agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni2195Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-07-2012, 23:21   #271
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-09-2010
Abi anlaşılan santiniler sende derin izler bırakmış bulduğun her konuya atlıyorsun

Yok hayır şuna üzülüyorum pisi pisine gideceksin üstadım kolla kendini sen bize lazımsın yoksa bize alevera dalevera yapacak kim var başka neşe kaynağımızsın sen

Sen olmasan bu kadar gülermiydik bu sene santiniymiş yok salatalıkmış acurmuş derken bu sene harbi çok damarına bastığıma inanıyorum abi ne edeyim genç sandım atışır sandım eh ihtiyarladığının farkına geç vardım kusura bakma abi her gün bir bardak süt öneriyorum kemik erimesine felan mazallah birde şu santinilerden gördüğüm bir olay alzaymır bir doktora gözük abi aman sakın aksatma

Mete Tiren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2012, 23:35   #272
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mete Tiren Mesajı Göster
Abi anlaşılan santiniler sende derin izler bırakmış bulduğun her konuya atlıyorsun

Yok hayır şuna üzülüyorum pisi pisine gideceksin üstadım kolla kendini sen bize lazımsın yoksa bize alevera dalevera yapacak kim var başka neşe kaynağımızsın sen

Sen olmasan bu kadar gülermiydik bu sene santiniymiş yok salatalıkmış acurmuş derken bu sene harbi çok damarına bastığıma inanıyorum abi ne edeyim genç sandım atışır sandım eh ihtiyarladığının farkına geç vardım kusura bakma abi her gün bir bardak süt öneriyorum kemik erimesine felan mazallah birde şu santinilerden gördüğüm bir olay alzaymır bir doktora gözük abi aman sakın aksatma
Eeee Mete'cim öğrenmenin yaşı yok demişler , insan her yaşta bişiler mutlaka öğreniyor.

Alevera dalevera yapmak ta bir sanattır , herkesin harcı değildir. Hele karşıdan (acı biber gibi )atıp tutmaya benzemez. Ya destekli atacan veya yapamıcan şeylere atlamıcan..

Ben santinileri ve tahi biberleri afiyetle yiyorum , Sanada sözüm var unutmadım merak etme tahi biberlerden sanada mutlaka yedircem ..

Gençlik güzel olduğu kadar da tehlikelidir. Ben Gençliğimdede şimdide hergün bir tane tahi biber yerim ama her gün bir tane yerim ..

devamı benim sayfada acele yoookk ölee ....

TaşevliBahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2012, 09:03   #273
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TaşevliBahçe Mesajı Göster
Eeee Mete'cim öğrenmenin yaşı yok demişler , insan her yaşta bişiler mutlaka öğreniyor.

Alevera dalevera yapmak ta bir sanattır , herkesin harcı değildir. Hele karşıdan (acı biber gibi )atıp tutmaya benzemez. Ya destekli atacan veya yapamıcan şeylere atlamıcan..

Ben santinileri ve tahi biberleri afiyetle yiyorum , Sanada sözüm var unutmadım merak etme tahi biberlerden sanada mutlaka yedircem ..

Gençlik güzel olduğu kadar da tehlikelidir. Ben Gençliğimdede şimdide hergün bir tane tahi biber yerim ama her gün bir tane yerim ..

devamı benim sayfada acele yoookk ölee ....
Şimdi Rafet abi kıvırmanın inceliklerini gene öğretiyorsun bana O biberin adı tahi değil thai sonra o biber yok deyince ben thai demedim tahi dedim diyeceksin tabi kendine açık kapı bırakıyorsun insan bu kadar sıkışınca normal tabi

Şu Çanakkale dandinilerine hiç girmiyorum bile ...

