agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Tıbbi, ıtri, boyar, aromatik bitkiler
(https)

Beğeni Düzeni185Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-04-2011, 16:05   #481
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-04-2011
Dostlar merhaba!!
Gördüğüm kadarıyla ,herkez sabırsızlıkla tohumlarının büyümesini bekliyor , ben ise kudretnarı tohumu arıyorum.!Elinde fazladan tohumu olan varsa lütfen bana ulaşsın..

atessign Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2011, 16:35   #482
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-04-2011
arkadaşlar meraba benimde kudret narı tohumuna ihtiyacım var yüksk lisans tezim için acil bulmam gerekiyor nasıl temin edebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

mbsdr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2011, 22:32   #483
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-03-2011
Herkese Selamlar.
Ben geçen yıl bir arkadaşımdan 10 adet tohum alıp bahçeme ekmiştim. Fakat 2 tanesi çimlenip büyümüştü. 30'a yakın kudret narı elde etmiştim. Bunlardan çıkan çekirdekleri ise saklamıştım. 150 adet tohumum vardı eşe dosta dağıttım. Elimde şu an 90 adet kaldı. Ekilenlerin hepsi çimlenmiyor maalesef.

İsteyenler özel mesaj atarak iletişim bilgilerini bildirirlerse kargo ücreti kendilerine ait olmak şartıyla ilk beş kişiye 7 şer tane gönderebilirim.

KaraGölge Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2011, 09:54   #484
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-04-2011
arkadaşlar benim birde kudret narı ile ilgili bir kaynağa ihtiyacım var yetiştiriciliği ve yapımış çalışmalar makaleler ile ilgili acaba nerden bulabilirim nette çok fazla bir şey bulamadım bilen var mı ?

mbsdr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2011, 14:55   #485
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-10-2010
[QUOTE=mbsdr;784641]arkadaşlar meraba benimde kudret narı tohumuna ihtiyacım var yüksk lisans tezim için acil bulmam gerekiyor nasıl temin edebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim[

Merhaba,
ben size yardımcı olmak isterim; teziniz tam olarak ne konuda acaba?
Yani Kudret narının hangi aşaması durumu tez konunuz.
Zira bu kış boyunca serada kudret narı yetiştirdim.
Tarihleriyle birlikte tüm aktivitelerimizi not aldık. Faydası olursa tezinize çok mutluluk duyarım.
Kolay gelsin.

OrganikKudret Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2011, 18:57   #486
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-04-2011
kudret narı kaç lira ve nerede bulabilirim ben zonguldaktayım

1999kartal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2011, 22:46   #487
Ağaç Dostu

feyzon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2008
Galeri: 7
İstanbul Eminönünden alabilirsiniz. AYrıca internette satış yapan yerler var.

feyzon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2011, 19:27   #488
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi KaraGölge Mesajı Göster
Herkese Selamlar.
Ben geçen yıl bir arkadaşımdan 10 adet tohum alıp bahçeme ekmiştim. Fakat 2 tanesi çimlenip büyümüştü. 30'a yakın kudret narı elde etmiştim. Bunlardan çıkan çekirdekleri ise saklamıştım. 150 adet tohumum vardı eşe dosta dağıttım. Elimde şu an 90 adet kaldı. Ekilenlerin hepsi çimlenmiyor maalesef.

İsteyenler özel mesaj atarak iletişim bilgilerini bildirirlerse kargo ücreti kendilerine ait olmak şartıyla ilk beş kişiye 7 şer tane gönderebilirim.
Sevgili arkadaşlar, Kudret narı tohumlarının dağıtımı bitmiştir.

KaraGölge Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2011, 21:50   #489
Ağaçsever

Yeni Yepyeni Fotoğraflarımız

Yeni fotoğrafları yüklemeye çalıştım;

Eklenen Resimler

Eski 23-05-2011, 21:53   #490
Ağaçsever

Bu fotoğraf çok ağır :)

Harika ötesi kudret narlarım...

