agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   Buket Aknar / Bahçem (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/10424.htm)

Buket Aknar 26-09-2008 12:36

Buket Aknar / Bahçem

Ağaçlar.net'i tanımama vesile olan bahçemle ilgili bir başlık açmayı düşünürken yarışma düzenlenmesi aslında benim için bir fırsat oldu. Ben de bahçemin bir kaç fotoğrafını göndererek katılayım dedim.

Bahçemin bazı kısımlarından önceden çekilmiş ve bugün görüntülenmiş fotoğraflar ekliyorum. Yarışma sonrasında daha da fotoğraf ekleyerek bahçemdeki ağaçları, çiçekleri bazı sorunları sizlerle paylaşacağım. Bahçemin bir kısmı henüz tanzim edilmemiş durumda olduğu için benim için kıymetli olacak olan önerilerinizi de bekliyorum.

Evimize yaklaşık 2,5 yıl önce taşındık. Meyilli bir arazide en üst seviyeye evimiz oturtulmuş durumda. Üst seviyedeki birinci bahçede evin çevresi çimenlerle kaplanmış olup çevresine mevsim çiçekleri tanzim edilmiş.
Üst bahçeden bir kaç basamakla 2. kat bahçeye inilebiliyor. Orası da ayni şekilde çimenlerle düzenlenmiş. Seviye farkının olduğu kenar kısımda ise Kolakaslar tanzim edilmiş. 2. bahçedende 3-4 basamakla 3. bahçemize inilebiliyor. Bu bahçede yüzme havuzu mevcut bunun dışında bir de nilüfer havuzu var ( eşimle ben tasarlayıp yaptık.) Havuzların dışında kalan kısımlar da diğerlerinde olduğu gibi çimenler ve mevsim çiçeklerinin yanısıra zeytin ağaçları, sardunyalar, yuka, cycas mevcut. Havuz çevresinde ise muz ağaçları ile cannalar var. Şu anda tam olarak tanzim edilmemiş en alt kısımdaki bahçemize bir basamakla iniliyor. Şu anda meyve ağaçlarının dikili olduğu alt bahçemizdeki zemini düzenleyere çimen ekimi yapacağız.

Yarışma kuralı olarak en fazla 5 fotoğraf eklenmesi gerektiği için burada anlattıklarımı tam olarak görüntüleyemiyorum, ancak önce de belirttiğim gibi yarışma sonrası bahçemle ilgili bir başlık açıp daha ayrıntılı fotoğraflar eklemeyi düşünüyorum.

Buket Aknar 26-09-2008 12:37

2 Eklenti(ler)
Birinci kat bahçeden iki görüntü

Buket Aknar 26-09-2008 12:59

3 Eklenti(ler)
Genel görünümler ve muzlar...

aliş 26-09-2008 13:56

böyle evim olsun daha ne isterim çok güzel çoooooook imrenmemek elde değil insan o evde o bahçede yaşlanmaz yahu :) evinizde huzur dolu günler geçirmenizi dilerim bahçede benim içinde bir çay için olur mu? ohhhhh mis gibi :)

stoje 26-09-2008 13:56

Çok güzel bahçeniz hatta harika gerçekten ikinizinde eline sağlık. Bence bahçenize birde akçaağaç ekmelisiniz.

İyigünler

Birsen Şemseddin 26-09-2008 16:09

O çalı ve dikenlerle dolu; içinde , çevrede yaşayanların inekleri otlayan araziyi adam etmek için ne kadar gayret sarfettiğinizi en yakından gören anneniz olarak seni ve Ahmet i yürekten kutlarım. Çölü cennete çevirmişsiniz. Gülegüle oturun. Tüm mutluluklar sizin olsun.

Kiraz 26-09-2008 17:11

Buket Hanım güle güle oturun, bahçeniz çok güzel. Keşke daha fazla fotoğraf görebilseydik.

Gülşen 26-09-2008 17:27

Buket Hanım ellerinize sağlık; müthiş bir güzellik yaratmışsınız. Fotoğrafları hayranlıkla izledim :)

zenfree 26-09-2008 18:23

Buketciğim bahçeniz harika görünüyor. Büyük emek verdiğiniz hemen belli oluyor. Çok güzel düzenlemişsiniz. Tebrikler. Güle güle oturun.:)

selenn 26-09-2008 18:54

Buket Hanım,
Harikalar yaratmışsınız, ellerinize sağlık.Dilerim bu güzel bahçede sağlık ve mutluluk dolu günler geçirirsiniz.

Buket Aknar 26-09-2008 19:09

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum.

Arzu Kasapoğlu 26-09-2008 19:30

Buket Hanım, küçük cennetinizde ailenizle birlikte mutlu bir hayat sürmenizi dilerim.

Ellerinize ve emeğinize sağlık...

bahtiyar02 26-09-2008 21:48

buket hanım ilk resime bakınca ağzım açık kaldığı gibi bu güzellik karşısında şaşırmamak elde değil.Muz ağaçlarından meyve alıyormusunuz?harika bir bahçeniz var.ellerinize emeğinize sağlık.
saygılar

sdk 26-09-2008 23:18

Buket hanım harika...
Bence bahçe demeyelim cennet desek daha doğru olur.Ellerinize, emeğinize sağlık.

limon 27-09-2008 19:28

Buket Hanım, sizin ve eşinizin ellerine sağlık, şahane bir bahçe olmuş. 2,5 yılda böyle olduysa, beş yıl sonra kimbilir nasıl daha güzel olacak. Sevgiler...

