agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni10440Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-03-2014, 10:01   #3391
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
sayın orhan özbilgiç,bahçeniz çok güzel. hayranlıkla gezdim.özellikle çalı türleriniz benim de favori çiçeklerim.sizin bahçeniz benim için örnek bahçelerden bir tanesi.çalışmalarınızı takip ediyor,fikirleriniz,bilgileriniz,tecrübelerinizle her zaman rehberlik ediyorsunuz.elleriniz dert görmesin.ayrıca bahçenizin yeni üyeleri bahçenize çok yakışacak. güle güle büyütün.saygılarımla.

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2014, 10:14   #3392
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fikreteren Mesajı Göster
Orhan beyciğim günaydın. Sabah sabah düşman çatlatır gibi.. şaka şaka güle güle büyüt hepsini. Geleceğin günü haberdar edersen havaalanda karşılayayım seni....
Geleceğim gün 1 yıl önceden belliydi. 20 nisan. Ama gece 22.00 de geliyorum. Kimseler görmesin diye,VİP kapısından alıyorlar içeri.

Haaa...Çiçekler için hiç bekleme! Onlar, iki gün önce kargo ile, Turgut'uma teslim gelecekler.

Sevgiyle kucaklıyorum...

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2014, 10:29   #3393
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 Mesajı Göster
sayın orhan özbilgiç,bahçeniz çok güzel. hayranlıkla gezdim.özellikle çalı türleriniz benim de favori çiçeklerim.sizin bahçeniz benim için örnek bahçelerden bir tanesi.çalışmalarınızı takip ediyor,fikirleriniz,bilgileriniz,tecrübelerinizle her zaman rehberlik ediyorsunuz.elleriniz dert görmesin.ayrıca bahçenizin yeni üyeleri bahçenize çok yakışacak. güle güle büyütün.saygılarımla.
Sayın münevver48;
Bahçeme yönelik düşünceleriniz, beni mutlu etti. Sağolun. Sizinde çalı grubu bitkilere olan ilginiz ayrıca hoşuma gitti.
Çalı grubu bitkiler; Benim gibi, bahçesi uzak olan arkadaşlarımız için çok ideal. Hele kokulu ve gösterişli çiçekli olanları, daha bir albenili oluyorlar. Ayrıca , çok hızlı otlanan bölgelerde, nisbeten uzun boylarıyla, otlar arasında kaybolup gitmemeleri çok güzel. Örneği; Soğanlı bitkileri çok sevmeme karşın, sırf otlar yüzünden çeşitlendiremiyorum. Sadece birkaç çeşit, o kadar. İlk bir-iki yılı atlattıktan sonra, bakım istekleri azalıyor. Özellikle sulama derdi azalıyor.

Güzel dilek ve düşünceleriniz için tekrar teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Eski 23-03-2014, 19:50   #3394
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Bahçeler canlanıyor ne güzel, kırağı düşmüş halleri daha bir güzel göründü gözüme Orhan bey, dilerim bitkileriniz zarar görmez.

Solanum Pseudocapsicum un ne güzel meyveleri varmış, yeniyor mu?

Pentas konusunu ne yaptınız, gerberaları es geçmeyin, benim bahçemde kışı atlattılar biliyorsunuz, sizin nemli havanızı daha çok seveceklerdir.
Fazla boylanmadıkları için uğraştırmıyorlar hiç, sürekli de açıyorlar, yaz sonuna kadar.

Bu sene benim hevesim yok pek, nedendir bilmiyorum, yoruldum artık sanırım.
Hatta ciddi ciddi yaylayı satmayı bile düşünmüyor değilim, bir başıma zor oluyor başa çıkmak.
Bir de bağlayıcılığı var tabii, yaz boyu kıpırdayamıyorum hiç bir yere.
Ama o Clematisler var ya, onlara kıyamıyorum işte.
Kivi çok gölge yapıyordu son yıllarda, Clematislerin gelişimlerini etkilemişti, kivileri kestim
Biliyorum, "aaa..." diyeceksiniz, şimdiye kadar bol bol tükettiğim kivilere ani bir allerji gelişti, yarım kivi yesem hastanelik oluyorum artık.

