agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-11-2008, 07:18   #31
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Galeri: 53
Sizi Kıbrıs'ta görmek çok güzel olur. Aslında bahçemin başka fotoğraflarını da eklemek istiyorum ama fotoğraf sınırlaması olunca vazgeçtim.

Şimdi düşünüyorum da süre dolduğuna göre acaba başka fotoğraflar da ekleyim mi?

Buket Aknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2008, 08:12   #32
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
''Benim bu konuda hiç iddiam yok. Bence birincilerin birincisi Güler hanım'ın bahçesi.'' demişsiniz, hiç öyle şey olur mu sevgili Buket.
Ben yarışmaya katılmıyorum ki. Hem sitemize yüklenen bütün bahçe ve balkonların fotoğraflarına öyle hayranlıkla bakıyorun ki tahmin edemezsin.
Bütün arkadaşların bu güzellikleri elde edebilmek için verdikleri uğraş, emek ve zamanın ne olduğunu en iyi bilebileceklerden biriyim esasında. Ama emeksiz hiçbir şey olmuyor.
Bahçen, güzelin de ötesinde. Güzel çiçek kokularına buram buram emeğin kokusu da karışmış, güzelliği daha da arttırmış.
Hepinizin ellerine sağlık, huzur ve sağlıkla doya doya tadını çıkartın inşallah.
Bahçenin taş duvarlarına hayranım, kademeli olması bu güzelliği daha da ortaya çıkartmış.
Demir çardaklardan birine güzel bir Clematis sardırabilseydik ne de iyi olurdu diyemeden geçemiyeceğim. Ama en kısa zamanda o da olacak inşallah.
Resimlerini dört gözle bekliyoruz, yarışma resimleri ayrı kısma gönderilmiyor muydu?
Bahçendeki çalışmaları ve resimleri sanırım, bahçen bölümünde gösterebilirsin.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2008, 17:01   #33
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Güler hanım sizin bahçenizi gördükten sonra, ben kendi bahçemle daha bir hevesle ilgilenmeye başladım. Nasıl desem, ilham kaynağım oldunuz. İstedikten sonra her şeyin yapılabileceği, azimdem hiçbirşeyin kaçmayacağının ıspatı siz ve bahçeniz. O nedenle benim gönlümde yarışmaya katılmasanız da birincilerin birincisi.

Kemerlerden birine ben de clematis sardırmayı çok istiyorum. İnşallah bu sefere olacak. Hem belki siz buralara gelirsiniz. Değil mi?

Eski 02-11-2008, 19:03   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Buket Hanım

Maşallah bahçeniz çok güzel görünüyor. İnşallah hayalimdeki çiftliği kurabilirsem ben de güzel bir bahçe yapmak istiyorum. İmrendim doğrusu. Evinizde de sağlıkla ve iyi günlerde oturmanızı dilerim.

zooteknist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2008, 19:19   #35
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Hayallerinizin en kısa zamanda gerçek olmasını dilerim. Bahçeli evde yaşamak öyle güzel ki!

Eski 02-11-2008, 19:47   #36
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2006
Buket hanım, bahceniz çok güzel elinize sağlık iyi günlerde oturmanızı dilerim.

cihan_as Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2008, 17:24   #37
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili Buket, evet haklısın bahçeli evde oturmak çok hoş. Bir de o kadar yorucu. Ama sana bir sır vereyim mi?
Balkondaki salıncağa oturup da bahçede torunların koşuşması, onların su savaşlarını seyredebilmek kadar zevk veren birşey yok, inan. Ne yorgunluk kalıyor, ne üzüntü.
Onların kahkahaları, neşeli çığlıkları, ömrüne ömür katıyor, yüzünde koskocaman bir tebessümle seyrediyorsun.
Eee, senin de bu zevkleri seyretmene az kaldı gibi. Hayırlısıyla, Allah sana da nasip etsin.

Eski 03-11-2008, 17:34   #38
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Güzel dilekleriniz için çok teşekkürler. Bana AMİN demek düşüyor.

Eski 04-11-2008, 23:15   #39
Ağaç Dostu

ardabora's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2008
Galeri: 169
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Buket Aknar Mesajı Göster
Şimdi düşünüyorum da süre dolduğuna göre acaba başka fotoğraflar da ekleyim mi?
Ben sayfanıza gidip gelip yeni resim eklediniz mi diye bakıyorum.
Diğer resimlerinizi ekleyin de gözümüz gönlümüz açılsın.

Ayrıca, "Yarışma sonuçları ekim ayı içinde belli olacaktır." diye belirtilmişti, sabırsızlıkla bekliyorum sonucu..

ardabora Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2008, 16:32   #40
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Yarın fotoğraf makinemi alıp bahçeye çıkacağım. Şİmdilik bunu ekliyorum.

