agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni140Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-03-2010, 13:42   #1051
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dragut Mesajı Göster
Sayın Hüseyin Ovak.
Bugün tamamen bir raslantı sonucunda foruma girdim ve B5A ile ilgili yazıları başından itibaren okumaya başladım. İddianızın aksine, 1982 yılında, (Okinawa) Ryukyus üniversitesinden Japon Prof.Teruo Higa, dünyada ilk defa, anaerobik ve aerobik mikoplazmaları symbionize (birlikte yaşam) haline getirmiştir. Bunun için 2000 e yakın mikro organizma kullanılmıştır. Daha sonrada bu ürün ve çeşitleri EM adı altında, kar amacı gütmemek şartıyla, tüm dünyaya dağıtılmaya başlanılmıştır. Başkalarının başarılarını, kendinize mal etmemenizi dilerim.
Saygılarımla.

Sayın Dragut, Etkin Mikroorganizmaları B5A ile karıştırmışsınız, ayrıntılı bilgiyi ve EM ile ilgili görüş ve paylaşımlarınızı ve algılamalarınızı ilgili bu başlıkta paylaşabilirsiniz ve sizinkisi sadece zannetmekten ya da öyle algılamaktan ibaret. B5A ayrı bir şey, EM ya da Japon Prof.Teruo Higa'nın çalışması ayrı bir şey ve bu çalışmadan BMR Tarımın haberi var ancak arızalı algılamanızın aksine her ikisi çok ayrı bir şey.

Yani aerobik ve anaerobik bakterilerin biraraya getirilmesi söz konusu değil; Her iki ortamda yaşayabilen mikoplazmaların kullanılması söz konusudur!... Lütfen ucundan, köşesinden birşeyleri tutup, burada cevap hakkı olmayan kişileri karalamak, rencide etmek için kullanmayın. Üstelik Em Türkiye'de kullanılmakta olup B5a nın yaptığı etkileri de yapmamaktadır. Cola-Turka, Pepsi ve Coca Cola aynı şey midir? Ya da birbirlerinin başarılarını kendilerine mi mal etmişlerdir? Komedi sizin yaptığıız.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 16:25   #1052
Ağaçsever

Bahar Erdem's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2009
Galeri: 6
Uzun zamandır siteye girmeye fırsat bulamamıştım bugün bi göz atayım dedim malum havalar ısındı bahçe işleri ufaktan ufaktan başlıyor. Selahattin bey sabrınıza hayran kaldım.

Ben girmeyeli nekadar çok şey tartışılmış. Ama herzamanki gibi siz gene mantıklı açıklamayı yapmışsınız. Aldıkları ödülden dolayıda sizin aracılığınızla BMR tarımı tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Ev bitkilerinde kullanmaya çekinmiştim bu gübreki kokusundan dolayı.

Çünkü evde kokulara çok hassan 3,5 yaşında bir evladım var. Ama gelişmeleri görüncede kayıtsız kalamadım. Özellikle menekşelerdeki çünkü ben bi türlü yaşatmayı başaramıyorum onları bu yüzden ev içi çiçeklerimi anneme hediye ettim. Kısa bir süre sonrada taşınacağım. Sanırım şu taşınma sürecini atlattıktan sonra yeniden evde çiçek bakmaya başlamalıyım. Artık evimde daha müsait zaten.

Yalnız Selahattin bey sizden bir ricam olacak benim elimde kalan B5A nın son kullanma tarihi geçtiği için kullanmak istemiyorum yenisini temin etmemde yardımcı olur musunuz? Zaten sizinle aylar önce bir fide konusunda konuşmuştuk o konudaki fikirlerim değişmedi sadece süreç biraz uzadı. Yani fideleri de sizden almak istiyorum.

Gelip kendim almayı güşünüyorum. Eğer bu şekilde olursa B5A da alabilir miyim sizden? En kısa sürede cevap vereceğinizi bildiğim için şimdiden teşekkür ederim.

