agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni12035Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-03-2012, 12:42   #271
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2011
Aşı makası , aşı nasıl yapılır,kalem aşısı.

Yeni aldığım aşı makasıyla bu yıl aşı yapma işlerim daha pratik ve kolay olacak.
Aldığım makas 3 çeşit aşı kesimi yapabiliyor 2 yedek bıçağı var. V kesimi U kesimi ve geçmeli U aşı kesimine sahip.Sap üzerinde kilitleme sistemi var.Birde ince dalları budamak için bir makas ağız bulunmakta. Makasın fiyatı 37,5 tl .

Eklenen Resimler

mrduran beğendi.
Adil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2012, 12:53   #272
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Aşı yapmak için gerekli malzemeler.
Kaliteli esnek kablo bantı veya bulabilirseniz orjinal aşı bant ı.
Bir aşı makası .
Aşı yapmaya uygun bir dal.
Şimdi gelin birlikte uygulamayı izleyelim.
Aşı yapılacak dalı makasın aşı kesimi ağzına düzgün ve ortalayarak yerleştirin.
Sonra yavaşça makasın saplarını sıkarak kesimi gerçekleştirin.Kesimin tam orta olması çok önemli.Aşının daha sağlıklı olmasını sağlar.
Aşı yapacağınız kalemi ters taraftan keserek iki tarafın birbirine uyumunu sağlayınız.
Sonra bu parçaları bu kesitleri birbirine takınız.Kabuk kısmını koparmadan ve zedelemeden.
İki parçayı tek parça halinde görünecek şekle getiriniz.

Eklenen Resimler

mandalinci ve mrduran beğendi.
Eski 03-03-2012, 13:03   #273
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Şimdi kabuk kabuğa denk gelecek hale getiriniz.Aşı kaleminin büyüme yönü , filiz yönü gökyüzüne doğru olmalı.
Bantımızla bu ek yerinin üzerini sıkı bir sarımla hava almayacak şekilde bantlayınız.
Tebrikler aşınızı yapmış oldunuz.

Eklenen Resimler

mandalinci ve mrduran beğendi.

Düzenleyen Adil : 03-03-2012 saat 16:59
Eski 03-03-2012, 13:42   #274
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-03-2011
Adil bey,
o zaman dalların kalınlığı aynımı olacak, çünki kabukların denk gelmesi lazım
benmi öyle anladım yoksa.

mrduran beğendi.
alcen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2012, 16:53   #275
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alcen hanım kalınlıkların aynı olması şart değil fakat olursa daha iyi olur.
Eğer Kalın bir gövdeye daha ince bir dal aşılayacaksanız tek bir kenardan kabukların denk gelmesi sağlanarak yine işlem yapılabilir.
Saygılar selamlar.

Eski 03-03-2012, 17:08   #276
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Hayırlı olsun.
Desene meşede aşılanmamış yabani ağaç kalmayacak. Sen bir yandan ben bir yandan.
Havalar ısınınca başlayalım . Çif makasla daha çok aşı daha az zaman demekki.:=))
İlk önce benim kapıdaki hurmalar aşılanacak haberin olsun
30-35 civarı aşılanacak fidem var.
Sonra kivilerde dişi ağaçlara erkek kalemler aşılayacağız.

KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2012, 18:15   #277
Ağaç Dostu

Sevgili adil kardeşim,
demin meşazınızı okuyorum, bir yandanda eşime sesleniyorum. Aşı makasını göstermek için
bak yüksel nekolay aşı yapılıyor dedim. Bu arada eşimin adı yüksel, bu makastan bizim var almıştım köydeki evde deyince, bir sevindim sormayın. Ben artık dağ bayır aşı yapmaya çıkarım dağlarda bir sürü yabani meyveler var.Birde size müsade ederseniz birşey sormak
istiyorum vişneye kiraz aşılıyabilirmiyiz, sağlıklı olurmu....
selamlar

Eski 03-03-2012, 18:20   #278
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Abi sağol.
Önce çevremizdekilerden başlayalım ,bendede 20 adet aşılanacak armut ,hurma, elma,kiraz,üzüm vs fide var.Onları halledelim.Ondan sonra bakacağız.Etrafta yabani
meyve fidesi kalmasın
Bu makas meyve yetiştiricilerinin bir köşesinde bulunmalı.
Artık aşı yapmak çok kolay ve pratik.Bu aşı makaslarını icat edenden Allah razı olsun.
Çamurla ,naylonla bıçakla,iple uğraşmaktan kurtardık.

