agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni2195Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-08-2012, 17:57   #301
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kalambaklı Mesajı Göster
Sen bizim göz bebeğimizsin.
Çok kıskandım şimdi...

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2012, 01:22   #302
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-09-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sudenur Mesajı Göster
Sevgili Mete, bugün de sizin bahçenizi gezmeye niyetliydim ancak anlatım tarzınızda ki hikayeleştirme ve uslubunuz öyle hoşuma gitti ki mesajlarınıza göz gezdireceğim diye bahçeyi gezmeye vakit bulamadım, iftardan sonra kısmetse..

Yalnız bunu belirtmeden geçemeyeceğim. Helal olsun size kardeşim. Bu genç yaşta nasıl bir doğa sevgisidir bu? Disiplinli, azimli, çalışkan, üretken beyninize sağlık, bilgi birikiminize ve duyarlığınıza hayran kaldım, bu günlere gelmenizi sağlayan ebebeylerinizin ellerinden öpüyor, saygılarımı sunuyorum, lütfen iletin. Ben okuduklarımdan ve gördüklerimden çok memnun oldum, Allah ta sizi memnun etsin. Sevgilerimle..
Hocam hoş sefa gelmişsiniz dostane gelecek herkese kapımız açık gerçi biz kapımızı düşmanımıza dahi tam kapatmıyoruz ya orası ayrı bir mesele O yazım tarzını elde etmek için çok kişinin kafasını ütüledim esen rüzgara şiir yazdım aynadaki lekeye öykü yazdım ama becerebildiysem bir şeyleri ne ala...

Hayatta bazen sorular soruyorlar insana bana soru dahilik mi delilik mi diye geldi sonradan vaz geçtiler delilik mi delilik mi diye sordular anladılar benden dahi neym olmayacağını bizde bize biçilen delilik rolünü oynuyoruz işte. Kah tava tencere helva yaparız kah kazma kürek çapa bakalım bu yolun sonu nereye vara. Adam kıtlığında adam olanlardanız anlaşılacak olan gerçek adamlar gelesiye kadar da bu rolü bize bıraktılar galiba

Dilerim böyle bir gecede hepimiz mutlu ve memnun oluruz dost dostla memnun dost dostla na memnun olur...

Jineop hocam sizin mesaja gelince biz sizin bahçedeki tek dalı kıskanırız siz 18 lik bir toyu bu işe ne akıl erdirdim ne sır Ben mi yanlışım dostlar rüya gibi bir bahçedeki o masumane bitkilerin içinde rahat rahat yaşamak varken aceminin birisini kıskanmak heh espiri güzelmiş

Selam hürmetlerimle

selis, Safranlı, hk50 ve 3 kişi beğendi.
Mete Tiren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-08-2012, 23:16   #303
Ağaç Dostu

Dostlar dostlar yollar gözüktü bize şöyle küçük bir Ege Marmara turu yapıp geleceğim önce Bursa sonra İstanbul...

Name:  agacli-yol_172605.jpg
Views: 1067
Size:  53.1 KB

Hem dostları hem üyeleri hem eş dost akrabayı görmek en azından bir saat dahi olsa az ayak üstü sohbet için yollara düşüyorum...

Yücel Canpolat alacakaranlik manolya omer ve daha bir çok dostla tanış olup tanış olduklarımızla da hoş sohbete gidiyorum. Mete tanış olalım diyen çok dostlar vardı tek tek mesaj atıp programlarını bozmak istemiyorum bayramın son günü ve ertesi günü doluyum sonraki bir kaç içinde İstanbul'da olacağım. Hani Musa Eroğlu diyor ya yolun sonu görünmüyor aynen öyle bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete

Elimde alg gübremle dolaşacağım görüşeceğimiz dostlar şişesiz gelmesin ona göre

Ve buradan görüşüp görüşemedeğimiz tüm gönül dostlarına selamlar olsun biliyorum ki hangi milletten hangi renkten hangi dilden olursak olalım kardeşliğin tek dili tek ırkı ve tek dili vardır hepsi tebessümden geçer gönüllerimizden bu tebessüm eksik olmasın herkese selam olsun Saygılar Hürmetler

Eski 18-08-2012, 00:18   #304
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Hayırlı gezmeler, sağlıkla git sağlıkla gel inşallah.

