agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni30508Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-05-2011, 22:31   #151
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2011
Name:  100_1249.jpg
Views: 932
Size:  57.0 KB

Name:  100_1250.jpg
Views: 887
Size:  69.8 KB

Name:  100_1251.jpg
Views: 913
Size:  64.4 KB

Name:  100_1253.jpg
Views: 898
Size:  52.1 KB

Name:  100_1254.jpg
Views: 869
Size:  72.2 KB

berrinb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2011, 22:32   #152
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Name:  100_1255.jpg
Views: 1112
Size:  71.7 KB

Name:  100_1256.jpg
Views: 1143
Size:  60.3 KB

Name:  100_1257.jpg
Views: 897
Size:  59.7 KB

Name:  100_1258.jpg
Views: 898
Size:  61.8 KB

Name:  100_1259.jpg
Views: 1164
Size:  41.9 KB

Eski 08-05-2011, 22:33   #153
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Name:  100_1260.jpg
Views: 831
Size:  49.7 KB

Name:  100_1265.jpg
Views: 841
Size:  47.2 KB

Name:  100_1266.jpg
Views: 871
Size:  42.7 KB

Name:  100_1267.jpg
Views: 885
Size:  45.1 KB

Eski 08-05-2011, 22:38   #154
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sevgili berrinb, morsalkımınız güzel büyümüş. Kimbilir kaç yıllık? Neden soruyorum, biliyor musunuz? Ben daha yeni diktim ve çok küçük, bir an önce büyümesini istiyorum.

Ahşap boyamalarınız harika görünüyor, ellerinize sağlık.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2011, 23:17   #155
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Herşey güzel ama ben mor salkımlara bayılıyorum.

mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2011, 23:22   #156
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sevgili SDurul,alta yazı yazmaya girince sizi gördüm,çok sevindim sizi görünce,bunlar arka bahçedemizdeki mor salkımlar 25 senelik, o gördüğünüz bahçede bir ceviz ağacım vardı,ve mor salkımın birini cevize yakın dikmiştim sarsın diyerek,ve ceviz de salkım da beraber apartman boyuna yani üç kat ev boyunca büyüdüler.Salkım cevizden avize gibi sarkıyordu,baharlarda,bir şölendi adeta .Fakat benim (burada bunu söylemeden geçemeyeceğim kusura bakmayın) hain eşim,o koskocaman cevizi kesti,benden habersiz,gerekçesi de gölge yapıyormuş,onun gibi çok sayıda hanımelleri ve güllerime de aynı şeyi yapmıştır.3m.lik ağaç yukkayı da batıyor diyerek kesmiştir,yani ben böyle bir çiçek düşmanı ile de senelerdir savaş verdim.Şu anda içimi döktüm size,İşte o mor salkımda tabii mahfoldu,kökünü bile bırakmamışlar.ağlıya ağlaya bir odun halindeki mor salkımı dua ederekgövdesine sarıldım,sevdim okşadım,ve oraya tutacağından şüpheli şekilde tekrar diktim.Ertesi bahar baktığımda sürgün verdiğini gördüm çok çok sevindim.Gerçi o duvar diplerinde üç adet daha mor salkımım vardı ama, ben bitkilere hayvanlardan daha çok acıyorum.Hayvanlar sesle kendilerini ifade edebilir ama bitkiler şikayetlerini ancak kendilerini anlayan ve sevenlere anlatabilirler. İşte böyle arkadaşım,Eşimle sadece bu konuda anlaşamıyoruz.Geçen hafta yazlıkta arka bahçede clematisleri dikerken bana " Hanım yine ne dikiyorsun diyerek sorunca bende clematis dedim, "domates mi iyi iyi " deyince saklı saklı gülmeye başladım. Kendisi sebze meyva yetiştirmek istiyor, fakat bizim bahçelerimiz müsait değil ağaç altında sebze olmuyor zaten 500 m2 lik bir şey.Geçen hafta bir çiftlik evi bulmuş içinde ağaçlar sebzeler dikilmiş gelişmiş bir bahçe ama artık yaşımız müsait değil 35 yaşlarında olsaydık diyerek vazgeçti.Arkadaşım sana sonbaharda mor salkım çelikleri ne kadar istersen yollarım her tarafa dikiniz, yazın bile bazen açıyor,kokusu enfestir.S.Durul size içimi döktüm lafa tuttum,arkadaşım dinlediğin için sağol,tekrar görüşelim ,İyi akşamlar canım...