Eski 03-03-2012, 18:28   #279
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alcen Mesajı Göster
Sevgili adil kardeşim,
demin meşazınızı okuyorum, bir yandanda eşime sesleniyorum. Aşı makasını göstermek için
bak yüksel nekolay aşı yapılıyor dedim. Bu arada eşimin adı yüksel, bu makastan bizim var almıştım köydeki evde deyince, bir sevindim sormayın. Ben artık dağ bayır aşı yapmaya çıkarım dağlarda bir sürü yabani meyveler var.Birde size müsade ederseniz birşey sormak
istiyorum vişneye kiraz aşılıyabilirmiyiz, sağlıklı olurmu....
selamlar
alcen hanım yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.Eşiniz Yüksel beye de selamlar.İnşallah oda böyle işlerle uğraşıyordur.
Vişne ve kiraz ağaçlarının özleri birbirine benzediğinden uyum sağlar va aşısı olur.
Bende geçen yıl 6 adet ayva fidanına armut aşıladım ,hepsi mükemmel tuttu.
Armut u armut aşılasam böyle başarılı olamazdım inanın.
Önemli olan gövde yapılarının birbirine benzerliğidir.
Hatta bir örnek daha vereyim.Erik ağacına kiraz aşıladım oda tutmuştu.
Kolay gelsin.

Eski 03-03-2012, 18:54   #280
Ağaç Dostu

Tamam çok teşekkür ederim,eşim bu işelerden anlamıyor ama, istediğiniz
alet erdavatı var nerde ne görse alır.Kendisi yıllardır profosyenel sendikacılık yaptı.
Yüksek tansiyon hastası olunca emekli olmaya karar verdi,şimdi çiçeği burnunda emekli
artık bahçelerde sitres atacak.
selamlar

Eski 03-03-2012, 19:18   #281
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Eşinize geçmiş olsun.Tansiyonla birçok insanımız mücadele ediyor.Fazla stresten uzak durmak gerekiyor. Evet Yüksel beye tavsiyem olur, toprakla bitkilerle uğraşırsa inanın çok iyi gelecektir kendisine.
Bende bir emekli olarak toprak ve bitkilerle uğraşmaya başladım.İnsana terapi gibi geliyor.
Hepimize kolay gelsin.

Eski 03-03-2012, 19:27   #282
Ağaç Dostu

Çok teşekkür ederiz....

Eski 04-03-2012, 09:29   #283
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-06-2007
Komşuda pişer belki bize de düşer.
Biri kırmızı biri yeşil diye isteyerek 2 bodur elma almıştım. İkisi de yeşil çıktı çokda güzel elmalar birini sökmeye kıyamadım.

Komşumun vakti olunca bana bir kırmızı elma aşılasa ne makbule geçer. Hemde bir kahvemi içer. Sitede kırmızı elma var. Onlardan çelik alabiliriz.

Zamanı ne zamandır bilemem.

Benol Hazaroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2012, 20:06   #284
Ağaç Dostu

garlangufa's Avatar

Giriş Tarihi: 03-01-2011
Galeri: 6
Adil bey Selamlar,
Bu evin üstü beton sanırım, topraksız tarım serası için birebir, negüzel boş ve düzgün bir alan. Bu nedenle topraksız tarım konularına da bir göz atsanız fena olmaz. Bu arada çok iyi bağlama çaldığınızı da duydum, doğrumudur ?