Eklenen Resimler

Eski 23-05-2011, 22:05   #491
Ağaçsever

Arkadaşlar,
arzu edenlere tane hesabı (veya kilo hesabı) ile kargosu karşı ödemeli olarak dilediğiniz kadar taze kudret narı gönderebilirim. Dalında taze olarak mevcutlar.
Ayrıca tanesi 10 kuruştan dilediğiniz kadar tohum da mevcut.
Sevgiler.

Eski 24-05-2011, 08:03   #492
Yeni Üye

wish27's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2011
Maşallah süper görünüyorlar.
Valla ben tohumlardan isterim ) ptt hesap numaranızı verirseniz hemen parayı çıkarayım ) hatta meyvelerinden de bir kaç tane alabilirim.

wish27 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2011, 08:40   #493
Ağaçsever

Sevgili wish27,
Tamam ben bir ptt hesabı açtırayım. Çünkü banka hesabı olunca siz eft ücreti ödüyorsunuz sanırım.Bugün yarın halleder,iletişime geçerim.
Tohumların iriliğine hayret ediceksiniz her biri 15mm. )
İlk mahsülün tohumlarını hep ayırdım ki daha ehlî kudret narları elde edebilelim diye.
Görüşmek üzere.

Eski 24-05-2011, 09:16   #494
Yeni Üye

wish27's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2011
sabırsızlıkla bekliyorum

wish27 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2011, 14:58   #495
Ağaç Dostu

feyzon's Avatar

Tohumdan ektiğim kudret narları çıkmaya başlamış. Şimdilik 2 tane gözüküyor. En kısa zamanda fotolarını yükleyeceğim.

Eski 28-05-2011, 11:14   #496
Ağaç Dostu

alperfect's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2010
Mart sonunda ektiğim yavaş yavaş çimlenen 2. çift gerçek yaprağını yeniçıkartan kudret narım temizlik yapan bayanın saksısının (yoğurt kovası) yerini değiştirdiği sırada herhalde kırılmış çok üzüldüm iki gündür bakıyorum toparlar mı diye ama kırığın üstü kuruyor. Aynı tarihte ektiğim diğer tohumdaha yeni gerçek yapraklarını çıkartıyor bu kadar yavaş gelişmeleri normal mi ve 2 tohum ayırmıştım bu mevsimde onları da çimlendirsem olur mu yetişir mi ve meyve verir mi

alperfect Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2011, 09:34   #497
Ağaçsever

Kudret narı fidesi

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alperfect Mesajı Göster
Mart sonunda ektiğim yavaş yavaş çimlenen 2. çift gerçek yaprağını yeniçıkartan kudret narım temizlik yapan bayanın saksısının (yoğurt kovası) yerini değiştirdiği sırada herhalde kırılmış çok üzüldüm iki gündür bakıyorum toparlar mı diye ama kırığın üstü kuruyor. Aynı tarihte ektiğim diğer tohumdaha yeni gerçek yapraklarını çıkartıyor bu kadar yavaş gelişmeleri normal mi ve 2 tohum ayırmıştım bu mevsimde onları da çimlendirsem olur mu yetişir mi ve meyve verir mi
Arkadaşlar isteyene fide gönderebilirim; ücreti ve kargosu karşılığı.

Eski 04-06-2011, 11:18   #498
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-11-2009
Merhaba sayın Organikkurdret,
Tarlanız ve ürünleriniz çok güzel görünüyor. Anlaşmalı mı yetiştiriyorsunuz? Yani, belli bir alıcınız var mı? Yoksa yetiştirdikten sonra müşteri mi arıyorsunuz? Ticari anlamda yetiştirmeyi düşünebilir miyiz?

emrebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2011, 19:20   #499
Ağaçsever

wısh27

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi wish27 Mesajı Göster
sabırsızlıkla bekliyorum
Sayın wısh27,
biraz gecikmekle birlikte nihayet PTT posta çeki kartımı gönderdi.
Artık dilediğiniz siparişi geçebilirsiniz. Tabî hala istiyorsanız.
Kolay gelsin.

