agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2018-2019 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni115Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-02-2019, 21:40   #31
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-06-2008
Takip edebildiğim kadarıyla iki kişi (dalperen ve milla) henüz kargoya vermedi, mesaj da yazmadı. Onların kargoları için de beklenecek mi yoksa kayıp kargo sorununu çözdüğünüzde tohumlar bize gönderilecek mi?
Hem biraz sabırsızlanıyorum hem de buralarda havalar çabuk ısınıyor, tohumları ekme tarihinde geç kalmaktan korkuyorum.

yurtsever, TCM, g.c. ve 2 kişi beğendi.
meeteine Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-02-2019, 09:40   #32
Ağaç Dostu

Sevgi07's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
iki kişi var...

Takip No : KP02216543203 ptt kargo

Takip No : KP02217431066 ptt kargo
İkisi de 31 Ocak teslim görünüyor , teslim bilgilerinde bir sorun olabilir mi diye baktım ama iki farklı dağıtıcı da Sn Mustafa Saka'nın bilgileri ile düşüm yapmış..Çok fazla gelen paket olunca aralarda mı kaldı acaba..
Bir de küçük tavsiye liste de toplu olarak imza atarken ; listedeki sayı ile aldığınız paket sayısını karşılaştırın .Ne olur ne olmaz. .

Sevgi07 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-02-2019, 14:00   #33
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
liste de toplu olarak imza atarken ; listedeki sayı ile aldığınız paket sayısını karşılaştırın
Seneye kullanacağımız önerilerden biri de bu olacak...

Sevgi07 beğendi.
malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-02-2019, 14:05   #34
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi meeteine Mesajı Göster
Takip edebildiğim kadarıyla iki kişi (dalperen ve milla) henüz kargoya vermedi, mesaj da yazmadı.
#14 nolu mesajı yazmadan henüz tohum gönderimi ile bilgi vermeyen arkadaşlara telefon etmiştim. 8 Şubat cuma günü... Pazartesi kargoya vereceklerdi. Bugün en geç yarın elimize geçmesi gerekiyor. Biz de elimizden gelen çabayı gösterip, önümüzdeki hafta içi kargoya verip sizlere gönderebiliriz...

meeteine ve g.c. beğendi.
Eski 13-02-2019, 15:09   #35
agaclar.net

malina's Avatar

alıcan

aristof beğendi.
Eski 13-02-2019, 17:46   #36
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
alıcan
Gönderirseniz alıcaz..

TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-02-2019, 10:04   #37
agaclar.net

malina's Avatar

Kargosunu ne zaman göndereceğini sormak için Milla'ya telefon etmiştim ve pazartesi göndereceğim demişti. Bu gün perşembe; özel mesajla gönderemeyeceğini haber vermiş. Nedenini yazmamamış...

Baktım kendisi forumda ondan talepte bulunanlara bir açıklama yapmamış...

Çaresiz özel mesajını paylaşıyorum:

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Milla
Sayın malina,
Çok üzüldüğümü de belirterek kargomu gönderemeyeceğimi haber vermek istedim. Sizlere ve arkadaşlara mahcubum ama şu an elimden gelen bir şey yok. Kısmetse seneye inşallah.

TCM, dongyul ve Kenger beğendi.
Eski 14-02-2019, 10:43   #38
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Kargosunu ne zaman göndereceğini sormak için Milla'ya telefon etmiştim ve pazartesi göndereceğim demişti. Bu gün perşembe; özel mesajla gönderemeyeceğini haber vermiş. Nedenini yazmamamış...

Baktım kendisi forumda ondan talepte bulunanlara bir açıklama yapmamış...

Çaresiz özel mesajını paylaşıyorum:

Geçen sene de sadece talep eden olduğu için bu durumda Milla'ya gidecek kargo da gönderilmeyecek. Bunlar ilk agaclar.net toplantısında dağıtılır veya başka bir şekilde üyelere verilir.

Beklenecek başka bir kargo yok anladığım kadarıyla etkinlikte bir sonraki safhaya geçilebilir.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-02-2019, 15:17   #39
agaclar.net

malina's Avatar

10
ketenhelva
yurtsever
Tolga Özmeral
Aysel Yavuz
dongyul
kaknus
rana58
mahirbjk
novazet
erkanbey

20
devrann
telato
dutlubahçe
pares
zeynepkavi
emrecey
kenger
vizeli39
zekoş
sernur

30
bilick
drosophila
yerel bahçem
aleydi
Selçuk Boz
YeşimM
h_dogan
oz26
g.c.
its_just_a_ride

40
Bay Şifacı
güreri
Sezerakk
ayhank
aziztoprak
istcallst
çayeli
atilgan
TCM
Melikd

50
iyigit
Hakan DAG
Hediyeunlu
MeyveliTepe
Musa Gündoğan
Malbman
incirli
CheNell
pelpel
memiaydın

60
intibah
saleri
portorikolu
thunderon
orucoğlu
asoo
pupa.baski
muda
Bahcedenn
Birnefestoprak

61- huseyin005
62- tosuba
63- alıcan
64- dalperen

64 kişinin kargoları elimize ulaştı.

