agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni9Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-05-2009, 11:12   #121
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Biz alışkınız size, saklamaya gerek yok

Bahçeyi eğimli mi kullanacaksınız, set set mi yapacaksınız?

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2009, 11:27   #122
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
"Delidir ne yapsa yeridir" diyorsunuz yani

Sırlarım açığa çıkacak ama madem sordunuz söyliyim Bahçeyi setliyorum, her set ayrı Dünyanın insanları olacak

Yani bildiğimiz anlamda; sıralı ağaçlı, sıralı çiçekli asker bahçesi olmayacak .

Sui Generis diyorum.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2009, 11:41   #123
Ağaç Dostu

BalıkcıSerdar's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2009
çok şey yazmıştım ama elektrikler gidip-gelince hepsi gitti

Tekrar yazamayacağım, ama özetle;

"Havada bulut bu hafta sonu bahçeyi unut" gibi bir "atasözü" geldi aklıma. Bu kadar yağmurdan sonra, oraya dozer bile bir haftadan önce giremez, üzgünüm

BalıkcıSerdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2009, 11:44   #124
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Bir wikipedia araştırması:
Sui generis: "of its own kind/genus or unique in its characteristics"
In the structure "genus → species" a species that heads its own genus is known as sui generis. This does not mean, however, that all genera with only a single member are composed of sui generis species. It is only if the genus was specifically created to refer to that one species, with no other known examples, that the species is sui generis.

Türünün tek örneği diyebiliriz sanırım
Size de bu yakışır

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2009, 12:00   #125
Ağaç Dostu

uzman16's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2007
Galeri: 119
Bu da aynı kaynaktan Türkçe açıklaması

Sui generis (Söyleyiş: /ˌsuːiˈgeneris/) yeni türetilmiş Latince bir deyiştir. Türkçede tam olarak, kendine özgü, nevi şahsına münhasır gibi sıfatlarla karşılanabilir. Kendine özgü özellikleri olan ve başka bir örneği olmayan nesne ya da olayları anlatmak için kullanılır. Skolastik felsefede de herhangi bir üst sınıfa dâhil edilemeyen olgu veya olayları belirtmek için kullanılır. Bu terime, biyoloji ve hukukta da sık sık başvurulur. Biyolojide bir türün sui generis olabilmesi için bilinen hiçbir yakın olmaması gerekir. Akrabalarının neslinin tükenmesi sonucu tek kalan türler sui generis sayılmaz çünkü akrabaları şu an var olmasa da bu türe ait bireyler oldukları bilinmektedir.

uzman16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2009, 13:39   #126
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi BalıkcıSerdar Mesajı Göster

"Havada bulut bu hafta sonu bahçeyi unut" gibi bir "atasözü" geldi aklıma. Bu kadar yağmurdan sonra, oraya dozer bile bir haftadan önce giremez, üzgünüm
Tabii fidanını , her türlü fidesini dikenin içi rahat...Bereket de yağdı, sulamaya da gerek yok.Değmeyin Balıkçı Serdarın keyfine

Ya biz, Dünyanın en garip bahçesi, yarım dozer çalışması ile iyice garipleşti, içinde 2,5 metrelik foseptik çukuru vs.vs.

Bu yağmurdan sonra değil dozer bahçeye tank gelse çıkamaz hadi çıktı diyelim dönemez.Bu nedenle gözüm güneşde gönlüm bahçede

Eski 22-05-2009, 13:53   #127
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Şimdi haber aldığıma göre Ankara'da seller gitmiş. Birazdan bizim buraya gelir, oradan da Ayaş tarafına geçer. Yarın da aynı şekilde yağış var.

BalıkçıSerdar'a katılıyorum. Pazar günü o balçık toprağa dozer değil keneler bile giremez. Toplantıya bekleriz efem

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2009, 14:01   #128
Ağaç Dostu

Beyaz topraklardan gelen haberlere göre şiddetli yağışın geldiğini gören bir grup kene , papazın üzümlerine doğru yönelmiş

Eski 22-05-2009, 14:05   #129
Ağaç Dostu

feriha's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2007
Galeri: 5
Papazın bağında da seller gidiyor ne olacak şimdi

Pazar gününe bakalım şehirde hava toplanmaya müsade edecek mi?

Çok yağışlı olursa yakınındaki Funda pastanesi mi sebeplenecek

Ne dersiniz?

feriha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2009, 14:08   #130
Ağaç Dostu

Pazar günü, günlük güneşlik merak etmeyin.

Eski 22-05-2009, 14:11   #131
Ağaç Dostu

feriha's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2007
Galeri: 5
Baktım herkes burda şaşırmışım başlıkları pardon

feriha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2009, 14:13   #132
Ağaç Dostu

En çok merak ettiğim, papazın bağında Papa John Paul II clematis in olup olmadığı?