Halil abinin bahçede bhut jolika var bir gün geldiğimde bir biber getireyimde bari ikiye böler yeriz abi ne dersin iddaalısın ne de olsa şu acı konusunda

Devamını göklere dahi yazsan noktayı ben koyacağım ondan problem yok hocam kolay gelsin

Eski 02-08-2012, 11:39   #274
Ağaç Dostu

Rafet abi artık acı biber konusunda da polemiğe girmeyeceğim icraatın yok atıp tutuyorsun Bhut yerken ki fotoğraflarımı ekleyeyim de biraz gözün biber görsün gerçi sen hayatında gördün mü onuda bilmiyorum ya Bilenlere baktır bakalım ne diyecekler hehe

Bu arada o bardak ne ya rakı gibi duruyor tövbe tövbe oruç açarken bilen bilmeyen ne diyecek

Halil abi bunlar hepsi senin suçun var ya bir bardağın yok isimsiz felan

Name:  IMG_2359.jpg
Views: 779
Size:  35.5 KB

Eski 02-08-2012, 11:49   #275
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Mete bir de belli olmasın diye sulandırmamışsınız, sek içiyorsunuz
Bu kadar konuşacağınıza gelirken Halil Bey'e hediye bardak takımı getirin. her hafta eliniz bomboş geliyorsunuz, olmaz ki canım..

selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2012, 11:56   #276
Ağaç Dostu

Türkan's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2012
Galeri: 1
abicim şimdi biz nerden bilicez senin o biberi isirdigini.belki fotograf cekerken agzina tuttunda sonra cikardin.belki bir videoyla ikna olabiliriz dimi)))))).bu arada tekrar ozur dilerim :-((.bu arada allah tum tutanlarin orucunu kabul etsin)))))))

Türkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2012, 12:02   #277
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2011
Mete kardeşim ben resimde ne görüyorum onu söleyim , bence diğer arkadaşlarda yorum yaparsa sevinirim..

Biber diyorsun ya , hani senin şu meşhur biberin , bizim bilmediğimiz cahil olduğumuz Bhut biberi . Resimde nerde o şu anda ? Hani elini ağzında tutuyorsun da biz bişey göremiyoruz . Çok mu küçük nedir..

Hem Sofra ne kadar büyük , ordu falan iftara mı geldi? Yoksa küçücük biberi yiyebilmek için bir tencere yemek , bir çanak yoğurt , su dolu bardak , Allah bilir senin şu meşhur reçelinden bile kavanoz dolusu yanında getirmişindir.

Aldatma resimlerle dalavere yapıp sayfaları kirletme bence.

TaşevliBahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2012, 12:02   #278
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Metecim, bhut biberiyle sek rakı içebilseydin alemin kralı yaparlardı seni
Şaka şaka senin oruçlu olduğunu biliyoruz. Bhutun tohumlarını kuruttun mu?

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2012, 12:35   #279
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Efe adam acı yer, tatlı konuşur.

Böylece acıya tat gelmiş olur.

jineop, almira, selis ve 8 kişi beğendi.
Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2012, 13:08   #280
Ağaç Dostu

Tabi ya sek içmek bizim şanımızdandır suya başka bir şey karıştırmayız Bardak dayanmıyor ki Halil abiye futbol topu gibi önce yere atıyor sonra tekmeyi basıyor ee ne de olsa eski Menemensporlu...

Şimdi gelelim bibere ya diyorum şöyle bir araya gelelim hep beraber yiyelim yok kimseden tık çıkmıyor. Acep düşünüyorum benden biber kalmayacak diye mi gelmiyorlar yoksa acep hayatında hiç acımı yememişler

Rafet abi bırak video olayını ya karşılıklı yiyelim o zaman çekeriz bakalım kaç tane yiyebilcen senin şu süs biberlerinden bende senin yediğini 2 ile yok yok 3 ile çarpalım o kadarını yiyeceğim hodri meydan )

Ablacım biber tohumları heyecanla miğdeyi boyladı sorma ama pek dayanıklı bir biber değildi çok bodur kalmış sanırsam hastalıklı bitkiden almışlar bu sene tohum alacağımız bir kaç yer var ondan bende rahat rahat yedim mi desem ateş mi bastı desem ne desem anlamadım Ama kurusu daha lezzetli bu tazesini sevmedim bir de közlemesini denemek lazım.

Abi buralarda efelik kavramı ikiye ayrılıyor bir yerine göre efeler bir gerçek efeler. Şu yerine göre efeler evli olanlar dışarıda atıp tutarlar asar keserler eve gelince efelik evin hanımına geçer birde bekar efeler vardır ki her yerde asar keserler daha evlenmediğim için ikinci efeler takımına giriyorum.

Şimdi bir biber efeliğimize gölgemi düşürecek yansak ta ölsek de tatlı konuşur gene de belli etmeyiz

Eski 02-08-2012, 23:22   #281
Ağaç Dostu

Gece

Nereden çöktü bu hüzün üstüme bilmiyorum ay bana hasret ben aya hasret kalmışım anlaşılan dertleşmeye çıktım her zamanki gibi...