Dostlarına/dostlarımıza selamlar, saygılar lütfen.

Mete Tiren ve GÜLSEN_ beğendi.
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2012, 03:14   #305
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrduran Mesajı Göster
...
Dostlarına/dostlarımıza selamlar, saygılar lütfen.
Benden selamlar söyle Mete'cim dostlara; bayramı kutladığımızı unutma...

Mete Tiren ve mrduran beğendi.
Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2012, 04:04   #306
Ağaç Dostu

Başım üzerine birazdan yolculuk başlıyacak haydin selametle kalın

Eski 18-08-2012, 16:19   #307
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2012
Galeri: 2
Hayırlı yolculuklar ve hayırlı bayramlar dileriz. Tüm sevdiklerinle...

Dünyalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2012, 10:21   #308
Ağaç Dostu

Gezi

Dostlar illede vatan diyor ya insan döndük işte kendi muhitimize. Kokusunu bile özlemişim buraların ama bu bayram rüya gibi geçti tüm dostlarla tanış olduk hepsine buradan selam yolluyorum Halil abi bol bol resim çek ötelerde neler varmış görelim dediydi aynı zamanda İsmail üstadımın tam istediği gibi bir bahçe yakaladım eniştemin bahçesi buyurun gezelim bakalım bu garip bayramda ve sonrasında neler yapmış...

Bu bahçe babamın halasının kızının bahçesi köyün içinde bir ev bahçeden nereden ne çıkacağı hiç belli olmuyor eriğin yanında fasulye onun yanında mısır oradan pat tavuk çıkıyor İsmail abi tam senlik tam

Name:  IMG_2409.jpg
Views: 974
Size:  71.9 KB

Pembe domateslere sadece bir defa tavuk gübresi şerbeti verilmiş ama domatesler ayakta dururken zorlanıyorlar ondan mecburen ip gerilmiş şöyle domates böyle domates yetiştiriyorum diyenlerle yarışacak bir domates topluluğu ....

Name:  IMG_2411.jpg
Views: 834
Size:  71.9 KB

Bence fazla söze gerek yok resim konuşuyor sanki

Name:  IMG_2462.jpg
Views: 801
Size:  30.9 KB

O böğürtlen deryasından sadece bir iki tane yedim alışık olmadığım bir tat babam ohh aman ne güzel diye diye iki tabağı götürdü iki üç gün içinde ama ben alışamadım

Name:  IMG_2412.jpg
Views: 822
Size:  63.9 KB

Bahçeden nereden ne çıkacağı belli olmuyor bu sanırım hosta yetiştirmediğimden isminde emin olamadım ama çok hoşuma giden bitkilerden birisi orada öyle kendi başına bir adacık oluşturmuş....

Name:  IMG_2416.jpg
Views: 760
Size:  59.8 KB

Eski 26-08-2012, 10:29   #309
Ağaç Dostu

Gezi

Meşhur Bursa şeftalisi salına salına büyüyor ama meyveler yormuşa benziyor fidanı fidana bakın birde meyveye Halil abi Mete fazla atıyorsun şeftali konusunda galiba dedi bende resimledim büyük ağaçlardan çekemedim bahçeden bayağı uzaklardı ama yarım kg civarındalar o bir gerçek

Name:  IMG_2420.jpg
Views: 846
Size:  72.2 KB
Name:  IMG_2419.jpg
Views: 863
Size:  49.4 KB

İncir konusu gene havada kalmıştı Halil abi buyur dediğim gibi bizim oraların kara inciri herkes üzülüyordu bu sene kurak gitti büyüyemediler diye birde

Name:  IMG_2426.jpg
Views: 832
Size:  60.6 KB

Birde gece gece misafirimiz olmuştu lambanın etrafında gürültülü gürültü dolaşan eh bir poz vermeden kaçmadı sağolsun

Name:  IMG_2467.jpg
Views: 741
Size:  58.3 KB

Gezimizin Bursa durağı burada nihayet buluyor haydin İstanbul'a ...

Eski 26-08-2012, 10:41   #310
Ağaç Dostu

Gezi

Bayramın 3. günü Yücel üstadın yanındayım kendisine ve o günü beraber geçirdiğimiz tüm dostlara selam olsun kim kimmiydik buyurun resimlere

Daha önce böyle bir sofraya oturmadığımı söylemeliyim ama önemli olan sofra değil etrafında buluşan tebessüm dolu yüzler şen şakrak yapılan şakalar ...

