agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım
(https)

Beğeni Düzeni139Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-12-2013, 17:16   #91
Ağaç Dostu

İsmail Karagülle's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ankafar Mesajı Göster
Benim çileklerin kökleri bu kadar beyaz değil valla bu arada fındık kabuğu denemesi de güzel gidiyor gibi. Seneye ben de biraz denemek isterim aslında temin edebileceğim bir yer bulabilirsem
galiba temizlenmiş hali bunlar. İlk resimler böyle değildi.

İsmail Karagülle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2013, 17:29   #92
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Sevindim gerçekten sevgili byjustin, kökler umduğum gibi kötü değilmiş. Çok fazla hasar gördüğü söylenemez, geçmişolsun. İnşallah hepsi resimde görüldüğü gibidir.

Kudret Tezel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2013, 17:20   #93
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ankafar Mesajı Göster
Benim çileklerin kökleri bu kadar beyaz değil valla bu arada fındık kabuğu denemesi de güzel gidiyor gibi. Seneye ben de biraz denemek isterim aslında temin edebileceğim bir yer bulabilirsem
Evet bardak cıkan kökler siyah fındık kabugunun içinde kalanlar beyaz sayın ankafar kabuk işi kolay ben gönderirim size adres bilgilerinizi yollarmısınız

nkutsay beğendi.
bayjustin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2013, 17:24   #94
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kudret Tezel Mesajı Göster
Sevindim gerçekten sevgili byjustin, kökler umduğum gibi kötü değilmiş. Çok fazla hasar gördüğü söylenemez, geçmişolsun. İnşallah hepsi resimde görüldüğü gibidir.
Kudret abicim bardakların deliklerinden cıkanlar siyah kabuk içinde kalanlar ise beyaz hepsi böyle beşiktaş gibi içerdekiler beyaz dışardakiler siyah hatta fungusitten sın kahve rengi )

Eski 28-12-2013, 20:55   #95
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
akansu kültüründe nft sistemi tek geçilir

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2013, 21:56   #96
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bayjustin Mesajı Göster
Kudret abicim bardakların deliklerinden cıkanlar siyah kabuk içinde kalanlar ise beyaz hepsi böyle beşiktaş gibi içerdekiler beyaz dışardakiler siyah hatta fungusitten sın kahve rengi )
Sayın Bayjustin Kardeş merhaba.

Köklerdeki aşırı beyazlık da istenen bir durum değildir.

85. mesajınızdaki Topraksız Kdz Ereğli Osmanlı Çileği fotoğraflar dikkatli incelendiğinde (her hangi bir müdahale yapılmadan) pet bardak içindeki köklerin bir kısmının aşırı beyaz olduğu görülmektedir.

Bahsettiğiniz uygulamalar sonrasında hala aşırı beyazlık devam ediyor mu? Fazla siyah köklerin çilekleri ilk diktiğinizdeki eski kökler olması muhtemel. Bu köklerde ilaç uygulandığı halde yumuşama mevcut mu? Uygulamadan sonraki son kök durumunu paylaşabilir misiniz?

Kolay gelsin. Selamlar...

vetman996 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2013, 22:45   #97
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vetman996 Mesajı Göster
Sayın Bayjustin Kardeş merhaba.

Köklerdeki aşırı beyazlık da istenen bir durum değildir.

85. mesajınızdaki Topraksız Kdz Ereğli Osmanlı Çileği fotoğraflar dikkatli incelendiğinde (her hangi bir müdahale yapılmadan) pet bardak içindeki köklerin bir kısmının aşırı beyaz olduğu görülmektedir.

Bahsettiğiniz uygulamalar sonrasında hala aşırı beyazlık devam ediyor mu? Fazla siyah köklerin çilekleri ilk diktiğinizdeki eski kökler olması muhtemel. Bu köklerde ilaç uygulandığı halde yumuşama mevcut mu? Uygulamadan sonraki son kök durumunu paylaşabilir misiniz?