Düzenleyen Sevilay : 03-03-2010 saat 16:39 Neden: Paragraf
Bahar Erdem Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 18:54   #1053
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Bahar hanım, B5A yı ev içersindeki bitkilere çekinmeden, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Hiç koku falan yapmıyor.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 19:07   #1054
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Resmi her şey tamam yasal olmayan bir durum yok belki bazı süreçlerden geçiliyor ...
Selahattin bey, B5A'nın mikrobiyal içeriği ve sözünü ettiğiniz mikoplazma'ların ne olduğu belli oldu mu artık? Ben epeydir ilgilenmedim, ürün hala sıvı gübre statüsünde mi, yoksa hep deklere edildiği üzere mikrobiyal gübre sınıfına girdi mi?

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 19:28   #1055
mog
/

Giriş Tarihi: 20-03-2009
B5A TOPLATILIYOR !!!
BUYRUN RESMİ BELGESİ !!!
http://b5aa.blogspot.com/

mog Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 19:32   #1056
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Selahattin bey,
burada sözkonusu olan mikroplazmanın açıklaması " Hücre çeperi bulunmayan, çok pleomorf, bakteri filtrelerinden geçebilen Gram negatif,sporsuz, hareketsiz, genellikle fakültatif anaerop mikroorganizmalardır " diye kabul edilirse, EM de aynı sınıf ürünler arasındadır. Sayın Hüseyin Ovak bu karışmı dünyada ilk defa kendileri uyguladı demekle bir nevi hırsızlık yapmış olmuyormu. Ben zıraatçi değilim, Yaban hayvanları üretimi üzerine doktora yapmış biri olarak konuyu birazda olsa biliyorum. B5A, EM veya başka bir ürünüde pazarlamak gibi bir çabamda yoktur. Sadece verilen yanlış bilgiyi düzeltmek istedim.
B5A yı hiç kullanmadım ama EM i uzun yıllar yurtdışında kullandığım için konuyu çok iyi biliyor ve kenarından, köşesinden birşeyleri cımbızlamadığımı bilmenizi istiyorum.
Saygılarımla

Emine Akman beğendi.
dragut Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 19:34   #1057
mog
/

bu arkadaşlar bizim gübremizi hiçe saymayı bırakmadıkalrı sürece ; benim mal verdiğim bayilere baskı yapmadıkları sürece ben de onlara dokunmayacağım. benim firmam da her ay değişik kişiler tarafından bakanlığa şikayet ediliyor. bizler kimin şikayet ettiğini de çok iyi biliyoruz. ve her seferinde de analize girerek alnımızın aklı ile çıkıyoruz
iyi günler sıtkı bey

Eski 03-03-2010, 19:42   #1058
Yeni Üye

Sayın Epsody,
Söylediklerinizde çok haklısınız. Ben söylemek istediğimi, hakarete varan bir dille bana cevap vermek lütfunda bulunan selahattin beye açıkladım. Ülkemizde ne yazıkki muhalefet edildiğinde, doğrular söylenildiğinde, mutlaka onuncu köy görünür :-)
Saygılarımla...

Eski 03-03-2010, 19:46   #1059
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2007
Galeri: 171
Arkadaşlar ben bu gün gübreden ilk kez 1 lt suya 2 cc oranında karıştırıp verdim.
resimlerinide çektim. başlama tarihi 5 şubat 2010...2. gübrelemeyide 1 cc oranında 15 gün sonra yaptım. hazır su
kullanmadım ama bizim burada kaynak suyu die tabir edien tatlı su çeşmesinden alınmış dinlenmiş su ile sulama
yaptım.İlk gübreyi unutup öğlen verdim. Pek bişey olmadı gibi ama menekşe zaten öğlen sulanmamalı acelemde vardı
o gün. 2. gübrelemeyide akşam yaptım...

mor kenarı yeşil dantelalı menekşem tomurcukluydu verdiğimde...
gözlemlediğim kadar denek menekşelerden biri yavru diğeri anne menekşenin tohurcukları üzerinde çok yavaş
büyüyordu. Fakat gübreyi vereli 5 gün olmasına yağmen neredeyse açma konumuna geldiler.
fotografınıda çektim. 5 gün önceki halinde tomurcuktan eser yoktu. şuan tomurcuk yaprak aralarından
sıyrılmış durumda...kanaatim %90 tomurcuk büyüme hızını teşvik etmekte...

