agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2020-2021 Tohum Paylaşım
(https)

Beğeni Düzeni1314Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-10-2020, 09:11   #91
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sezerakk Mesajı Göster
3 senedir etkinliğe katılıyorum inşallah bundan sonra da katılmaya devam edeceğim. Herkese paylaşımlarından ötürü şimdiden teşekkürler. 4 senedir de bahçe yapıyoruz. Anneme bir türlü hiçbir PATLICANI
beğendiremedim. Market patlıcanları hep daha güzel daha çekirdeksiz oluyor diye onları alıyor. Yok mu elinde çok az çekirdekli olan güzel bir PATLICAN tohumu olan, paylaşmak isteyen ? Gerçektende her sene farklı tohumları ekiyorum hepsi çok çekirdekli..
Sn IstcalIst in paylaştığı patlıcana bakabilirsiniz. Dilim dilim kesilmiş bir resmi de var.
http://www.agaclar.net/forum/2020-20...glar/44356.htm

Sezerakk beğendi.
Portakal Rengi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-10-2020, 10:09   #92
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-07-2015
Bu güzel etkinliği düzenleyen herkese teşekkürler. İlk defa bu etkinliği katılıyorum umarım herkese faydalı olması dileği ile..

ARFF51 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-10-2020, 10:11   #93
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-07-2015
Sağol kardeşim senin sayende bu etkinlikte bulunmak güzel.

ARFF51 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-10-2020, 10:22   #94
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Alıntı:
3 senedir etkinliğe katılıyorum inşallah bundan sonra da katılmaya devam edeceğim. Herkese paylaşımlarından ötürü şimdiden teşekkürler. 4 senedir de bahçe yapıyoruz. Anneme bir türlü hiçbir PATLICANI
beğendiremedim. Market patlıcanları hep daha güzel daha çekirdeksiz oluyor diye onları alıyor. Yok mu elinde çok az çekirdekli olan güzel bir PATLICAN tohumu olan, paylaşmak isteyen ? Gerçektende her sene farklı tohumları ekiyorum hepsi çok çekirdekli..
Sn.Sezerak gecen sene ödemis grubundan hanım çantası diye bir patlican almistim.Sadece 1 adet oldu buranin iklimi patlicana pek uygun degil ya da bakimini iyi yapamadigimdan..Cekirdegi o kadar azdi ki ben cok begendim.Isterseniz gonderebilirim.Resmini bulabilirsem atarım

Düzenleyen Zekoş : 12-10-2020 saat 10:24 Neden: Yanlis yazım
Zekoş Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-10-2020, 12:00   #95
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zekoş Mesajı Göster
Sn.Sezerak gecen sene ödemis grubundan hanım çantası diye bir patlican almistim.Sadece 1 adet oldu buranin iklimi patlicana pek uygun degil ya da bakimini iyi yapamadigimdan..Cekirdegi o kadar azdi ki ben cok begendim.Isterseniz gonderebilirim.Resmini bulabilirsem atarım
Sevgili arkadaşım hanım çantası ve Eğridere uzun patlıcan bizim yöreye (Tire-Ödemis) özgü bir patlıcan türüdür bol verimli az cekirdeklidir. Bu yıl benim etkinlikte paylaştığım topan patlıcan da çekirdeği azdir.

nazlı06 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-10-2020, 15:30   #96
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Portakal Rengi Mesajı Göster
Sn IstcalIst in paylaştığı patlıcana bakabilirsiniz. Dilim dilim kesilmiş bir resmi de var.
http://www.agaclar.net/forum/2020-20...glar/44356.htm
Bu patlıcan da çekirdekli, fakat doğru zamanda hasat edilirse çekirdekler yerken hiç farkedilmiyor. Yeşil bir çeşidim var (olgun halde yeşil kalıyor), meyveler badem salatalık kadar ve çekirdekleri daha da az. Bu tohumdan çok az saklayabildim, hep yedik.

nazlı06 beğendi.
istcallst Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-10-2020, 06:03   #97
Ağaç Dostu

Sezerakk's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nazlı06 Mesajı Göster
Sevgili arkadaşım hanım çantası ve Eğridere uzun patlıcan bizim yöreye (Tire-Ödemis) özgü bir patlıcan türüdür bol verimli az cekirdeklidir. Bu yıl benim etkinlikte paylaştığım topan patlıcan da çekirdeği azdir.
Sn. Nazli06 elinizde varsa o ikisini de paylaşmanız mümkün müdür ? Sn. Zekoş un elinde çok az varmış, zahmet vermeyelim. Eğer sizde varsa **** bulabilirseniz çok makbule geçer açıkçası. Yoksa artık patlıcan ekmekten vazgeçeceğim anacığıma hiçbir patlıcanı beğendiremedim hep çekirdekli diye

Sezerakk Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-10-2020, 10:20   #98
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Sn. Sezerakk;

Patlıcanın çekirdekli olması sulamanın yeterli gelmemesi ile doğru orantılı. Siz yanmış hayvan gübresi ile gübrelediğiniz yere çapasını yapıp toprağı kurur kurumaz bolca sulayın isterseniz. O zaman patlıcanlarınız çekirdekli olmayacaktır. Küçük diye patlıcanları bekletmeyin. Onları kopartınca yerine gelen yeniler daha güzel olacaklardır.

malina, Güler ve Sezerakk beğendi.
Muda Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-10-2020, 16:15   #99
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Patlıcandan açılmışken mugla yılanı patlıcanı paylaşmak isteyen olurmu?