Kolay gelsin. Selamlar...
Sizede merhaba vetman

Şöyle söyliyim fideler ilk dikim yapıldıgında cok kücüklerdi kökler zamanla bardak deliklerinden cıkmaya basladı gectigimiz haftalara kadar bardaktan cıkan kökler siyah degildi ne zamanki kar yagdı don oldu kökler siyahlaşmaya başladı ve birde kanal içersindeki suyun seviyesi yarım parmak kadardı sevgili ankafarın söyledi dogruydu benim köklerim su içersinde cok fazla kalmışlardı ve birde buna soguk eklenince bu kararma başladı gibi gözlemledim kökler yumuşak degiller
Son resim uygulamadan sonrakidir

Eski 28-12-2013, 22:52   #98
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

Beyazlık durumuna gelirsek yarın sizin için bi resim daha paylaşırım bi daha degerlendirelim birde beyazlık durumunu bi acıklarmısınız neden beyazlıkta istemiyoruz ve sizin istemediginiz bir beyazlık var ise ne gibi zarar ve sıkıntıları var ve önemleri nelerdir

Eski 28-12-2013, 23:09   #99
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

Şimdi cektigim resimlere tekrar tekrar bakıyorum serada gördüklerimi hatırlamaya calısıyorum bakın son resimde siyah kökler var bu köklerin siyah olarak başladıgı yer bardagın tam dışı içi ise beyaz ve ayrıca tam olarak süt beyaz kökler var ama köklerin genel rengi sarı beyaz süt beyazlar ise benim fikrim yeni cıkan kökler cunku bitki büyümeye devam ediyor eski kökler zaten bardak içersindeki yerini aldı yeni köklerin gidecek yerleri bardagın kenarları yeni köklerinde süt beyaz olması gayet normal resmi bir daha dikkatlice incelersek bunu görebiliriz

Eklenen Resimler

Eski 29-12-2013, 05:25   #100
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Sayın Bayjustin merhaba.

Yukarıdaki resme göre kökleriniz oldukça sağlıklı. En beyaz kökler yeni çıkan kökler, kahverengi kökler de en eski kökler. Bu köklerde de yumuşama olmadığına göre bir problem yoktur. Benim dediğim kükürt noksanlığı ve bazı durumlardaki beyazlık ve sağlıksız kök gelişimidir ki sizde böyle bir durum söz konusu değildir.

Her şey gönlünüzce olsun. Selamlar...

Eski 29-12-2013, 22:08   #101
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vetman996 Mesajı Göster
Sayın Bayjustin merhaba.

Yukarıdaki resme göre kökleriniz oldukça sağlıklı. En beyaz kökler yeni çıkan kökler, kahverengi kökler de en eski kökler. Bu köklerde de yumuşama olmadığına göre bir problem yoktur. Benim dediğim kükürt noksanlığı ve bazı durumlardaki beyazlık ve sağlıksız kök gelişimidir ki sizde böyle bir durum söz konusu değildir.

Her şey gönlünüzce olsun. Selamlar...

Sayın vetman

Kök fotolarının ilkini dikkatlice analiz ettiginiz gibi ikinci kök resimlerinide analiz etseydiniz kök durumumuz hakkında daha saglıklı bir yorum alabilirdik sizden özetlemek gerekirse bu kökler bize bir cok mesaj veriyor aslında bitkinin dili yok ama bitki kökler yaprak mevye oluşumları ile anlayana konuşuyor aslında konumuz kök oldugu için ben ne demek istedigini bilgimin yettigi kadarıyla anlatayım kökler diyorki bana verilen besin eyrigi tam benim istedigim gibi tüm sacaklarımın bu tadı tatması lazım diyor ve uzuyor verilen besin otomatik bir rejimle verildigi içinde içim rahat yemede yanında yat ama bişey var beni etkiliyen hava baya soguk üşüdüm ama o kadar kuvvetli beslendimki bu soguda atlatırım diyor degerli arkadaşlar osmanlı çileği fidesi tarihinde ömründe mayıs haziran aylarından hariç çiçek açmamıştır şuanda çiçeklenme dönemindeyiz arkadaşlar ben bir sera yaptım ama yaptıgım serada iklimlendirmenin i si malesef yok sadece çilekler ıslanmasın diye örtmüşüm yeni fark ediyorum ama kullandıgım besin eyrigindeki kalite sistemli sulama rejimim ec ve ph sürekliligi bitkiye yaşamak için büyümek için yürü pehlivan diyor doganın kanunu güclü olan ayakta kalıyor ölen köklerin yerine yenileri cıkıyor çiçekler bu sogukta acmaya devam ediyor osmanlı çileği tarihini degiştirmeye az kaldı Cenabı Rabbim Yardımcımız Olsun