Güzel bahçenizde size kolaylıklar ve bereketli bir sezon diliyorum.
Hanımefendiye ve size selam ve sevgilerimle.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2014, 08:23   #3395
Ağaç Dostu

06dilek's Avatar

Giriş Tarihi: 12-03-2014
Selam Sayın Orhan Özbilgiç bahçeniz gerçekten çok güzel elinize sağlık, ama benim ilgimi en çok hünnap fidanlarınız çekti benimde küçük bir bahçem var oraya 2 tane hünap fidanı diktim ama çok diken var fidanların üzerinde sizin fidanlarda hiç diken yok o dikkatimi çekti nedendir acaba?

06dilek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2014, 09:29   #3396
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Bahçeler canlanıyor ne güzel, kırağı düşmüş halleri daha bir güzel göründü gözüme Orhan bey, dilerim bitkileriniz zarar görmez.

Solanum Pseudocapsicum un ne güzel meyveleri varmış, yeniyor mu?

Pentas konusunu ne yaptınız, gerberaları es geçmeyin, benim bahçemde kışı atlattılar biliyorsunuz, sizin nemli havanızı daha çok seveceklerdir.
Fazla boylanmadıkları için uğraştırmıyorlar hiç, sürekli de açıyorlar, yaz sonuna kadar.

Bu sene benim hevesim yok pek, nedendir bilmiyorum, yoruldum artık sanırım.
Hatta ciddi ciddi yaylayı satmayı bile düşünmüyor değilim, bir başıma zor oluyor başa çıkmak.
Bir de bağlayıcılığı var tabii, yaz boyu kıpırdayamıyorum hiç bir yere.
Ama o Clematisler var ya, onlara kıyamıyorum işte.
Kivi çok gölge yapıyordu son yıllarda, Clematislerin gelişimlerini etkilemişti, kivileri kestim
Biliyorum, "aaa..." diyeceksiniz, şimdiye kadar bol bol tükettiğim kivilere ani bir allerji gelişti, yarım kivi yesem hastanelik oluyorum artık.

Güzel bahçenizde size kolaylıklar ve bereketli bir sezon diliyorum.
Hanımefendiye ve size selam ve sevgilerimle.
Merhaba Adalet Hanım;
Üzerine kırağı düşen çalılar, kışa çok dayanıklı türler. 6-7. zonlarda bile sağ kalabiliyorlar. Bu nedenle sorun olmuyor.

Solanum Pseudocapsicum'un meyveleri maalesef zehirli.

Gerberalar da, sizin öneriniz veya sizde var olduğunu okudum. O nedenle aldım. Nitekim araştırınca da -7 derecelere bile dayandığını öğrendim. Sağolun.

Pentaslar henüz piyasaya gelmediler. Gelirlerse onlardan da alacağım. Ocak ayında bir tanecik bulup götürmüştüm. Kıştan koruma amaçlı, alt kata koyduğum saksılı bitkilerin yanına koydum. Ben orada iken dışarıda -5 dereceleri gördüm. Ama içeride onlara bir şey olmadı.
Geçen günlerde 11 litrelik 8 tane file saksı aldım. Onlardan bir kaçını Pentaslar için kullanacağım. Kasım sonunda topraktan çıkarıp öylece, 12-13 litrelik normal saksıların içine oturtacak, iç içe olacak bu saksıların arasına, yalıtım malzemesi koyacağım. Nisanda fileli saksısıyla çıkarıp, yine öylece bahçedeki yerlerine gömmeyi düşünüyorum. Sanırım sıkıntı olmayacak.

Sizin durumunuzu, eşimle birlikte objektif olmaya çalışarak değerlendirdik. Çok haklısınız. Gerçekten zor bir karar verme aşamasındasınız. İnanın zaman zaman bende git-gel lerden tırsıyorum. Birkaç yıl önceki heyecanım yok! Bakalım biz ne zaman pes edeceğiz? Bizim tek şansımız, bahçede genellikle, ağaç ve çalı grubu bitkilerin ağırlıklı olması. Sanırım bir süre sonra, diğer tüm bakım gerektiren saksılarla vedalaşacak, sonra da sebze üretme işinden vazgeçeceğiz.

En sonunda da; Cahit Sıtkı Tarancı'nın şu şiirinde vurguladığı gibi, anahtarı Tanrı'ya bırakıp gideceğiz.