Şahin abiye de selamlar&sevgiler

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adil Mesajı Göster
Evimiz ve çevresi.

garlangufa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2012, 22:00   #285
Ağaç Dostu

garlangufa's Avatar

Sn Mandalinci selamlar,
Bende bir Trabzonluyum. Gerek Kaptanzst, gerekse Adil beylerin fotograflarında benim doğduğum köy de görülüyor. Şimdilik İstanbulda yaşıyorum ama emekliliğimde oralarda olacağım sanırım.
Geleyim bu yazıyı yazmamın asıl sebebine. Trabzon eskiden beri çok temiz olan ve bu konuda birçok ulusal ve uluslararası ödül almış bir şehirdir. Hatta bunun için Cemile Cevherçiceğin yıllarca söylediği,
"Oy Tirabzon Trabzon,
içi kalay, içi kalay li kazan..."
türküsü bile var. Yerlere tüküren, çöp, izmarit atan pek birine rastlayamazsınız Trabzonda...Böyle devam eder inşallah.
Derli topluluğuna gelince, o biraz bozuldu son yıllarda.

Selamlar & Sevgiler

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinci Mesajı Göster
Sn. Adil,

Feikoyu ilk defa duydum, ilgiç bir meyveye benziyor.

Manzara resimleriniz de çok hoş. Trabzonu hiç görmedim, sayenizde ne kadar derli toplu, dokusu korunmuş bir şehir öğrenmiş oldum.

Paylaşım için teşekkür ederim.

mandalinci beğendi.
Eski 11-03-2012, 22:38   #286
Ağaç Dostu

alacakaranlik's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 5
Sayın Adil, aşı makası hayırlı olsun, gerçekten bu işte kolaylık

Trabzon derneği kuruluyor sanırım , beni de kayıt altına alın bir Trabzonlu olarak

Saygılar

berrinb beğendi.
alacakaranlik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2012, 23:24   #287
Ağaç Dostu

garlangufa's Avatar

Alıntı:
çakırgöl ve çevresi.Bu gölün bir küçük çağlayanı var ve suyu yaz ortasında bile buz gibi.Yazın en sıcak anında bile bu karlar eriyip bitmiyor.
Burada alttan 3.fotografta(Cami boğazı) sol arkandaki bina pek benzemese de bir otel, Babam ve bir arkadaşının oteli, kurmuşlar binbir zahmet ama henüz ne çatı var ne sıva. Banada ısrarla gel bunu adam et , işlet diyorlar. Ben henüz emekli olmadım (hakettim emekliliği fakat henüz kendimi emekliye ayırmadım, düşünüyorum). Bakalım kendimi emekliye ayırıp, tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer memleketidir hesabı bu yıl orayı güzel bir otele çevirebilirsem, herkezi Trabzon yaylalarını gezmek için gönül rahatlığı ile çağırabileceğim. Gerçi hernekadar Trabzon yaylaları desek te, Gerek Çakırgöl (muhteşem kayak tesisleri kuruluyor, yakında açılır) gerekse Cami Boğazı Gümüşhane ye bağlı.
Otelin fırını,kasabı,marketi ve Çok güzel bir et restaurant ı var. Şu anda kar nedeni ile ulaşım yok. Ancak Mayıs 15 ten sonra gidebileceğim. Yeni yapılan yol biterse senenin 365 günü ulaşım olacak. Bu yıl yolun bitmesini bekliyoruz...

Düzenleyen garlangufa : 13-03-2012 saat 14:51
Eski 15-03-2012, 10:11   #288
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Selam
Adil'in bilgisayarda bir sorun var bu aralar yazamaz. Bilginize

KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2012, 20:30   #289
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Benol Hazaroğlu Mesajı Göster
Komşuda pişer belki bize de düşer.
Biri kırmızı biri yeşil diye isteyerek 2 bodur elma almıştım. İkisi de yeşil çıktı çokda güzel elmalar birini sökmeye kıyamadım.

Komşumun vakti olunca bana bir kırmızı elma aşılasa ne makbule geçer. Hemde bir kahvemi içer. Sitede kırmızı elma var. Onlardan çelik alabiliriz.

Zamanı ne zamandır bilemem.
Benol hanım bilgisayarımda internet kartında ki sorundan dolayı uzun bir ara siteye yazamadım.2 gb ram ekledim ve internet kartını yeniledim.Windows 7 yi kurdurdum.Şimdi bilgisayarım daha iyi durumda.Siz değerli dostlarıma şimdi yazabilme fırsatı bulabildim özr.
Benol hanım aşı dönemi bitmek üzere.Biraz acele etmek lazım.Siz Müsait olduğunuz bir vakit beni çağırın .Telefonum sizde olması lazım.Veya özelime yazarsanız.Size yardımcı olurum.Kahve için teşekkürler.İçmiş kadar oldum.
Saygılar selamlar.