beyaz menekşemde çiçekler açar solardı hemen. ama gübreyi vereli hem tomurcuk arttı hemde üzerinde kalma
süresi uzadı.
yaprak büyümesinide teşvik etmekte.
tek önerim bu besinin akşam üzeri verilmesi...
Bana alıp kullanırmısınız deseniz ilk fırsatta kullanacağım tek gübredir diyebilirim.
Bu arada benim B5A gübresinin pazarlayan satışa sunan kişilerle alakam yoktur. Açıkça kusurunu zararını
görseydim afetmez söylerdim. Sadece selahattin beyin tavsiyesi üzerine denemelere dahil oldum. Kullandım ve
kanaitimi sizlere beyan ettim...
Sitenin yaklaşık 3 senelik üyesiyim. Arkadaşlar ne kadar gübre denemesi yaptığımı bilir. Artık sıkılıp son 6
aydır menekşelerime hiç bişey vermiyordum. Taki B5A yı deneyene dek. Ürünü hazırlayıp satışa sunan kişileri tebrik ederim.
Bana kullanma şansını verdiğiniz için Selahattin Bey size ayrıca teşekkür ederim. sağolun...
fotograflara dikkatli bakarsanız detayları anlamanız kolay olur...farklılıkları rahatça görebilirsiniz...
Bu arada şöyle bir durumda oldu menekşe yetiştirenler bilir menekşe kısa sürede güneşe doğru yapraklarını eğip o yöne
doğru yaprakları forum kazanıyor. fotograflara bakarken bunuda hesaba katmanızı rica ediyorum....
bol çiçekli günlere...

özlem11 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 19:52   #1060
Ağaç Dostu

1 menekşem... Tomurcuğu bir türlü büyümemişti...Şuan bir sürü tomurcuğu var... Yapraklanması hızlandı ayrıca...

resim tarihleri sırası ile;
05.02.2010
10.02.2010
15.02.2010
25.02.2010

Eklenen Resimler

Eski 03-03-2010, 19:57   #1061
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Ben de B5A kullandım menekşelere. İki defa verdim. Yapraklar daha diri ve daha canlı oldu. Renkleri de koyulaştı. Yaprak büyümesi arttı. Ama çiçeklenme konusunda bir şey söyleyemiyeceğim. Çünkü kış boyu şikayetim yeterince aydınlık ortam sağlayamamış olmamdı. Bu benim genel şikayetim çiçeklerimin olduğu odayla ilgili.

Şundan eminim daha aydınlık ve güneşli bir zamanda kullanmış olsaydım çok daha farklı cümlelerim olurdu. Selahattin Bey teşekkür ediyorum ürünü kullanma fırsatı verdiğiniz için.

sevim.K Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 19:58   #1062
Ağaç Dostu

2 menekşem...yavruydu buda geçen sene martta ekilmişti. Büyümemekte ısrarcıydı. Şuan atılım gösterdi yeniden canlandı...
05.02.2010
10.02.2010
15.02.2010
25.02.2010

Eklenen Resimler

Eski 03-03-2010, 20:02   #1063
Ağaç Dostu

3. menekşem anne menekşeydi. Önceden 3-5 tomurcukğu zor verirdi. Cinsindenmi diye kızardım. Gübreyi kullanalı yaprak boyutunda çiçeklerin büyüklüğünde ve üzerinde kalma süresinde uzama oldu. Ayrıca tomurcuk yoğunluğu arttı...
05.02.2010
10.02.2010
15.02.2010
25.02.2010