SANATKARIN ÖLÜMÜ

Gitti gelmez bahar yeli;
Şarkılar yarıda kaldı.
Bütün bahçeler kilitli;
Anahtar Tanrı'da kaldı.

Geldi çattı en son ölmek.
Ne bir yemiş, ne bir çiçek;
Yanıyor güneşte petek;
Bütün bal arıda kaldı.

Cahit Sıtkı Tarancı

Selam ve sevgilerimizle...

Eski 24-03-2014, 09:38   #3397
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi 06dilek Mesajı Göster
Selam Sayın Orhan Özbilgiç bahçeniz gerçekten çok güzel elinize sağlık, ama benim ilgimi en çok hünnap fidanlarınız çekti benimde küçük bir bahçem var oraya 2 tane hünap fidanı diktim ama çok diken var fidanların üzerinde sizin fidanlarda hiç diken yok o dikkatimi çekti nedendir acaba?
Merhaba Sayın 06dilek;
Bahçemi beğenmeniz, doğaladır ki, beni sevindirdi. Sağolun.
Dikensiz Hünnap yok!
Bende üç değişik Hünnap var.
Birincisi; Kayısı iriliğinde meyvesi olan. Onda diken çok az.
İkincisi; İri bir zeytin iriliğinde olan. Ondaki diken oldukça fazla tadı, irisine göre biraz daha mayhoş.
Üçüncüsü; 7 yaşına bastı. Çekirdekten yetiştirmiştim. Ama hala, çiçeklendiği halde meyve tutmadı. Onun ise neredeyse her birkaç santiminde diken var.
Saygılarımla.

Eski 03-04-2014, 12:36   #3398
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Merhaba Orhan bey.
10 yıl toplantısı bize uzak kalıyor Dağıttığınız mavi sarmaşık çan çiçeği tohumundan elinizde varsa 3.4 tane alabilir miyim. Bir de kırağı inen Kafkas gülünün son durumu ne. çiçekler donmadı mı. Merak ettim.

KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2014, 23:36   #3399
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi KAPTANzst Mesajı Göster
Merhaba Orhan bey.
10 yıl toplantısı bize uzak kalıyor Dağıttığınız mavi sarmaşık çan çiçeği tohumundan elinizde varsa 3.4 tane alabilir miyim. Bir de kırağı inen Kafkas gülünün son durumu ne. çiçekler donmadı mı. Merak ettim.
Sevgili KAPTANzst;
İyi ki sayfama bakmışım. Yoksa görmeyecektim. Zira, çan sarmaşığı tohumlarını tamamını dağıtmak üzere, 5 er adet kilitli poşetlere koymuştum. Şimdi derhal birini sizin için ayırıyorum. Bana özelden adres gönderirseniz, pazartesi postaya veririm.

Kafkas gülümde kırağıdan sonra herhangi bir olumsuzluk olmadı. Hatta, 7 marta dönmeden önce, çiçek diplerinden,taze yapraklar vermeye başladığını gördüm. Anlayacağınız iyi durumdaydı.

Name:  090-089.jpg
Views: 723
Size:  73.1 KB

Eski 04-04-2014, 08:00   #3400
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2011
Orhan Hocam Merhaba;
Umarım mesajımı zaman geçmeden okursunuz. Mavi çan sarmaşığı tohumundan kaldıysa bana da gönderebilirmisiniz. Teşekkür ediyorum.

gülsu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2014, 08:25   #3401
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Çok memnun oldum. Adresi yazdım.
Kafkas gülü çiçekten sonra filiz verir ve seneye çiçek açacak dalları oluşturur. Durumunun iyi olmasına sevindim. Benim 15 yıllık bir kafkas gülümü kaybettim. Son senelerde kafkas gülü ölümleri fazlalaştı. Acaba gürcistandan gelenlerle bir hastalık da mı geldi diye düşünüyorum.
Hibiscus mutabilis çeliği mümkünse .
Çan sarmaşığı ile su deposunu güneş etkisinden de korumuş olacağım.
Teşekkürler

Eski 05-04-2014, 04:32   #3402
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Çok memnun oldum. Adresi yazdım.
Kafkas gülü çiçekten sonra filiz verir ve seneye çiçek açacak dalları oluşturur. Durumunun iyi olmasına sevindim. Benim 15 yıllık bir kafkas gülümü kaybettim. Son senelerde kafkas gülü ölümleri fazlalaştı. Acaba gürcistandan gelenlerle bir hastalık da mı geldi diye düşünüyorum.
Hibiscus mutabilis çeliği mümkünse .
Çan sarmaşığı ile su deposunu güneş etkisinden de korumuş olacağım.
Teşekkürler
Sevgili KAPTANzst;
Kafkas gülü aynen dediğiniz gibi, çiçek diplerinden yeni filizler vermeye başlamıştı. Fotoğrafta çok net görülmüyor.

