agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-01-2011, 14:24   #31
Ağaç Dostu

ayazkentli's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2009
Galeri: 1
Sn. kuyrukk;

Hoş geldiniz. Eviniz ve tabi'ki bahçeniz hayırlı olsun, güle güle oturun.

Uzay'lı arkadaşımız ile beraber, ikiniz sol kulvar'dan son sürat gidecekmişsiniz gibi his'se kapıldım, neden'se.

(Yücel bey ve satı hanımın işleri şimdi zorlaştı bence. Sanırım rakipleri bir'ken, iki kişi oldu).

Hepinize kolay gelsin ama önce bizlere kolay gelsin.
Bu bahar ve yaz, bahçeler arasında fink atıp durmak'tan iflahımız kesilecek.

ayazkentli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2011, 14:33   #32
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayazkentli Mesajı Göster
Sn. kuyrukk;

Uzay'lı arkadaşımız ile beraber, ikiniz sol kulvar'dan son sürat gidecekmişsiniz gibi his'se kapıldım, neden'se.

(Yücel bey ve satı hanımın işleri şimdi zorlaştı bence. Sanırım rakipleri bir'ken, iki kişi oldu).

Hepinize kolay gelsin ama önce bizlere kolay gelsin.
Bu bahar ve yaz, bahçeler arasında fink atıp durmak'tan iflahımız kesilecek.
Sayın ayazkentli ;
Umarım sizi şaşırtmayız (bu kendim için temennim) , bizim bahçemiz sizlerinde sayılır.. burada büyük bir ağaçlar ailesi değil miyiz ?
Bahçe yeşillenip güzelleştikçe sizlerle resimlerle paylaşmayı istiyorum. Tabi belki bir gün bu taraflara yolunuz düştüğünde demli çayımı da paylaşmayı gönülden isterim.

kuyrukk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2011, 08:43   #33
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Sayın HHatice,
Bir süpriz yaparak bir çok tohumu bana ulaştırdı.. Çok çok büyük incelikti.. teşekkür ederim..

Bahçemi şekillendirmek için baharı sabırsızlık ile bekliyorum. Sayenizde ulaştığım bilgiler ve destek ile güzel olacak umuyorum. :-)

Eski 27-01-2011, 10:05   #34
Ağaç Dostu

sibel774's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2010
sn kuyrukk, sizinde eviniz ve bahçeniz hayırlı olsun. Bizde evi tamamladık (gerçi eksikler hiç bitmiyor) şimdi bahçe düzenleme işleriyle uğraşıyoruz. Bende sitedeki arkadaşlardan yardım alıyorum. Hepimize kolay gelsin umarım istediğimiz sonuçları alırız.

sibel774 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2011, 10:11   #35
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sibel774 Mesajı Göster
sn kuyrukk, sizinde eviniz ve bahçeniz hayırlı olsun. Bizde evi tamamladık (gerçi eksikler hiç bitmiyor) şimdi bahçe düzenleme işleriyle uğraşıyoruz. Bende sitedeki arkadaşlardan yardım alıyorum. Hepimize kolay gelsin umarım istediğimiz sonuçları alırız.
Sevgili Sibel.. İyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Bu site rehber olma özelliği ile yanlışlar yapmamızı engelliyor.. Gittikçe müptelası oluyorum.. Okudukça bitmiyor. Okudukça da karıştırıyorum galiba .. Ayrıca sanırım Düzce'lisiniz.. Ailem orada yaşıyor. Bende yarıyıl tatilinde orada olacağım.. :-) Sevgiler

Eski 27-01-2011, 10:57   #36
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
[QUOTE=ayazkentli;740925]Sn. kuyrukk;

Zor dur almak biz den flamayı

Yücel Canpolat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2011, 11:08   #37
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Flama sizde kalsın Yücel Canpolat.. Ber arkanızdan ağaç ve yeşil sever olarak grupta kalabilmekten de çok mutlu olacağım.. :-))) Saygılar.