Eski 30-12-2013, 06:49   #102
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Alıntı:
Sayın vetman

Kök fotolarının ilkini dikkatlice analiz ettiginiz gibi ikinci kök resimlerinide analiz etseydiniz kök durumumuz hakkında daha saglıklı bir yorum alabilirdik sizden özetlemek gerekirse bu kökler bize bir cok mesaj veriyor aslında bitkinin dili yok ama bitki kökler yaprak mevye oluşumları ile anlayana konuşuyor aslında konumuz kök oldugu için ben ne demek istedigini bilgimin yettigi kadarıyla anlatayım kökler diyorki bana verilen besin eyrigi tam benim istedigim gibi tüm sacaklarımın bu tadı tatması lazım diyor ve uzuyor verilen besin otomatik bir rejimle verildigi içinde içim rahat yemede yanında yat ama bişey var beni etkiliyen hava baya soguk üşüdüm ama o kadar kuvvetli beslendimki bu soguda atlatırım diyor degerli arkadaşlar osmanlı çileği fidesi tarihinde ömründe mayıs haziran aylarından hariç çiçek açmamıştır şuanda çiçeklenme dönemindeyiz arkadaşlar ben bir sera yaptım ama yaptıgım serada iklimlendirmenin i si malesef yok sadece çilekler ıslanmasın diye örtmüşüm yeni fark ediyorum ama kullandıgım besin eyrigindeki kalite sistemli sulama rejimim ec ve ph sürekliligi bitkiye yaşamak için büyümek için yürü pehlivan diyor doganın kanunu güclü olan ayakta kalıyor ölen köklerin yerine yenileri cıkıyor çiçekler bu sogukta acmaya devam ediyor osmanlı çileği tarihini degiştirmeye az kaldı Cenabı Rabbim Yardımcımız Olsun
Değerli Kardeşim Merhaba.

Besin eriğinin kalitesinden ve sağlıklı kök gelişiminden en ufak şüphe yok. Ölü kökünüz de yok. Ölü kök yerine yaşlı kök desek daha doğru olur. Kirli beyaz köklere de olgun kök diyebiliriz.

Seranızda iklendirmenin i si yok ise çiçeklenme döneminde de soğuk, don olayına maruz kalırsa bitkileriniz; Ne kadar iyi beslenirse beslensinler yine de zarar görür çiçekleriniz.

Bu durumdan en az etkilenmek için Sayın Manifestonun bahsettiği çift katlı muşamba sistemi daha ucuz ve yararlı bir sistem olacaktır.

Başarılarınızın devamı dileğiyle... Selamlar...

Eski 06-01-2014, 10:09   #103
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

herkese iyi seneler dileklerimle son durum fotolarını paylaşmak istiyorum

Eklenen Resimler

emreomurca ve Muda beğendi.
Eski 06-01-2014, 10:14   #104
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

Devamı

Eklenen Resimler

Eski 06-01-2014, 10:51   #105
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Sn Bayjustin

Anlayamadigim bir sey var, siz bu tur cilegi yetistirip satmak icin mi ugrasiyorsunuz yoksa fideleri uretip baskalarina dagitarak ( ve ya satarak ) turun yokolmasini engellemek icin mi ugrasiyorsunuz ?

Turun yokolmasini engellemek, fide ureterek daha fazla kisinin katilimiyla cogaltmak istiyorsaniz, genetic tahsili yapmis ve doku kulturu calismalarini bilimsel olarak yapan Sn Ankafar size cok faydali olabilirler, kendileri yapabilir ve ya size yonlendirebilirler.
Saygilarimla
Engin KIZILTAN

kiziltan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2014, 22:37   #106
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kiziltan Mesajı Göster
Sn Bayjustin

Anlayamadigim bir sey var, siz bu tur cilegi yetistirip satmak icin mi ugrasiyorsunuz yoksa fideleri uretip baskalarina dagitarak ( ve ya satarak ) turun yokolmasini engellemek icin mi ugrasiyorsunuz ?

