agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni140Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-02-2010, 23:22   #1021
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
B5A öncesi çiçeklerim çok yavaş gelişiyordu. Gelişmeleri hızlandı, yapraklarına canlılık geldi.Tüm yaprakları dökülen, sadece gövdesi kalan, japon gülüm yeni yapraklar, daha doğrusu yeni sürgünler vermeye başladı. Eğer havalar güneşli gitseydi gelişmeler daha belirgin olurdu diye düşünüyorum. Bizlere bu fırsatı tanıyan sayın Selahattin Yılmaz'a bir kez daha teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

Emine Akman beğendi.

Düzenleyen Sevgi Durul : 17-02-2010 saat 23:45 Neden: İfade Eksikliği
Sevgi Durul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-02-2010, 23:32   #1022
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Alıntı:
ancaaaak, her yeni giren gibi olmayım diyerek bir dolu mesaj okuyunca (fransadan yazan bey bizim eve gelip konuya devam edecekmiş gibi korkuyorum) motoru indirdim.

selahattin bey son bir gayret imdadıma yetişin de babamdan sopa yemeyeyim.

eskişehir'de 4 dönüm üzerinde yaklaşık 5 yaşında muhtelif 100 ağacımız var.

ayrıca, geçen sene yaklaşık 15 dönüme 650 kadar badem ve ceviz ekitk.

şimdi, b5a gübremizden 4 dönümlük yere ne zaman uygulamaya yapmaya başlayalım ve ne aralıklarla, ne zamana kadar sürdürelim?
4 dekara 800 gr b5a damlama sulamanız varsa damlamadan yoksa eğer ağaç başına 5 litre su hesabıyla 4 dekardaki fidanlara yetecek toplam su miktarına 800 gr b5a katarak fidan diplerine tankerle vermelisiniz. 1. uygulama taban gübreleemsi niyetine mart ayı içerisinde istediğiniz zaman 2. uygulama çiçeklenmeden sonra (çiçeklenme yoksa çevredeki ağaçlar çiçeklendikten sonra) yapraktan püskürtmenizi tavsiye ederim yarısı yapraktan yarısıda sulama suyuna verirseniz daha iyi sonuç alırsınız ve son olarak yaz aylarında haziran temmuz gibi 1 uygulama daha yapabilirsiniz. Uygulamaya devam etmeniz durumunda ayda bir verebilirsiniz ancak devamlı verme durumunda 3 uygulamdan fazalsında bence dozu yarıya düşürün yani 1 dekara 100 gr gelecek şekilde.

Alıntı:
dip gübrelemesinde mevcut havuzların dışında belleme yapılmalı mı?

bu sorularım 15 dönümlük yeni ağaçlandırma alanı için de geçerli.
Dip gübrelemesinden kastınız hayvan gübresi ise o zaman 4 dekara alanınıza 600 gr gelecek şekidle uygulama yapmalısınız çünki hayvan gübresi b5a nın çalışma mekanizmasını hızlandıracaından daha fazla alana uygulama yapabilirsniz.

Alıntı:
yok ben artık bittim, benim de b5a'ya ihtiyacım var derseniz, durumunuzu bildirin ben yardımcı olmaya çalışayım. )
Benim içim dışım b5a oldu değmedik yerim kalmadı ama olaya epeycede vakıf olduk aslında üstüme düştü altında kaldım başlık bana kaldı da denebilir, şikayetçi değilim çünki çok dua alıyorum.

Bu arada o Fransa'daki arkadaşın karakteri öyle, kendini forumdan attırmayı başardı ama msn den Fransa'dan hala görüşüyoruz eskisi kadar tepkili değil Fransa bağlantısı kuruldu yakında alır kullanır şimdilik olaya tamamen fransız zaten.

Ayrıntılı kullanım klavuzu isterseniz buradaki linkten bikilerinize uygun olanları pdf olarak indirebilirsiniz.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-02-2010, 23:34   #1023
Ağaç Dostu

Sevgili SDurul keşke uygulamadan önceki resimleride yayınlamış olsanız fark daha net görülse.