Atilgan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-10-2020, 16:52   #100
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atilgan Mesajı Göster
Patlıcandan açılmışken mugla yılanı patlıcanı paylaşmak isteyen olurmu?
O bizim Eğridere patlicanimiz. Elimde kendime yetecek kadar tohum var kısmet olursa seneye paylaşırım

nazlı06 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-10-2020, 09:43   #101
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nazlı06 Mesajı Göster
O bizim Eğridere patlicanimiz. Elimde kendime yetecek kadar tohum var kısmet olursa seneye paylaşırım
Bunu bilmiyordum ben daha önce yetiştirdim ve memnun kaldım ama tohum alamadım diye hatırlıyorum.

nazlı06 beğendi.
Atilgan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-10-2020, 10:39   #102
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-05-2017
İlk defa bu sene tohum talep edebileceğim. İnşallah seneye de ben paylaşımcı olurum. Herkese hayırlı uğurlu olsun

kadirkcbyk Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-10-2020, 10:42   #103
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kadirkcbyk Mesajı Göster
İlk defa bu sene tohum talep edebileceğim. İnşallah seneye de ben paylaşımcı olurum. Herkese hayırlı uğurlu olsun
7 tane mesajınız kopyala-yapıştır tohum isteme mesajı. Bunlar sayılmaz haberiniz olsun.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-10-2020, 15:51   #104
Ağaç Dostu

cemilsisik's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2019
Bende aynı durumda olduğumu, aynı şekilde Sn. Meyvelitepe paylaşımları ile siteye üye olduğumu bildirir katkılarından dolayı teşekkür ederim. Tohum etkinliğine katılma hakkında hala kararsız olduğumu da eklemek istiyorum. Tohum paylaşan üyelere bu vesile ile emekleri için teşekkür ederim.

cemilsisik Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-10-2020, 16:04   #105
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemilsisik Mesajı Göster
Bende aynı durumda olduğumu, aynı şekilde Sn. Meyvelitepe paylaşımları ile siteye üye olduğumu bildirir katkılarından dolayı teşekkür ederim. Tohum etkinliğine katılma hakkında hala kararsız olduğumu da eklemek istiyorum. Tohum paylaşan üyelere bu vesile ile emekleri için teşekkür ederim.
Kurallara göre sizin katılmanızda bir engel bulunmuyor.

Eski 14-10-2020, 22:43   #106
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-10-2020
Bende tohum talebinde bulunabiliyormuyum

adanalim Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-10-2020, 22:47   #107
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adanalim Mesajı Göster
Bende tohum talebinde bulunabiliyormuyum
Paylaşımcı değlseniz bu yıl için hayır. En geç 30 Eylül'de üye olanlar katılabiliyor.

Eski 14-10-2020, 22:58   #108
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-08-2009
Ben eski üyeyim paylaşımcı değilim daha önceki senelerde talep etmiş almıştım geçen sene alamadım bu sene talepte bulunup alabiliyor muyum

lfkaya Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-10-2020, 23:28   #109
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lfkaya Mesajı Göster
Ben eski üyeyim paylaşımcı değilim daha önceki senelerde talep etmiş almıştım geçen sene alamadım bu sene talepte bulunup alabiliyor muyum
Bir kaç kere katılıp tohum almışsınız, şimdiye kadar hiç paylaşmamışsınız.

Paylaşımcılar, o kadar tohumu alıp niye hiç paylaşım yapmamış diye düşünüyorlar. Tohum isteme dışındaki makul ve mantıklı mesaj sayınız 10'dan fazla ise kurallara göre katılılabilirsiniz, fakat paylaşımcılar göndermeyi belki tercih eder, belki etmez, kendi insiyatifleridir. Göndermezlerse de;

Alıntı:
Evet Göndermeyen Var Bir Kaçtane
Alıntı:
Tohum paylaşıp da göndermeyen arkadaşlar gönderemeyecekse veya gönderememe sebebini açıklamıyorsa neden paylaşıyor
Böyle şeyler söyleyemezsiniz.