Name:  IMG_2367.jpg
Views: 969
Size:  19.1 KB

Bir fincan kahvede bizi yalnız bırakmadı ama bu gece bu kahve acı olması lazımdı aynı kendime itiraf edemediğim şeyler gibi... Kahveyi acı yapmamış gibi birde yanına bir parça çikolata eklemişim ne bileyim el alışkanlığı sanırsam bana sade kahve lazım sade...

Telefon sende çalmıyorsun yanımda olsan neye yarar yalnızız işte sus ötme de zaten melankolia ortamım bozulmasın yanımdaki saksıların ıslaklığından toprak kokusu burnuma geliyor kahvemi beni içiyor ben mi onu anlayabilen var mı?

Name:  IMG_2366.jpg
Views: 900
Size:  36.0 KB

Ah İzmir senide çok sevsem de her zaman anlaşamıyoruz işte ne yapalım yalnız koydun beni kalabalıklar içinde... Niye bu kadar uzağım ki sevdiğime? Söylesene bunca insanı ayırdın da nasıl oldu da sabır ettiler? Anlatsana bana niye gavur derler sana bu acımasızlığından mı?

Name:  IMG_2368.jpg
Views: 1328
Size:  27.7 KB

Ay sen konuşsana bu şehirle aramız bozuk bu gün neden nefes alamı bile istemiyor buralar? Neyse bakışmalarımız yetsin gene her zaman ki gibi sen beni ben seni anlıyoruz ne de olsa. Çal sende radyo neşeli değil gecemiz gibi hüzünlü çal ey umut çek git buralardan ben sadık yarim hüzünle baş başa kalmak istiyorum hadi sana güle güle ...

10 karmate nayino 21.02.2011 şevval sam ile pazar ertesi - YouTube

Neyse bu gece gene sabahçıyım ayaklarımı uzatayım da sessizlikle dolunayın keyfini çıkarayım... Hadin iyi geceler dostlar

Eski 03-08-2012, 02:21   #282
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Nereden çöktü bu hüzün üstüme bilmiyorum ...

...
Ah İzmir senide çok sevsem de her zaman anlaşamıyoruz işte ne yapalım yalnız koydun beni kalabalıklar içinde... Niye bu kadar uzağım ki sevdiğime? Söylesene bunca insanı ayırdın da nasıl oldu da sabır ettiler? Anlatsana bana niye gavur derler sana bu acımasızlığından mı?

Eklenti 323102...
...'keşke' lerle dolu bir hayat olmasın diye, vazo ile saksının farkını soruyor kalbin; İzmir' in sucu yok, çiçeğe sormalısın...

nil burak izmir- YouTube

...senin için umut gizlidir 'gece', bu gece yıldızları bir bir söndür bir parça kopar güneşten 'o' nun için, at gecenin karanlığına; yaşlı gözlerle geleceğe bakmadığını.... görecektir...

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2012, 03:07   #283
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
nil burak izmir- YouTube

...senin için umut gizlidir 'gece', bu gece yıldızları bir bir söndür bir parça kopar güneşten 'o' nun için, at gecenin karanlığına; yaşlı gözlerle geleceğe bakmadığını.... görecektir...
Ritmi ve vuruşları ile tam bir rumba dans parçası. Ancak arabersk yorumu fazla ağır basıyor. İlk defa duyup dinlediğim bu parçayı netten mp3 olarak indirip Rumba dans müzikleri arşivime ekledim. İlk fırsatta eşime dinletip, bu parça ile eşli lantin dansı olan rumbayı yapmaya çalışacağız.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2012, 08:09   #284
Ağaç Dostu

Türkan's Avatar

Alıntı:
hayat sevince guzeldir metecim.insallah en yakin zamanda sevdigine kavusursun.

Eski 03-08-2012, 18:57   #285
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sevgili Mete;
Aşkı yaşatan ayrılıktır, yanında olsaydı bu kadar şair olur muydun?

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2012, 20:08   #286
Ağaç Dostu

Ah ablacım yıllar önce kamış misali söktüler vatanımızdan o vatan neredeydi ben ne zaman oradan söküldüm bilmiyorum...