Eski 08-05-2011, 23:27   #157
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Oo sepetlerle mevsim çiçekleri alınmış yerlerine yerleştirilmiş Kaktüsler var harika. Sevgili berrin hanım kaktüslerinizde sahte çiçekler var keşke çiçeksiz alsaydınız. İnşallah silikonla yapıştırılmamıştır çiçekler zarar vermeden çıkarabilirsiniz.

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2011, 23:29   #158
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sayın mandalinci bahçeme hoş geldiniz,bende yapılan inşaatların bahçelerinde her bahçeye mor salkım ve gülibrişim ağacı dikerim .Eşim de bunlar artık bütün bahçelere senin imzan oldu diyor.Bende mor salkımcıyım, hatta bu sitede bir gurup kurmayı istiyorum,da ben bilgisayar cahiliyim, fotoğrafları bile yüklemeyi beceremedim daha, oğlum söylene söylene ekliyor.Baharda arzu ederseniz çelik gönderirim.Sağolun ,görüşmek üzere renkli baharlar diyerim efendim.

Eski 08-05-2011, 23:35   #159
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sevgili arkadaşım Sevim.K. sizi gördüğüme çok sevindim gece gece ne iyi ettiniz. Kaktüsçü arkadaşım çok doğru söylüyorsunuz .Marketteki ilgili arkadaşa sorduğumda onları özendirmek ve açtırmak için yapıştırıyorlar dedi ,sizin dediğiniz gibi bende sökecektim.Acaba doğru mu? Sizler bu işi daha iyi biliyorsunuz.Sağol arkadaşım, kaktüs saksısına dikkatli bakın beğenirseniz size boyayıp yollarım bu yaz inşallah.Görüşmek üzere iyi geceler dilerim.

Eski 09-05-2011, 02:01   #160
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sayın arkadaşlar cumartesi günü Gümüşyaka ya geldik,yolda hava güzeldi,gece hava soğudu.Bu gün ön bahçede ot yolmak için çıktığımda geçen hafta yolunanların yerine başkalarının çıktığını üzülerek gördüm. Güllerin bazısı tomurcuklanmış,dahlialar topraktan filizlerini uzatmışlar,ön ve arka bahçedeki mor salkımlar çok güzel açmışlar,sarmaşık güllerde çıt yok.Bu soğuk hava dalgası hepsinin keyfini kaçırdı,oysa her sene salkımlarla beraber güllerde açardı. Bazı tohumları ektim. Gelirken bir seradan iki kokulu sarmaşık gül aldım,bir pembe,diğeri kayısı rengi,arka tarafta duvar dibine dikmeyi düşünüyorum. İstanbuldaki ön bahçe varenda da soğuk sebebi ile yarım kaldı ,doğru şekilde fotoğraflıyamadım. Görüşmek üzere,herkese selamlar ve güzel havayar diliyorum.

Eski 09-05-2011, 05:15   #161
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Saksılar çok güzel ellerinize emeklerinize sağlık.

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2011, 06:37   #162
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berrinb Mesajı Göster
Sayın mandalinci bahçeme hoş geldiniz,bende yapılan inşaatların bahçelerinde her bahçeye mor salkım ve gülibrişim ağacı dikerim .Eşim de bunlar artık bütün bahçelere senin imzan oldu diyor.Bende mor salkımcıyım, hatta bu sitede bir gurup kurmayı istiyorum,da ben bilgisayar cahiliyim, fotoğrafları bile yüklemeyi beceremedim daha, oğlum söylene söylene ekliyor.Baharda arzu ederseniz çelik gönderirim.Sağolun ,görüşmek üzere renkli baharlar diyerim efendim.
Sn. berrinb,

Bahçelere attığınız imzalara bayıldım, nekadar güzel ve ince düşünce.
Sizden bir anı olarak çelik tabii almak isterim.

Cevizinizin ve yukkanızın acı hikayesi beni çok etkiledi, geçmişler olsun.