* Resulgur
* tamasa

2 kişinin kargosu teslim edildi diye görünmesine ve tüm aramalara rağmen bulunamadı. Hem gönderen arkadaşlardan hem onlardan tohum talep edenlerden özür dileriz.

** milla

1 kişi tohum göndermekten vazgeçti. Nedeni konusunda bilgimiz yok.

Toplam 67

Geçmiş olsun demek isterdim, işimiz esas şimdi başlıyor

Eski 14-02-2019, 17:03   #40
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Cumartesi görüşmek üzere......

Güler Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-02-2019, 23:17   #41
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-01-2013
Hepinize kolay gelsin, yardıma gelemiyoruz ama gönlümüz sizlerle..

ketenhelva Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-02-2019, 04:54   #42
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2017
Alıntı:
Geçmiş olsun demek isterdim, işimiz esas şimdi başlıyor
Şimdi İstanbul'da olmadığıma ilk kez üzüldüm işte

Kenger Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-02-2019, 06:45   #43
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Malina,
Siz bana telefon açmadınız ben size özel mesajla ağaçlar.net üzerinden ulaştım.
Sizinle telefonda hiç bir zaman konuşmadık.
Hatta sizinle yüz yüze de konuşmadık, sadece arada yazdıklarımızı okuduk cevapladık.
Arkadaşlara bilgi mesajını yönetici olarak sizin paylaşmanızın uygun olacağını düşünüp durumu size yazmıştım. Yanılmışım ben kendim forumda yazmalıymışım. Yazılan özel mesajları dahi istediğiniz yerde kopyala yapıştır yaptığınıza göre fazladan zaman kaybı olmuş.

Milla Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-02-2019, 08:24   #44
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Mesajınızda özel bir durum yoktu. Bir mazeret de belirtmemişsiniz. Her yıl etkinlikten onlarca tohum talep ediyorsunuz ama nedense paylaştıklarınız hep sizin tohumlarınız oluyor. Talep ettiğiniz tohumlardan çoğaltıp paylaşmıyorsunuz. Talep sayınız abartılı. Fırsat verilse paylaşılan her tohuma talip olacaksınız. Bunca yanlışa rağmen Malina gibi özverili vefakar insanlar olduğu için bu etkinlikler devam ediyor.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Milla Mesajı Göster
Malina,
Hatta sizinle yüz yüze de konuşmadık, sadece arada yazdıklarımızı okuduk cevapladık.
Arkadaşlara bilgi mesajını yönetici olarak sizin paylaşmanızın uygun olacağını düşünüp durumu size yazmıştım. Yanılmışım ben kendim forumda yazmalıymışım. Yazılan özel mesajları dahi istediğiniz yerde kopyala yapıştır yaptığınıza göre fazladan zaman kaybı olmuş.

Atilgan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-02-2019, 08:34   #45
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Malina,

Malina da zaten sizin uygun olacağını düşündüğünüz şeyi yapmış. Arkadaşlara bilgi mesajınızı paylaşmış.

Ayrıca ne kadar üzgün ve ne kadar mahçup olabilirsiniz ki? Sizden tohum bekleyenler inanın sizden daha üzgündür. Hepi topu zaten maksimum 50 paket tohum hazırlayacaktınız. O kadar talep ettiğiniz tohumların ve bekleyen arkadaşların hatırına 3 hafta içerisinde bi 10 dakikada hazırlayabilirdiniz.

Bu durumda bekleyen arkadaşlar sadece sizin göndermediğiniz tohumdan olmuyorlar, aynı zamanda sadece sizden sebep talep edemeyecekleri diğer tohumlardan da oluyorlar. Talep hakları durduk yere 25'ten 24'e düşmüş de olabiliyor.

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-02-2019, 08:43   #46
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster

Ayrıca ne kadar üzgün ve ne kadar mahçup olabilirsiniz ki? Sizden tohum bekleyenler inanın sizden daha üzgündür. Hepi topu zaten maksimum 50 paket tohum hazırlayacaktınız. O kadar talep ettiğiniz tohumların ve bekleyen arkadaşların hatırına 3 hafta içerisinde bi 10 dakikada hazırlayabilirdiniz.
50 de değilmiş, geçerli paylaşım 29 muş.

