıntı:
76 numaralı mesajınızdaki önerilere arkadaşlar kesinlikle dikkat etmeliler.
Eğer yanılmıyorsam 43 numaralı yanıtımı vurgulamak istediniz.

Alıntı:
Hiç haberim olmadan, bana sürpriz yapmak isteyen eşim evimizi, köyde zirai ilaç satan arkadaşa emanet ederek yaptırmış. Kendi işi olduğu için de hiç uğramadan üstelik. Haberim olduğunda ve kendisini de dinlemeden gidip de evi gördüğümde yaşadığım şoku tahmin bile edemezsiniz.
Eşinizin bu konudaki sürprizi gerçekten şaşırttı beni. Belki de sürprize konu olabilecek en son olasılıklardan biri olarak değerlendirdiğim bu konuda eşinizi tebrik etmekten başka bir şey elimden gelmiyor. Ayrıca yanlış anlaşılabilirim endişesi ile bu konuda fazla bir yorum yapmak istemiyorum. Ben böyle bir şeyi ne düşünebilirdim ne de gerçekleştirebileceğimi sanmıyorum. Ancak bu konuda sizden mutlaka bir elektrik aldığı inancıyla ve eşinizin sayesinde bu forumun sizin gibi değerli bir üyeyi de kazanmış olması bizler için büyük bir olumluluk düşüncesi ile beyefendiye saygılarımı iletin lütfen.

Alıntı:
Daha sonra dizginleri ele aldım ama çok geç kalmıştım, ancak yapabildiklerim de sınırlı olabildi. İnanın imkânım olsaydı tümüyle darmadağın eder, yıkar yeniden yapardım.
Bazı şeyleri hazıra konmak yerine deneyleyerek öğrenmenin sanırım en güzel örneği bu bahsettiğiniz durum.

Alıntı:
Bakın o kumlu toprakta üzüm yetiştirmek de çok güzel bir fikir olabilir derim. Hele bir de eşim gibi pekmez yapmayı denerseniz eminim ki tadına doyum bulamayacaksınız.
Bahçemde bir yerden söküp getirilme tahminen 30-40 yıllık bir asmam var. Çok güzel yaprak verdiği için, sadece yaprağından ( dolma ya da sarma yapmak için) istifade edebiliyoruz. Arılardan dolayı maalesef iyi bir üzüm hasadı imkanımız olmuyor. Bu asmadan aldığım bir iki çelik var. Eğer tutarsa ve başarılı olursak tavsiyenizi dikkate alacağım

Eski 20-11-2011, 08:34   #78
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili s.serdar, yazınızdaki ince ince, zarifçe yazılmış dokundurmalar çok hoşuma gitti. Her satırı okudukça bastım kahkahayı, sağ olun, var olun.
Haklısınız mesaj numarası 43 oluyor.
Bu arada, yaprağı parçasız ve tüysüz olan ve üzüm yapmayan yaprak asması bende de mevcut, çok da güzel gölgelik yapıyor. Ben onun altını otopark olarak kullanıyorum.
Sizin çelikler tutmazsa bana bildirebilirsiniz.

GÜLSEN_ ve mrduran beğendi.
Eski 20-11-2011, 22:33   #79
Ağaç Dostu

Alıntı:
Sevgili s.serdar, yazınızdaki ince ince, zarifçe yazılmış dokundurmalar çok hoşuma gitti. Her satırı okudukça bastım kahkahayı, sağ olun, var olun.
Foruma yeni üyeyim. Hiç bir üye ile reelde bir bağlantım yok. Sanal ortamın bazen ne kadar yanlış anlamalara yol açabildiğini iyi bildiğim için, mümkün olduğu kadarı ile dikkatli ve ölçülü yazmaya çalışıyorum.

Eğer eşinizle tanışıyor olsaydık, sanırım daha larj ve daha serbest davranabilir ve daha rahat düşünce paylaşımında bulunabilirdim diye düşünüyorum.

Engin anlayış ve geniş hoş görünüz çok teşekkür ediyor, saygılarımın kabulunü diliyorum.

gilan beğendi.
Eski 21-11-2011, 04:22   #80
Moderatör

Güler's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi s.serdar Mesajı Göster
Eğer eşinizle tanışıyor olsaydık, sanırım daha larj ve daha serbest davranabilir ve daha rahat düşünce paylaşımında bulunabilirdim diye düşünüyorum.
.
Sevgili s.serdar, yazılarınızın itina ile ve çok güzel yazıldığı belli oluyor.
Zamanla bizleri, Forumumuzu tanıyınca daha da rahat olacaksınız. Hele fırsat bulur da ziyaretimize Manyas'a bir gelseniz eşim Oğuz'u ve beni tanısanız....
bilmiyorum ne düşünürsünüz, ama inanın köy evimizde, bahçemizde sizi ve eşinizi ağırlamaktan büyük zevk duyarız.