Eski 16-03-2012, 21:05   #290
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi garlangufa Mesajı Göster
Adil bey Selamlar,
Bu evin üstü beton sanırım, topraksız tarım serası için birebir, negüzel boş ve düzgün bir alan. Bu nedenle topraksız tarım konularına da bir göz atsanız fena olmaz. Bu arada çok iyi bağlama çaldığınızı da duydum, doğrumudur ?

Şahin abiye de selamlar&sevgiler
Garlangufa Aleykumselam.
Geçen yaz bize uğramıştınız sizi çok iyi hatırladım.Muhabbetimiz olmuştu.Ben bahçede çalışırken Ağbeyimle gelmiştiniz.
Sevgili hemşerim topraksız tarımı internette araştırmıştım fakat ben toprağı elimle hissetmeden ürettiğim hiç bir şey e ısınamıyorum.Topraksız tarımda çok iyi işler başaranlar var.
Ben bu işin ticari yönünü en son planda düşündüğüm için pek cazip gelmedi doğrusu.
Görüş ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim hemşehrim.
Yıllarca müzisyenlik yaptım.Düğünlerde,açılışlarda,bölge tv sinde, toplantılarda,açık alanlarda 20-25 yıl çaldım.Sizin beldenizde Naci adında bir arkadaşla çok düğünlerde bulunduk.O Üniversitede memurluk kazanınca bırakmak zorunda kaldı.
Hala daha 2 tane saz ım duruyor.Biri elektro biri düz saz.Şimdi hobi olarak devam ediyorum.Vakit buldukça onlarla arkadaşlıklarım hala daha ilk günkü gibi devam ediyor. İnsanın ruhunu dinlendirebilmesi için böyle meziyetleri olması güzel bişey.
Ayrıca serbest yağlı boya tual çalışmalarım ve sergilerim oldu.Bu çalışmalarımda da maddi yönden kazanımlarım oldu.3-4 yıl ara vermiştim tekrar başlamayı düşünüyorum.Trabzonda bu işle uğraşan bir arkadaşın atölyesi var .Liseden arkadaşım ın Müzik aletleri sattığı ve müzik eğitimi verdiği bir mağzası var orada tanıştık bu arkadaşla.Beni atölyesine çağırdı.Birgün onuda ziyarete gideceğim.Bir çayını içmek için.

Umarım tekrar ziyaretimize gelirsiniz ve bir saz muhabbeti yaşarız.
Bir çayımızı içersiniz.
Saygılar selamlar.

Eski 16-03-2012, 21:19   #291
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Sn Mandalinci selamlar,
Bende bir Trabzonluyum. Gerek Kaptanzst, gerekse Adil beylerin fotograflarında benim doğduğum köy de görülüyor. Şimdilik İstanbulda yaşıyorum ama emekliliğimde oralarda olacağım sanırım.
Geleyim bu yazıyı yazmamın asıl sebebine. Trabzon eskiden beri çok temiz olan ve bu konuda birçok ulusal ve uluslararası ödül almış bir şehirdir. Hatta bunun için Cemile Cevherçiceğin yıllarca söylediği,
"Oy Tirabzon Trabzon,
içi kalay, içi kalay li kazan..."
türküsü bile var. Yerlere tüküren, çöp, izmarit atan pek birine rastlayamazsınız Trabzonda...Böyle devam eder inşallah.
Derli topluluğuna gelince, o biraz bozuldu son yıllarda.

Selamlar & Sevgiler
Sayın Garlangufa aslında yapılan son kentsel dönüşüm projeleriyle Trabzonumuz daha modern yaşanacak kentler arasında yerini almıştır.Çalışmalar devam etmektedir.Şehir merkezinde en yoğun yerler bile övgüye değer başarılı temizlik çalışmaları devam ediyor.Yerlerde yaprak bile brakmıyorlar .Zağnos vadisindeki o varoş yapılanma yerine harika kentsel dönüşüm projeleri yeşil alanlar parklar yapıldı.Şu anda hala daha 3 etap çalışmaları son sürat devam ediyor.
Daha güzel olacağına yürekten inanıyorum.Trabzonumuz gerçekten bu konuda büyük başarılara imza atıyor.