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-02-2019, 08:45   #47
Ağaç Dostu

Sezerakk's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2017
Yanlış mı hatırlıyorum bilmiyorum ama Sn. Milla geçen sene de tohum paylaşım kataloğu açıp ailevi sebeplerden paylaşım yapamamıştı. Zaten böyle bir durumda kimse bir beklenti içine girmez ve anlayışla karşılar. Ancak bu sene Sn. Bahcedenn in dediği gibi birçok kişinin belki de bu yüzden 25 hakkı varken 24 e düşmüş olacak.

Atilgan beğendi.

Düzenleyen Sezerakk : 15-02-2019 saat 11:26
Sezerakk Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-02-2019, 08:50   #48
Ağaç Dostu

Sezerakk's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2017
Grup yöneticileri uygun görürler mi, işlerini çok zorlaştırır mı bilmiyorum ancak bu sene Sn. Milla tohum paylaşımında bulunmadığı için sanırım onun adıma hazırlanan paketlerde geçersiz sayılacak. Kendisi geçen sene de paylaşım yapamamıştı. Bu durumda onun adına hazırlanan tohum paketleri, diğer üyeler arasında özellikle Milla’dan talepte bulunanlara gönderilebilir. Sizlere ekstra iş yükü olmayacaksa tabii ki.

Sezerakk Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-02-2019, 15:23   #49
Ağaçsever

okaytoltay's Avatar

Giriş Tarihi: 28-10-2018
Emekleriniz için teşekkürler arkadaşlar!Bu kadar sorunla, prosedürle uğraşmak kolay değil.Allah sabır versin.Tekrardan emekleriniz ve sabrınız için teşekkürler...

okaytoltay Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-02-2019, 16:57   #50
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Özür dilerim. İkisi aynı gün oldUğu için karıştırmışım. Sizin özel mesajınız ile, benim aramalarım 8 şubat tarihli...

08-02-2019, 18:24
Alıntı:
kargosu gelmeyenler:
resulgur
(kargosunu göndermiş, hatta PTT imza karşılığı teslim ettiğini söylüyor ama kargoyu bulamıyoruz. Arkadaş mümkün olabilirse tekrar göndermeyi deneyecek...)
tosuba
(Kıbrıstan gönderiyor, ama gümrükten almamız mümkün değil. Elden getirmeyi deneyecek.
milla
(gecikmiş ama pazartesi kargoya verecek.)
bahcedenn
(zaten lojistik merkez çalışmalarına katılıyor, elden getirecek.)
birnefestoprak
(kargosunu bahcedenn'e gönderiyor, elden gelecek...)
....

toplam 9
Mesajlaşmamız bu şekildeydi:

08-02-2019, Cuma 17:58
Alıntı:
Sayın malina aşağıya yapıştırdığım mesajı Lojistik Merkezine yolladım fakat belki artık mesaj beklenmediği için bakılmazsa diye size ulaşmayı uygun gördüm. Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. İyi günler...

Alıntı:
kargo
iyi günler,
Bazı sorunlardan dolayı henüz kargomu yollayamadım. Son yollama tarihi ne zaman acaba? Umarım çok geç kalmamışımdır. İyi çalışmalar dilerim.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina

2018-2019 Tohum Paylaşım Etkinliği Genel Prensipler

Alıntı:
4.3 Etkinlik Takvimi

• Paylaşımcıların başlık açarak tohum tanıtımına başlaması ... 3 Ekim 2018
  • Taleplerin başlaması ... 3 Ekim 2018
  • Talep edenlerin kargo adreslerini LojistikMerkezi'ne özel mesaj ile göndermesi ... Hemen
  • Taleplerin veri tabanında toplanıp işlenerek paylaşımcıları bilgilendirme başlangıcı ... Ekim sonu (her ay sonu tekrarlanacak)
  • Taleplerin tamamlanması ... Ocak 2019 ortası (dikkat ! bazı paylaşımcılar lojistik nedenlerle paylaştığı tohumlar için daha erken bir tarih belirleyebilirler)
  • Paylaşımcılar için tohum poşetleme etiketlerinin hazırlanması ve yayınlanması ... Ocak 2019 son hafta
  • Paylaşımcıların taleplere göre tohumları hazırlayarak lojistik merkezine göndermesi ... Şubat 2019 ilk hafta
  • Lojistik merkezinde gelen tohumların tasnif, ayrım ve talep edenlere göre zarflanması ... Şubat 2019 ikinci hafta
  • Talep edenlere ait zarfların kargoya verilmesi ... Şubat 2019 son hafta

Bu günü ilk hafta içinde sayabilirsin. Yani süre dolmuş
Bizim göndermemiz ise son hafta... Yani pazartesi günü kargoya vermen gerekir ki, geç de olsa elimize geçebilsin... Araya sıkıştırabilelim.