Eski 17-02-2010, 23:40   #1024
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Sayın Selahattin Yılmaz uygulamadan önce, sadece japon gülünün fotoğrafı yok, diğerlerinin hepsi öncesi ve sonrası olarak mevcut. Diğer fotoğrarları da yarın yükleyeceğim.

Eski 18-02-2010, 08:34   #1025
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2007
Galeri: 171
Benim sonuçlarımda olumlu arkadaşlar. 2 güne kadar 2. gübrelemeyide yapacağım. Ve devamlı kullanacağım bir ürün bence. Sanırım menekşelerde en önemli unsun akşam sulama yapmak. Şuan izlenimim bu. Etkisini kısa sürede gösteren bir besin...Sevgilerle...

özlem11 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-02-2010, 11:16   #1026
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-01-2010
selahattin bey, öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim.
farkettim ki hala sağlığınız yerinde.
çekirdekten çıkardığımız 1 yaşındaki badem ve cevizlere de aynı ölçü ve zamanlarda mı uygulama yapmalıyım?
özür dileyerek şunu da sormak istiyorum. b5a'nın fiyatı biraz emekli babam için yüsek. kendisi varını yoğunu ağaçlandırmaya adamış bir kişi. en ucuza bu ürünü nereden bulabirim?
terar yardımlarınız için teşekkür ederim.

zapatista70 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-02-2010, 22:11   #1027
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Menekşelerde bir aylık b5a farkı...

Eklenen Resimler

Eski 18-02-2010, 22:22   #1028
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zapatista70 Mesajı Göster
b5a'nın fiyatı biraz emekli babam için yüsek. kendisi varını yoğunu ağaçlandırmaya adamış bir kişi. en ucuza bu ürünü nereden bulabirim?
Bu konuda yardımcı olabileceğimi sanmıyorum Türkiyede tek fiyat olsun diye firma hem alıcıyı hemde satıcı korumak için tek fiyat uygulaması yapıyor bunu kimse aşmasın diye de etketin üzerine yazıyor.

Eski 19-02-2010, 08:11   #1029
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-12-2006
Sayın Selahattin Yılmaz ,yeni kurduğum (kasım,aralık dikimi) ceviz bahçemde B5A uygulaması yapmak istiyorum.Önce ağaç başına 500 gr. organik fermante edilmiş tavuk gübresi kullanıp bunu toprağa karıştıracağım.Daha sonra ne zaman ,kaç gün sonra ,ne kadar uygulama yapmalıyım.4 dekara 600 gr. uygulama ağaç başına 5 lt. su ile uygun olurmu.Toprak biraz ağır yapıda ,geçirimsiz,bünye 60-65 killi tınlı.Geçen bahçeye gittiğimde bazı fidan diplerinde su birikmesi olmuş.Bunun zararı olurmu.Sizin tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.Kolay gelsin.

himmetvermez Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-02-2010, 19:46   #1030
Ağaç Dostu

Sevgili himmetvermez, bahsettiğiniz şekidle tavuk gübresi kullanırsanız zaten söylediğiniz herşey doğru uygulamaya yönelik fakat önce fermente tavuk gübresini verin sonrasında B5A uyguayın daha iyi. Normalde 4 dekara 800 gr kullanmanız gerekir ancak organik madde olarak tavuk gübresi takviyesi olduğu için belirttiğiniz oran gayet güzel.

B5A da genel mantık B5A yı dekara 200 gr hesabıyla verebileceğiniz en fazla suyla toprağa kazandırmak. 3 uygulama yapıyoruz 1-Taban gübrelemesi zamanı taban gübresi olarak 2- Çiçeklenme öncesi veya sonrası yapraktan püskürterek (800 litre suya 1 kg b5a katark 5 dekara verilecek) 3. uygulama hasattan 1 ay önce (Uygulamalar arasında 1 er ay gibide düşünülebilir)

Eğer ağaçlar uyanmamışsa biriken suyun önemi olmaz fakat toprak o suyu süzemiyorsa 20-30 günden daha fazla sürelerde sorun teşkil edecektir.