Eklenen Resimler

Eski 03-03-2010, 20:05   #1064
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dragut Mesajı Göster
Selahattin bey,
burada sözkonusu olan mikroplazmanın açıklaması " Hücre çeperi bulunmayan, çok pleomorf, bakteri filtrelerinden geçebilen Gram negatif,sporsuz, hareketsiz, genellikle fakültatif anaerop mikroorganizmalardır " diye kabul edilirse, EM de aynı sınıf ürünler arasındadır. Sayın Hüseyin Ovak bu karışmı dünyada ilk defa kendileri uyguladı demekle bir nevi hırsızlık yapmış olmuyormu. Ben zıraatçi değilim, Yaban hayvanları üretimi üzerine doktora yapmış biri olarak konuyu birazda olsa biliyorum. B5A, EM veya başka bir ürünüde pazarlamak gibi bir çabamda yoktur. Sadece verilen yanlış bilgiyi düzeltmek istedim.
B5A yı hiç kullanmadım ama EM i uzun yıllar yurtdışında kullandığım için konuyu çok iyi biliyor ve kenarından, köşesinden birşeyleri cımbızlamadığımı bilmenizi istiyorum.
Saygılarımla
Benim bildiğim EM'de mikoplazma türü bir yaratık yoktur. Bildiğimiz bakteriler vardır. B5A'nın içinde mikoplazma olup olmadığı, varsa ne olduğu kendi adıma en az 2.5 yıldır sorduğum ama yanıtını alamadığım bir soru.

Emine Akman beğendi.
Eski 03-03-2010, 20:06   #1065
Ağaç Dostu

4. menekşemde bir arkadaşımın bana kocaelinden hediyesiydi. Ne olduysa kötüledi ölecek derken yavaş yavaş düzelme gösterdi. Ama atılıpta hayata bağlanması zaman aldı. Bu menekşemde toparlanmasına yardımcı oldu. Yapraklarda irileşme ve yeni yaprak çıkarma söz konusu oldu...
05.02.2010
10.02.2010
15.02.2010
25.02.2010

Eklenen Resimler

Eski 03-03-2010, 20:13   #1066
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-11-2009
B5A'nın üretildiği bölgeyi görünce, buradaki toplatıldı toplatılmadı tartışmalarından öte bir soruna değinmek isterim.
Daha önce bu ürün fazla dikkatimi çekmemişti. Şimdi kendi sitelerinden tescil belgesine bakarken farkettim. B5A Gaziantep' te Havaalanı Sanayi Bölgesi' nde üretiliyormuş. Bu sanayi bölgesini çok iyi biliyorum. Ne yazık ki bu tesislerin hemen hiç birinde arıtma sistemi yok. Bütün kirli sularını bizim ilçenin topraklarına bırakıyorlar. Geçen yıl kış mevsiminde bile, yanından geçilemeyecek kadar ağır kokulu ve koyu renkli bir sıvı, bu tesislerden bizim ilçenin tarım yapılan verimli topraklarına akıtılıyordu.
Sabahattin Bey'e bir sorum olacak. Belki kendisi de bilmiyordur. BMR
Tarım' ın arıtma tesisi var mıdır? Eğer arıtma tesisleri yoksa, Türkiye topraklarını zehirden kurtarıyoruz diye övünmesinler. Bizim ilçenin (Oğuzeli) en verimli toprakları kirletiliyor ve bunda B5A' nın da katkısı varsa çok kötü.

acemi_caylak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 20:14   #1067
Ağaç Dostu

Arkadaşlar resimlemelerde kesinlikle hileye başvurulmamıştır neyse onu çektim. Diyeceksiniz hiçmi olumsuzluğu olmadı mı? Ben ilk gübrelemeyi güneşli zamanda yapmıştım. Sizler akşam üzeri yapın. Zaten menekşe güneşli zamanda sulanmamalı. Benim zamanım olmadığı için mecburdum öğlen sulamaya...
Benim evim sobalı ayrıca gereken nemide dört dörtlük sağladığımı düşünmüyorum. Kaloriferli ortamda, nemde tam sağlansa sonuç mükemmel olurdu bence... Deney için ne hazır su kullandım nede ekstra bişeyler yaptım. Normal şartlarda menekşelerime ne yapmam gerekse onu yaptım.
Selahattin Hocam bu imkanı bana verdiğiniz için teşekkür ederim size...Şayet B5A' nın sitesinde fotografların yayınlanması gerekirse buradan alabilirsiniz.
Ürünü hazırlayıp sunan arkadaşlara da teşekkür ederim. Başarılarının devamını dilerim...