Turun yokolmasini engellemek, fide ureterek daha fazla kisinin katilimiyla cogaltmak istiyorsaniz, genetic tahsili yapmis ve doku kulturu calismalarini bilimsel olarak yapan Sn Ankafar size cok faydali olabilirler, kendileri yapabilir ve ya size yonlendirebilirler.
Saygilarimla
Engin KIZILTAN
Sevgili kızıltan

Osmanlı çileği projemizi size şöyle anlatmak istiyorum
Osmanlı çileği kokusu ve lezzeti ile kendini kanıtlamış uluslar arası üne kavuşmuş yıllar önceye kadar bölgemizin geçim kaynagı olarak üretilmiş konserve yapılmış son olarak gazozu bile yapılmış sanayicinin arayıp bulamadıgı üreticinin azalması bölgedeki sanayileşme osmanlı çileğini yok olma tehlikesine getirmiştir osmanlı çileğini çiftleşmeside ayrı bir sorundur toprakta köklerin havalanması gerekir yılda sadece 1 dönem meyve verir bunlarda üretimi etkilemektedir alıcı hazır üreten yok ben size fide veriyim büyütün yan saksınızda yediveren cileği var ise zamanla osmanlı çileklerinizde yediveren çilegine dönecektir yani sadece benim yapmam olmıcak bölgedeki üretim artmalı koruma altına alınıp bu bölgede başka çilek türüne izin verilmemelidir ereglide konserve fabrikası sahipleri tesvikle sera yaptılar ama olmadı seraya uygun degil dediler benim içinde boşuna ugraşıyorsun diyenler oldu belki boşuna ugraşıyoruz ama en azından deniyoruz

sevgiler saygılar

kiziltan ve StoWoo beğendi.

Düzenleyen bayjustin : 11-01-2014 saat 09:07
Eski 11-01-2014, 12:20   #107
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-10-2012
Alıntı:
Sevgili kızıltan
ben size fide veriyim büyütün yan saksınızda yediveren cileği var ise zamanla osmanlı çileklerinizde yediveren çilegine dönecektir
sevgiler saygılar
Burayı anlamadım ben. Nasıl oluyor ki böyle bir şey?

ankafar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2014, 13:42   #108
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Ben de anlamadım. Afrıka meneksesı mı bunlar kı renklerı meyvelerı karışıyor. Cılekten hıc anlamam ama tozlanma nedeniyle falan meyvelerde degısım mı oluyor ?

kiziltan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2014, 15:21   #109
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kiziltan Mesajı Göster
Ben de anlamadım. Afrıka meneksesı mı bunlar kı renklerı meyvelerı karışıyor. Cılekten hıc anlamam ama tozlanma nedeniyle falan meyvelerde degısım mı oluyor ?
Aynen öyle oluyor

Eski 28-01-2014, 02:20   #110
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-01-2014
Çiçekden böcekden hiç anlamam. Eve bir tane kabin kurayım birşeyler yetiştireyim dedim. Sonra bir baktım topraksız tarım ve burdayım. 2, 3 gündür sitede bir şeyler okuyup bilgi ediniyorum kendimce.

Sadece sizi tebrik etmek için kayıt oldum. Vallahi helal olsun. Mahsuller çıkarmı çıkmazmı bilmem ama, bence başarılı olmuşsunuz zaten.

Konuyla alakasız olacak belki ama; Ben İstanbul'da oturuyorum, burada kimi insanlar çok güzel giyiniyor, konuşurken diksiyonlarınlarına dikkat ediyorlar. Sabahları spor yapdıktan sonra, nescafelerini yudumlarken, gazete sayfalarından dünya gündemini takip ediyorlar.

Bazı insanlar var, ne giyinmeyi biliyorlar, nede yolda yürümesini. Bir sokak köşesinde takılıp ömrünün en güzel çağını gelen geçenden 1lira isteyip, ona buna laf atıp öldürüyorlar.

Bazılarıda sabah işine gidiyor gömleğini kravatını giyip, akşam eve geliyor. Monoton bir ikilemde yaşıyıp duruyor. Bu ve bunun gibi insan şablonları dolu burada.