İranlı bir şair sesleniyor nefesi yetesiye: Aşka uçarsan kanatların yanar
Mevlana Celaleddin cevap veriyor: Aşka uçmayan kanatlar neye yarar ?
Son söz bizim Yunus Emre'de: Aşkı bulduktan sonra kanatı kim ne yapar?

Uçmaya çalışırken kimse söylemedi bize kanatların yanar diye, yandı diye durduk kimse haykırmadı kanatlar yanmaya yaradıldı diye, tekrar havalandı gönül çırpınmakta acep bu yolun sonu nereye varmakta ?

Bazen bazı şeyleri anlatmak için susmak gerekiyor öyle yapıyorum derin bir susmak. Gerçi artık konuşmayıda beceremiyorum ya bakalım zaman ne gösterir ...

Eski 03-08-2012, 20:28   #287
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2009
Galeri: 5
Sen bizim göz bebeğimizsin.

kalambaklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2012, 08:16   #288
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Aşk...bu değillllll....yapma Mete.
Sen İnsanı.....

(Ay dolunay halindeyken eline kahve falan alıp dışarı çıkma. Eğer dışarı çıkarsan yalnız olma...Ay dolunayken kimse dayanamadı... bilesin.)

Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2012, 09:52   #289
Ağaç Dostu

Üstadım insan çıra misali bir kere ateş görüp is olduktan sonra kıvılcım yetiyor her şeye...

Yıllar önce bir ateş yaktı yüzümüzü
Boş koydu gitti gözümüzü
Ardından gelen ateş taa yaktı özümüzü

Hal kalmaz yanan tende bitap
Kalbe değil git vefasızlara çat
Yaktığın ateşin içine gir de yat

Olduğu kadar olmadığı kader dedik
Olacakla öleceği ne bildik ne önleyebildik
Fırtınadan kaçarken tufana girdik

Nice sevdalıyız diyenler gördük
Acep bu denizde sade biz mi kördük
Bu ateşin içinde ne öldük ne güldük

Zaman gelir gençlik gider elden
Ateş söner yel kaldırır külü yerden
Acep haber gelir mi sevenden sevilenden ?

Gönül nidaya başladı mı ta can evinden
Susar nebatat bile dinler yanık sesinden
Bir can üflesene en kor ateşinden

Yürür her nefs mecbur ateşe
Fazla kelam su döker yüreğe
Vakit susma vaktidir artık yüreğe
Mete Tiren

Üstadım böyle bir yangını ay mı söndüre güneş mi güldüre ne dersin ?

Eski 04-08-2012, 13:32   #290
Ağaç Dostu

Türkan's Avatar

Alıntı:
Üstadım böyle bir yangını ay mı söndüre güneş mi güldüre ne dersin ?
metecim.senin yanginini sondurecek olanda .yuzunu guldurecek olanda sevdigindir.ayla gunesi bence rahat bırakmalisin.cunki onlara baktikca acilarin azalmaz,sadece artar.
ciceklerini bizimle biraz daha paylasmazsan onlarda bunalima girebilir haberin olsun.

Eski 04-08-2012, 14:47   #291
Ağaç Dostu

Alıntı:
Üstadım insan çıra misali bir kere ateş görüp is olduktan sonra kıvılcım yetiyor her şeye...
Sn. Mete şimdi acıyor ama, sonra geçecek.. Aya yıldıza ah etmeyi bırakın.. Bu duyguların yerini her yaşınızda başka sevdalar alacak ve şimdikiler komik bir anı olacak..

Bunca acı yerseniz yanarsınız demiştim, çikolataya bandırınız demiştim, kahve deva olmaz demiştim, bedduanızı mı aldım nedir
İntikamınız acı oldu ya, aklıma düşürdünüz o meçhul yeri.. Tüm gece rüyamda orayı aradım durdum.. Yılanlarla sarmaşıklarla boğuştum, alacağınız olsun..