Eski 03-03-2010, 20:31   #1068
Ağaç Dostu

Yılmaz Yalçın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mog Mesajı Göster
B5A TOPLATILIYOR !!!
BUYRUN RESMİ BELGESİ !!!
Sayın Selahattin Bey,
yukarıda b5A Toplatılıyor olarak yayınlanan mesajı izah edebilir mi en azından biz kullanıcıların rahatlaması açısından?

Yılmaz Yalçın Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 21:48   #1069
mog
/

b5a em5 formunu kullanır :) sayın sıtkı bey :))) selamlar hürmetler ...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selahattin Yılmaz Mesajı Göster
Sayın Dragut, Etkin Mikroorganizmaları B5A ile karıştırmışsınız, ayrıntılı bilgiyi ve EM ile ilgili görüş ve paylaşımlarınızı ve algılamalarınızı ilgili bu başlıkta paylaşabilirsiniz ve sizinkisi sadece zannetmekten ya da öyle algılamaktan ibaret. B5A ayrı bir şey, EM ya da Japon Prof.Teruo Higa'nın çalışması ayrı bir şey ve bu çalışmadan BMR Tarımın haberi var ancak arızalı algılamanızın aksine her ikisi çok ayrı bir şey.

Yani aerobik ve anaerobik bakterilerin biraraya getirilmesi söz konusu değil; Her iki ortamda yaşayabilen mikoplazmaların kullanılması söz konusudur!... Lütfen ucundan, köşesinden birşeyleri tutup, burada cevap hakkı olmayan kişileri karalamak, rencide etmek için kullanmayın. Üstelik Em Türkiye'de kullanılmakta olup B5a nın yaptığı etkileri de yapmamaktadır. Cola-Turka, Pepsi ve Coca Cola aynı şey midir? Ya da birbirlerinin başarılarını kendilerine mi mal etmişlerdir? Komedi sizin yaptığıız.
sayın bekir sıtkı bey !!!
daha fazla böbürlenmeye devam ederiseniz ; buradan gübrenizin içerisinde kullandığınız mikroorganizma formlarını açıklamak zorunda kalacağım...
ayrıca ; akdeniz organik tarım ümit bey vasıtası ile ; antalyadaki xxxx laboratuarında m.o. sayımı ve tesbiti yaptırmanıza gerek yok idi. sorsanız da size ben gerektiği şekilde anlatırdım. siz benim gübremin içeriğini benim kadar iyi biliyorsunuz. ben de sizin gübrenizin içeriğini iyi biliyorum...
artık bu basit tavırları bir kenara bırakınız. herkesin bildiği şeyler kendisinedir.
siz de hayırlı bir iş için; biz de hayırlı bir iş için uğraşıyoruz

iyi çalışmalar bekir sıtkı kardeşim :=)

Eski 03-03-2010, 21:56   #1070
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Sn.Mog,
Burası b5a başlığı. B5A ile ilgili bilgi ve belgeye dayanan, olumlu veya olumsuz bildiğiniz bir şey varsa açıklayınız. Kendi gübreniz ile söyleyeceğiniz bir şey varsa, mog gübre için açılmış başlıkta yazınız. Başka alanlarda yürüttüğünüz rekabet ile ilgili kavgaları lütfen buraya taşımayınız, inanın size hiç bir yararı olmaz.

Emine Akman beğendi.
Eski 03-03-2010, 21:58   #1071
Yeni Üye

Sayın Mog...
Olay bu kadar basit.
Neden bu kadar uzatırlar anlamam ....

Eski 03-03-2010, 21:59   #1072
mog
/

savunma hakkımı kullanabilirmiyim ???

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Sn.Mog,
Burası b5a başlığı. B5A ile ilgili bilgi ve belgeye dayanan, olumlu veya olumsuz bildiğiniz bir şey varsa açıklayınız. Kendi gübreniz ile söyleyeceğiniz bir şey varsa, mog gübre için açılmış başlıkta yazınız. Başka alanlarda yürüttüğünüz rekabet ile ilgili kavgaları lütfen buraya taşımayınız, inanın size hiç bir yararı olmaz.
)) lütfen ama ..

bu belgeden daha iyi neyi anlatacağım ????

ben burdan ve diğer yollardan da B5A firmasını uyardığım halde ; heryerde aynı yalan beyanları kullanmakadırlar
yaban tv de ve diğer yayın organlarında zaten reklamım var
ben sadece ; haksız yere insanları aldattıkları için buradan gerçekleri söylüyorum .... !!!!!!!!!
benim ürünüm b5a dan önce tescillidir ve şükür olsun bu güne kadar toplatılma ile ilgili olarak , onlar gibi 81 ilin il tarım mudurluklerine toplatılma yazım gitmedi...
lütfen konuda hassasiyetini gösteriniz.
taraflı davranmayınız !!!