Saygılar selamlar.

mandalinci beğendi.
Eski 16-03-2012, 21:27   #292
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alacakaranlik Mesajı Göster
Sayın Adil, aşı makası hayırlı olsun, gerçekten bu işte kolaylık

Trabzon derneği kuruluyor sanırım , beni de kayıt altına alın bir Trabzonlu olarak

Saygılar
Çok teşekkürler alacakaranlık.
Artık aşı yapmak çok kolay.
Derneğimize hoş geldiniz.
Her zaman bekleriz.
Saygılar selamlar.

Düzenleyen Adil : 24-03-2012 saat 17:31
Eski 16-03-2012, 21:40   #293
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Burada alttan 3.fotografta(Cami boğazı) sol arkandaki bina pek benzemese de bir otel, Babam ve bir arkadaşının oteli, kurmuşlar binbir zahmet ama henüz ne çatı var ne sıva. Banada ısrarla gel bunu adam et , işlet diyorlar. Ben henüz emekli olmadım (hakettim emekliliği fakat henüz kendimi emekliye ayırmadım, düşünüyorum). Bakalım kendimi emekliye ayırıp, tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer memleketidir hesabı bu yıl orayı güzel bir otele çevirebilirsem, herkezi Trabzon yaylalarını gezmek için gönül rahatlığı ile çağırabileceğim. Gerçi hernekadar Trabzon yaylaları desek te, Gerek Çakırgöl (muhteşem kayak tesisleri kuruluyor, yakında açılır) gerekse Cami Boğazı Gümüşhane ye bağlı.
Otelin fırını,kasabı,marketi ve Çok güzel bir et restaurant ı var. Şu anda kar nedeni ile ulaşım yok. Ancak Mayıs 15 ten sonra gidebileceğim. Yeni yapılan yol biterse senenin 365 günü ulaşım olacak. Bu yıl yolun bitmesini bekliyoruz...
Yollar gelecek yıl tamamlanacak ozaman araçla gitmek daha kolaylaşacak.
Malzeme tedariki daha ucuz ve kolay olacak.Yani imkanlar artacak.Umarım bu işletmeyi birgün açarsınız.

Dilaver tesislerinin sahibi Nuri bey benim liseden sınıf arkadaşımdır.Oda güzel bir tesis kurmuş yaylada.2 yıl önce otelin içini tamamen ahşapla kaplayarak tesisi daha sağlıklı bir yapıya kavuşturdu.Hem cami boğazındaki hemde dilaverdeki ve taşköprüdeki tesislerinde kalarak o muazzam doğanın lezzetini yaşadım.Hepside harika.Dahada modern ve bölgemize yakışır tesisler yapılacağına eminim.İnsanımız becerikli ve çok çalışkan.

Eski 16-03-2012, 21:49   #294
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi KAPTANzst Mesajı Göster
Selam
Adil'in bilgisayarda bir sorun var bu aralar yazamaz. Bilginize
Abi yardımcı olduğun için teşekkürler.