Name:  zzzzzzzz 137.jpg
Views: 1455
Size:  51.8 KB

Herkesle ilk defa tanışmamıza karşın 40 yıllık dostlar gibiydik eh benle uğraşmayan kalmadı o bir şey değil çay servisi bile yaptırdılar yahu

Name:  zzzzzzzz 143.jpg
Views: 779
Size:  49.6 KB

Ada konseyi toplandı aman korkmak lazım buradan alacakaranlık üstadın elinde o meşale şeysi var başıma vurmasın diye uzak duruyorum

Name:  zzzzzzzz 208.jpg
Views: 771
Size:  41.2 KB

Sabiha abla fotoğraf çekerken fotoğraf olacağını nereden bilebilirdi ki bende orada hazır bulmuşum yeşilliği meditasyon yapıyorum ımmmmm mı diyecektik burada ne

Name:  zzzzzzzz 048.jpg
Views: 791
Size:  61.4 KB

Vallahi bu fotoğrafa hasta kaldım birisi lostun gala gecesindeki gibi bir resim dediydi ama lostu bilmiyorum sanırım bir film her ne ise 10 üzerinden 12 almış bir fotoğraf işte ...

Name:  zzzzzzzz 224.jpg
Views: 811
Size:  44.8 KB

Eski 26-08-2012, 10:48   #311
Ağaç Dostu

Gezi

Ağır toplar arkadan gelir diye bir söz vardır bizim buralarda işte bize bu muhteşem günü yaşatan Yücel Canpolat ustam aramızdaki dostluk ebedi olsun çünkü bu samimiyet her şeye değer tekrar her bir şey için teşekkürler...

Name:  zzzzzzzz 037.jpg
Views: 977
Size:  51.8 KB

Abdussamet abi yani alacakaranlık bak Mete'cim orkide böyle yetiştirilir diye hava atıyor ama bu orkide de hava atılmayacak gibi bir şey değil ki

Name:  IMG_2480.jpg
Views: 788
Size:  50.2 KB

Benim sevdalarımdan bir tanesi lithopslar üstad iyi bak onlara çok hoş duruyorlar ya

Name:  IMG_2477.jpg
Views: 740
Size:  59.9 KB

Eski 26-08-2012, 10:57   #312
Ağaç Dostu

Gezi

Bu sofra bu yüz işte solucanların şahı Kadir abi namı diğer Epsody o gün o mindere çakıldım kaldım yerimden kalkmak istemedim biliyormusunuz o kadar hoş sohbet zaten biraz zor kalktım en az o tabaklar 3 defa önümüze aynen öyle dolu dolu geldi 5-6 saat içinde en az 2 kilo aldım yahu hele birde nişasta kurabiyeleri var ya oy oyy öldüm öldüm

Name:  IMG_2484.jpg
Views: 1009
Size:  61.6 KB

İşte bu mutevaziyet bu tevazu başka insanlarda bulunamayacak bir haslet ortada da alg gübremiz çok özel projelerimiz var çok eh bundan sonra korkun bizden diyorum işte

Name:  IMG_2490.jpg
Views: 851
Size:  61.8 KB

Bu da o solucan mucizesine bir işaret bu bir ağaç değil bildiğimiz kabak ama kalınlığı hayret verici bizim buralarda da şunu derler adam biliyor yav bende öyle diyorum Kadir abi bunu biliyor üstadım solucan konusunda ve fermantasyon konusunda öğreneceğim çok şey var senden...

Name:  IMG_2494.jpg
Views: 1319
Size:  63.1 KB

Eski 26-08-2012, 11:21   #313
Ağaç Dostu

Gezi

Ve gelelim İstanbul'un tarihi turistlik yerlerine bu geziyi bana Ömer üstad yaşattı rehber olsa böyle güzel bir gezi olmayacağına kalıbımı basarım...

Nerede hangi yer gezilir oranın nesi meşhurdur yemek en güzel nerede yenir İstanbul kurdu olan birisi bu kadar bilgiyi zor bilir bence son günümüz harikaydı...

Mısır çarşısı diye tutturdum direk gittik ama öyle zorlu bir çarşıki burası insan nereye bakacağını şaşırıyor yahu sanırım ülkemde böyle bir yer daha bulmak imkansız.