Kesin vardır diye düşünüyorum.Bakalım göreceğiz

Eski 22-05-2009, 14:14   #133
Ağaç Dostu

BalıkcıSerdar's Avatar

Biz merak etmiyoruz, ama siz merak edin Bu kadar yağmura o beyaz toprak kolay kolay suyu bırakmaz, hatta foseptik çukuru bile dolmuştur.

Artık gidemeyeceğinize üzülmek mi doğru olur, Pazar günü bir arada olacağımıza sevinmek mi? İşte bütün mesele bu.

Eski 22-05-2009, 14:17   #134
Ağaç Dostu

Bu havada beyaz topraklara gitmek mi, Allah korusun.

Eski 22-05-2009, 14:45   #135
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-12-2006
merhaba
yeni arazi edinmişsiniz hayırlı olsun.
yazışmaları takip ettiğim kadarıyla toprak analizi yaptırmadınız. bulunduğunuz yerde tarım il müdürlüne müracat ederseniz toprağınızı nerede analiz ettireceğinizi öğrenebilirsiniz.
toprak analizinden sonra toprağı nasıl ıslah edebileceğinize birlikte karar verebiliriz.

tekrar hayırlı olsun

eser42 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2009, 14:48   #136
Ağaç Dostu

Teşekkürler.

Ham araziye önce bir çeki düzen vereyim, ıslah olayına girelim derim.

İrtibatı koparmayalım

Eski 22-05-2009, 15:40   #137
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Galeri: 35
Sayın Denizakvaryumu, bu hafta iş seyahatleri nedeniyle sitemize ancak bugün girebildim. Bu başlığı görünce çok sevindim, tüm mesajları okudum.

Bence hepimiz için bahçenizden çektiğiniz resimler şahane birer delil olacak. Seneye bu zamanlar 'vay be, beyaz topraklar neydi ne hale geldi!' diyeceğiz.

Arkadaşlara da katılıyorum, bahçenizle uğraşmaktan bizi delirtmeye zaman bulamayacaksınız, biraz nefes alırız sanırım

Bahçenizin hayırlı uğurlu olmasını, işlerinizin kolaylıkla halolmasını, eşiniz ve sevdiklerinizle bol bol sefasını sürmenizi diliyorum.

Koyu yeşil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2009, 15:49   #138
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Koyu yeşil Mesajı Göster
... Seneye bu zamanlar 'vay be, beyaz topraklar neydi ne hale geldi!' diyeceğiz.
Teşekkürler.

Seneye demeyelim de Marduk gezegeni Dünyaya çarpmaz teğet geçerse, benim bahçe ancak 2012 yılında adam olur.

---------------------------------

Dip Not:

23 Aralık 2012'de tam 3600 yıl aradan sonra dünyaya yaklaşacak olan, eski uygarlıkların "Tanrıların Gezegeni" dediği Marduk dünyanın kimyasını değiştirecek Dünyanın ekseninin değişmesiyle iklim felaketlerinin yaşanacağı iddia edilirken milyarlarca insanın bu felaketten dolayı yaşamını kaybedeceği belirtiliyor Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de olası tehlikeye karşı örgütlenen insanlar Kapadokya, Edremit gibi merkezlerde kendilerine geleceğin yaşam alanlarını yaratmaya çalışan Mardukçular beklentinin bir kehanet olmadığını, bilimsel verilere dayandığını iddia ediyor

Bu konu bir çok tartışma programlarında tartışıldı ve hala tam bır sonuc alınmıs degıldırBir başka kaynaktan alınan bilgiye gore ise

KABUS HORTLADI
Marduk teorisi, Burak Eldem isimli eski çağ tarihi meraklısı bir bağımsız araştırmacının yazdığı '2012: Marduk'la Randevu' kitabıyla tekrar hortladı Marduktan kaçış planı yapan, 700 civarında kişi Marduk cemaati denilebilecek bir grup oluşturdu

İyi eğitimli kişilerden oluşan grup, sığınakların nereye yapılacağı, erzakların nasıl saklanacağı gibi konuları belirliyor Grubun Türkiye ayağı ise, Konya, Nevşehir, Kırşehir, Antalya gibi yerlerde sığınak yapmaya başlamış bile

Marduk nedir?