Eski 03-03-2010, 22:19   #1073
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-02-2010
ben b5a yı buğdayda kullannan bir çiftçi ile tanıştım ben arazi çalişması yaparım bu çiftçi b5 a cılar kolay bişekilde kandırıldını hiç bi işe yaramayan bu karişimin aldatmacadan ileri gitmedini hatta okdar verdiği paraların boşa gittiğini hiç bir işe yaramadından bahssetti bende tavsiyelerim arasında olmayan bu ürün hakımda yorumu mu sizlerle paylaşmak istedim

roachaes Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 22:46   #1074
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mog Mesajı Göster
)) lütfen ama ..

bu belgeden daha iyi neyi anlatacağım ????

ben burdan ve diğer yollardan da B5A firmasını uyardığım halde ; heryerde aynı yalan beyanları kullanmakadırlar
yaban tv de ve diğer yayın organlarında zaten reklamım var
ben sadece ; haksız yere insanları aldattıkları için buradan gerçekleri söylüyorum .... !!!!!!!!!
benim ürünüm b5a dan önce tescillidir ve şükür olsun bu güne kadar toplatılma ile ilgili olarak , onlar gibi 81 ilin il tarım mudurluklerine toplatılma yazım gitmedi...
lütfen konuda hassasiyetini gösteriniz.
taraflı davranmayınız !!!
Sn.Mog,
Linkini verdiğiniz belge tamam. B5A'nın EM5 formunda (em5'den türetildi mi demek?) diyorsunuz. Bununla ilgili bilgi, belge varsa ona da tamam. Fakat sizin yaptığınız mog, b5a'dan iyidir yaklaşımı. İşte bu uymuyor. Oysa, aylardır hiç bir şey yazılmayan mog başlığında ürününüzün nesi iyidir, neden iyidir, sonuçları vs. yazabilirsiniz. Yazdıklarınız okunduğunda, tamamen bir karalama çabası gibi görünüyor. Bunun sonucunda mog ürününüzü b5a'yı karalayarak üstün kılmaya çalışmak gibi anlaşılacaktır. Bu da kesinlikle sizin ürününüze yaramaz Bu yüzden dikkatli olmanızı öneririm. Bakın, içerik saklanması ve doğru olmayan tescil sebebiyle çok uzun bir süredir b5a'yı eleştirdiğim halde yaklaşımınız sebebiyle avukatlığını yapmak zorunda kalıyorum.

Emine Akman beğendi.
Eski 03-03-2010, 22:55   #1075
mog
/

acemi avukat :))

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Sn.Mog,
Linkini verdiğiniz belge tamam. B5A'nın EM5 formunda (em5'den türetildi mi demek?) diyorsunuz. Bununla ilgili bilgi, belge varsa ona da tamam. Fakat sizin yaptığınız mog, b5a'dan iyidir yaklaşımı. İşte bu uymuyor. Oysa, aylardır hiç bir şey yazılmayan mog başlığında ürününüzün nesi iyidir, neden iyidir, sonuçları vs. yazabilirsiniz. Yazdıklarınız okunduğunda, tamamen bir karalama çabası gibi görünüyor. Bunun sonucunda mog ürününüzü b5a'yı karalayarak üstün kılmaya çalışmak gibi anlaşılacaktır. Bu da kesinlikle sizin ürününüze yaramaz Bu yüzden dikkatli olmanızı öneririm. Bakın, içerik saklanması ve doğru olmayan tescil sebebiyle çok uzun bir süredir b5a'yı eleştirdiğim halde yaklaşımınız sebebiyle avukatlığını yapmak zorunda kalıyorum.
neyse
sorun yok demekki ortada???
ama bakanlık kararı ile 81 ilde toplatılan bir ürün var
bir de kendini yere göğe sığdıramayan bir ürün
ama iyi avukat olma şansınız çok yüksek
ii çalışmalar

Eski 03-03-2010, 23:15   #1076
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
iyi avukat olma şansınız çok yüksek
Bu üslupla devam ederseniz sizin de forumdan atılma ihtimaliniz çok yüksek.
Söylemedi demeyin.