Name:  IMG_2521.jpg
Views: 847
Size:  51.4 KB

Tam o sırada beni kalbimden vuran söz çıktı Ömer abinin dudaklarından Mete Zafer abini tanıyormusun ziyarete gidelim mi ne dersin ? Şoka girdim desem yeri vardır nefessiz hemen diyebildim ilk duraklamamdan sonra çünkü gelmeden çok öncelerden yazışmıştık fakat rahatsız ederim diye mesaj yazamadığım üstadlardan birisiydi eh kız kulesini görmeden önce ikinci bayram oldu bana ...

Name:  IMG_2543.jpg
Views: 851
Size:  67.2 KB

Zafer üstad evde yokmuş ama eşiyle tanışma fırsatımız oldu dünyalar iyisi bir ablam olarak onuda gönül defterimize kaydettik kahveler için birde buradan teşekkür edeyim Ablama bir adet kanayan kalpler sözüm var en kısa zamanda yerine getireceğim. Ama Zafer abiyede kırıldım doğrusu bu muhteşem bahçeyi gözlerimizden uzak tutuyor üstadım şöyle tek tek resimleseniz gözümüz gönlümüz feraha erse olmuyor mu ?

Name:  IMG_2551.jpg
Views: 926
Size:  71.6 KB

Ve kalbimin küt küt attığı yer kız kulesi bir hatıra fotoğrafı olmadan olmazdı ama buraları Ömer abiyle gezmek ayrı bir heyecan veriyor insana bence İstanbul'u Ömer abiyle gezmek bir ayrıcalık Halil abi gidecek olursan ona göre hıı Son durağımız böyle neşe ve heyecan dolu oldu işte soluk soluğa geçen bir gezi oldu benim için görüştüğümüz görüşemediğimiz tüm dostlara selam olsun...

Name:  IMG_2573.jpg
Views: 775
Size:  41.2 KB

Eski 26-08-2012, 11:57   #314
Ağaç Dostu

alacakaranlik's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 5
istanbula gelmenden ve seninle tanışmaktan oldukça mutlu oldum. Lakin fotograf çekiyorsun, arkadakı pvc leri photoshop lasaydın iyiydi

alacakaranlik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2012, 13:22   #315
Ağaç Dostu

Ben öyle gizleme saklama taraftarı değilim öyle pat diye hepsini paylaşırım

Eski 26-08-2012, 13:59   #316
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sevgili Mete, harika bir bayram tatili olmuş, fotoğraflarla da çok güzel anlatmışsın.
Dilerim kalbindeki yangını biraz unutturmuştur sana

Şu babanın halasının kızının bahçesindeki hostaya bayıldım, ne kadar güzel gelişmiş maşallah.
Bana yeni fikirler verdin Mete, sağolasın.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2012, 18:47   #317
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Sevgili Mete, harika bir bayram tatili olmuş, fotoğraflarla da çok güzel anlatmışsın.
Dilerim kalbindeki yangını biraz unutturmuştur sana

Şu babanın halasının kızının bahçesindeki hostaya bayıldım, ne kadar güzel gelişmiş maşallah.
Bana yeni fikirler verdin Mete, sağolasın.
Ablacım yürek yangını dindi iki sefer buluştuk en nihayetinde Ama resim çektirmediğimizden koyma fırsatı olmadı

Hostalara bende hayran kaldım enişteden rica ettim galiba kışın söküp soğan yollayacak ama hayırlısı yeni yeni fikirlerin akıllara gelmesi ne güzel bazen ben aylarca arıyorum da en olmadık zamanda geliyor aklıma ondan yeni fikir meselesine sevindim eh ablacım dilim döndüğü kadar da anlatmaya çalıştım anlatabildiysem ne mutlu

Eski 26-08-2012, 18:57   #318
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2009
Galeri: 5
Sevili arkadaşım süpersin, ne mutlu ki bana seninle tanıştım.

kalambaklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2012, 19:51   #319
Ağaç Dostu

Bende seninle tanıştığıma çok memnunum üstadım o muhteşem bonsailerin görüntüleri daha zihnimde çakılı unutmadım Bu arada üstadım yakında ziyaretine geleceğim eh şu han kengaiyi Mehmet abiden alabilirsek iyi olur ya

Halil Önen beğendi.
Eski 26-08-2012, 23:49   #320
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Merhaba can Mete ,

Seyahatname gibi oldu bu anlatımın. Eksiksiz diyecem... demedim.