B5A Konusunda Ortar Tarım Kütahya Hüseyin OVAK ile görüşmelisiniz size yardımcı olacaklardır 0.532 588 46 96 - 0 541 206 43 00 Buro Tel: 0.274 223 96 97

Eski 22-02-2010, 07:43   #1031
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-12-2006
Sayın Selahattin bey, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.İyi günler.Kolay gelsin

himmetvermez Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-02-2010, 14:55   #1032
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-03-2008
Sayın Selahattin bey

B5A PLUS A-B-C ve B5A VİTAL içeriği hakkında detaylı bilgi verirmisiniz? nasıl kullanılıyor?

musti8047 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-02-2010, 19:20   #1033
Ağaç Dostu

nikomedia's Avatar

Giriş Tarihi: 24-07-2009
Bende Selahattin Bey gönderdiğinde yanlızca menekşe üzerinde deneyecektim. Ancak daha sonra tüm çiçeklerim üzerinde deneme yaptım. Gerçekten hiç ummadığım bir sonuçla karşılaştım.Plumeria, çekirdekten yetiştirdiğim limon,sardunyalar, çelikten ürettiğim güller,ölmek üzere olan oya ağacım ve diğer tüm bitkilerimde gözle görülebilecek oranda gelişme kaydettik.
Henüz son gübrelemeyi yapmadım. Daha sonra fotolarınıda ekleyip sizlerle paylaşacağım. Bu denemeden sonra sebze bahçemizde de B5A sıvı gübreyi kullanmayı planlıyoruz.

Bilgilendirmeler ve bu ürünü deneme fırsatı verdiğiniz için çok teşekkürler Selahattin bey.

nikomedia Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-02-2010, 21:24   #1034
Ağaç Dostu

Önemli değil arkadaşlar eğer kullanmadan önce ve kullandıktan sonraki resimlerini çeker selahattinyilmaz@yahoo.com mailime gönderirseniz b5a.com.tr sitesine koydurtma şansım var. Burada yayınladığınız resimlerin telif hakkı çekenin ve agaclar.net in düşüncesindeyim o nedenle bana göndereceğiniz her b5a uygulaması resimlerini sitede yayınlatabilirim.

Eski 25-02-2010, 21:32   #1035
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi musti8047 Mesajı Göster
Sayın Selahattin bey

B5A PLUS A-B-C ve B5A VİTAL içeriği hakkında detaylı bilgi verirmisiniz? nasıl kullanılıyor?
Bu gübrelerin her biri formülasyonları henüz rushatlandırma aşamasında olan ve B5A kullanımında karşılaşılan sorunları çözmeye yönelik ve ayrıca B5A ile karışmayan alternatif gübrelerin aksine B5A ile karışabilen özel formüllü yaprak gübreleri formları.

B5A Plus A = Dengeli bir Gübre
B5A Plus B = Fosfor ağırlıklı bir gübre
B5A Plus C = Potasyıum ağırlıklı bir gübre

B5A VİTAL ise iz elemnet içeren bir organomineral ve bununda iki versiyonu var.

Eski 25-02-2010, 23:47   #1036
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-02-2010
Merhabalar, sayfanın başından okumaya kalkınca oldukça uzun sürüyor. B5A'yı geçtiğimiz yaz bahçemin birkısmında uygulama imkanım oldu. Bahçe iyi sürülmemesine karşılık bitkiler oldukça iyi sonuçlar vermişti. Asıl beni şaşırtan geçtiğimiz hafta B5A kullandığım alanın çok kolay işlenmesi oldu. Kullanmadığım alana bakla dikemezken uyguladığım alanda gayet kolay çapa yapabildim.(bahçe çok çamurluydu.) Ayrıca solucanlar oldukça fazlaydı.
Yağmurlar geçmeden tekrardan uygulamak istiyorum. Etkisini sizlerle paylaşırım. Saygılar.

mustafacln Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 07:12   #1037
mog
/

Giriş Tarihi: 20-03-2009
merhaba sayın ziyaretçiler
b5a nın tarım bakanlığının kararı ile toplatıldığını biliyormuydunuz ????

bana mail atan herkese bu belgeyi yollayabilirim...
biz boşa kürek çekmeyiz
iyi günler

mog Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 07:29   #1038
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Belgeleri burda yayınlasanız daha kolay olmaz mı? Eğer dediğiniz gibi insan / çevre sağlığına zararlı bir içeriği var ise bunu sadece konuya ilgi duyanların değil, hepimizin bilmesi gerekir. Bence, elinizdeki belgeler burada yayınlanamayacak kadar çoksa, bir paylaşım sitesine yükleyin ve hepimiz oradan indirelim. Hem daha güvenli hem daha sağlıklı.