Ama bir şey üreten, tasarlayan, deneyimleyen kısaca yaratıcı bir beyine sahip insan, çok az gördüm. Buradakiler içi boş biblo gibi, görüntü var içerik yok.

Oktay Sinanoğlu bir konuşmasında diyor ki; ''Amerikayı, Amerika yapan 100 bin kişi, 400 milyon değil. Şimdi anladım ne demek istediğini. Çalışmalarınızın devamını dilerim, tebrik ederim.......

menopiko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2014, 16:19   #111
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi menopiko Mesajı Göster
Çiçekden böcekden hiç anlamam. Eve bir tane kabin kurayım birşeyler yetiştireyim dedim. Sonra bir baktım topraksız tarım ve burdayım. 2, 3 gündür sitede bir şeyler okuyup bilgi ediniyorum kendimce.

Sadece sizi tebrik etmek için kayıt oldum. Vallahi helal olsun. Mahsuller çıkarmı çıkmazmı bilmem ama, bence başarılı olmuşsunuz zaten.

Konuyla alakasız olacak belki ama; Ben İstanbul'da oturuyorum, burada kimi insanlar çok güzel giyiniyor, konuşurken diksiyonlarınlarına dikkat ediyorlar. Sabahları spor yapdıktan sonra, nescafelerini yudumlarken, gazete sayfalarından dünya gündemini takip ediyorlar.

Bazı insanlar var, ne giyinmeyi biliyorlar, nede yolda yürümesini. Bir sokak köşesinde takılıp ömrünün en güzel çağını gelen geçenden 1lira isteyip, ona buna laf atıp öldürüyorlar.

Bazılarıda sabah işine gidiyor gömleğini kravatını giyip, akşam eve geliyor. Monoton bir ikilemde yaşıyıp duruyor. Bu ve bunun gibi insan şablonları dolu burada.

Ama bir şey üreten, tasarlayan, deneyimleyen kısaca yaratıcı bir beyine sahip insan, çok az gördüm. Buradakiler içi boş biblo gibi, görüntü var içerik yok.

Oktay Sinanoğlu bir konuşmasında diyor ki; ''Amerikayı, Amerika yapan 100 bin kişi, 400 milyon değil. Şimdi anladım ne demek istediğini. Çalışmalarınızın devamını dilerim, tebrik ederim.......
iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum biraz merak biraz araştırma dogru yer dogru insan işte örnek bir çalışma olayın özeti bu aslında tek başınıza yapmaktan korkmayın yanlız degilsiniz burda size yardımcı olabilecek bu teknolojik tarım devrimini ülkemize kazandırmak için Değerli Büyüklerimiz tüm bilgi ve becerilerini yapmak isteyene tanısın tanımasın uzak olsun yakın olsun paylaşmaktadır.Bilginin paylaştıkça büyüdüğüne inanan tüm agaclar.net üyelerine kolay gelsin

Eski 08-03-2014, 16:52   #112
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

Değerli Arkadaşlar seramızın son resimleri ve durumu gayet iyi çiçeklenme maximuma yakın durumda havaların kapalı ve soğuk olması meyve büyümesine engel olmakta ısıtma sisteminin yetersizliği gözler önünde şuanda sera kapımızın önünde 1 kovan arı bulunmakta gündüzleri hava ısınınca onlarda üstlerine düşen görevi en iyi şekilde yapıyorlar sistemdeki besin ve sera bekçisinin çalışma azmi inanın beni tembelliğe itti seraya 4 günde bir uğrar oldum ondada yapacak bişey bulamıyorum izliyorum gözlem yapıyorum hata arıyorum Maşallah diyorum adam tutsak bu kadar dakik bu kadar ölçülü olmazdı bizim gibi bu işi hobi olsun profesyonel olarak yapanlara yapmak isteyenlere bir fırsat başta ne var canım her gün 10 dk almaz diyen ben şimdi seraya giderken kendimi başka bi yerde bulan ben ama kafam en azından rahat 1 haftada gidemesem biliyorumki orda bir bekçi var