Eski 27-01-2011, 12:27   #38
Ağaç Dostu

sibel774's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2010
evet düzce'de yaşıyorum. Müsait olursanız beklerim Kaynaşlı tarafındayım

sibel774 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2011, 13:15   #39
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sibel774 Mesajı Göster
evet düzce'de yaşıyorum. Müsait olursanız beklerim Kaynaşlı tarafındayım
İnşallah diyelim.. hava sanırım çok soğuk olacak benim oralarda olduğum sürede.. Sevgiler

Eski 01-02-2011, 21:19   #40
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Merhaba Arkadaşlar ;
Kızım Güney Afrikadan gelirken üç çeşit çicek tohumu getirdi. İnternette bir araştırma yaptım ama Türkçe bir bilgiye ulaşamadım.

Tohumlar şunlar : L.S. CORDIFOLIUM (nutas), PROTEA COMPACTA, PROTEAS (GEMENG).
Bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşır mı ?
Teşekkürler

Eski 01-02-2011, 22:43   #41
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2010
Sayın kuyrukk; Aramıza hoşgeldiniz... Bahçe sayfanız hayırlı ve uğurlu gelir inşallah. Ben sayfanıza bir kaç defa girdim ama yazmadığımı yeni farkediyorum.
Baharda bahçeniz nasıl olacak şimdiden merak ettim...
Kolay gelsin...

Uzaylı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2011, 09:02   #42
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi csydn Mesajı Göster
Eviniz, bahçeniz hayırlı olsun, sağlık ve afiyetle..!

Çok teşekkür ederim sayın Csydn.. :-)

Eski 02-02-2011, 09:05   #43
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Uzaylı Mesajı Göster
Sayın kuyrukk; Aramıza hoşgeldiniz... Bahçe sayfanız hayırlı ve uğurlu gelir inşallah. Ben sayfanıza bir kaç defa girdim ama yazmadığımı yeni farkediyorum.
Baharda bahçeniz nasıl olacak şimdiden merak ettim...
Kolay gelsin...
Teşekkür ederim Sayın Uzaylı;
Bende merak ediyorum aslında :-) uykularım kaçıyor, rüyalarıma giriyor, bütün ev ve bahce dergilerini ve sitelerini sürekli okuyorum.. Ama okudukça karışıyor galiba.. İşte bu yüzden biraz korkuyorum.. :-))))

Sevgiler

Eski 02-02-2011, 11:15   #44
Ağaç Dostu

fikreteren's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2007
Hoş geldiniz.

fikreteren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2011, 17:47   #45
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fikreteren Mesajı Göster
Hoş geldiniz.
Sayın fikreteren ;
Çok teşekkürler..

Eski 18-02-2011, 17:42   #46
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Bahçem için hazırladığım tohumlar özenle saklanıyor. Mart ayını bekliyorum.. Semt pazarındaki tüm çicekçileri her hafta dolaşıyorum..
Uzun yıllar yaşayacak bitkilere ve sarılıcılara galiba torpilli davranıyorum. Mor salkım fidesi aldım iki adet. Birini hemen bahçe kapısının yanına diktim. Kapının üzerine bir tac yaptırmayı planlıyorum. Digerinide bahçenin gölge bahçesi olacak yere yakın diktim. Büyüyüp sarmaya başlayınca çardak yaparım belki altına da bir hamak.. :-) Keyif tarafı daha çok ilgimi çekiyor galiba... Geçen hafta çicekçide gördüğüm begonvili alamadım aklım kaldı.. Bu hafta getirecekler o yüzden yerini hazırladım. Bahçenin baş köşesinde olacak.
Yine pazardaki çicekçilerden 8 adet limon servi alarak evin güneyindeki terasın duvarına yakın diktim.. Fotoğraf makinası oğlum ile birlikte dolaştığı için bir süre fotoğraf çekemiyorum.
Galiba ortancalarım canlanmaya başladı.. Sadece iki tane var .. Çoğaltmakta fayda var gibi görünüyor..
Gölge bahçesine yer örtüsü olarak buz çicegi ve adını bilmediğim iki ayrı örtücüyü ümitsizce dikmiştim ama bugun birinin çicek açtığını gördüm :-)
Gazanyalarım keyifli görünüyor.. Hiç çiceksiz kalmıyorlar.. Mutlaka birkaçı acıyor..
İki japon gülünün etrafını bordur ile çevirdim.. ve içlerine gazanya kökleri diktim. Kardeş kardeş yaşarlar mı acaba.. ?
Sardunyalarımı ayırdım ve topraklarını değiştirdim (galiba biraz erken oldu) İki su kabağını oyarak onlara da sakız sardunya ektim. Çok umutlu degilim kabaklar küçük olduğu için toprak konusunda fakir kaldılar.
Yaseminim ise gayet güzel sanırım biraz büyüdü budama ve sarması için düzenek kurma zamanı geliyor mu ne ?
Bu arada.. Boş bira şişeleri ile adım taşları yapmaya başladım ama şişe bulmak çok kolay olmuyor.. Bira içmeyi seven misafirler bekliyorum :-) Boş soda şişeleri ile de bordür yapıyorum... Acaba şişeler bitkiye ve köklerine zarar verir mi ?