Eklenen Resimler

sweet49 beğendi.
Eski 24-12-2008, 09:27   #41
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-12-2008
Gerçekten İnsanı imrendirecek derecede güzel ve dengeli bir bahçe gibi görünüyor. Güzel çalışma bence Nazar değmesin.

Mehmet Açan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2008, 09:40   #42
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 8
Sizin bahçe modernmiş güle güle oturun. Her yönde değişik atmosfer var. 3. yorumdaki ortadaki fotoğrafta süpürge otu diyorlar ondan mı acaba?

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2008, 13:51   #43
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Sn Nariçi; bahsettiğiniz bitkiye Kıbrıs'ta biz "Gugo" diyoruz. Latince isminin ne olduğunu bilmiyorum. Nette süpürge otunu arattığımda benzer bir bitki çıktı ama pek de emin değilim.
Ben onları çok seviyorum. Her yıl şubat mart gibi çimlenerek ekim ayına kadar gördüğünüz gibi yemyeşil bir görüntü veriyorlar. Sonbahar ile birlikte kızarmaya başlar ve kurur. Biz kuruyunca onları yerlerinden sökeriz. Zamanı gelince yeniden çimlenirler ve gittikçe büyüyerek fotoğrafta gördüğünüz gibi olurlar.

Eski 24-12-2008, 14:08   #44
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Buket Hanım, Tohum atmadan kendi kendine mi çimleniyor? Ben de ilk kez bu bahar tohumunu çimlendireceğim, gelecek seneler kendiliğinden çıkacaksa çok sevineceğim.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2008, 14:31   #45
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Canlı bitki formu çok güzel, bende yolculuklarda görünce beğenirim. Onun kurusunu dağıtmadan kesip toplu vaziyette köklerinden bağlarsanız, sonbaharda bahçenin kuruyapraklardan temizlenmesinde çok faydalı sonuç alırsınız, çimleri bozmadan kullanılabilir.

Eski 24-12-2008, 16:52   #46
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Sevgili Limon; sonbaharda kızaran bitkinin dal üçlarında iğne başı kadar minicik tohumlar oluşuyor. Onlar döküldükçe ertesi yıl yeniden çimleniyorlar. Bazen rüzgarda uçuştukları yerlerde (hiç alakası olmayan yerlerde bile) de çimlenebiliyorlar.

Sn nariçi; bahsettiğiniz gibi bağlanıp, süpürge gibi kullanılabilecek bir formu var (ayni bitkiden bahsediyorsak tabi), bu arada düşünmeden geçemeyeceğim. Eğer süpürge gibi kulanırsam olgunlaşan tüm tohumları bahçeye yayılabilir.

Eski 24-12-2008, 17:02   #47
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

O sakıncası olabilir, aklıma gelmemişti. Ancak sulanmayan çim saha dışında kullanılabilir. Ben yaprakları onunla topladım, komşular vermiş.

Eski 18-01-2009, 21:09   #48
Ağaç Dostu

uzman16's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2007
Galeri: 119
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Buket Aknar Mesajı Göster
Yarın fotoğraf makinemi alıp bahçeye çıkacağım. Şİmdilik bunu ekliyorum.
Buket,

Sen bu mesajı yazalı 2 aydan fazla olmuş. Artık şu fotoğrafları yükle de neler yaptığını görelim, fikirlerimizi belirtelim.

Bu arada Amerikan Sarmaşığı tohumlarını ektin mi?

Çimlerindeki sorun geçti mi?

uzman16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2009, 06:33   #49
Moderatör

Güler's Avatar

Evet, Buket'in bahçesindeki ota burada da süpürge otu diyorlar.
Marmaris civarında çok rastlarsınız. Benim bahçemde de vardı. Ama o kadar yaramaz bir bitki ki, mutlak kontrol altında tutmanız gerekir.
Tohumlarının gittiği her yerde kendini çoğaltarak gösteriyor. Buna merdiven taşlarının araları, veya oturma bankının ufacık çatlak yerleri de dahil.
Eğer önlem almazsanız, gövde hızla kalınlaşıyor, ve sizin minicik çatlağınız hemen 4-5 cm lik bir ara olabiliyor.
Görünümü çok güzel. Yeşil rengi ve yumuşak yaprakları, insanda elleme ve okşama hissi veriyor. Ama karşılarındaki ben veya benim gibi akıllı (!) olanlar olursa mutlaka sarılıp, öpmek istiyeceklerdir.

Eski 19-01-2009, 14:31   #50
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Sevgili Uzman 16; çok çok haklısın benim bir an önce fotoğraf çekip buradan ekleme yapmam gerekiyor ama bir türlü fırsat bulamadım. Ayrıca bu günlerde demirden yeni kemerler yapılmasını bekliyorum onlar da yerleşince sanırım daha güzel olacak bu arada da Şubat tatili gelecek ve ben de daha bol vakit bulabileceğim.
Amerikan sarmaşıklarını ise kısmetse bu hafta sonu ekmeyi planlıyorum. İnşallah başarılı olurum.