Size de mutlu, renkli, sağlıklı baharlar dilerim.

mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2011, 07:27   #163
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2008
Berrin hanim seramik calismaniz cok güzel olmus.
Ben de gecen hafta bir mor salkim diktim ancak bu wisteria frutescens amethyst fall denilen bir tür. Satici daha cabuk ciceklendigini ancak digeri kadar büyümedigini söyledi. Artik bahcede pek yer kalmadigi icin benim de isime geldi dogrusu. Sevgiler.

ciceksever70 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2011, 08:22   #164
Ağaç Dostu

Yakup Ünal's Avatar

Giriş Tarihi: 07-04-2011
bir resimde ben ekleyeyim ama ressamı ben değilim

Eklenen Resimler

Yakup Ünal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2011, 10:33   #165
Ağaç Dostu

nurguldk's Avatar

Giriş Tarihi: 08-04-2009
Alıntı:
Sevgili Nurguldk nakkaş sarmaşık dediğiniz mor çiçek açan mı acaba .Onu ben l5 sene oluyor babamın mezarından bir kök söküp bahçeye mezar anısı olarak diktim,şimdi maşallah her yer doldu ,söküp söküp birilerine veriyorum,bazende atıyorum içim sızlayarak. Çok arsızdır bir köşeden her yere atlıyor.Bakımı filan yok toprağa dikerseniz ,sizi bıktırır.) Ziyaretinize sevindim sağolun,görüşmek üzere selamlar.
Çok teşekkür ediyorum bilgiler için. Beni bıktırsın istiyorum ))
Duvar dibine diksem tel vs. gerekmeden, duvara kendi tırmanabiliyor mu?

nurguldk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2011, 13:56   #166
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Berrin Hanım, yine çok güzel fotoğraflar eklemişsiniz.

Mor salkımınızın ve ceviz ağacının hikayesi içimi burktu. Bana böyle bitkilerin kaderine karar verebilmemiz de aslında ilginç geliyor. Mesela bir ağacı kesip yerine bir şey yapma kararı vermek... Bazen biz kimiz ki onun varlığını sonlandırma hakkını kendimizde görüyoruz diye düşünüyorum. Beğendiğimiz bir evin sahibini "sen çık, orada ben oturacağım" diye öldürmek gibi bir şeye benzetiyorum...
Neyse ki mor salkım yeni yerinde de hayata ve size tutunmuş.

Yalnız size en kısa zamanda fotoğraf yüklemeyi öğretmemiz lazım. Eklediğiniz her karede o kadar çok anlatılacak şey var ki.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2011, 14:51   #167
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2009
Galeri: 120
Sevgili Berrin hanım, eşlerin çiçeklerimize karışmaları yönünde hiç yanlız değilsiniz, burada birçok arkadaşımız ve ben bu konu da muzdaribiz. Artık şakaya vuruyoruz, yinede bildiğimizden vazgeçmiyoruz Ama mor salkımınız çok güzel, ellerinize sağlık.

Fatoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2011, 16:28   #168
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Sevgili berrin mor salkım çok nefis görünüyor 25 senelik bir emek dile kolay sizi canı gönülden kutluyorum çok düzenli bir bahçe ahşap boyamalar ,kaktüsler harika ellerinize saglık....

Periş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2011, 17:42   #169
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Ceviz ağacına benim de içim cızladı ,üstelik büyümesi yıllar alan heybetli bir ağaç .
Ne diyelim sağlık olsun.

Yoğun bir tempoya girmişsiniz ,kolaylıklar diliyorum.

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2011, 21:34   #170
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sevgili Nurgüldk Bende iki çeşit mor açan sarmaşık var , ismini bilmediğim için kaya bahçesindeki iri mor çiçekli sarmaşık zannettim. Siz herhalde askılı saksıdaki sarmaşığı söylediniz,adının nakkaş olduğunu öğrenmiş oldum.Ben onu yan yalılardan birini yıktıklarında ,bahçesini dolaşırken yerleri kaplamış vaziyette gördüm ,bozulmuş veterk edilmiş bahçeden onları yerden kazıyıp aldım kökleri minicik patetes gibiydi,bir saksıya diktim.O gördüğünüz saksı gibi çok var bütün büyük saksı diplerine toprakla karışıp geliyor ve saksıları kaplayıp aşağılara sarkıyor. esas çiçeğiniz ortada kalıyor.Toprağın üst seviyesinden beslendiği içinde ana bitkiye zararı olmuyor.Ben nakkaşı dekor olarak kullanıyorum,ama bu meyanda B.beyinde arka ön,bahçelerde yerleri bile kısım kısım sardı.Üç mevsim ful olarak yeşil ve açıyor kışın bazen kaybolup ilkbaharda aynı yerlerde kendi çıkıyor.Sonbaharda minik patateslerinden yollayabilirim size,çok arsızdır. Sizin tohumdan ektiklerinize gelince ,o kendisi zaten çok incecik gövdeli bir bitkidir naziktir örselenmeye gelmez hemen kopar.saksınızı yarı gölge bir yerde bırakın ,korunaklı bir yer olsun ,o kendi kendine coşacaktır.Olmazsa ben size yollarım.Selamlar Teşekkürler.