Toprak ve gübre konusunda ise çözüm bulamadım.. Bir gübreci ile konuştum traktörüne 170 tl istediler biraz pahalı geldi.. Sizce ?

Çok uzun oldu biliyorum.. Kusura bakmayın.. Önerileriniz benim için değerli..
Sevgiler..

Eski 19-02-2011, 09:38   #47
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Yabani otlar

Merhabalar ;
Bahçeyi istila eden yabani otları sürekli temizlemeye çalışıyorum. Ama ben bitirinceye kadar ilk yaptığım yerlerde tekrar çıkmaya başlıyor. Köklerinden almaya çalışıyorum ve bahçeden uzaklaştırıyorum.
Acaba diyorum ; bahçeyi parselleyerek siyah naylon ile örtsem otları yok edebilir miyim ?...
Çadır ile dağlara çıktığımızda bir gecede çadırın altındaki çayırın sararıp yok olduklarını gördüm .. yabani otlar için işe yarar mı acaba ? Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Sevgiler

Eski 20-02-2011, 11:08   #48
Ağaç Dostu

Sakın kızmayasın yabani ,ayrık otuna
Toprak ananın öz evladıdır onlar
Senin benim diktiklerim
Üvey evlattır o'na

Eski 20-02-2011, 20:08   #49
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yücel Canpolat Mesajı Göster
Senin benim diktiklerim
Üvey evlattır o'na
Yücel bey..
Cok haklisiniz..
Bencillikte ustumuze yok biliyorum...
İki karıs topragimiz var onda da domates biber yetistirip kendi egolarimizi tatmin etmek agir basiyor..
Dogadaki hiç bir canliya haksizlik degil amacim ama BENCİLİM iste.. cogumuzun oldugu gibi
Sevgiler

Eski 21-02-2011, 12:45   #50
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 11
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kuyrukk Mesajı Göster
.. .. yabani otlar için işe yarar mı acaba ? ..
Gördüğünüz gibi işe yarar.

Yabani otlar için siyah naylon vb örtüler kullanılan bir yöntem.

Bu tür malzemeler tarım malzemeleri satılan yer ve sitelerde bulunuyor.

sabah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2011, 08:50   #51
Ağaç Dostu

nurguldk's Avatar

Giriş Tarihi: 08-04-2009
Merhaba,
Bahar yaklaştıkça bir türlü gelmek bilmiyor..İnsan sabırsızlanıyor
Sizin tohumları maalesef bu hafta pek evde olamadığım için gönderemedim. Haftaya elinizde olacak..Sevgiler..

nurguldk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2011, 09:31   #52
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nurguldk Mesajı Göster
Merhaba,
Bahar yaklaştıkça bir türlü gelmek bilmiyor..İnsan sabırsızlanıyor
Sizin tohumları maalesef bu hafta pek evde olamadığım için gönderemedim. Haftaya elinizde olacak..Sevgiler..
Merhaba Nurgul hanım
Sakın dert etmeyin.. Ne zaman vaktiniz olursa o zaman lutfen.. Sevgiler