Eski 04-08-2012, 17:49   #292
Ağaç Dostu

Ehm öhm ya ayrıldığım felan yok bu arada Sadece 6 aycık oldu görüşmeyeli onuda bayramda hem İstanbullu üyeleri ziyarete gideceğim hem büyük patronu

Eh yani ne güneşle sorunum var ne ayla

Ablacım daha çokk rüyalarını kaçırır o emin ol onun yerini bilen bir ben varım

Ee bir kaç üyeyle telefonla görüştüm ama sadece bir kaç kişi bir sürü dostlar var kim müsayit bilmiyorum ama müsayit olan tüm üyelerle görüşeceğim sanırsam

Halil Önen ve Türkan beğendi.
Eski 05-08-2012, 13:46   #293
Ağaç Dostu

6 ay çok uzun bir zaman.. Yazık kıza.. Bayrama 1 ay var, eti mi 7 ay.. Bu kadar beklenir mi yahu?
Daha çoook ay ışığında çikolata yersiniz siz

Meçhul yer için, okul açılınca bol bol vaktim olacak beklerim efendim

Eski 09-08-2012, 22:18   #294
Ağaç Dostu

Vatan

Dostlar hani bardak dolar da taşar ya aynı o durumdayım durumdayız...

Her şeyi bir kenara bırakıp yazıyorum bu yazıları bir insan olarak bu her santimi kanla sulanmış vatanın bir evladı olarak... Acının ve ölümün dili dini aşireti ve meshebi yok ve olmayacaktır. Her yüzde ve tende ölüm aynı ölüm adı başkadır ancak tadı aynı...

Biz şehit dedik vatan uğruna toprağa düşen canlara bir başka din bir başka bir şey. Ben şehit diyorum öldüler kelimesini dahi kullanmıyorum zira onlar ölmediler ve ölmeyecekler.

Her görüşe ve fikre saygı duyuyorum onlarında benim görüşlerime saygı duydukları gibi. Ama toprağa düşe her cana verilen 20 senelik emek aynı emek her ananın döktüğü göz yaşı aynı yaş her babanın bıraktığı uyku aynı uyku.

Terör belasının şehrini bulamadım ben bir oğlu dağda bir oğlu askerde olan babalar gördüm gözü yaşlı. Nice analar gördüm yarım yamalak iki dilde yaktığı ağıtlarla. Duvara bayrak asmakla milliyetçi olunmuyor veya şehit verildiğinde iki gün bağırıp çağırmakla.

Mete dile kolay diyorsanız abim dediğim yoldaş bellediğim Selami abim daha yeni geldi askerden onunla beraber uyudum uyandım tam 1 sene saç döktüm onunla beraber şafak saydım anasıyla babasıyla her gün keder...

Mete on gün yemek yiyemedim geçen yok bulamadık iftarımı onuncu günün akşamı açtım dediğimde haram oldu o lokmalar bana kim ne derse desin 110 kilo gönderdiğim dağ gibi adam 60 kilo geldi geriye aslanım Irak 2 kilometre İran 3 kilometre en yakın Türk köyü 22 kilometre bırak başka şeyi suya hasrettik berrak bir damla suya dedi canımı benden söktü de gitti o telefon.

Kendisi de doğunun bir şehrinden ben buralardanım ama kardeşiz ve bu millet uğruna aylarca her şey VATAN için dedi kelle koltukta yattı uyuyamadı uyuyamadı.

Şimdi oturduğunuz yerden bağırıp çığırıncağımıza zamanında çomağı vermeyecektik bazı insanların eline çomağıda biz verdik bu adamların eline o adamlarıda biz getirdik oraya. Ya nasıl konuşuyorsun Mete derseniz biz son sözümüzü Çanakkale'de söyledik ve ne dediğimizi tüm dünya iyi anladı.

Bizi biz yapan değerleri gerek televizyon gerek şu bu ile elimizden aldılar ve geriye ne kaldı biliyormusunuz ? Hiç bir şey... Nerede o mezun veremeyen Galatasaray lisesinin öğrencileri nerede bizler. Kimileri dine dil uzatıyor kimileri başka şeylere kendine dönüp bakan yok. Bunlara sebep olan benim diyen yok ama ben söylüyorum suçlu benim edep ahlak saygı ve gelenek göreneğime sahip çıkamadığım için bunlar oluyor.

Beğenselerde beğenmeselerde dedelerim Allah Allah diye çıktı er meydanına Allah diye diye yaşadı hayatı boyunca dünyaya Osmanlılar dediği zaman herkesin yüzünün rengini değiştireceği bir ün bıraktı ve bizlerde onların torunlarıyız ve özümüze döndüğümüz sürece biz oluruz !