Sizin Kafkas gülüne üzüldüm. 15 yıllık bir emeğin boşa gitmesi asıl üzücü olan. Bundan böyle, hep ''Eyvah yine mi?'' diye, korka korka yetiştireceksiniz. Ben, mart başında İstanbul'a dönmeden, yanındaki orman gülleri ile beraber, kök çevrelerini 10 cm. derinliğinde havuzlayıp, parafuran adlı ilacı kullandım. Çünkü özellikle, Orman güllerinin gelişimlerini pek sevmedim. Oysa onlara, fazla azotu sevmediklerini bildiğim için, sadece yanmış ahır gübresi veriyorum. Yani beslenmede bir sorun olmaması gerekirdi. Zira birçok yerde olduğu gibi, bizim oralarda ''Kancalı Beyaz Kurt'' dedikleri, Haziran böceği -Kadı lokması Manas diye bilinen toprak altı zararlısı, her türlü çalı ve ağaç grubu bitkilerin (çok yaşlı fındık ağaçları da dahil) köklerini, kalemtraşla açılmış gibi yiyor ve kurutuyor. Bu ilaç, en az iki-üç yıl süreyle bu zararlıyı yanaştırmıyor.

Name:  084-084.jpg
Views: 783
Size:  70.2 KB
Bunun dışında, mantari hastalıklara karşı, yaz dönemlerinde çeşitli fungusitleri(Özellikle Antracol )kullanmayı sürdürürüm. Tüm bunlara rağmen kurursa, tabii ki üzülürüm.

Ben, 20 Nisana kadar İstanbul'dayım. O gün, 20 günlüğüne gidip, sebze yeri sürme ve dikimleri gibi işleri halledecek ve mayıs başında tekrar döneceğim. Zira o günlerde burada mutlaka bulunmam gereken, üç ayrı dostumuzun torun ve çocuklarının düğünleri var. Mayıs sonunda Samsun'a yine döneriz.
Anlayacağın, bizimkisi tam göçebelik.

Hibiscus Mutabilis; başlığında, Sayın jineop'un alıntıladığı ilk bilgi mesajında, çelikle üretim zamanı TEMMUZ-AĞUSTOS olarak belirtilmiş. Bana o zamanlar bir hatırlatıverirseniz (Zira unutabalirim.), size gönderirim.
Selam ve sevgilerimle...

Eski 05-04-2014, 08:18   #3403
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

İlgi ve alakanıza çok teşekkür ederim.
Kafkas gülü net olmasa da ben onun sevdalısı olarak onu çok net gördüm İnce ayrıntısına kadar durumunu biliyorum. Ama köklerin çürümesinde benim bir hatam olabilir diye düşündüm. Ölen bir tavuğu gübre olsun diye kök bölgesine gömdüm. Sanırım tavuk çürürken çıkardığı gazlar gülü zehirledi. En azından ben öyle düşünüyorum.
Gerçi ben en az 7-8 meyve fidesi dibine tavuk gömdüm, hiç birinde sorun olmadı.
Arkadaşlar sayesinde yeni fideler edindi. Değişik ortamlarda yetiştirmeyi düşünüyorum.
Hibiscus için tam fındık yoğunluğu olduğu zamana denk geliyor ama inşallah hatırlarım..
Belki o zamana kadar başka yerden fide bulurum bellide olmaz Bulursam da size bildiririm.
Teşekkür ederim

Eski 06-04-2014, 02:46   #3404
Ağaç Dostu

milaca2010's Avatar

Giriş Tarihi: 21-07-2012
Galeri: 2
Kuşlara özel ekmek ağacınızı çok beğendim sn. Orhan Özbilgiç; Bu arada sevgili cemo ya teşekkürler çok güzel bir fikir, bizim buraların kuşlarınıda düşünmek lazım geldiğini anladım.
Sn. Orhan Özbilgiç gönderdiğiniz mavi sarmaşık çan çiçeği tohumlarını on gün kadar önce ekmiştim maşallah çok çabuk çimlenip iki gün önce merhaba dediler, ilk yıl saksıdamı yetiştirmeli yoksa bahçeyemi dikmeliyim? Sizin önerinizi öğrenmek isterim.
Size mavi çanlar için tekrar teşekkürlerimi bildirir esenlikler dilerim...