Eski 25-02-2011, 11:50   #53
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Kendi bencilliğimizde ki yabanilik.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kuyrukk Mesajı Göster
Merhabalar ;
Bahçeyi istila eden yabani otları sürekli temizlemeye çalışıyorum. Ama ben bitirinceye kadar ilk yaptığım yerlerde tekrar çıkmaya başlıyor. Köklerinden almaya çalışıyorum ve bahçeden uzaklaştırıyorum.
Acaba diyorum ; bahçeyi parselleyerek siyah naylon ile örtsem otları yok edebilir miyim ?...
Çadır ile dağlara çıktığımızda bir gecede çadırın altındaki çayırın sararıp yok olduklarını gördüm .. yabani otlar için işe yarar mı acaba ? Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Sevgiler

Senin benim diktiklerim
Üvey evlattır o'na

Sevgili kuyrukk; Arkadaşımız Yücel Canpolat'ın Mesajından alıntıladığım bu sözün size kendi hobilerinin bilgileriyle yurumluyarak faydalı olabilecek paylaşımlar ortaya koyarak toprak bilginize katkı sağlamış olacağım.

Gerçekten bahçemizde çıkan yabani otlar ve ayrık otları toprağımızın öz evlatlarıdırlar çünkü toprak anamız onları besleyip büyütürken karşılığınıda almaktadır, bu sözü biraz açmam gerekirse, biz toprağımızda ekim yapmadığımız dönemlerde bize yaramaz dediğimiz bu otlar toprağımızın doğa olayları karşısında ona destek çıkarak şidetli yağmur sularının toprağımızı sürüklenerek taşınmasını fırtınalı havalarda rüzgarla savrularak bahçemizden uzaklaşmasına engel olmak tadırlar.

Yani gerçekten toprağımızın öz evlatları olduğunu bu zor zamanda ortaya koymaktalar, sizinde dediğiniz gibi bencillik etmeden onların topralarımızda yaşamalarına müdahalarde akılcı olarak onların varlık sebeblerini inkar etmeden bu otlardanda fayda sağlamak için toprak düzenlemelerimiz içinde onların toprak üstü organlarını alarak toprak içindeki yaşamlarını bitirmemeliyiz.

Yabani diye nitelediğimiz bu otların toprak üstü organlarında toprağımızın çok değerli minerallerini taşıdığını bilenimiz fazla olduğunu sanmıyorum ve ekliyerek üzüntülerimle bu yabani otları imha etmek için arkadaşlarımız yakmaya varan uygulamalarına şahit olmuşumdur.

Bu otlar sizinde yakıştımanızla bencil duygularımızın hedefi olarak yabani sayılmışlar ve dışlanmaktalar, halbuki toprağımızın derinliklerindeki besin maddeleri ile dolu olduklarını kabul ederek organik atıkları değerlendirmede ilk sırada bu otların geldiğini belirterek vefa borcumuzu topraklararımıza ödemeliyiz.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2011, 13:03   #54
Ağaç Dostu

Sadece kuyrukk arkadaşımıza değil tüm doğa severlere katkıda bulunuyorsunuz Sayın epsody çok teşekkürler

Eski 25-02-2011, 20:18   #55
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi epsody Mesajı Göster
Senin benim diktiklerim
Üvey evlattır o'na

Sevgili kuyrukk; Arkadaşımız Yücel Canpolat'ın Mesajından alıntıladığım bu sözün size kendi hobilerinin bilgileriyle yurumluyarak faydalı olabilecek paylaşımlar ortaya koyarak toprak bilginize katkı sağlamış olacağım.