Todor Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 07:31   #1039
aer
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-02-2007
Alıntı:

biz boşa kürek çekmeyiz
iyi günler
Sayın, mog hatırladığım kadarı ile sizde ürün temsilcisisiniz. Şayet böyle bir durum varsa alalen açıklanmalı ki insanlarımız ve topraklarımız zarar görmesin. Siz mail atanlara yollayacağınızı belirtmişsiniz. Şayet bakanlık toplatıyorsa resmi yazısı olmalı, onu da paylaşmaktan çekinilmemeli diye düşünüyorum.

Düzenleyen Todor : 03-03-2010 saat 07:38 Neden: alıntı belirtildi
aer Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 08:06   #1040
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Konu hakkında firmanın da bir açıklaması olmuş...

http://b5a.com.tr/index.asp

Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 08:24   #1041
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Diyor ki,

Alıntı:
Son günlerde B5A Sıvı Organik Gübrenin Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından toplatıldığı yönünde dedikodular yayıldığı duyumu firmamıza ulaşmıştır.

Olayın mahiyeti:

Eskişehir Tarım İl Müdürlüğü Gübre Denetleme Elemanları tarafından Eskişehir Bayimiz Hasat Tarımdan alınan denetleme numunesinde organik madde miktarının etiket üzerinde yazılan oranlar ile uyuşmadığı gerekçesiyle 004 nolu parti üretimi B5A Sıvı Organik Gübrenin toplatılmasına karar verilmiştir. Ancak sözü geçen 004 parti nolu ürünün gerek Eskişehir bayisi gerekse Eskişehir Tarım İl Müdürlüğü tarafından etikette beyan edilen muhafaza şartlarına (4-10ºC) uygun muhafaza edilmediği tarafımızdan görülüp itiraz edilmiştir. Fakat itirazımız kabul edilmemiştir.

Olayın bir başka mahiyeti de Tarım Bakanlığı tarafından Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine B5A Sıvı Organik Gübrenin tescilde belirtilen etiket bilgileri ile uyuşup uyuşmadığının kontrol edilmesi konusunda verdiği talimat sonucu yapılan incelemelerde firmamız tarafından daha önce Kütahya’da üretilmekte olan 2154 tescil no, 410 lisans no ve pH aralığı 4-6 olan eski etiketimiz baz alınmış ve yanlış anlaşılmalara yol açmıştır.

Oysa firmamız tarafından daha önce Kütahya’da üretilmekte olan ve tescil numarası 2154, lisans no 410 ve pH aralığı 4-6 olan etiketli ürünümüzü daha sonra Gaziantep’e fabrika kurarak taşımış ve bu taşıma işleminden sonra Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğünden 522 sayı 06.05.2009 tarihli yeni lisans, 2991 sayı ile 07.05.2009 tarihinde ise yeni tescil alınmış ve burada ürün pH değerinin 8,5-10,5 aralığında olduğunu analize dayalı olarak beyan edilmiştir, Bakanlık beyan edilen etiket bilgilerini onaylamıştır.
Fakat farklı bir konuda belge var ise görmek isteriz.

Todor Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 08:53   #1042
Ağaç Dostu

triple's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2009
Arkadaşlar Güneş balcıkla sıvanmaya çalışılıyor ama nafile. Turkiye bu ve buna benzer ifadeleri hemde akademisyenlerin agzından dinledi.
Bir dönem de Aynı olay kanser tedavisinde geliştirdiği yöntemi kullanan sayın Dr Özerin başına geldi. No ekstresi adıyla bilinen ekstreyi geliştiren, bulan Sayın Özer olmaz türlü iftiraya uğradı ve Dünyadaki dev ilaç kartelleri adam hakkında olmaz türlü dedikodular yayadılr ve sonunda NO ekstresi bu ülkede patent dahi alamadi. Sıra simdi yerli Gübre ve yerli doğal bitki gelişim düzenleyicilerde. Hadi bakalım nereye kadar gidecek bunun sonu. Sayın MOG siz kendi ürününüzün kritiğini yaptiniz mi acaba hic elinizde zararsız olduğuna dair kac rapor var hem sizin ürünün raporlarını hemde B5A hakındaki Olumsuz raporları lutfen bi yayınlasanızda görsek.