Alıntı:
Tamam sayın malina. Pazartesi yolluyorum. (11-02-2019) Teşekkür ederim.

14-02-2019, Perşembe 10:09
Alıntı:
Sayın malina,
Çok üzüldüğümü de belirterek kargomu gönderemeyeceğimi haber vermek istedim. Sizlere ve arkadaşlara mahcubum ama şu an elimden gelen bir şey yok. Kısmetse seneye inşallah.
Bunca yıldır bu etkinlikten yararlanıyorsunuz. Bu yazışmaları benimle değil, zamanında MeyveliTepe ile yapmalıydınız.

Dünyanın bin türlü hali var. Yine de insan ikinci kez tohum gönderemiyecekse bunu daha önce haber verir.

Başkalarının bilmesi gerekmeyen bir mazeret yazsaydınız ve ben bunu yayınlasaydım, siteminizde haklı olabilirdiniz. Sadece göndermeyeceğinizi okuduk. Aslında söylemeseydiniz bunu nasıl olsa bir süre sonra kendimiz de anlayabilirdik

malbman, oz26, saleri ve 3 kişi beğendi.
Eski 16-02-2019, 17:15   #51
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Sn. Milla için hazırlanmış tohumlar talep edilmesi durumunda tohum sahiplerinin paketlerine konulup geri yollanabilir aslında. İhtiyacı olan başka kişilerle paylaşma imkanımız olur bu sayede.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-02-2019, 18:26   #52
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tamaşa Mesajı Göster
Az önce farketim kargom gelmedi görünüyormuş kontrol ettim,ocak 31 de teslim edildi yazıyor
Müjde

Sizin tohumlar, gönderdiğiniz herkese ulaşacak

Eski 18-02-2019, 06:19   #53
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2016
Tavrınız oldukça ilginç. Paylaşımların kargolanması süreci boyunca herhangi bir bilgilendirme yapmıyor, etkinlik sürecini belki de sırf siz uzatmış oluyorsunuz ama hiçbir özel bilgi içermeyen iletinizi bizimle paylaştı diye sevgili Malina'ya çıkışmakta sakınca görmüyorsunuz.

Hiçbir özel bilgi içermeyen iletinizi paylaşlaşılmasından dolayı sizin üzüntünüz mü yoksa sizden tohum talep eden insanların üzüntüsü mü daha büyük?

Alıntı:
Malina,

g.c. Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-02-2019, 10:15   #54
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Erkek arkadaşlar gaza basmış gidiyor Hızını alamayıp karşısında öğrencisi varmış gibi azarlayanlar bile var. Sonuçta yıllardır buralarda dolaşıp duran bizler gönül bağıyla dolaşıyor, yazıyor, resim yapıştırıyor, tohum dağıtıyoruz. Sitemlerimiz bile içimizdeki aşktan kaynaklanıyor. Yoksa TCM üç tane eksik göndermiş, @ bahcedenn beş tane fazla göndermiş, @ Meyvelitepe tohumları kaybetmiş İstanbul da kargoyu karşılayanların umurunda olur muydu.. İşin başındakilere emekleri, cesaretleri ve karasevdaları için her zaman aslan payını vermekle birlikte, yıllardır isimlerine aşinalaştığımız kişilerle aileye dönüştüğümüzü de unutmamak gerekir. Ne olmuş @ Milla 1.800 tane tohum talep etmişse, bir yaz günü Bodrum da hepimize çay ısmarlar ödeşmiş oluruz.

Zaten ben bu iki büyüğümüzün aynı kişi olduğundan şüpheleniyorum. Cinsiyetler aynı, yaşadıkları şehirler aynı, muhtemelen yaşlar aynı, neredeyse isimleri bile aynı, sadece bir ‘N’ harfi var işi bozan. Hem geçen ne demişti esas büyüğümüz
Alıntı:
Bizim daha hain planlarımız var
Neyse erkeklere tavsiyem bu topa fazla girmeyin, bayanlardan her şey beklenir, bizim aklımız ermez onların işlerine, ikisi aynı kişi değillerse bile Ankaradaki esas büyüklerimiz gibi iki ay önce kavga edip yarın ‘cumbur ittifakını’ kuruverirler, ağzımız açık bakakalırız…

TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024