View Single Post
Eski 16-03-2012, 21:19   #291
Adil
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi garlangufa Mesajı Göster
Sn Mandalinci selamlar,
Bende bir Trabzonluyum. Gerek Kaptanzst, gerekse Adil beylerin fotograflarında benim doğduğum köy de görülüyor. Şimdilik İstanbulda yaşıyorum ama emekliliğimde oralarda olacağım sanırım.
Geleyim bu yazıyı yazmamın asıl sebebine. Trabzon eskiden beri çok temiz olan ve bu konuda birçok ulusal ve uluslararası ödül almış bir şehirdir. Hatta bunun için Cemile Cevherçiceğin yıllarca söylediği,
"Oy Tirabzon Trabzon,
içi kalay, içi kalay li kazan..."
türküsü bile var. Yerlere tüküren, çöp, izmarit atan pek birine rastlayamazsınız Trabzonda...Böyle devam eder inşallah.
Derli topluluğuna gelince, o biraz bozuldu son yıllarda.

Selamlar & Sevgiler
Sayın Garlangufa aslında yapılan son kentsel dönüşüm projeleriyle Trabzonumuz daha modern yaşanacak kentler arasında yerini almıştır.Çalışmalar devam etmektedir.Şehir merkezinde en yoğun yerler bile övgüye değer başarılı temizlik çalışmaları devam ediyor.Yerlerde yaprak bile brakmıyorlar .Zağnos vadisindeki o varoş yapılanma yerine harika kentsel dönüşüm projeleri yeşil alanlar parklar yapıldı.Şu anda hala daha 3 etap çalışmaları son sürat devam ediyor.
Daha güzel olacağına yürekten inanıyorum.Trabzonumuz gerçekten bu konuda büyük başarılara imza atıyor.

Saygılar selamlar.

Adil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön