agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni32714Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-07-2010, 23:51   #451
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
İtalyan eriği de ne güzel görünüyor. Emirgan'da bahçede vardı neredeyse ufak bir şeftali kadar büyük olurdu.
Bahçede yer bulursam bir tane de ben ekeyim bu sene.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2010, 02:06   #452
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Bahçenizdeki tüm çiçekli bitkiler ve meyvelerden adeta sağlık fışkırıyor! Son derecede zengin bir bitki çeşitliliğiniz var. Yörenizin iklimi gereği havadaki nem oranının düşüklüğü, mantari bir takım hastalıkları yaşatmıyor sanırım. Buralarda aşırı nem nedeniyle çok sıkıntı çekiyoruz.
İki gün önce, domateslerde Mildiyö Hastalığı görür görmez hemen ilaçlama yaptım. Ama, ilaç paketi açık kaldığı için evsafını yitirmiş olsa gerek, dahada yayıldı. Bugün yeni bir ilaç alıp, hastalıklı kök ve dalları kopartıp, yeniden ilaçladım.
Biber ve patlıcanların bazılarında yine benzer sorunlar gördüm. Onları da, aldığım fungusitle ilaçladım. Ziraat mühendisi dostum, gördüğü hastalıklı dallardan, bitkilerde bakır eksikliğide olduğunu söyledi. Onun için bu sabahta yaprak gübresi uygulamamı önerdi.

Velhasıl hepimiz, keyifli ama zor bir uğraş içindeyiz. Olsun be! Allah sağlık versinde biz uğraşalım. Değil mi ? Sayın SDurul.
Size ve eşinize kolaylıklar diliyorum.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2010, 22:09   #453
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
İtalyan eriği de ne güzel görünüyor. Emirgan'da bahçede vardı neredeyse ufak bir şeftali kadar büyük olurdu.
Bahçede yer bulursam bir tane de ben ekeyim bu sene.
Bahçeme hoş geldiniz Güler hanım. Erikler bu yıl çok sık olduğu için pek büyümediler. Önceki yıllar, sizin de dediğiniz gibi, neredeyse ufak bir şeftali kadar olurlardı. Sevgiler...

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2010, 22:15   #454
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç Mesajı Göster
Bahçenizdeki tüm çiçekli bitkiler ve meyvelerden adeta sağlık fışkırıyor! Son derecede zengin bir bitki çeşitliliğiniz var. Yörenizin iklimi gereği havadaki nem oranının düşüklüğü, mantari bir takım hastalıkları yaşatmıyor sanırım. Buralarda aşırı nem nedeniyle çok sıkıntı çekiyoruz.
İki gün önce, domateslerde Mildiyö Hastalığı görür görmez hemen ilaçlama yaptım. Ama, ilaç paketi açık kaldığı için evsafını yitirmiş olsa gerek, dahada yayıldı. Bugün yeni bir ilaç alıp, hastalıklı kök ve dalları kopartıp, yeniden ilaçladım.
Biber ve patlıcanların bazılarında yine benzer sorunlar gördüm. Onları da, aldığım fungusitle ilaçladım. Ziraat mühendisi dostum, gördüğü hastalıklı dallardan, bitkilerde bakır eksikliğide olduğunu söyledi. Onun için bu sabahta yaprak gübresi uygulamamı önerdi.

Velhasıl hepimiz, keyifli ama zor bir uğraş içindeyiz. Olsun be! Allah sağlık versinde biz uğraşalım. Değil mi ? Sayın SDurul.
Size ve eşinize kolaylıklar diliyorum.
Sayın Orhan Özbilgiç, bahçedeki ağaç ve çiçekler sağlıklı görünse de, zaman zaman hastalık ve zararlılarla yüzyüze gelebiliyorlar. Ama hemen tedbirleri alınıyor. Örneğin, bu pazar külleme olan asmalar ilaçlandı. Ayrı ayrı hepsiyle ilgilenmek yorucu olsa da sonuç yüz güldürüyor. Teşekkür ediyor, ben de size kolaylıklar diliyorum.

Eski 06-07-2010, 11:35   #455
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Bahçeden görüntüler,
Name:  günbatımı 1.JPG
Views: 1031
Size:  49.7 KB
Name:  günbatımı.JPG
Views: 1221
Size:  59.9 KB
Name:  günbatımı 2.JPG
Views: 1043
Size:  26.0 KB
Bahçede unutulmuş, bakımsız kalmış kırmızı gül.
Name:  k gül.JPG
Views: 1046
Size:  31.8 KB
Name:  gül.jpg
Views: 1075
Size:  56.5 KB

Türkan ve Selma_321 beğendi.
Eski 06-07-2010, 11:46   #456
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Sabah sefaları ve papatya,
Name:  üçlü sabah sefası.JPG
Views: 1171
Size:  46.1 KB
Name:  beyaz sabah s.JPG
Views: 1023
Size:  31.6 KB
Name:  papatya.JPG
Views: 1256
Size:  36.8 KB
Name:  papatya 1.JPG
Views: 1124
Size:  42.1 KB

Eski 06-07-2010, 11:52   #457
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2009
Galeri: 120
Sabah sefaların çok hoş, güle bakımsız demişsin ama o dikkatini çekmeyi başarmış,rengi çok güzel.

Fatoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2010, 16:20   #458
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatoş Mesajı Göster
Sabah sefaların çok hoş, güle bakımsız demişsin ama o dikkatini çekmeyi başarmış,rengi çok güzel.
Sevgili Fatoş hanım, o gül kaç yıl oldu dikileli bilmiyorum. Varlığından bile bihaberdim. Bodrum papatyaları için taş duvarın üzerini çapalayınca ortaya çıktı. Çapalayıp, gübreleyip, sulayınca tek bir gülle bana teşekkür etti. Şimdi devamlı sulanıyor, artık büyür umarım.

Eski 06-07-2010, 16:26   #459
Ağaç Dostu

Hakkı Şen's Avatar

Giriş Tarihi: 17-11-2008
Galeri: 8
Sayın SDurul, sabah sefalarınıza dönüp dönüp baktım çok güzel renkleri var. İnşallah bol bol çiçekleniyorlardır.

Hakkı Şen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2010, 18:40   #460
Moderatör

Güler's Avatar

Hakikaten sabah sefaları çok güzel. Ben de yer bakıyorum ama istediğim gibi bir yer bulamıyorum diyeceğim, bana kızacaksınız. Ama valla doğru söylüyorum.

Sevgili SDurul, ne hikmetse bahçende dolaşırken kabak fotoğraflarını hızlı hızlı es geçtim. Artık kabak fotoğrafı görmek istemiyorum galiba. Ne komik.

Eski 06-07-2010, 22:35   #461
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hakkı Şen Mesajı Göster
Sayın SDurul, sabah sefalarınıza dönüp dönüp baktım çok güzel renkleri var. İnşallah bol bol çiçekleniyorlardır.
Sayın Hakkı Şen, sabah sefaları saksıda olduğu için çiçekleri çok yoğun değil, üzerlerinde en fazla üç ya da beş çiçek oluyor. Renklerini ben de beğeniyorum.

Düzenleyen Sevgi Durul : 29-10-2010 saat 22:14 Neden: Yıldızlı Kelime
Eski 06-07-2010, 22:52   #462
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Hakikaten sabah sefaları çok güzel. Ben de yer bakıyorum ama istediğim gibi bir yer bulamıyorum diyeceğim, bana kızacaksınız. Ama valla doğru söylüyorum.

Sevgili SDurul, ne hikmetse bahçende dolaşırken kabak fotoğraflarını hızlı hızlı es geçtim. Artık kabak fotoğrafı görmek istemiyorum galiba. Ne komik.
Sevgili Güler hanım, önceki mesajlarımda da yazmıştım. Sabah sefalarının tohumu sizden gelmişti. Güzelliğinin sırrı bu. İsteseniz yer bulursunuz ya da saksıda yetiştirebilirsiniz.

Kabaklara gelince,ben onları çok sevdim. Kabak kayınpederimin sağlığında devamlı yetiştirilirdi. Ben çiçeğine; kabağına hiç dikkat etmemiştim. Şimdi; kabağından yabani otuna, biberinden parazitine her bitki ilgi alanımda.Ama söz; bir daha kabak fotoğrafı yok.Sil derseniz, bunları da silebilirim.

Düzenleyen Sevgi Durul : 06-07-2010 saat 23:28 Neden: Eksik ifade
Eski 07-07-2010, 00:29   #463
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 98
Sevgili SDurul,bakımsız dediğiniz gül çok güzel.Bakmış olsanız ne olur kim bilir.Ben sabah sefası hayranıyım sabah sefalarınız çok güzel maşallah.Bende balkona ektim daha gelişim aşamasındalar.Kabak çiçeği dolması yapıyormusunuz?

Saygılarımla.

Emre İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2010, 11:11   #464
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Eklenti 158151
ellerinize sağlık yakın çekim süper.

Yücel Canpolat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2010, 22:14   #465
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Sayın Yücel Canpolat, emreilhan, güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

Değerli arkadaşlar, bugüne kadar yorumlarıyla, gönderdiği tohum ve çiçeklerle katkıda bulunan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bu kadar güzel bitkilerle ve çiçeklerle dolu bahçelerin olduğu bir forumda daha fazla hadsizlik yapmak istemediğim için bundan sonra fotoğraf eklemeyeceğim. Sanırım hevesim kırıldı. Bunu daha önce defalarca düşünmeme rağmen uygulayamadım. Şimdi bu mesajı yazmamdaki sebep, dayanamayıp tekrar fotoğraf yüklememek içindir.
Bitkilerimle ilgili gelişmeleri ve soruları ilgili forumlarda paylaşırım. Katkılarınız için tekrar teşekkürler...Hoşçakalın...

Eski 08-07-2010, 22:28   #466
Ağaç Dostu

dağ çiği's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2009
Sevgili Sdurul bahçeni gezmekten her zaman keyif almışımdır.HERKESE NASİP OLMUYACAK GÜZELLİKTE BİR MEYVE BAHÇENİZ VAR.Çiçeklerinizde küçümsenmeyecek kadar güzel en güzelide sizi hiç tanımasamda görmesemde içten sevginizi hissetmem.Kabağı yetiştirmeyide yemeyide çok severim sizin kadar bende üzüldüm.Lütfen hevesiniz kırılmasın burda önemli olan gösteriş yapmak değil emeği paylaşmaktır.Kandiliniz hayırlı olsun, sevgilerimle.

dağ çiği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2010, 22:39   #467
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Sayın SDurul,noldu size lütfen sizin bahçenizde dolaşırken deşarj oluyoruz stresimizi atıyoruz biz.İnanın okuldan gelince o kadar yazılıların arasında sizin bahçenizde gezinince rahatlıyordum.Bahçeniz şansta getirdi bana lütfen yapmayın.Bu kararınızdan vazgeçin ve kaldığınız yerden devam edin.Lütfen, bu vedalaşmayı bekleyeceğimiz en son kişilerden biride sizsiniz.("Hadsizlik" buda ne demek olurmu öyle şey.)

Düzenleyen Emre İlhan : 09-07-2010 saat 13:07
Eski 09-07-2010, 00:04   #468
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Sevgili SDurul,

Bence yanlış anlamışsınız, hadsizlik size hiç yakıştıralamayacak bir tanım olmuş. Lütfen kendinize haksızlık yapmayın ve silin o cümleyi. Sitede sizinle ilgili ancak nezaketiniz , kibarlığınız ve saygınız ve doğa tutkunuzla ilgili sözcükler bulunabilir.

Aylardır bakmasam da pembe somon arası bir rengi olan minik ve de zarif sardunyanızın fotoğrafı belleğimden silinmiyor mesela. Nedense sizi simgelemişti benim için.

Fotoğraflarınızla ve sizinle bu sitede olmaktan mutluyum. Devam edin lütfen, daha yıldız çadırları açacak , fotoğraflarını göremeyecek miyim

Sevgiler...

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2010, 09:26   #469
Ağaç Dostu

Yılmaz Yalçın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2009
Sevgili Sdurul,
Sizin gibi bitkilerin dilinden çok iyi anlayan birisini tanıdığım için çok mutluyum ve bahçenizi örnek almaya çalışıyorum.Lütfen beni ve arkadaşlarımı bundan mahrum etmeyin..En kısa zamanda bahçenizin yeni fotoğraflarını görmek istiyoruz...Üstelik daha yaseminizin çiçekleri açınca bizimle paylaşacaksınız sabırsızlıkla o günleri bekliyorum

Yılmaz Yalçın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2010, 10:09   #470
Ağaç Dostu

Sayın Durul böyle bir kararı tek başına alma özgürlüğünüz elbette var ancak,bizlerinde size kararınızı tekrar gözden geçirin ve geri adım atınız deme özgürlüğümüz var.

Eski 09-07-2010, 11:36   #471
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2009
Galeri: 120
Sevgi'ciğim bahçeni bize kapatırsan çok üzülürüm, oralar seni ziyarete gelemiyorum ama bahçeni gezdiğimde sanki seninle birlikte orada birlikte dolaşıyormuş gibi hissediyorum ve büyükannemlerin bahçelerini anımsayıp heyecanlanıyorum, bana bu duyguları yaşattığın için sana müteşşekirüm, lütfen kapatma

Fatoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2010, 12:18   #472
Ağaç Dostu

finduk52's Avatar

Giriş Tarihi: 16-08-2009
Sevgili SDurul, ne olduğunu bilemiyorum fakat zaman zaman belki birşeylere üzülüp bazı kararlar alıyoruzdur ama yapmayın ne olur . Bahçenize güzelim çiçeklerinize hele helede bu kadar seveninize yapmayın gerçekten. Sizler olmadan sizin güzel çiçekleriniz olmadan olurmu burası . Lütfen bir daha düşünün.

Mahrum bırakılmamak dileği ile kucak dolusu sevgiler ...

finduk52 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2010, 12:19   #473
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Sevgili Sdurul bence 'de bahçenizin resimlerinden bizi mahrum etmeyin lütfen ve asla kendinize hadsizliği yakıştırmayın siz eğer böyle düşünürseniz ben ne yapayım bitkiler hakkında hiç bir bilgim yokken bir tane çiçeğim açsa havalara uçup hemen sizlerle paylaşmak istiyorum. Lütfen bahçenizin resimlerini eklemeye devam edin özelliklede antep fıstığı ağacının onun resimlerini gördüğüm de inanılmaz mutlu olmuştum

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2010, 22:16   #474
Ağaç Dostu

Sessiz çoğunluğun sesi adına, lütfen son mesajları tekrar okuyun.

Eski 10-07-2010, 00:28   #475
Ağaç Dostu

finduk52's Avatar

Giriş Tarihi: 16-08-2009
Sevgili SDurul, mesaj kutunuz dolmuş sanırım mesaj gönderemiyorum. Eee insanın bu kadar seveni olunca tabii ki dolar mesajları . Bu kadar seven olunca da kararı yeniden bir gözden geçirmek gerekir bence . Kucak kucak sevgiler çiçek aşığına ...

finduk52 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2010, 00:53   #476
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili SDurul, yoksa siz bana mı alındınız? Eğer öyle ise hakikaten çok ama çok üzülürüm.
Beraberce pek çok şeyi paylaştığımızı düşünüyorum. Sizi kendime bu kadar yakın görmemiş olsaydım böyle bir espri yapmazdım inanın.