Gerçekten bahçemizde çıkan yabani otlar ve ayrık otları toprağımızın öz evlatlarıdırlar çünkü toprak anamız onları besleyip büyütürken karşılığınıda almaktadır, bu sözü biraz açmam gerekirse, biz toprağımızda ekim yapmadığımız dönemlerde bize yaramaz dediğimiz bu otlar toprağımızın doğa olayları karşısında ona destek çıkarak şidetli yağmur sularının toprağımızı sürüklenerek taşınmasını fırtınalı havalarda rüzgarla savrularak bahçemizden uzaklaşmasına engel olmak tadırlar.

Yani gerçekten toprağımızın öz evlatları olduğunu bu zor zamanda ortaya koymaktalar, sizinde dediğiniz gibi bencillik etmeden onların topralarımızda yaşamalarına müdahalarde akılcı olarak onların varlık sebeblerini inkar etmeden bu otlardanda fayda sağlamak için toprak düzenlemelerimiz içinde onların toprak üstü organlarını alarak toprak içindeki yaşamlarını bitirmemeliyiz.

Yabani diye nitelediğimiz bu otların toprak üstü organlarında toprağımızın çok değerli minerallerini taşıdığını bilenimiz fazla olduğunu sanmıyorum ve ekliyerek üzüntülerimle bu yabani otları imha etmek için arkadaşlarımız yakmaya varan uygulamalarına şahit olmuşumdur.

Bu otlar sizinde yakıştımanızla bencil duygularımızın hedefi olarak yabani sayılmışlar ve dışlanmaktalar, halbuki toprağımızın derinliklerindeki besin maddeleri ile dolu olduklarını kabul ederek organik atıkları değerlendirmede ilk sırada bu otların geldiğini belirterek vefa borcumuzu topraklararımıza ödemeliyiz.
Sayın Epsody
Verdiginiz bilgiler için çok teşekkürler.. Artık onlar öz evlatlarım.. :-)

Eski 25-02-2011, 20:20   #56
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yücel Canpolat Mesajı Göster
Sadece kuyrukk arkadaşımıza değil tüm doğa severlere katkıda bulunuyorsunuz Sayın epsody çok teşekkürler
Sayın Yücel Canpolat..
Sanırım tüm site sakinleri sizlerle ayni fikirde.. tabi artık bende :-) İlginiz ve bilgilendirme için teşekkür ederim..

Eski 15-03-2011, 21:44   #57
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Havalar düzelmeye başladı... Sabırsızlık had safhada.. haydi start verdik diyelim artık :-) tohumları dikelim.. çelikleri kökleyelim..
Bu sabah yürüyüşe çıktığımda gördüm,, komşularım bahçelerdeki çicekleri budayıp kaldırımlara atmışlardı.. İşe yarayacağını düşündüklerimi topladım ve bahçede toprak ile buluşturdum.. Umarım tutarlar ve bahçemi şenlendirirler..

Eski 31-03-2011, 20:04   #58
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Mart Güncesi ;
Bakir bahçemi islah etme çalışmaları devam ediyor.. Biraz yavaş ama istikrarlı...
İlk defa tohum çimlendirme yapacağım için kendime çok güvenemediğimden pazardan birkaç fide alarak bahçem ile buluşturdum. Fotograflarını hava iyi olduğu bir gün çekip paylaşmayı diliyorum.
Minik bir sera yaparak tohumları da toprak ile buluşturdum.
Ayrıca evde yaptığım bir minik seram var. Eski bir kazak rafını kullandım. Şeffaf, fermuarlı olduğu için sera yaptım. Kullanmadığım çatı odasında yatağın üzerine yerleştirdim.
Bana bu siteden gönderilen cömert paylaşımların boşa gitmemesi için bu tohumların tümünü seraya özenle koydum..
Fotografları ekleyebilirim umuyorum.

Eski 31-03-2011, 20:08   #59
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Eski kazak hurcu yeni minik sera

Eklenen Resimler

Eski 31-03-2011, 20:11   #60
Ağaç Dostu

kuyrukk's Avatar

Bu da çimlenmeye çalışan Selluka :-)

Eklenen Resimler

Etiketler
bahçe, çiçekler, peysaj, tohum fide, yardım

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024