Eski 09-05-2011, 21:39   #171
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sayın Nurgükdk çok konuşmaktan unuttum,bu sarıcı değil sarkan bir bitki sarkıtacağınız ,mesela duvar üstü veya askılıklı saksılar,gibi yerlerde oluyor bir tanesinide torflu kumlu toprak üstüne oturtun ,yeride oradan sarsın.İyi günler arkadaşım. Selamlar.

Eski 09-05-2011, 21:45   #172
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sevgili Sevim K. bu kaktüs ve sukulent sevdasına beni siz bulaştırdınız,resimlerin güzelliğinden özendim.Size bu yaz inşallah o güzel kaktüslerinize nacizane bir kaç boyama saksı yollayacağım,(Tabii kırılmadan ulaştırabilirsem) Teşekkürler görüşmek üzere,sevgilerimi yolluyorum.

Eski 09-05-2011, 21:46   #173
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sayın Mandalinci bahçeme hoş geldiniz,teşekkür ederim,dileklerinize.Size sonbaharda çelik yollarım.Görüşmek üzere selamlar.

Eski 09-05-2011, 21:50   #174
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sayın çiçeksever70 ,ziyaretinize teşükkürler canım. Muhakkak ki sizin aldığınız çeşidin bir değişikliği vardır,acaba çiçeği mi ,kokusu mu ,çiçeklendiği zaman lütfen resimlerini ekleyin çok merak ettim. Görüşmek üzere selamlar.

Eski 09-05-2011, 22:12   #175
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sevgili Gilan sizi gördüğüme sevindim,kaç gündür yoktunuz,acaba kızımız rahatsız filanmı diyordum. Anlattığım olayları çok iyi hissetmişsin,o ağaca hala üzülürüm.Bu olay gibi kaç defa eşim benim canımı yakmıştır.Ben bu tip insanlara eşim,çocuğum kimolursa olsun ,keyfi sebepsiz olarak bitki ve hayvan canını yakanlara aynen"Elleri kırılsın" diyorum,lafımı da hiç bir suretle geri almıyorum.Zaten böyle bilinçsizce keserek biçerek öldürerek bütün tabiat düzenini mahvettiler.Sonuçlarının nerelere gideceğini düşünmeden.Fotoğraflara gelince sevgili Gilan hakikaten çok zor geliyor öğrenemedim,çocuklarımda öğretme kabiliyeti yok herhalde) bende bilgisayarımı üç sene evvelannem vefat edince psikolojim bozulduğu için kendimi daha çok resim ve müziğe adadım, bilgisayarı kaldırıp attım.Tamamen unuttum açıp kapatmayı bile Bu kış bana eşim hediye almış ,şimdi yeniden başladım,yazı olayı da beni yordu çünkü ben noter başkatipliği işimde F klavye kullandığımdan,bu yeni klavyede seke seke gidiyordum.Bir aydır klavyemi değiştirdiler rahatladım,fakat bu resim ekleme olayı beni öldürecek.Resim çok... yükleyecek adam yok)) Şimdi bir tanıdığıma bilgisayar öğretemeni geliyormuş ,onu alıp bir iki gün resim yüklemeye öğreneceğim.İki oğlum bir kızım var,hiçbirinden artık talep etmeyi istemiyorum Gurur meselesi yaptım anlayacağın))))) Çocukların hoşuna gidiyor benim bu acizliğim herhalde,yani "Başaramadığın bir şey varmış işte" kabilinden .Gilancığım seni iyi lafa tuttum.Klavye değişikliğinden kaynaklanıyor olabilirmi?.)Görüşmek üzere canım , bahçene uğramak istiyorum,yeni birşeyler görmek ümidi ile....

Eski 09-05-2011, 22:19   #176
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sayın Fatoş arkadaş haklısınız bildiğimizden vazgeçmiyoruz,iyi de yapıyoruz.Benim eşim karışmak bir yana söküp kesip atıyor,Şimdiyekadar bu hususta çok canımı yakmıştır,ne yapalım sağlık olsun diyerek geçiştiriyoruz işte.Dileklerinize teşekkürler görüşmek üzere arkadaşım.Selamlar.