Düzenleyen milaca2010 : 06-04-2014 saat 15:20
milaca2010 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2014, 17:14   #3405
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi milaca2010 Mesajı Göster
Kuşlara özel ekmek ağacınızı çok beğendim sn. Orhan Özbilgiç; Bu arada sevgili cemo ya teşekkürler çok güzel bir fikir, bizim buraların kuşlarınıda düşünmek lazım geldiğini anladım.
Sn. Orhan Özbilgiç gönderdiğiniz mavi sarmaşık çan çiçeği tohumlarını on gün kadar önce ekmiştim maşallah çok çabuk çimlenip iki gün önce merhaba dediler, ilk yıl saksıdamı yetiştirmeli yoksa bahçeyemi dikmeliyim? Sizin önerinizi öğrenmek isterim.
Size mavi çanlar için tekrar teşekkürlerimi bildirir esenlikler dilerim...
Sayın milaca;
Öncelikle beğenileriniz için teşekkür ederim.
Çan sarmaşığı, oldukça erken çimlenmiş. Eeee...Ne de olsa Antalya. Sevindim. Sizi kutluyorum.
Ben hep doğrudan toprakta yetiştirmiştim. Bence siz, köklerinin güçlendiğini anlamak için, boylarının 5-6 cm. yi geçmelerini bekleyin. Sonra toprağa aktarırsınız. Bir veya iki tanesini saksıda tutmak, yedeklemek adına iyi bir fikir olabilir.
Selamlar. Her şey gönlünüzce olsun.

Eski 06-04-2014, 19:31   #3406
Ağaç Dostu

milaca2010's Avatar

"Çan sarmaşığı"

Saygıdeğer hocam verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim, minik çanlardan iki fotoğraf ekliyorum bana göre oldukça sağlıklı görünüyorlar, size çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim, esen kalınız...

Eklenen Resimler

Eski 06-04-2014, 19:37   #3407
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Gerçekten müthiş bir başarı. Sizi tekrar kutluyorum. Güle güle büyütün.

Eski 06-04-2014, 19:44   #3408
Ağaç Dostu

milaca2010's Avatar

Teşekkürler sağolun Orhan bey, sizin sayenizde güzel bir çan sarmaşığım olacak inşallah.
Şimdi aklıma geldi tohumları 2 gün suda bekletmiştim belkide o yüzden çok çabuk yeşerdiler.

Eski 06-04-2014, 20:35   #3409
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi milaca2010 Mesajı Göster
Teşekkürler sağolun Orhan bey, sizin sayenizde güzel bir çan sarmaşığım olacak inşallah.
Şimdi aklıma geldi tohumları 2 gün suda bekletmiştim belkide o yüzden çok çabuk yeşerdiler.

İnşallah Sayın milaca.
Bu bilgiyi konu başlığında da paylaşırsanız, dün toplantıda dağıttığım tohumları alan arkadaşlarımız için, önemli bir ''püf noktası'' olacaktır.

Eski 08-04-2014, 18:55   #3410
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Kanayan Kalpler, bahçeye kavuşmadan coştu.

Name:  13-026.jpg
Views: 596
Size:  67.0 KB

Name:  15-028.jpg
Views: 626
Size:  70.9 KB

Name:  27-025.jpg
Views: 662
Size:  65.9 KB

Eski 08-04-2014, 20:22   #3411
Ağaç Dostu

milaca2010's Avatar

Sn. Orhan Özbilgiç; Kanayan Kalplerinizin yanındaki katmerli ve mor clematisinizde dikkat çekici iyi günlerde büyüsünler, dikkat edin kanayan kalpler kuvvetli bir rüzgarla bahçeye düşebilir...

Eski 08-04-2014, 20:54   #3412
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Selam Orhan bey. Tohumlar şu an geldi. Teşekkür ederim.