Eklenen Resimler

smnvrl ve Nctelts beğendi.
Eski 08-03-2014, 17:09   #113
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

ben bazı arkadaşlara fide bulmakta güçlük çektiğimi söylemiştim işte onun örneklerinden biridir ama lezzet tat ve kokusu güzel bir çilek ancak bu meyve osmanlı çileği değildir araya karışan alioğlu çileğidir rengi olgunlaşmamış gibi gözüksede aslında olgundur koparıp yemeye hazır yani osmanlı çileğini bilmeyenleri bu çilekle avutabilirsiniz

Eklenen Resimler

smnvrl ve ateşkaptan beğendi.
Eski 24-03-2014, 18:58   #114
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-11-2008
Sayın bayjustin;

Osmanlı fidesi edinmek istiyorum ,referans verebileceginiz bir yer var mı?

Tesekkurler
Kerim fevzi Karaogul
kerimkaraogul@hotmail.com

abysss Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2014, 16:11   #115
Yeni Üye

topraksiztoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2014
baştan sona merakla okudum, iyi çalışmalar.

topraksiztoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2014, 22:08   #116
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-04-2014
osmanlı çileği fidesi

arkadaşlar istanbulda terasta yetiştirmek için osmanlı çileği fidesi arıyorum. doğal ve gerçeğini bulmak zor. Nerede bulabilirim yardımcı olurmusunuz.

trabzon66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2014, 10:19   #117
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

Teşekkürler

İşte Kdz Ereğli Osmanlı çileği meyvesi...kendini ender görmeye başladıgımız bu meyveye yeniden can suyu verdin bilgisini yardımını desteğini esirgemeyen Kudret TEZEL abime sonsuz teşekkürler

Eklenen Resimler

Laleci_03 beğendi.
Eski 18-04-2014, 09:58   #118
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

Zonguldak Tarım il müdürümüz Necmi Çelik ilçe müdürümüz Rafet Yılmaz esnaf odası başkanımız Muharrem Gelgeç,Alaplılı iş adamı ve denizlide topraksız sera sahibi Mustafa Yavuz Kdz ereğli osmanlı çileği dernek başkanımız Şaban Çetinkaya ve ****** Büyük Usta Kudret Tezel abimiz dün bu güzel birlikteliği gerçekleştirdik çok güzel sonuçlar aldık daha kapsamlı bazı çalışmalar başlatıldı insallah en kısa zamanda sonuclarını beraber görürüz Bende yapabilirmiyim diye düşünen arkadaşlar biraz cesaret biraz istek bilgi zaten bu sitede paylaşılıyor yaşayarak zorlukları tecrübe yaparak daha iyisini daha güzelini tüm bu işe gönül vermiş arkadaşlarıma abilerime kardeşlerime nasip olur insallah tüm agaclar.net ailesine teşekkür ediyorum

Eklenen Resimler

Eski 18-04-2014, 13:51   #119
Yeni Üye

topraksiztoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2014
çilekler arası mesafe ne kadar bırakmıştınız bu sistemde?

Bende balkonda bunun çok çok küçük bir modelini deneme niyetindeyim İnşallah.

elinize sağlık.

(Ekleme: Bir şey daha soracağım, daha önce hiç çilek yetiştirme fırsatım olmadı, çilek fidesi üretme konusunda, mesela ordaki deliklerden birinde bulunan çilek fidesi tek gövde mi yoksa onu ayırıp birden fazla fide elde edebilir miyiz?)

topraksiztoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2014, 16:32   #120
Ağaç Dostu

bayjustin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi topraksiztoprak Mesajı Göster
çilekler arası mesafe ne kadar bırakmıştınız bu sistemde?

Bende balkonda bunun çok çok küçük bir modelini deneme niyetindeyim İnşallah.

elinize sağlık.

(Ekleme: Bir şey daha soracağım, daha önce hiç çilek yetiştirme fırsatım olmadı, çilek fidesi üretme konusunda, mesela ordaki deliklerden birinde bulunan çilek fidesi tek gövde mi yoksa onu ayırıp birden fazla fide elde edebilir miyiz?)
merhaba topraksıztoprak

fideler arası 20-25 cm dir cilek yetiştirmeyle ilgili bilgiler hem site içersinde mevcut bulamazsanızda google çilek yetiştiriciliği diye yazarsanız daha cok bilgi sahibi olabilirsiniz

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:35.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024