Eski 16-06-2011, 19:24   #500
Ağaçsever

Merhaba

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emrebakan Mesajı Göster
Merhaba sayın Organikkurdret,
Tarlanız ve ürünleriniz çok güzel görünüyor. Anlaşmalı mı yetiştiriyorsunuz? Yani, belli bir alıcınız var mı? Yoksa yetiştirdikten sonra müşteri mi arıyorsunuz? Ticari anlamda yetiştirmeyi düşünebilir miyiz?
Mesajınızı gördüğüm gün uzun uzun cevap yazmıştım zira süre aşımından dolayı sayfadan kopmuşum ve tekrar aynı tarz detayı yazacak vaktim yoktu.
Aslına bakarsanız ilk yıl kuşkusuz çok masraflı oldu ve ticari getirisi ancak masraflarımı çıkarıyor. Lakin gelecek yıl tekrar yapacak olursam tabi ki daha az masrafım olacaktır. Anlaşmalı olarak yapmadım. Ya Allah deyip girişmiştim. Ama alıcısı çıkıyor illaki.
Kolay gelsin.

Eski 16-06-2011, 21:13   #501
Yeni Üye

esrem's Avatar

Giriş Tarihi: 27-06-2008
Galeri: 3
sayın,organikKudret kudretnarı yetiştiriciliğinizi taktirle karşılıyorum.bende acizane olarak balkonda saksı içinde 6 adet kudret narım var, 1,5 mt boyuna ulaştı.ancak,alt kısımda açan çicekler 1 gün sonra dökülüyor.ne yapmam gerekir acaba çiçeklerin dökülmemesi için...teşekkürler

esrem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2011, 22:04   #502
Ağaçsever

Merhaba ve teşekkürler :)

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esrem Mesajı Göster
sayın,organikKudret kudretnarı yetiştiriciliğinizi taktirle karşılıyorum.bende acizane olarak balkonda saksı içinde 6 adet kudret narım var, 1,5 mt boyuna ulaştı.ancak,alt kısımda açan çicekler 1 gün sonra dökülüyor.ne yapmam gerekir acaba çiçeklerin dökülmemesi için...teşekkürler
Hiç önemli değil. Düşsünler. Sadece saksının içinden o düşen kuru çiçekleri alıp, onları toprağından uzaklaştırma inceliğini gösterirsen toprağında bakteri üremez. Tabî ben bunu serada yapamadım, fakat çapa yaparken kuru çiçekleri toprakla karıştırmamaya gayret ettim. Çünkü o çiçekler aynı hıyar bitkisinin çiçekleri gibi toprakta istenmeyen bazı hastalıklara sebebiyet verdiriyor. 30 derecenin üzerine çıkınca sıcaklık, çiçekler mecburen düşüyor; aynı domatesdeki gibi.
Kolay gelsin.

Eski 16-06-2011, 22:24   #503
Ağaç Dostu

feyzon's Avatar

Kudret narları büyümeye başladılar.

Name:  13062011(003).jpg
Views: 2203
Size:  76.0 KB
İlk çıkan epey büyüdü. Limona sarılıp geçti. Diğerleri henüz küçükler.
Name:  13062011(004).jpg
Views: 1362
Size:  71.3 KB

Name:  13062011(006).jpg
Views: 1401
Size:  64.3 KB

Eski 19-06-2011, 09:51   #504
Yeni Üye

esrem's Avatar

Giriş Tarihi: 27-06-2008
Galeri: 3
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi OrganikKudret Mesajı Göster
Hiç önemli değil. Düşsünler. Sadece saksının içinden o düşen kuru çiçekleri alıp, onları toprağından uzaklaştırma inceliğini gösterirsen toprağında bakteri üremez. Tabî ben bunu serada yapamadım, fakat çapa yaparken kuru çiçekleri toprakla karıştırmamaya gayret ettim. Çünkü o çiçekler aynı hıyar bitkisinin çiçekleri gibi toprakta istenmeyen bazı hastalıklara sebebiyet verdiriyor. 30 derecenin üzerine çıkınca sıcaklık, çiçekler mecburen düşüyor; aynı domatesdeki gibi.
Kolay gelsin.
İlginize teşekkür ederim.Kudret narı yetiştirme işini , Muğla'nın içinde mi yoksa ilçelerinden birinde mi yapıyorsunuz?İmkanım olursa ve sizin de müsadenizle seranızı ziyaret etmek isterim.Selamlar.