Kız kulesi resminde ''kız'' yok, PVC leri sobelersin, ata bindirmemiş Yücel bey seni, eyer öylece sana sen de ona bakmışsın)).
Ama gönlümdeki bahçeyi çok iyi bellemişsin. Ve de şiirsel anlatımın ile ne güzel betimlemişsin gezdiğin yerleri.

Selâmları aldık kabul ettik sayende.
Sen yanlış yöne daldın, Halil bey 'e değil Rafet bey 'e göstereceksin domatesleri. Hem şeftaliler sanki çakma idi. Yarım kiloymuş, hıhh!, tartıdan bihaber oldun gönül yangını nedeniyle herhal. Elifi mertek sanmadan bile daha ötelerdesin can kardeşim)).

Seni çok seviyoruz, can sın kardaşsın, samimisin, tez canlısın, hele hele tatlı dilin yokmu.

ALLAH' tan niyazım; inşallah sağlık içinde mutlu ve başarılı olmandır.

Helecan yapma yeter, siga siga....)).

Getirdiğin selâmlar için tekrar teşekkürler, herkese bilmukabele selam ve saygılar bizden de.

Bursa ve İstanbul seyahatine, fiilen veya bu sayfa nedeniyle katılan cümle dost üyelere sağlık ve sevdikleri ile mutlu başarılı hayatlar dilerim.

Saygılarımla lütfen.

Düzenleyen mrduran : 27-08-2012 saat 01:48 Neden: virgül hatası-silindi
Eski 27-08-2012, 10:56   #321
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
metecim başka hayılrlı haberler beklıyoruz...
okul mokul....???

Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-08-2012, 22:27   #322
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-10-2009
Galeri: 16
Sevgili Mete;
Elde olmayan nedenlerden dolayı görüşemediğimiz için çok üzgünüm, bundan dolayı senden özür dilerim.
İnşaallah ileride bir gün buluşup, bol bol sohbet ederiz.
Sevgiler...

Mete Tiren beğendi.
Zafer İnandıklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-08-2012, 22:53   #323
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Safranlı Mesajı Göster
okul mokul....???

Evet...?

Önemli.

Cevap Mete ' den seneye gelecek inşallah.

Bu sene;
Az bitki, alg, gübre... arada sırada olmak kaydı şartı ile. Strese devâ olsun diye.

Çok ders çalışma, ağırlıklı hemde. Hayata bağ, başarılarının tescili, arka cebinde sigorta, kız tarafına cazib))....olsun diye.

80 yaşında da bitki ile uğraşır, ama torun toprak arasında ders çalışması zor biraz.

Biz atladık dersleri efendim. Uyarınız iyi oldu. Mete 'yi fazla görmeyelim sitede, Nisan 'a kadar. Selâm sabah için, nadiren. İttire kaktıra diploma sahibi edek.

Cümleten sağlıkla kalın inşallah.

Saygılarımla lütfen.

Eski 28-08-2012, 00:38   #324
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2012
Galeri: 2
Mete'ciğim, eline diline, yüreğine sağlık. Gayet güzel yerler gezmiş ve bir o kadar güzel anlatmışsın. Hani derler ya, "Yediğin, içtiğin senin olsun, gördüklerini anlat.". Lakin senin anlattıkların az geldi bana. Arada, aklına geldikçe, daha başka fotoğraflarla anlatımlarını bekliyoruz.

Ha bu arada, arkadaşların da bahsettiği gibi "Okulunu ihmal etme". Epey moral topladığın belli. Bu moralle bu seneyi götürürsün sen. Okul ile ilgili de, iyi haberlerini bekliyoruz.

Sağlıcakla, hoşça kal.

Dünyalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2012, 01:43   #325
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mete Tiren Mesajı Göster
...

Ve kalbimin küt küt attığı yer kız kulesi bir hatıra fotoğrafı olmadan olmazdı ama buraları Ömer abiyle gezmek ayrı bir heyecan veriyor insana bence İstanbul'u Ömer abiyle gezmek bir ayrıcalık Halil abi gidecek olursan ona göre hıı ..
Biz İzmir' e eğitime geldiğinde Ömer abini 'kumru' yedirmek için baya dolaştırmıştık...