(Biz üyeleri daha iyi tanımak isterseniz, vakit bulduğunuzda bu başlığa ara sıra uğramanızda fayda var.)

gilan beğendi.
Eski 21-11-2011, 06:57   #81
Ağaç Dostu

Alıntı:
Zamanla bizleri, Forumumuzu tanıyınca daha da rahat olacaksınız. Hele fırsat bulur da ziyaretimize Manyas'a bir gelseniz eşim Oğuz'u ve beni tanısanız....
bilmiyorum ne düşünürsünüz, ama inanın köy evimizde, bahçemizde sizi ve eşinizi ağırlamaktan büyük zevk duyarız.
Sayın Güler.

Forum konusundaki düşüncelerinize gönülden katılıyor, kalıcı olabildiğim taktirde zamanın kazandırabileceği rahatlamayı bende yaşamak istiyorum...

Kısmet olur mu bilemiyorum ama, nazik ve içtenlik dolu davetiniz için hem kendim, hem de eşim adına teşekkür ve şükranlarımı sunarım.

Ne düşündüğüm veya ne düşüneceğim hususuna gelirsek, şimdiden ne denebilir bilemiyorum ama insan ve doğa sevgisi ile dolu, bu sevgi ve yardım duygusunu kalplerinde yerleştiren sizleri tanımanın mutluluğu olabilir diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

Eski 21-11-2011, 06:59   #82
Moderatör

Güler's Avatar

Çok güzel bir arkadaşı bu siteye kazandığımız için mutluluk duyuyorum. Sağ olun.

Eski 06-02-2012, 09:08   #83
Ağaç Dostu

Question

Artık bahar gelse.
Bu sene kış çok sert geçiyor ve eziyet olmaya başladı.

Name:  kıs.jpg
Views: 1765
Size:  68.3 KB

Name:  kıs2.jpg
Views: 1298
Size:  42.5 KB

Eski 06-02-2012, 10:04   #84
Ağaç Dostu

Evde saksı çiçekleri ile vakit geçirmek çok zor.

Name:  sc1.jpg
Views: 1387
Size:  35.2 KB

Eski 06-02-2012, 19:18   #85
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Sn. S.Serdar, büyük bir keyifle okudum yazdıklarınızı, aşama aşama çok güzel anlatmışsınız. Fotoğraflar da harika, kısaca dört dörtlük bir paylaşım, elinize sağlık.

syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2012, 19:59   #86
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Sayın s.serdar, o kadar güzel yazmışsınız ki bahçenizin hikayesini, okumaya doyamadım. Çooook uzun yıllar bahçenizin keyfini çıkarmanız dileğiyle...

gilan beğendi.
Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2012, 00:07   #87
Ağaç Dostu

Sayın syılmaz.

Güzel düşünce ve tanımlamalarınız ile mutlandırdınız beni. Çok teşekkür ediyorum.

Eski 07-02-2012, 00:15   #88
Ağaç Dostu

Sayın gçakar.

Beğeni ve temenileriniz çok teşekkür ediyorum. Umarım uzun ve keyifli bir yaşam hepimizin ortağı olur...

Eski 12-02-2012, 13:31   #89
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2011
serdar bey bahçenizi inceledim eviniz çimleriniz çok güzel ve zevkli sizi kutlarım misafirlerinizn kalabalık olması ve onları o güzel ortamda ağırlamanızı da kıskandım doğrusu çiftlik faaliyete geçince bizde aynısının kavurma ikramlısını düşünüyoruz inşallah

sondaj ile ilgili mesajınızı okudum biraz bilgi yazdım sağlıcakla kalın

gilan beğendi.
ayhan219 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2012, 06:13   #90
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayhan219 Mesajı Göster
misafirlerinizn kalabalık olması ve onları o güzel ortamda ağırlamanızı da kıskandım doğrusu çiftlik faaliyete geçince bizde aynısının kavurma ikramlısını düşünüyoruz inşallah

sondaj ile ilgili mesajınızı okudum biraz bilgi yazdım sağlıcakla kalın
Güzel düşünce ve temenileriniz için bende teşekkür ediyorum. Umarım en kısa sürede amacınıza ulaşırsınız...

Hoş görünüze sığınarak, ben de bir iki düşüncemi sayfanızda paylaştım.

Saygılarımla...

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024