Emine Akman beğendi.
malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 23:18   #1077
mog
/

:) güneş balçıkla sıvanmaz

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Bu üslupla devam ederseniz sizin de forumdan atılma ihtimaliniz çok yüksek.
Söylemedi demeyin.
güneşi balçıkla sıvamayınız...

Eski 03-03-2010, 23:39   #1078
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Bir üretici ya da satıcı, kendi ürünü ile ilgili aylardır hiç söz etmemiş, hatta sorulan soruları dahi yanıtlamamışken rakip ürünün sayfasında gümbür gümbür esiyorsa buna ne demeli bilmem

Mog sayfasında en son 25 Aralıkta bir mesajınız var. 9 Ocakta sorulan soru ise havada kalmış.

Haklısınız, mesleğim avukatlık değil. Siz zorlamasanız öyle bir şey de yapasım yoktu. Her yıl 8-10 milyon euro'luk bir takım malzemeler alırım. Bir satıcı ile yaptığım ilk toplantıda rakibinin adını ağzına alanı ikinci toplantıya çağırmama adetim vardır. Kendi ürününü anlatmak yerine başkasının ürününü anlatana hiç güven olmaz. Aklınızda olsun

Emine Akman beğendi.
Eski 03-03-2010, 23:46   #1079
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Bahar Erdem Mesajı Göster
...Ev bitkilerinde kullanmaya çekinmiştim bu gübreki kokusundan dolayı.

Çünkü evde kokulara çok hassan 3,5 yaşında bir evladım var. Ama gelişmeleri görüncede kayıtsız kalamadım. Özellikle menekşelerdeki çünkü ben bi türlü yaşatmayı başaramıyorum onları bu yüzden ev içi çiçeklerimi anneme hediye ettim. Kısa bir süre sonrada taşınacağım. Sanırım şu taşınma sürecini atlattıktan sonra yeniden evde çiçek bakmaya başlamalıyım. Artık evimde daha müsait zaten.

Yalnız Selahattin bey sizden bir ricam olacak benim elimde kalan B5A nın son kullanma tarihi geçtiği için kullanmak istemiyorum yenisini temin etmemde yardımcı olur musunuz? Zaten sizinle aylar önce bir fide konusunda konuşmuştuk o konudaki fikirlerim değişmedi sadece süreç biraz uzadı. Yani fideleri de sizden almak istiyorum.

Gelip kendim almayı güşünüyorum. Eğer bu şekilde olursa B5A da alabilir miyim sizden? En kısa sürede cevap vereceğinizi bildiğim için şimdiden teşekkür ederim.
Sevgili Bahar Erdem, elbette yardımcı olurum. B5A yeni versiyonuyla artık daha koyu, daha az kokuyor, 10 kat daha etkili ve elbette ruhsat ve resmi izin sorunu yok. Koku konusunda hassasiyetinizi anlıyorum sırf bu yüzden gelip kullanacağı su miktarına B5A sını ayarlattıran sevgili dostalarım var .

Fide konusunda biliyorsunuz agaclar.net üzerinden ticari faaliyetlerimi sona erdirdim bu nedenle benimle irtibat kuran herkese yarımcı olurum bu b5A konusunda da sebze fidesi konusunda da geçerlidir. Ancak eğer beni telefonla ararsanız size bazı tavsiyelerim olacak elinizdeki B5A yı test kiti ile bir test edelim sağlıklı olup olmadığını kontrol edelim işinizi göreceğine inanıyorum.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 23:48   #1080
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-01-2010
Anlaşıldı! Bu rekabet içerisinde, halkın , doğru bilgilere ulaşması zor . Kafa karışıklığına devam, yanlışlara devam.

Emine Akman beğendi.
bozon Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024