agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni132Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-02-2014, 15:19   #121
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-12-2010
Elektrik ve boya için 100 tl. yazalım

Name:  IMG_30.jpg
Views: 2004
Size:  27.1 KB

Name:  IMG_31.JPG
Views: 1911
Size:  60.6 KB

Sonradan dışına kapladığım betopan levhalar 450 tl.
Hepsi toplam 4300 tl. ediyor
Arka tarafa tuğladan bir tuvalet ve malzeme odası yaptık. Bunların maliyeti burada yok.
Birde mutfak tezgahını 320 tl. ya aldım. Kargo+evye+batarya=120 tl.
116 nolu mesajdaki fotoğraf kulübenin son hali

novazet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2014, 11:08   #122
Ağaçsever

ibrahimcetin's Avatar

Giriş Tarihi: 12-10-2012
sayın novazet bey açıklamalarınız için çok teşekkür ederim çok yararlı oldu sanırım konteyner daha uygun olacak

ibrahimcetin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 13:22   #123
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-02-2014
merhaba sayın novazet aynı zamanda hemşeriyiz bende doğma büyüme tavşanlıda oturdum simavlıyım ancak şuana ankarada ikamet ediyorum
bahçenize hayran kaldım. bende dün bir arsa da anlaştım yarın sanırım tapusunu alacağım. ve yavaş yavaş bende başlıyorum. tüm sayfaları bir çırpıda okudum ancak bu hale gelebilmemiz baya uzun sanırım. inşallah tel örgüyü çektirmeye imkan bulabilirsem yavaş yavaş başlarım.
bol ve bereketli, huzur ve mutluluk dolu günler diliyorum.

safako Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 13:28   #124
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Sn. novazet,bahçenize oldukça fazla emek verdiğiniz belli,ellerinize sağlık hepsi çok güzel ama bıranda havuzunuz çok harika.

resimsel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2016, 13:20   #125
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-08-2016
Merhabalar bu güzel siteyi uzun zamandır takip ediyordum ve bu konuyu görünce üye olmadan duramadım. Ben de bahçemden geçen dere yatağının üstüne bunun gibi bir bahçe kulübesini köprü gibi koymayı planlıyorum. Sonrasında da havuza geçeceğim Projemin fotoğrafını foto eklemeyi çözünce aşağı ekleyeceğim...

Sn. novazet paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Yıllar önce siz benim daha geçmediğim yollardan geçmişsiniz ve tecrübeleriniz çok değerli.

Benim merak ettiğim OSB yi vernik veya benzeri bir koruyucu sürülebilir bir malzemeyle kaplasak yağmur vs. den koruyamaz mıyız? En azından 10 sene için...

Organic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2016, 13:26   #126
Yeni Üye

işte projem
Ebat: 300x600 Yükseklik: 244cm(bir osb boyu)

İskeleti de buna benzer birşey olacak ve demonte

Ayazkızı ve Muda beğendi.
Eski 04-08-2016, 13:28   #127
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-12-2010
Merhaba sayın Organic;

Uzun zamandır siteye ve sayfama uğramıyordum. Bugün ağaçlar nete bir bakayım deyince sizin sayfamdaki paylaşımınızı gördüm. Önce size başarılar ve kolaylıklar dilerim. Ben OSB levhaların dış yüzeylerine pinoteks denilen ahşap koruyucudan sürmüştüm. Fakat pek faydası olduğunu söyleyemem yongaların preslenmesinden imal edildiği için sıcak,soguk, güneş,yağmur etkenlerle 3 yıl gibi bir zamanda yüzeyde kabuklanmalar başlıyor. Vernik yapmanız bu süreyi biraz uzatabilir. Kesin çözüm olmaz, maliyetide artırır. Dışını betopan levhayla kaplamanız daha mantıklı olur. Şimdiki fiyatlarını bilmiyorum ama arada çok fark yoktur. Betopan levhayı ucuz bir boyayla boyayabilirsiniz. OSB ye yapacağınız vernik pahalıdır.

Ben sonradan OSB levhalar kabarmaya başlayınca üzerinden tekrar betopan levhayla kaplamıştım. Kaplamıştım diyorum çünkü kulübe falan kalmadı. Bahçeme ev yaptırdım, kulübeyide söktüm. 2 yıldır ev inşaatıyla uğraşıyordum çok şükür bitirdik. Yaklaşık iki aydır yeni evimizde oturuyoruz. Yani her zaman bahçeyle beraberiz. Bahçedeki ağaçlar hariç her şey bozuldu hepside silbaştan yeniden yapılacak.

Kulübeyi yaparken doğal olsun ahşap olsun gibi düşüncelerle hazır konteynır almadım. Fakat onca emekten sonra tekrar sökünce keşke hazır bir konteynır alsaydım dedim. Konteynır alsaydım aynı şekilde tekrar satabilirdim. Kulübeden çıkan malzemeler boşa gitmedi bir şekilde kullandım, kullanıyorum ama emekler boşa gitti. Tecrübe kazanmış oldum.

Sizde bunları göz önüne alarak bu işlere başlamanız için bahsediyorum. Ben kulübeyi yaparken ev yapmak gibi bir niyetim yoktu. Temiz 2. El bir konteynır da işinizi görebilir bunu da düşünün. Konu hakkında başka sorularınız olursa cevaplayabilirim. Kolay gelsin.

ibrahimcetin beğendi.
novazet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2016, 01:00   #128
Yeni Üye

Cevabınız için çok teşekkürler. O halde OSB den vazgeçtim ama ahşap görüntüsü istediğim için bungalovlarda kullanılan dar lambriyi araştırmaya başladım. Maliyeti çok yüksek değil ama ısı yalıtımı yapmayacağım için sadece tek kat lambiriden yapsam acaba nasıl olur...

Burada yapmak istediğimin ısı yalıtımlısını yapmışlar...
Polat Kereste: 2 katlı batarlı 15 m2 lambri ev m2 750 tl

ibrahimcetin beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024