Güler hanım dediğiniz gibi bizim "gugo", sizin "süpürge otu" dediğiniz bitki oldukça arsız bir bitki. Ben onları nerede yeşerirlerse yeşersinler, toplayıp tek sıra halinde yeniden dikiyorum. Doğal olarak yemyeşil bir duvar gibi oluyorlar. Kedilerim gölgelerini çok seviyorlar, hatta bazen o üzerlerine çıkıp oynamak istedikleri için dallarını koparıyorlar ki bu sefer de forumları bozuluyor

Eski 03-02-2009, 10:05   #51
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Buket hanım merhaba , ben 2 nolu mesajınızda ki çiçeklerin ismini öğrenmek istiyorum.
Daha öncede sormuştum gözden kaçtı sanırım.Turuncu,kırmızı saksıda olanlar çok güzel görünüyorlar.Birde yaz boyu açtığını söylediğiniz turuncu bir zambağınız var.
Bu yıl soğanlı çiçeklere merak sardım ,yaz boyunca açanları araştırıyorum.Vakit bulup
yazarsanız sevinirim.
Teşekkür ederim.

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2009, 10:29   #52
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Sevgili nurcanaybay; 2 nolu mesajdaki; saksıdaki çiçekler fressia. Yaz boyu açtığını söylediğim turuncu zambak acaba "Güngüzelleri" mi diye düşünüyorum. Mesajları geriye dönüp bir okuyayım ki yanlış olmasın!
Fressia'lara gelince oradakiler şu anda yeniden yeşermeye başladılar, yakında çiçeklerini de bekliyorum, onları da ekleyeceğim. Sevgiyle kalın...

Eski 03-02-2009, 11:30   #53
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Gün güzeliyse çok sevinirim ,çünkü bu sene bende 10 adet diktim.Ama sanırım Hipeastrum ,duvar kenarına dikmişsiniz.Frezya olduğunada çok sevindim ,onunlada bu sene tanışacağım.Çok teşekkür ederim.

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2009, 16:51   #54
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Buket Hanım, bahçenizin yeni fotoğraflarını neden bizimle paylaşmıyorsunuz? Umarım sağlığınız, keyfiniz yerindedir. Artık pek seyrek gelir oldunuz, özletiyorsunuz. Sevgilerimle...

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2010, 18:28   #55
Ağaçsever

Yeşil Çay's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2010
Bahçenizi kızımla birlikte ziyaret ettik.Kızımın yorumunu yazıyorum size;
-Anne burası ne böyle Harikalar Diyarı mı? Bahçeniz hakkındaki düşüncelerimizi bu sözler açıklıyordur umarım.

Yeşil Çay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2010, 21:00   #56
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-06-2007
Sevgili Buket hanım
Ben bahçeleri yeni yeni ziyaret ediyorum. Çok huzur verici bakınca bile dinlendirici bir bahçeniz var. Dinlenmek için oturduğunuzda bütün yorgunluğunuzu alıp götürdüğüne eminim.

Güzel bahçenizde sağlıklı neşeli günler yaşayın.

Sevgilerimle.

Benol Hazaroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2011, 09:41   #57
Ağaç Dostu

loveflower's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Buket Hanım, bahçenizin yeni fotoğraflarını neden bizimle paylaşmıyorsunuz? Umarım sağlığınız, keyfiniz yerindedir. Artık pek seyrek gelir oldunuz, özletiyorsunuz. Sevgilerimle...
Sevgili Buket hanım,bahçenizi gezdim,çok güzel,elinize,emeğinize sağlık.Sevgili Limonun da belirttiği gibi,sanırım pek girmiyorsunuz bu aralar siteye,hiç yeni fotoğraflar yok.İnşallah iyisinizdir
Sevgiyle.

loveflower Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2011, 14:53   #58
Ağaç Dostu

İremsıla's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2007
Merhaba buket hanım ellerinize sağlık,bahçeniz cennetten bir köşe adeta fakat çok sessiz ve yalnız kalmış sayfanız.sizin gibi seçkin üyelerimiz sitemizi bu kadar ihmal etmesin lütfen,bahçenizin 2011 sezonundaki görüntüsünü merak ediyoruz.umarım iyisinizdir.

İremsıla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2011, 16:02   #59
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-06-2009
Evet merakla yeni resimler bekliyoruz.
Selamlar

cetasule Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2012, 10:44   #60
-

Giriş Tarihi: 26-11-2008
çok beğendim
güzel bir görünüm olmuş

atemi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024