Düzenleyen triple : 03-03-2010 saat 08:55 Neden: yanlış kelime yazımı
triple Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 10:13   #1043
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mog Mesajı Göster

biz boşa kürek çekmeyiz
iyi günler

Bu arkadaşın yaptığı şeyin adını forum üyelerimiz koysun ben de BMR Tarımın konuya ilişkin açıklamasını buraya koyuyorum.

(O belgeyi bende gördüm ama resmi olduğu için bana verilmedi, verilemez de ve sizi bu belgeyi yayınlamaya davet ediyorum, yayınlayınki konunun muhatabı olduğu halde BMR Tarıma verilmeyen bu belgenin suç teşkil edecek şekilde, sizde olmaması gereken resmi bir belgeyi nasıl ele geçirdiğiniz konusunda belki bize bir açıklama da yaparsınız)

"

BMR TARIMDAN DUYURU

Son günlerde B5A Sıvı Organik Gübrenin Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından toplatıldığı yönünde dedikodular yayıldığı duyumu firmamıza ulaşmıştır.

Olayın mahiyeti:

Eskişehir Tarım İl Müdürlüğü Gübre Denetleme Elemanları tarafından Eskişehir Bayimiz Hasat Tarımdan alınan denetleme numunesinde organik madde miktarının etiket üzerinde yazılan oranlar ile uyuşmadığı gerekçesiyle 004 nolu parti üretimi B5A Sıvı Organik Gübrenin toplatılmasına karar verilmiştir. Ancak sözü geçen 004 parti nolu ürünün gerek Eskişehir bayisi gerekse Eskişehir Tarım İl Müdürlüğü tarafından etikette beyan edilen muhafaza şartlarına (4-10ºC) uygun muhafaza edilmediği tarafımızdan görülüp itiraz edilmiştir. Fakat itirazımız kabul edilmemiştir.

Olayın bir başka mahiyeti de Tarım Bakanlığı tarafından Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine B5A Sıvı Organik Gübrenin tescilde belirtilen etiket bilgileri ile uyuşup uyuşmadığının kontrol edilmesi konusunda verdiği talimat sonucu yapılan incelemelerde firmamız tarafından daha önce Kütahya’da üretilmekte olan 2154 tescil no, 410 lisans no ve pH aralığı 4-6 olan eski etiketimiz baz alınmış ve yanlış anlaşılmalara yol açmıştır.

Oysa firmamız tarafından daha önce Kütahya’da üretilmekte olan ve tescil numarası 2154, lisans no 410 ve pH aralığı 4-6 olan etiketli ürünümüzü daha sonra Gaziantep’e fabrika kurarak taşımış ve bu taşıma işleminden sonra Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğünden 522 sayı 06.05.2009 tarihli yeni lisans, 2991 sayı ile 07.05.2009 tarihinde ise yeni tescil alınmış ve burada ürün pH değerinin 8,5-10,5 aralığında olduğunu analize dayalı olarak beyan edilmiştir, Bakanlık beyan edilen etiket bilgilerini onaylamıştır.

Durum itibariyle şu anda piyasada satılan ve etiketinde pH aralığı 8,5-10,5 B5A Sıvı Organik Gübre Tarım ve Köyişleri Bakanlığından tüm izinleri alınmış, etiketi onaylı, yasal olarak satılması serbest bir üründür. Ayrıca diğer özelliklerine ait ruhsatlandırma işlemlerimiz de devam etmektedir.

BMR Tarım geliştirdiği %100 yerli ürün B5A ile gurur duymakta, satışına başladığımız ülkeler arasına Suriye, Güney Kıbrıs, Kuzey Kıbrıs, Bulgaristan, Arnavutluk, Almanya ve İsviçre'yi katmış ve yakında Tanzanya, İsrail, Fransa, Gürcistan, ABD ve Çin'ide katacaktır. Farkındayız ki ülkemizin yurt dışına satışını yaptığı yegane ve tek gübredir.