Eski 18-03-2012, 18:34   #295
Ağaç Dostu

garlangufa's Avatar

Alıntı:
Garlangufa Aleykumselam.
Geçen yaz bize uğramıştınız sizi çok iyi hatırladım.Muhabbetimiz olmuştu.Ben bahçede çalışırken Ağbeyimle gelmiştiniz.
Sevgili hemşerim topraksız tarımı internette araştırmıştım fakat ben toprağı elimle hissetmeden ürettiğim hiç bir şey e ısınamıyorum.Topraksız tarımda çok iyi işler başaranlar var.
Ben bu işin ticari yönünü en son planda düşündüğüm için pek cazip gelmedi doğrusu.
Görüş ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim hemşehrim.
Yıllarca müzisyenlik yaptım.Düğünlerde,açılışlarda,bölge tv sinde, toplantılarda,açık alanlarda 20-25 yıl çaldım.Sizin beldenizde Naci adında bir arkadaşla çok düğünlerde bulunduk.O Üniversitede memurluk kazanınca bırakmak zorunda kaldı.
Hala daha 2 tane saz ım duruyor.Biri elektro biri düz saz.Şimdi hobi olarak devam ediyorum.Vakit buldukça onlarla arkadaşlıklarım hala daha ilk günkü gibi devam ediyor. İnsanın ruhunu dinlendirebilmesi için böyle meziyetleri olması güzel bişey.
Ayrıca serbest yağlı boya tual çalışmalarım ve sergilerim oldu.Bu çalışmalarımda da maddi yönden kazanımlarım oldu.3-4 yıl ara vermiştim tekrar başlamayı düşünüyorum.Trabzonda bu işle uğraşan bir arkadaşın atölyesi var .Liseden arkadaşım ın Müzik aletleri sattığı ve müzik eğitimi verdiği bir mağzası var orada tanıştık bu arkadaşla.Beni atölyesine çağırdı.Birgün onuda ziyarete gideceğim.Bir çayını içmek için.

Umarım tekrar ziyaretimize gelirsiniz ve bir saz muhabbeti yaşarız.
Bir çayımızı içersiniz.
Saygılar selamlar.
Yakında yine geleceğim Trabzona ve ilk fırsatta sazlı sözlü muhabbet e. Gecen geldiğimde bir türlü fırsat bulamadım, Şahin abi (Kaptanzst) ile telefonlaştık, uğrayacağım dedim fakat Halam da biraz uzun kalınca sizin evin önünden geçerken karanlık olmuştu, uğrayamadım.

Sizin oralarda olmanız benim için büyük şans...iyiki varsınız...güzel şeyler yapacağız ileride...

Eski 18-03-2012, 19:59   #296
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Bekleriz hemşehrim.
Saygılar selamlar.

Eski 19-03-2012, 07:28   #297
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Serada tohum ekimi.

4 lü guruplar halinde 12 çeşit tohum ektim.
2 çeşit kavun.
2 çeşit karpuz.
top patlıcan, kadife patlıcan.
Yakar çarliston biber ,
Dolmalık sarı ve kırmızı biber.
ve domates çeşitleri.
Bu gün çiçek ve sebze tohumu ekmeye devam edeceğim.
Berrin hanımın gönderdiği çiçek tohumlarını ve kendi aldığım çiçek tohumlarını ekeceğim.

Tohum ekeceğim alanları toprak tırmığıyla düzelttim ve parselledim üzerini hafifçe bastırdım.Sonra tohumları itinayla dengeli aralıklarla bu parsellere ektim.
Üzerlerini ince bir torf toprağıyla kapatarak elimle hafif tekrar bastırdım.
Püskürtme sulama yaparak işlemi bitirdim.
Filizlenmelerini sabırsızlıkla bekleyeceğim.Haydi hayırlısı.
Bu gün hava harika dışarıda artık soğuktan eser yok.Tam çalışma zamanı.

Eklenen Resimler

Eski 21-03-2012, 20:04   #298
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

sera ve bahçe işleri.

3 günden beri yaşanan güneşli ilk bahar havası Bahçe ve sera ön hazırlıklarını yapmaya fırsat verdi.Tohum ekimi ,Aşı ,kalemler hormonlanarak toprağa dikildi, Kamelya etrafındaki çiçek alanları yaprak ve yabancı otlardan temizlenmesi yapıldı.Bezelye dikimi yapıldı.Çiçek tohumları boş ve uygun alanlara dikildi.Şimdi fasulye ve mısır yerinin hazırlıkları var.Sera ve bahçenin son hali.21 mart 2012.

Eklenen Resimler

hanndan ve mrduran beğendi.
Eski 22-03-2012, 16:16   #299
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Trabzon kaşüstü fındık bahçesi çuha çiçekleri 22 mart 2012

Baharın müjdecisi yabani çuha çiçeklerini ve arkadaşlarını, ilkbaharın uyanışını hep birlikte fındık bahçesini gezerek görelim.

Eklenen Resimler

Eski 22-03-2012, 16:21   #300
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Trabzon kaşüstü fındık bahçesi çuha çiçekleri 22 mart 2012

çuha çiçekleri.

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024