Güler 27-09-2008 20:02

Sevgili Buket, ben de zevkle baktım yüklediğin fotoğraflara. Ellerinize sağlık çok güzel bir eser meydana getirmişsiniz. Huzur ve sağlıkla oturmanızı dilerim.

Yücel Özlem 27-09-2008 23:13

Buket Hanım, tebrikler. Ellerinize sağlık.

ardabora 28-09-2008 12:10

Resimlerini beklediğim bahçelerden biriydi sizinki,yarışmaya katıldığınıza sevindim. Bahçenizin genel görüntüsünü görmek beni mutlu etti.Foruma daha önce eklediğiniz resimlerle birleştirince kafamda daha geniş bir görüntü oluştu.

Güzellik göreceli bir kavram..Biri onu beğenirken ,biri bunu beğenebilir..Sizinki herkesin beğeneceği güzellikteki bahçelerden birisi.

Diğer bahçe ve balkon resimlerini de çok beğendim. Açılan konularda beğenmediğim bahçe ve balkon yok gibi neredeyse...Harcanan emeği,sevgiyi,zamanı düşündükçe,ortaya çıkan görüntüleri gördükçe en güzel bahçe ve balkonu seçmenin aslında benim için bir anlam ifade etmediğini anladım...

Sonuçta ben,burada konu açıp da bahçesini ve emeğini sergileme cesaretini gösteren herkesin, bu yarışmada kazandığını düşünüyorum.

Bu arada el arabası çok yakışmış bahçeye...

Ali H. ALI 28-09-2008 12:27

Buket hanim guzel bir bahceniz var. Eklediginiz fotograflari , annenizin yazdiklariniyla birlestirince, bahcenizin her kosesi icin ne kadar emek harcadiginiz ortaya cikiyor.

Yazda su konusunda neden tedirgin oldugunuzu simdi daha iyi anliyorum.

Bahcenizde sevdiklerinizle birlikte keyifli gunler yasayiniz.

Buket Aknar 02-10-2008 09:14

Arkadaşlar beğenileriniz için çok teşekkür ediyorum. Aslında bahçem daha çooook iş istiyor. Beş günlük bayram tatiline gittiğim için aranızda olamadım ve bu güzel mesajlarınıza daha önce cevap mesajı yazamadım.

Eve gelir gelmez önce bahçeyi dolaştım. Örneğin çimenlerim yine hastalandı. İlaçlanmaları gerekiyor.
Mevsimlik çiçeklerin yeniden dikilmeleri gerekiyor.

Sn Bahtiyar02 muzlarımızdan ilk kez geçen ay ürün aldık. Aslında istemeden olmuştu; rüzgardan meyve dolu dalı kopunca, arkadaşların tavsiyesine uyup bahçedeki bahçe evine olgunlaşması için astık, geçen hafta sararanların tadına baktık. Aslında çok da beğenmedim ama başka bir arkadaşın dediğine göre kokulu olması için yanına elma konmalıymış. Şu anda üzerlerinde yine meyveler var onları kestiğimizde olgunlaşması için beklerken yanlarına elma koyacağız. Bu konuda bilgisi olup ta başka fikirleri de olan olursa memnun olacağım.

fellez 02-10-2008 12:38

Huzurlu ve sağlıklı günlerde keyfini çıkararak oturmanızı diliyorum..Çoooook güzel olmuş.Elinize emeğinize sağlık.

çekirdek 03-10-2008 23:50

Buketciğim, bahçen her şeyiyle harika olmuş, ellerine-bedenine sağlık.

fatmadundar 04-10-2008 00:23

Buket'ciğim, bahçen çok güzel görünüyor. Ve Kıbrıs sıcağında bunu yapabilmek gerçekten büyük başarı. Tebrik ederim.
O güzel bahçende sevdiklerinle beraber sağlıklı, mutlu günler dilerim.

Mermaid 04-10-2008 01:08

merhabalar Buket Aknar;
Çok güzel bir bahçeniz var ellernize sağlık. Huzur dolu baydım vallahi
güle güle oturun sağlık ve mutlulukla

Asiye 11-10-2008 21:31

Bende çok yeni bir üyeyim.Ellerinize sağlık gerçekten harika olmuş.Cennet gibi
iyi günlerde oturun

Birsen Şemseddin 28-10-2008 19:08

Buket , bu yarışmanın neticesini gerçekten çok merak ediyorum. Çünkü çok güzel bahçeler var. Ama yarışma neticesinin ilanı gecikti galiba. Eylül sonunda süre dolmuyor muydu?

Koyu yeşil 31-10-2008 16:36

Buket Hanım bahçeniz çok güzel, annenizle aynı fikirdeyim, çok zor bir karar birinciyi seçmek :)

Buket Aknar 01-11-2008 10:03

Benim bu konuda hiç iddiam yok. Bence birincilerin birincisi Güler hanım'ın bahçesi.

nurcanaybay 01-11-2008 16:28

Buket hanım, bahçeniz gerçekten çok güzel olmuş.Ellerinize sağlık.Ben uzun saksılardaki , zambağa benzettiğim çiçekleri merak ettim.Bilgi verirseniz sevinirim.

Adalet Yağcı 01-11-2008 16:54

Sevgili Buket Aknar;
Çok güzel bir bahçe yaratmışsınız, ne kadar çok emek verildiği hemen belli oluyor.
İçinde son derece mutlu olmalısınız, ancak mutlu insanlar bu güzellikleri yaratabilir çünkü.
Güle güle oturup keyfini çıkartın, bir gün Kıbrıs'a gelmek kısmet olursa bahçenizi görmeyi çok isterim.
Sevgiler.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024