Eski 09-05-2011, 22:23   #177
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sayın Burak Alkan arkadaş,Tanrı aşkına sizi nerede bulacağım,geçenlerde bir gece aramaktan inanınız gözlerim yandı,bahçelerde bulamadım,balkon teraslarda yok ,kaktüsçülerde de aradım. Acaba benmi yanılıp göremedim.Hatta bin arkadaşın bahçesinde size rastlayıp,belki bakarsınız diyerek aynı şeyleri yazdım.Olmazsa size mesaj çekeceğim. Çok teşekkür ederim,bahçeme olan ilginize,nazik yazılarınıza ,ama ben sizi bulamıyorum.Selamlar görüşmek üzere.

Eski 09-05-2011, 22:28   #178
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
B.beyinde arka ön,bahçelerde yerleri bile kısım kısım sardı.Teşekkürler.
Size komşu olmak varmış, nakkaş hanım bizim bahçeye de sarardı.

Alıntı:
Sevgili SDurul,alta yazı yazmaya girince sizi gördüm,çok sevindim sizi görünce,bunlar arka bahçedemizdeki mor salkımlar 25 senelik, o gördüğünüz bahçede bir ceviz ağacım vardı,ve mor salkımın birini cevize yakın dikmiştim sarsın diyerek,ve ceviz de salkım da beraber apartman boyuna yani üç kat ev boyunca büyüdü.sarkıyordu, .Fakat benim (burada bunu söylemeden geçemeyeceğim kusura bakmayın) hain eşim,o koskocaman cevizi kesti,benden habersiz,gerekçesi de gölge yapıyormuş,onun gibi çok sayıda hanımelleri ve güllerime de aynı şeyi yapmıştır.3m.lik ağaç yukkayı da batıyor diyerek kesmiştir,yani ben böyle bir çiçek düşmanı ile de senelerdir savaş verdim.Şu anda içimi döktüm size,

Arkadaşım sana sonbaharda mor salkım çelikleri ne kadar istersen yollarım her tarafa dikiniz, yazın bile bazen açıyor,kokusu enfestir.S.Durul size içimi döktüm lafa tuttum,arkadaşım dinlediğin için sağol,tekrar görüşelim ,İyi akşamlar canım...
Sevgili berrinb, morsalkım ve cevize üzüldüm. Bir çiçek düşmanı da bizde var.
Aslında düşman demiyeyim, seviyor da belli etmiyor. Çiçekleri kabullendirmekte zorluk çekiyorum. Gereksiz görüyor sanırım. Varsa yoksa meyve ve sebzeler.
Ağaçları için canını verecek. Geçinip gidiyoruz işte.

Morsalkım çeliği teklifiniz için teşekkür ederim. Ama ben çelikleri tutturmakta pek başarılı değilim. Yazık olmasın. Köklü aldığım çok küçük, 25-30 cm bir şey.
O güzel görüntüye ulaşmak için uzuun yıllar gerekiyor. O zaman, sağ olursak 75-80 yaşlarına geliriz.

Herşeyin güzel olması dileklerimle...Sevgiler...

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2011, 22:31   #179
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Sevgili Nurcanaybay,Ziyaretiniz beni mutlu etti.Dediğiniz gibi iç sızlatıcı bir olay 20 senelik bir ağaç gövdesini kucaklayıp sarıldığımda ellerim zor kavuşuyordu.Üstelik bir karanfil saksısının içine rahmetli annem bir ceviz atmış orada bitmiş ,bende o saksıyı toprağa aldım ortasındakini de karanfile konmuş destek bir sopa zannettim. Zamanla sopa canlandı yaprak verdi ,meğer cevizmiş.Annemden hatıraydı,annemin öldüğü sene cevizi kestiler ,bu bana çok dokundu.Hiç unutamıyorum.Sağlık olsun diyelim.Sevgili Nurcanaybay sağolun teşükkürler dileklerinize,Görüşmek üzere canım.Selamlar...

Eski 09-05-2011, 23:08   #180
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Name:  100_1207.jpg
Views: 918
Size:  57.7 KB

Name:  100_1215.jpg
Views: 968
Size:  57.5 KB

Name:  100_1233.jpg
Views: 934
Size:  36.2 KB

Name:  100_1236.jpg
Views: 935
Size:  36.0 KB

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024