Bunu unutmadıysa diyorum; hani İstanbul yedi tepe ya...

Mete' cim hoş geldin...

Eski 28-08-2012, 01:56   #326
Ağaç Dostu

Alıntı:
Bu sofra bu yüz işte solucanların şahı Kadir abi namı diğer Epsody o gün o mindere çakıldım kaldım yerimden kalkmak istemedim biliyormusunuz o kadar hoş sohbet zaten biraz zor kalktım en az o tabaklar 3 defa önümüze aynen öyle dolu dolu geldi 5-6 saat içinde en az 2 kilo aldım yahu hele birde nişasta kurabiyeleri var ya oy oyy öldüm öldüm

Eklenti 327366...
Bütün bunları Epsody mi pişirmiş vallahi bilmiyorum...

Çanakkaledeki bahçesine geldiğinde gideyim bari; zaten tek geliyor bende zaten tüm taka tüm tek...

Solucan gübresi göndermiş bir az galiba getir de benimkilerle karşılaştıralım, hangi daha iyi...

Onun solucanlar TM. (yerli) bizimkiler Rus ( nataşalar)... kesin onu sollarız...

Eski 28-08-2012, 02:00   #327
Ağaç Dostu

Alıntı:
...

Bu da o solucan mucizesine bir işaret bu bir ağaç değil bildiğimiz kabak ama kalınlığı hayret verici bizim buralarda da şunu derler adam biliyor yav bende öyle diyorum Kadir abi bunu biliyor üstadım solucan konusunda ve fermantasyon konusunda öğreneceğim çok şey var senden...

Eklenti 327368
Bak eğer üzerinde kabak yoksa bil ki bir ağaç köküdür...

Eski 28-08-2012, 17:24   #328
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrduran Mesajı Göster
Merhaba can Mete ,

Seyahatname gibi oldu bu anlatımın. Eksiksiz diyecem... demedim.

Kız kulesi resminde ''kız'' yok, PVC leri sobelersin, ata bindirmemiş Yücel bey seni, eyer öylece sana sen de ona bakmışsın)).
Ama gönlümdeki bahçeyi çok iyi bellemişsin. Ve de şiirsel anlatımın ile ne güzel betimlemişsin gezdiğin yerleri.

Selâmları aldık kabul ettik sayende.
Sen yanlış yöne daldın, Halil bey 'e değil Rafet bey 'e göstereceksin domatesleri. Hem şeftaliler sanki çakma idi. Yarım kiloymuş, hıhh!, tartıdan bihaber oldun gönül yangını nedeniyle herhal. Elifi mertek sanmadan bile daha ötelerdesin can kardeşim)).

Seni çok seviyoruz, can sın kardaşsın, samimisin, tez canlısın, hele hele tatlı dilin yokmu.

ALLAH' tan niyazım; inşallah sağlık içinde mutlu ve başarılı olmandır.

Helecan yapma yeter, siga siga....)).

Getirdiğin selâmlar için tekrar teşekkürler, herkese bilmukabele selam ve saygılar bizden de.

Bursa ve İstanbul seyahatine, fiilen veya bu sayfa nedeniyle katılan cümle dost üyelere sağlık ve sevdikleri ile mutlu başarılı hayatlar dilerim.

Saygılarımla lütfen.
Büyük üstad bitkilerin piri yazıların o kadar hoş oluyorki cevap yazmak için bekliyorum defalarca okuyorum haikatten anlatım tarzını çok seviyorum abi

Nitekim üyeler içerisinde en çok görüştüğüm abilerimden birisin eh zaman çok geçirince insan daha da iyi anlıyor kelimelerden sen yukarıda takılıyorsun ya yazılarda herkes 100 mana çıkarsa ben gözü kapalı 101.yi bulurum

Tartı terazi çok aradım üstadım ama köy yeri bakkal dahi tee nerede üşendim gidip çekmeye orada olduğum zamanda ya fotoğraf makinası yanımızda değildi ya da meyvalar...

Bu şeftaliler çok küçük zor besliyor bu o kadar değil ama hiçte küçük değil Çok gezdim ama fotoğraf makinası ne yazık ki yanımda değildi.

