agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Tohum Paylaşım Etkinliği 2023-2024
(https)

Beğeni Düzeni582Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-12-2023, 21:51   #211
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-01-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi köpük_bahçesi Mesajı Göster
Şu başlığı inceleyebilirsiniz.Tohum Satış - agaclar.net
teşekkür ederim ..sevgiler

ihkondur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2023, 09:59   #212
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 17-03-2012
İyi günler, etkinlikten gelen tohumların bir kısmını sabırsızlık yaparak, 15 Aralıkta kapaklı şeffaf kaplara ekip güneye bakan pencere önüne almıştım. Sabahları da kapağı açıp havalandiriyordum. Bugün sabah havalandırmak için kapaklarını açtığımda üç türün çimlendigini gördüm, yani 2 günde çıktılar, şaşırdım çünkü en erken bir haftada belki çimlenir diyordum. Çimlenenler, mizuna, kale ve tatsoi. Marul yapraklı fesleğen önce çıkar diye düşünürken ummadığım türler sürpriz yaptı. Umarım çok acele etmemişimdir.

dongyul, yavuz10 ve Lapis beğendi.

Düzenleyen tabiata dair : 17-12-2023 saat 10:00 Neden: İmla hatası
tabiata dair Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2023, 22:28   #213
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tabiata dair Mesajı Göster
İyi günler, etkinlikten gelen tohumların bir kısmını sabırsızlık yaparak, 15 Aralıkta kapaklı şeffaf kaplara ekip güneye bakan pencere önüne almıştım. Sabahları da kapağı açıp havalandiriyordum. Bugün sabah havalandırmak için kapaklarını açtığımda üç türün çimlendigini gördüm, yani 2 günde çıktılar, şaşırdım çünkü en erken bir haftada belki çimlenir diyordum. Çimlenenler, . Marul yapraklı fesleğen önce çıkar diye düşünürken ummadığım türler sürpriz yaptı. Umarım çok acele etmemişimdir.

Bereketli olsun bence bölgenize göre biraz erken, ektiğiniz çeşitler mizuna, kale ve tatsoi bunlar brassicase ailesinden hepsi çok kolay çimlenir yani ortam şartlarının iyi olması nedeniyle erkenden çıkması normal.

tabiata dair beğendi.
dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2023, 08:00   #214
Ağaçsever

Sn. dongyul teşekkür ederim, bu türleri ilk defa yetiştirecek olmanın heyecanı acele etmeme sebep oldu galiba. Bir de burada yazın bile gece ile gündüz ısı farkı fazla olduğu için diğer türler bile sezona zor yetişiyor. Mesela domatesleri zamanında toprağa dikmemize rağmen olgunlaşmadı, ben de yeşil halde toplayıp evde kızarmalarını bekledim. Neyse ki ziyan olmadılar, en azından şimdi doğal domates yiyebiliyoruz hala.

dongyul beğendi.

Düzenleyen tabiata dair : 18-12-2023 saat 08:01 Neden: İmla düzeltmesi
Eski 18-12-2023, 19:01   #215
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Alıntı:
Sn. dongyul teşekkür ederim, bu türleri ilk defa yetiştirecek olmanın heyecanı acele etmeme sebep oldu galiba. Bir de burada yazın bile gece ile gündüz ısı farkı fazla olduğu için diğer türler bile sezona zor yetişiyor. Mesela domatesleri zamanında toprağa dikmemize rağmen olgunlaşmadı, ben de yeşil halde toplayıp evde kızarmalarını bekledim. Neyse ki ziyan olmadılar, en azından şimdi doğal domates yiyebiliyoruz hala.

Bende Almanya'dayım bazı yıllar ısınmıyor hava maalesef domatesler tam olgunlaşmadan direk hava soğuyor onun için çok erken ekip olgunlaştırıp fideyi dışarı o zaman dikiyorlar. En az 1 ay önce erken oluyor.

tabiata dair beğendi.
dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2023, 20:59   #216
Ağaç Dostu

yavuz10's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2022
yayla domatesi olması lazım, hem serin havalarda domates yapıyor hemde erkenci. Yaz mevsimi kısa olan yerler için bu tarz erkenci ve kısmen serin havalara dayanıklı olan çeşitler öneriliyor.

yavuz10 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2023, 09:08   #217
Ağaçsever

Sayın yavuz10 teşekkürler, ben de geçtigimiz yazdaki gözlemlerime göre bahçede çeri domates türlerinin daha zahmetsiz ve verimli olduğunu anladım. Rakım 1350 civarında olunca haliyle yazları da serin geçiyor. Paylaşımda sayın kõpük_bahçesinin gönderdiği Sicilya domates (kurutmalık) ve sayın renkli bahcenin paylaştığı çeri domates türlerini yetiştirmeyi planlıyorum. Bakalım verim nasıl olacak?

Eski 21-12-2023, 07:46   #218
Ağaç Dostu

AlimHakan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2022
Alıntı:
İyi günler, etkinlikten gelen tohumların bir kısmını sabırsızlık yaparak, 15 Aralıkta kapaklı şeffaf kaplara ekip güneye bakan pencere önüne almıştım. Sabahları da kapağı açıp havalandiriyordum. Bugün sabah havalandırmak için kapaklarını açtığımda üç türün çimlendigini gördüm, yani 2 günde çıktılar, şaşırdım çünkü en erken bir haftada belki çimlenir diyordum. Çimlenenler, mizuna, kale ve tatsoi. Marul yapraklı fesleğen önce çıkar diye düşünürken ummadığım türler sürpriz yaptı. Umarım çok acele etmemişimdir.
Kale ve diğer türleri için zamanı,ama yazlık bir bitki olduğu için marul fesleğen için daha çok erken.Ama pencere önünde yetiştirecekseniz her zaman uygun

tabiata dair beğendi.
AlimHakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2023, 07:58   #219
Ağaçsever

Sn. AlimHakan, iç mekanda pencere önüne ektiğim marul yapraklı fesleğen de 5 günde çimlendi. Fesleğen saksıda güzel büyüyor, zaten tohumların çok az kısmını, 2-3 tanesini denemek için ektim. Kalan kısımları garanti olsun diye muhafaza ediyorum. Teşekkürler..

Eski 21-12-2023, 18:49   #220
Yeni Üye

ustauzeyir5's Avatar

Giriş Tarihi: 20-12-2023
Arkadaşlar Gumi meyve çekirdeği olan varmı İstanbul dan (ngunduz71) isimli arkadaş ta var biliyorum saygılar

ustauzeyir5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2024, 23:06   #221
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-01-2024
Domates çeşitli atalık tohum nasıl temin edebilirim? Biber tüleri, bamya, 7 veren tür sivri cin biber, lif kabak gibi atalık tohum ihtiyacım var. Bu yıl inşallah ilk kez hobi bahçem ile güzel zaman geçireceğim.

Derqah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2024, 08:01   #222
Ağaç Dostu

köpük_bahçesi's Avatar

Giriş Tarihi: 05-07-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Derqah Mesajı Göster
Domates çeşitli atalık tohum nasıl temin edebilirim? Biber tüleri, bamya, 7 veren tür sivri cin biber, lif kabak gibi atalık tohum ihtiyacım var. Bu yıl inşallah ilk kez hobi bahçem ile güzel zaman geçireceğim.
Tohum paylaşımı bitti. Bu başlıktan temin edebilirsiniz. Tohum Satış - agaclar.net

Derqah beğendi.
köpük_bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024