2012'de Dünya'ya yaklaşacağı iddia edilen Marduk gezegeni felaketi, aslında otoritelerce kesinleşmiş bir bilgi değil Ancak 1984'te, 'kütlesi Dünya'dan çok daha büyük ve koyu kırmızı renk veren bir gökcisminin Pluton'un yörüngesi dolaylarından sisteme girmekte ve hızla yaklaşmakta olduğu NASA tarafından tespit edilmiş

3661 YILDA BİR

Teorilere göre, MÖ 3100 yılı civarında yaşayan Maya, Mısır, Sümer Harappa ve Minos gibi eski dünyanın uygarlıklarına ait kayıtlarda ortaya çıkan Marduk, 3661 yılda bir dünyaya yaklaşıyor Ve her yaklaştığı dönemde doğal felaketleri beraberinde getiriyor

'Marduk büyük felaketler getirecek'

Bİlkent Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü Öğretim Görevlisi olan Halil Özmen, Marduk'tan korunmak için Antalya'ya sığınak yapanlardan Özmen, Marduk geldiğinde olabilecek çok büyük doğa felaketleri ve bunlardan korunma yöntemlerini şöyle sıralıyor:
Dünya dönüşünün yavaşlaması veya durması:
Önlem: Eğer dev rüzgarlar (örneğin saatte 200 km üzerinde) fırtınalar, kasırgalar veya hortumlar olacaksa, belki bir yeraltı şehrine sığınmak çare olabilir Örneğin İç Anadolu'da bulunan yeraltı şehirleri gibi
Deniz sularının yükselmesi, tsunamiler, seller:
Önlem: Deniz seviyesinden yüksekte olmak Yayla ya da dağ yamacında yaşamak
Volkanik aktiviteler:
Önlem: Yanardağlardan uzakta olmak
Depremler
Önlem: Güvenli deprem kuşaklarında bulunmak
Kuraklıklar:
Önlem: Su kuyusu kazmak

------------------------

Foseptik kuyusunu biraz daha derin kazdırayım bari

Eski 22-05-2009, 16:04   #139
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Örneğin bu sene domuz ve tavşanlar ne yapacaklar, zararları hangi boyutta kalacak?
Sayın denizakvaryumu, bahçeniz hayırlı uğurlu olsun, çok sevindim, üzüldüğüm taraf işinizin kolay olmadığı. Allah kolaylık versin.

Bahçe duvarlarınızı kalın ve yüksek yapmanızı tavsiye ederim

Sürmeye üşenirseniz biraz nohut ekin, domuzlar sürer bahçeyi.

Tavuk hiç düşünmeyin, tilkilere ve sansarlar birşey bırakmaz.

Moralinizi bozmak istemem ama işiniz gerçekten zor, beyaz toprak deyince durup hepey bir düşünmek gerekiyor, ama siz zoru seven biri olarak çok güzel yapacağınızı biliyorum.

Ama şunu da çok iyi biliyorum ki, oradaki huzuru, keyfi, mutluluğu hiç bir yerde bulamayacağınızdan adım gibi eminim, kışın bile duramayacaksınız at eşek sırtın da gideceğinizi şimdiden söyliyebilirim.

Gülme görüşürüz.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2009, 16:07   #140
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Ama şunu da çok iyi biliyorum ki, oradaki huzuru, keyfi, mutluluğu hiç bir yerde bulamayacağınızdan adım gibi eminim, kışın bile duramayacaksınız at eşek sırtın da gideceğinizi şimdiden söyliyebilirim.

Gülme görüşürüz.
Beynimi okuyorsunuz.

Teşekkürler.

Eski 22-05-2009, 19:51   #141
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Beyaz topraklardan gelen haberlere göre şiddetli yağışın geldiğini gören bir grup kene , papazın üzümlerine doğru yönelmiş
Keneden korkan eve kapanırmış Kim korkar hain keneden

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2009, 23:17   #142
Ağaç Dostu

Hasan Lalezar's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2006
Hayırlı olsun, sanırım 2 gün içerisinde insanlara 5 sayfa mesaj yazdıracak kadar azimli bir insan bu bahçeninde üstesinden gelir. Ama sanırım çok planladığınız gibi bir bahçe olmamış. Ulaşımı elektiriği olmayan bir yer insanın umutlarını biraz zora sokabilir. Ama eminim bununda farklı bir zevki olacaktır. Evin önündeki 70 m2 lik bahçenin hakkından gelemeyen biri olarak bunlar benim gözümü korkutuyor artık. Ama sizin adınıza sevindim. Vaz geçtiğinizi düşünmeye başlamıştım zira.

Hasan Lalezar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2009, 23:25   #143
Ağaç Dostu

Teşekkürler,
nerelerdesiniz, blueberry toplantısından beri görüşemiyoruz.
Pazar günkü toplantıya gelin derim.