Eski 08-04-2014, 21:04   #3413
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Sayın milaca;
Evet, o Clematis ''Multi Blue''. bir çok arkadaşımızda var. Çok zor bulunan bir tür. Tesadüfen gördüm ve aldım. İki saat sonra, başka bir şey için tekrar gittiğimde, kalan 3 taneyi de almışlardı.
Bu arada, Kanayan Kalplerin fotoğrafını çekebilmek için, yanındaki clematisi almıştım. Sonra tekrar koydum. Hep birlikte, gergin bir çamaşır ipi ile demirlere bağlılar.
Uyarınız için teşekkür ederim.

Eski 08-04-2014, 21:07   #3414
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Alıntı:
Selam Orhan bey. Tohumlar şu an geldi. Teşekkür ederim.
Sevgili KAPTANzst;
Çok sevindim. Sağlık ve mutluluk içinde, çiçeklerini de görmeni diliyorum.
Sevgi ve selamlar.

Eski 27-04-2014, 00:10   #3415
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

2014-2015 sezonunu açtık...

Yeni umutlar ve yine büyük bir hevesle yeni bir sezona girdik.
Dilerim bu yaz hepimizin, tüm acılarımızı, kederlerimizi unutmamıza yardımcı olsun.

Birkaç gün önce bahçeme geldim.
Çoğunlukla güzel görüntülerle karşılaştım. Sadece 30 mart günü azda olsa yağan kar ve akabindeki don, bazı bitkilerin çiçeklerini ve meyvelerini dondurup kurutmuş. Elma, armut dışında pek meyve yok!
Neyse olanlarla yetineceğiz.

Gelelim fotoğraflara...

Cytsus Racomesus (Süpürge Çalısı) ve Laburmum Anogyroides (Sarı Salkım) sarı çiçekleri ile sevdiklerimden. Sarı salkımı tohumdan yetiştirdim. Şimdi dört yaşinda ve ilk çiçekleri.

Name:  06-006.jpg
Views: 641
Size:  60.4 KB

Name:  07-007.jpg
Views: 687
Size:  42.3 KB

Name:  13-013.jpg
Views: 650
Size:  45.2 KB

Name:  11-011.jpg
Views: 522
Size:  60.3 KB

Eski 27-04-2014, 00:15   #3416
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Çalı güllerimden sadece bir tanesi açtı.

Name:  18-018.jpg
Views: 542
Size:  71.0 KB

Name:  17-017.jpg
Views: 467
Size:  29.2 KB

Şakayıklarda bol tomurcuk var.

Name:  20-020.jpg
Views: 501
Size:  69.3 KB

Name:  24-024.jpg
Views: 540
Size:  72.4 KB

Eski 27-04-2014, 00:24   #3417
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Laburmum Anogyroides'in çiçekleri harika.
(Sarı Sarı) 4 yaşında mı?

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2014, 00:27   #3418
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Yine 4 yaşına giren, tohumdan yetiştirdiğim Beyaz çiçekli erguvan da güzel çiçeklenenlerden.

Name:  27-027.jpg
Views: 602
Size:  72.3 KB

Name:  25-025.jpg
Views: 481
Size:  42.5 KB

Name:  30-030.jpg
Views: 987
Size:  71.1 KB

Kanada Erguvanım çiçeklerini dökmeden yakaladım. Şimdi bordo yapraklarını büyütüyor.

Name:  31-031.jpg
Views: 510
Size:  67.1 KB

Name:  122-197.jpg
Views: 502
Size:  66.1 KB

Eski 27-04-2014, 00:29   #3419
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Evet Cumhur Baba;
Çok hızlı büyüyor. Gelecek yıl çok daha gösterişli bir ağaç olacağına inanıyorum.

Eski 27-04-2014, 00:36   #3420
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Hazeranlar erken başladı.

Name:  081-156.jpg
Views: 540
Size:  63.6 KB

Name:  080-155.jpg
Views: 544
Size:  46.2 KB

İspirya (Keçi Sakalı) ve Mor salkım çiçekleri, 30 martta yağan kardan etkilenen çalılarımdan...

Name:  096-171.jpg
Views: 911
Size:  71.7 KB

Name:  093-168.jpg
Views: 534
Size:  56.0 KB

Name:  091-166.jpg
Views: 549
Size:  71.5 KB

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:00.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024