Bu ülkenin ve dünyanın tarımına hizmet anlamında ne yaptığımızın ve etrafımızda dönen olayların farkındayız bu anlamda BMR Tarım gerekli mercilerle yasal çerçevelerde farklı platformlarda hakkını aramakta ve bu mücadelede kendisine iyi bakan gözleri de ve kem gözleri de bilmektedir.

Ülkemize B5A gibi bir ürünü kazandırmakla bahtiyarız, ihraç ettiğimiz ülkeler ve aldığımız ödüllerle de ne denli doğru bir yolda olduğumuzun farkındayız.

Bıkmadık...

Bekleyin...

Halkımızın Bilgilerine Sunulur.

BMR TARIM

"

Konuyla ilgili olarak bende şunu söyleyeyimki B5A hakkında 150 adet şikayet dilekçesi Bakanlığa iletilmiş ( Bilin bakalım bu dilekçeleri verenler kimler) ve Bakanlık konuyla ilgili etiket tescil incelemesi yaptırmış ve hiç bir şekilde beyana aykırı veya yasalara aykırı bir durum bulamamışlardır ve ayrıca 004 numaralı parti dışında toplatılan her ürün için Bakanlık tazminat davası ile karşı karşıyadır ve Bakanlık elemanları bu şekilde yanlış bir toplama yapmamıştır da.

Her zaman söyledim B5A benim babamın ürünü değil ürününe güvenen de çıksın b5a ile kıyaslı deneyelim ak mıdır kara mıdır görelim ve B5A yı kendisine rakip gören tüm ürünlere karşılaştırma ya da karşılıklı deneme fırsatı sunuyorum özelliklede boşa kürek çekmeyenler gelsin.

Eski 03-03-2010, 10:31   #1044
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi triple Mesajı Göster
Arkadaşlar Güneş balcıkla sıvanmaya çalışılıyor ama nafile. Turkiye bu ve buna benzer ifadeleri hemde akademisyenlerin agzından dinledi.
Bir dönem de Aynı olay kanser tedavisinde geliştirdiği yöntemi kullanan sayın Dr Özerin başına geldi. No ekstresi adıyla bilinen ekstreyi geliştiren, bulan Sayın Özer olmaz türlü iftiraya uğradı ve Dünyadaki dev ilaç kartelleri adam hakkında olmaz türlü dedikodular yayadılr ve sonunda NO ekstresi bu ülkede patent dahi alamadi. Sıra simdi yerli Gübre ve yerli doğal bitki gelişim düzenleyicilerde. Hadi bakalım nereye kadar gidecek bunun sonu. Sayın MOG siz kendi ürününüzün kritiğini yaptiniz mi acaba hic elinizde zararsız olduğuna dair kac rapor var hem sizin ürünün raporlarını hemde B5A hakındaki Olumsuz raporları lutfen bi yayınlasanızda görsek.
Yapabildikleri sadece kendilerinin olmayan ürünleri rakip görmek suretiyle çirkinlik yaratmaktan ibaret oysa kendi ürünleride güzel ve kullananlar memnun olduklarını bana ilettiler ve bende memnun kalmışlarsa (Mogda yerli bir ürün diye biliyorum inşallahta öyledir) ürüne destek için ve ülkemiz yerli gübre sanayini desteklemeleri için kullanmaları gerektiğini söyledim, fuarlarda standlarına uğradım kimliğimi vermeden tanıştım güler yüz gösteriyorlar ama B5A nın adını duydummu tüm karakterleri değişiyor nedense. Anlamadığım şey ellerindeki güzel gübreyi arızalı kişşilik karakterleriyle pazarlamaya çalışmaları oysa B5a ve MOG veya diğer gübreler birbirlerinin alternatifi değiller (Mesleki tecrübelerimle söylüyorumki B5A gerçekten alternatiflerinden çok farklı bir gübre). Resmi her şey tamam yasal olmayan bir durum yok belki bazı süreçlerden geçiliyor ama buyrun karşılıklı deneyelim o da yok.

O zaman şöyle bir durum söyleyeyim elinde mog gübre olan birisi çıksın söylesin bende firmadan B5A isteyelim karşılıklı denetelim.