esrem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2011, 19:40   #505
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2011
Sayın Organik Kudret acaba özelden attığım sipariş mesajını alabildiniz mi? Şimdilik 6 meyva, 20 tohum, 2 tane de fidan istemiştim. Daha fazla almam mı gerekir bilemedim. Ayrıca Ptt hesabınızı bilmiyorum, para nasıl yatıyor? Yarın sabah hemen yatırabilirim; cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum artık ağrılarım dayanılmaz hale geldi çünkü.

erinc978 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2011, 20:33   #506
Ağaçsever

sipariş

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erinc978 Mesajı Göster
Sayın Organik Kudret acaba özelden attığım sipariş mesajını alabildiniz mi? Şimdilik 6 meyva, 20 tohum, 2 tane de fidan istemiştim. Daha fazla almam mı gerekir bilemedim. Ayrıca Ptt hesabınızı bilmiyorum, para nasıl yatıyor? Yarın sabah hemen yatırabilirim; cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum artık ağrılarım dayanılmaz hale geldi çünkü.
Sayın erınc978,
özelden attığınız sipariş mesajınızı almadım. Fakat adresinizle birlikte, telefon numaranız da dahil olmak üzere bilgileri geçerseniz salı günü gönderirim. Hangi ildesiniz bilmiyorum fakat sanırım en kötü ihtimalle mutlaka iki gün içinde elinize ulaşır.

Eski 19-06-2011, 20:43   #507
Ağaçsever

Ziyaret

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esrem Mesajı Göster
İlginize teşekkür ederim.Kudret narı yetiştirme işini , Muğla'nın içinde mi yoksa ilçelerinden birinde mi yapıyorsunuz?İmkanım olursa ve sizin de müsadenizle seranızı ziyaret etmek isterim.Selamlar.
Sayın esrem,
kudret narı yetiştirme işini Fethiye'de yapıyorum.
Sanırsam Balıkesir'de ikamet ediyorsunuz. Ve buraya kadar kudret narı serası görmeye geleceksiniz. Enteresan.
Sanırım bu iş ile ilgileneceksiniz.
Fakat prensip gereği serama sadece ziraat mühendislerini ve önceden tanıdığım insanları alıyorum.
Ancak iş teklifi veya benzeri durumlar istisna elbette.
Sadece ziyaret için ise sitede pek çok fotoğrafımız var seramla alakalı.
İlginize teşekkürler.

Eski 29-06-2011, 10:54   #508
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
Kudret narının mucize bir bitki olduğunu düşünüyorum. Hem şifalı hemde meyva görüntüsü çok güzel ve alımlı bence.
Daha önce yetiştirmiştim kolay yetiştirdim hatırlıyorum. Minikte meyva almıştım. Teyzemin kızının mide problemi vardı doktoru ona sabah aç karına çiğ meyvasından ye diye tavsiye vermiş.Ve teyzemin kızıda uygulamış tadı biraz açı tozşekere batırıp yemiş. Sonra mide şikayetleri geçmiş. Tabi genede mide sıkıntısı olan doktoruna sormadan hareket etmesin ama yaşanmış diye yazıyorum.
Ayrıca çekirdeklerinde arap alfabesi ile yazı yazdığını söylüyorlar aslında bende benzettim ama iyi bilen biri incelese ne çıkar bilemem.
En geç ne zaman ekilir acaba sanırım bu sene geç kaldım.
Saygılar.

canannuman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2011, 12:09   #509
Ağaç Dostu

alperfect's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2010
Haftasonu Anamurdaydım kudret narı alıp zeytinyağı ile hazırladım tohumlarını da ayırdım gelecek yıl bir daha yetiştirmeyi deneyeceğim.Zeytinyağı ile olan tarifin iki ay mı beklemesi gerekiyor

Eklenen Resimler

alperfect Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2011, 18:29   #510
Ağaç Dostu

gultar's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2009
Sn.alperfect, Hazırladığınız karışımın kavanozunu ara-sıra sallayarak eriyip karışmasını sağlayın. krem kıvamına geldiğinde kullanabilirsiniz. Selam ve sevgiler.

gultar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024