Kabak fotoğrafı görmek istemiyorum cümlem tamamiyle bir espri. Belki siz bilmiyorsunuz ama şöyle bir hikâyesi var:
Eşim evvelki sene bahçeye çok kabak ekmişti. O kadar da güzel ve çok verdiler ki.
Sabahları erkenden sepetini alıyor, bir sepet dolusu süt gibi, çiçeği üzerinde kabak toplayıp geliyordu.
Bir gün iki gün derken aşağı yukarı onbeş gün, hep kabak pişirdim. Hatta komiklik olsun diye sitedeki arkadaşlara " imdaatttt, bıktım kabak pişirmekten, ne olur bana değişik tarifler yazın " diye de şaka yapmıştım.
Oğuz kabakları toplayıp getirirken yüzüne öyle masum, öyle güzel bir gülücük koyuyor ki " bak bunları ben yetiştirdim" der gibi olduğu için ben de kızamıyorum diye lâtife etmiştim.

Kabak görmek istemiyorum dememdeki sebep işte bu şakaydı.
Yoksa sizin fotoğrafını yüklediklerinizle hiç mi hiç ilgisi yok, sadece bir espri. Ama bu şakam sizi üzdü ve kırdıysa sizden çok özür dilerim ve bir daha da şaka yapmam.
Dedim ya sizinle güzel şeyler paylaştığımızı, güzel bir dostluk kurduğumuzu düşünmüştüm.
Afedersiniz.

Eski 10-07-2010, 01:45   #477
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Sevgili SDurul,

Gerçekten bundan dolayı kırıldıysanız bende güler abla adına özür dilerim, kendisini yakınen bir tanısanız tüh ben boşuna kırılmışım diyeceksiniz, inanın espiri veya samimiyetten dolayıdır.
Ben de zaman zaman espiri olsun diye veya samiyetine güvendiğim arkadaşlarıma baya da ağır şakalar yapıyorum, tüm bunlar samimi bulduğum içindir ve ya samimiyetindendir.
Güler ablanın ki de böyledir inan bana, ben daha sık görüştüğüm için bunları yazma cesaretini de onun samimiyetinden aldığım cesaretle yazıyorum, ve çok üzüldüğünü de hissedebiliyorum.

Sessiz kalmanız onun kadar olmasa da bizleri de üzdüğünüzü bilmenizi isterim.

Sevgilerimle...

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2010, 02:05   #478
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Değerli arkadaşlar, gereksiz bir alınganlıkla sizleri meşgul ettiğim için hepinizden özür diliyorum.
Sevgili Güler hanım özür dilemenizi gerektirecek bir şey yapmadınız. Sizin kabakla ilgili bir espri konunuz olduğunu hiç bilmiyordum. Kabak görmek istemiyorum cümlesini okuyunca epey bir üzüldüm ama geçti. Siz böyle bir konuyla üzdüğüm için asıl ben özür diliyorum.
Ben de beraber çok şey paylaştığımızı hiç unutmadım. Evde sizi anmadığım gün yok desem abartı olmaz. Güzel dostluğumuzun sürmesi dileğiyle sevgiler...

Eski 10-07-2010, 15:30   #479
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Eee yarım kalan fotoğraf şölenine devam edersiniz artık.Pazartesi günleri ne için heyecanlanıcam yoksa ben.

Saygılarımla.

Eski 11-07-2010, 23:14   #480
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Bana değer vererek mesaj yazan, aldığım kararı geri almamı isteyen değerli arkadaşlar, dağçiği, emreilhan, maki, Yılmaz Yalçın, Yücel Canpolat, Fatoş, finduk52, günebakan, Güler hanım, Lilium, hepinize bir kez daha teşekkür ederim.

Günlük hayatta verdiğim kararlardan asla geri dönmeyen, düşünmeden, ani kararlar vermeyen bir kişiliğim var. Fakat verdiğim kararın yanlış bir karar olduğunu ve arkadaşları kıramayacağımı anladım. Bahçemdeki gelişmeleri yine paylaşmaya devam edeceğim. Sevgiler...

Etiketler
antep fıstığı, ceviz silkme makinası, ceviz soyma makinası, chandler ceviz, zeytin

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:14.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024