Bizim buralarda da şuvey şuvey i kullanıyorlar ama her yol Ankara aynı yere gidiyoruz Sağlıcakla kal üstadım bir kaç güne görüşürüz ...

mrduran beğendi.
Eski 28-08-2012, 17:32   #329
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Safranlı Mesajı Göster
okul mokul....???
İkinci tercihhlerde oldu oldu yoksa seneye vardır her şeyde bir hayır der geçerim amaç belli er ya da geç o benim olacak ya gerisi önemli değil. Fatih diyor ya bir kütüphanesi ve bir bahçesi olan başka bir şeye ihtiyaç duymaz ikiside var ama tescillettirmemiz lazım 4 yılcık dirsek çürüterek bekliyoruz hayırlısı

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zafer İnandıklı Mesajı Göster
Sevgili Mete;
Elde olmayan nedenlerden dolayı görüşemediğimiz için çok üzgünüm, bundan dolayı senden özür dilerim.
İnşaallah ileride bir gün buluşup, bol bol sohbet ederiz.
Sevgiler...
Zafer abicim elbet her şeyde bir hayır vardır zaten tanışsak bile ayak üstü olacaktı bahar ki turumda bir gün seninleyiz bu sefer gelmeden telefon açarım mutlak bu arada alg gübren hayırlı olsun abi o bahçeye umarım layık olacak bir gübre olur

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dünyalı Mesajı Göster
Mete'ciğim, eline diline, yüreğine sağlık. Gayet güzel yerler gezmiş ve bir o kadar güzel anlatmışsın. Hani derler ya, "Yediğin, içtiğin senin olsun, gördüklerini anlat.". Lakin senin anlattıkların az geldi bana. Arada, aklına geldikçe, daha başka fotoğraflarla anlatımlarını bekliyoruz.

Ha bu arada, arkadaşların da bahsettiği gibi "Okulunu ihmal etme". Epey moral topladığın belli. Bu moralle bu seneyi götürürsün sen. Okul ile ilgili de, iyi haberlerini bekliyoruz.

Sağlıcakla, hoşça kal.
Abi fotoğraf eklerim bir ara daha bir çok fotoğraf var 750 civarı fotoğraf ile geldim buraya eh dilimiz döndüğü kadar yazdık daha devam ettireceğim hatta yeni bir blog açıp orada gezdiğim bahçeler diye bir bölüm ayıracağım tek tek resimlenip eklenecek işin uzmanları altına yazılacak tamamladığım zaman her şeyi link eklerim

Fatih, mrduran ve Dünyalı beğendi.
Eski 28-08-2012, 17:43   #330
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Biz İzmir' e eğitime geldiğinde Ömer abini 'kumru' yedirmek için baya dolaştırmıştık...

Bunu unutmadıysa diyorum; hani İstanbul yedi tepe ya.

Mete' cim hoş geldin...
Alıntı:
Bütün bunları Epsody mi pişirmiş vallahi bilmiyorum...

Çanakkaledeki bahçesine geldiğinde gideyim bari; zaten tek geliyor bende zaten tüm taka tüm tek...

Solucan gübresi göndermiş bir az galiba getir de benimkilerle karşılaştıralım, hangi daha iyi...

Onun solucanlar TM. (yerli) bizimkiler Rus ( nataşalar)... kesin onu sollarız...

Alıntı:
Bak eğer üzerinde kabak yoksa bil ki bir ağaç köküdür...
Halil abi aman abi yavaş yavaş sor ayağımız enzime takılır düşeriz

Ömer abi orada beni kat ve kat daha iyi karşıladı İstanbul'a geçecek olursan abi artık peşine takılacağın adres belli olan göre ...

Bahçe harikaydı emin ol abi çıkarken fazla yediğim kurabiyelerin miğdeme verdiği sancıyla çıktım 5 saat oturmadım önüme 4 defa o tabaklar dolu dolu geldi tam 4 defa insaf ya sabaha kalmaktan korktum fıçı gibiyim varil gibi olacaktım

O ağaç kökü değil abi nerelere gittiğini bir görsen o kabağın inanamadım o kadar toz toprak varken bile o çalışmalardan dolayı o bahçe ve teras harika. Gidecekseniz ansızın gidin Kadir abinin evine yoksa miğdede sorun oluyor çok yemekten yengem sağolsun o kadar misafirperver ki anlatılmaz ancak evine misafir olan bilir.

Gübrelerin bende abi unutturma gelirken getireyim sana

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024