Beni hemen hemen herkes yazılarımdan nasıl bir insan olduğumu anladı ve ben özümüzü kaybetmemek için televizyonu dahi evimden attım gerici diyen örümcek kafalı diyenler çok oldu eyvallah görüşündür saygı duyarım dedim ama diyenlerin çocuklarını da görüyoruz.

İşin özü illaki saldırı olduğunda milliyetçi olmayalım ben hayatıma işledim milliyetçiliğimi yaşayışımla özümle sözümle devam ettirmeye çalışıyorum saldırı olsa da olmasada ben bu vatanın asli evladıyım ne zaman bana lazım olunursa ben buradayım ve hep olacağım askerlikten nasıl kaçarım düşüncelerinde değil burada......

Terörün dili dini ırkı ve milleti yok acı her yerde aynı acı ağlayan her yerde benim anam en azından bir insan ve anne rengi ırkı ne olursa olsun bir anne. Küçükken büyüyüp asker olacak diye ninniler söyleyen mehmedim benim diye mehmetçik yetiştiren her ana babanın ellerinden öpüyorum bu vatan size yüz yıllardır minnettar ve öyle kalacak VATAN SAĞOLSUN

Eski 09-08-2012, 23:09   #295
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Yüreğine ağzına sağlık Mete.

Mete Tiren beğendi.
günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2012, 00:14   #296
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-08-2012
elinize sağlık hepsi güzel fakat sulamanız biraz fazla mı ?

Polovniya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2012, 10:28   #297
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Mete çok duygulandırdın beni.

Kısmetse 3,5 ay sonra gidiyorum.

limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2012, 11:58   #298
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
metecim yüregine sağlık
bizlerede tercüman oldun...

selis ve Mete Tiren beğendi.
Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2012, 20:30   #299
Ağaç Dostu

Helva

Bu gün canım tatlı istedi acep gönlüm acıyken ağzım tatlansa gönlüm de tatlanırmı diye deneme yapayım dedim haydi ocakbaşına. Dedem çok iyi helva yapar keyfim yerinde olursa onun gibi bende döktürmeye çalışırım sırrı kaşığı attığınızda bıçakla kesilmiş gibi çıkmasındaymış öyle öğrendim öyle satarım ben

Haydi bismillah malzemeler tamam tereyağ ve irmik tencerede buluştu yansın ateş.
Name:  IMG_2379.jpg
Views: 608
Size:  40.0 KB

Böyle zamanlarda saçıma bandana bağlarım saçlarım dökülebiliyor en nefret ettiğim olaylardan birisidir. Bandanamızında çok ihtişamlı bir hikayesi var bir kere şehit görmüş bir bandana o bile paha biçilmez olması için bir sebep... Koklayarak anlarım görüntü beni hep aldatır.

Name:  IMG_2372.jpg
Views: 621
Size:  40.2 KB

Sen kızarma kızarma ben birazdan seni hallederim diyor şekeri boca ediyorum üstüne

Name:  IMG_2370.jpg
Views: 571
Size:  38.8 KB

Helva demlenmeden tadına bakmak için çıkartılırsa böyle oluyor işte yani ustalık işine uymuyor ama heralde şu anda demlenmiştir gidip ikram edeyim ev ahalisine.

Name:  IMG_2375.jpg
Views: 534
Size:  49.9 KB

Sonuç ne mi oldu gönlünüz acıysa değil baklava helva dünyayı yeseniz gene acı gene acı....

Selam ile dostlar buyurun afiyet olsun Allah gönül tadı versin o yeter.

Eski 14-08-2012, 16:07   #300
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Sevgili Mete, bugün de sizin bahçenizi gezmeye niyetliydim ancak anlatım tarzınızda ki hikayeleştirme ve uslubunuz öyle hoşuma gitti ki mesajlarınıza göz gezdireceğim diye bahçeyi gezmeye vakit bulamadım, iftardan sonra kısmetse..

Yalnız bunu belirtmeden geçemeyeceğim. Helal olsun size kardeşim. Bu genç yaşta nasıl bir doğa sevgisidir bu? Disiplinli, azimli, çalışkan, üretken beyninize sağlık, bilgi birikiminize ve duyarlığınıza hayran kaldım, bu günlere gelmenizi sağlayan ebebeylerinizin ellerinden öpüyor, saygılarımı sunuyorum, lütfen iletin. Ben okuduklarımdan ve gördüklerimden çok memnun oldum, Allah ta sizi memnun etsin. Sevgilerimle..

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024