Eski 23-05-2009, 12:44   #144
Ağaç Dostu

füsunANK's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2006
Galeri: 49
Sn.Denizakvaryumu'na küçük bir öneri : Henüz edinmedi iseniz en kısa sürede, en yakın köyden, traktörü olan birinin cep telefonunu edinin. Allahın rahmeti, ne zaman yağacağı hiç belli olmuyor.**** arabanın aküsü bi bakmışsınız bir anda çalışmıyor. Bu gibi durumlarda en iyi çözüm elinizdeki telefon numarası oluyor. Yolsuz günlerden kalma tecrübe ile sabittir. Kolay gelsin.

füsunANK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2009, 12:57   #145
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2007
Galeri: 266
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi füsunANK Mesajı Göster
Sn.Denizakvaryumu'na küçük bir öneri : Henüz edinmedi iseniz en kısa sürede, en yakın köyden, traktörü olan birinin cep telefonunu edinin. Allahın rahmeti, ne zaman yağacağı hiç belli olmuyor.**** arabanın aküsü bi bakmışsınız bir anda çalışmıyor. Bu gibi durumlarda en iyi çözüm elinizdeki telefon numarası oluyor. Yolsuz günlerden kalma tecrübe ile sabittir. Kolay gelsin.
Çok doğru öneri Bu sabah kullnıldı

k0900 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2009, 22:18   #146
Ağaç Dostu

Bu bahçeyi alırken 2 traktörlünün çoktan telefonu alınmıştı

Bugün bahçeye gitmeye niyetlenmiştim ama dünkü yağmurdan sonra değil traktörün dozerin bile çalışamadığını öğrendim.

Beyaz topraklara hiç kimse gidememiş.

Öncesinde gidenler 4-5 günlük erzakını yanına almış.

İnşallah 10-15 yıla kadar yolumuz elektriğimiz gelir.Yol üstündeki bahçelerin neden pahalı olduğu anlaşıldı.

Benim bahçenin Patagonya dan bir farkı yok.

Google earth de dahi bulunamıyor

Eski 23-05-2009, 22:28   #147
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-04-2008
Galeri: 6
Atatürk bir gün Ankara'nın banliyölerinde araba ile dolaşırken, arabasını durdurur. Şimdiki Orman Çiftliği'nin bulunduğu bölgede bir çiftlik kurmak istediğini yanındakilere açıklar. Fakat itiraz ile karşılaşır... "Paşam burada bir şey yetişmez. Burada su dolu bir testi toprağa gömülse aksamdan sabaha çıkmaz."

Yetkililer de bu bölgede hiç bir şeyin yetişemeyeceğini söylerler. Fakat Atatürk fikrinden vazgeçmez. Bu bölgede bir çiftlik kurulabileceğini ısrarla vurgular. Bunun üzerine Atatürk'e konuyu ispat etmek için su dolu bir testi toprağa gömülerek bir gün bırakılır. Ertesi gün testinin topraktan çıkarıldığında su dolu olduğu görülür...

Şimdi o yerde "Atatürk Orman Çiftliği" bulunmaktadır...

Sayın Denizakvaryumu,
Bahçenizin hikayesi bana bu anıyı hatırlattı. Atatürk Orman Çiftliği kadar güzel bir bahçeye dönüştürmeniz dileğiyle.

seleste Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2009, 22:32   #148
Ağaç Dostu

Şimdi oturduğum yer, Atatürk Orman Çiftliğinin tam karşısında.

Ulu önder Atatürk'ü şükranla anıyorum.

Nur içinde yatsın.

Çok büyük bir liderdi.

Eski 23-05-2009, 22:34   #149
Ağaç Dostu

BalıkcıSerdar's Avatar

"Bugün bahçeye gitmeye niyetlenmiştim ama dünkü yağmurdan sonra değil traktörün dozerin bile çalışamadığını öğrendim."

Bugün mü öğrendiniz

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi BalıkcıSerdar Mesajı Göster

Ben gün evvelinden belirtmiştim ve bu kehanet değil, hakikatti. Gerçekler acıdır, üzgünüm Aslında her seferinde o bahçeyi en son seçenek olarak düşünün derken, asıl kastım ulaşım sorunu idi, yoksa elektiriğe de, suya da, hatta toprağa bile çareler var ama ulaşıma, helede o kadar uzun mesafe olunca, maalesef çok çok zor.

Hayırlısı olsun artık, bu konuda benim tek ümidim, kalabalık bir kooperatif olması ve belki el birliği ile biraz daha çabuklaştırılabilir olması.

Orda bir köy var uzakta,
Gid(e)mesekte, gel(e)mesekte o köy,
Bizim köyümüzdür

Eski 23-05-2009, 22:41   #150
Ağaç Dostu

Satılık bahçe var...Acil satılık bahçe var...

Çok acil satlık bahçe, sahibindennnn

(Şener Şen gibi domates, domates, domates)

Nerde bu devlet nerde Reha Muhtar....

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:55.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024