Eski 16-10-2020, 17:12   #110
Ağaç Dostu

saleri's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2015
Sn iyigit Zahter isimli paylaştığınız bitki Çıbrıka dan farklı mı ?

saleri Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-10-2020, 17:19   #111
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi saleri Mesajı Göster
Hayır çıbrıkadan bahsediyor...

iyigit beğendi.
obabilgesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-10-2020, 20:11   #112
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi obabilgesi Mesajı Göster
Hayır çıbrıkadan bahsediyor...
Zahter bildiğim kadar kekik çıbrıka ise mercimek otu diye geçer

lfkaya Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-10-2020, 20:21   #113
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Alıntı:
Zahter bildiğim kadar kekik çıbrıka ise mercimek otu diye geçer
Evet zahter kekik türüdür, ama arkadaşımızın bahsettiği yazlık zahter çıbrıska oluyor... Hani şu bulgarların meşhur tek yıllık baharatı, yanlışım varsa arkadaşlar düzeltecekledir.

iyigit beğendi.
obabilgesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-10-2020, 21:05   #114
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Paylaşılan bitki Sayın obabilgesi'nin de dediği gibi tam olarak Summer Savory Satureja hortensis isimli bitki. Trakya'da Çıbrıka, Bulgaristan'da Çıbrıtsa, Pomaklarda Çobrisa ve agaclar.nette ise adı Sater otu olarak geçtiği için karıştırılıyor. 2013 yılında ise muhtemelen ilk ben paylaşmıştım.

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-10-2020, 10:24   #115
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-06-2017
Alıntı:
merhaba,
evet, paylaştığım zahter summer savory diye de geçen çıbrıka. bir de bu sene bir bostan patlıcanı paylaşıyorum. sanırım sn. portakalrengi'nin hoşuna gidebilir. 2 yıldır bu patlıcandan zar zor tohum alabiliyorum çünkü çok büyüdüğünde bile içinde 10 tane tohum bulamıyorum. bu sene bazı patlıcanları sulayamadım ve sn. muda'nın söylediği gibi birinden bol tohumlu bir patlıcan elde ettim. umarım anneler memnun kalır.

iyigit Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-10-2020, 18:44   #116
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-10-2020
Herkese Ankara'dan merhaba.
Siteye geçen hafta üye olmuş ve bir de mesaj atmıştım. Fakat her ne hikmetse üyeliğim silinmiş. Bugün yeniden foruma üye oldum. 2020-21 tohum paylaşım etkinliğinden ben de yararlanmak istiyorum. Sayın forum yöneticilerinin dikkatine. Not: Şimdi diğer sayfalara geriye kalan dokuz mesajı yazmaya gidiyorum. Geri döneceğim. ....

mayiyimeil Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-10-2020, 18:54   #117
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mayiyimeil Mesajı Göster
Herkese Ankara'dan merhaba.
Siteye geçen hafta üye olmuş ve bir de mesaj atmıştım. Fakat her ne hikmetse üyeliğim silinmiş. Bugün yeniden foruma üye oldum. 2020-21 tohum paylaşım etkinliğinden ben de yararlanmak istiyorum. Sayın forum yöneticilerinin dikkatine. Not: Şimdi diğer sayfalara geriye kalan dokuz mesajı yazmaya gidiyorum. Geri döneceğim. ....
Üyelik silinmesi gibi bir durum olmaz.

Paylaşımcı olmayanların etkinliğe katılabilmesi için 30 Eylül 2020 ve öncesinde üye olmuş olmaları gerekiyor.

malina beğendi.
Eski 18-10-2020, 22:23   #118
Ağaç Dostu

saleri's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2015
Alıntı:
hanifeceliktas

Sn Hanifeçeliktaş ın paylaştığı patlıcanı deneyin isterseniz. Eğridere patlıcanına benzeyen ama daha uzun olan bir türmüş.

saleri Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-10-2020, 09:12   #119
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi iyigit Mesajı Göster
merhaba,
evet, paylaştığım zahter summer savory diye de geçen çıbrıka. bir de bu sene bir bostan patlıcanı paylaşıyorum. sanırım sn. portakalrengi'nin hoşuna gidebilir. 2 yıldır bu patlıcandan zar zor tohum alabiliyorum çünkü çok büyüdüğünde bile içinde 10 tane tohum bulamıyorum. bu sene bazı patlıcanları sulayamadım ve sn. muda'nın söylediği gibi birinden bol tohumlu bir patlıcan elde ettim. umarım anneler memnun kalır.
Sn sezerakk arıyor patlıcanı. Umarım bu sayfayı görür.

Sezerakk ve iyigit beğendi.
Portakal Rengi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-10-2020, 09:29   #120
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-01-2020
Merhaba arkadaşlar ben Sivasta yaşıyorum, ilk kez katılıyorum aranıza soğuk iklimlerde yetişecek tohumlarınızı paylaşırsanız memnun olurum.. İyi günler

YİGİDO Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024