Eski 03-03-2010, 10:47   #1045
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selahattin Yılmaz Mesajı Göster
O zaman şöyle bir durum söyleyeyim elinde mog gübre olan birisi çıksın söylesin bende firmadan B5A isteyelim karşılıklı denetelim.
Hımm sonucu ben de merak ettim.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 10:57   #1046
Ağaç Dostu

Merak etmenize gerek yok gelmeyecekler, iş "ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" atasözünü uygulamaya gelince bu adamlar ortada olmazlar çünki ürünlerini B5A ile kıyaslamak işlerine gelmez, onlar vur kaç taktiğini çok iyi yaparlar.

İddiam tüm B5A yı kendi gübresine rakip görenler içinde geçerlidir.

Eski 03-03-2010, 11:08   #1047
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Sayın Hüseyin Ovak.
Bugün tamamen bir raslantı sonucunda foruma girdim ve B5A ile ilgili yazıları başından itibaren okumaya başladım. İddianızın aksine, 1982 yılında, (Okinawa) Ryukyus üniversitesinden Japon Prof.Teruo Higa, dünyada ilk defa, anaerobik ve aerobik mikoplazmaları symbionize (birlikte yaşam) haline getirmiştir. Bunun için 2000 e yakın mikro organizma kullanılmıştır. Daha sonrada bu ürün ve çeşitleri EM adı altında, kar amacı gütmemek şartıyla, tüm dünyaya dağıtılmaya başlanılmıştır. Başkalarının başarılarını, kendinize mal etmemenizi dilerim.
Saygılarımla.

dragut Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 11:57   #1048
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-01-2010
sayın dragut, peki bu karışımı ücretsiz nerede bulabiliriz.

zapatista70 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 12:17   #1049
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-11-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zapatista70 Mesajı Göster
sayın dragut, peki bu karışımı ücretsiz nerede bulabiliriz.
Sn. Zapatista70,

Sözü edilen ürünle ilgili bilgileri aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

EM (Etkin Mikroorganizmalar)

acemi_caylak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-03-2010, 13:24   #1050
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Rekabet oyunlarına bizler gelmiyelim.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dragut Mesajı Göster
Sayın Hüseyin Ovak.
Bugün tamamen bir raslantı sonucunda foruma girdim ve B5A ile ilgili yazıları başından itibaren okumaya başladım. İddianızın aksine, 1982 yılında, (Okinawa) Ryukyus üniversitesinden Japon Prof.Teruo Higa, dünyada ilk defa, anaerobik ve aerobik mikoplazmaları symbionize (birlikte yaşam) haline getirmiştir. Bunun için 2000 e yakın mikro organizma kullanılmıştır. Daha sonrada bu ürün ve çeşitleri EM adı altında, kar amacı gütmemek şartıyla, tüm dünyaya dağıtılmaya başlanılmıştır. Başkalarının başarılarını, kendinize mal etmemenizi dilerim.
Saygılarımla.
Arkadaşlar ne yaptığınızın farkındamısınız, nedir bu çirkince rekabet anlayışı, nereye varır bu çekememezlik le yaratılan bu polemikler daha mı iyi zehirlerle kimyasallarla tarım çalışmaları bir ufak pürüz yüzünden fırtınalar koparmaya gerek varmı Bence b5a, Em , vede Mog gübre iyiki varlar diğerleri de gelsinler ne kadar çok olurlarsa okadar iyi olacağına gönülden inancım büyük, lütfen hepinizden rica ediyorum, kırıcı olmayalım, eyer bir şeye karşı olacaksak kimyasal üretenlerine hep birlikte karşı olalım.

Eyer ortada gerçek bir durum varsa bu memleketin ileri gelenleri bunun hal çaresine bakacaklardır, niye kin kusalım bilmeden, bizler nekadar bilgiliyizki, birilerinin arkasından yorum yapma gücüne sahip olalım.

Bırakalım firmaların rekabet çılgınlıklarını onlar yapsınlar, biz sadece tüketicileriz, yapacağımız bir şey varsa iyi olan kazanır diyebiliriz, sevgiyle kalınız.

Emine Akman beğendi.
epsody Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024